LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231241 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Poraďte kde najít parťáci 17.12.2020
Ahoj, koncem minulého roku jsem se začal věnovat lezení. Intenzivní kurzy na stěnách,  jednou na skále, parkrat jsem si někoho našel přes Facebook na stěnu, ale jen jednorázově, protože vsechni už svého parťáka na lezení mají. Jak se dá najít nějaký
 Re: Poraďte kde najít parťáci 17.12.2020
Místní oddíly, nejlepší zdroj kamarádů a parťáků ;-). Seznam najdeš na
  Re: Poraďte kde najít parťáci 18.12.2020
Nebo primo tady. Budes-li mit stesti, polezes s nekterym z typickych "lezec" diskuteru...
 Re: Poraďte kde najít parťáci 18.12.2020
hledám něco podobnýho, ale do života. kdys o nějaké věděl, dej vědět

 Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Kdo přemýšlí o návštěvě, tak si to dobře rozmyslete. Místní udávají a ochranáři dávají jednotlivcům 5000Kč+ pokuty s nulovou ochotou k diskuzi.
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Blábol
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Pokud nevěříš, tak si tam zajeď a presvědč se osobně. Nepiš taky ale výstřely do tmy k tématu, o kte
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Můžu se zeptat, na základě čeho ty pokuty dávají?
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Právně podle paragrafu 87 odst. 3 zákona č. 114/1992 Sb., ve znění p.p. Slovně - zasahování do přiro
     Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Od Hřenska po proudu je území národního parku. Ve vyjímce pro lezení v NPČS se smí lézt pouze na obj
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Je nějaká možnost jak zabojovat o rozšíření povolených objektů na ty boulderové? Resp. nevíte proč b
       Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Dobře vám tak, porušujete pravidla, tak se nedivte! ;-)
       Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Nedávno se pracovalo na nové výjimce a možnost zabojovat o nové objekty byla minimální, moc jich tam
        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Ahoj Vildo, díky i tak klukům za snahu o vyjednání výjimky. Co by mě zajímalo je, proč před lety lez
         Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Dej sem mail, přepošlu ti vyjádření správy NPČŠ, když jsem se podobně dotazoval. Nebo na mě najdi ko
         Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Dej sem mail, přepošlu ti vyjádření správy NPČŠ, když jsem se podobně dotazoval. Nebo na mě najdi ko
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Já myslím, že rezervace není mezi Kamenicí v Hřensku a Suchou Kamenicí těsně před Hřenskem, směrem o
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
na dárky potřebuje Rybář
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
To jsou blaboly ve stylu cerne sanitky. Nikdo tam pokutu nedostal, ale proc si nevymyslet a nesirit
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Je to pravda, tak nedělej chytrýho, když o tom víš hovno. Viz např v pondělí. Dej sem mail a pošlu t
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Hospody zavřený. Skály zavřený. Už mi nic nezbývá. Co budu dělat?
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Lezeni po kamenech začíná mít nádech společensky nebezpecne ilegální cinnosti. Samizdatove průvodce
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Zátahy (policejní) směřující do bivaků byly i za komoušů.
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Výborně! Souhlasím s tvrdým postihem. Když to nejde po dobrém, tak to musí jít po zlém
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
priste aspon sedmicku!
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Už si domasturboval pane "Tvrdý postih mi dělá dobře"?
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
přesně, protože takové postihy nesou ovoce... pokutovaný si to příště rozmyslí a pojede lézt jinam..
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Moc rád bych tu pokutu viděl. Samozřejmě dost záleží na tom, kde přesně se to stalo- jestli v NP neb
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
V odkazu nahoře (5. shora) je uveden důvod pokut ... "Slovně - zasahování do přirozeného vývoj
     Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
To se nahoře sice píše, ale takový přestupek neexistuje. Stějnětak neexistuje přestupek, že někdo bo
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
A co takhle §87 odst.3 písm.n) s odkazem na § 16 odst. 2 písm. n) a návštěvní řád NPČŠ?
       Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Jojo, to by určitě šlo, ale nesedí to s tím, co je popisováno výše jako důvod pokuty. Nadto to úplně
        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Předpokládám interpretace právních kutilů...
         Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Na druhou stranu je svatým právem každého z nás prostě jít do správka a tam se uvidí.

          Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
a není pak vysoce pravděpodobný, že ti to ve správku ještě přisolej a dají pokutu v plný palbě?
           Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
To je vysoce pravděpodobný a k tomu ještě další litr jako správní poplatek - náhrada řízení.
            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák17.12.2020
ve správním řízení zůstává prvotně navržená výše pokuty, (podaná příkazem, ne na místě) akorát se př
             Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák17.12.2020
Zmrdy tu nepotřebujeme dík
              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák17.12.2020
V zásadě souhlas, jen bych v tom odsudku nebyl tak drsnej. Nemyslím že KAŽDEJ, kdo pracuje pro stát,
               Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák17.12.2020
myšleno spíš na ty vyhejbače se postihu,jenom pro to že můžou, když něco udělaj. sebereflexe jen na
               Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
to s prací pro stát nemá nic společnýho, bránit se je přeci přirozené právo...dobrovolně se odsoudit
              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
něco tě bolí ?
           Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
Jen když to prohraješ.

A pro těch pár blbů, co to berou za nějaké vyhejbání se něčem
            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
MM už hsi viděl bordel v tanku, klidně i ruském a že jsem jich hezkých pár v mládí prolezl:-), já te
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Není potřeba nic rozmýšlet, stačí prostě jen číst ... resp. se na to čtení nevysrat, bo NP.
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
V podobných případech to vždycky byl bod 3)
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák17.12.2020
Anabáze přespolních chovajících se stylem po mně potopa.
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
Večer nasvícená stěna nad Pražákem, k tomu muzika a ještě se idioti diví, že je to ze silnice vidět.
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
Ok, pokuta padla tam kde je NP. Ale hlavni boulderovy sektor v Hrensku je jinde. Mimo NP a i mimo Ka
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
Kterým lidem se to hodilo...?
Nevím, jak to bylo přesně v těchhle případech, ale podle toho,
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
Přístup nad Pražák je po hotelových schodech, tedy přes !soukromý! pozemek, který je určen pouze pro

 Drábky - Stařena14.12.2020
Kdo jste zapomněl na Stařeně na Drábkách nějaký materiál, tak se mi ozvěte. Milano

 Průvodce Petrohrad a okolí12.12.2020
Ahoj,
nevíte, jestli je někde ještě k dostání průvodce na Petrohrad? Našel jsem jen Petrohrad - Žihle, jinak všude vyprodáno

 Uz jste meli letos chripku?12.12.2020
Ze vsech stran na nas utoci covid pomalu se bojim otevrit fkasku rumu aby z ni nevyskocil covid. A ted i na "lezci" anketa na covid :-). Tak si tady zkusim udelat svuj pruzkum. Uz jste letos meli obycejnou sezoni chripku? 
 Re: Uz jste meli letos chripku?12.12.2020
Jsem živnostník - chřipku jsem neměl 10-20 let.
  Re: Uz jste meli letos chripku?12.12.2020
Taky tak:D
 Re: Uz jste meli letos chripku?12.12.2020
Ne, omyvam si pleš i přirození studenou vodou.
Zkus to, lepsi než rum ;)
 Re: Uz jste meli letos chripku?12.12.2020
a kterou chřipku myslíš? normální, španělskou, prasečí, ptačí, čínskou nebo nějakou jinou? já teda ž
  Re: Uz jste meli letos chripku?12.12.2020
Tu normalni.
   Re: Uz jste meli letos chripku?13.12.2020
ani letos, ani loni. ňák se mi do toho nechce.
 Re: Uz jste meli letos chripku?13.12.2020
Jo. Měl. Proč se ptáš?
A pokud jde o COVID, koukni se sem
  Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
účtovat se smrtí není žádná sranda s jakýmkoli neduhem, encefalitidou počínaje, přes tetanus, onkolo
  Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Taky se daji na netu najit zajimave informace o chripkove epidemii na prelomu let 95/96. 1100 000 ne
   Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Asi neměla PR, a co má bejt? (Nepamatuju si to, nebylo mi tenkrát moc.) Jako že je na místě si to zo
    Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
já to tehdy pamatuju, měsíc jsem s z toho sbíral. a kdybych věděl, že se na to tak lehce chcípá tak
     Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Jsou někde ty konkrétní čísla, aby se to dalo srovnat s tím, co je teď?
      Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Zadej si chripka 95/96.
       Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
tak dufam, ze si aj ty googlil a nenechal si sa len obalamutit extremne pravicovou retorikou:
        Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
Nevím, když i manipulátoři v linkovaným článku potvrzujou, že to byla tehdy fakt velká epidemie, tak
         Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
No vsak to ani nikto nespochybnuje :) Rovnako ako fakt, ze to bola lokalizovana epidemia choroby, kt
 Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Obyčejná chřipka vyšla z módy, roky jsem ji neměl. Jdu s dobou, letos jsem si střihl covid. Bylo to
  Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Jo, cela nase rodina to mela stejne (rymecka, plus ztrata cichu na par dni a pri zatezi jako cviceni
   Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Klasickou chřipku jsem měl naposledy možná někdy v mladším věku, co si pamatuji tak posledních třice
 Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
Hochu naběhl sis... Neměl. A to je právě ten rozdíl. COVID opravdu není o moc větší zabiják než chři
  Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
A uklidňovat umírajícího člověka mladýho/středního věku s rakovinou ti přijde snazší? Když už se chc
   Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
Sorry ale to jsme si neporozuměli. Mým odhadem z těch co mi prošli rukama opravdu nemělo život nic m
   Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
A mimochodem ano, přijde mi to snazší. Jedna známá umřela na cistickou fibrózu v adolescentním věku.
  Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
Kok řekl bych, že už jsem ve věku, kdy se kácí v našem lese, před sto lety bych už seděl na výminku

 Prelezeni PMundo12.12.2020
Podle španělského lokálního webiku už to Adam vylezl.
Jen zůstává dal na místě a trénuje, aby to slezl dolu. Ještě prej poznamenal, ze ho to baví a nepřipadá si jako cvičená - rozuměj trénováná opice. Spíš jako Zátopek - je to proste frajer.
 Re: Prelezeni PMundo12.12.2020
dokud nebude video, nevěřím
 Re: Prelezeni PMundo12.12.2020
Spletl sis datum, dnes není 1.4.:-).

 Ledy Alpy11.12.2020
Čao,
chci na ledy (WI1-2) do Alp, nejlépe Štýrsko, čím blíže ČR tím líp. Nemá někdo typ nebo odkaz na průvodce? Dík
 Re: Ledy Alpy11.12.2020
použij bergsteigen... tam to vyfiltruješ z databáze
  https://www.bergsteigen.com/11.12.2020
   Re: https://www.bergsteigen.com/12.12.2020
díky
   Re: https://www.bergsteigen.com/12.12.2020
díky

 Klasa v Labáku - bouldry11.12.2020
Čau, to opravdu jsou ty 7C v Labáku tak nastřelené, že to Majkl vše poshazoval na
7B? Nebo má jen formu a neví o tom?
 Re: Klasa v Labáku - bouldry11.12.2020
Tam se smí bouldrovat? Mg bych ani nerozváděl.
  Re: Klasa v Labáku - bouldry11.12.2020
záleží jak kde
  Re: Klasa v Labáku - bouldry11.12.2020
záleží jak kde
   Re: Klasa v Labáku - bouldry12.12.2020
Narodni park se rozhodne nedoporucuje. Hrozi kontroly a postihy

 Jištění s rozdílem váhy 50kg06.12.2020
Ahoj,
chtěla bych poprosit zkušenější o radu. Ráda bych vytáhla na stěnu přítele, ale problém je, že váží o 50kg víc než já, takže si myslím, že ho neujistím.
Jaké je nejlepší jištění na větší váhový rozdíl? Standartně používám grigri, ale z
 Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg06.12.2020
Zpravné řešení je Edelrid Ohm eventuálně pytel se závažím přivázaný nakrátko k sedáku. Grigrina ti v
 Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg06.12.2020
100 kilový chlap bude buď kulturista, nebo tlusťoch, co se nikdy nehýbal. V obou případech si to neu
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg06.12.2020
S tim katastrofickym scenarem tak uplne nesouhlasim, muze se stat ze borce lezeni chytne a polezou o
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg06.12.2020
"...A jistit na stěně o 50 kilo těžšího prvolezce je bez problémů, jen to s tebou víc cukne...&
   Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg06.12.2020
Jojo. Borec nahoře samozřejmě plácá nesmysly. Jsem oproti své milé těžší o 20 kil a jednou jsem ji n
   Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg06.12.2020
Ale ono to tak je. Žádný velký problém.
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
Ty Kubo kubovatej, tomu rikam jit novinarskymu cernokronikovymu stesticku naproti.
     Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
musíš mu veriť, on je inštruktor ( HAL), tú čiernu kroniku má len ako bokovku-
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg10.12.2020
Hele my mame doma taky 50kg rozdil. A nejakej velkej problem to neni, ale zrovna na stene je to blby
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg08.12.2020
kecy! S 115kg vylezu Nautilus v Labaku :). Pravda je, ze za mlada, nez jsem se stal muzem, jsem vyle
   Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg10.12.2020
Presne. Bych ty rachiticky preklizkare nahnal v zime do hor :-) umrznou na prvnim standu
 Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg06.12.2020
> Nemáte doporučení na stěnu v Praze a okolí, kde by byly u cest štandy, abych se mohla dojistit?
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg09.12.2020
Kde je pádový faktor 2? Tos trochu přepískl ne? Na stěně pádový faktor 2? Jako fakt? Doplň si znalos
   Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg09.12.2020
Už sem se dlouho takto nezasmál :-D, borec bude teoretik, ale všecko špatně, ukrutnou sílu tak to mě
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg10.12.2020
No možná tě to překvapí ;), ale jistá úměrnost mezi hmotností člověka a silou, kterou dokáže vyvinou
     Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg10.12.2020
Hmm si mimo ... na zastavení lana jistítkem je potřeba vyvynout síla cca 20-30N (2-3kg) ;-), to že l
     Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg12.12.2020
Jasně, že síla (ta absolutní) s váhou souvisí, ale na udržení jistítka fakt nemusíš mít sílu ukrutno
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
Kybl ne.
       Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
:-D :-D zajdi si do kurzu a poznej tajemné hlubiny jištění kyblikem! Budeš překvapen!
   Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg10.12.2020
Pádový faktor 2 tam fakt není, to sis tam leda přimyslel :) Faktor dvě, pokud jde o poměr hmotností
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg10.12.2020
Vtip je v tom že to nehraje roli jestli je to 40 vs 90kg nebo 70kg vs 120 a nebo 100 vs 150kg), na z
     Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg10.12.2020
Kokosi, zkus kyblem spoustet dvacetikilove ditko a 80kgchlapa a uvidis ze to co pises je uplnemimo .
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg11.12.2020
Běžně to dělám i 120kg macky, jestli se ti to nezdá, můůžeš to změřit, no problém, jako pocit je jed
     Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg11.12.2020
Napsal jste nebezpečnou hloupost, pane Kokos. První Newtonuv zákon, zákon síly říká toto: F = m. a.,
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg11.12.2020
OK zase hrušky a jablka :-D vztlaková síla jak píšete(a není to vztlaková ta je v kapalinách, ale je
       Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg12.12.2020
Kokosi, fakt NE. Pokud vazis 40kg a chytas 90kg, bloknes kybl a letis hore znamena, ze ti stacilo (d
        Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg12.12.2020
Tušíš, proč se jistítku říká lanová brzda, když už rozvíjíš takové teorie?
         Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg12.12.2020
Tak jo, pro tupejsi to vezmu jinak: pokud mas stand, je z pohledu sily, kterou musis drzet lano stop
          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg12.12.2020
Ale ono je to v klídečku, pokud štand uděláš dobře. To znamená, že ona rachitická puberťačka bude sa
        Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg12.12.2020
Tušíš, proč se jistítku říká lanová brzda, když už rozvíjíš takové teorie?
         Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg12.12.2020
Aneb demonstrace v akci.

Letící pytel cca 60 kg, jistič cca 20 kg neupoutaný: tinyur
          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg12.12.2020
huh, miminka. to to sakra letí....
           Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg12.12.2020
Ty Tvoje už taky žádný miminka nejsou :-) Už Ti nosí batoh?
       Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg12.12.2020
Ok, tak když podle vás existuje vztlak jen v kapalinách, tak proč lítaj balóny a letadla?
        Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
To je tzv Dynamický vztlak, ale ok, v principu je to podobné...
         Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
Co to? Balón lítá díky dynamickému vztlaku?
          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
Díky dodané energii ;-), horký vzduch, lehký plyn atd.
           Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
Balon letí dìky aerostatickèmu vztlaku. Vìc v tom opravdu nehledejte.
            Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
Jako fakt?

Wiki: Základním principem působícím vznik dynamického (aerodynamického) v
             Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
Dodaná energie netřeba, letadla, balony a větroně letají jen tak na dobré slovo, nééé asi!
             Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
Ano vazne. Balon neleti diky dynamickemu vztlaku! Kde by tak mel tu plochu, pod kterou vznikne? Balo
              Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg14.12.2020
?? viz výše??

Díky dodané energii ;-), horký vzduch, lehký plyn atd.
19:11:12
               Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg14.12.2020
Blbost by měla být na seznamu smrtelnejch hříchů.

                Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg14.12.2020
Ano! Hlavně tvoje bláboly by tě měli ztrestat! Ty lidská hnido! Těš se!
                 Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg14.12.2020
Máte tam chybu. Jedná se o gramatický jev "Shoda podmětu s přísudkem", tedy bláboly měly,
                 Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg14.12.2020
Máte tam chybu. Jedná se o gramatický jev "Shoda podmětu s přísudkem", tedy bláboly měly,
 Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
OHM, a ak je štand, tak istenie o štand.
Ak štand nie je, tak vrece piesku ( na skale sa
 Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
Moje, o 20 kg lehčí jistička, si OHM nemůže vynachválit. Říká, že chytat pád s ním nebo bez něj je m
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
POZOR:
Edelrid Ohm je dobrej, ale fakticky použitelnej jen na stěny a na sportovky. Při pádu
   Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg10.12.2020
jo presne, ale ono krome preklizky a sportovek ten problem v rozdilu vahy potom opadava, protoze pri
 Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
Na Makaku v Jablonci je pytel s pískem na kolečkovým podvozku. Není to teda v Praze. Ze štandu pod,
 Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
Pokud je zacatecnik, tak top-rope a boulder :)

