LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Posilovací obliny11.07.2014
Čau.. potřeboval bych od vás poradit kde si můžu koupit posilovací obliny na campus. Nemůžu je nikde najít.. pořád mi to hází posilovací deska a
lišty. Sháním stejné nebo podobné obliny jako jsou na BigWall v Praze na tom "balkóně" odkaz
 Re: Posilovací obliny11.07.2014
mrkni na amuerte, něco tam maj:

  Re: Posilovací obliny11.07.2014
nebo si najdi stolaře, kterej ti to vyrobí levněji...jako třeba koule se daj sehnat za 1/4 cenu
  Re: Posilovací obliny11.07.2014
nebo si najdi stolaře, kterej ti to vyrobí levněji...jako třeba koule se daj sehnat za 1/4 cenu
   Re: Posilovací obliny11.07.2014
A když si šikovnej jako já, uděláš si sám... :-)
    Re: Posilovací obliny11.07.2014
jasný, stačí nějakej špalek, svěrák, pilka na dřevo rašpla, šmirgl...uděláš si to sám a budeš mít ra
     Re: Posilovací obliny11.07.2014
Přesně jak píšou výše. Sedni na to a za týden dva to máš ustrouhané za pár peněz a s dobrým pocitem.
      Re: Posilovací obliny11.07.2014
Ztraceného? Trocha manuální práce a tvoření ztracený čas není.
       Re: Posilovací obliny11.07.2014
když ale kutilství posereš, tak to ztracený čas možná je :) no co, taky si všechno brousim sám a ze
       Re: Posilovací obliny11.07.2014
Pokud jsi schopen za ten "kutilský čas" vydělat jinde více peňauzí, než stojí obliny vyrob
        Re: Posilovací obliny11.07.2014
Zapomínáš na potěšení z dobře odvedené práce. Jako programátor si účtuju okolo 1.000,- za hodinu a p
         Re: Posilovací obliny12.07.2014
...a o tom to je :-).
        Re: Posilovací obliny12.07.2014
No a to je právě to, co mám jinak. Dobrý pocit je někdy lepší než výplata :o)
 Re: Posilovací obliny13.07.2014
Najdi si nějakou macatější...

 Výběr lana11.07.2014
Ahoj, můžete mi z osobní zkušenosti doporučit vyýběr lana (značka a konkr. typ) dle následujících parametrů?
1/průměr okolo 9,8
2/měkké, poddajné s malou uzlovatelností
3/dlouhá životnost - na umělce
4/příznivý poměr cena-kvali
 Re: Výběr lana11.07.2014
Osobně bych doporučil tendon master 9,7.. super lano za dobré peníze :)
  Re: Výběr lana11.07.2014
Tendon Master 9.7 bych odsouhlasil.
 Re: Výběr lana11.07.2014
ted se mi dobre leze s beal stinger 9,4 unicore. lehky, tenky a přitom dobry parametry ohledne padu.
 Re: Výběr lana11.07.2014
Tendon Ambition má požadovaný průměr 9,8 a je super. Doporučovaný Master je taky bezva. Na umělku ur
  Re: Výběr lana13.07.2014
Pokud nebudeš kupovat Indoor speciálku, jako je Beal Wallmaster nebo Tendon Indoor nebo Hattrick, ta
 Re: Výběr lana14.07.2014
1/průměr okolo 9,8 - sám má výbornou zkušenost s Beal Stinger 9,4 a to co do poddajnosti, tak ač je
  Re: Výběr lana15.07.2014
doporucuji beal stinger III 9.4

 AO11.07.2014
tak 8a.nu pise, ze se zas nekvalifikoval, protoze prehlidl (a tedy necvakl) prvni preso
 Re: AO11.07.2014
To jen nezkušenost, výkonnost tam bezesporu je. Až se na závodech vyleze, bude i v tomto oboru eso.
  Re: AO11.07.2014
Že by byl zamilovanej?! To zamrzí, ale je vidět že aspoň trochu je to člověk a ne jen ufon ;-)
  Re: AO11.07.2014
Možná jsi Adama nesledoval, ale on vyhrával závody když mnozí zde ještě tahali kačera ))
  Re: AO11.07.2014
Adam je první a zatím jediný člověk v historii Světových pohárů, kdo celkově vyhrál jak bouldering,
  Re: AO11.07.2014
Nezkušenost u Adama :-D. Adam dřív, před svou závodní pauzou, vysvětloval různá uklouznutí a tak tím
   Re: AO12.07.2014
tak koukam, že Adam si musel zpravit naladu dalsim 9a OS + 9a PP v jeden den, OBR. GRATULACE!! by me
    Re: AO13.07.2014
A proč by tě to zajímalo? Lezení ve skalách a závody na překližce jsou dva odlišné světy a dva odliš

 Dlouhé kalhoty10.07.2014
Zdravím lezci, dokáže mi někdo poradit? Sháním outdoorové kalhoty, na lezení, třísezónní treky atd. Problém je, že bych potřeboval délku cca 36' (91 cm) vnitřního švu a zjistil jsem, že na lidi nad dejme tomu 188 cm outdoorový výrobci asi serou. Resp. co
 Re: Dlouhé kalhoty10.07.2014
Napiš do DirectAlpine, ouplně normálně prodlužují svoje střihy, jak je potřeba. Skočíš do Hudáče, vy
 Re: Dlouhé kalhoty10.07.2014
SAPA čongis. Velmi dobrá znaška!
 Re: Dlouhé kalhoty10.07.2014
Např. North face dělá kalhoty ve 3 různých délkách nohavic se stejným pasem, divila bych se, kdyby b
  Re: Dlouhé kalhoty10.07.2014
Kdybys měl cestu do Labáku, tak doporučuju zajet si kousek za Českou Kamenici do Křížového buku. Vel
   Re: Dlouhé kalhoty10.07.2014
Mám 192 jeste dlouhe nohy takže vím o čem mluvíš. Tilak mi slouží dobře jsou dlouhe dost. Dále se da
    Re: Dlouhé kalhoty11.07.2014
diky vsem za odpovedi.

do labaku se v nejblizsi době nedostanu, ale diky za tip.
     Re: Dlouhé kalhoty11.07.2014
a ještě dodam, ze direct alpine opravdu prodlouzi nohavice na prani za 150,- - 600,- podle typu kalh
     Re: Dlouhé kalhoty17.07.2014
Warmpeace má kalhoty i ve verzi pro dlouhány, podle mě výborný a pohodlný

 lezení u Kaprunu10.07.2014
Ahoj, nemáte někdo info o skalách které by se daly lozit začátkem září někde v oblasti Kaprunu, Zell am See. Jsme na úrovni III, IV. Lano mám 50m.
 Re: lezení u Kaprunu10.07.2014
Nahoře pod ledovcem v areálu lyžařskýho střediska Kaprun je klettergarten, hlavně s lehkýma cestama,
  Re: lezení u Kaprunu10.07.2014
Díky doufám že tam nebude zima když je to pod ledovcem :-) já tam byl zatím jen lyžovat.
   Re: vedro nečekej10.07.2014
AUSGANGSPUNKT: Alpincenter (2.452 m)

 Krkarna - omezeni09.07.2014
Ahoj, pry ja na Krkavci skale(ta v Mor. Karsu) cedulka s omezenim lezeni od 15.7. Vite o tom neco? Ofiko je lezeni povoleno od 1.7.
 Re: Krkarna - omezeni10.07.2014
Stará výjimka povolovala lezení od 15. 7., už roky je to však od 1. 7. Na skále to změněno není. Lze
 Re: Krkarna - omezeni10.07.2014
O cedulce nic nevím, je tam jen starý nápis na skále s tímto datem, který mate, oficiálně je povolen
  Re: Krkarna - omezeni10.07.2014
Vlku, tak si nech záležet na písmu, ať je to pěkné :)
   Re: Krkarna - omezeni10.07.2014
a at se to da pohodlne prepsat!
    Re: Krkarna - omezeni10.07.2014
Jak přepsat? Co je to za rebélie v krasu?

 Kam??09.07.2014
Poraďte prosím kam tenhle víkend do skal.
Počasí je pěkně podělaný. Chtěli jsme do Labáku, ale bojím se, že to bude mokrý. Tak kde bude pěkně a půjde to?! Díky T.
 Re: Kam??09.07.2014
Myslim, ze ta predpoved neni tak spatna a mokry to tam nebude, ja bych tam kazdopadne jel kdybych mo

  vingadium@seznam.cz v inzerci09.07.2014
Mohli by to admini laskave nejak vyplachnout, pripadne na to  vingadium vymyslet filtr?
Zasira takto inzerci (periodicky) nejen zde.
Dik.
 Re: vingadium@seznam.cz v inzerci09.07.2014
Promázl jsem to, poprosím zadavatele, aby respektoval pravidla. Inzerce na Lezci. Dík za upozornění.

 Volný vrcholový kámen08.07.2014
Zdar, objevili jsme včera na Kozelce v sekci "Stěny" volný vrcholový balvan, na kterém je umístěn borhák. Balvan už asi slušně podmrznul a leží jen na štěrku, opřený o kámen pod ním. Houpe se i když na něj člověk jen zatlačí. Že by samovolně spa
 Re: Volný vrcholový kámen09.07.2014
Dobře děláš, napiš to ještě správci skalní oblasti, dohledáš na
 Re: Volný vrcholový kámen09.07.2014
V nedeli se na to s Vanasem podivame.
  Re: Volný vrcholový kámen09.07.2014
Když už tam kluci půjdete. Ustřihněte prosím ten frend v skalácké dole. Nemůžu se tam na něj dívat.
   Re: Volný vrcholový kámen09.07.2014
Nestříhat!!! Buď vyndat nebo nechat pro mně - až budu na Kozelce tak se na něj podívám ;-). Ještě se
    Skalácká na Kozelce09.07.2014
Vyndat si ten humus mohl kdokoliv asi dva roky, na Kozelku rozhodně železo nepatří. Ať už je to venk
     Re: Skalácká na Kozelce09.07.2014
jestli to bude ten co si myslim, tak ten už tam trčí minimálně dobrý 4 roky a sotva ho někdo vyndá
      Re: Skalácká na Kozelce10.07.2014
No je to on. Sle prostě železo tam nepatří a fakt mi to tam mrdá. :-D možná by sel vzít flexou a neb
       Re: Skalácká na Kozelce10.07.2014
Skaláckou s friendem jsem neviděl (to už jsem jí nelezl tak dlouho??) Až tam budu tak ho zkusim vynd
        Re: Skalácká na Kozelce10.07.2014
je tam už čtyři roky ty chytrej....
         Re: Skalácká na Kozelce10.07.2014
Umim číst ty druhej chytrej. Já tam víc jak 4 roky nebyl. Zatim jsem vyndal všechno, i to co ostatní
        Re: Skalácká na Kozelce10.07.2014
je tam už čtyři roky ty chytrej....

 Hochgall08.07.2014
Ahoj, potřeboval bych nějaký odkaz na popis tůry a nástupovou chatu-Alte Kasseler Hütte ?
Nemůžu na netu k výstupu nic moc najít.

1   ...   422   423   424   425   426   427   428   429   430   431   432   433   434   435   436   437   438   439   440   441   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Posilovací obliny
Čau.. potřeboval bych od vás poradit kde si můžu koupit posilovací obliny na campus. Nemůžu je nikde najít.. pořád mi to hází posilovací deska a
lišty. Sháním stejné nebo podobné obliny jako jsou na BigWall v Praze na tom "balkóně" odkaz :  http://www.outdoorvpraze.cz /upload/gallery/wolfsight -358-20140423-212552.jpg  (na fotce po stranách). Jestli někdo víte, kde to najít, tak sem hoďte odkaz pls.
15:47:40 11.07.2014
odpovědět 
 Re: Posilovací obliny
mrkni na amuerte, něco tam maj:

http://www.amuerte.cz/cs/extras/zakazkova-vyroba/
ján17:57:40 11.07.2014
odpovědět 
  Re: Posilovací obliny
nebo si najdi stolaře, kterej ti to vyrobí levněji...jako třeba koule se daj sehnat za 1/4 cenu
náj17:58:39 11.07.2014
odpovědět 
  Re: Posilovací obliny
nebo si najdi stolaře, kterej ti to vyrobí levněji...jako třeba koule se daj sehnat za 1/4 cenu
náj17:58:40 11.07.2014
odpovědět 
   Re: Posilovací obliny
A když si šikovnej jako já, uděláš si sám... :-)
18:56:07 11.07.2014
odpovědět 
    Re: Posilovací obliny
jasný, stačí nějakej špalek, svěrák, pilka na dřevo rašpla, šmirgl...uděláš si to sám a budeš mít radost z dobře odvedené práce :) pokud teda nejseš lempl a neuřízneš si hlavu :D
honza19:50:36 11.07.2014
odpovědět 
     Re: Posilovací obliny
Přesně jak píšou výše. Sedni na to a za týden dva to máš ustrouhané za pár peněz a s dobrým pocitem. Kupu ztraceného času samozřejmě nepočítám :-).
20:45:32 11.07.2014
odpovědět 
      Re: Posilovací obliny
Ztraceného? Trocha manuální práce a tvoření ztracený čas není.
21:21:54 11.07.2014
odpovědět 
       Re: Posilovací obliny
když ale kutilství posereš, tak to ztracený čas možná je :) no co, taky si všechno brousim sám a ze dřeva.V baumaxech maj spoustu zajímavýho dříví.. poslední hit půlený koště 3cm průměr lehce zbroušený, aby bralo.
žádnej Dirty Lopez bolivien style..:)
le big zloba mac22:33:21 11.07.2014
odpovědět 
       Re: Posilovací obliny
Pokud jsi schopen za ten "kutilský čas" vydělat jinde více peňauzí, než stojí obliny vyrobené někým jiným, pokládal bych jej za ztracený :-).
22:57:17 11.07.2014
odpovědět 
        Re: Posilovací obliny
Zapomínáš na potěšení z dobře odvedené práce. Jako programátor si účtuju okolo 1.000,- za hodinu a práce mám nad hlavu, ale truhlařinu mám jako relax a koníček. Takže možná z tvého pohledu dost prodělám, když den věnuji výrobě koulí pro kámoše, ale radost a potěšení z toho je k nezaplacení. Ale pokud je někdo nešika, je to jasné. Třeba v autech jsem takové pako, že jezdím do servisu i na doplnění kapaliny do ostřikovače...
23:14:31 11.07.2014
odpovědět 
         Re: Posilovací obliny
...a o tom to je :-).
00:08:13 12.07.2014
odpovědět 
        Re: Posilovací obliny
No a to je právě to, co mám jinak. Dobrý pocit je někdy lepší než výplata :o)
Azbest12:50:22 12.07.2014
odpovědět 
 Re: Posilovací obliny
Najdi si nějakou macatější...
00:09:41 13.07.2014
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi