LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
SP v boulderingu Mnichov (GER) (18.05)
2. kolo Slánské pohody (29.05)
Haimaom boulder cup (01.06)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13613
2.Konečný 13075
3.Vopat 11866
Bouldry:
1.Stráník 11650
2.Jungling 11050
3.Novák 10925
Hory:
1.Zaoral 6019
2.Švihálek 5970
3.Skopec 5925

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4658 lezců
747660 cest
Nové přelezy:
Wilibaldov 9+/10-
Sloní Pilí 9
Lernpause 9-
Pravda A L 9
Ab Durch D 9/9+
Kleiner Ro 9+/10-
Vzali Mi M 7C
Komleksy H 8A
Teorie Rel 7C+
Osel 9

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Arco

Rock junior 2003

Na přelomu května a června se konal velký lezecký festival mládeže v italském Arcu. Na „Rock  Master“ stěně předvádělo více jak 250 mladých lezců z celé Evropy svůj lezecký um. Skvělé počasí, skvělá stěna, skvělé cesty a skvělé výkony všech zúčastněných udělaly z těchto dvou dnů opravdový svátek lezení a kdo neviděl, může jen litovat.

Z České republiky odjelo do Arca 17 dětí do 14 let a 14 juniorů. Obě skupiny měli vlastní soutěž, ale obě dokázaly, že se nemusíme bát o nástupce Mrázi.

Pro děti pod 14 let (European Under 14 Cup) se podařilo zorganizovat „autobusový zájezd“, kdy zcela zaplněný Mercedes vezl 21 děcek z Čech, Moravy a Slovenska s jejich „ošetřovateli“. Dík za takto perfektně zorganizovanou akci patří především hlavnímu „pachateli“ Ivanu Šifrovi z Lanškrouna, majiteli firmy Šifra Floorball a štědrému to mecenáši jak Českého poháru tak závodů Lanex cupu. O bezproblémový průběh „zájezdu“ se postarala i zástupkyně firmy Lanex a.s. paní Lýdie Peterková, která nejen svou účastí, ale i zajištěním reprezentačního oblečení přispěla svým dílem k výkonům našich nejmladších.

Firma Lanex připravila pro naše děti i překvapení kulturní, kdy se v kempu v Arcu objevil známý český rocker a moc fajn člověk Aleš Brychta, který nejen, že zapěl své největší hity, ale rozdal všem soutěžícím dětem svá CDečka i s osobním věnování. Příjemné zpestření a odměna děckám za jejich dřinu v tréninku a snahu v závodě samotném.

Ale zpět k lezení. Začněme sice méně úspěšnými, ale médii více sledovanými mládežníky nad 14 let a juniory. Z celkového počtu 14 českých lezců postoupili do finále pouze 3, v té chvíli nejlepší: Silva Rajfová, Lucka Hrozová a Petr Solanský. Před branami nabitého finále zůstala bohužel po technických chybách či díky podcenění obtížnosti cest i taková jména jako Lucka Rajfová (11.), Terka Kysilková (12.), Petra Melicharová (12.), Honza Zbranek (13), Štěpán Stráník (14.) či Kuba Volf (po uklouznutí na druhým chytu 26.). Nedělní finálové cesty nabraly na obtížnosti i délce a tak topovali skutečně jen ti nejlepší.

Z našich finalistů se sice nepodařilo dosáhnout finálového topu nikomu, přesto však po dvou topech v kvalifikaci (jako jediná a zcela suverénně) a jednomu „skorotopu“ ve finále dokázala mladičká Silva Rajfová porazit všechny své soupeřky zvučných jmen a získat tak první místo a jedinou zlatou medaili pro český tým na Evropském poháru juniorů!! Obrovská gratulace tomuto v současné době asi největšímu českému talentu v této kategorii! Ve stejné kategorii skvěle zabojovala (ostatně jak už jsme u ní zvyklí) Lucka Hrozová a nakonec z toho bylo 9.místo. V nejstarší kategorii juniorů postupoval s jedním topem z kvalifikace na pátém místě Peťa Solanský, bohužel ve finále po drobné chybce skončil osmý, ale sezónu má rozjetou „dost dobře“.
Umístění ostatních českých reprezentantů bylo tak trošku zklamáním, chybělo to správné týmové nasazení a ten „správnej hec“ před závodem. (Eliška Karešová 23, Světlana Kadlecová 28, Libor Hroza 32, Jindra Bláha 27, Petr Caha 24). Někteří budou muset opravdu přidat v tréninku jak fyzickém tak i duševním!

Totéž platí s trochou nadsázky i o našich nejmladších reprezentantíkách do 14 let, kteří sice byli výrazně úspěšnější částí české velevýpravy, ale někteří z nich doplatili na atmosféru svých prvních velkých evropských závodů! Psychika tentokrát hrála velkou roli zejména v kategorii nejmladších dívek, kde bohužel jediná Terka Schlöglová z Lanškrouna dokázala prodat to, co má natrénováno. Její vítězství bylo nečekané, ale plně zasloužené a bouřlivě oslavované! Škoda jen, že stejnou výkonnost nedokázala zúročit stále se zlepšující Míša Hoďáková z Velenic, která příliš zbrklým lezením získala ve finále „jen“ 6.místo. Ve stejné kategorii nejmladších „špuntů“ skvěle opět zabojoval benjamínek výpravy, teprve sedmiletý Ráďa Šifra, který mezi staršími a tak o hlavu až dvě vyššími chlapci svým přemýšlivým lezením vystoupal až na druhý stupínek a  tak už druhá medaile putovala do Čech a do Lanškrouna. (další umístění našich v této kategorii: Tomáš Němec 7., Martin Janoušek 11., oba Hejnice).

V prostřední věkové kategorii jsme měli dvě děvčata a tři chlapce. Pro obě dívky platí prakticky totéž co pro Míšu v kategorii nejmladších – příliš rychlé nervózní lezení je připravilo o místa na bednách! Verča Pražáková a Lucka Kosinová, obě z Velenic, skončily shodně na 11.místě. Věřme, že se všechna tři děvčata poučila a za 3 týdny v Ravenně, na neoficiálním Mistrovství Evropy do 15 let, již předvedou co umí! Chlapci v téže kategorii si na nervozitu příliš nehráli a tak zalezli to, co v nich skutečně je a škoda jen, že si medailové želízko Pavlik Rozehnal (Pustiměř) rozřízl před finálem patu na koloběžce a do nedělní cesty nastupoval s obvazem ukrytým v lezečce tak o tři čísla větší! Přesto zabojoval jak správný český lev a byl v této cestě třetí a v celkovém součtu skončil na skvělém 5.místě! O místečko za ním dolezl nečekaně nový objev sezóny pardubický Vítek Kadlec , který si o nominaci řekl až na posledním pohárovém závodě ve Svitavách výborným výkonem v superfinále. A jen o chyt za touto dvojicí byl třetí Čech v této skupině, Honza Janoušek z Hejnic.

V nejstarší kategorii  děvčat se očekával souboj českých a slovenských lezkyň, jako tomu bylo již vloni v Ravenně. Bohužel nakonec vše dopadlo trochu jinak, do česko-slovenského souboje se vmíchaly další Slovanky a tak nakonec na stupních vítězů stála Bulharka, Ruska a „teprve“ třetí byla šťastná Anička Čermáková z Čech, tedy přesněji z Moravy, teda vlastně z Brna! Do finále postoupila ještě další dvě česká děvčata. Velký úspěch na svých prvních mezinárodních závodech dosáhla teprve půl roku lezoucí Nelča Máchová z Jičína, která skončila pátá, jen těsně za další východoevropankou z Maďarska a o dvě místečka před zkušenou Terkou Čermákovou z Brna,  která si jistě, stejně jako její „starší“ dvojče, myslela na nějakou tu medaili. Ve finále měla obrovskou smůlu vždy vysmátá Domča Kovačíková ze Slovenska, která cvakla první expresku , „ušmykla“ se jí noha a tak ze šestého místa doslova spadla na příčku devátou. Škoda, tady naši „bratia“ také očekávali nějaké ty cenné kovy. Svůj díl smůly si vybrala i Aňa Hyvlová z Jičína (nemocí způsobený tréninkový výpadek ji stál potřebnou pohodu) a Slovenka Andrejka Čepcová (opět oblíbené „ušmyknutí“).

Táž kategorie chlapců nám přinesla další medailovou radost a to když choceňský Martin Stráník skvěle sekundoval v současnosti dvěma nejlepší mladým lezcům této kategorie, kterými jsou Rakušan s tibetskými předky David Lama a Maďar Bálint Kamvas. Martin skončil jen dva chyty od topu a  získal tak perfektní třetí místo a celkově čtvrtou medaili pro děcka do 14 let!! 
Myslím že se budoucnosti mládežnického lezení na evropské scéně bát nemusíme a ten kdo viděl s jakým zápalem a zodpovědností ti malí „špunti“ reprezentují svou zem, musí být patřičně hrdý na české dětské sportovní lezení! Kdyby s takovým nasazením lezli všichni naši junioři v Arcu,  tak nezůstalo skvělé první místo Silvy Rajfové tak osamocené!!
A všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na této „autobusové“ akci českého mládežnického lezení „Under 14“,  patří velký dík! Ale  mnohem mnohem větší dík však patří všem lezoucím dětem za jejich přístup k reprezentaci České republiky!!

Houmy   [úpravy] 09:38 06.06.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 sem si zase naběh!10:10:15 09.06.2003
Asi sem si zase trochu naběh svojí dobře míněnou kritikou našich juniorů v Arcu. Popsal jsem pouze svůj pocit z jejich vystoupení ve srovnání s "Under 14". Pokud jsem někomu svým článečkem ublížil tak se omlouvám, ale myslím, že lepší reakce by bylo se naštvat (klidně na mě, na to sem v poslední době zvyklej!) a přidat v tréninku aby ňákej blb nemusel psát takový věci.
Tak se mějte a trénujte!
Hoj Houmy.
Houmyodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Bleisteine
Not For Stamp Collectors, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (134886)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Südwestkante 6+ Heinstadt
Láska Na Celý život VIIIa Labák - Levý Břeh
Comeback 7- Fischauer Vorberge
Vampirella 6+ Fischauer Vorberge
Weg Durch Den Fich 6 Fischauer Vorberge
Nově komentované:
Přes Destičku 7 Studenské Skály
Řev Motýlů 9/9+ Babka
Mobuto 6 Bad Fischau
Ofenverschneidung 6- Kraftwandl
Gross Wenediger 8 Chřenovice-Podhradí

 Nově v diskusi:
Re: trénink na skalky | Re: trénink na skalky | Ztraceni věci na Pantaku | Re: trénink na skalky | Re: trénink na skalky | Re: trénink na skalky | Re: trénink na skalky | Re: auto | trénink na skalky | Re: auto |

 Nové komentáře:
Re: No nevím... | Re: "co tento bezmozek provedl na Kvetnici u Ti | Klára Kolouchová | Re: "co tento bezmozek provedl na Kvetnici u Ti | Re: "co tento bezmozek provedl na Kvetnici u Tišnov | paráda | Re: ? | Re: final | Re: final | Re: final |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (45)
Závody Sedmikras Adventure (35)
Klára Kolouchová vystoupila na osmitisícovku Kančendženga (28)
Petrohradské PADání 2019 (27)
Český pohár v lezení na obtížnost pro mládež do 14 let - report (24)
Vedení horosvazu chystá změny v organizaci a řízení ČHS (20)
SP v boulderingu Mnichov (GER) (18)
Hoka Hey, Kjerag (17)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 11 (12)
Bohoslužba nejen pro horo/lezce (11)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Nepal EVO GTX | Spolulezení Smíchoff | Prodám sedák Petzl Adjama, velikost L | Mg pytlík | Statická a dynamická lana | POSTROJ EXOFIT NEX 1113901 | Prodám různé druhy karabin | modro - zelený BATOH - 30l | Prodám použité lana | Bunda Goretex Ternua Ascent Pro |

 Anketa:
Nosíte na túry do hor, do skal deštník?
 Ano 
 27 
 Ne, pláštěnku 
 19 
 Ne, nepromokavou bundu 
 41 
 Ne, promoknu 
 29 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.