LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Prachovské skály - vyšel nový lezecký průvodce
Sport climbing in Arco - nový průvodce na skalky v Arcu
The Push: příběh Tommyho Caldwella

Závody
EP mládeže Graz (28.04)
EP mládeže Soure (05.05)
SP Chongqing (05.05)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13878
2.Konečný 11893
3.Pail 11400
Bouldry:
1.Stráník 11575
2.Ondra 11400
3.Jungling 11000
Hory:
1.Šuraba 6995
2.Coubal 6441
3.Nikita 6157

Výsledky
SP Moskva (21.04)
SP Meiringen (13.04)
MČR v ledolezení na rychlost – Vírský cepín 2018 (10.03)

Deníčky
4431 lezců
678426 cest
Nové přelezy:
Cestička K 7C
Kristoforu 9+
Are You Re 7C/7C+ tr
Velmistr 7C+
Krvavá Láz Xc
Šikmá Ploc 9-
Pomsta Tro 10-
Desperado 9+
Třetí Odmo Xb
Převisem 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Beruškou po střední Evropě

Začátkem nového roku jsem začal vymejšlet, co by se dalo podniknout o letních prázdninách a protože mám rád hory a lezení, tak mě napadlo zkusit zdolat Mt. Blank, a když už budeme tam dole, tak udělat kolečko a cestou domů se na pár dní zastavit něco vylízt v italském Arcu.

Přemluvil jsem k tomu nakonec i přítelkyni a přidal se kamarád Pikaso s kamarádkou Červenou Karkulkou. Nejtěžší bylo vymyslet jak se vejít se všema věcma do berušky, nakonec jsem musel koupit zahrádku a půjčit rakev. Ale nakonec jsme se vešli (i když těm vzadu jsem cestu moc nezáviděl…)foto by © archiv Lukáš
foto by © archiv Lukáš


  Vyrazili jsme 31. Srpna ve večerních hodinách přes Prahu, Rozvadov a celé Německo až k hranicím Francie do Baselu. Protože jsem chtěl ušetřit tak jsem nekoupil Švýcarskou dálniční známku, ale takovou chybu už nikdy neudělám. Jen Baselem jsme bloudili nejmíň hodinu. Nakonec jsme se z něho vymotali a skoro po půl dni dorazili k Ženevskému jezeru, kde jsme protáhli nohy.
foto by © archiv Lukáš  Teď nás čekalo nebo spíš berušku to nejtěžší a to bylo přejet ze Švýcarska do Itálie. Přeci jen to asi není auto dělaný na velký kopce. Celej kopec jsme jeli na dvojku, asi 3x jsme ji málem uvařili, ale nakonec to zvládla! Teď už jen ubrzdit kopec dolů do Chamonix.
foto by © archiv Lukáš  Do Chamonix jsme dojeli večer, tak jsme se ubytovali, u véči vymysleli, kam druhý den vyrazíme a šli se konečně pořádně vyspat. Ráno jsme konečně uviděli ty kopce, na které jsme se tak těšil, protože když jsme včera přejížděli přes sedlo Forclaz tak byla solidní mlha.
foto by © archiv Lukáš  Když jsme se dost vynadívali na ty krásný kopce, tak jsme se vydali na chatu Chalet Les Pyramides, ze které je krásně vidět Aiguille du Midi a ledovec la Vallée Banche. Cestou nad námi proletělo pár base jumperů, který skáčou právě z Midi.
foto by © archiv Lukáš  Cestou zpět do kempu jsme se zastavili na prohlídce města, ochutnali zdejší výborný klobásky a sýry. Při návratu do kempu jsme začali balit batohy na zítřejší výšlap na Mt. Blanc, najedli se a šli brzo spát.
  Ráno jsme se sbalili, s námahou se nacpali do berušky a vyjeli se hledat kde nechat v les Houches auto.
foto by © archiv Lukáš  Bohužel jsme po 2 hodinách pátrání nenašli parkoviště, kde by se nechalo auto nechat, tak jsme se vydali do Bionnassay, kde jsme zase chudáka berušku pěkně potrápili do kopce, ale statečně to zvládla. Chtěli jsme jít pěšky od zdola až na vrchol, ale protože jsme do Bionnassay kvůli bloudění dorazili až po obědě, tak nám bylo jasný, že to nestihnem. Došli jsme tedy do Bellevue a odtud se svezli dvě zastávky na konečné zubačky a odtud už po svých k chatě Tete Rouse. Cestou nám začalo sněžit a opět byla mlha, takže jsme toho moc neviděli. Přešli jsme i místo kde se dají postavit stany a nebejt čechů, kteří se vraceli z prohlídky cesty tak dojdem až na chatu Gouter.foto by © archiv Lukáš

