Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231414 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Fit Studio Jitka - Slaný
Lezecká stěna SKP Policie - České Budějovice
Prostor Letňany - Praha 9

Prodejny
HUDYsport - Jičín
HANIBAL - Praha 2
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 videokamerka na lezení08.03.2010
Nebylo by špatný natočit si pro zábavu nějakej sranda filmík z lezení, nebo se s partou podívat jak by šla vylepšit vlastní technika.
Ale jakou kameru vybrat? Foťák ani mobil nebrat, ale zase by to nemělo zatížit peněženku že. Něco by to mělo vydrž
 Re: videokamerka na lezení08.03.2010
napsal sis anonyme takovejhle post aby sis na nej mohl sam odpovedet reklamou na svuj obchod s kamer
  Re: videokamerka na lezení08.03.2010
Tak heleď chytráku, taky nemám rád, když se tady točí pořád dokola dotazy na to samý, ale prostě mi
  Re: videokamerka na lezení08.03.2010
Jo realista ..))) ze jsi paranoidni neznamena ze po tobe nejdou )))))
 Re: videokamerka na lezení08.03.2010
Pentax Optio W60. Foto výborné, video dostačující, odolnost výborná. Několikrát mi spadnul na zem, p
 Re: videokamerka na lezení08.03.2010
1/ Kolik na to mas penez?
2/ Jak moc to chces zpracovavat (jen vyhodit nepovedeny zabery nebo
  Re: videokamerka na lezení09.03.2010
představoval bych si tak 5-10 tisíc, nějakej sřih u kamaráda a později snad sám, pcka normální
   Re: videokamerka na lezení10.03.2010
No tak v tomhle rozpoctu je to asi jedno co vezmes. Udajne odolny jsou PANASONIC SDR-SW21EP, ale je
    Re: videokamerka na lezení10.03.2010
Ja mam Panasonic TZ-5 (fotak) a kupoval som ho prave kvoli tomuto a som s nim nadmieru spokojny. fo
     Re: videokamerka na lezení10.03.2010
Nejde moc o velikost, tohle je tak standard, spis o kodek, aby to zvladnul rozumne komp.
Jink
      Re: videokamerka na lezení10.03.2010
Tak to asi pokrocili, lebo sa strasne hrdili tym, ze toto je fotak, ktory zvlada HD kvalitu filmu. D
 Re: videokamerka na lezení08.03.2010
Mrkni na grafika.cz nebo tv.freak.

 Bouldermatka lhotse08.03.2010
Ahoj chci z jara pořizovat  bouldermatku zatím se přiklanim k fatmanovi od PADu. Při svem hledání jsem narazil na bouldermatku Lhotse se 180cm viz.
 KOFLACH dovozce ? 08.03.2010
zdar, neví někdo, kdo je aktuální dovozce Koflachů? (Vertical sport to není... ).  nějak nejsem schopen vůbec nic najít - ani oficiální web Koflachů (někdo tu značku koupil a zrušil, nebo to mají geniálně schovaný, jinak si to neumím vysvětlit). Uvít
 Re: KOFLACH dovozce ? 08.03.2010
ješče doplnění - ptám se proto, že chci koupit někde jenom vnitřní botičky, ne skelety...
  Re: KOFLACH dovozce ? 08.03.2010
hodně štěstí, já sháněl vnitřní botičky do Asol a po tě anabázi stejně pořád lezu v původních, jen j

