Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
26.Janošová 10352
Bouldry:
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
26.Jurečka 9775
Hory:
23.Bernard 2632
24.X. 2532
25.Opice 2510

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231560 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 lano v mrazu23.12.2009
Zapomnel jsem lano v kufru auta ted jak byly ty mrazy (okolo -10 az -14). S autem jsem nejezdil. Mohly mrazy nejak lanu ublizit? Je bezpecne dal na nem lezt?
 Re: lano v mrazu23.12.2009
no jelikož se lana berou i do větších mrazů, tak bych se nebál na něm lézt po tom co roztaje a nechá
  Re: lano v mrazu23.12.2009
pakliže nebylo mokrý, tak bych se o něj taky nebál. ale dobrá otázka - co udělá mráz s durch mokrým
   Re: lano v mrazu23.12.2009
Já osobně žádný změny nezaznamenal, poté co se nám špagáty na ledech změnily v dráty a následně zase
    Re: lano v mrazu23.12.2009
Všechny lana co vyřadíte, když vám takhle zmrznou navrhuju deponovat ke mně, vůbec je nebudu používa
 Re: lano v mrazu23.12.2009
 Re: lano v mrazu24.12.2009
Nízké teploty nemají žádný vliv na vlastnosti současných lan.Pouze je nutné mokrá či zmrzlá lana opa
  Re: lano v mrazu24.12.2009
A neublížili ty mrazy tomu autu? Promiň, tvoje otázka je snad vtip, tak "primitivní" otázk
  Re: lano v mrazu24.12.2009
Mohl bys sem, prosím, dát nějaký konkrétní odkaz na ty "zkoušky a výzkumy" o kterých píšeš
 Re: lano v mrazu24.12.2009
jak ti jednou zmrzne, tak mas po ptákách!!! :D :D

 Bílý kříž22.12.2009
Ahoj. Dnes jsem se byl projít s rodinou na skalách Bílý kříž kousek od Vranova nad Dyjí. Před lety jsem se tam snažil lézt jeden koutek po starých skobách. Teď jsem byl ale překvapený, že jsou všude nové borháky a spousta cest. Neví někdo, kdo to dělal a
 Re: Bílý kříž23.12.2009
skaly.horosvaz.cz
  Re: Bílý kříž23.12.2009
Cesty se dělaly letos, staré jsou také přejištěné, popisy jsou na Skalních oblastech Horosvazu pod r
   Re: Bílý kříž23.12.2009
Jo a pokud bys potřeboval blíže poradit, můžeš se domluvit s Iljou Březinou ze Znojma- kontakt je na

 manuál k suunto vector22.12.2009
Moc moc prosím o zaslání českého návodu k hodinkám Suunto Vector, děkuji předem.
 Re: manuál k suunto vector23.12.2009
móóóóóóóóóc dobře si zahledej v diskusi tady an lezci, už to tady je asi po osmnáctý
 Re: manuál k suunto vector14.06.2010
Nikde nemůžu najít Návod na Suunto Vector.
Pomůžete mi?
alfiko@seznam.cz
  Re: manuál k suunto vector14.06.2010
Trvalo mi to 5 vterin to tu najit .. naposledy ..

 Jeskyně labák sněžník apod22.12.2009
Ahoj, nemáte někdo prosím pruvodce na ty jeskyně v labaku snezniku ostrově a tak v podobnych lokalitách? Díky!
 Re: Jeskyně labák sněžník apod22.12.2009
Jeskyně v Labáku najdeš v průvodcích, Sněžník a Modřín v Tisé by měli bejt (i s GPS a popisem) na eu
  Re: Jeskyně labák sněžník apod22.12.2009
dííííííík

 Sháním čepici PrAna22.12.2009
Ahoj, ztratil jsem pletenou čepici Prana v labáku, srdeční záležitost. Nikde ji nemůžu sehnat, nevíte někdo kde bych pořídil aspon podobnou? Díky.
 Re: Sháním čepici PrAna22.12.2009
Ahoj, nevim jakou bys rád ale jedna Prana is here
 Finale Ligure22.12.2009
Zdárek,nevíte prosím někdo,jestli je někde na netu topo nebo pruvodce skal v italském Finale Ligure ? Dík moc
 Re: Finale Ligure22.12.2009
  Re: Finale Ligure22.12.2009
dik moc

 Jak dlouho už běží lezec?22.12.2009
Nazdárek. Jakpak dlouho už vlastně existuje lezec.cz? Já jsem tu byl poprvé asi před sedmi lety, takže začátek rozhodně nepamatuju, ale docela by mě to zajímalo. Nejstarší článek, co jsem našel je o zájezdu do Itošky před 12 lety :-)
 Re: Jak dlouho už běží lezec?22.12.2009
Tady je archiv, nejstarsi verzi tam sice nenajdes, ale muzes se aspon podivat jak se zmenil vzhled l

 24.12. - HOROHŘBITOV22.12.2009
zdravim, nevíte v kolik hodin začíná mše 24.12. na horolezeckym hřbitově ve skaláku v českém ráji? díky ....z.
 Re: 24.12. - HOROHŘBITOV22.12.2009
Na webu hruboskalsko.cz píšou Na Štědrý den se od 10.00 koná na cintorinu tradiční mše. A koupák ...

 knizka Dave MacLeoda21.12.2009
Ahoj. Listovali jste nekdo knizkou "9 out of 10 climbers make the same mistakes" od Dave MacLeoda? Pokud ano, jake z toho mate dojmy?
 Re: knizka Dave MacLeoda22.12.2009
Na Amazonu je mini recenze a obsah. Zde:
  Re: knizka Dave MacLeoda22.12.2009
Na britskym ukclimbing.com je o tom ve foru diskuse. Prispevky pise i sam autor.
   Re: knizka Dave MacLeoda22.12.2009
Ta diskuse je přesně řečeno tady:
  Re: knizka Dave MacLeoda22.12.2009
Skoda ze nikde (ani na amazonu) neni aspon ukazka z te knizky. Docela uvazuji ze si ji koupim, posto

 Beskydy - běžky21.12.2009
Ahoj nevíte někdo jak to vypadá s podmínkami na běžky v beskydech? Podle situace v ostravě bych řekl že by tam mohlo být sněhu dostatek, ale pokud má někdo aktuálnější informace tak budu rád. díky.
 Re: Beskydy - běžky21.12.2009
Lysá Hora má něco přes 20 cm. Takže vidím dvě možnosti: Z Papežova na Lysou anebo z Trojanovic po K
 Re: Beskydy - běžky21.12.2009
Dá se jen tam,kde jsou asfaltky. Sněhu je hrozně málo.

1   ...   942   943   944   945   946   947   948   949   950   951   952   953   954   955   956   957   958   959   960   961   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 lano v mrazu
Zapomnel jsem lano v kufru auta ted jak byly ty mrazy (okolo -10 az -14). S autem jsem nejezdil. Mohly mrazy nejak lanu ublizit? Je bezpecne dal na nem lezt?
tom17:24:15 23.12.2009
odpovědět 
 Re: lano v mrazu
no jelikož se lana berou i do větších mrazů, tak bych se nebál na něm lézt po tom co roztaje a necháš ho vyschnout, protože se bude rosit jak bude tát
tulak18:12:00 23.12.2009
odpovědět 
  Re: lano v mrazu
pakliže nebylo mokrý, tak bych se o něj taky nebál. ale dobrá otázka - co udělá mráz s durch mokrým lanem?
jena18:38:19 23.12.2009
odpovědět 
   Re: lano v mrazu
Já osobně žádný změny nezaznamenal, poté co se nám špagáty na ledech změnily v dráty a následně zase roztály, ale je možný že pevnost nebo dynamické vlastnosti by to ovlivnit mohlo. Taky by mě zajímal nějaký seriózní výzkum.
Loudič21:50:43 23.12.2009
odpovědět 
    Re: lano v mrazu
Všechny lana co vyřadíte, když vám takhle zmrznou navrhuju deponovat ke mně, vůbec je nebudu používat a navíc zaručim, že nebudou zabírat místo v popelnici. Můj soukromý výzkum hlavně prokázal mrazem přetrhaná vlákna u lan která jsou ještě nepoužitá, no ale dobrá zpráva zase je, že čím starší lano tím menší poškození, takže nepoužitelný kusy a části si můžete nechat. Jsem holt dobrá duše, tak neváhejte a já vám klidně všem pomůžu s těma lanama.
martin23:09:01 23.12.2009
odpovědět 
 Re: lano v mrazu
http://www.horosvaz.cz/index.php?cmd=page&type=61&article=65
23:49:25 23.12.2009
odpovědět 
 Re: lano v mrazu
Nízké teploty nemají žádný vliv na vlastnosti současných lan.Pouze je nutné mokrá či zmrzlá lana opatrně sušit. Na stránkách renomovaných firem jsou tyto zkoušky a výzkumy zveřejněny.
Libor Holý11:30:58 24.12.2009
odpovědět 
  Re: lano v mrazu
A neublížili ty mrazy tomu autu? Promiň, tvoje otázka je snad vtip, tak "primitivní" otázku jsem už dlouho nečetl. A to se furt dovídám jak jsou horoškoly zbytečné. No nic, zase něco k lepšímu. Pěkné svátky přeju.
palo17:36:36 24.12.2009
odpovědět 
  Re: lano v mrazu
Mohl bys sem, prosím, dát nějaký konkrétní odkaz na ty "zkoušky a výzkumy" o kterých píšeš? Ne, že bych se začal bát o své kosti kvůli zmrzlému lanu, ale ve světle toho článku na webu horosvazu co se na něj odkazuje výše (a kterej mi přijde fakt zajímavej), by mi to přišlo docela potřebný.
P.S. Ten citovanej článek považuju za věrohodnej, zdroje i překladatel jsou dost důvěryhodní :)
Robert18:00:34 24.12.2009
odpovědět 
 Re: lano v mrazu
jak ti jednou zmrzne, tak mas po ptákách!!! :D :D
:)18:20:31 24.12.2009
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192467)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dezorientálna medicína 9- Súľov
Agent provokatér 8+ Súľov
Game over 8- Súľov
Neposlušné bedierko 8 Súľov
Pozdní podzim iii Bělá U Děčína
Nově komentované:
Dlouhej kouř VIIIb Jetřichovice
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nález Želiv | Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1444 
 Neřeším to – lezu vše 
 1144 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi