LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tohle tady lezou i báby s nůší.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kniha Kamarád ze skal o Joskovi Smítkovi znovu vychází
Leonidio, Řecko
Gimme Kraft! AIR: 2. díl populární tréninkové bible pro lezce

Závody
SP Edinburgh (23.09)
SP Wujiang (07.10)
SP Xiamen (14.10)

Žebříček
Cesty:
41.Janošová 9898
42.Lukášek 9897
43.Růžičková 9872
Bouldry:
41.Calda 8675
42.Šolc 8653
43.Eliáš 8606
Hory:
31.Týčr 2060
32.Píchal 1916
33.Kolek 1889

Výsledky
Rockmaster (26.08)
ČP Rock Point Boulderzávody 2017 (25.08)
SP Arco (25.08)

Deníčky
4361 lezců
652281 cest
Nové přelezy:
Weltmeiste 9-
Lustikus 9-
Zeitmaschi 9-
Ročník 195 Xb
Chosé Nepř 7C
FOX Racing 7C
Aix, Zwei, 7B+
Bumerang 7C/7C+
La Muerte 7b+
Łuk Herakl 7C+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

BLACK DIAMOND Drytool Cup Brno 2012

výsledky

smallO víkendu vyhrál v Brně obtížnost Slovinec Alexandar Mataruga a Italka Barbara Zwerger. Rychlost Anton Suchý ze Slovenska a Angelika Rainer z Itálie.

V Brně se o uplynulém víkendu uskutečnil závod Mezinárodního Mistrovství České republiky a první závod série EP v Drytoolingu – „BLACK DIAMOND Dytoolcup 2012“. ČHS jako organizátor přivítal s pořadateli HO Lokomotiva Brno a lezecké centrum Klajda celkem 52 startujících závodníků (44 mužů a 9 žen) z celkem 6 zemí (Česká republika, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko, Itálie a Švýcarsko).

Mezi startujícími byla přítomna i dvojnásobná světová šampiónka, Mistryně Evropy a vítězka IWC 2012 v kategorii ženy – obtížnost Angelika Reiner, která je v tuto chvíli jednoznačně největší špičkou mezi závodnicemi této disciplíny a její účast tak dodala opravdu špičkový sportovní kredit.

V průběhu dne proběhla kvalifikace mužů na pěti cestách pro finále obtížnosti a jedné pro finále rychlosti, ženy lezly cesty tři pro obtížnost a jednu pro rychlost. Do finále rychlosti postoupili čtyři muži a čtyři ženy, v obtížnosti bylo finále mužů osmičlenné a žen šestičlenné.

Finálový večer zahájili rozlezy rychlosti. Nejrychlejší ženou se stala Angelika Reiner (ITA) před svou krajankou Barbarou Zwerger (ITA) a na třetím místě se umístila domácí Martina Kratochvílová (CZE). Mezi muži v dramatickém souboji o 0,1 s zvítězil Anton Suchý (SVK) před Milanem Dvořáčkem (CZE) a Josefem Leškem (SVK)

Rychlost muži - finále
1 Anton Suchý (SVK)
2 Milan Dvořáček (CZE)
3 Jozef Leško (SVK)
4 Zdeněk Pelíšek (CZE)
14 (SVK, CZE)

Rychlost ženy - finále
1 Angelika Rainer (ITA)
2 Barbara Zwerger (ITA)
3 Martina Kratochvílová (CZE)
4 Anastasija Davidova (SLO)
6 (ITA, CZE, SLO, SVK)