foto by © archiv LukášZabrali jsme poslední volné místo na stan a šli promyslet co dál a taky se zahřát do chaty Tete Rouse. Zjistili jsme, že zítra je jediný den kdy půjde jít na vrchol, poté se má počasí zase kazit. Takže bylo rozhodnuto, zejtra vyrážíme nahoru na horu. Po véče jsme si přichystali věci, abychom se ráno moc nezdržovali, všechno strojení i s botama jsme si nacpali k sobě do spacáků a šli spát.

Budík nás (mě) zbudil před 3 ráno. Ostatní se mi podařilo po 15 minutách přemlouvání taky probrat. Nacpali jsme do sebe na snídani sáček sušených ananasů ustrojili se a vyrazili. Venku byla asi docela zima, protože během půl hodiny mi zamrzla hadička od camelbaku. Cca po 2 hodinách jsme se vyškrábali k chatě Gouter, kde jsme si dali pauzu a začali nasazovat mačky. Bohužel se přítelkyni udělalo špatně a byla 2x zvracet a mě bylo jasný, že dnes se nahoru nedostanu. Byl jsem dost naštvanej, ale bylo mi jasný, že ji tady nemůžu nechat. Takže jsme se domluvili, že já sejdu dolů a Pikaso s Áďou budou pokračovat k vrcholu.
foto by © archiv LukášS přítelkyní jsme sešli ke stanu, Lenka si šla lehnout a já si užíval výhledy na hory.
Asi ve tři hodiny se najednou ukázal Pikaso s Áďou, že nahoru taky nedošli. Nestihli by se vrátit za světla a taky tam prý nechtěli dojít beze mně (To mi udělali radost  ). Tak co s načatým dnem. Najedli jsme se a dohodli se, že vyrazíme k autu. Zejtra má už bejt hnusně, tak co tady.

Nakonec jsme zvládli sejít až k autu a ještě odjed kus cesty a najít si krásný odpočívadlo u rychlostky. Bohužel jsme vstávali opět kolem 3 ráno, tentokrát nás probudil déšť. Rychle jsme naházeli věci do auta, projeli tunelem pod Mt. Blankem a pokračovali směr Miláno.

V Miláně jsme se zdrželi jen asi 1,5 hodiny, protože jsem spěchal do Arca. Ještě jsem si chtěl ten den zalízt.
foto by © archiv Lukáš  Do Arca jsme dorazili sice poměrně brzo, ale než jsme našli kemp (ubytovali jsme se v kempu Zoo) a postavili stan, tak začalo pršet. U večeře jsme seděli vedle stolu našich mladých lezeckých reprezentantů, který tu byli na soutěži Arco Rock Junior. Dozvěděli jsme se od nich, že je večer finále a jestli se prej dem taky podívat. Jasně že jsme šli. Vyhrál Adam Ondra a tak se Pikaso rozhod to oslavit a že vyrazí někam do města, Áďa usoudila, že ho nemůže nechat samotnýho a vyrazila s ním. (ještě že tak, jinak bysme se dom vrátili asi jen 3 :-D ), já byl utahanej, tak sem šel spát.
foto by © archiv Lukáš  Druhý den jsme byli lízt na plotnách nad Gardou, koupali se a navečer procházeli Torbole. A hlavně jsme zjistili, že mají v Lidlu šampáňo za 1,20 eura. Tak jsem si každý večer koupil celý balení 6 šampáň. Další den jsme vyrazili lízt do Naga. Holky byli nadšený co toho vylezli a jak jim to šlo. My jsme s Pikasem bohužel jejich nadšení nesdíleli a přemejšeli jsme že se po návratu domů dáme rači na šachy. Večer holky vymysleli, že půjdou zítra na ferratu a já s Pikasem že vyrazíme na vícedélku kousek za kempem. Ráno jsme při balení věcí do stěny zjistili, že jsme Pikasovi boty nechali asi v Nagu… naštěstí tam stále byli, takže jsme se mohli vydat do stěny (bohužel). Asi jsme uplně netrefili cestu, kterou jsme chtěli, protože po dvou dýlkách jsme zjistili, že toho máme dost. Slanili jsme dolů a šli si projít Arco a vykoupat se do řeky. Holky se vrátili asi v 10 večer celý nadšený jak to bylo super a jak jsme si to prej užili my. My si už zjistili, kde se u nás hrajou šachy…
foto by © archiv Lukáš  Ráno už jsme museli začít pomalu balit, protože se naše dovolená blížila ke konci. Zajeli jsme ještě koupit poslední balení šáňa na cestu a na oběd a vyrazili jsme směr Verona. Navštívili jsme koloseum a uháněli dál směr Benátky. Bylo už k večeru a ještě jsme před Benátkama chtěli k moři, tak nás napadlo že by jsme u toho moře mohli i přespat. Bohužel nejbližší moře u Benátek je u města Jesolo, kam jsme dojeli asi o půlnoci. Vypadalo to jak v lunaparku všude ruský kola, diskotéky. Když jsme konečně našli cestu k moři, tak u něj tak fučelo, že by nás to do rána odfouklo nebo přinejmenším zafoukalo pískem. Takže jsme dojeli k nejbližší benzince, tam přespali a ráno se vrátili na pláž. Užívali jsme si moře a písku do oběda a vyrazili do Benátek.
foto by © archiv Lukáš  V Benátkách jsme strávili druhou polovinu dne, nakoupili suvenýry domů a pomalu se vydali na dlouhou cestu do Čech.
foto by © archiv LukášBylo to parádních 14 dní, najeli jsme 3200km, viděli a zažili plno super věcí a za rok snad dobudeme i vrchol Mt. Blanku.
foto by © archiv LukášText a foto:

Lukáš Buriánek   [úpravy] 11:48 11.12.2015Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dylýt a korektura...11:44:30 11.12.2015
by tomu slušely, Burizone...
Papoušodpovědět 
 Re: Dylýt a korektura...12:23:42 11.12.2015
Unikají mi dvě věci. Jeli na prázdniny a vyjeli 31. srpna a ze Švajcu do Chamu jeli přes Itálii.
odpovědět 
  Re: Dylýt a korektura...12:42:24 11.12.2015
to nevadí, země je gulatá a vždycky dorazíš odkud si vyjel :)
honzaodpovědět 
   Re: Dylýt a korektura...13:25:08 11.12.2015
zdá se, že papouš začíná zase řádit...teď ještě Puš a Jandík a bude to komplet, jak za starejch časů :-)
Jirkaodpovědět 
  Re: Dylýt a korektura...23:01:26 11.12.2015
Jj mi měli prázky do října ;-)
L. B.odpovědět 
   Re: Dylýt a korektura...11:46:35 12.12.2015
"My" a "prázdniny". Jestli toto sdělení o konci prázdnin znamená, že jsi vysokoškolák, pak je to jen smutná ukázka dnešní úrovně VŠ. :(
odpovědět 
   Re: Dylýt a korektura...15:41:40 12.12.2015
Toto pojetí VŠ studia zdá se i býti poněkud nešťastné...
..odpovědět 
 Re: Dylýt a korektura...15:30:10 11.12.2015
Sice je pěkná pozitivní, vstřícná a přátelská atmosféra, ale nezbývá než souhlasit. S tím, že v první řadě by to chtělo ten první bod... a až leda v nouzi pak ten druhý.
P.odpovědět 
 Re: Dylýt a korektura...23:00:07 11.12.2015
Pro příště nato budu myslet dylyte ;-) a ta karykatura... Chtěl jsem to napsat... Volnějc, nevim jak to jinak říct :-D ale asi to nedopadlo
L. B.odpovědět 
  Re: Dylýt a korektura...11:27:08 12.12.2015
hale, myslim, že to bylo snesitelný, kdyby toho bylo víc, tak už by to asi vadilo. Ale takhle se to dalo číst a docela to vodsejpalo. dík za článek.
Jirkaodpovědět 
  Re: Dylýt a korektura...11:49:09 12.12.2015
Proč pořád ty smajlíky? Já na tvé jazykové úrovni nic vtipného neshledávám, ba právě naopak.
odpovědět 
 Re: Dylýt a korektura...10:44:54 13.12.2015
Papoušovi ještě nikdo nedal do držky? Po těch létech nasrávání lidí se skoro divím. No, alespoň že můžete hejtnout ten jeho blog ;-)
Orloušodpovědět 
  Re: Dylýt a korektura...18:12:42 13.12.2015
Papouš má pravdu
odpovědět 
  Re: Dylýt a korektura...07:56:24 14.12.2015
Vadí ti pravda a upřímnost? Ano, bohužel je mezi vámi mnoho takových.
Petrodpovědět 
 Re: Dylýt a korektura...18:29:46 13.12.2015
A ja bych to nemazal. Pri cteni jsem zavidel. Sice malo penez, ale hromada casu. Samozrejme jsme takhle zamlada prozevlovali spoustu casu vsichni a jenom nekteri tu o tom napsali, ale proc by to tu nemohlo byt. Lepsi nez nekonecne diskuze plne nepodespanych anonymu (takze se vlastni ani nevi, kdo reaguje na koho a kolik lidi se spolu vlastne bavi) o budoucnosti CHS, placeni drytoolingu, pohorseni nad vulgarnim nadpisem a podobnych blbostech...
jx zeroodpovědět 
  Re: Dylýt a korektura...07:59:11 14.12.2015
Jasně, někteří preferují nekonfliktní bláboly o pohodovém výletě bez lezení bez jakékoli informační hodnoty, jiní mají rádi témata o něčem, co se jich aspoň částečně dotýká a mnozí se (i když často stupidně) zapojí do diskuze.
odpovědět 
   Re: Dylýt a korektura...23:32:18 14.12.2015
Jo, presne tebe/vas jsem mel na mysli.
jx zeroodpovědět 

 _12:27:42 11.12.2015
Pěkné.
patapufaodpovědět 
 Re: _13:45:55 11.12.2015
To je ten LukášB. co tvrdil, že Zoban na někoho posílal ČOIjku(a vše si přitom vymyslel)...jestli je tak to je.... pěknej...č...jestli ne, tak se omlouvám a jsem rád, že jsem si mohl přečíst něco o nové obladti ARCO...
odpovědět 
  Re: _22:48:25 11.12.2015
vedle
 martanodpovědět 
  Re: _22:58:38 11.12.2015
Nn to nejsem já :-D
L. B.odpovědět 
  Re: _09:07:41 14.12.2015
hele, ty ajnštajne: očekával bych poté, co jsem tě lehce ohavně zneužil coby materiál k demonstraci co to je manipulace tak budeš mimo jiné zpytovat svědomí a dáš si závazek číst pozorněji a psát pomaleji než myslíš (a třeba oprášíš větný rozbor a v případě nejasností si to zkusíš nakreslit do vývojového diagramu jako v úvodu do programování). no a teď dokonce přiznáš že neumíš ani gůglovat. no co s tebou, nešťastníku?
Lukas B.odpovědět 
   Re: _19:08:53 14.12.2015
Jo to jsem viděl, jak si tam stáhl ocas mezi nohy a pryč...no kdo lže a pak se schovává za to, že jen manipuloval ( aby se zase z toho vylhal )..je opravdu "borec" viď LukasB...
mártyodpovědět 
    Re: _09:32:46 15.12.2015
a furt se v tom patlá.
trošku líp se podepiš, chtěl bych si tě progůglovat, ty ajnštajne nešťastná.
Lukas B.odpovědět 
     Re: _15:14:26 15.12.2015
Kdyz uz v tom budete, mohl by ses i ty lepe podepsat. Taky jsem zvedavy na cloveka co tu chrli tisice "zasvecenych" komentu temer ke vsemu a google mi moc nepomohl. Teda nevim, ktery z tech desitek Lukasu b. si ty, ale asi ne Lukas B. Bach, ne?
odpovědět 
      Re: _16:26:51 15.12.2015
Tak asi blbě gůgluješ.
honzaodpovědět 
       Re: _20:29:35 15.12.2015
? Zadej do google lukas b. a uvidis.. Sebestrednost nekterych jedincu nema mezi, ale fakt, panove, svet z vas nepada na prdel a nezna vas..
odpovědět 
        Re: _20:53:11 15.12.2015
Na to, že je tak chytrej....tak jsem myslel, že jako něco vylezl a ono ne....takže nezbejvá nic víc, než tady být chytrý, ale to nestačí...
odpovědět 
         Re: _09:00:45 16.12.2015
No jestli si myslíš, že pravdu v životě má ten, kdo něco vylezl, a mlčet musí ten, kdo se nechlubí svými lezeckými výkony, to tě dost lituju. Měl by sis sundat klapky z očí, máš to velmi velmi velmi omezené.
Petrodpovědět 
 Re: _00:34:41 12.12.2015
Pridávam sa, pekný článok :)
 oskopekodpovědět 

