Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 24.Svoboda 10371 25.Melen 10357 26.Janošová 10352 Bouldry: 24.Klapal 9853 25.Horáček 9828 26.Jurečka 9775 Hory: 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142 20.Nešvera 3129
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Jezírko zamaskované Covidem 13.10.2020 Konečně jsem pochopil zmatek s Covidem 19.
Zamaskovali tím mnohem větší tragédii. Zabetonují a zasíťují Mekku lezení v Plzni - Jezírko. Některé cesty v sektoru V Lese už zmizely - odpadly kousky skal (velikosti cca naší skříně) i s jistícími body.
  Re: Jezírko zamaskované Covidem 13.10.2020 mam takovej dojem ze Jezirko je to nejmensi co se maskuje.
  Re: Jezírko zamaskované Covidem 13.10.2020 Budu muset zajít se rozloučit, slzu zatlačit.
Spojení prsák + sedák 12.10.2020 Ahoj.
Rock Empire vyrábí pro spojení prsáku a sedáku lanyard ze smyce kterou se propojí prsák a přicvakne se to k sedáku. Po zajištění zámku by měla souhrná pevnost celýho tohodle zařízení být rovná pevnosti zašroubovaný karabiny a sešitý smyčky.
  Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 Pro pořádek jde o tenhle vehement:
https ://rockempire.cz/cs/produkt/lanyard-y-pa-25mm-ferrat
    Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 figurantka má celkem sličné tričko
    Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 ..a proč se nenavazovat rovnou jen přes "opíchanou" osmičku..? Není tam žádnej další kus m
      Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 Opíchanej vůdcák je jednodušší uvázat, má menší spotřebu lana a výslednej uzel není taková bakule. A
    Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 A jak přesně proběhne mechanismus otevření zašroubovaný sroubovačky?
      Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 otáčaním poistky doľava alebo doprava.
Preto sa odporúčajo dve karabiny so zámkami od seba
        Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 takže při použití 2 karabin zámkem proti sobě je to OK ?
          Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 @ Eva 20:40:20 12.10.2020:
okolo r.2000 boli nehody na ľadovci a cvičnej stene kvôli nezašr
          Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 Můžu se zeptat, jaká je výhoda použití systému s dvěma karabinami, kterej stojí dvě stovky, oproti o
            Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 Můžeš Bude to dobrý dotaz.
              Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 Díky za povolení, tedy se ptám:)
                Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 Kvôli rýchlosti.
Naväzovanie na karabínu sa vyskytuje u jedincov, ktorí majú menšiu prax v p
                  Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 kvůli rychlosti se samozřejmě používá "alpské" navázání přes plochou smyčku, do které se b
                    Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 Lukas B.
ten konec jsi trefil. cit.:
"Jak jednoduše spojit prsní a sedací úvazek?
        Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 tyvole, bačovská logika, dík za příspěvek no, a teď si jdi dát halušky
        Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 tyvole, bačovská logika, dík za příspěvek no, a teď si jdi dát halušky
  Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 Ty ostatní fotky o doporučeném spojení ukazují navázání na ferratový set liščí smyčkou. Takže sorry
    Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 šlo mi o použití při lezení :)
      Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 ok. tak tam bych viděl problém, že na rozdíl od smyčky, nebo přímé navázání lanem na prsák a sedák s
      Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 ma normálne lezenie to vôôôôbec nie je. Vymysleli to na instantné horolezectvo, nazývané feráti
  Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 jedna vec je pevnosť, o ktorej tu vedú dišputy nižšie.
ďalšia vec je dĺžka:
- ak sa j
zapomenutá expreska v Komíně 11.10.2020 Ahoj, včera jsem nechal jednu expresku v Brně Komíně na cestě č. 18 Zelená 4+. Plánuju se pro ni zastavit, ale kdyby mě někdo předběhl a dal mi ji, zlobit se nebudu. Díky L
  Re: zapomenutá expreska v Komíně 11.10.2020 Nic zapomenutýho sem tam nenašel. Jarin
  Re: zapomenutá expreska v Komíně 11.10.2020 koukal jsem dnes do komína a žádná preska. jen samé saze...
Mandala boulder Drazdany 09.10.2020 Ahojte, nevite nekdo jak to je v Mandale s lezenim? Je otevrena a da se tam jit lezt? Sasko je pro nas zatim dostupne... Moc dik za odpoved!
Mandala boulder Drazdany 09.10.2020 Ahojte, nevite nekdo jak to je v Mandale s lezenim? Je otevrena a da se tam jit lezt? Sasko je pro nas zatim dostupne... Moc dik za odpoved!
  Re: Mandala boulder Drazdany 09.10.2020 Němci už na tebe čekají s otevřenou náruči.
    Re: Mandala boulder Drazdany 09.10.2020 Blbej den v práci?
  Re: Mandala boulder Drazdany 19.10.2020 Jak je Sasko pro tebe dostupné? Pracuješ v DD? Pokud ano, tak nebuď líný a otevři jejich webové strá
  Re: Mandala boulder Drazdany 19.10.2020 Do Saska se na jeden den jezdit smí, v Německu mají zemské vlády větší autonomii a Sasové jsou k nám
Mandala boulder Drazdany 09.10.2020 Ahojte, nevite nekdo jak to je v Mandale s lezenim? Je otevrena a da se tam jit lezt? Sasko je pro nas zatim dostupne... Moc dik za odpoved!
Mandala boulder Drazdany 09.10.2020 Ahojte, nevite nekdo jak to je v Mandale s lezenim? Je otevrena a da se tam jit lezt? Sasko je pro nas zatim dostupne... Moc dik za odpoved!
Corona Sasko 08.10.2020 Nevíte, jak je to tedy se vstupem do Saska na 24 hodin bez testu ? Jak to vypadá na hranicích...
  Re: Corona Sasko 10.10.2020 Když mohou nakupčí jezdit do krámů, můžeš i ty jezdit do skal. Nevidím v tom rozdíl.
Minulej
    Re: Corona Sasko 11.10.2020 Ehm, na *vstup* do Saska nemá Prymula žádný vliv. To, že ten kdo překročí hranici z Česka má mít neg
      Re: Corona Sasko 12.10.2020 Nemas tak uplne pravdu - do Saska muzes na 24 hodin bez testu a na hranicich nikdo.
Jednalo
  Re: Corona Sasko 10.10.2020 Presne tak, hranice nikdo neresi.. Akorat je tam ted dost mokro..
Mg Covid 08.10.2020 Ahoj, neví někdo kde koupím tekuté mg anticovid na stěnu??
  Re: Mg Covid 08.10.2020 agrofert ho bude svym volicum od pondelka rozdavat zdarma.
    Re: Mg Covid 13.10.2020 Že by ho zdarma rozdával Agrofert pochybuju. To spíš ho od Agrofertu koupí stát a bude ho před volba
      Re: Mg Covid 13.10.2020 Šulinci
        Re: Mg Covid 13.10.2020 copak, zaskocila ti kobliha?
          Re: Mg Covid 13.10.2020 To vůbec ne. Velkopodnikatel a navíc Slovák, z toho odvázanej nejsu. Spíš mě to přijde, že lidi děla
            Re: Mg Covid 13.10.2020 V rade veci s tebou souhlasim.. takze tim vice nechapu proc rikas SULINCI kdyz nekdo zcela vystizne
              Re: Mg Covid 13.10.2020 Takovejch toků bylo, je a bude...
                Re: Mg Covid 13.10.2020 Tenhle pristup bude vhodno pripomenout az tady zas nastane vzrusena diskuse nad tim jak CHS plejtva
                  Re: Mg Covid 13.10.2020 Dlouho to byly 400, teď to má být myslím 600 za rok? Něco z toho jde na přejišťování a řekněme chod
                    Re: Mg Covid 13.10.2020 tak tomuhle se rika FUNKCNI NEGRAMOTNOST...
                      Re: Mg Covid 14.10.2020 Ale je to tak
                Re: Mg Covid 14.10.2020 Akorát v minulosti se loupilo v milionech, nyní už v miliardách. A je to výrazně vidět na hospodařen
  Re: Mg Covid 09.10.2020 tekute ocun ma více nez 70 % alkoholu a je brane jako desinfekce.. koupis vesměs kdekoliv
    Re: Mg Covid 15.10.2020 Da se to pit? Cedi se to pres chleba jako iron? :)
      Re: Mg Covid 15.10.2020 je potreba cedit pres aktivni uhli, chleba uz neni co bejval.
      Re: Mg Covid 15.10.2020 je potreba cedit pres aktivni uhli, chleba uz neni co bejval.
    Re: Mg Covid 16.10.2020 Co blbnete, je to normální komerční sdělení "bychom vám rádi připomněli účinnost našeho tekutéh
foto dne - ve skalách 08.10.2020 Co to vidím za foto dne? To jste spadli z višně, co to tam má ten slaňující za uzel? No to je pěknej příklad mladejm lezcům, to zas bude zrakvenejch na Kobyle a v Divadýlku. Server lezec by měl vychovávat ke správný metodice. Dneska si každej zaplatí dvěs
  Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 To je z Loučovic :D
  Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 To není waltrovka !!!
  Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Na tom stáčeném motouzu to musí mít takové tření, že se divím, proč to vůbec drží tou pravačkou :-).
    Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 to je ocelové lano...
      Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Ale vždyť tam de o bicáky vy to nechapete vy jelita? Nechápete páč bicáky nemáte
        Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Metodická fotka pro kokose a sodíka.
          Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 I like it! :-*
            Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 the best of! nejlepší fotka dne letošního roku, ne-li vůbec.
          Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Většinou to neřeším, ale když vidím takovou prasárnu, navíc ještě když poté dotyčný lže, rejpnu si.
  Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Lano je potřeba omotat vždy okolo zámku!
    Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Ta karabina nemá zámek.
      Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 1. to byl pokus o vtip 2. Jak jsi poznal, že nemá zámek? Všitá do sedáku a lano provlečené?
        Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 3. To byl taky pokus o vtip. Fakt. Nějak jsem vytušil, že i ty vtipkuješ, a tak jsem se pokusil navá
          Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Vy jste teda vtipný, až se za břicho popadám.
        Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Asi jako na pracovním sedáku. Lano provlečeš a uvážeš nebo už uvázaný vytáhneš nahoru a celý provleč
  Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Normální slaňování podle metodiky Sovjétskich pograníčnych ármijí. Přesně takovou fotkou nás krmili
    Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 jojo, lidí, těch je jako sraček, ale vojenské boty, to je pane majetek!
      Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Ciste hypoteticky. Kdyz budu mit jen karabli a Durflera rozhodne nee, zafunguje pullodak na standard
        Re: foto dne - ve skalách 09.10.2020 Proč by ne?
        Re: foto dne - ve skalách 09.10.2020 Zafunguje, ale lano budeš rozmotavat dalšího půl roku
        Re: foto dne - ve skalách 09.10.2020 Zafunguje, ale lano budeš rozmotavat dalšího půl roku
          Re: foto dne - ve skalách 09.10.2020 zaléží na velikosti a tloušťce
            Re: foto dne - ve skalách 09.10.2020 Blbost - manželka říkala, že to je spíš na šikovnosti
              Re: foto dne - ve skalách 09.10.2020 Jj manželka jak vidno slaňování rozumí
                Re: foto dne - ve skalách 10.10.2020 Jo aha - slanovani, o to ji asi neslo myslím
        Re: foto dne - ve skalách 09.10.2020 čím slaňovat když přijdeme o slaňovátko je (byla?) standardně probíraná tématika každé horoškoly. um
          Re: foto dne - ve skalách 09.10.2020 Jj, diky. Nekdy to zkusim. Prislo mi trochu divny delat pullodak ze dvou pramenu najednou.
            Re: foto dne - ve skalách 11.10.2020 Není na tom nic divného. Pokud se Ti to ale nezdá, můžeš mít na sedáku dvě HMS karabiny a v každé je
  Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Tvl jaký příklad mladým lezcům, ti po skouknutí téhle fotky končí s lezením a rozjíždí novou kariéru
  Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Koukej raději na ten pekáč buchet. Nevěděl jsem že mne zrovna fotí, vzal bych si osmu.
    Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Hej proc tu neni článek p tom vysekanem 8B+ od rescha
      Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 protože to je pičovina...
        Re: foto dne - ve skalách 08.10.2020 Navíc je to max 7A... nestojí to za řeč!
1
...
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
...
2263
Jezírko zamaskované Covidem Konečně jsem pochopil zmatek s Covidem 19.
Zamaskovali tím mnohem větší tragédii. Zabetonují a zasíťují Mekku lezení v Plzni - Jezírko. Některé cesty v sektoru V Lese už zmizely - odpadly kousky skal (velikosti cca naší skříně) i s jistícími body. Jiné budou zničeny. Sbohem Vize, Nápřah, Digital Crack atd. Zbydou jen skály o level nižší kvality. John, Plzeň 09:31:20 13.10.2020odpovědět
  Re: Jezírko zamaskované Covidem mam takovej dojem ze Jezirko je to nejmensi co se maskuje. 15:14:33 13.10.2020odpovědět
  Re: Jezírko zamaskované Covidem Budu muset zajít se rozloučit, slzu zatlačit. Jirka 15:47:38 13.10.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: