LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Já slabě písknu, ty silně táhni.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání

Závody
zrušeno? SP Chamonix (FRA) (11.07)
SP Briançon (FRA) (21.08)
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 12788
2.Pail 11675
3.Trojan 11569
Bouldry:
1.Ondra 11875
2.Stráník 11678
3.Stráník 11000
Hory:
1.Ondrášek 7797
2.Skopec 7114
3.Nikita 6543

Výsledky
Rock Empire Český pohár v lezení obtížnost dospělých a mládeže (27.06)
Mistrovství Amerik (24.02)
O dřevěného Krakonoše 2020 (25.01)

Deníčky
4957 lezců
836456 cest
Nové přelezy:
Zen 9+/10-
Anfang Ein 8A+
In Geheime 9-/9
6 MM 9+/10-
Zen 9+/10-
Bugr 7C
Ayatollah 9-
Kinda Kute 9
Highway To 9-
Götterhämm 9+

Stěny
Zimní stadion Kopřivnice - Kopřivnice
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
Le Blok - Ostrava 1

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
Dap Sport - Hradec Králové
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

2. kolo ČP v boulderingu v Plzni

Report z pohledu květinek

smallTak jsme se po čtrnácti dnech opět vydali na závod ČP, kolo druhé, tentokráte v Plzni. Brňáci vstávali v krásných 4:45, aby se okolo 5:30 vydali na cestu, Pražáci si pospali o trochu déle :) Kvalifikace opět nabídla osm bouldrů, na stejných, opakujeme stále dokola – luxusních a úžasných profilech, stejných jako v Lysé. Tentokráte se o nás postaralo stavěčské trio Honza Zbranek, Vilda Chejn a Azbest a odvedli kluci vážně skvělou práci.

Bouldry byly zábavné, kreativní, nechyběly skoky, lezení po strukturách, skok obouruč, oblinky, spoďáky, řezečky. Dojelo 24 holek, takže účast opět moc pěkná! Kluků bylo oproti Lysé trochu míň, ale i tak účast 41 borců byla slušná.


kluci stavěči
foto - FB - Rock Point Český pohár v boulderingu 2014


závodní profily
foto - FB - Rock Point Český pohár v boulderingu 2014


Kvalifikace
Kvalifikace žen byla velmi lezitelná, hodně se topovalo a každá závodnice si odnesla hned několik topů. Na Kátě šlo od začátku vidět to odhodlání posekat co nejvíc topů a rozdrtit své soupeřky. Já se snažila soustředit se hlavně sama na sebe a na to, abych na 100 % zabrala! Vždycky jsem se snažila mrknout aspoň na dvě holky přede mnou, jak se boulder leze a pak jsem se hluboce nadechla a šla na to! Postupně jsem si odškrtávala ty lehčí bouldry, i když i v nich jsem docela zabírala, abych zbytečně nenabírala pokusy. Po půl hodině jsem měla doma čtyři topy na flash a byla jsem docela spokojená, což je hrozně nebezpečný pocit na závodech. Uspokojení = ne buldočí lezení na krev. [Olše: Tou dobou já měla vylezený jeden boulder a při pohledu na Káti a Elišky uspokojený výraz, jsem chytala záchvat paniky a sypala tam jeden pokus za druhým, čemuž odpovídá v konečném součtu 6 bouldrů na 21 pokusů  :)] Na skákací jedničce jsem nechala dva neúspěšné pokusy v prvním kroku (skok do dobré obliny), dokud jsem nezkusila odrazit se z nižší nohy, než menší holky, které využívaly nejvyšší část odrazového „donnutu“. Jakmile jsem to doskočila, tak jsem dolezla až nahoru, protože mi výtlaky jdou a tento boulder byl pouze o dvou věcech: skočit a vytlačit to přes odtlak :) A v tuto chvíli jsem si řekla, že zbývající bouldry už jsou dost těžké a že zkusím aspoň zónu a to je začátek konce! Naštěstí přišla Olše, prohodila, že Káťa má vylezenou fialovou pětku a já zase najela na bojovný mód :-D Káťa a já jsme totiž na závodech soupeřky jako řemen a tahle naše závodní rivalita nás hodně (dobrým způsobem) popohání k lepším výkonům. :) Bohužel jsem na bouldru nechala pár zbytečných pokusů, které byly hodně o špatném softwaru, ale radost byla obrovská, když jsem boulder v pátém pokuse topovala!


květinka Inka
foto Lukáš Bíba


Nelly drtí v kvalifikaci
foto - FB - Rock Point Český pohár v boulderingu 2014


Není možné nezmínit krááásný boulder č. 4, který v kvalifikaci vylezla jen Štěpánka Šedková. Jednalo se o skok obouruč z nic moc obliny a středně dobré lišty a průměrných nohou. Tohle je něco, co já osobně netrénuju, ale cítila jsem, že to je perfektní výzva. Z deseti pokusů se mi skok podařil jednou a ten pocit byl skoro tak dobrý, jako kdybych topovala. Vyskočit, opustit obě ruce, natrefit správným způsobem dvě obliny, udržet to v zádech, v těle, rychle zastabilizovat tělo a umístit nohy, to byl opravdu super pocit. Škoda jen, že další krok do zóny už nepustil a skok už se pak ani jednou nepodařil!


obouruční skok
foto - FB - Rock Point Český pohár v boulderingu 2014


V Plzni se mi úplně poprvé podařilo v závodě ČP stylem flash to, že jsem si vyzkoušela všechny bouldry, konečně! :) Bylo to určitě i tím, že tentokrát byla obtížnost trochu mírnější.


studium výsledků
foto - FB - Rock Point Český pohár v boulderingu 2014


Po kvali jsme se s Olší a Káťou vrhly na skákací hrad, protože… To vlastně nepotřebuje žádné zdůvodnění, prostě SKÁKACÍ HRADY JSOU BOŽÍ! Trénovaly jsme skoky, kamikadze proti zdi, přemety. No nádhera! :)


tři paní dospělákové na skákacím hradu


Klučičí kvalifikace byla oproti holkám a Lysé trochu přísnější a topovalo se méně.


topujeme s radostí
foto - FB - Rock Point Český pohár v boulderingu 2014


Tom na svém prvním ČP drtí jako o život
foto - FB - Rock Point Český pohár v boulderingu 2014


FINÁLE
Z finále nás nejvíc zaujalo ženské finále, kde svou nadvládu pro tentokráte ztratila Peťa Růžičková, když zaváhala na druhém bouldru. Peťa sice jako jediná vydrtila finálovou trojku, ale s ohledem na vyšší počet pokusů na tři topy obsadila „až“ třetí příčku. Druhá skončila Editka Vopatová, která působí dojmem, že zcela ignoruje jakákoli výšková omezení a kde to nejde výškou, tam si prostě skočí! Výhru si odnesla domů jako předčasný dárek ke svým narozeninám Karina Bílková. Lepší dárek si ani nemohla přát, takže gratulujeme!Mužské finále se odehrávalo již tradičněji. První Martin Stráník, který všechny bouldry vysušil, pouze u druhého bouldru s vykutáleným nástupem chviličku zapřemýšlel, ale pak to tam stejně vysekal nahoru :) Druhé místo vybojoval Honza Jeliga a třetí skončil evidentně velmi spokojený Kuba Jedlička.

Z pohledu Olše:
Myslím, že Eliška napsala vše podstatné. Pro mě byly poslední dva závody prostě parádní. Lehčí bouldry, více závodnic, více zábavy… a ten skákací hrad.. nevěřila jsem, že si ještě někdy zaskáču :D Tentokrát mi přišly dva kvalifikační bouldry trochu limitující pro menší holky. V obou jsem byla jak džízis. Neumím si představit, že bych je vylezla,  kdybych měla byť jen o cenťák míň. Mně to naštěstí na to rozpětí jakž takž vyšlo, takže si nestěžuju.


Olše umělecká
foto - FB - Rock Point Český pohár v boulderingu 2014

Opět nechyběl boulder po velkých Aixáckých  „krabicích“. Lézt přes ně, mě asi nikdy neomrzí. Kdyby byly růžové, k dokonalosti by jim nic nescházelo :) Nejprve jsem si říkala, že to nebude těžký boulder, ale pak jsem tam viděla Editku, jak to ze všech sil drtí, a šla jsem radši zkoušet něco jiného. Nakonec  na něj stejně došla řada a na druhý pokus jsem ho topovala. Editka jen zvolila delší, ale zato horší cestu :)

Po finále jsem neodolala a šla si vyzkoušet bouldry, které mě k sobě vábily jako mouchu k mucholapce. Byla jsem v nich dóst marná, což mi taky potvrdil můj stalkerský kámo Janík. Přímý přenos stále pokračoval, což jsem netušila, ale pak koukám na mobil a Janča píše: „ Jsi v televizi, jak zkoušíš finálové bouldry, ale nějak málo se snažíš..“.

V soutěži lezeckých stěn se Budějovická stěna Lanovka umístila na 3. místě!! Zasadil se o to Vláďa Jalč, Tereza Vilímková, Honza Lilák, já a Lukáš Hammerschmied (ten nám to "kazí", protože postupuje do finále a body dostávají jen ti nepostupující, ale kdo by to nechtěl takhle kazit, že? Takže jen tak dál :) )

Kompletní výsledky ZDE

Výsledky z pohledu květinek:
Katka Prokopová se umístila na moc krásném 10. místě a od finále ji odděloval jeden top (Káťa byla nejlepší holka s šesti topy, na finále bylo potřeba sedm). Reakce Káti najdete v mini rozhovoru dole. Eliška zabojovala taky lépe než v Lysé a umístila se na 13. místě s šesti topy na 12 pokusů. Olše skončila o dvě místa za Eliškou, taky šest topů. Vklínila se mezi nás Kačka Zímová. :) Po delší době se na ČP objevila Inka a umístila se na 19. místě se čtyřmi topinkama, plná motivace to do příště vylepšit!


výsledky kvali holky


Jsme tým!


Sepsaly Peliska a Olše
BORDEL Team

Bordel Team vznikl v únoru 2014 jako skupina nadšených lezkyň (květinek), které sice ještě nedosahují vrcholových výsledků, ale šlapou do toho, trénují, chtějí se zlepšovat a jsou motivované dosáhnout velkých věcí (nejen) v lezení.

Náš blog, včetně bonusových částí reportu, najdete ZDE. Novinky můžete sledovat taky na FB.

peliska   [úpravy] 13:58 26.03.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Záznam 2. kola ČP na ČT Sport13:41:20 26.03.2015
Premiéra: čtvrtek 26.3.2015 v 10:55
www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/215471290031006
Opakování: SO 28.3. po půlnoci v 05:05
PO 30.3. v 11:15
ÚT 31.3. v 06:00
 martanodpovědět 
 Nekoukatelné :-(15:21:30 02.04.2015
Škoda, že se na to nedá koukat. Proč pořád tou kamerou tak kroutí a točí? A proč tam režie nedá jednotlivé přelezy u všech tak, aby bylo možné porovnat, jak to jednotlivé lezci přelezli? Se nedivím, že to má sledovanost nula nula nic...
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Geierwand
Geile Walli, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (144551)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Les Feux De La Rampe 6b+ Ombleze
Le Dièdre 6b Rocher De L'Épenet
Nová Cesta 5 Bílá Skála
Stará Cesta 4 Bílá Skála
Komar 6a Čreta
Nově komentované:
NES 2 7B+/7C Bechyně
Kamzík 8/8+ Tetínské Skály
Le Gardien Du Temple 8b Gorges Du Blavet

 Nově v diskusi:
Re: Zivotni pojisteni | Re: Zivotni pojisteni | Re: Zivotni pojisteni | Foto dne | Re: Zivotni pojisteni | Re: Zivotni pojisteni | Re: Zivotni pojisteni | Zivotni pojisteni | Re: Merino - nadměrné velikosti | Re: Merino - nadměrné velikosti |

 Nové komentáře:
Re: Peckaaaa | Re: Uff | Peckaaaa | Re: presa ve stene | presa ve stene | Re: Video | Absolute legends | Re: Parada | Re: Uff | Re: Helma |

 Kde to vře:
Adam Ondra #73 (77)
Video: Tobogán 7+ UIAA, Ludvíkov (60)
Video: Robyn Erbesfield dává v 56 letech boulder za 8A (40)
Pád horolezce v oblasti Rabštejnu v Jeseníkách (30)
KOLEMskal (24)
Adam Ondra #72 (20)
Nejvyšší umělá lezecká stěna na světě vznikla v Kodani (15)
Video: Eliška Adamovská vylezla svou pátou cestu za 8c (14)
Adam Ondra #74 (8)
ČP v lezení na obtížnost Jablonec nad Nisou (2)

 Nově v inzerci:
Dětský péřový spacák | PÉŘOVÝ SPACÍ PYTEL WARMPEACE EXPLORER 600 Colibri DRY | Lasportiva Nepal Cube | Na hory | Vyskove prace Praha | Vltavska zula - pruvodce | Péřové botičky | La Sportiva Miura 35 | Karrimor Jaguar 70-95 | Ocun paddy incubator |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 2641 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 1136 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 13340 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 1766 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.