 Frankenjura-kam?07.03.2010
Ahoj, na jaře/začátek léta bych chtěl jet do frankenjury, nikdy jsem tam nebyl a juru neznám, něco jsem se ptal známích ale většinou to jsou lidi co lezou samý prásky. Potřeboval bych vybrat nějakou oblast v juře kde si zalezu já (5 až 8-)a zaleze si tam
 Re: Frankenjura-kam?07.03.2010
Doporučil bych waldkopf.Krásná oblast se spoustou lezitelných cest a jednou obzvlášt pěknou pro pány
  Re: Frankenjura-kam?08.03.2010
Ano k Waldkopfu vede prudky kopec, takze je treba byt fyzicky zdatny, spanek take nepodcen, doporucu
 Re: Frankenjura-kam?07.03.2010
téměř v každé oblasti jsou i lehčí věci jestli píšeš strop lehčí 8, tak si zalezeš určo.. oblasti oj
  Re: Frankenjura-kam?07.03.2010
Ja sem si to myslel ze moc tech lehkejch cest okolo 3-4 asi nebude i kdyz treba ji neco sedne a prek
   Re: Frankenjura-kam?07.03.2010
Jinak jak řikam v juře jsem jeste nebyl takze mistni klasu neznam, mam zatim max 8- takze strop v no

 klasifikace - hory07.03.2010
Prosím, co znamená při klasifikaci poznámka "povinně" (obl.) - např. 5c(povinně 5a)? Znamená to, že se to v případě nouze dá třeba odhákovat? To se mi u některých cest, kde jsem se díval na popis, nezdá možné. Díky.
 Re: klasifikace - hory08.03.2010
Co je to za oblast? Je to subjektivni poznamka v nejake databazi, nebo to uvadi nejaky autor pruvodc
 Re: klasifikace - hory08.03.2010
Jestli to někdo nezmastil. U hor máš mimo jine 2 údaje, obtížnost cesty a nejtěžší místo, tj. jak tě
 Re: klasifikace - hory08.03.2010
Jo, 5a musis lezt s prehledem a 5c muzes haknout o nejaky nyt apod. V horsim pripade bude 5a nejiste
 Re: klasifikace - hory08.03.2010
Přesně jak píše Radek J.: 5a povinné (v odlezech mezi jištěním, kde to nemůžeš nijak ošidit...), 5c
  Re: klasifikace - hory08.03.2010
tak mě napadá, jestli to nemůže být jako na písku? Obligate jako AF, horni cislo jako RP?
   Re: klasifikace - hory08.03.2010
To jako že na písku se furt leze za kruhy nebo staví, jo?
    Re: klasifikace - hory08.03.2010
furt ne ale prachovsky pruvodcik ma porad spoustu cest treba VIIb (9a). A i v Sasku muzes najit VIIc
     Re: klasifikace - hory09.03.2010
vono mícháš tři věci dohromady. jednak může být VIIb RP 9a způsobeno tím, že se někde v cestě staví,
     Re: klasifikace - hory09.03.2010
No máš pravdu, ten starší prachovskej průvodce to psal, a bylo to způsobený hlavně nesmyslným míchán
   Re: klasifikace - hory09.03.2010
Myslim, ze to tak nemuze bejt jeste taky kvuli zpusobu praseni. Myslim, ze nemusi jit jen o "ha
  Re: klasifikace - hory08.03.2010
Díky za odpověď. Nějak se mi nezdálo, že by to moje šulení cest se mohlo označovat i oficiálně.
   Re: klasifikace - hory08.03.2010
šulení cest se také leckde označuej jako styl přelezu různými zašifrovanými pojmy:)
  Re: klasifikace - hory08.03.2010
tak nějak. upřesnil bych, že zpravidla lezec musí být schopen lézt obtížnost uváděnou jako obligator
 Re: klasifikace - hory09.03.2010
Já mám zkušenost, že "obl." většinou nejde ožulit a kroky v daný obtížnosti se dělaji vyso

 Skialp Krkonoše07.03.2010
No to stojí za to, pěkná reklama. Tak to bude teď skialpinista každý kdo zavítá na víken do Krkonoš, a potom rovnou do alp na pořádný svahy. Ale komercionalizaci našeho sportu se už asi nevyhneme.

 Tendon Master 7.8 vs. Ambition 7.907.03.2010
Ahoj, zajímaly by mě vaše zkušenosti s těmito lany. Master je údajně vyšší řada, jsou mezi něma ale vůbec nějaké rozdíly? Kromě desetiny mm v průměru... Díky za případné reakce.