K finále v obtížnosti nastoupily nejprve ženy. Velmi dobře zalezla ve finále Maria Šoltésová (SVK), protože jak se v dalším průběhu ukázalo, polepšila si svým výkonem na čtvrté místo. Méně spokojená byla zřejmě se svým výkonem Tjaša Kosič (SLO), které se nezadařil delší krok v cca třetině cesty a posunula se tak na konec finálového startovního pole. Velmi pěkné lezení předvedla další ze slovinských závodnic, Anastasija Davidova (SLO), ale ani její výkon na Máriu nestačil. Pak už publikum přivítalo domácí Martinu Kratochvílovou (CZE), pěkný vyrovnaný výkon ve spodní části a ne zcela povedený traverz centrální struktury, přesto se s poměrně velkou rezervou dostala pře Máriu a bylo jasné, že minimálně třetí místo má jisté. Ze závodnic světové úrovně nastoupila jako první Barbara Zwerger, bez problémů přelezla místa boje předchozích finalistek a jako první závodnice dolezla až do topu cca 25 m dlouhé cesty s názvem „FLAMEWAR“ a přibližnou klasifikací M8. Jako poslední nastoupila Angelika, bezpečně a s téměř dvouminutovým náskokem dolézá do Topu, ale po problémech se cvaknutím poslední expresky nezvládá přiložit cepín a padá. Vítězkou se tak stává její krajanka a na zemi přichází vysvětlení nečekaného pádu Angeliky i změny v lezení Martiny ve středu cesty, oběma totiž totálně zmrzli prsty, i o tom jak se závodnice vypořádají s chladem je drytooling. Angelika nám dokonce s nadsázkou vysekla poklonu, když poznamenala, že jsme dokázali objednat větší zimu než mají na tradičně nejchladnějším závodě sezóny v Rusku.

Obtížnost ženy - finále
1 Barbara Zwerger (ITA) TOP 0:09:30
2 Angelika Rainer (ITA) 90 0:07:42
3 Martina Kratochvílová (CZE) 64,5 0:06:39
4 Mária Šoltésová (SVK) 56 0:08:23
5 Anastasija Davidova (SLO) 54,5 0:10:27
6 Tjaša Kosič (SLO) 40,5 0:05:32
8 (ITA, CZE, SVK, SLO)

Muži nastoupili na finále bezprostředně po ženách. Byla pro ně připravena cesta s názve „FLY OR DIE“, klasifikací někde kolem M10 a už její název napovídal o čem to tak trochu bude.
Jako první se s její záludností popasoval Josef Leško (SVK). První těžší bouldr se však pro něj stal nepřekonatelným a dlouhý dynamický kro z ledu do struktury se mu nepodařilo udělat. Dalším závodníkem v pořadí byl Jano Korenko (SVK), který dolezl do stejného místa, dokázal se srovnat trochu lépe, ale i tak mu cesta dál zůstala uzavřena. A stavěč začal trochu šedivět. Ze šestého místa nastoupil Damir Behlič (CRO), který si vybral černého Petra finalistů, když v nástupovém traverzu vylomil cepín z dřevěného špalku. Mimo regulérní soutěž a na přání diváků jej organizátoři nechali lézt a odvděčil se tím, že jako první překonal záludný ledový sud a tak je škoda, že jej vylomení zbraně v úvodu připravilo o umístění na předních příčkách finálového startovního pole. Dalším v pořadí byl Anton Suchý (SVK), ale zřejmě jej finále rychlosti stálo příliš mnoho sil a jeho pokus končí zcela shodně jako Josef Leško. Ze čtvrté pozice šel na finále Alexandar Mataruga (CRO). Obhájce titulu lezl spodní pasáž poměrně nervózně, chvilkové zaváhání na ledovém špalku, který nakonec vyřešil neskutečně silovým křížovým přesahem a ten jako by jej nakopnul. Probíhá střední pasáž cesty, skáče druhý klíčový bouldr v horní třetině stěny a zastavuje jej až časový limit dva chyty od vrcholu. V izolaci už zbývají pouze tři finalisté. Jako první se šl diváků představit vítěz roku 2009 Juraj Švingál (SVK). I jeho ledový špalek překvapil, přelézá jej, ale jako by se nemohl dostat zpět do tempa. Na horním dynamickém bouldru předvedl nádherný boj, těsně před vypršením limitu jej skáče, ale limit konči tři chyty pod výkonem Aleksandara. Průběžně druhé místo. Předpsledním závodníkem finále je Janez Svolšjak (SLO). Excelentní průběh spodní části, ale i jemu se stává osudným přelez do struktury. Nejprve správně dosahuje z ledu chyt na struktuře, ale nějak se mu to nezdá, vrací se, zkouší jít přímo až do dalšího chytu na spodní straně struktury, ale cepín je příliš nepříznivě zatížen a Janez padá. Průběžně třetí místo. Posledním z finalistů je Mirek Matějec (CZE). Velmi motivovaný jako jediný zástupce české republiky v tomto nabitém finále probíhá spodní částí cesty, perfektně a s obrovským přehledem řeší přechod přes led do struktury a jde dál. Drží chyt, který zůstal zapřen Janezovi Svolšjakovi, ale najednou se rozhoduje místo dvou pomalých opatrných kroků za kameny k dlouhému skoku až do dalšího dobrého chytu. Bohužel nedoskakuje a zpětný kyv těl jej shazuje dolů. Je to škoda, protože síly měl spousty a průběžný čas byl výrazně lepší než u obou závodníků před ním.

Obtížnost muži - finále
1 Alexandar Mataruga (SLO) 90 0:12:00
2 Juraj Švingál (SVK) 80 0:12:00
3 Mirek Matějec (CZE) 50,5 0:04:34
4 Janez Svoljšak (SLO) 46,5 0:06:47
5 Jano Korenko (SVK) 46,5 0:07:31
6 Anton Suchý (SVK) 46 0:05:29
7 Jozef Leško (SVK) 46 0:05:42
8 Damir Behlic (CRO) 16,5 0:00:45
44 (CZE, SLO, SVK, CRO, SUI)


Takže to byl „BLACK DIAMOD Drytoolcup 2012“. Perfektní akce jak po sportovní, tak i společenské stránce.

Kompletní výsledky a bohatou fotogalerii (bude se průběžně rozšiřovat) naleznete na Drytoolcup.eu.Velký dík patří za pomoc s organizací závodu ČHS, které grantem přispěl na výrobu nových struktur a zejména nákup chytů používaných ve světovém poháru, čímž umožnil připravit našim závodníků důstojné treninkové podmínky pro další mezinárodní závody.

Generálním partnerem, bez jehož pomoci by se nemohli závody uskutečnit je BLACK DIAMOND a dlaší partneři HUDY sport, Nákupní a zábavní centrum OLYMPIA, TENDON, SINGING ROCK, TILAK, ROCK EMPIRE, OeAV Austria, ClimbOn, TR walls a Chiempanzee.

Za podporu zázemí pro diváky a hlkavně uhránění diváků i závodníků od umrznutí děkujeme firmám MEVA a FLAGA, zázemí pro afterparty a catering závodu poskytnul PIVOVAR NOVÁ PAKA.
Závod by se také neuskutečnil bez finanční podpory města Brna, za poháry pro vítěze pak děkujeme primátoru města Brna Bc. Romanu Onderkovi, MBA, který nad letošním ročníkem převzal záštitu.

Příští ročník se v brně uskuteční 7.12.2013, takže doporučujeme tento termín nechat ve svých diářích volný.Zoban   [úpravy] 20:23 09.12.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 výsledky22:33:31 09.12.2012
je vidět, že ani to nacvičování moc nepomohlo P.
odpovědět 
 Obrana Zobana Od Rana.06:10:41 10.12.2012
Taky bych rekl, ze nekde bylo mnoho povyku pro nic. Teda pro popularizaci Zobana to asi pomohlo, problem take ale je, ze par blbu si bude myslet, ze je to fakt nesika, ale on neni. dela veci, dela je dobre, drzim mu palce.
Martas.odpovědět 
  Re: Obrana Zobana Od Rana.09:29:27 10.12.2012
Skvele ze nejlepsi lezkyne CR v D se neucastni..
Bem je taky prinos, propagoval lezeni v praglu na festu a jeste dal K2 - co nejakou cenu pridat od CHS...mozna kdyz posle ty noticky. Stesticku musis jit naproti. :)
Super ze se Zoban stara a udela peknej zavod, je v tom hold dobrej,ale sou veci na ktery se stoji zamyslet zda sou v poradku. finance,osocovani,pravidla pisek pod zastitou CHS atd.

jak pise Vlk, kazdej ma svuj nazor :)
Filodpovědět 
   Lucka11:35:43 10.12.2012
Nechapu co mate porad na tom ze tam Lucka nelezla? To snad musi nebo co? Podle pravidel je automaticky nominovana na SP. Adam taky na MCR nestartoval a nikomu to nevadilo, tak nechapu co je vam ted do toho. Jak psal jinde PJ, Lucka o vikendu udelala prvni zensky prelez cesty Spiderman M13 ve Svajcu. Pro mne mnohem dulezitejsi vysledek nez kdyby jela do Brna. PS: Jak byla vlastne ta finalovka chlapu dlouha? Videl jsem online jen Mirka a ten na to ze byl treti tak daleko teda nedolezl...
janodpovědět 
    Re: Lucka12:21:04 10.12.2012
Délka včetně travezů po šuchacích deskách/start a v půlce/ odhadem tak 25m /možná trochu víc/, až na dva závodníky se všichni vysypali u přestupu ke druhé traverzovací desce, kde jsi musel přes zavěšený ledový válec, který se jednak dost kýval, jednak dost drolil a jednak další chyt byl pekelně vysoko. Takže pár závdoníků s vydrolilo, pár závodníků jednoduše uzrálo /kdo by to taky vydržel, furt viset takhle za pracky:))/. Zoban říkal, že to šlo vyřešit nějak dynamicky, ale do toho se žádný závodník nechtěl pouštět, riziko pádu bylo asi vysoké.
Divák teoretikodpovědět 
     Re: Lucka18:07:24 10.12.2012
Míra to hlavně špatně v traverzu přečetl, zhřešil na svoji délku a nevyšlo to, nalevo dole byl ve stejné úrovni černý chyt s dobrou dírkou a pokud by do něj dal levý cepín, udělal šuku tak nahoru dosáhl hladce pravou a už by sáhl do špalku s dírami nahoře široké desky. Nemuselo se tam nic chodit dynamicky, akorát to bylo postavené tak, že když jsi v ledovém špalku udělal chybu už jsi to nespravil, Zobča poněkud klame, dobře si pamatuji, že tam nešel nic dynamicky, když to ve středu zkoušel:-).
Vlkodpovědět 

 super akce08:13:05 10.12.2012
Skvela sportovni i kulturni akce, klobocek dolu organizatorum!!!
Sanikodpovědět 

 ???16:44:44 10.12.2012
"totálně zmrzli prsty" ..... ehmmmm
odpovědět 
 Re: ???17:14:24 10.12.2012
to je ta jak zkoušela přelézt s ines paprt iluminaty ne?
odpovědět 
  Re: ???10:59:02 12.12.2012
Ne to není vona,A. se pokoušela o Illuminati a s Ines Papert,paprt žádnou neznám.
odpovědět 

 Pěkný foto19:03:21 10.12.2012
Asi dobrá akce a povedený foto. Drajtul sice neuznávám, ale ať se lidi vyblbnou, když je to baví. Palec nahoru.
Steveodpovědět 
 Re: Pěkný foto10:31:28 11.12.2012
Já taky,............ dokud jsem to nezkusil.
Divák teoretikodpovědět 
  MČR na ČT422:24:46 11.12.2012
Informace pro ty, co to zajímá: ve středu 12.12. v 16:55 by měl být záznam závodu na ČT4 sport.
Vlkodpovědět 
   Re: MČR na ČT419:45:02 12.12.2012
http://www.ceskatelevize.cz/ ivysilani/10289323197-horolezectvi/ 312297370010070/

Radek
zobanodpovědět 
    Re: MČR na ČT419:31:21 14.12.2012
zaznam..je pekne,ze letos se vysvetlily cesty,narozdil od loni a predloni,kdy se skoro nic nepovedelo
odpovědět 
     Re: MČR na ČT411:52:03 17.12.2012
Ahoj, prosim, napis mi na mail co jsi mel na mysli tim, ze se loni nic nepovedelo. Nevidel jsem z meho pohledu rozdil, takze mne jiny nazor zajima. Diky Radek
zobanodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Foto dne:

Urban Boulder Race 2017
 Databáze cest:
Všechny cesty (122051)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bogata Marija 7c+ Paklenica
Steza Mojstrov 6c+ Paklenica
Alfarrás Motors 6a+ Santa Ana
Currucuclillo 6a+ Riglos
Perseidas 6b Siurana
Nově komentované:
Nejslabší Máte Padáka XIa Labák - Levý Břeh
Neotesaný Nadsamec 8 Lom V Doubí
Siri Birthday Project 8- Geyikbayiri
Zrnka Kmínu VI Anglický Parčík
Kupte Si Křídla VIIa Anglický Parčík

 Nově v diskusi:
Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) | Re: ferrata na pískovcích | Re: ferrata na pískovcích | Re: ferrata na pískovcích | Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) | Re: ferrata na pískovcích | Re: ferrata na pískovcích | Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) | Re: ferrata na pískovcích | ferrata na pískovcích |

 Nové komentáře:
Re: ad | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: výborný rozhovor | Re: výborný rozhovor | Re: ad | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: cesta | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | cesta | Re: ad |

 Kde to vře:
Mistrovství světa juniorů 2017 (145)
Adam Ondra trochu jinak: Češi si svobody a demokracie neváží (37)
Adidas Rockstars 2017: mezi elitou světa Martin Stráník 19. (19)
Kto sa vlka bojí, nech do lesa nechodí! (18)
Lezecký outdoorový festival na Rabštejně v Jeseníkách (18)
Koloušci v Alpách (16)
Slováci vylezli novou cestu v Ak-Su za 9+ 900m do výšky 5239m (9)
Weisshorn 2017, Ostgrat - varianta, obtížnost AD/UIAA III (6)
Klettergarten Lažánky (4)
Iva Vejmolová dala své druhé 8c (4)

 Nově v inzerci:
Velké pohory, Hanwag, ještě kvalitní řada | Spacák Warmpeace Viking 600 | Ocun Rebel LU | OSPREY - MUTANT 38 | sháním zedníka na lano | Trekové boty SALEWA SW CONDOR EVO GTX | sháním klempíře | Thermarest Evolite Regular | TILAK | Damska bunda M, tenka, nepromokava |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2017 je nejlepší?
 4 Wheel Bob USA 
 414 
 Afghánské odmítnutí CZE 
 311 
 Alpine Route SVK 
 297 
 Alpine Wall Tour PLN 
 271 
 Annapurna 3 - Unclimbed AUT/DEU 
 587 
 Back to heights CZE 
 259 
 Bijící srdce boulderingu CZE 
 331 
 Dhaulagiri, ascenso a la montana blanca ARG 
 291 
 Expedice Gasherbrum CZE 
 286 
 Go Big or Go home! - in search for the perfect wave DEU 
 296 
 Humla ESP 
 281 
 Chasing Niagara USA 
 273 
 Chris Bonington - Life and Climbs ITA 
 270 
 Into Twin Galaxies - A Greenland epic AUT/DEU 
 277 
 Jugando a Escalar ESP 
 270 
 Lezení na písku - sedmdesátá léta CZE 
 525 
 Linka nad Rájem CZE 
 284 
 Malishan - Taiwan Canyoning Expedition DEU 
 269 
 Mar Álvarez. No Logo ESP 
 271 
 Monte Sarmiento - die weiße Diva DEU 
 255 
 Monviso Mon Amour ITA 
 268 
 Mrazivá poezie na jasankách CZE 
 263 
 Norge Lysefjord CZE 
 265 
 Obsesja PLN 
 256 
 Obyčajní chlapci SVK 
 237 
 Prohibido escalar ESP 
 267 
 REEL ROCK 11: Boys In The Bugs USA 
 250 
 REEL ROCK 11: Brette USA 
 250 
 REEL ROCK 11: Dodos Delight USA 
 260 
 REEL ROCK 11: Young Guns USA 
 237 
 Rock Empire 8a: Dvě holky ve velké stěně CZE 
 329 
 Shifting Dreams GBP/FRA 
 244 
 Smím prosit CZE 
 280 
 Spradventure CZE 
 376 
 The Elements CZE 
 259 
 The Eyes of God DEU 
 255 
 The Unknown GBP 
 250 
 Tupendeo - One Mountain, Two Stories CHE 
 260 
 Utečenci do Afriky CZE 
 265 
 W!nteractivity FRA 
 261 


Cestovní pojištění objednejte na Srovnejto.cz.
Mají přímo sekci cestovní pojištění na hory.
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.