LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Nové průvodce světových oblastí na Lezci
Vychází nové vydání knihy Julia Kugyho: Ze života horolezce
Nové průvodce světových oblastí

Závody
4.Makak boulder kolotoč (15.02)
Skialp night Říčky (16.02)
Mistrovství ČR v ledolezení rychlost (16.02)

Žebříček
Cesty:
20.Novák 10590
21.Pelikán 10559
22.Votoček 10550
Bouldry:
20.Horáček 9556
21.Rychtrmoc 9453
22.Lyčka 9406
Hory:
1.Skopec 6646
2.Zaoral 6327
3.Coubal 6161

Výsledky
SP v ledolezení Francie (07.02)
SP v ledolezení Itálie (01.02)
SP v ledolezení Švýcarsko (24.01)

Deníčky
4590 lezců
730220 cest
Nové přelezy:
Princezná 8a
Noia Nom 7c
Caquitas D 7b
El Patron 7c+
Mi Primo E 7b+
Máquina Cu 7a+
Centipede 7c
Les Cheval 7c
First Bloo 8a
La Moya 7b

Stěny
Boulder Klub Pentagon - Tábor
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk
Boulder bar Točna - Jihlava

Prodejny
HUDYsport - Havířov
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Finále Svěťáku 2014 v Kranji

obtížnost

smallAdam Ondra vyhrál SP v Kranji, celkově je třetí v letošním SP na obtížnost a druhý v kombinaci.

Finále SP v Kranji


muži
1. Adam Ondra (CZE)
2. Sean McColl (CAN)
3. Sachi Amma (JPN)

4. Domen Skofic (SLO)
5. Jakob Schubert (AUT)
6. Stefano Ghisolfi (ITA)
7. Romain Desgranges (FRA)
8. Ramón Julian Puigblanque (SPA)

ženy
1. Mina Markovic (SLO)
2. Jain Kim (KOR)
3. Akiyo Noguchi (JPN)

4. Jessica Pilz (AUT)
5. Katharina Posch (AUT)
6. Yuka Kobayashi (JPN)
7. Anak Verhoeven (BEL)
8. Maja Vidmar (SLO)

finále





finále SP v Kranji 2014
--- 2. Sean McColl (CAN), 1. Adam Ondra (CZE), 3. Sachi Amma (JPN) ---



Jakob Schubert (AUT), vítěz letošního SP v lezení na obtížnost



světový pohár v lezení na obtížnost 2014
--- 2. Sean McColl (CAN), 1. Jakob Schubert (AUT), 3. Adam Ondra (CZE) ---



Vyhlášení nejvíce univerzálních lezců na SP (O, R, B)
1. Sean McColl (CAN) 676 - body za bouldering, obtížnost a rychlost
2. Adam Ondra (CZE) 457 - obtížnost a bouldering
3. Domen Skofic (SLO) 336 - obtížnost a bouldering
pouze 25 závodníků se letos zúčastnilo alespoň dvou disciplín



Mina Markovic (SLO), vítězka posledního SP, celkově druhá



šťastný vítěz posledního kola SP, Adam Ondra si vychutnává státní hymnu




Původní článek:
Dá Adam nakonec ještě bronz v celkovém pořadí? Pokud by se mu se Sachim podařilo ještě jednou vytlačit ostatní soupeře z prvních pozic, ještě je šance. Neskutečné, opět se to podařilo a Adam se po smůle z předchozích závodů vrátil do medailových pozic.

Program závodu (GMT+1)
sobota 15.11.2014
9:00–12:00 kvalifikace muži
14:00–17:00 kvalifiakce ženy
20:00–22:00 semifinále (přímý přenos)
neděle 16.11.2014
17:00-19:00 finále (přímý přenos)

semifinále


Semifinále


muži
1. Adam Ondra (CZE) 44+
2. Sachi Amma (JPN) 43+
3. Sean McColl (CAN) 42+
4. Romain Desgranges (FRA) 42
5. Ramón Julian Puigblanque (ESP) 41
6. Jakob Schubert (AUT) 41
7. Stefano Ghisolfi (ITA) 40+
8. Domen Skofic (SLO) 40+
26

ženy
1. Mina Markovic (SLO) 46+
2. Jain Kim (KOR) 39
3. Akiyo Noguchi (JPN) 37+
4. Yuka Kobayashi (JPN) 35+
5. Jessica Pilz (AUT) 32+
6. Anak Verhoven (BEL) 32+
7. Maja Vidmar (SLO) 32+
8. Katharina Posch (AUT) 32+
26


Kvalifikace



Česká reprezentace,
startovní pořadí ve 2 kvalifikačních cestách:
Tomáš Binter 1., 29.
Roman Kučera 11., 39.
Adam Ondra 35., 7:
Martin Jech 43., 15.
Eliška Vlčková 17., 39.
Iva Vejmolová 30., 8.

výsledky muži
1. Romain Desgranges (FRA) Top (1.); Top (1.)
1. Sean McColl (CAN) Top (1.); Top (1.)
1. Adam Ondra (CZE) Top (1.); Top (1.)
39.-40. Tomáš Binter (CZE) 27+ (32.); 21+ (41.)
53. Martin Jech (CZE) 10+ (53.); 20 (51.)
47. Roman Kučera (CZE) 10 (55.); 22 (33.)
56 závodníků

výsledky ženy
1. Jain Kim (KOR) Top (1.); Top (1.)
2. Mina Markovic (SLO) Top (1.) 40+ (2.)
31.-32. Iva Vejmolová (CZE) 27+ (27.); 24+ (27.)
41. Eliška Vlčková (CZE) 22 (41.); 19 (40.)
44 závodnic


poster


Výsledky SP v lezení na obtížnost 2014


muži
1. Jakob Schubert (AUT) 516
2. Sean McColl (CAN) 440
3. Adam Ondra (CZE) 428
4. Romain Desgranges (FRA) 414
5. Domen Skofic (SLO) 410
6. Ramón Julian Puigblanque (ESP) 346
7. Sachi Amma (JPN) 345
8. Gautier Supper (FRA) 315
53.-54. Martin Jech (CZE) 12
78

ženy
1. Jain Kim (KOR) 607
2. Mina Markovic (SLO) 547
3. Magdalena Röck (AUT) 501
4. Anak Verhoeven (BEL) 447
5. Hélène Janicot (FRA) 324
6. Katharina Posch (AUT) 281
7. Maja Vidmar (SLO) 265
8. Dinara Fakhritdinova (RUS) 237
84

pořadí států
1. Rakousko (AUT) 1610
2. Francie (FRA) 1527
3. Japonsko (JPN) 1419
11. Česká republika (CZE) 344
24 bodovaných států z 30 zúčastněných


Průběžné výsledky SP 2014 na obtížnost (před)


(Inzai 25.10.; Wujiang 18.10.; Mokpo 11.10.; Imst 1.8.; Briançon 19.7; Chamonix 10.7.; Haiyang 20.6.2014)
1. Jakob Schubert (AUT) 483 (4.; 17.; 1.; 3.; 3.; 2.; 1.)
2. Romain Desgranges (FRA) 414 (7.; 3.; 3.; 4.; 2.; 5.; 4.)
3. Sean McColl (CAN) 397 (5.; 5.; 5.; 2.; 6.; 9.; 2.)
4. Domen Skofic (SLO) 379 (3.; 4.; 2.; 7.; 14.; 3.; 6.)
5. Adam Ondra (CZE) 332 (1.; 19.; 9.; 1.; 8.; 27.; 9.)
6. Ramón Julian Puigblanque (ESP) 312 (25.; 2.; 4.; 6.; 4.; 6.; 15.)
7. Gautier Supper (FRA) 303 (8.; 8.; 8.; 5.; 5.; 18.; 3.)
8. Sachi Amma (JPN) 280 (2.; -; -; -; 1.; 1.; -)
48.-49. Martin Jech (CZE) 12 (-; 20.; -; -; -; -; -)
73 bodovaných závodníků (do 30. místa)

bodování závodníků bez 1 nejhoršího závodu:
Jakob 466, 371, 360, 355, Adam 328, 306, 287, 280


1. Jain Kim (KOR) 561 (1.; 10.; 6.; 2.; 1.; 1.; 1.)
2. Magdalena Röck (AUT) 501 (5.; 4.; 4.; 1.; 2.; 2.; 2.)
3. Mina Markovic (SLO) 494 (2.; 1.; 1.; 5.; 6.; 3.; 5.)
4. Anak Verhoeven (BEL) 447 (6.; 2.; 2.; 4.; 3.; 4.; 3.)
5. Héléne Janicot (FRA) 312 (7.; 3.; 3.; 9.; 9.; 15.; 7.)
6. Katharina Posch (AUT) 252 (12.; 5.; 5.; 15.; 8.; 13.; 10.)
7. Dinara Fakhritdinova (RUS) 237 (15.; 13.; 11.; 13.; 10.; 5.; 6.)
8. Maja Vidmar (SLO) 225 (3.; 8.; 9.; -; 4.; 12.; -)
77 bodovaných závodnic

1. Rakousko (AUT) 1610
2. Francie (FRA) 1527
3. Japonsko (JPN) 1419
11. Česká republika (CZE) 344
24 bodovaných zemí ze 30 (AUT, FRA, JPN, SLO, KOR, BEL, CAN, RUS, ITA, ESP, CZE, NOR, CHN, NED, ISR, USA, GER, SUI, THA, SWE, UKR, HKG, INA, POL, ECU, GBR, NEP, POR, SIN, SVK)


Vítězové SP v Kranji


1996 - Arnaud Petit (FRA) a Laurence Guyon (FRA)
1997 - Chris Sharma (USA) a Liv Sansoz (FRA)
1998 - Yuji Hirayama (JPN) a Liv Sansoz (FRA)
1999 - Eugeni Ovtchinnikov (RUS) a Liv Sansoz (FRA)
2000 - Yuji Hirayama (JPN) a Liv Sansoz (FRA)
2001 - Tomáš Mrázek (CZE) a Martina Cufar (SLO)
2002 - Ramón Julian Puigblanque (ESP) a Muriel Sarkany (BEL)
2003 - Ramón Julian Puigblanque (ESP) a Muriel Sarkany (BEL)
2004 - Tomáš Mrázek (CZE) a Angela Eiter (AUT)
2005 - Flavio Crespi (ITA) a Angela Eiter (AUT)
2006 - David Lama (AUT) a Maja Vidmar (SLO)
2007 - Cedric Lachat (SUI) a Maja Vidmar (SLO)
2008 - Klemen Bečan (SLO) a Johanna Ernst (AUT)
2009 - Adam Ondra (CZE) a Mina Markovič (SLO)
2010 - Ramón Julian Puigblanque (ESP) a Jain Kim (KOR)
2011 - Sean McColl (CAN) a Jain Kim (KOR)
2012 - Jakob Schubert (AUT) a Mina Markovič (SLO)
2013 - Jakob Schubert (AUT) a Momoka Oda (JPN)
2014 - Adam Ondra (CZE) a Mina Markovic (SLO)



Vítězové Světového poháru v lezení na obtížnost


2014: Jakob Schubert (AUT) a Jain Kim (KOR)
2013: Sachi Amma (JPN) a Jain Kim (KOR); z 84 a 78
2012: Sachi Amma (JPN) a Mina Markovic (SLO); z 87 a 87
2011: Jakob Schubert (AUT) a Mina Markovic (SLO); ze 108 a 88
2010: Ramón Julian Puigblanque (ESP) a Jain Kim (KOR); ze 72 a 61
2009: Adam Ondra (CZE) a Johanna Ernst (AUT); ze 70 a 54
2008: Jorg Verhoeven (NED) a Johanna Ernst (AUT); ze 70 a 66
2007: Patxi Usobiaga Lakunza (ESP) a Maja Vidmar (SLO); z 99 a 84
2006: Patxi Usobiaga Lakunza (ESP) a Angela Eiter (AUT); z 99 a 103
2005: Flavio Crespi (ITA) a Angela Eiter (AUT); z 99 a 95
2004: Tomáš Mrázek (CZE) a Angela Eiter (AUT); z 83 a 97
2003: Alexandre Chabot (FRA) a Muriel Sarkany (BEL); z 99 a 94
2002: Alexandre Chabot (FRA) a Muriel Sarkany (BEL); ze 78 a 75
2001: Alexandre Chabot (FRA) a Muriel Sarkany (BEL); z 65 a 65
2000: Yuji Hirayama (JPN) a Liv Sansoz (FRA); z 60 a 58
1999: François Petit (FRA) a Muriel Sarkany (BEL); z 60 a 54
1998: Yuji Hirayama (JPN) a Liv Sansoz (FRA); ze 45 a 45
1997: François Legrand (FRA) a Muriel Sarkany (BEL); z 63 a 55
1996: Arnaud Petit (FRA) a Liv Sansoz (FRA); z 52 a 50
1995: François Petit (FRA) a Robyn Erbesfield (USA); z 60 a 53
1994: François Lombard (FRA) a Robyn Erbesfield (USA); z 54 a 53
1993: François Legrand (FRA) a Robyn Erbesfield (USA); z 69 a 69
1992: François Legrand (FRA) a Robyn Erbesfield (USA); z 67 a 74
1991: François Legrand (FRA) a Isabelle Patissier (FRA); z 80 a 82




Odkazy:
Startovní listina

stránky IFSC
slovinský web

Lezec.cz   [úpravy] 20:40 16.11.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Adam vyhrál "o parník"19:10:41 16.11.2014
1. Adam 44+
2. Sean 38
3. Sachi 37+
 ivoš

 neskutecny19:20:07 16.11.2014
Adam s neskutecnou prevahou zapotil moje ruce:)
 strejda
 Re: neskutecny19:23:57 16.11.2014
1.Schubert Jakob AUT 516.00
2.McColl Sean CAN 440.00
3.Ondra Adam CZE 428.00
4.Desgranges Romain FRA 414.00
5.Skofic Domen SLO 410.00
6.Julian Puigblanque Ramón ESP 346.00
7.AMMA Sachi JPN 345.00
8.Supper Gautier FRA 315.00
 strejda

 Gratulace19:34:12 16.11.2014
Napínavý to sledovat, i když vlastně ani ne :). Adam si lezl hodně suverénně pro zlato.
 jirkas

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Morning sun street, 7c+
 Databáze cest:
Všechny cesty (132727)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Princezná Elsa 8a Súľov
Siracusa 7c+ Siurana
Las Caquitas De Nazarten 7b Chulilla
Pocketed Wall 7a+ El Chorro
Bubble Rock 7b El Chorro
Nově komentované:
Animaculos De La Placa 7b Chulilla
Las Caquitas De Nazarten 7b Chulilla
Pýcha A Pád 6A Vesecký Yosemite
Pýcha A Pád 6A Vesecký Yosemite
Noia Nom 7c Siurana

 Nově v diskusi:
Bridwell - posledne interview s legendou | Re: Hodinky na Rovišti | Re: Hodinky na Rovišti | Re: skialpy pro dítě | Re: skialpy pro dítě | Re: skialpy pro dítě | Re: Hodinky na Rovišti | Re: skialpy pro dítě | Re: Hodinky na Rovišti | Re: Hodinky na Rovišti |

 Nové komentáře:
Re: Zákaz psu | Re: Podepsáno! | Podepsáno! | Re: Tanap | Zákaz psu | Re: Masirka | Re: Masirka | Re: TANAPU... | Re: diváctvo | Re: Masirka |

 Kde to vře:
Péřovka Lightline Jacket pro lezce od Mountain Equipment (145)
Aj my sme Tatry ! (73)
Adam Ondra: Road to Tokyo #1 (36)
Chorvatsko - Hvar – Cliffbase (26)
Pozvánka na “Holé spáry v Holešovicích 2019“ (4)
MČR v rychloledolezení vyhráli Milan Dvořáček a Aneta Loužecká (3)
Závody "HANGAR MASTERS" v boulderingu (3)
Wadi Rum - Morning sun street (3)
Světový rekord evidovaný v České republice (1)
Zbytečná smrt ? (1)

 Nově v inzerci:
Spolulezení Brno | prodám lyžařšké kalhoty S | pánské lezecké boty Rockpillar Diamond velikost 44 | skialpy Hagan Y wai drive | REZERVOVÁNO - Ocún Paddy Incubator - 2x použitá - stav NOVÉ! | Asolo Alta Via GV vel.: EU47/UK12 | Statická a dynamická lana | Prodám různé druhy karabin | lezení | parťák na 24-hodinovku horolezců |

 Anketa:
Který čas byste chtěli zachovat?
 letní čas 
 2098 
 zimní čas 
 1091 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.