Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231503 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice
Šutr - Liberec 17
HoSPORT - Staré Hodějovice

Prodejny
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Marmot Never Summer12.01.2010
Potřebuju spát tak do -10 (max-15) venkovních, ovšem spíš ve stanu a mám v merku MNS za 4,8 litru. Nějakou kladnou reakci jsem tu už zaregistroval (-9/-16 údajně docela sedí). Ovšem je  to délka regular, což si nejsem jist, zda na 181 cm vyhovuje s r
 Re: Marmot Never Summer12.01.2010
Nejlíp bude, když si do něj vlezeš (bez bot). Možná budeš za pitomce, tak počkej, až na krámě nebudo
  Re: Marmot Never Summer12.01.2010
No, to je bída E-shopů.
 Re: Marmot Never Summer12.01.2010
Ahoj, ja mam MNS 2roky, absoloval jsem s nim mimo jine trek kolem K2 a spokojenost. Pomer cena/vykon
  Re: Marmot Never Summer13.01.2010
Dík, pro jistotu jsem ho objednal. Počítám, že to v něm přežije i jindy (mimo léto u vody)

 Strava11.01.2010
Ahoj, nemá někdo tušení co a jak zhruba jíst při tréninku? Dík
 Re: Strava11.01.2010
  Re: Strava11.01.2010
Špek,škvarky(nezapomeň osolit), tlačenku, jaterničky(nejlépe uzené). Prostě zdravou výživu z kvalitn
   Re: Strava11.01.2010
Fuuuuj...
    Re: Strava11.01.2010
Vyudit jitrnicu? To mě nenapadlo, mňam! A tlačenka, to je základ prevence poranění kloubů. Plzeň a v
     Re: Strava11.01.2010
A s čeho na co už jsi se zlepšil Wilhelme?
      Re: Strava11.01.2010
8a skalky, Xa písek. Jde o to, že dnes jsou všichni silní, jak prase, ale málo kdo umí lezt. Takže n
  Reklama12.01.2010
Haha, super reklama - poslat stupidní dotaz a promptně si na něj odpovědět i odkazem na svůj novej w
 Re: Strava12.01.2010
Ja jsem zacal „trenovat“ teprve nedavno. Vyskrabu se na 6+ UIAA na umelce, ale to uz je projekt jak
 Re: Strava12.01.2010
V internetovém knihkupectví Quill, kde mají horoliteraturu, je také publikace Výživa v otázkách a od

 Maltatal11.01.2010
Ahoj prosim nema nekdo nejaky tip kde najdu nejakeho pruvodce maltatalu...Dik moc za kazde info.
 Re: Maltatal11.01.2010
Pruvodce najdes tu :
  Re: Maltatal12.01.2010
Asi hloupa otazka, ale vi nekdo jak je tam nateklo? doufam ze lip nez u nas... jel bych ale nemam pa
 Re: Maltatal12.01.2010
Nebo v hotelu tam koupíš Eisklettern in Oberkärnten, Franz Karger a Ingo Neumann, 1. vydání 2004, to