 AlpyaArco13:53:41 11.12.2015
Alpy jsou pěkný, ale Arco je Arco. Pěknej článek.
Steveodpovědět 
 Re: AlpyaArco15:53:00 11.12.2015
Az na to, ze tam neni nic moc o lezeni, vetsinou je to jen popis cesty, berusky a sampana. Krom Mt.Blanku, kam je nepustilo pocasi jen tri dny lezeni v Arcu (fotka z lezeni zadna) a z toho dve dylky nepovedene vicedelky. Verim, ze to byla fajn dovolena, ale proc s tim lizt na lezce?
Tomas Marnyodpovědět 
  Re: AlpyaArco16:07:13 11.12.2015
Všude jim řekli, že je pár vět pologramota fakt nezajímá, tak to nakonec zkusili aspoň na zdejším severu, jestli jim to nesmáznou, když už to téma lezení bylo aspoň v původním plánu. ;)
odpovědět 
   Re: AlpyaArco23:02:28 11.12.2015
Neboj jinde jsem to nezkoušel ;-)
L. B.odpovědět 
  Re: AlpyaArco16:10:36 11.12.2015
Přesně. OK tak možná na osobní blog.
odpovědět 
   Re: AlpyaArco09:11:04 14.12.2015
já bych to zas tak nesrážel. možná i na oddílový stránkách by to ostudu neudělalo. autore, uvědom si že míříš vysoko - Lezec je velmi kriticky recenzované a prestižní medium. první kolo a hned premiér se jen tak nepovede.
Lukas B.odpovědět 
    Prestižáci :-D14:26:43 14.12.2015
Lezec.cz se stal natolik prestižním, že zde prakticky žádné autorské články nejsou. A kdopak nám vyhrál listopadovou soutěž o nejlepší článek? Snad to není nějaká pokálená osma? Tak šup šup, je 14.12. -> vyhlásit, vyhlásit!!!
Bídaodpovědět 

 MB?17:36:19 11.12.2015
embéčko od spodu.....hezký, ale spíše bych vsadil na vyčíhnout si počasí, neztrácet čas a hybaj lanem nebo zubačkou nahoru a potom vrchol a zpět.
Pokud jste nebyli nijak aklimatizovaní, tak se nediv, že tvoje holka vrhla.
Není to trochu diletantismu naráz?
Marastodpovědět 
 Re: MB?23:03:15 11.12.2015
Bohužel jsme neměli času nazbyt
L. B.odpovědět 
  Re: MB?10:18:41 12.12.2015
času zazbyt vole.. dyť ste se pak váleli u moře a chlastali šáňo v arcu.. na mt.blancu sem nebyl,ale je mi jasny že to není jednodenní záležitost. pro vás bych tipnul tak čtrnáctidenní..
odpovědět 
   Re: MB?11:38:54 12.12.2015
Přesně! Neměli času nazbyt, ale pak se váleli u moře a plánovali lezení ... Ještě že měli tolik rozumu a nesnažili se dostat nahoru za každou cenu. Pod časovým presem a vidinou zmařených pár korun za cestu pak u pseudohorolezců vznikají největší průsery a smrťáky.
odpovědět 
   Re: MB?11:40:20 12.12.2015
Přesně vole ;-) nám nešlo o to na 100% tam vylízt. Ale poznat zas kus světa ;-). Blanc nám nikam nezdrhne
L. B.odpovědět 
    Re: MB?11:42:24 12.12.2015
za toho vola promiň to bylo pro toho o koment vejš
L. B.odpovědět 
   Re: MB?11:41:54 12.12.2015
:-D Mt. je na dva - tří dny ;-) mi nato měli bohužel jen 2 tak jsme se tam aspoň podívali
L.Bodpovědět 
    Re: MB?13:11:24 12.12.2015
Za dva tri dny bez aklimatizace Blank neni. Ted uz to mozna taky vite.
AAodpovědět 
    Re: MB?14:40:42 12.12.2015
" ... mi na to měli ..."

Boha jeho!

Jinak článek i fotky tak nějak o hovně, ale číst mě to nikdo nenutil, takže co.

odpovědět 
  Re: MB?16:00:47 12.12.2015
Když máš 2 dny a nejsi aklimatizovanej, tak nelez poblejt Gouter, ale na něco menšího. V Cham je toho spousta. Jo a parkáč v Houches je, les Gens (nechat místo na otáčení nebo Les Granges. A z Bionnasay bych nešel přes Bellevue, ale k ledovci Bionnassay a pak na Nid d'aigle... Výrazně míň lidí, hezčí, neťapeš podél kolejí.
Ten češtin být fakt vysokoškolský?! Tak snas aspoň výborný matematik...
odpovědět 
   Re: MB?18:33:23 13.12.2015
Dík za tip ;-)
L. B.odpovědět 
    Re: MB?15:57:58 14.12.2015
A k těm tipům, když někam píšeš (ať už o hovně nebo ne) a neumíš shodu podmětu s přísudkem, nech si svůj výplod zkontrolovat od někoho, kdo dával ve čtvrtý třídě pozor.
odpovědět 

 ???????00:35:28 12.12.2015
????????
PeSodpovědět 
 Re: ???????11:31:19 12.12.2015
Teď mi to doklaplo. To je určitě nějaký nový záměr Lezce. Vždyť je to prakticky totéž co Pavučinka Rudy Knuta. Už se těším na 3.díl.
PeSodpovědět 

 no a? 18:29:31 12.12.2015
Takových tripů mám za sebou spoustu... akorát jsem  byl třeba ještě dál, na delší dobu a něco u toho vylezl. Na blanku jsem byl taky... Jo a jel jsem pořádným autem a nikde to necpu (východ ČR - chamonix v klidu za jeden den :D nechápu, co tím chtěl autor říct?:D Že je zevlák? Pokud má svou berušku v normálním stavu tak mu klidně dojede do Lisabonu a zpátky...
Kamilodpovědět 

 no a? 18:29:34 12.12.2015
Takových tripů mám za sebou spoustu... akorát jsem  byl třeba ještě dál, na delší dobu a něco u toho vylezl. Na blanku jsem byl taky... Jo a jel jsem pořádným autem a nikde to necpu (východ ČR - chamonix v klidu za jeden den :D nechápu, co tím chtěl autor říct?:D Že je zevlák? Pokud má svou berušku v normálním stavu tak mu klidně dojede do Lisabonu a zpátky...
Kamilodpovědět 
 Re: no a? 21:46:33 12.12.2015
tak o nich napiš článek
odpovědět 
  Re: no a? 08:02:00 14.12.2015
Proč by psal? Má aspoň nějakou seberflexi a nebude psát o ptákovinách, které patří jen jemu a nikomu dalšímu nic nepřinesou.
Petrodpovědět 
   Re: no a? 16:08:22 14.12.2015
sebereflexe nebo mudrlanství+zbabělost?
Jirkaodpovědět 
    Re: no a? 17:31:26 14.12.2015
Vy, obhajovaci sraček, jste snad ještě vetsi zlo pro nějakou úroveň tady nebo kdekoliv jinde. Lukáš se třeba poučí, když mu někdo rozumně řekne, že je to fakt průšvih. Ale vy jste obhájci podprůměrnosti proč?
odpovědět 
     Re: no a? 17:39:15 14.12.2015
Na silně podprůměrném serveru (prostředí, obsah) očekáváš nadprůměrná díla? Neobhajuješ tím také podprůměrnost (lezce)? A kdo vlastně a podle čeho by měl určovat co je a není dobré?
odpovědět 

 ?11:36:54 13.12.2015
Vždycky brojím proti místním rejpalům, ale tenhle článek fakt neříká vůbec nic. Takovéhle tripy dělá asi tak 8569 partiček v ČR několikrát za rok...něco u toho vyleze a možná i 10x víc vypije :-)) Ale snaha se počítá, příště to piš trochu poutavěji ;-)
Petanodpovědět 
 Re: ?18:31:33 13.12.2015
Dík za radu, zkusim to ;-)
L. B.odpovědět 

 Provokace08:05:48 14.12.2015
Mně to přijde jako rádobyvtipná provokace, nicotný článek psaný stylem negramota, jehož účelem je jen rozvířit rejpaly v diskuzi, nic jiného. Hm, dost pokleslá úroveň "zábavy". :(
Petrodpovědět 
 Re: Provokace09:32:18 14.12.2015
Přesně tak. Je to během krátké doby podobný skvost (Pavučinka...)
PeS odpovědět 

 K tomu se snad nedá ani nic říci - SMAZAT!12:56:30 14.12.2015
Úroveň 5. třídy ZŠ?
odpovědět 
 Re: K tomu se snad nedá ani nic říci - SMAZAT!14:15:38 14.12.2015
No vidis, i presto sis to cele precetl.
odpovědět 
  Re: K tomu se snad nedá ani nic říci - SMAZAT!14:22:34 14.12.2015
Možná právě proto :-D
Bídaodpovědět 

 Kvantita na úkor kvality?14:37:28 14.12.2015
Upřímně by mě zajímalo, proč vlastně autor článek napsal a chtěl zveřejnit na Lezci? (A proč to Lezec proboha zveřejnil?) Mně se to jeví jako naprostá absence zdravé sebereflexe. Trip pro lezce/kyně absolutně nezajímavý, fotky průměrné, sloh otřesný. Tedy nic nového, nic zábavného, nic úctyhodného, co by samo o sobě nějak bylo schopno naplnit článek. A navíc, kdo jezdí jakoukoliv horu "zdolat" je prostě...primitiv.
Alexodpovědět 
 Re: Kvantita na úkor kvality?15:27:56 14.12.2015
Kua tak to nečtěte. A vůbec, napište lepší ať můžem porovnat. Sice to šlo napsat líp, ale i hůř.
Btw. info tam je poměrně dost, nejen kolik stojí šáňo v Arcu. Stačí umět číst.
odpovědět 
  Re: Kvantita na úkor kvality?15:52:14 14.12.2015
:-D A k čemu to teda tady je, než ke čtení? A kdyby autor nečekal hodnocení, tak s tím neleze na veřejný web, ne? No a ohlasy nejsou jen pozitivní. Tak to v životě chodí.
odpovědět 
   Re: Kvantita na úkor kvality?18:35:49 14.12.2015
Hodnotit je OK, ale výkřiky typu SMAZAT jsou zbytečný a ještě víc blbý než ten článek. No bože, tak je to o ničem, no a co, takovejch věcí na internetu je. Berme to jako odstrašující příklad jak to může dopadat když se někdo nenaučil zeměpis, pravopis a hlavně chyběl v horoškole. Za mě 1 bod z deseti za snahu a 1 za odvahu přiznat vlastní blbost.
maso
odpovědět 
  Re: Kvantita na úkor kvality?15:52:17 14.12.2015
:-D A k čemu to teda tady je, než ke čtení? A kdyby autor nečekal hodnocení, tak s tím neleze na veřejný web, ne? No a ohlasy nejsou jen pozitivní. Tak to v životě chodí.
odpovědět 
   Re: Kvantita na úkor kvality?09:37:48 15.12.2015
Hele v únoru jedu do čora bušit šest-béčka, taky tu pak plesknu nějakou slohovku, nebude vám to moc vadit, ne? Fotky z chlastDay-e samo budou taky ;)
odpovědět 
    Re: Kvantita na úkor kvality?20:31:58 15.12.2015
Proc by to proboha melo nekomu vadit? Nestane se ti nic horsiho nez to proste nebudou lidi cist. I kdyz tu je par jedincu, kteri ctou i to co nechteji a to ze to nechteji cist poznaji az po docteni. Ale takovymi exoty netreba se zaobirat.
odpovědět 

 Moc zajímavé...00:23:27 15.12.2015
Taky jsem byla občas na výletě a vylezla tam hovno, ale napsat o tom na Lezce me tedy nenapadlo...Škoda evidentne! :)
Jana T.odpovědět 

 nápad na anketní otázku18:15:28 15.12.2015
Nevím proč, ale dostal jsem nápad na anketní otázku pro čtenáře lezce: "Jaký osud lezci předpovídáte?"
A) rychlý zánik
B) status quo a pomalý zánik
C) profesionalizace při stávajícím vedení
D) prodej


honzaodpovědět 
 Re: nápad na anketní otázku19:20:26 17.12.2015
Článek se mi moc líbil, ale reakce mě natolik otrávily, že jsem si konečně uvědomil, že se už na Lezci dlouho necítím dobře. Rozkvetla tu móda se vzájemně urážet, která mi nesedí. Nakonec jsem smazal svůj deníček (množnost zrušení účtu jsem nikde nenašel) a se čtením Lezce končím. Ahoj ve skalách.
Poslední návštěvaodpovědět 
  Re: nápad na anketní otázku07:53:31 18.12.2015
v pohodě tady jsou jen teoretici, ve skalách je nenajdeš...
odpovědět 

 Svět se mění19:13:01 15.12.2015
Za mého mládí někdo vylezl K2 a za rok o tom vyšla knížka. No a nyní máme internet...
Pavelodpovědět 
 Re: Svět se mění20:33:07 15.12.2015
internet, kde diskutujeme. Teda vlastne ani nediskutujeme..
odpovědět 

 Asi jo20:24:09 16.12.2015
Jeden z mala- tim padem zabavny report a legracni serie komentaru. Dik za oboji,o zabavu postarano :)
A.odpovědět 
 Re: Asi jo16:26:00 21.12.2015
Ke kvalitě článku se nevyjadřuji, každý má právo publikovat co chce a nikdo to číst nemusí. K jeho obsahu: Chtít vylézt na skoro pětitisícovku bez aklimatizace a být naštvaný, když je přítelkyni špatně mi přijde jako nedostatek zdravého rozumu. Doporučoval bych si přečíst něco o AHN. Ale uznávám, že každý někdy začínal a aspoň si takové zážitky člověk pamatuje pro příště.:)
Ten co tam kdysi vylezlodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

Fasádní Servis
Fasádní Servis® hledá spolupracovníky do týmu pro Čechy a Moravu.


 Foto dne:
Sloup
Cesta deklasovaných živlů, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (125883)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Salam Alejkum 4 Tábor - Lužňák
Kálí-Má-Šupty-Dé 6B Tábor - Lužňák
Žmíček 4 Tábor - Lužňák
Sky Europe 4 Tábor - Lužňák
Easy Jet 5A Tábor - Lužňák
Nově komentované:
Jožin Z Bažin 6 Nečín
Krvavý Román 9+/10- Žleby
Severní Rovná Varianta VIIIb Prachov
Krvavý Román 9+/10- Žleby
Cestička K Domovu 7C Sklárna Sever

 Nově v diskusi:
Re: Mrtnická skála - lano | Re: ztráta lezeckých brýlí Plzeň | Re: Mrtnická skála - lano | Re: Mrtnická skála - lano | Re: Mrtnická skála - lano | Re: Mrtnická skála - lano | Re: anketa - diagnoza | Re: Mrtnická skála - lano | Re: anketa - diagnoza | Re: anketa - diagnoza |

 Nové komentáře:
Re: tak nevim | Re: Smutná U14 | Re: Smutná U14 | tak nevim | Re: Mg? | Re: Smutná U14 | Re: Smutná U14 | Re: Smutná U14 | Re: Smutná U14 | Re: nesmyslný zákaz? |

 Kde to vře:
SP bouldering a rychlost Moskva (99)
Zlín Vertikon Cup U14 (71)
Krátký film: Pilíř u Chrudimky - Pardubice - industriální lezení (41)
Nové povolení lezení na Křížovém vrchu (21)
SP v boulderingu Meiringen (20)
Český pohár v lezení na obtížnost 2018 Ostrava (16)
Video: Jindřich Hudy Hudeček sólo na Aguja Guillaumet, Patagonie (6)
ČHS: víkendový kurz pro nováčky a další metodické dny (6)
Časosběrné video z rychlopřelezu Nose na El Capa za 2:19:44 (4)
Saša Gendová získala ocenění Trenérka roku od ČOV (2)

 Nově v inzerci:
dětská knížka | spolulezci LBC/JBC | Ferratový set-koupím | Lezení na pohodu v sobotu 28.4. | Prodám chyty | Koflach Arctics Expe vel. EU10 / 44 | Pánská bunda Millet Kamet 2 GTX 3L, vel. M | Lezení na Liberecku | Výškové práce (svářeč, zedník) | Odpoledne do Tisý |

 Anketa:
Zajímám se o lezecké závody?
 Ano 
 364 
 Ne 
 316 

Cestovní pojištění
na lezecké zájezdy:

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.