LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
SP v boulderingu Mnichov (GER) (18.05)
2. kolo Slánské pohody (29.05)
Haimaom boulder cup (01.06)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13613
2.Konečný 13075
3.Vopat 11866
Bouldry:
1.Stráník 11650
2.Jungling 11050
3.Novák 10925
Hory:
1.Zaoral 6019
2.Švihálek 5970
3.Skopec 5925

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4658 lezců
747518 cest
Nové přelezy:
Ab Durch D 9/9+
Kleiner Ro 9+/10-
Vzali Mi M 7C
Komleksy H 8A
Teorie Rel 7C+
Osel 9
Internet 9
Velká Prav 8A
Pan Toffel 7C+
Gotická Li Xa

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder bar Točna - Jihlava
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nescafé Boulder Projekt 2006

23.9.2006

Nescafé Boulder Projekt 2006
23.9.2006 Václavské náměstí
Již potřetí v řadě se na Václavském náměstí roztočilo závodní klání, kterého se zúčastnilo 52 mužů a 17 žen.

Velký dík, že se tento závod vůbec uskutečnil patří především společnosti Nescafé a hlavním partnerům Salewa, Rock Pillars, Pilka Kameny a Bouldershop.

Upravená věž Bébesa a tři Pilka Kameny profily číhaly od čtvrtka na velkém zastřešeném podiu na sobotní souboj o titul Mistra české republiky. Na občerstvení byl připraven velký Nescafé stan a BB bar u kterého se bylo možné kouknout také na pár kousků ze sortimentu Bouldershopu. Unikátní prostor dolní části Václavského náměstí, nádherné počasí a celková závodní scéna se svým zázemím slibovala hojnou diváckou účast během sobotního závodu.
Velký počet přihlášených es v řadách mužů a u žen především dvě lezkyně, které dosud spolu nezávodily velmi ztížily rozhodování stavitelů (Doubravák a Oliváč), jak celý závod postavit.
Vzhledem k prestižnosti závodu a k rozhodnutí o novém Mistru České republiky se zvolil krok na jistotu a to roztřídění již v kvalifikaci. Tedy především šlo o to, aby první tři nepostupovali z kvalifikace do finále ze shodného místa.
Sobotní závod začal kolem desáté hodiny kvalifikací žen a i když se stavitelé snažili, tak se bohužel přesně stalo to, čeho se obávali nejvíce :). Věra Kostruhová a Silva Rajfová prošly kvalifikací s čistým štítem a samými jedničkami. Tedy čtyři bouldry na první pokus. Třetí se do finále excelentně prolezla Nelly Kudrová se čtyřmi topy, která zaškobrtla pouze na druhém boulderu a potřebovala na top pokusy dva. Se dvěma topy se ve finále ocitla Le bločí mamka Saša Gendová a po jednom topu se prokousaly Lucka Rajfová, Zuzka Kuldofková alias Ulrichová a Terka Čermáková. Na postup do finále se ukázalo, že stačily pouze dvě zóny a ty udržela slovenská lezkyně Eva Kováčová. I když se pár lidem zdálo, že kvalifikace žen byla těžká, tak nakonec dle výsledků byla mnohem lehčí než kvalifikace na předešlém závodě v Teplicích nad Metují, kde nejlepší závodnice potřebovala na finále tři topy a na postup stačila pouze JEDNA zona (viz výsledky http://www.rockstars.cz/ zavod.php?id=23&typ=1&p=0#vysledky).
Přestavbu boulderů na mužskou kvalifikaci odlehčila a zpříjemnila exhibice diktátorů ve footbagu v čele s několikanásobným Mistrem světa Vaškem Kloudou a českých Mistrů v break dancu. Fanda Hájek opět ukázal co vše je možné (spíš nemožné) vyloudit za zvuky pusou a přestavba boulderů byla dokončena.
Česká boulderová špička a velmi silná mezinárodní účast se snažila znepříjemnit život stavitelům, kteří jim nedali nic zadarmo. Přece jenom se jednalo o nejprestižnější závod v ČR s volbou Mistra české republiky a nikdo nemohl být bláhový a v kvalifikaci očekávat procházku růžovým sadem :). Kvalifikace jednoznačně ukázala, kdo do finále patří a kdo bude muset ještě nalézt pár set metrů a pozvedat pár tun železa :).
Suverén kvalifikace byl mladý teprve šestnáctiletý Martin Stráník, který vysušil všechny čtyři bouldery na šest pokusů. Dva topy, tři zóny a krásné rozřazení v kvalifikaci měli Kuba Hlaváček, čechoslovák Andrej Chrastina, který mimochodem lezl s brutálním výronem kotníku, Jirous Přibil a Radovan Souček. Jeden top a pohodovou účast ve finále si zajistil David Kozel a slovenský reprezentant Ondřej Švub. Na tři zony, které pořád ještě stačily na finále si šáhli parádně lezoucí Majkl Fišer, Petrohradský guru Petr Resch, největší lezoucí korba David Mazák a polský závodník Grzegorz Karolak. Na postup do finále stačilo podrtit pouze dvě zóny a to se povedlo slovenskému závodníku Davidu Šatánkovi. Smolařem závodu se stal Martin Spilka, který jako jediný ze zbytku závodního pole měl dvě zóny na první pokus, ale bohužel v prvním boulderu nedolezl tak vysoko jako Šatánek. Nemilým překvapením závodu byla především neúčast jednoho z největších favoritů závodu. Ano, Milan Monroe Řehák dal přednost tužení svalů ve Fontáči.
Přestavbu boulderů na finále opět urychlila exhibice démonů s míčkem a trhačů ženských srdcí a jejich ohebných těl. Fanda Hájek svůj hlas opět nešetřil a údivem otevřel nejedny ústa.
Nerozhodný stav po kvalifikaci dvou favoritek Věrky a Silvy rozhodl o konečné podobě finálových boulderů. V žádném případě jsme nechtěli na trůnu vidět dvě baběnky a tak heslo znělo jasně: "přitvrdit...". Postaveno, došroubováno a nervák mohl začít...
Věrka lezla před Silvou a na prvním boulderu dala na první pokus zonu a šahala po chytu, který by jí pohodově vynesl do topu. Silva dala zonu na druhý pokus a do téhož chytu šahala o něco lépe, ale chyt nedošáhla. V obou případech byla klíčem k neúspěchu založená pata místo našlápnuté špičky. Tedy 1:0 pro Věru. V druhém boulderu nesmyslně Věře smeklo a pro zonu si dolezla na druhý pokus a dva chyty pod top. Silva naopak dala zonu na první pokus a ve druhém pokusu bojovala o top. Bohužel však nenašlápla dobře malý stup a topinka se nekonala. Stav po druhém boulderu 1:1. V třetím boulderu Věrka opět šáhla po zóně na první pokus a výměna na „africe“ a následné kroucení těla, které bylo velmi nutné k dosažení dalšího chytu velmi těsně nedotáhla do konce. Silva si na zónu šáhla na druhý pokus a výměna na "africe" jí moc nesedla. Po třetím boulderu stav 2:1 pro Věrku a s Tomem by se v nás krve nedořezalo, jak jsme číhali na to, jak dopadne boj na čtyřce. Nic nebylo rozhodnuto, jak jsme už dávno chtěli :(. Naštěstí jsme byli ušetřeni toho nejhoršího a Věra se Silvou dali zonu na první pokus a do dalšího chytu se ani jedna neprobila. Velký oddech a těsné vítězství pro Věrku. Na třetí místo se postavila Saša Gendová se třemi zonami a bramborová skončila Nelly Kudrová.
Přestavba na finále mužů a exhibice kousků nevídaných proběhla neuvěřitelně rychle a dvanáct nejlepších se mohlo představit zaplněné dolní části Václavského náměstí. Velké drama se odehrávalo ohledně prvního místa, protože pro tři topy si dolezl Kuba Hlaváček, Martin Stráník a excelentním výkonem v posledním boulderu Radovan Souček. O vítězi ovšem rozhodla jedna zona navíc ve druhém boulderu pro Kubu Lahvoně. Stejné pořadí Martina a Radovana rozsekla lepší kvalifikace ve prospěch pro Martina. Pro čtvrté místo si s výronem kotníku dolezl Andrej Chrastina. Klobouk dolů. Na páté místo se postavil Jirous Přibil, který si tak spravil chuť po loňském nepostoupení do finále. Překvapením finále byl David Šatánek, který do finále postupoval z posledního místa a nakonec skončil sedmý. Černým momentem celého závodu bylo dvojí protočení chytu. Bohužel se tak stalo a bylo nutné dva závodníky odsunout na konec startovního pole a tím se protáhl samotný závod. Majkl Fišer si to ovšem užil ve velkém stylu One man show, kdy se posledních osm minut čekalo pouze na něj :). Diváci vyčkali na vyhlášení vítězů a předání hodnotných cen a především unikátních medailí.
Nescafé Boulder Projekt 2006 ukončil své tažení a uvidí se zda se znovu roztočí v příštím roce...Photo by Žofín - www.rockart.cz


Výsledky

Muži
1.  Hlaváček Jakub  1982  Triop
2.  Stránik Martin  1990  Saltic, Singing rock
3.  Souček Radovan  1972  HO Horizontala

Ženy
1.  Kostruhová Věra 1977  Pilkin kamení
2.  Rajfová Silvie  1989  Rajče, Triop
3.  Gendová Alexandra 1973  Alpa Ostrava

Celkové výsledky ke stažení


Stupně vítězů - ženy
Photo by Žofín - www.rockart.czStupně vítězů - muži
Photo by Žofín - www.rockart.czJakub Hlaváček
Photo by Žofín - www.rockart.czVěra Kostruhová
Photo by Žofín - www.rockart.czMartin Stráník
Photo by Žofín - www.rockart.czSilvie Rajfová
Photo by Žofín - www.rockart.czRadovan Souček
Photo by Žofín - www.rockart.czSaša Gendová
Photo by Žofín - www.rockart.czAndrej Chrastina
Photo by Žofín - www.rockart.czNelly Kudrová
Photo by Žofín - www.rockart.cz


Generální sponzor:
sponzor

Hlavní sponzor:
sponzor sponzor sponzor sponzor sponzor sponzor

Oliváč   [úpravy] 20:22 25.09.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 kvalifikace22:36:12 25.09.2006
Záměr stavěčů postavit bouldery pro dobré rozřazení se myslim moc nepovedl a byla z toho silová, jasně daná kvalifikace,žádný velký přemýšlení.Tohle je disciplína, ve které by člověk neměl jen úročit svou sílu, ale také techniku a zdravou mysl,umět něco vymyslet.Myslim si, že kdyby nebyla izolace, tak by se nic nestalo....Jinak fajn no...
jsodpovědět 
 Re: kvalifikace23:16:50 25.09.2006
Co to tady meles? Kdo na to nemel, nedal. Tot vse. Mimochodem...hned prvni muzsky semifinalovy bouldr byl hlavne o hlave. Jednou jsou bouldry "hlavove", jindy "silove". Neni nad cim uvazovat. Vic trenuj a treba priste i neco vymyslis :-).
Vencaodpovědět 
  Re: kvalifikace23:18:57 25.09.2006
...pardon, ne semifinalovy, ale kvalifikacni.
Vencaodpovědět 
 Re: kvalifikace08:47:48 26.09.2006
Fakt silovina navíc těžké jak prase , postoupit s 0 topů do finále po úspěšném plácání se na možných 4 je .... , a že to jde stavěč ukázal skvěle ve finále mužů.
Buboodpovědět 
  Re: kvalifikace11:02:04 26.09.2006
Bouldry byly paradni, s tou silovinou bych ubral, pripadami ze tech silaku tam vyhorelo az dost. Kdo to nevymyslel neurval to.
Vem si ze ve finale mas uz skupinu lidi, ktera uz je vyrovnanejsi.
Kuzmicodpovědět 
   Re: kvalifikace11:13:14 26.09.2006
Jak kdo to nevymyslel neurval to?(bavíme se samo o kvalifikaci)Jestli musel někdo u těch kval.boulderů přemýšlet,tak je to fakt smutný. Vždyť už se to blížilo obtížnosti, nezajímavý.Když už závod pro lidi tak pro lidi.Ale co no, vždyť to je jen pár*2 bouldery, věřim, že příště to bude lepší, ale jinak ty závody byly fakt supr.Dobrá izolace, trochu menší stěnka,ale na to už si člověk zvykne, pěkný počasí, dopad taky celkem v poho.Asi takhle, kdybych to měl celkově hodnotit,tak to oznámkuji uplně stejně jak je to na RS..(aix).
jsodpovědět 

  Fotky07:05:10 26.09.2006
Další fotky a informace jsou na http://www.rockstars.cz/zavod.php?id=24&p=1&typ=3&p=1#vysledky. Fotek bude brzy ještě víc
Oliváčodpovědět 

 Ještě fotky10:04:20 26.09.2006
A ještě další fotky jsou zde: http://www.hor yinfo.cz/view.php? cisloclanku=2006090013 (odsztanit mezery).
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: Ještě fotky12:59:00 26.09.2006
Godzila Mozilla, bec nic mi neukadzala, cim to?
l.odpovědět 
  Re: Ještě fotky13:08:18 26.09.2006
musíš dát pryč ty mezery :-) Nebo zkus jenom zadat hory info.cz (bez mezery uprostřed) a je to druhej článek shora. Fotky jsou od Honzy Zbranka, který kvůli rupnutí v prstu nemohl závodit.
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: Ještě fotky14:07:11 26.09.2006
ale jo, nejsu smecko, ale objevi se mi jen horni banner s kopcema a pak modra barva az dolu, sice hezka, ale nejni to uplne vono co bych chtel:(
lacoodpovědět 
   Re: Ještě fotky14:17:33 26.09.2006
pustil az strejda Gates, zkusili jste si stranky pustit nekdy pod Linuxem? Pekny fotky s dobrejma hlodama:)
odpovědět 
    Re: Ještě fotky15:08:32 26.09.2006
Je to zkoušené pod Windows - Explorer, Firefox, mac OS X - Safari, Firefox. V čem ti to nejde?
Petr Jandíkodpovědět 
    Re: Ještě fotky15:26:02 26.09.2006
Je to zkoušené pod Windows - Explorer, Firefox, mac OS X - Safari, Firefox. V čem ti to nejde?
Petr Jandíkodpovědět 
     Re: Ještě fotky15:32:36 26.09.2006
Mozila pod fedorou. mas to i na majlu
odpovědět 

 další fotky13:04:40 26.09.2006
www.a6.cz/msfoto/0609vaclavak/index.htm
Martinodpovědět 

 labák08:46:39 27.09.2006
A jak bylo v sobotu v labáku krásně prázdno...
S.odpovědět 

 hm:)19:10:22 01.10.2006
"Le Bločí mamka"
no Olivere... až si to Saška přečte;)
Adam Fialaodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Bleisteine
Am Seidenen Faden, 8+
 Databáze cest:
Všechny cesty (134866)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Údolní Cesta VI Ostrov
Hájemství 5C Holštejn
Vpravo Od školní 6A Koukalky
Vpravo Od Váška 6A Koukalky
Vpravo Od Štafle 5C Koukalky
Nově komentované:
Gross Wenediger 8 Chřenovice-Podhradí
Gross Wenediger 8 Chřenovice-Podhradí
Auva Jeminen 7+ Chřenovice-Podhradí
Matrasova 6- Bořeň
Teplická 6+ Bořeň

 Nově v diskusi:
Re: auto | Re: auto | Re: auto | Re: auto | Re: auto | Re: Klára Kolouchová Kanchenjunga | Re: auto | Re: auto | Re: auto | auto |

 Nové komentáře:
Re: "co tento bezmozek provedl na Kvetnici u Tišnov | paráda | Re: ? | Re: final | Re: final | Re: final | Re: Klobouček! | Re: final | final | Re: Klobouček! |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (45)
Závody Sedmikras Adventure (33)
Petrohradské PADání 2019 (27)
Klára Kolouchová vystoupila na osmitisícovku Kančendženga (26)
Český pohár v lezení na obtížnost pro mládež do 14 let - report (24)
Vedení horosvazu chystá změny v organizaci a řízení ČHS (20)
SP v boulderingu Mnichov (GER) (18)
Hoka Hey, Kjerag (17)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 11 (15)
Bohoslužba nejen pro horo/lezce (11)

 Nově v inzerci:
Mg pytlík | Statická a dynamická lana | POSTROJ EXOFIT NEX 1113901 | Prodám různé druhy karabin | modro - zelený BATOH - 30l | Prodám použité lana | Bunda Goretex Ternua Ascent Pro | Hybrid dámská bunda Ternua Altitoy | POUŽITÁ ČELOVKA PETZL TIKKA XP2 | Backcountry běžky Sporten Forester 190 |

 Anketa:
Nosíte na túry do hor, do skal deštník?
 Ano 
 27 
 Ne, pláštěnku 
 19 
 Ne, nepromokavou bundu 
 33 
 Ne, promoknu 
 25 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.