LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání

Závody
Zrušeno - SP Xiamen (CHN) (09.10)
Mistrovství Evropy (20.11)
Ruzyňská liga 2020 - závody pro děti (21.11)

Žebříček
Cesty:
11.Adamovský 11203
12.Janošová 11141
13.Volf 11130
Bouldry:
11.Konečný 10428
12.Calda 10275
13.Skočdopole 10028
Hory:
5.Ondrášek 5602
6.Bloudek 5570
7.Podráský 5476

Výsledky
Mezinárodní MČR a ČP v boulderingu (18.09)
ČP a MČR U14 (12.09)
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)

Deníčky
5043 lezců
864067 cest
Nové přelezy:
Lež A Nená 9+
Domače Kob 8a
Rocket Max 8b
Nussknacke 8b
Chameleon 10
Osotogari 7C
Domače Kob 8a
Urodzinowy 9
Ca Jette.c 8a
Paranoja 9+/10-

Stěny
Spolkový dům - Vlašim
Boulder Klub Pentagon - Tábor
WallClub - Sezimovo Ústí

Prodejny
HUDYsport - Zlín
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Slovácké OUPN

smallV sobotu 2. 2. 2013, krátce po osmé hodině uvítala tělocvična v sokolovně T.J. Sokol Uherský Brod 25 závodníků z celé ČR i ze Slovenska k porovnání sil v rámci 11. ročníku závodů v lezení na obtížnost, které se započítávají do rankingu ČHS.

Na stěně místního HO nachystala stavěčská skupina pod taktovkou Kaly a Kristýny 3 závodní lajny pro každou kategorii.

01


Jednoduchou kvalifikací se prošla všechna děvčata naprosto snadno a celá osmička postoupila do semifinále. Muži měli kvalifikační cestu trošku obtížnější a čtyři startující tato cesta do semifinále nepustila.

02


03


04Po technické přestávce bylo zahájeno semifinále žen s předem jasným výsledkem - do finále postupují všechny. I tak lezla děvčata na svém maximu, protože cesta jim příliš ulívání nedovolovala. Většina děvčat si tak mohla vyzkoušet sekvenci nesoucí pracovní název "frnda na spoďáka, obří koza a Adamovy koule" - což byla série končící dvěma zavěšenými koulemi, na kterých sám velký trénoval na Duru.
V mužím bylo semi mnohem větší drama. Bylo jasné, že třem z semifinalistů vystaví cesta v závodě stopku a proto se bojovalo o každý chyt. Hned úvodní silová pasáž přes ostré břicho a následné 4 technické metry vyškolili řadu závodníků. Pro Ryšavého, Sušila a Schneidra znamenala tato úvodní pasáž natolik velký problém, že se finále nezúčastnili. Ti, kteří zvládli alepsoň koutkem oka zahlédnout houpající se koule, postoupili.

05


V 15:45 se uzavřela izolace žen a vše směřovalo ke grande finále, které vypuklo o čtvrté. kristýna nachystala děvčicám dardu za 8a nebo tak nějak. Holky bojovaly statečně, ale jak už to bývá, psotupně ze stěny vapadávaly. Už úvodní traverz v kolmém dal pořádně zabrat Pavlíkové ze Zlína (8.). Těžké silové kroky v následném kýlu postupně vyřadily Scheuerovou (7.) i obě Křížovi (6. a 5. místo). První chyty v přechodu do stropu zastavily Karolínu Nevělíkovou (Pálavský Věšák, 4. místo), kterou o dva chyty přelezla nakonec třetí Eliška Vlčková ze Sokola Brno. O kus dál stropem se prokousala Vyškovská Jana Vincourková (2.), kterou dokázal přelézt už jen nová šampiónka Slovácka Veronika Peltrámová (SmíchOFF, Saltic).

06


Na ještě těžší finálovce za cca 8a+ (ovšem s totožnou stropovou částí) se představila finálová desítka mužů. Hned úvodní traverz vyškolil Jiřího Grečnára z Olomouce (10.). Až jsem trochu dostal strach, jestli to Kala nepřepálil, ale další vývoj ukázal, že nikoli. Ostravský Jakub Lyčka dokázal ještě cvaknout první a druhé preso v kýlu a díky tomu se posuout na konečné 8. místo. To se nepovedlo Matttymu Hořákovi, který takticky nezvládl cvakání druhého a odskočil si po teči skoro na zem (9.). Excelentně se s finálovkou popral nejstarší účastník závodu Václav Peltrám (SmíchOFF), který atakoval první část stropu (nakonec 6.). Výborně lezoucí domácí Jenys Sedlačík, tlačený hlasivkami celého HOUBu si neporadil z přelezem hrany kýlu a zbytečně vypadl v místě, kde se dalo zachránit (7. místo a nejlepší závodník HOUBu). Marián Šeliga (K2 Žilina) podrtil první chyty stropu
a bral 5. místo. Krutost první ponorky ve stropě shodila Jana Kříže z Brna (4.).

07


Následující finalista, mladičký Tomáš Plevko z HK Manín, Edellweis zalezl excelentně. V pohodě předrtil první ponorku, dostal se na rakev před druhou ponorkou a atakoval v ní první chyty vedoucí do poslední pasáže stropu. Diváci začínali bouřit a očekávali, co přijde dál. Předposledním, kdo nastoupil k finále byl Tom Binter (Vertikon Zlín, Five Ten, Adr Design). Lezl s obrovksou převahou. Dokázal najít odpočinkovou pozici na začátku traverzu k první ponorce a ještě zamával divákům. V klidu předrtil první ponorku a na konci rakve chytře přehodil nohy po směru lezení. Nádherná podívaná! Sestřelili ho až chyty v závěrečném sektoru, pár kroků od topového zvonce. Posledním, kdo mohl Toma ohrozit, byl Vladimír Střílek z HK Polička. I on lezl krásně, uvolněně, s výraznou silovou převahou. Na konci rakve mezi první a druhou ponorkou však zaváhal. Sice pro diváky cvakl odvisnutý v madle na jedné ruce, ale nedokázal nakopnout nohy do druhé ponorky, chvíli se plácal a pak už prostě nemohl. Nakonec tedy bral až třetí místo za Plevkem a jasně prvním Binterem.

Nakonec jsme to vyhlásili (tentokrát jsem ani nic nespletl), předali ceny od našich sponzorů všem finalistům a také PRIZE MONEY pro trojice nejlepších.

08

09


Moc bych chtěl tímto poděkovat stavěčům Kristýně a Kalovi za super cesty, všem z HOUBu, kteří pomohli (speciálně díky Jenysovi) a dvěma malým masožravým srnkám za inspiraci.

V neposlední řadě děkuji našim sponzorům, bez kterých by to sice asi taky šlo, ale určitě by to nebylo ono:
Singing Rock, Green Sport, Hudy Zlín, Yate, AIX, Montana, Beal, Chimpanzee, Triop, Pamír 7000, Rock Art, Lezecky trenink.cz, Je jenom jeden trénink, Vinařství Cícha, Barvy-laky R. Večeřa, ČHS, Sokol UB, Em-net.

Kompletní výsledky, fotografie, videa, články a další najdete na www.oupn.wz.cz.

A za rok? Uvidíme...

foto (c) 2013 rockAB

Břetislav Lebloch   [úpravy] 12:21 14.02.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Díky13:30:50 14.02.2013
Díky za skvělou akci, pěkně postavené cesty a v neposlední řadě za tento pěkný článek! Ať to leze, příští rok ahoj!
Mattyodpovědět 
 Re: Díky17:05:16 14.02.2013
Asi tradičně dobrá akce. Jenom škoda toho souběhu s Tendon v Olomouci. Pár lidí by určitě přibylo. Ono přes všechny snahy a změny vejboru posilovat Č.P. se děje spíš opak. Inu - krize a nároky na dopravu nesou ovoce........
Honzaodpovědět 
  Re: Díky18:38:25 14.02.2013
No co se týká vejboru a soutěžního lezení? Vždyť ten vejbor o soutěžním lezení nemá ani ánunk :-(
odpovědět 
   Re: Díky21:35:27 14.02.2013
Tak ono je to asi škoda, ale termín OUPNu byl znám minimálně půl roku dopředu abyl tady na Lezci minimálně toho půl roku avizován. ČP v Brodě není a nebude, protože stěna nemá výšku. Takže jen ranking. Ale já myslím, že to snad zas tak nevadí.
teaČRodpovědět 
   Re: Díky16:19:28 15.02.2013
Ten slavný výbor soutěžního lezení by byl nejraději, aby nikdo soutěže nelezl. Zmršili Tendon,ČP a chtěli by zmršit i takové závody jako jsou tyto. Už je lidi vyhoďte ať se jen starají o své děti. Je mezi něma někdo opravdu horolezec? Asi moc né!!!!!
Džugašviliodpovědět 
    Re: Díky20:33:57 15.02.2013
Seš magor!
odpovědět 
  Re: Díky09:14:05 15.02.2013
bože, už teď to vypadalo jako na kinderpárty...copak u nás už lezou jen caparti? kde jsou ti siláci, kteří už nemají -náct? :(
stará školaodpovědět 
  Re: Díky09:31:06 15.02.2013
Tak ještě jednou……kdo ze závodníků Tendonu v Olomouci by měl s nějakou šancí na úspěch, nebo třeba jen pocit, že je na těch správných závodech, startovat na tomhle závodě? Oupn je závod hodně tvrdý -nedáš top v první kvalifikaci a jedeš domů. Cesty jsou postavené spíš pro dospěkáky, jezdí sem závodníci z reprezentace – v holkách až na jednu všechny, v chlapech asi tři. Závodníci startující na Oupnu mají vylezeno několik 7c – 8a (minimálně). Ty to porovnáváš s regionálním Tendonem, který je určen pro začínající a mírně pokročilé lezce – na Oupnu má kvalifikační cesta obtížnost vyšší než finále v Olomouci. Proč by sem měl jezdit někdo z nich? Jsou prostě závody pro mládež, pro začínající a pro ten zbytek. :-) Musíš taky trochu rozlišovat kategorie závodů. Nebo je to jen další nekonečná snaha o flame s Tendonem? Trochu mi to začíná připomínat diskuze o MG.
Úbytek závodníků je spíš v tom, že nikdo z dospělých nechce závodit s mladýma klukama a holkama. Tím ovšem nesnižuji jejich lezeckou úroveň – prostě trénují víc a hlavně jinak než ti dříve narození :-)
Jo, a dík za závody, hezký článek a fotky.
Míraodpovědět 
   Re: Díky11:10:54 15.02.2013
Já bych to zas tak tvrdě na OUPNu neviděl. Kvalifikace MUSÍM pelézt v kuse i já. A já lezu hř než báby s nůší. Nevím kolik lidí by z Tentonu mohlo přijet a přijelo by. přijde mi ale škoda, že se třeba museli rozhodovat. Jinak je to asi, jak jsem psal víš, vlastně jedno.
Břeťa teaČR Leblochodpovědět 
   Re: Díky14:12:34 15.02.2013
To víš, jsou to závody. Tam nemůžou být lehký cesty... :-D
Mattyodpovědět 
   Re: Díky12:25:12 18.02.2013
Už se těším jak ti bochači s Tendon cupu přijedou na ČP. Ale asi se tak nestane, protože na ČP nedostanou za první místo lano. A o to jim na posledním místě hlavně jde.
koblichodpovědět 
    Re: Díky06:40:15 19.02.2013
Ha. Musíš si přečíst, kdo je sponzorem Č.P.
Jááodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:
Vrchcáby
Velká Postupka, 7C+
 Databáze cest:
Všechny cesty (147286)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Urodzinowy Prezent 9 Szcytna
Odin 6b+ Perun
Šupe 6b+ Perun
Chris Sharma 6c+ Perun
Samo Pravo 6a Perun
Nově komentované:
Manévry Řiditelných Draků VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Ange De L´Oubli 9 Geyikbayiri
Ange De L´Oubli 9 Geyikbayiri
Nasenbär 9 Geyikbayiri
Slimeline 7C Chironico

 Nově v diskusi:
Re: psi a deti pod skalami.... | Re: psi a deti pod skalami.... | Re: psi a deti pod skalami.... | Re: psi a deti pod skalami.... | Re: psi a deti pod skalami.... | Re: Sachsen | Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? | Re: psi a deti pod skalami.... | Re: psi a deti pod skalami.... | Re: psi a deti pod skalami.... |

 Nové komentáře:
Re: korporátní amerikanismus | Re: korporátní amerikanismus | Re: korporátní amerikanismus | Re: korporátní amerikanismus | Re: korporátní amerikanismus | Re: Hohoho | Re: Dodany kruh | korporátní amerikanismus | Re: Dodany kruh | Hohoho |

 Kde to vře:
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (64)
Petr Bláha 3x8c+ během tří týdnů (37)
Kolem Skal! - 3. Obrvégry s Alenou Čepelkovou (29)
Adam Ondra #87 (23)
Petice proti těžbě ropy poblíž Fontainebleau (20)
Adam Ondra už je u svého nového outdoorového projektu (19)
Adam Ondra odjel kvůli covidu v Česku trénovat do Innsbrucku (17)
Adam Ondra mění formát videí na Youtube: (16)
Zápis ze schůze OVK Broumovsko (13)
Venkovní stěna na Gutovce v Praze (12)

 Nově v inzerci:
AIX Pikachu | Prodám šrouby do ledu. | Ocún Hurry + Eagle triple | Skialp set: lyže, vázání+harš., pásy+boty | Spolujízda/spolulezení Chorvatsko-Istrie | Zachycovač pádů Petzl ASAP | Střešní koš - zahrádka na dodávku | Direct Alpine Patrol | Tilak Crux | 28.10 státní svátek |

 Anketa:
Jaký je váš BMI index?
 <18 
 159 
 18 - 23 
 145 
 23 - 25 
 93 
 25 - 28 
 87 
 > 28 
 123 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.