LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Legenda jménem Chroust, publikace o životě Vladimíra Procházky
Metodika základů lezení na umělé stěně
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula

Závody
Olympijská kvalifikace Budapešť (20.06)
SP v paralezení Innsbruck (24.06)
SP Innsbruck (26.06)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13491
2.Šindel 12506
3.Votoček 12190
Bouldry:
1.Stráník 11106
2.Volf 11103
3.Konečný 11000
Hory:
1.Groš 8152
2.Rojko 6917
3.Černý 6808

Výsledky
MČR obtížnost (01.06)
ČP obtížnost Praha (18.05)
Olympijská kvalifikace Šanghaj (16.05)

Deníčky
5583 lezců
1108943 cest
Nové přelezy:
Haremheb 10/10+
Nuda V Jab 9
Krkavčí Ma 9+/10-
Sportbohre 9-
Život Na H 10+
Achilles S 8A
Za Plotom 9+
SARS 8B
Sviní Pono 8C
Švajc 3 7C

Stěny
Lezecké sdružení Kotelna - Brno
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo
Boulder club - Zákupy

Prodejny
HUDYsport - Brno
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Uzum Brakk (6422 m n.m.)

Karakoronoška sama doma

Uzum Brakk od západu

foto by © Ondrej Mandula, Jirka Pliska


Kde jsi byl tak dlouho, táto? Počasí máš na automat "mraky-slunko-mraky-slunko" už přes týden, ledovce praskají ve švech, hory máš zaprášené, spáry vyschlé, sněhová pole upocená a potuluje se ti tu havěť všeho druhu!Biafo, Ogre, zvěř

foto by © Ondrej Mandula, Jirka Pliska Ále, v Kašmíru se spašili jednorožci. Naháněli jsme je s Himlájonošem celý den. No a pak jsme zašli na čaj. Povídám na jeden, ale znáš ho... Hned do toho navalil mléko a cukr, a pak jsme dali ještě jeden zelený a jeden slaný s práškem do pečiva no a pak si pamatuju jen chuť žluklého másla a pak už nic…Kůň 4x4

foto by © Ondrej Mandula, Jirka Pliska


Táto, jako bych ti to furt neříkala - nepij tolik!

No jo pořád. Ale povídáš havěť, mámo? Vždyť tady byl letos takový klid!


Tomorrow good weather, inshallah!

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaNo jo, byla jsem se okoupat na Snow Lake a na Biafu jsem viděla ty hrochy cos mi on nich vyprávěl veselé historky. Přišli z Askole a usadili se pod Lukpillou, tam kde ční červený kamení. Nanosili si tam proviant na měsíc, spoustu železných krámů a cinkrlátek, papiňák a ukulele. Představ si, že letos si ty krámy dovezli na koni! Tři dny ho hnali po ledovci, chudáka zvíře. Vysápali se na jeden kopec v okolí, aby prý roztáhli plíce, a pak se jen povalovali, cpali se sušenýma meruňkama, pili slivovici, kouřili a do toho hulákali táborové písně. Děs! Že prý čekají na počasí. Prý jedině až bude azuro a stabilní a kdesi cosi. No ale když viděli ten meteoautomat, sbalili si saky paky, a potichounku překlopýtali pod Uzum Brakk.


Havěť v kuloáru

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaTak na Uzum Brakk se jim zachtělo. No to se na to podívejme! Z tama jsem už vyhnal několik kujónú. To jsem ti vyprávěl jak jsem těm anglickým džetlmenům utnul tipec 100 metrů pod vrškem? Naaranžoval jsem tam tehdy parádní převěje. Chacha. To byly kyselé obličeje když to otáčeli.


Hroch s prasokrysou

foto by © Ondrej Mandula, Jirka Pliska
Hroch na čekané.

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaVyprávěl, táto. Jenže tidle hroši to vzali z opačné strany. Od západu!


Jako ti amíci? Ty jsem z toho tehdá sfouknul jak svíčku. Dvakrát! Ale počkej, tam jsem nedávno naukládal ty nové séraky! Tam přece nemohli projít!Vertikální hroch

foto by © Ondrej Mandula, Jirka Pliska
Hroch s krysoprasem

foto by © Ondrej Mandula, Jirka Pliska


No oni to vzali úplně od západu. Tou stěnou!Hroch na šikmé ploše

foto by © Ondrej Mandula, Jirka Pliska
Hroší drápy

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaA Himlhergot! Na tu jsem zapomněl. Tam si to někde obhlíželi ti Korejci. Jenže pak se poprali s kuchařem a jeli domů. A ženská, tys mi je tam nechala projít?


Karakoramské špičáky

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaHroší domek. (B1)

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaŠmarijá no a co jsem měla asi dělat! To jejich večerní hulákání "whisky ani lok" mi už lezlo na nervy. Doufala jsem, že budou alespoň chvíli zticha. Ale to jsem se spletla! Funěli, prskali, chrchlali a v noci k tomu chrápali.


No to jsou celí voni! Žádný respekt k nadpřirozeným bytostem nemají!


Týrání tažné zvěře.

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaHroší kout

foto by © Ondrej Mandula, Jirka Pliska
Tudy!

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaJeště s sebou vzali další zvíře. Nevím, co to bylo zač. Někdy to vypadalo jako prase, jindy jako krysa. Docela cvalík. Ale jak se k němu nepěkně chovali. Tahali ho za ocas, kopali a mlátili do něj a neustále mu nadávali. Krmili ho mačkama a vařičem a stanem a kdovíjakým haraburdím a hned ho zase vyvrhovali. Občas jim to vlezlo na záda a to byli teprve nepříčetní! Dva dny se s ním mořili a třetí den ho nechali bezvládně ležet na polici. Myslela jsem, že budou funět méně, ale ani náhodou!Hroší plotny

foto by © Ondrej Mandula, Jirka Pliska
Krmení divé zvěře. (B2)

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaMámo, tos jim tam, donnerwetter, nemohla frknout alespoň bouřku?Zooalpinista

foto by © Ondrej Mandula, Jirka Pliska
Hroší spáry

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaVždyť já, táto, ani nevím kde máš ty svoje hromy, blesky a vánice zašantročené! Našla jsem zbytky staré šedivé mlhy, ale to stačilo jen na chvilku. Pod vrškem jsem na skály naplácala ledovou pomádu z loňska. Tak jsem si dala záležet! Ale oni to těma svýma zelýma motykama rozmlátili, barbaři. Pak sundali mačky, nazuli cvičky a zaledněnýma spárkama se prosápali přes vačky. Byli dost na dračky, plazili se skoro plačky. Alpinisti za všechny kačky!


Hroch nad propastí

foto by © Ondrej Mandula, Jirka Pliska
Hroch mezi nebem a zemí

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaTakže jsi je pustila až na vrchol? Krucajselement mámo, člověk na chvilku vytáhne paty z revíru…


Hroši na vrcholu

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaPustila, protože mi bylo těch jejich urápených výrazů líto. Hýkalik jak osli a vypadali dost zbídačeně. Ale to jsi je měl vidět na vršku! Šťastní jak malí kluci. A když jsem vytáhla tu kýčovou růžovou tapetu, mínili se radostí rozplynout. Ale hned zase chmury, že už je šest večer a k tomu jejich krysopraseti na polici co jim sežralo spacáky mají dost daleko. Chtěla jsem je trochu rozptýlit při slaňování. Tak jsem zhasla a omotávala jsem jim konce lan kolem všeho možného a dělala jsem jim na nich malé roztomilé uzlíky. Jen tak pro legraci!Zhasínáme!

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaTihle dva smysl pro humor nemají, to znám.Trucující hroši. (B3)

foto by © Ondrej Mandula, Jirka Pliska
Tapeta ložnice B3  (hi res)

foto by © Ondrej Mandula, Jirka Pliska


No to teda ne. Nadávali jak špačci. Po půnoci si sedli na bobek a trucovali až do rána. Bez spacáků jektali zubama jak ratlíci, že jsem oko ani nezamhouřila. Ráno se sebrali a frčeli na těch svých špagátech dolů jako nějací odporní pavouci. Cestou s k nim ještě připojil ten jejich podivuhodný prasokrysák. Úplný zooalpinismus!Hroch na špagátě. (Sele přichystané k odletu.)

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaAle jaký čurbes tam po nich zbyl! Rampouchy okopané, šutry popřeházené, sníh pošlapaný. Tak jsem pustila do úklidu. No a jak tam nahoře zametám, slyším další spršku nadávek, že jim to smetí létá kolem uší a že jim to cupuje lana. Taková malichernost! Přitom jim z každého lana zůstala víc než půlka vcelku!Hroši na dně

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaPak jsem chtěla dát péct kamenné sele. Ale jak jsem je dávala do trouby, sele mi z pekáče vyklouzlo. To jsi je měl vidět, když kolem nich proplachtilo! Oba dva se vcucli do spáry tak, že jim vyčuhovaly jen strachem naježené fousy. No, uklízela jsem tu spoušť až do večera. Co ti budu povídat, nadávat už nepřestali. Nakonec se sešoupali až dolů na ledovec a pak další den až do toho jejich BC. Tam se stočili do klubíčka a dobré tři dny nehnuli ani brvou! Myslela jsem, že je dočista po nich!Počárkovaný Uzum Brakk od západu

foto by © Ondrej Mandula, Jirka PliskaVidím jak teď chodí jak mátohy. Camrají o tom, jestli 6b, A1 nebo M5 a co a jak s úhloměrem. Stejně v těch blábolech co pak doma napíší všechny fotky naklopí a obtíže navýší. Ale počkej až jim to horoLEZEČtí teoretici ošlehaní větrem počítačových chladičů v diskusi natřou!

Zdroj:

Video Uzum Brakk na Vimeu
Uzum Brakk

Více fotek: Uzum Brakk foto


Hroši : Ondra Mandula & Jirka Plizi Pliska
Hora: Uzum Brakk (Conway’s Ogre), 6422 m n.m.
Časoprostorové souřadnice : 22. Červenec - 26. Srpen 2013, Pákistám, Karakoram. Základní tábor na plácku Morpho Ghoro (“Červený kamení”) na boční moréně ledovce Biafo (“Kohout”).
Cesta: Západní stěna/hřeben: 1800m, 35 délek: 6b žula (většinou prvotřídní kvality), 10 m A1, mix M5, led 70 stupňů, 2 bivaky cestou vzhůru, jeden cestou dolů. První výstup na vrchol.
Poznámky: O Uzum Brakk (“Strmá hora”) se (o fous) neúspěšně pokoušeli Briti od východu (1980):

AlpineJournal
a (o větší fous) Američani od jiho-západu (1993):

AmericanAlpineClub
V r. 2009 si přijeli horu obhlídnout Korejci, ale po gastronomicko-kulturní neshodě odjeli bez pokusu.


Na Uzum Brakk se může bez permitu, bez armádnách tajtrlíků i bez civilního průvodce, poněvadž Uzum Brakk bydlí v “open zone” (otevřený revír) a (o fous) nepřerostl 6500 m.


Poděkování:
Singing Rock za zelené motyky, žluté mačky, bílé lano a barevná cinkrlátka.
Directalpine za oblečky všech barev.
Báře za motivační puzzle.
Jednorožcům za plachost.

Ondřej Mandula   [úpravy] 08:34 10.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Blahoželám09:59:59 10.10.2013
Zábavné čtení.
Vladoodpovědět 

 Parada;)10:04:05 10.10.2013
dik za clanek
m.odpovědět 

 Slušná šichta :-)10:06:11 10.10.2013
Hooooodně solidní...klobouk dolů!!! Gratulace!!!
 Beafiterodpovědět 

 Super článek10:28:54 10.10.2013
Gratulace k výstupu a dík za super článek! :-)
Vejvisodpovědět 

 šikovní10:32:42 10.10.2013
Hezkýýý
nesmrtelný blázenodpovědět 

 Uch10:34:00 10.10.2013
Normálně články nečtu, jen prohlížím fotky, protože mne to nebaví. Ale naprosto nevyvážený článek, kde je obrovský porce nádherných fotek a k tomu sem tam nějaká ta věta, mne přiměl k přečtení každého slova. A nelituji. Gratuluji k super zážitku a hezkému článku a díky za inspiraci i pobavení. Přeji hodně dalších cest.
Opět anonym, ale snad to nevadíodpovědět 

 prezuvky10:35:00 10.10.2013
paradni clanek, paradni vykon a vtipny komentar. Jste machri. Me by jenom zajimalo, kdyz se takhle nahore v te kose prezouvate do lezek...to prece nevydrzis dlouho, aby ti nezacaly omrzat prsty...to si do nich ladujete ponozky nebo jak to resite? dik za osvetu st
stodpovědět 
 Re: prezuvky12:01:15 10.10.2013
Do lezeček ládujeme aspoň tenké ponožky. Občas to chce boty sundat a promasírovat nohy. Ono to s tou zimou není tak zlé... (když je dobré počasí). Nám akorát zmodraly nehty na palcích (momentálně čekají na výměnu :-)) a prsty trošku omrzly (dočasně lehké brnění a "jiná" citlivost). Existují i zateplené lezky s kožíškem a návlekem, ale v těch se zase blbě leze.
pliziodpovědět 
  Re: prezuvky11:48:59 11.10.2013
..tak at se Vam prezuti na zimni nehty podari co nejbezbolestnej..z fotek a textu to vypada jako bzunda, ale asi zas takove leharo to nebylo...gratluce jeste raz
stodpovědět 

 jsme na lezci10:53:33 10.10.2013
No to si děláte prdel, podle fotek to vypadá, že to bylo jen 9,5metru A1 a 69 stupňů max!? ;-)
Krása :-)
Špicálodpovědět 
 Re: jsme na lezci12:04:14 10.10.2013
A je to tady :-) ono to taky nebylo žádný A1, ale spíš A0.5 Pššššt!!!
pliziodpovědět 

 prezuvky11:06:11 10.10.2013
paradni clanek, paradni vykon a vtipny komentar. Jste machri. Me by jenom zajimalo, kdyz se takhle nahore v te kose prezouvate do lezek...to prece nevydrzis dlouho, aby ti nezacaly omrzat prsty...to si do nich ladujete ponozky nebo jak to resite? dik za osvetu st
stodpovědět 

 Gratulace11:27:02 10.10.2013
Gratulace, respekt. Jste fakt dobrý. Článek je naprosto skvělej,jeden z nejvtipnějších.
Adélaodpovědět 

 Volný kopce11:34:08 10.10.2013
Pak že ty volný kopce nemají co nabídnout :)
Moc pěkný!
 Tomáš F.odpovědět 
 Re: Volný kopce11:48:44 10.10.2013
No cist se to neda ale masakr pocin!
judovanaodpovědět 

 Parádní11:52:25 10.10.2013
výstup, fotky, článek, video. Díky.
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: Parádní12:56:21 10.10.2013
"teoretici ošlehaní větrem počítačových chladičů"...ovsem touto vetou jste nam sebrali vitr pro zmenu z plachet..
Hanzodpovědět 

 Velká plácanice po zádech13:48:55 10.10.2013
Jiříku a Ondro, krásný, ladný, v dobrém duchu a hlavně smysluplný výstup. Připojuji se k velké gratulaci, a jak už Vás každoročně sleduji, tak můžu bez patosu připojit i slovo, které patří k personám vás dvou a to je obdiv. Přeji ještě mnoho dalších nových kroků do neznáma. Mára Holeček 
Mara Holečekodpovědět 

 Skromen15:28:49 10.10.2013
Teda takovýhle výkon takhle originálně, vtipně a skromně popsat, to už chce velký nadhled. Dokážu si ale živě představit, jaké to tam muselo být! Jste borci a za článek dvojnásob!
 Artieodpovědět 

 Paráda!15:59:02 10.10.2013
Neostáva iné, len na konci vydýchnuť a pogratulovať!
Ste borci!
viloodpovědět 

 Pěkně napsané17:40:37 10.10.2013
a hora je krásná... Super!
Milanodpovědět 
 Pěkné 18:38:40 10.10.2013
Hodnotný a ojedinělý počin, gratuluju.
Krajsosodpovědět 

 Ladné19:47:26 10.10.2013
Díky za pěkný článek. Hodnotný hroši.
Steveodpovědět 

 .21:05:21 10.10.2013
pekne,len tak dalej
patoodpovědět 

 pekne ... super magorina - takova holeckovina :-)07:27:08 11.10.2013
-az bych rekl fuj :-) - kolik metru lana, ze vam na dne zbylo?:-)
Honza Travaodpovědět 
 Re: pekne ... super magorina - takova holeckovina :-)07:54:19 11.10.2013
:D :D :D
 Tomáš F.odpovědět 

 Nádhera10:13:48 11.10.2013
Ty mámo, to je nádhera!
Jirkaodpovědět 
 Re: Nádhera11:16:37 11.10.2013
Vidíš táto, a ty ses tak čertil, že jsem je tam nechala vylézt. Bez vrcholu by to takle hezky nesepsali. Asi ti ty výlety na čaj budu povolovat častějc, když tu budou čeští hrošíci.
odpovědět 

 to nemohlo pustit!10:26:13 11.10.2013
Terén kolem "týrání tažné zvěře" zrovna nevypadá, že by byl zadarmo. Nevypadá dokonce ani, že by takový zdivo vůbec mohlo pustit. To je masakr! Nebylo by topo?
honzaodpovědět 

 1*13:37:05 11.10.2013
Super článek, mazec lezení. Video taky paráda.
bejbsodpovědět 
 Re: 1*15:04:47 11.10.2013
vono i ta druhá akce na Rakaposhi a to druhý video z ní stojí za shlédnutí
odpovědět 

 korejský jídlo18:54:38 11.10.2013
v tom r.2009 jste se tam museli s těma korejcema potkat:)? jste je měli pozvat na kimči a nemuseli jste dělat prvovýstup:)
jinak tiše závidím, ale zároveň i moc přeju a gratuluju.
jeffodpovědět 

 Paráda22:21:23 11.10.2013
Smekám jak v kopci ze Smědavy na Knajpu.
magnusekodpovědět 

 Megalajk:-)08:41:11 12.10.2013
Boží fotky i interview s horskými bohy:-)
Terezaodpovědět 

 Odpovědí10:18:46 12.10.2013
Děkuju za kladné ohlasy! Doufám, že můžu i za Ondru... Z každého lana nám zbylo necelých 40 m, ale naštěstí jsme je pokrátili až relativně dole. Topo asi nebude, tak pro milovníky čísel aspoň trochu statistiky. Ve skále jsme vytáhli 19 délek, z toho 6 bylo +- 6b, 5tkové délky byli 3 a zbytek někde mezi. Ledy a mixy byly povětšinou lehké (až na jednu délku), ale byla to dřina. Lezení pěkné v parádních podmínkách. S Korejci jsme se v roce 2009 (naštěstí) minuli. Bordel, který nechali v BC, jenom potvrdil nevalnou pověst, kterou mají... Jinak kolem Biafa je opravdu spousta lezení a hodně teprve čeká na objevení!
pliziodpovědět 

 Hmm00:34:32 14.10.2013
to vypadá náramně! Gratulace!
LeoNodpovědět 

 Pěkné počtení09:17:45 14.10.2013
Krásně jste to kluci zapsali!
Rojíci z Poříčíodpovědět 

 :)12:44:34 16.10.2013
Dobře vy! Úplně mi to osvěžilo vánek z chladiče, dík.
Mira Londýnodpovědět 

 super14:22:29 17.10.2013
Parádní výstup a výkon!!..říkal jsem si od kuď já toho Jirku znám, můj bývalý učitel na střední v liberci, teda už je to nějakej pátek:o) Učíš ještě?:o) Hore zdar!
Jaffaodpovědět 

 další gratulace12:13:41 21.10.2013
Dobře jste to vymysleli i zrealizovali. Děkuju za inspirující fotky i čtivý článek.
motákodpovědět 

 Hroch skóruje...19:55:57 26.10.2013
Musím říct že Hroch na mě udělal dojem. ještě donedávna jsem jej považoval za extrémně lenivého a hlavně neohrabaného tvora :-)
pavellezecodpovědět 

 Foto dne:

Údolí Vrchlice
 Databáze cest:
Všechny cesty (175679)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cinklá Cesta 5+ Dehetnická Skála
Spára Ze Soutěsky 3 Dehetnická Skála
Ilúzia 8/8+ Dreveník
Expanzia 8 Dreveník
Memoriál 7+ Dreveník
Nově komentované:
Já Se Pobleju Xb Adršpach
Divoká Noc Xa Tisá - Bürschlické Stěny
Dávne Sny 8- Dreveník
Hlásná Trouba Xa Skály U Sosnové
Plesnivá Varianta VI Suché Skály

 Nově v diskusi:
Re: Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat | Re: Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat | Re: Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat | Re: Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat | Re: Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat | Re: Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat | Re: Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat | Re: Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat | Re: Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat | Re: Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat |

 Nové komentáře:
1 | 1 | Re: Cesta | Re: Cesta | Re: Cesta | Re: Cesta | Re: Cesta | Re: Cesta | Re: Cesta | Re: Cesta |

 Kde to vře:
Otevírání sezóny 2024 na Denali (219)
Tofana - ó hory (30)
lidé&HORY 2/2024 (29)
Aneta Loužecká je mistryní světa v ledolezení na rychlost (2)

 Nově v inzerci:
1 | 1 | VÄŹĹĽËťude dobÄŹĹĽËťe, tak co doma | VÄŹĹĽËťude dobÄŹĹĽËťe, tak co doma | VÄŹĹĽËťude dobÄŹĹĽËťe, tak co doma | VÄŹĹĽËťude dobÄŹĹĽËťe, tak co doma | 1 | 1 | VÄŹĹĽËťude dobÄŹĹĽËťe, tak co doma | VÄŹĹĽËťude dobÄŹĹĽËťe, tak co doma |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 1465 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 1503 
 Mám s tím problém, sem tam dodržuji 
 1532 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 1457 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.