 Počasí Francie06.03.2010
Ahoj, nemá teď někdo info jak to vypada s počasim třeba v Buoux, Seynes atd? Myslim nějako vyhledově, chystam se brzo jet a ne že bych uplně nevěřil předpovědím, ale radši osobní zkušenost. Díky Míra
 Re: Počasí Francie06.03.2010
Kolem Nice je poměrně hnusně. Krápníky proteklé, sektory bez krápníků jakž takž.
  Re: Počasí Francie06.03.2010
Diky, a nejako vyhledove nevis?

 Čížky, Trutnov06.03.2010
Zdar, víte někdo jaký trutnováci na to dělali průvodce? Existujou taky jiný samizdaty v okolí?
 Re: Čížky, Trutnov12.03.2010
Čížkovy kameny: starý průvodce je ke stažení na skalních oblastech, v databázi na lezci je 51 starýc
  Re: Čížky, Trutnov13.03.2010
Ahoj Martane. V databázi ještě existuje zápis cest označené Pravá část (viz
   Re: Čížky, Trutnov14.03.2010
OK, vše je v jednom sektoru až na tu věžičku. To je teda hisotrickej pojem!

 SRBSKO05.03.2010
Nebyl jste někdo tedka někdo na Srbsku? Nevíte jak je to tam suché? díky
 Re: SRBSKO05.03.2010
Před 14dny to suché bylo, ale to počasí to teď asi zasněží:-(
  Re: SRBSKO16.03.2010
Dobrý den, nevíte někdo jestli už to tam roztálo?
A jak je to tam s jištěním, nejsou tam po z
   Re: SRBSKO16.03.2010
Roztálo to určitě.Celé Srbsko je převážně na jih.Proč by měli praskat skoby mrazem,to nevím.Hlavně j
    Re: SRBSKO16.03.2010
kde jsou tam ty prasklé borháky?
     Re: SRBSKO16.03.2010
...a jsou prasklé úplně, nebo jen trochu?
      Re: SRBSKO16.03.2010
Na pupku byl na polici ruplej slaňák.Jistil se z něj Iron Man a Fotogenická.Byla v něm vyvázaná žlut
       Re: SRBSKO - vadné jištění17.03.2010
Ahoj, OVK by tam měla brzy mít akci, tak se to snad už (ne)bude hýbat. Jestli víte ještě někdo o něč

1   ...   909   910   911   912   913   914   915   916   917   918   919   920   921   922   923   924   925   926   927   928   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 videokamerka na lezení
Nebylo by špatný natočit si pro zábavu nějakej sranda filmík z lezení, nebo se s partou podívat jak by šla vylepšit vlastní technika.
Ale jakou kameru vybrat? Foťák ani mobil nebrat, ale zase by to nemělo zatížit peněženku že. Něco by to mělo vydržet: nárazy, déšť, baterie, taky by se mohla udělat nějaká fotečka. Ještě mě napadá ukládání dat a možnost zpracovatelnosti formátů, těžko říct podle čeho ještě vybírat. Váha, velikost a skladnost, zoom, atp.
14:41:55 08.03.2010
odpovědět 
 Re: videokamerka na lezení
napsal sis anonyme takovejhle post aby sis na nej mohl sam odpovedet reklamou na svuj obchod s kamerou? to si mohl napsat mozna hned, i kdyz uz si to psal asi 2x so inzeratu, ale tak sup sem s tim odkazem :-D boze kdy uz tohle skonci... vzdyt je to pruhledny jak cerstve umyty okno...
realista14:50:39 08.03.2010
odpovědět 
  Re: videokamerka na lezení
Tak heleď chytráku, taky nemám rád, když se tady točí pořád dokola dotazy na to samý, ale prostě mi tady na tohle téma chybí diskuze, vyhledal jsem tady akorát dvě témata: kamera na lezení, nebo kamera na hory, příspěvky celkem jeden. Jestli už se to někde v lezeckém světě řešilo, tak mi napověz, nic neprodávám, ale chci si promyslet, jestli se mi vyplatí blbnout s natáčením a dávat do toho peníze. V inzerci nic nevidím. Jestli radši řešíš věci jako koupit tohle lano nebo tohle lano, expresky po milióntý, tak fajn, ale užitečnější by mi přišel příspěvek typu ať si zážitky natočím třeba na toaleťák - to bych se dnes alespoň zasmál.
stejný jako před tím15:03:44 08.03.2010
odpovědět 
  Re: videokamerka na lezení
Jo realista ..))) ze jsi paranoidni neznamena ze po tobe nejdou )))))
18:31:30 08.03.2010
odpovědět 
 Re: videokamerka na lezení
Pentax Optio W60. Foto výborné, video dostačující, odolnost výborná. Několikrát mi spadnul na zem, pod vodou fotí bez problémů, Prachu odolává taky dobře. Mám ho dva roky a spokojenost. Jinak fotím s pořádnou zrcadlovkou a tohle nosím při sportu v kapse a mám ho hned po ruce.
kulasek15:36:49 08.03.2010
odpovědět 
 Re: videokamerka na lezení
1/ Kolik na to mas penez?
2/ Jak moc to chces zpracovavat (jen vyhodit nepovedeny zabery nebo se nejak vic venovat strihu)?
3/ Jakej mas pocitac na kterym to budes zpracovavat?

Ondřej16:45:46 08.03.2010
odpovědět 
  Re: videokamerka na lezení
představoval bych si tak 5-10 tisíc, nějakej sřih u kamaráda a později snad sám, pcka normální
11:23:44 09.03.2010
odpovědět 
   Re: videokamerka na lezení
No tak v tomhle rozpoctu je to asi jedno co vezmes. Udajne odolny jsou PANASONIC SDR-SW21EP, ale je to v SD rozliseni. Na druhou stranu, se ti s tim bude lip pracovat nez s HD, kdyz nemas zarucenej vykonejsi komp.
Z kamer sou osvedceny znacky Canon, Sony, Panak. Nerikam ze zbytek je shit.
Na tohle je asi nejlepsi medium karta.
Dobry je si kameru vyzkouset jak ti sedi v ruce, jak se ovlada.
U tech fotaku v tyhle cenovy kategorii si dej bacha na snimkovou frkvenci, pod 25 fps to bude trhany. A navic ty videa sou vetsinou dost nouzovka.

Jinak jak psal nekdo nahore, na tech dvou serverech se tohle probira porad.
Ondřej02:07:03 10.03.2010
odpovědět 
    Re: videokamerka na lezení
Ja mam Panasonic TZ-5 (fotak) a kupoval som ho prave kvoli tomuto a som s nim nadmieru spokojny. fotky su pekne, zoom tiez stoji za to a video v najvyssej kvalite je paradne. No na strihanie je treba mat naozaj vykonny PC :)) 30 sekund suroveho materialu je okolo 100 MB !!!
Eric08:16:59 10.03.2010
odpovědět 
     Re: videokamerka na lezení
Nejde moc o velikost, tohle je tak standard, spis o kodek, aby to zvladnul rozumne komp.
Jink mam fotak TZ2 a video z toho nic moc, spis dokumentacni. Ale TZ5 je novejsi model, asi pokrocili.
Ondřej09:16:15 10.03.2010
odpovědět 
      Re: videokamerka na lezení
Tak to asi pokrocili, lebo sa strasne hrdili tym, ze toto je fotak, ktory zvlada HD kvalitu filmu. Da sa z toho vyzdimat dost, len je treba mat vykonnu kartu :)
Eric13:18:53 10.03.2010
odpovědět 
 Re: videokamerka na lezení
Mrkni na grafika.cz nebo tv.freak.
19:06:12 08.03.2010
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192438)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Úžeh 5A Zvůle
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi