LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Nové knihy na Lezci
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první

Závody
Flash Boulder Cup - Junior (21.09)
3. kolo Slánské pohody (16.10)
Ruzyňská liga pro děti (16.11)

Žebříček
Cesty:
1.Konečný 12906
2.Ondra 11934
3.Vopat 11866
Bouldry:
1.Stráník 11653
2.Jungling 11050
3.Stráník 10875
Hory:
1.Skopec 7242
2.Hlaváč 6070
3.Zaoral 6003

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4728 lezců
775524 cest
Nové přelezy:
Sámova Ces 10-
Skorpionre 7b
Senza Codi 7b
Achab 7b
Sicarios E 8B+
Sicarios 8B
Tlustej Ta 8A+/8B
Karate Kid 8B+
Mama Madzi 7C
Nymfa 8A+

Stěny
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště
Lokal Blok - Praha 5

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
HUDYsport - Praha 5
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MSJ Singapur 29.8.-1.9.2012

obtížnost a rychlost

small28.8. - 1.9. 2012 probíhalo v Singapuru Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení - Jan Kříž 6. místo, Eva křížová 13. (rychlost), Jan Jeliga a Tereza Svobodová 11. místo v obtížnosti. Přímý přenos, výsledky.

Obtížnost



Junioři
1. Dmitry Fakiryanov, 94 (RUS) 43+ (1.) Top (.) 30 (5.) Top  (1.)
2. Domen Skofic, 94 (SLO) 39+ (2.) 46+ (.) 25+ (6.) Top (1.)
3. Jure Raztresen, 93 (SLO) 39+ (3.) 41+ (.) 24+ (9.) Top (1.)
11. Jan Jeliga, 93 (CZE) - 38 (11.) 18+ (25.) 31+ (18.)
51 z 23 zemí (ARG, AUS, AUT, BEL, CAN, COL, CZE, FRA, GER, CHN, INA, IRI, ITA, KOR, MAS, MEX, RSA, RUS, SIN, SLO, SUI, TPE, USA)

1. Momoka Oda, 94 (JPN) 50+ (1.) Top (1.) Top (1.) Top (1.)
2. Magdalena Röck, 94 (AUT) 47+ (2.) 45+ (.) 40+ (2.) Top (1.)
3. Katharina Posch, 94 (AUT) 43 (3.) 45 (.) 40+ (2.) 36+ (4.)
32. Eva Křížová, 94 (CZE) - - 20+ (25.) 18+ (35.)
45

Skupina A
1. Sebastian Halenke, 95 (GER) 43+ (1.) 24+ () 29+ (11.) 39+ (2.)
2. Semen Chesnokov, 95 (RUS) 33+ (2.) 23+ () 29+ (11.) 32 (8.)
3. Martin Bergant, 96 (SLO) 33 (3.) 33+ () 31+ (6.) 35 (5.)
29. Petr Čermák, 95 (CZE) - - 27.5 (23.) 23 (32.)
69 z 29 zemí (AUS, AUT, BEL, CAN, COL, CRO, CZE, DEN, ECU, ESP, FRA, GBR, GER, INA, ITA, JPN, KOR, LUX, MEX, NED, NOR, RSA, RUS, SIN, SLO, THA, TPE, USA, VEN)

1. Jessica Pilz, 96 (AUT) Top (1.) 40+ (1.) 28 (4.) Top (1.)
2. Anak Verhoeven, 96 (BEL) 50+ (2.) Top (1.) 33+ (1.) Top (1.)
3. Salomé Romain, 96 (FRA) 50+ (3.) 36 (.) 31+ (2.) Top (1.)
11. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 26+ (11.) 13 (28.) 35+ (14.)
22. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) 24+ (22.) 16+ (23.) 28+ (22.)
49

Skupina B
1. Anze Peharc, 97 (SLO) 45+ (1.) 23+ (.) 24+ (14.) 45 (7.)
2. Hannes Puman, 97 (SWE) 43+ (2.) Top (1.) 25+ (13.) Top (1.)
3. Georg Parma, 97 (AUT) 43+ (3.) 33 (.) 26+ (3.) 34 (17.)
56 z 29 zemí (AUS, AUT, BUL, CAN, CRO, ESP, FRA, GBR, GER, CHN, INA, IRI, IRL, ITA, JPN, KOR, LUX, MEX, NZL, PHI, RSA, RUS, SIN, SLO, SUI, SWE, THA, UKR, USA)

1. Hannah Schubert, 97 (AUT) 51+ (1.) Top (1.) 25+ (3.) 30+  (12.) 9.01
2. Aika Tajima, 98 (JPN) 51+ (2.) Top (1.) 12+ (13.) 30+ (12.)
3. Mona Kellner, 97 (GER) 49+ (3.) 37+ (.) 27 (2.) 22 (26.)
48

Pořadí národů
1. Rakousko (AUT) 409
2. Japonsko (JPN) 325
3. Německo (GER) 297
14. Česká republika (CZE) 64
31 bodovaných ze 41 zemí


Rychlost



Junioři
1. Nikita Suyushkin, 94 (RUS) 6.75, 6.99, 6.77, 7.48, 7.70
2. Dmitrii Timofeev, 93 (RUS) 7.05, 6.51, 6.40, 8.31, 6.64
3. Konstantin Payl, 94 (RUS) 6.83, 6.54, 6.69, 6.86, 7.01
31. Jan Jeliga, 93 (CZE) 15.14
35

1. Anouck Jaubert, 94 (FRA) 9.05, 8.81, 8.84, 10.31, 9.46
2. Esther Bruckner, 94 (FRA) 9.49, 9.64, 10.34, 10.28, 9.53
3. Iuliia Kaplina, 93 (RUS) 9.00, 10.43, 9.57, 9.55, 9.23
13. Eva Křížová, 94 (CZE) 15.36, 15.23
20

Skupina A
1. Ruslan Faizullin, 96 (RUS) 7.45, 9.14, 7.70, 7.96, 7.33
2. Sergey Luzgetskiy, 95 (RUS) 10.10, 7.23, 7.26, 7.32, 7.05
3. George Artamonov, 96 (RUS) 8.14, 7.28, 7.48, 7.46, 7.68
6. Jan Kříž, 96 (CZE) 7.93, 8.31, 7.78
36

1. Anna Emets, 96 (RUS) 10.28, 10.24, 10.61, 10.69, 10.54
2. Valeria Baranova, 95 (RUS) 10.57, 10.92, 10.77, 11.13, 11.10
3. Nina Lach, 95 (AUT) 10.56, 10.96, 11.04, 11.30, 11.77
21. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 24.12
22

Skupina B
1. Aleksandr Shikov, 97 (RUS) 7.15, 7.22, 8.06, 7.53, 7.34
2. Danil Zakirov, 97 (RUS) 7.82, 7.90, 7.92, 8.00, 7.74
3. Maxim Dyachkov, 97 (RUS) 7.96, 9.85, 8.52, 8.09, 8.39
29

1. Liesli Romero, 98 (VEN) 10.30, 10.37, 10.28, 10.67, 9.92
2. Nicole Mejia Jaramillo, 97 (ECU) 10.56, 10.64, 11.05, 12.13, 10.84
3. Anastasiia Klochkova, 97 (RUS) 11.20, 11.62, 11.98, 10.98, 10.87
26

Pořadí národů
1. Ruská federace (RUS) 530
2. Venezuela (VEN) 240
3. Itálie (ITA) 229
14. Česká republika (CZE) 83
26 bodovaných z 27 zemí



1. aktualizace článku z 31.8.2012:

Přímý přenos IFSC.TV


Semifinále obtížnost


- do finále postupuje 8 závodníků

Junioři
1. Dmitry Fakiryanov, 94 (RUS) Top (1.) 30 (5.) Top (1.)
2. Domen Skofic, 94 (SLO) 46+ (2.) 25+ (6.) Top (1.)
3. Christoph Hanke, 94 (GER) 44+ (3.) 25+ (6.) 28+ (22.)
11. Jan Jeliga, 93 (CZE) 38 (11.) 18+ (25.) 31+ (18.)
26 semifinalistů z 51

1. Momoka Oda (JPN) Top
2. Magdalena Röck (AUT) 45+
3. Katharina Posch (AUT) 45
26 semifinalistek ze 45
32. Eva Křížová, 94 (CZE) 20+ (25.) 18+ (35.)

Skupina A
1. Hiroto Shimizu, 96 (JPN) 33+ (1.) 34+ (1.) 30 (11.)
2. Martin Bergant, 96 (SLO) 33+ (2.) 31+ (6.) 35 (5.)
3. Hanwool Kim, 95 (KOR) 28+ (3.) 31+ (6.) 34 (7.)
27 semifinalistů z 69
29. Petr Čermák, 95 (CZE) 27.5 (23.) 23 (32.)

1. Anak Verhoeven, 96 (BEL) Top (1.) 33+ (1.) Top (1.)
2.-3. Jessica Pilz, 96 (AUT) 40+ (2.-3.) 28 (4.) Top (1.)
2.-3. Ana Tiripa, 96 (GER) 40+ (2.-3.) 28 (4.) Top (1.)
11. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 26+ (11.) 13 (28.) 35+ (14.)
22. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) 24+ (22.) 16+ (23.) 28+ (22.)
26 semifinalistek z 49


Skupina B
1. Hannes Puman, 97 (SWE) Top (1.) 25+ (13.) Top (1.)
2. Héctor Adrián Martínez Cordero, 97 (MEX) 35+ (2.-3.) 26+ (3.) 39+ (12.)
2.-3. Danil Zakirov, 97 (RUS) 35+ (2.-3.) 26+ (3.) 39+ (12.)
26 semifinalistů z 56

1. Hannah Schubert, 97 (AUT) Top (1.) 25+ (3.) 30+ (12.)
2. Aika Tajima, 98 (JPN) Top (2.) 12+ (13.) 30+ (12.)
3. Claire Buhrfeind, 98 (USA) 38+ (3.) 27+ (1.) 31+ (6.)
26 semifinalistek z 48

poster


Původní článek (29.8.2012 7:00):

Představení závodníků

Od středy do soboty proběhne v Singapuru Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení (obtížnost a rychlost).


Junioři (1994 - 1993)



Eva Křížová

Eva Křížová (1994) - obě disciplíny


Eva se věnovala původně více rychlosti, loni ale dala přednost lezení na obtížnost. Po zdravotních problémech na přelomu roku se rychle vrátila zpět a díky výborným výsledkům v prvních dvou závodech EYC (v Edinburghu 9. místo) se donominovala do "výběru pro Singapur" - po těchto závodech byla na celkovém 6. místě.


Jan Jeliga

Jan Jeliga (1993) - lezení na obtížnost


Nejlepší juniorský závodník u nás - vede ČPM mládeže ve své kategorii, po nominačních závodech EYC na 11. místě průběžného rankingu (tedy nominoval se "pouze" do Elite B.
Honza závodí i v boulderingu, kde je i v reprezentaci dospělých.
Skály: Výborný skalní lezec - i přes upřednostnění závodů má vylezeno několik cest v obtížnosti 8b a 8a+.



Mládež A (1996 - 1995)




Jan Kříž

Jan Kříž (1996) - lezení na rychlost


Leze od roku 2005, sportovně poslední dva roky.
Výsledky r. 2012: 2x 1. místo v EYC, 1x 3. místo v EYC.
Vítěz letošního Evropského poháru mládeže.
Nejlepší výsledky r. 2011 (v kategorii B):
1x 1. místo v EYC, 2x 2. místo v EYC;
2. místo celkově v EYC 2011 v lezení na rychlost.



Andrea Pavlincová

Andrea Pavlincová (1996) - lezení na obtížnost


Leze od roku 2005
Výsledky 2012: ze 4 závodů 3x ve finále, celkově po dvou závodech EYC, které rozhodovaly o nominaci na 8. místě v rankingu EYC.
Nejlepší výsledky 2011, 2010: v prvních dvou letech v reprezentaci Andrea byla prakticky na všech závodech ve finále (s jedinou výjimkou)!
Rok 2011: 1x 3. místo, vždy ve finále - celkově 6. místo, loni naše nejúspěšnější závodnice.
Rok 2010: MSJ 2010 Edinburgh - 3. místo;
5. místo celkově v EYC 2010.
Skály: i když Andrea na skalách leze málo, má vylezeno několik 7c+ (9+ UIAA).



Tereza Svobodová

Tereza Svobodová (1995) - lezení na obtížnost


Leze od roku 2005
Výsledky v r. 2012: ze 4. závodů 3x ve finále, 1x 2. místo, po dvou "evropských nominačních závodech" na 2. místě v rankingu EYC, aktuálně třetí místo.
Výsledky v r. 2011: 3x finále EYC, celkově 10. místo v rankingu EYC.
Ve své první sezóně mezi dospělými 2x postoupila do semifinále (na Mistrovství světa (dospělých) v Arcu a na SP v Kranji) - celkem se zúčastnila jen 4. závodů SP a MS.
Skály: jedna z našich nejlepších skalních lezkyň, letos se posunula na obtížnost 8b (10 UIAA).



Petr Čermák

Petr Čermák (1995) - lezení na obtížnost


Jedna z našich velkých lezeckých nadějí. Bohužel na prvních závodech EYC se "nepotkal s formou" tak, jak by chtěl a potřeboval, proto se MSJ účastní na vlastní náklady, přestože výsledky z loňského roku ukazovaly, že by do výběru pro MSJ patřit měl.
Výsledky v r. 2011: 2x finále v EYC, celkově nakonec 12. místo, do posledního závodu v první desítce...
Skály: loni výkonnostní skok ze 7c v předchozím roce na 8a+/8b. Letos i přes minimální možnost lézt na skalách potvrdil obtížnost 8b.


Mládež B (1998 - 1997)


nemáme zástupce



Předběžný program
středa 29.8.
- kvalifikace obtížnost 2. cesta
čtvrtek 30.8.
- kvalifikace obtížnost 1. cesta
pátek, 31.8.
- semifinále obtížnost
- finále obtížnost
sobota 1.9.
- kvalifikace rychlost
- finále rychlost
- Vyhlášení vítězů



Více v článku Marie Dichtlové na stránkách ČHS.
Výsledky na IFSC.

Marťan   [úpravy] 14:00 03.09.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratulace18:35:00 31.08.2012
Jeli jste bez šancí, ale nakonec jste pěkně zabojovali. Hlavně Jan. Gratuluji!!!!
Dadaodpovědět 
 Re: Gratulace21:18:06 03.09.2012
Pekne oni :-)
odpovědět 
 Re: Gratulace18:31:56 04.09.2012
Jj, Junior válí! Jen tak dál.
Pólodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Masiv Berana a Rorejsů
Level 50, 8+/9- / 9- / 9 / 9+ / 9+/10- / 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (138208)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Total Extrem 8a Medveja
Criogenetica 8a+ Medveja
House Of Pain 8a Medveja
Pirati S Marsa 6c Medveja
Dances Of Resistance Ext. 7c+ Medveja
Nově komentované:
Náplavka Is OVER! 6B Náplavka
Malé Yosemity 7/7+ Polední Kameny A Hlídači
Krásná Práce 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Beastmaker upevneni | Re: Plovouci karabina a smycka | Re: Beastmaker upevneni | Re: Plovouci karabina a smycka | Re: Beastmaker upevneni | Re: Beastmaker upevneni | Re: Beastmaker upevneni | Re: Beastmaker upevneni | Re: Beastmaker upevneni | Re: Dotaz |

 Nové komentáře:
Re: Trocha pozitivní kritiky | Re: ... | Zaverecne hodnoceni a tak... | Re: potrefené | Re: potrefené | Re: potrefené | Festival | Tip na hosta | Re: ... | Re: Buď rád |

 Kde to vře:
ČHS: Z funkce člena výkonného výboru odstoupil David Urbášek (97)
Der Heilige Gral (9a) (44)
Nové poloautomatické jistítko Singing Rock Rama (27)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 31 (27)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 29 (17)
Ádr brigáda (15)
Hangar Brno: přednáška Adama Ondry (14)
Hořící nebe… (9)
3. kolo Českého poháru v boulderingu (8)
Otto Rülke (6)

 Nově v inzerci:
lavinový batoh Mammut Protection Airbag 45 včetně cartridge | Asolo Revert GV vel. 8.5 | Coleman RAID | dětský celotělový úvaz Ocún Mojo | dětské lezečky LaSportiva Shark | DirectAlpine GUIDE | Lezba Praha | Karimatka Thermarest Trail Lite | BW lezeni přes obed | Saltic Spirit |

 Anketa:
Máte enviromentální smutek?
 Nikdy 
 111 
 Vyjímečně 
 57 
 Občas 
 90 
 Často 
 95 
 Imrvére 
 93 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.