LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Hrdě, tvrdě, mazaně!
Doteky hvězd a stíny v horách
Best of Arco

Závody
Lokalblok Bouldering Session VII (02.09)
Rock Point MČR v boulderingu 2014 (13.09)
Sambar speed 2014 (05.10)

Žebříček
Cesty:
5.Vopatová 11000
6.Spilka 10980
7.Lautner 10875
Bouldry:
5.Štefánek 10328
6.Strnad 10250
7.Mázl 10050
Hory:
7.Štalmach 3563
8.Neuwirth 3534
9.Coubalová 3430

Výsledky
European Youth Cup, ITA (11.08)
World Cup, Imst (AUT) (10.08)
European Youth Cup (04.08)

Deníčky
3711 lezců
477527 cest
Nové přelezy:
Nie Diat 9-
Tanz Der A 9+/10-
Vzpoura Mo 9+
Full House 7c
Laurin 9+
Out Of Ber 10-
Steep Mud 9+/10-
Nimué 9-/9
Fit For Fu 9
Poseidon 10-

Stěny
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou
Squash Arena Liberec - Liberec
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem

Prodejny
2D chyty - Praha 6
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
martanlezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
liborlezec.cz
hoplezec.cz

Ve stínu Mlynára

04.-08.03. 2009

Další článek ze zimního lezení ve Vysokých Tatrách: Zimák v Bielovodské dolině ...Účastníci:

Marek Kajzar - Stubai
Václav Jakubek - Oko
Tomáš Králík - Bugs
Richard Guziur - Richardson
Jan Žwak - Tatuš
Táňa Gaidová - Tánička
Radek Gaida - Táta
Aleš Gaida - Brácha
Pavel Vašíček - Dědek
Jirka Taichmann - Strejda Háječek
Marcel Žuška - Maky
Petr Liška - Fox
David Fiala - Dejv


Středa ve 20,00 hod. jsme na parkáči v Lysé Polaně a ve 23,30 na zimním tábořišti. K.....á cesta s kredencami na zádech dala vzpomenout na utrpení Ježíše když nesl ten svůj kříž. Naštěstí na nás už čekali Stubai s Vaškem u ohně, kteří už dorazili odpoledne před náma. Postavíme stany, cosi polknem a rychle do pelechu.

Čtvrtek kapke pozdní snídáně když ukujem pikle kam kdo vyrazí a první šetice přítomných (Richardson, Dědek, Stubai, Vašek, Bugs, Dejv) vyráží vstříc výzvám hor. Dědek s Richardsonem mění plány na poslední chvíli (jako vždycky) a jak uvidí první žleb bez váhaní do něho vlezou. My pokračujem na Český ľad, II/3 až 4+, 2 a pol dĺžky, 60 až 90 st. podľa variantu a tam bušíme první metry. První délka - kvak 30 m mlasknutý na dva šruby. Druhá délka už je trošku perverzní. Volím levou variantu a jelikož máme jenom 50 m lano tak těsně pod vylezem musím dávat štand. Hulákám na Bugse, že muže fičet za mnou.

Když z pravé varianty ke mně traverzuje Stubai a hlásí, že už nemá šrouby. Poslední co mi zbyl mu dávám a pro jistotu mu prodlužuji smycu k nám do štandu. Bugs je za chvilku u mě (40 min) a Já rád ztuhnutý jak ho..o pokračuju dále. Dva šruby, vylez položený a je posekáno. Poslední štand už je ve sněhu u kameňa v České dolině. Chvílu čekáme na kluky, rozhlížíme se ale jelikož je mlha a vítr jak prase mažeme sestupovkou zpátky pod nástup pro věci. Čekáme na Stubaie s Vaškem a hurá do tábora. Večer dochází též ze své štreky ve žlebu Dědek s Ríšou a hlásí cosi o pytlu na něco co nikam nevedlo. To už rozděláváme oheň a sdělujeme si první zážitky, při vaření všeho možného. V noci mocně fučí, chčije a je mírně nad nulou.

Pátek noc byla zle dlouhá. První rána jak prase a jsme zasypáni sněhem z přístřešku :-). Budím Bugse. Ten uvažuje, že to do rána vydržíme ale na 30 cm prostoru to o půl jedné ráno nevidím nijak dobře. Prokopeme se ven a máme malé cvičení s lopatama. V jednu jsme už zase ve spacáku a čekáme na příchod další čtveřice. Bugs říká, že se na to určitě vys..li v takém nečase. Usínáme. O půl čtvrté ráno ale jak na karnevalu v Riu s velkou pompou vchází do tabora Tatuš s Táničkou. Komentují, nadávají a za silného deště nakonec stavějí stan. Na cestě byli celkem 5 hod. a snažili se schovat kde se dalo. Ještě nám sdělují, že je za nimi Radek a Aleš. Ti dorážejí až v pět ráno po sedmihodinovém strastiplném pochodu a padají doslova na huby do stanu. Po nočních akcích se konečně budíme do rána.

Nahážem do sebe cosi teplého a hybaj do lezení. Já a Bugs mastíme na Ľad vpravo od Mlynárových Vidiel, II/3, 2 a pol dĺžky, 60 až 70 st., Štubai s Vaškem na skialpech na led Hviezdoslava, Dědek a Richard do jakéhosi žlabu u Malého Mlynára, Tatuš s Taničkou unaveně stoupají po nočním pochoďáku též na led Hviezdoslava a pak s plánem na lyžích do Kačiace doliny nad ním kde se spojí se Stubaiem a Vaškem. Radek s Alešem udivují kondicí a šlapou na Věž Pusté Stráže.

S Bugsem je po cestě legrace a tak jsme za necelé 2 hodky pod nástupem u Vidlí. Máme hory rádi ale kdyby herdek tak zatraceně nepršelo. Mokrý sníh, sem tam cosi vysypaného a Bugs hned trošku mění náladu. Hlavně teda barvu v ksichtu. Moc od zelené bys rozdíl nenašel. Když už jsme tady tak to zkusíme no ne? Bugs nic neříká, klopí hlavu. Beru to jako souhlas a nakopávám první kroky. První dva šruby v pohodě a pak už čeká strach schovaný v galatách. Jde jen o to kdy to pustí z prdele ven. Led je prohnilý a motyky nebo mačice popojíždějí dolů. Naštěstí to nebylo nikdy najednou a tak konečně jistím v prvním štandu.

Překvapením je pro mě parťák, který hlásí, že to byla pohoda. Že by jeho mládí ? Asi jó. Jsme od sebe takřka o 20 let a tak to asi bude ona bezstarostnost :-). Je mlasknuto a zbývá sjet dolů. Kusek lana ale chybí a je tu malý problém s naším padesátkou. Teď si nejsem jistý zdali neměl ten lump Bugs v rámci úspory matroše jen 40 m. Nu což, zasekavám cepíny, odvlíkám osmu od sedáku a 7 metru na plošinku u nástupu slézám. Bugs trošku nadává ale nakonec to suše zvládne. Dorážíme do tábora úplně spokojeni a plni dojmu. Stubai s Vaškem buchli úspěšně Hviezdoslava stejně jako Tatuš a Tanička. Radek s Alešem si přinášejí pytlík z Pusté stráže.

Nutno říct, že když jsme je viděli, bylo dobře, že to otočili protože mokrý sníh v okolních částech vrcholových plat sjížděli bez jakékoliv logiky. Sedíme už všichni v táboře, je tma a Dědek s Ríšou nikde. Je osm večer a dáváme jim poslední hodinu než pro ně půjdeme. Je fakt, že ráno měnili plány svého výstupu co minutu ale jediný Bugs si pamatoval co bylo jejich poslední verzí plánovaného výstupu, že prý vymýšlali cosi o Malém Mlynárovi, jakémsi žlabu. To musíme napříště změnit. Někdo z nás pořád vychází a vyhlíží čelovky těch dvou. Rázem kdosi řve že už vidí světla.

Fakt kámen starostlivosti nám padá z těl a k teplu ohňa dochází dva naši kamarádi. Hlásí lavinézní terén ve žlabu ale vyšli až na jakousi Dědkem nahlášenou bezvýznamnou věž. Chvála bohu, že jsou zpátky. Je třičtvrtě na dvanáct v noci a doráží poslední avizovaní účastníci od Lysé Polany. Fox, Maky a Strejda Háječek. Mají toho plné brejle.

Sobota Strejda Háječek též hubu ale rána jsme se dočkali všichni ve zdraví a je tu nový den. Počasí je pořád stejné. Mlha, vítr a déšť se sněhem. Kdosi říká, že se tomu říká sifl, sifl a sifl. Co naplat. Sobotní plán Veľký Mlynárov žľab, III/3 až 4 podľa variantu, do 75 teda padá pro objektivní lavinové potíže. Náhradní řešení je v hlavě. Zkusíme malú Bielovodskou ledovú trilogiu Hviezdoslav, Český, Vidle. Jsme s Bugsem v dobré kondici. Dva prásky už známe a tak se do toho vrháme. No uvidíme. Stubai s Vaškem míří na Vidle. Maky a Foxem na Český. Tatuš s Táničkou s Alešem a Radkem do doliny nad Kačacím plesom. Dědek s Ríšou na Vežu Pusté Stráže. Mám na nohách skialpy a Bugs sněžnice.

Chvíľu boja a stojíme pod nástupem shnilého a mocně zasypaného ledového kvaku Hviezdoslavov Ľadopád, II/2, jedna dlžka, 50 až 60 st. Prvně jsem uvažoval, že tu nechám složit Bugse maturitu v lezení ledu ale pak to zavrhnu a lezu raději sám. Překračuju dvě díry o velikosti hokejové branky kde zvuky cepínu jsou duté jak moje hlava po návštěvě Stodolní v Ostravě. Jedná délka a je posekáno. Na sestupu potkáváme slovenskou dvojku, která míří za Tatušem a spol. do doliny nad Kačacím plesem. Vyzvídají naše plány a na konec s usměvem říkají. Jasné chalani, Veď hej, Len keď Bóh dá, Moji milí. Popřejem hodně štěstí a mizíme pryč. Najednou uvidíme Dědka a Ríšu supět pod nástup do Hviezdoslava. Kanónujeme je sněhem ale zdárně přečkávají. Říkají veľa sněhu. Pustá Stráž hodně zasypaná. V noci sice přimrzlo ale padal též mocně prachový sníh. No stejně jako teď. Sype a sype. Po kolena a po někde kule sněha. Pustá Stráž teda nepúšťa. Jdou teda na Hviezdolava.

My držíme plán a dřeme pod nástup Českého ľadu. Svůj první majstrštyk v ledu předvedl Bugs. Maturita složena. V roli sprintera a v hlavě málo času přeběhnu délku za ním. Cosi tu ale nehraje u štandu sedí, stojí či se motá Vašek. Měli jít na Vidle ale v tom siflu se spokojili s opakováním Českého. Stubai slaňuje z druhé délky a Vašek nám zatím povídá trochu zmateně příhodu s letícím kusem ledu. Ten trefil jeho blembák a následky jsou nepříjemné. Krev naštěstí neteče ale Vašek je trošku otřesený. Stubai už je dole a nechavá nám tři šruby a motyku ve štandu. Stahuje lano a, že už teda dneska končí. Vašek nás ujišťuje, že je ok a že to zvládne do tábora se Stubaiem sám. Myslel jsem, že s ním půjdeme dolů a tím bude konec možné trilogie ale jiskřička naděje tu byla. Znovu se ptám jestli jsou ok. Po ujištění, že jo beru motyky a jdu do druhé délky. Stubai ale uměl vybrat. Střed 90 st.

Nic jiného. První tři šruby míjím ale další dva už musím odsednout do cepínu. Vylejvám bandasky na předloktích a konve na lýtkách. Ještě dva šruby a sedím ve štandu. Tak a je řada na Bugsovi. Pojď volám na něho a ten hryže první kroky. Jde fakt dobře. Krátké pauzy na vyšroubování jištění avšak nad třetím šrubem padá do lana když s ním odjela vyseknuta ledová deska. Půlloďák zabral a štand drží jak Helvetská Víra. Volám dobrý? Odpověď dobrý! Za pár minut je u mě a dušuje se, že na Vidle už dneska nejde. Ani za nic na světě. Chvilku do něho duju ale nemá to smysl. Alespoň teď né, přemýšlím v duchu. Odlezám do třetí délky a za chvilku jsem nahoře. Chce to čas, říkám si, a přemýšlím jak ho navnadit. Naštěstí doléza zrovna když nefouká vítr: Dolina se trošku otevírá a vzkaz na vylezu ve sněhu nám dává jasně na srozuměnou. Fox a Maky po přelezu Českého ladu v pravé variantě šli ještě na Vidle.

Říkám jdeme, máme na to. Je to tak blízko. V báglu všechno co potřebujeme. Čelovky, ňamky, termosku. Nastupujeme do svahu pod nástup a spása. Vidíme Foxe a Makyho jak už sestupují svahem dolů. Vyměňujeme informace. Říkají, že se sypou prachovky a jedna dala Makymu slušnou herdu do zad. Maky prý Foxe nikdy neslyšel tak zařvat. Vidím Bugse jak opět bledne. Asi toho má fakt dost. Nechali jsme tam šrub v posledním slanění říkají kluci. Aspoň nemusíme slézat štouchnu do Bugse. Nic neříká ale zdá se, že je rozhodnut jít dále. Bereme od nich výměnou jejich 60 m lano ať to nemusíme tolik slézat a slibujeme, že pokud to půjde šroub jim vezmeme. Na Bugse se nedívám. Kouká jak se všude sypou prachovky. Odevzal se a šlape za mnou.

Kluci po pár metrech mizí v mlze a my zůstáváme opuštěni. Jsou čtyři odpoledne a stojíme pod nástupem. Máme k dobru dvě hodiny denního světla. Natahuju první délku na tři šruby. Lezení jak v Peruánských Andách. Prachovky jsou však neškodné. Jezdí v kuse. Jsem konečně nahoře. Docvakávám štand vpravo ve skále ze dvou tutových skob. Není slyšet a tak jdou na řadu signály přes lano. Bugs asi chápe, protože mrská nahoru. Je - 5 st. a pořád sněží. Uvažuju o foťáku. Už vidím Bugse jak tluče hlava nehlava motyky nad sebe a v tom to přišlo. Řvu jak tur: bacháá lavináá. Zasekavám lano a držím jak nejvíc můžu. Po odjetí se Bugs na mě směje. Minulo ho to. Jsem rád, že se směje. Směju se též. Vidíš Bugsi teď konečně známe jízdní řád povídám mu. Jezdí na čas. Máme asi hodinu do třetí silnější prachovky. (První byl Maky, teď Bugs). Máme posekáno. Trilogie je dokončena.

Teď už se jen dostat bezpečně dolů. Dobrák Bugs vyndal i ten zanechaný slaňovací šrub a tak to musíme sestoupit tak jak tak dva metry na konci lana. Včera jsme to už prubli a dneska to je to o to lehčí. Už jsme ale dole a utíkáme nástupovým svahem co nám síly stačí. Zastavujeme se až na bezpečném terenním hřibu daleko od nástupu. Nasazujeme čelovky, balíme vercajk, vychutnáváme poslední loky čaje a zakusujem sýra. Pak se trmácíme do tábora. Jsme znaveni ale šťastni. Krev do žil nám vlévá neuvěřitelná věc. Strejda Háječek vynesl včera večer do tábora 2 kg masa a připravil pro všechny hovězí guláš. Lepší jsem nikdy nejedl.

To se to povídalo u ohně s gulášem v ešusu. Vašek trošku roztřepaně popisuje direct ledem, Stubai se ptá na dardu, kterou natáhl v Českém ladu, Tatuš s Táničkou s Radkem a Alešem říkají, že lezli cvičně hranu v oblasti nad Kačacím plesom a též řádně procvičili jištění z cepínu. Dědek a Ríša vylezli Hviezdoslava po nedařbě na Pustou Stráž a Strejda Háječek s otcovskou péči domíchává vynikající gulášek. Vašek se Stubaiem ještě večer balí a jedou domů. Tu noc mrzlo, padal sníh a bylo nám dobře.

Neděle začíná špatnou zprávou. Dědek musí být brzo doma, marně kohosi lámu na skialpy. Tak balíme, nahazujeme kredence na záda a jedeme dolů na lyžích. V nejlepším se má končit a tak to taky bylo.


AutorDejv   [úpravy] 23:55 18.03.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Moc pěkné13:21:56 19.03.2009
Díky
Petrodpovědět 

 dik14:18:34 19.03.2009
vyborny poctenicko
aTomodpovědět 

 Prosím o popisky fotek15:04:43 19.03.2009
Pěkné lezení i příspěvek, jen bych poprosil o doplnění popisků u fotek, neb bez nich je vypovídací a informační hodnota značně snížena. díky
Michalodpovědět 
 tom:-)15:17:52 19.03.2009
jde vidět že v Tatrách je moc sněhu, paráda
snih v tatrách??odpovědět 
  Re: tom:-)09:28:33 25.03.2009
nie nie je ani sem nechodte to je odrb ziadny sneh tu nemame a hlavne nie pre debilnych Cechunov
odpovědět 
   Re: tom:-)18:18:27 22.02.2013
Chlapče, Ty máš ale dosť veľký duševný problém, však?
smil1odpovědět 
    Re: tom:-)19:26:41 22.02.2013
tos nemoh s tou reakci pockat jeste par dni do 4letyho vyroci?
odpovědět 

 Tvrďáci 17:45:29 19.03.2009
Lezu v zimě už hodně dlouho a myslel jsem si,že dnešní mladí nemají na takové akce ani pomyšlení. Jste fakt tvrďáci !!! Držím vám palce ať vám takové nadšení dlouho vydrží.Určitě v budoucnu budete schopni v zimě vylézt hodně těžké věci.Oni totiž ani lidé,co se připravují na expedice do vysokých hor takové akce nedělají,ač by jim to určitě pomohlo.
Libor Holýodpovědět 
 Re: Tvrďáci 12:45:07 20.03.2009
Což o to, mladí by i lezli, ale to bys jim neměl tvrdit, že ženské do zimních hor nepatří :-)
Aliceodpovědět 
  Re: Tvrďáci 22:36:16 20.03.2009
Jakto že ne?? Jedna mi tam docela pasovala :))
 Tatušodpovědět 

 Český neeeee!18:08:07 19.03.2009
To přece nemůže být Český led! To musí být Těžký led! Jinak si na vás národovci a kartografové zgustnou.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: Český neeeee!19:40:16 19.03.2009
ci cesky alebo tazky je to jedno ajtak tam liezli dva trojkove lady dookola aj ked uznavam ze podmienky neboli ale su tam aj tazsie veci toto lezu 15 rocni chlapci
odpovědět 
  Re: Český neeeee!22:20:26 20.03.2009
Takze predpokladam,ze ty uz si to mal vylezene ako 10 rocny(mieniac podla ega).Chlapce spamataj sa a chod si radesej zaliezt.Minimalne to, o com sa tu pise!
MartinKodpovědět 

 dobre hned 2x11:34:43 20.03.2009
Fajn clanok, aj dobre svedectvo o tom naco sa rubat na sever Tatier ked nie su podmienky.
A hlavna popiska tam predsa je, pri poslednej foto "autor" :o))) Tie leskle sroby chlapom dodavaju sexepil (tiez som si preto par zakupil) :D
M.odpovědět 
 Re: dobre hned 2x15:50:00 20.03.2009
Podívej se prosím v jakých podmínkách se tam rubala Vaše repre, prosím nesnižuj to, raději tam vyraž taky. Třeba koncem května, to už budou na severu super podmínky. Jo a bez těch šroubů by se tam lezlo blbě. Článek se mi líbil a považuji to za tvrdý výkon a pravý zimní pobyt v horách.
blkodpovědět 
  Re: dobre hned 2x09:25:04 23.03.2009
Tiez som sa cudoval ze tam sli tou dobou, ale pre nich je trochu tazsie sa zrejme skoordinovat nez pre partiu dovolenkarov, a tiez je mozne, ze zrovna take nepriaznive podmienky potrebuju natrenovat, aby sa potom domov nevracali v nizsich poctoch nez co odchadzali...
Ja sa tam chystam, ale prepac nejdem na to ceskym pristupom ze sa tam vyberiem ked je lavinove 3 a viac :D takze mnozno o tyzden, mozno o dva.
M.odpovědět 

 stanovanie12:36:41 20.03.2009
len tak mimochodom... v tatrach je stanovat zakazane...
odpovědět 
 Re: stanovanie12:54:46 20.03.2009
Riadne do všetkého vrtaš - v bieleovodskej je možné stanovať na táborisku - vyskúšaj si to v zime - je to paráda, pekný článok
Radoodpovědět 

 teplomilný skálolezec15:39:56 21.03.2009
ABA jak cyp!
Vladikodpovědět 

 teplomilný skálolezec15:40:12 21.03.2009
ABA jak cyp!
Vladikodpovědět 
 Re: teplomilný skálolezec18:52:07 21.03.2009
Vladík? Jsi to ty ty překližkáři přemístěný do Bryna? Náš mladý beskydský noční vlekař? :-) Kde tys byl když my tam mrzli? Snad ses neučil :-D Zdarééc jak cyp, Tatušisko
Tatušodpovědět 
  Re: teplomilný skálolezec20:11:21 21.03.2009
Toš kurňa! Znáš mě, já rád vyhlídky, kytičky, teplo... :) ale musela to být akcia, pohovoříme zas v knaype!
Vladikodpovědět 
   Re: teplomilný skálolezec20:23:26 21.03.2009
Jedině v Tošovce! :)
Tatušodpovědět 
    Re: teplomilný skálolezec17:34:27 22.03.2009
OK
Vladikodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy
67.071 čtenářů v říjnu

 Foto dne:

Neuropatolog, XIa-b
 Databáze cest:
Všechny cesty (96920)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hlavní Rokle 3 Výří Skály
Vidrholec 5 Výří Skály
Na Puntíky 7+ Výří Skály
Prohibice (Metyl) 8- Výří Skály
Pekárna 5+ Výří Skály
Nově komentované:
Amatorzy Tytoniu VIIIa Narožniak
60 Sekund VIIIa Narožniak
60 Sekund Varianta VIIIb Narožniak
Mravenčí Traverz 7A+ Bor
Mravenčí Traverz 7A+ Bor

 Nově v diskusi:
Re: Výškové práce - plat | Re: Výškové práce - plat | Re: Výškové práce - plat | Re: Výškové práce - plat | Re: Výškové práce - plat | Re: Výškové práce - plat | Nou trajning methoda | Re: Lezení Pálava (Martinka, Trůn): výjimka | Lezení Pálava (Martinka, Trůn): výjimka | Re: Trenér Torouš |

 Nové komentáře:
Re: Projekt Frýdlantské cimbuří – zajímavá paralela | Re: Sv. Čokař | Re: Ubožáci ? | Re: Ubožáci ? | Re: Ubožáci ? | Re: Projekt Frýdlantské cimbuří – zajímavá paralela | Re: Projekt Frýdlantské cimbuří – zajímavá paralela | M. Blanc | Re: Projekt Frýdlantské cimbuří – zajímavá paralela | Kaučování |

 Kde to vře:
Info o situaci na skalním objektu Kočičí kameny (206)
Turkey Crack 8a (24)
E Coli na chytech (19)
Adam Ondra - Krkavec 8B (15)
Camp BALL NUTS - Óda na friendy (10)
Výročí: 21. 8. 1899 byla otevřena Téryho chata (7)
Tatry si vzaly další život (5)
Tři znamení, že se bojíš padat (4)
Krumlovský horák (2)
Šest horolezců zahynulo v masivu Mont Blancu (2)

 Nově v inzerci:
Lezečky Scarpa Booster vel. 44 | Péřovka Sirjoseph Telur vel. M | Festival Teplice | Hledám parťačku z Brna na outdorové aktivity :-) | Lezecky festival Teplice nad metuji | Dámská bunda Millet vel. M | Plzeň | lezení vikend | Goretex bunda Mammut Felsturm Half-Zip | Primaloft bunda Montura Skisky |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2014 je nejlepší?
 Defaid A Dringo UK 
 9 
 Knock the Glock - cesta do srdce kamenného zvonu CZ 
 6 
 Muztagh Ata – s kardiostimulátorem na sedmitisícovku CZ 
 8 
 Stopy na hrebeni SK 
 10 
 Slepá dôvera SK 
 7 
 The Pursuit US 
 5 
 Huevo CZ 
 7 
 Tam kde vládne Abdul Wahid CZ 
 14 
 Icefall CH 
 6 
 Distilled UK 
 6 
 Wide Boyz II UK/CA 
 11 
 Faszination Klettersteig CZ 
 3 
 Petzl Roctrip Argentina FR 
 7 
 Rise FR 
 2 
 Everest Base Camp Trek SK 
 7 
 Reel Rock 8: The Sensei US 
 9 
 Reel Rock 8: Spice Girl US 
 5 
 Reel Rock 8: High Tension US 
 3 
 ALPAMAYO - Peruvian Beauty CZ 
 13 
 Vzpomínky na Wadi Rum CZ 
 12 
 Odkaz Tóna Dobeša SK 
 8 
 K2: Siren of the Himalayas US 
 5 
 Ti z Labského údolí CZ 
 29 
 Moje vrcholy II SK 
 10 
 Two on K2 PL 
 2 
 Return to balance FR 
 4 
 Alone on the river FR 
 8 
 Sand land CZ 
 3 
 Sati PL 
 2 
 Neviditelná linie CZ 
 2 
 Zembrocal, back to the island IT 
 2 
 Hvězdy a pruhy CZ 
 6 
 Red Bull Rampage 2013 US 
 4 
 Red Bull 3 Summits GE 
 11 
 Stefan Glowacz: Into The Light DE 
 6 
 Kangchenjunga. I cinque tesori della grande neve IT 
 3 
 The Ways Of Peru CZ 
 2 
 LUCKA aneb o cepínech, medailích a životě vůbec CZ 
 105 
 Cerro Torre - A Snowballs Chance in Hell AT 
 9 
 Roraima - Jäger des Augenblicks AT 
 5 
 Into the mind CA 
 4 

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*       ceník reklamy IQ house   NetPro systems, s.r.o.