 Lezecké cepíny11.01.2010
Mám zájem koupit si dva lezecké cepíny(lopatka,kladivo). Chtěl bych aby s nimi šlo lézt nejlépe ledy i mix. Zaujal mě Petz Quark a Grivel Alp Wing. Který koupit? Případně nějaký jiný tip??? Dík
 Re: Lezecké cepíny11.01.2010
Grivel nema uplne nejlepsi tvar hrotu, tedy aspon nemel.
Quark neni zly, mozna by za uvahu mo
 Re: Lezecké cepíny11.01.2010
Raveltik Demon Super Cup - fajne, ceske cepiny, za dobrou cenu
 Re: Lezecké cepíny11.01.2010
BD Viper a Cobra rules!!!
  Re: Lezecké cepíny11.01.2010
Souhlas. Vipery super. Cobry urcite taky, akorat ta cena za ne (myslim za Cobry) :-(
   Re: Lezecké cepíny11.01.2010
quark rulez
    Re: Lezecké cepíny11.01.2010
Cassin Rulezzz.
 Re: Lezecké cepíny11.01.2010
Rozhodni se mezi Charlet Quarkama, Raveltik Supercup a nebo ty BD Viper.
Všechny dobrý jak c
 Re: Lezecké cepíny11.01.2010
Asi to vidím na ty Quarky. Co takhle ještě DMM Rebel ??? Neprodáváte někdo někteté z techto cepínů,p
  Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Já jsem řešil úplně stejný problém a nakonec jsem zvolil BD Viper. Nechal jsem si je za dobrý peníz
  Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Mám známé co mají Quarky i Demony. Raveltiky bych nebral. Hrot vydrží polovinu toho co u Quarku a na
   Re: Lezecké cepíny12.01.2010
U Demonu je zase výhoda v tom, že nové hroty stojí skoro polovinu oproti hrotům na quarky...
   Re: Lezecké cepíny12.01.2010
U Demonu je zase výhoda v tom, že nové hroty stojí skoro polovinu oproti hrotům na quarky...
   Re: Lezecké cepíny12.01.2010
U Demonu je zase výhoda v tom, že nové hroty stojí skoro polovinu oproti hrotům na quarky...
  Re: Lezecké cepíny12.01.2010
A co take Aztary? Pripadaju mi rovnako dobre ako Quarky a pritom lacnejsie.
   Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Ahoj, ja koupil Quarky, jsem s nima mooc spokojenej, ale BDcka neznam. Snad jen uchyceni poutek by m
   Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Aztary na ledy nejsou nic moc. Jsou to zbrane spis na zlaby a podobne. V ledech s nima podle mne neb
    Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Vipery vypadají dobře. Akorát jsem je našel jen v Hudy a nemají k nim hroty na mix:( Kde by se daly
     Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Přehled tady:
     Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Zeptej se primo v Hudy. Ze je nemaji v katalogu neznamena, ze je nedokazi dodat (mne sehnali i zlome

 hyperodkazy na serveru lezec.cz11.01.2010
Může mi prosím někdo prozradit z jakého důvodu je většina odkazů zde na lezci "znefunkčněna" vložením "bílého" znaku (mezery) - případně několika...

Dík za info
 Re: hyperodkazy na serveru lezec.cz11.01.2010
Laicky: předpokládám, že z bezpečnostních důvodů je nastavena maximální délka znaků jednoho "sl
  Re: hyperodkazy na serveru lezec.cz12.01.2010
Jo, taky mě to vždycky štve, doporučuji prohnat všechny odkazy přes
 Teplické skály II. díl11.01.2010
Ahoj, nevíte někdo,jak to vypadá s vydáním druhého dílu průvodce na Teplické skály? Myslím, že už se tady obdobný dotaz objevil, nicméně na nějaký konkrétní termín nebo alespoň důvod, proč stále nevyšel (v prvním dílu bylo snad něco o roce 2008) jsem nena
 Re: Teplické skály II. díl11.01.2010
Snad už zjara bude :). Důvody zná jen vydavatel :)))
  Re: Teplické skály II. díl11.01.2010
Díky, už se těším. Budou tam i Janovice??
   Re: Teplické skály II. díl11.01.2010
Tam je to zakázaný,z neznámých ochranářských důvodů.Tak bych se divil,kdyby to tam bylo...
    Re: Teplické skály II. díl12.01.2010
Podle mně by průvodci měli obsahovat i zakázané oblasti s dodatkem, že lezení je zakázáno. Průvodce
     Re: Teplické skály II. díl12.01.2010
Zvláště když se na nejmenovaných místech leze i přes celoroční zákaz že, tedy pokud je to suchý a je

 hejda11.01.2010
Ahoj
Chtěl bych se zeptat zdali někdo něco neví o této oblasti mezi Ostaší a Teplickýma. Ať googlím jak googlím, tak se mi nedaří nic najít. Osobně jsem tam nebyl, ale viděl jsem dost fotek. Nejspíš to nebudou moc vysoké písky ,ale třeba na boulder
 Re: hejda11.01.2010
Také by mě to zajímalo, ještě jsem to nestihl hledat, navíc podle komentů u cest tady jsou minimálně
  Re: hejda11.01.2010
jedná se o Hejdu u Lachova - hned pod Ostaší.
  Re: hejda11.01.2010
Zdoňovská Hejda je jasná a je i v průvodci na Křižák, je tam i spousta nových cest. Výška skal je ni

 Osp10.01.2010
Hojda. Nevíte někdo jak je v Ospu? Dá se tam touhle dobou lézt? Nějaké zkušenosti?
Díky ;)
 Re: Osp10.01.2010
Lizt se tam da celoročně
  Re: Osp11.01.2010
Byli jsme tam přes svátky, teplota pohodová, průser je, že pršelo téměř 4 dny v kuse. Takže pokud ne
   Re: Osp11.01.2010
 ferraty Španělsko10.01.2010
Ahoj, chystáme se v létě do Španělska a zvažujeme cestu letadlo/auto. Nemáte někdo zkušenosti s tamějšími farratami. V průvodci vychvalují ferraty na Montserratu a v okolí letoviska La Cala Del Molí. Už jsem tento dotaz našla v diskuzi nezodpovězený, tak
 Re: ferraty Španělsko10.01.2010
feraty nevim, ale na to, ze budete spolehat jen na stop ve spanelsku zapomente - pokud chcete delat
  Re: ferraty Španělsko10.01.2010
jo a jeste, v sesti lidech a pri castych presunech by se nejaka ta karka mozna vyplatila. tak jako v
   Re: ferraty Španělsko11.01.2010
jesliže se dohodnete dostatečně dopředu, kupte si levné letenky od rynairu nebo wizzairu a pučte si
  Re: ferraty Španělsko11.01.2010
POZOR! STOPOVÁNÍ ZAVEDENO. Když jsme jeli před dvěma lety do Pyrenejí, dočetli jsme se všude, že sto
   Re: ferraty Španělsko11.01.2010
Jo, často se řiká, že stopovat ve Špáňu nejde, je to nesmysl, já ho prostopoval do Portugalska a zpá
    Re: ferraty Španělsko11.01.2010
Díky, asi přichází v úvahu na pár dní půjčit to auto kvůli těm ferratám a zbytek zkusíme autobusy. J
     Re: ferraty Španělsko13.01.2010
tak až přijedeš nezapomeň napsat jaký ty ferraty byly. diky předem.

 Lano Edelrid Harrirer10.01.2010
Prodávám lano Edelrid Harriel 60m. Pokud máte zájem, je v aukci na Aukro.cz. aukro.cz/item876906561_nove_ horolezecke_lano_edelrid_harrier.html

1   ...   935   936   937   938   939   940   941   942   943   944   945   946   947   948   949   950   951   952   953   954   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Marmot Never Summer
Potřebuju spát tak do -10 (max-15) venkovních, ovšem spíš ve stanu a mám v merku MNS za 4,8 litru. Nějakou kladnou reakci jsem tu už zaregistroval (-9/-16 údajně docela sedí). Ovšem je  to délka regular, což si nejsem jist, zda na 181 cm vyhovuje s rezervou (Boty si tam asi nenacpu) Muže mi ho někdo doporučit?
Boban09:46:03 12.01.2010
odpovědět 
 Re: Marmot Never Summer
Nejlíp bude, když si do něj vlezeš (bez bot). Možná budeš za pitomce, tak počkej, až na krámě nebudou zákazníci...
Willhem10:20:24 12.01.2010
odpovědět 
  Re: Marmot Never Summer
No, to je bída E-shopů.
Boban12:26:28 12.01.2010
odpovědět 
 Re: Marmot Never Summer
Ahoj, ja mam MNS 2roky, absoloval jsem s nim mimo jine trek kolem K2 a spokojenost. Pomer cena/vykon je velmi dobry. Mam 180cm/82kg a regular je akoratni. Ohledne teplot, spali jsme na ledovci takze zima od zeme a do toho teploty tak max -5 stupnu celsia ve stanu. Spani jen v trenkach a tricku s dlouhym, max tenky spodky. Zalezi na podlozce, ja mel kvuli uspore vahy docela tenkou penovou karimatku. Kdyz ale spim na nafukovacce tak teplotni komfort jeste tak o 5stupnu stoupne. Michal
Muycle20:00:15 12.01.2010
odpovědět 
  Re: Marmot Never Summer
Dík, pro jistotu jsem ho objednal. Počítám, že to v něm přežije i jindy (mimo léto u vody)
17:08:24 13.01.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi