LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
SP boulder, USA (21.05)
SP Innsbruck (23.06)
SP Villars (01.07)

Žebříček
Cesty:
3."Fido" 11950
4.Adamovska 11619
5.Vopat 11581
Bouldry:
3.Stráník 10925
4.Novák 10925
5.Volf 10850
Hory:
31.Daněk 1782
32.Háček 1716
33.Šebestíková 1716

Výsledky
SP Meiringen (16.04)
2. nominační závod v boulderingu (10.04)
1. kolo ČP na obtížnost Zlín (27.03)

Deníčky
5103 lezců
889158 cest
Nové přelezy:
Rychlý Kol 9
Medvědí Lo 7C+
Malá 11 9/9+
Ve Stínu G 9+/10-
Ročník 195 Xb
Bez Jména 7c
Temný Hvoz 7C+
Ouroboros 8A
Zlatý Koul 9+
Malá 11 9/9+

Stěny
K2-Poprad - Poprad
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
Lezecká stěna Jičín - Jičín

Prodejny
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
HUDYsport - Praha 7
Rock Point - NC Eden - Praha 10

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První závod v lezení na obtížnost letošní sezóny

report

První obtížnostní závod letošní sezóny se konal v sobotu 27. 3. na zlínské stěně Vertikon - Singing rock. Závod odstartoval seriál Českého poháru a "vykopl" první nominace do reprezentačních družstev.

Všechny kategorie, tedy mládež A, B, junioři a dospělí absolvovali dvě kvalifikační cesty a postupující jednu finálovou. Zatímco kategorie B startovala zvlášť, "áčka", junioři a dospělí nastoupili společně ve skupinách ženy a muži. Cesty pro závodníky postavili zkušení stavěči Viktor Pařízek, Denis Pail a Vojta Vlk.

Nominační závod a 1. kolo ČP v obtížnosti 2021


Finálová kola bylo možno sledovat online zde na webu a na našem YouTube kanálu, kde je lze spustit i nyní - ze záznamu. Přenosem povázel zkušený lezec a stavěč Honza Šolc s bývalou reprezentantkou Luckou Rajfovou.

stavěči Viktor Pařízek a Denis Pail

stavěči Viktor Pařízek a Denis Pail


komentátoři Lucka Rajfová a Jenda Šolc

komentátoři Lucka Rajfová a Jenda ŠolcV kvalifikaci "béček" dominovali Arina JurčenkoBára Bernardová, Jára ŠikulaLukáš Mokroluský. Do finále postoupilo z této kategorie osm dívek a osm chlapců. V kvalifikace žen, juniorek a dívek A jako jediná TOPovala obě cesty Eliška Adamovská a postoupila do finále ze suverénní první pozice. Stejně parádní výkon předvedl v chlapské kvalifikaci Martin Stráník. Super formu z nomináku v boulderingu potvrdil také Marek Jeliga, který postoupil do finále z druhého místa (mezi juniory z prvního).Fanda Danda


Honza Vopat

Honza Vopat


Eliška Novotná

Eliška Novotná


Kvalifikace ženy

Kvalifikace ženy
Odpolední finále kategorie B dopadlo podle očekávání a bednu obsadili Luky Mokroluský, Fanda DandaJára Šikula. U holek bylo otázkou, zda se na bedně objeví Mariana Janošová, která byla oslabena prodělanou nemocí a nakonec obsadila čtvrtou příčku. Na prvním místě se umístila Arina Jurčenko, druhá Barča Bernardová a třetí Anička Mihalčíková.

Pro ženské finále byla připravena náročná cesta, která gradovala každým krokem. Většina závodnic neprošla přes klíčový úsek mezi 6. - 7. preskou, kde je čekal mírný traverz přes dva stisky a nepříliš dobré nohy. První nadějný pokus o dosažení TOPu předvedla Míša Smetanová, ale v závěrečné části cesty vypadla. Eliška Adamovská ji jako jediná přelezla, cvakla o presku víc, ale TOPu nedosáhla.

Ani mužské finále se TOPu nedočkalo. Nadějný pokus předvedl Rishat Khaibullin, který vypadl v přelezu do závěrečné části cesty. Nejvíce se TOPu přiblížil Martin Stráník, který dolezl až do závěrečné kolmice a cestu zhodnotil jako nejhezčí z dnešního závodu. Většinu kluků potrápil úsek mezi 6. - 9. preskou, který vyřadil i favorizované bratry Potůčkovy.

Eliška Adamovská

Eliška Adamovská


Martin Stráník

Martin StráníkA jak závod hodnotí sami účastníci?

Honza Vopat "Můj cíl pro tyhle závody nebylo určitý umístění, ale spíš lézt, jak nejlépe dokážu a dát do toho všechno. Kvalifikace se mi lezla parádně, obě cesty byly odlišný a vyžadovaly různé lezecké schopnosti. První cesta byla spíš zaměřená na sílu v prstech a na techniku, jelikož vedla po poměrně rovném profilu. V té druhé zase člověk potřeboval v mírně převislé stěně spíš silovou vytrvalost. Ve finálové cestě jsem si musel už od začátku dávat bacha na nohy, často jsem se na nich cítil dost nejistě. Cesta jinak byla hodně silově vytrvalostní se zajímavými kroky na každém metru. Celkově stavěči za tenhle závod odvedli opravdu dobrou práci. Z výsledků mám velikou radost a tenhle závod mi dodal pořádnou porci motivace."Hanka Šikulová "Když jsem jela na závody, tak jsem se trochu bála kvalifikací, protože to byl můj první závod na obtížnost v kategorii A a nevěděla jsem, co od toho mám čekat. Po prohlédnutí kvalifikací ze mě nějak spadla nervozita, začala jsem si věřit a řekla si, že se stačí dostat do finále, kde se teprve rozhodne. Díky tomu, že jsem byla v klidu, se mi kvalifikace povedla a byla jsem s ní dost spokojená. Před finálem jsem byla strašně nervózní, protože jsem po dlouhé době postupovala z prvního místa, a nechtěla jsem si to pokazit. V izolaci jsem se snažila uklidnit, což se mi i trochu povedlo. Bohužel jsem ve finálovce trochu zpanikařila a spadla jsem. To mě docela naštvalo, protože jsem mohla dolézt výš. Se svým výkonem jsem spokojená nebyla, ale naštěstí mi to vyšlo na první místo. Celkově se mi cesty moc líbily. Trošku mi přišlo, že v kvaldách jsme padali cca ve stejných místech a o pořadí rozhodovalo jen malinko."Denis Pail (stavěč) "Nominační závody jsou pro stavěče velikou výzvou, protože náš cíl je nominovat do reprezentace ty nejlepší kluky a holky. Je velice obtížné postavit cesty, aby si v nich zalezli jak mladí začínající lezci, tak ti nejlepší. Zlín jsme postavili v těžším duchu, abychom prověřili lezce ze všech stránek. Cesty byly již od samotného začátku nepříjemné s riskantními kroky. Do každé cesty jsme zkusili zakomponovat nějaký problém, kde nebylo zřejmé, jak ho lézt, ale nebyl lezecky náročný. Spíše měl závodníka lehce zmást, aby nevěděl, jak ho ihned přelézt. Myslím si, že ze stavěčského pohledu se závod vydařil podle našich očekávání a společně s Viktorem a Vojtou jsme rádi, že jsme mohli pro závodníky připravit cesty, které je dovedou na mezinárodní scénu, odkud se už budou přivážet samé medaile."


Štěpán Potůček "Závod byl pro mě i pro bráchu opravdu smolný. Všechny tři cesty byly těžké v tom, že byly nepříjemné a ne až tak fyzické. Ve finále jsem se ale cítil skvěle. Šlo to rychle a všechno bylo jak jsem čekal. Pak ale přišel okamžik nepozornosti a i přes to, že jsem měl ještě síly dost, uklouzla mi noha a už jsem se houpal v laně. I to se ale občas stane. Doufám, že už jsem si smůlu vybral a všechno napravím na dalších závodech."

Děkujeme všem, kteří se na závodě podíleli

Děkujeme všem, kteří se na závodě podíleliVšem závodníkům děkujeme za účast a parádní výkony, stavěčům za skvěle odvedenou práci, komentátorům za parádní online přenos a organizačnímu týmu za nasazení a hladký průběh celé akce. VELKÉ DÍKY patří také partnerům za jejich podporu.

Partneři závoduVýsledky jednotlivých kategorií naleznete v kalendáři závodů


Všechny fotografie naleznete ve fotogalerii závodu


Pozn. Závodníci, kteří se umístili na prvních třech pozicích jsou automaticky nominováni na ME v Permu.

foto: Petr Chodura

Michaela Košatková, ČHS   [úpravy] 08:00 30.03.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 díky14:50:35 30.03.2021
Díky za report, lepší, než kdyby nebylo nic. Fajn jsou slova závodníků a stavěčů, report samotný nepřináší téměř nic jiného, než pohled do výsledkových listin - doporučuji podívat se do starších Montan na reporty Rosti Tomance a naučit se to psát podle něj - tomu se říká report ze závodů. přidá to život, dění, vtáhne do děje.
odpovědět 
 Re: díky17:10:39 30.03.2021
Dej si facku!
Cíťaodpovědět 
  Re: díky17:35:31 30.03.2021
Klasický destruktivní chování trola. Konstruktivní kritika, to by člověk chtěl moc. Facku si dej ty, blbe.
odpovědět 
   Re: díky08:22:09 31.03.2021
Dej si rovnou druhou...
Cíťaodpovědět 
    Re: díky08:49:19 31.03.2021
Hele proč? Informace jsou cenný. Informace, kde se může autor reportu něčemu přiučit byla poskytnuta zdarma a nezištně - na poměry internetových diskusí poměrně málo rejpavě. Vlastně nevím, co víc si přát.
honzaodpovědět 
     Re: díky10:17:50 31.03.2021
Je to debil, troll. S takovýma není diskuze možná. Rýpavé tam nebylo vůbec nic.
odpovědět 
      Re: díky22:05:35 31.03.2021
Debil, trol... facku by sis měl dát :) rejpeš a pak se divíš. Hlavně už nebreč.
:)odpovědět 
       Re: díky08:11:58 01.04.2021
No, řeknemě, že za tuhle slaboduchost mohla pokročila hodina a dost mžná vliv nějakých psychoaktivních látek ;) ale stejně si nafackuj a pořádně ;) A hlavně už nebreč, ty jeden malej ubožáčku citlivej.
odpovědět 
        Re: díky21:03:10 01.04.2021
A hnedka si dej další. Ale pořádnou :)!
:)odpovědět 
         Re: díky17:20:27 05.04.2021
Jen klikejte a pište si blbosti. Lezec z vás aspoň bude mít nějáký prachy :D
:) :)odpovědět 
          Re: díky19:40:24 05.04.2021
Ale vždyť to je přece správně. Lezec.cz se má mít dobře a jestli mu facany rypničkám pomůžou, tak se propleskni taky :)
?odpovědět 
           Re: díky08:01:21 08.04.2021
A rovnou si dej další lepanec :)!
:)odpovědět 

 Bespečnost04:13:47 31.03.2021
Co na dodržováni na koronavirus roušky  P Košatková
pro ČHS to neplatí.
K.Návratodpovědět 
 Re: Bespečnost08:45:48 31.03.2021
Jako že respirátory nestačí? Nebo byste chtěl, aby v nich lezli závodníci?
M.Kodpovědět 
  Re: Bespečnost11:46:31 31.03.2021
Nevím jestli umíš čist v propozicích je psáno že závodnici co lezou nemusí mi ale zbytek co neleze a pořadatele musil mit respirátory.
K.Návratodpovědět 
   Re: Bespečnost15:48:50 31.03.2021
Ty si dej roušku i na prdel, když tě to tak bere. Aspoň od tebe tu blbost nikdo nechytne.
Michalodpovědět 
   Re: Bespečnost20:20:42 01.04.2021
Nevím proč čteš a píšeš na Lezci. Jdi do .... a nebo na stránky Ministerstva zdravotnictví a tam se realizuj.
odpovědět 
    Re: Bespečnost15:37:15 02.04.2021
Zde stejnýho důvodu jako ten píčus s těma fackama.
odpovědět 
     Re: Bespečnost18:30:35 02.04.2021
A loupni si tam další :)!
:)odpovědět 
      Re: Bespečnost08:50:20 03.04.2021
No, nedal jsem si ani jednu :) tobě ale můžu s klidem doporučit návštěvu psychiatra, jsi nemocnej.
odpovědět 
       Re: Bespečnost09:54:41 03.04.2021
A pořád bude mudrovat a urážet. Tož dej si další lepanec :)
:)odpovědět 
        Re: Bespečnost11:40:36 03.04.2021
To nebyla urážka, ale konstatování faktu. Máš to marný, zase jsem si ji nedal ;)
odpovědět 

 Rouska14:17:59 31.03.2021
Jdete s téma rouskama nekam, je tam jedna fotka, kde nemaji staveci rousky, ale kdo z vás si je mění poctivě jak má? To už je lepší bez a závodníci mít nemusí a komentátoři by toho s rouškou moc neokomentovali. Díky za report
odpovědět 

 akce14:20:49 31.03.2021
dobrý fotky, fajná atmosféra!
odpovědět 

 Nico13:33:04 02.04.2021
Kurňa, komentáře pro registrované, ani pod toho Pelorsona nemůžu napsat komentář "Nico - víc než zákon" :-)
odpovědět 
 Re: Nico, Woods12:10:41 03.04.2021
Woods taky pěkné válí! 9A
odpovědět 

 Komentář Lucie Rajfová14:50:28 05.04.2021
Čau, nic ve zlým, ale komentátorství Lucky Rajfové bylo fakt slabý. Nedokončovala své myšlenky a věty, nebyla připravená k jednotlivým závodníkům/závodnicím a celkově mám z toho pocit, že by to bylo lepší s kýmkoli jiným. Budu držet palce, snad se někdo najde.
Standa odpovědět 
 Re: Komentář Lucie Rajfová11:46:29 06.04.2021
Btw: Co se stalo Lucce? Dřív sem do ní byl dost zamilovaný, ale teď bych vzal nohy na ramena.
Hamodpovědět 
  Re: Komentář Lucie Rajfová15:00:27 06.04.2021
ještě pro pobavení doporučuji kouknut na její "studentské úspěchy" na MUNI https://is.muni.cz/vyhledavani/?agenda=th&search=rajfov%C3%A1
xodpovědět 
   Re: Komentář Lucie Rajfová08:53:58 08.04.2021
To jsi ty, T.B.?
odpovědět 
  Re: Komentář Lucie Rajfová08:19:05 07.04.2021
Není to moc příkladný trenér, který je v kondici. Ale třeba je nemocná, nechte ji být.
odpovědět 

 díky13:17:23 15.04.2021
Protože mohou komentáře přidávat jen zaregistrovaní, napíšu to sem - report z 2. kola boulderingu je už mnohem, mnohem lepší, jde to správným směrem. Díky za něj i snahu o zlepšení, která přinesla ovoce. A za přenos taky díky.

Jinak číst tbtraining je síla, za prvé si asi autor myslí, že je vtipnej, ale je jen rádobyvtipnej, za druhé ten alibismus už přechází i na jeho svěřence/svěřenkyně... Nikdy bych se nevyjádřil tak, jako Eliška Bulenová či TBst. - trochu úcty k výkonům soupeřek by to chtělo. To si mohou říct mezi sebou (a zároveň si uvědomit, že soupeřky to mohou mít s formou podobně), ale ne veřejně.
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Mallorca
Bandito, 7c
 Databáze cest:
Všechny cesty (149728)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prstošmuk 4 Rudolfov
Rektální Sonda 4 Rudolfov
Posouvací Mechanizmus Direkt 6- Rudolfov
Posouvací Mechanizmus 5+ Rudolfov
Spára 3 Rudolfov
Nově komentované:
Cascarillas De Mantequilla 6a Tabares
Slimeline 7C Chironico
El Delphin 7c+ Rodellar
El Delphin 7c+ Rodellar
Strážce Jeskyně 6B Pod Hradem

 Nově v diskusi:
Re: průvodce Ostrov | Re: průvodce Ostrov | Re: průvodce Ostrov | Re: průvodce Ostrov | Re: průvodce Ostrov | Re: průvodce Ostrov | Re: průvodce Ostrov | Re: průvodce Ostrov | Re: průvodce Ostrov | Re: průvodce Ostrov |

 Nové komentáře:
Super | Good Job | Simča | Re: Aféra Hruboskalsku.cz | :) | Re: he | Re: he | Re: he | Re: proč ne | Re: proč ne |

 Kde to vře:
Video: nový seriál Začínáme na písku startuje 15. dubna 2021 (61)
Petr Kellner zahynul na Aljašce při nehodě při heli-skiingu (58)
Video: Začínáme na písku: 1. díl (40)
Dej si campu v campu (32)
Spadlý blok (23)
První závod v lezení na obtížnost letošní sezóny (22)
Omezení lezení v Moravském krasu z důvodu hnízdění dravých ptáků (11)
Nové povolení pro pražské lezecké oblasti (11)
Valná hromada ČHS dnes poprvé s delegáty a kvůli covidu online (7)
SP v boulderingu v Meiringenu: (4)

 Nově v inzerci:
PÉŘOVÁ BUNDA S KAPUCÍ 2 XL TMAVĚ MODRÁ FORCLAZ | Druhý konec lana | Šortky Schoffel, vel. 38 | Rockpillars Strike LU | Nález presek Matoušovka | Fitwell Yuma pohorky | Letní lezení v Jeseníkách a Jižní Moravě | La sportiva Katana | Mallorca, sport, deep water | Cepín Singing Rock WIZARD 62 cm |

 Anketa:
Necháte se pro lezení v cizině naočkovat?
 Ano 
 73 
 Nevím 
 23 
 Ne 
 41 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.