Pokud chce tahat, tak GriGri ho zablo
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
na stěně docela funguje ohm (a samozřejmě tenčí a neochlupacené lano - chlupaté se kouše a je to k v
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
No, ono te te sice "vystreli nahoru", coz zni v klidu, ale v realu dostanes strasnou bombu
   Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
a samozřejmě je dobrou zásadou v případě váhového rozdílu nad 15% první expresku necvakat, nebo ji p
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg08.12.2020
Lukáši vždycky hltám tvoje rady s úctou (bez ironie) ale tentokrát jsi mimo. Dříve jsem taky praktik
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg09.12.2020
Tuhle radu jsem aplikoval na cestu Fotbalové klání v Tisé a nahoře jsem se celkem vybál. Tak už na t
     Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg10.12.2020
ano, pro cestu na písku na cestě s klíčovým místem půl metru pod druhým kruhem doporučení cvakat až
 Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
k moji velke smule mam 95kg a normlane jsem s tou vahou lezl sportovni osmy, a tezky horsky po vlast
 Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
Na překližce, kde nejsou štandy na nástupu a ani pytle s pískem se nabízí ještě jedno řešení: nosit
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
Nebo lešenářský oko
 Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg07.12.2020
Já s tím zkušenosti mám. Chodím s dcerou, rozdíl mezi náma je cca 60 kg. Používáme kombinaci OHM + g
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg08.12.2020
Díky za zajímavé postřehy!
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg09.12.2020
Bez grigri by to neudržela... to je blbost, ale ok pokud má 40kg, tak chytne 100kg chlapa s pádem 30
   Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg10.12.2020
Neudržela, zkoušeli jsme to. Postřeh a zkušenosti na kýbl, ve kterým je lano se mnou, prostě nemá. K
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg11.12.2020
OK chápu problém není kýbl jako takový ale jak píšeš "Postřeh a zkušenosti na kýbl, ve kterým j
     Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg11.12.2020
PS: "A znovu opakuju, že OHM je, dle návodu, do rozdílu 40 kg." není úplně pravda, OHM zab
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg12.12.2020
V návodu k OHM je napsáno to, co píšu. Váš názor na to ten návod nepřepíše.
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg12.12.2020
V návodu výrobce Edelrid je k OHMU napsáno toto: Gewichtsunterschied: Das Gerät ist geeignet für Sei
       Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
"Maximum weight difference according to DAV recommendation" je to doporučení, ne absolutní
        Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
To "DAV recommendation" plati pro tu obdelnikovou cast oblasti hodnot, kde % na ose y jsou
         Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
Tak jinak je to ochrana výrobce, mechanika pořád funguje a fyzika taky. DAV na to dával vyjadřovačku
          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
Kdyz se podivam vyse do vaseho prispevku, namital jste, ze neni pravda, ze je tam napsano v navodu o
          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
Prece jenom jeste vstup : proc je tam uvedeno maximalni zatizeni 15 kN? Nemuze to tam byt treba prot
   Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg11.12.2020
Teoreticky máš pravdu, ale prakticky vůbec. Lehký jistič, když je vymrštěn nahoru jedná reflexně a c
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg11.12.2020
Tak to je problém, my v kurzu toto nováčky přesně trénujeme, aby to nedělali a pak problém tohoto ty
 Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg09.12.2020
Máme s manželkou rozdíl 30 kg a lezeme spolu cca 20 let. Sportovky, Vysočina i písek.
Jistí b
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg10.12.2020
jo no. ono palati cim vice trecich bodu mezi vami, tim lepe pro hubeneho jistice. Tak 5 pres a trosk
   Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg13.12.2020
A také více energie pohltí delší lano.

 Články05.12.2020
Ahoj!
Tak mě napadlo,jestli by byl v roce 2020 zájem o ,,články,, třeba o tatranských vrcholech, lezení a turistice v Tatrách - spíše z té historické stránky ... Materiálů by bylo dost.
Něco jako jak před mnoha lety vycházeli ty články o Sas
 Re: Články05.12.2020
Leneni za mna urcite, turistika neviem. VHT asi hej :)
  Re: Články05.12.2020
*lezeni, samozrejme :)

1   ...   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Poraďte kde najít parťáci
Ahoj, koncem minulého roku jsem se začal věnovat lezení. Intenzivní kurzy na stěnách,  jednou na skále, parkrat jsem si někoho našel přes Facebook na stěnu, ale jen jednorázově, protože vsechni už svého parťáka na lezení mají. Jak se dá najít nějaký stalý parťák/čka na lezení a nějaké to toulání po horách  ? V nějakém oddíle, nebo někde jinde ? Poraďte prosím. Dekuji
DP22:17:38 17.12.2020
odpovědět 
 Re: Poraďte kde najít parťáci
Místní oddíly, nejlepší zdroj kamarádů a parťáků ;-). Seznam najdeš na https://www.horosvaz.cz/ clenstvi-v-chs/ oddily-chs/ (dvě mazery) ;-)
Ztko22:52:32 17.12.2020
odpovědět 
  Re: Poraďte kde najít parťáci
Nebo primo tady. Budes-li mit stesti, polezes s nekterym z typickych "lezec" diskuteru...
08:47:19 18.12.2020
odpovědět 
 Re: Poraďte kde najít parťáci
hledám něco podobnýho, ale do života. kdys o nějaké věděl, dej vědět
08:11:00 18.12.2020
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192421)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Hořká slast VIIa Bělá U Děčína
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi