LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS nebo smrt!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání

Závody
zrušeno? SP Chamonix (FRA) (11.07)
SP Briançon (FRA) (21.08)
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)

Žebříček
Cesty:
5.Jungling 11500
6.Volf 11408
7.Šofránko 11347
Bouldry:
5.Jungling 10825
6.Skála 10800
7.Novák 10700
Hory:
6.Zaoral 6391
7.Mrklovský 6123
8.Bloudek 5370

Výsledky
Rock Empire Český pohár v lezení obtížnost dospělých a mládeže (27.06)
Mistrovství Amerik (24.02)
O dřevěného Krakonoše 2020 (25.01)

Deníčky
4980 lezců
844962 cest
Nové přelezy:
Fuego 8b
Cannabis 7b+
Nothing Bu 10
21 Days 10
Mr. Freece 9-
Rustam Dir 8B
Berlin Cal 10-
Dropzone 9-
Rotes Auge 9-
Midsommar 9-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

FlashBalkna TRX/MultiTrainer Plugin

Vánoce v plném proudu, někdo jel za slunkem na jih, jiný za sněhem (taky na jih), někdo je s rodinkou doma a buší na druhou půlku překližkové sezóny a někdo rehabilituje, aby vůbec mohl v lednu chytnout chyt...

To poslední potrefilo mě, a tudíž normální vánoční denní cyklus běh-balkna-bachar vypadl ze hry. Co s tím? Ten běh by šel, ale hrazda? Na prsteníčku neunesu ani prsten, a tak můj pohled sklouzl na pseudo-trx v koutě pod hrazdou. První trx dostala žena, když ještě makala, takové krásně spletené z 15m zbytku lana...

originální trx na archivních snímcích:
trx z lana

Druhé, z obchodu, dostala už v produktivním věku, aby se vzpamatovala z porodů... No, od té doby leží v tom koutě... Mezi tím se ovšem planeta párkrát otočila, a všichni kolem, co ještě lezou, na různé (rádoby) TRX zařízení nedají dopustit. A pořád lezou líp a líp! Takže na tom asi něco bude...

Chvilka hledání na netu, a pseudo služby Geenitálního vládce internetu na mě chrlí jeden zaručenější trénink než druhý, včetně diplomky na trx a trénink fotbalistů (kde je bakalářka na trx a lezce?-) ). Naštěstí v tom koutě ležela ještě originální příručka! A myslela i na invalidní důchodce! A navíc měla trénink založený na časech (raději než na opakování, což se mi při úplné trx negramotnosti neosvědčilo, neboť občas stačí "prostě být v té pozici" a "ono to něco dělá") - https://www.e-sportshop.cz/data/navody/015014.pdf

Trénink podle výrobce multitraineru - www.e-sportshop.cz

FlashBoulderBalkna, a to, že mi říká a ukazuje, kdy co mám dělat místo stopek a poznámek, mi na visy slouží více než dobře, takže její využití, aby na mě řvala místo ženy, teda, trenéra... bylo na snadě (přece jen tam člověk většinu času visí za obě ruce) a tak vznikl FlashBalknaMultiTrainerPlugin (linky na stažení dole, FlashBoulderBalkna je již nabízí ve "známých pluginech").

Trénink se stává z 12 (z toho 3 dvoustranné, čili 15) různých cviků nacpaných do cca 30 minut. Každý se cvičí (překvapivě) pouze jednou, ale v dané sekvenci. Na počátku jsou dlouhé pauzy, takže i začátečník se stihne přeskládat. Jednotlivé cviky byly také v brožurce dobře popsány (opsáno do pluginu). Později se cvičení prodlužuje a pauzy zkracují - až tak, že jsem tak tak stíhal se přeskládat. Taky on minutový cvik na svaly, které jsem nikdy nepoužíval, už byl tak tak (na rozdíl od 20 sekundové počáteční dávky, která byla i pro lemroucha ála já tak akorát). Základní tréninky obsahují i několika minutové rozehřátí. Pokročilý trénink již zahřátí neobsahuje (to ale neznamená, že tam nepatří!), a hodí se na tunění, v rámci aplikace, dle potřeb okamžiku a cvičence.
Obecně dává sekvence smysl, a konstantní čas cca 22 minut+(5-10) minut rozcvičení je fajn. Koncová 1 minuta cvičit a 20s odpočívat je navíc již docela těžké.

Trénink podle českého distributora TRX - www.trxsystem.cz

Po týdenním hraní s tréninky z multitrainer příručky to začlo chtít změnu. Proto jsem sáhl po ještě oficiálnějším návodu - http://www.trxsystem.cz/ (stránka vám pdf příručku vnutí po chvíli skrolování). Brožurka bohužel neobsahuje prakticky žádný popis (zato obsahuje spoustu blábolů jak poznat neoriginální TRX a proč koupit origoš za 3000...), ale zase fotky jsou o něco lepší. Obsahuje trénink skládající se ze tří kol. Každé kolo se skládá z 5 cviků, z toho některé oboustranné. A vždy se jede 2x. Následuje minuta pauza a další kolo. V základu po deseti opakování, celý trénink cca 30 minut. Ztěžování probíhá jednoduše přidáváním opakování. Protože první trx plugin pro FlashBoulderBalknu fungoval výborně, nacpal jsem tam i tento - odhadem 6-8 opakování = 20 sekund.
Byl jsem moc rád, že jsem nejdříve šaškoval s multitrainer brožurkou, neboť 15s pauza je pro začátečníka málo na přeskládání. Velmi málo... Na druhou stranu v rámci kola není potřeba přeštelovávat TRX. První kolo je zaměřené na ruce - střední délka popruhů. Druhé kolo je zaměřeno na nohy, a potřebuje dlouhé popruhy. Poslední kolo je na střed těla, a nejvhodnější je něco na půl cesty mezi dlouhou a střední délkou. Tréninky jsou od 25 minut do 45 minut, zahřátí není započítáno v tréninku, ale 5-10 minut je tak akorát.
Pozor, 20/15 odpovídá cca 7 opakováním na 15s pauzu. Toto jsem pozměnil oproti předloze, protože: 20 se počítá líp než 27.3, a protože originálních 10 opakování (tedy 30s, pro některé cviky i více, na 15s pauzu) mi přišlo na začátečníka opravdu velmi, ale velmi tvrdé.
Na rozdíl od multitrainer brožurky, jsou cviky pravá/levá tentokrát v rámci jednoho cviku (i když s časem na prohození rukou/nohou).
Opět, poslední trénink 60 cvik/30s pauzy se hodí na tunění, v rámci aplikace, dle potřeb okamžiku a cvičence. Je opravdu velmi škoda, že v příručce není popis cviků, neboť občas jsem (na rozdíl od multitrainer brožurky) opravdu tápal, jak cvik správně provést.

Závěr

Nevím, jestli jsou posbírané tréninky dobré nebo špatné, rozhodně nejsou lezecky zaměřené. Oba jsou zcela jistě začátečnické, ale jako úvod do "těch módních popruhů" mi moc pomohly. A nakolik můžu soudit, implementace do "drbací" aplikace FBB, říkající kdy co dělat, a kdy odpočívat, funguje překvapivě více než skvěle, a třeba pomůže proniknout do "těch popruhů" i dalším... Plugin v součastnosti nemá anglickou lokalizaci, ale časem to přeložím...

Stažení

FlashBalknaMultiTrainerPlugin
homepage: https://github.com/...FlashBalknaMultiTrainerPlugin
vydání: https://github.com/.../releases
stažení: https://github.com/.../ FlashBalknaMultiTrainerPlugin_0.2.jar
FlashBoulderBalkna aplikace pro PC:
homepage: https://github.com/...FlashBalknaSwing
vydání: https://github.com/.../releases
stažení: https://github.com/.../FlashBalknaSwing_2.2.jar
FlashBoulderBalkna pro Android:
homepage: https://github.com/...FlashBalknaAndroid
vydání: https://github.com/.../releases
stažení: https://github.com/judovana/.../ Flash.Boulder.Balkna-release.apk
Pro android také samozřejmě v PlayStore...
Internet to používá pro stahování pluginů. Čili klidně zakažte, ale on Android dělá obstrukce i pro přístup do souborového systému, a jediná oficiální cesta je do aplikace něco koupit. Budoucnost je krásná:(

P.S.

V okamžiku publikování mám ozkoušený multitrainer 20, 30, 40, 50 a trx 20, 30, 40. Pokud bude chybka v některém dalším, prosím, nahlašte.

Doporučuji brožurky před prvním cvičením prolítnout, a každý cvik nastoupit a zkusit, protože během cvičení není na "prvotní luštění" a pokusování s nastavením opravdu čas.


judovana   [úpravy] 09:52 29.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 TRX trénink13:53:30 29.12.2017
Dobrý den,

děkuji za zmínku o mém webu www.trxsystem.cz. Jen bych si dovolil zde poznamenat, že web není distrubutor TRX a neobsahuje nesmysly. Nesmysly obsahuje web https://www.e-sportshop.cz/, který kopíruje produkty TRX, vyrábí nekvalitní kopie a publikuje tréninky a návody, které neodpovídají správným technikám cvičení na závěsném systému. 


Lukáš Dubinaodpovědět 
 Re: TRX trénink13:57:36 29.12.2017
to nám nevadí, nepotřebujem utrácet za drahý originály. TRX snadno na doma vyrobíte ze stahovacího popruhu 2ks a 2ks plastové trubky 12cm jako rukojeti. hezký nový rock
odpovědět 
 Re: TRX trénink20:53:37 29.12.2017
hlavne diky ze me nenutis to cely hend samzat...
Ta brozurka je celkem fajn, ale fakt tam absolutne chyby jakykoliv textovy popis tech cviku. Zvyraznit co nedelat (naprikald kdy se opravdu neoprit nohou o zem a kdy to naopaknevadi neb to cvik jen ulehci) a zduraznit co delat. Treba mountainclimber - zvedat prdel nahopru nebo ne? Nebo ten posledni - je to jeden pohyb neo tri-ctyri (nahoru, k osbe odesve dou) ci nejaka jina kombinace?
judovanaodpovědět 

 :)13:55:44 29.12.2017
je to i pro pc, zkusím to, nemám bezdotykovej telefon :)
odpovědět 

 Nevhodnost TRX16:19:30 29.12.2017
TRX má několik úskalí.

1. Pokud vím, pro lezce je trénink na TRX k ničemu, možná i spíše kontraproduktivní. Samozřejmě názorů může být více, ale potřeby lezců se od toho, co trx nabízí, liší.

2. Když už s trx někdo cvičí, na 95 % cvičí špatně. Aby cvičení neškodilo a působilo tak, jak je popsáno, musí být cviky provedeny technicky poměrně přesně. Naprostá většina  začátečníků to sama dobře nezvládne. 

3. Orig TRX. Cena originálu je vysoká, ale na druhou stranu úplně levné kopie zavání úrazem. Už jsem měl v ruce natažené nekvalitní karabiny, ostré hrany kovových částí, které předřely látku, povolené švy... Vypadá to jako maličkosti, ale představte si sami, co se stane, když jste třeba v hlubokém kliku 30 cm nad zemí, a ono to povolí. Pád na obličej je tutovka. Tím neříkám, že se má kupovat jen originál, ale úplně levné kopie také nejsou to pravé. Používám například "MultiTrainer inSPORTline - závěsný posilovací systém" a cena i kvalita super. Jistě toho najdete víc, ale třeba Závěsný systém z Globusu se přesně ukázka toho, jak to vypadat nemá.

Hodně štěstí a málo úrazů :-)
odpovědět 
 Aplikace na kampus.18:48:03 29.12.2017
Prosim vas, ja tomu vůbec nerozumim. Nechapu co jsou pluginy a podobne a neumim nic z toho otevřít. Mam tedy prosbu. Mam iphone a mam kampus. Poradite mi, jak jednoduse nekde stahnu nejakou aplikaci podle které bych zacal trénovat, bohate staci zakladni trenink. Umim stahovat z Applestoru. Neumim stahovat placene aplikace, penez mam dost, ale bojim se zadat informace ke sve karte, mozna mi poradite. Chtel bych aby to bylo v cestine. Na TRX nemusim, ale na ten kampus by bylo fajn něco mit. Nebo nekomu zaplatim prevodem, když mio něco posle na stahnuti. Diky, pokud se to nekomu podari.
Martas.odpovědět 
  Re: Aplikace na kampus.20:14:01 29.12.2017
s ifounem ses v prdeli. to je jen do kavarnyna kontrolu statusu na fuckbooku nebo tviiitru
xp13odpovědět 
   Re: Aplikace na kampus.09:07:06 30.12.2017
ne ne. Iphone nemá chybu, ale bohužel mam jen FB tak nemohu kontrolovat status na twitteru....sorry.Kdo jednou iphone ma, ten nikdy vice jiny nechce, tomu podlehnes i Ty...casem.
Martas.odpovědět 
    Re: Aplikace na kampus.11:52:18 30.12.2017
"Iphone nemá chybu"
Ze vzdy tyhle vyroky vynaseji lide, kteri neumi ani instalovat aplikace.. :)
odpovědět 
     Re: Aplikace na kampus.08:39:14 31.12.2017
nezbyva nez to prijmout jako fakt.
Martas.odpovědět 
      Re: Aplikace na kampus.11:45:40 31.12.2017
Děkujeme Vám. Bez Vás bychom nebyli.
Váš a jen Váš Appleodpovědět 
       Re: Aplikace na kampus.13:37:37 02.01.2018
Dovolte abych i já Vám poděkoval. bez Vás bych také už nebyl tak ve vatě pardon v mouce.
Pekař.odpovědět 
  Re: Aplikace na kampus.20:48:46 29.12.2017
pokud mas penez dost kup si tablet/phoun s andoridem, nebo nejkej male notas s normlanim OS. NA obe dve tydle veci muzes nahrat FlashBoulderBalknu, a protoze ten program mam rad, tak ti na nem seco poradim aji zadara - mejl, telefon nebo jina vzdalena forma komunikace....

ps: paranoia s kartou je na miste.
pps: chvili jsem programoval pro bankovni sektor, nez nase oddeleni zavreli, protoze jsme jim tvrdili ze bezkontaktni karta neniuplne bezpecna....
judovanaodpovědět 
   Re: Aplikace na kampus.09:09:09 30.12.2017
Prave ze mam jen iphone a taky ipad, tak nechci kupovat další, to by bylo moc techniky...takze nic? Ten Zlagboard prozkoumam, ale ja mam i boulderovku doma.
Martas.odpovědět 
  Re: Aplikace na kampus.00:20:55 30.12.2017
Pokud máš dost peněz, kup si Zlagboard a k tomu je naprosto konfortní aplikace, kterou prostě jen pooužíváš a s pluginy se trápit nemusíš.
Petr Jandíkodpovědět 
  Re: Aplikace na kampus.00:21:00 30.12.2017
Pokud máš dost peněz, kup si Zlagboard a k tomu je naprosto konfortní aplikace, kterou prostě jen pooužíváš a s pluginy se trápit nemusíš.
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: Aplikace na kampus.09:14:08 30.12.2017
Petre, ten zlagboard bude fungovat i na iphonu, nebo k tomu je pristroj v cene? Taky tam vidim jen stahnuti z Google play totiž.
Martas.odpovědět 
    Re: Aplikace na kampus.11:30:51 30.12.2017
heled, fakt tohle nehrot, a kup nejakou ptakovinu s androidem,a mej ji natrvalo - jen kuli temhle aplikacim - u te balkny na te sve buldrovce. Ja telefon s andoridem nemam. Je to na nic (ale tohle si myslim i o ifounech) u balkny mam malkinkej pocitac za 5dolaru. Jenze sem IT (cti ííítýýý jako ET mimozemstan) ..toz si to nejak rozhcodim. Ty tam atkle budes mit nejakej patalfoun/patbalet...
judovanaodpovědět 
    Re: Aplikace na kampus.13:03:45 31.12.2017
https://zlagboard.com/app#home Tady máš odkazy na stažení variant pro iOS i Android.
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: Aplikace na kampus.11:59:49 30.12.2017
Áaaaa, pan Zlagboard znovu v akci :D. Asi se to moc neprodává, co?
odpovědět 
  Re: Aplikace na kampus.11:58:17 30.12.2017
Ahoj Martasi. Můžu Ti pomoci. Řešení je dost jednoduché, takže to bude otázka pár minut. Udělám to bezplatně. Jen k tomu prosím potřebuji, aby si zde uvedl číslo své platební karty a CVV kód (třímístný kód na druhé straně karty). Aplikaci Ti aktivituji přes tzv. Apple remote install. Až to budu mít hotové, dojde Ti výzva k instalaci v podobě klasické notifikace (zprávy). Tu jen potvrdíš a je hotovo. Apple toto má fakt geniálně řešené. Instaluji takto aplikace mým rodičům, kteří technice moc nerozumí.
Jirka Toman Vomackaodpovědět 
   Re: Aplikace na kampus.08:44:58 31.12.2017
To asi bude nejaky forek. Bezplatne a platebni karta? No tak pokud to není vtip, tak Te poprosim at mi napises na email (-:
Martas.odpovědět 
    Re: Aplikace na kampus.10:02:17 31.12.2017
Ahoj, fakt bych Jirkovi Omackovi nic neposílal, i kdyby to byl/nebyl vtip.


Elementodpovědět 
  Re: Aplikace na kampus.13:38:38 31.12.2017
ahoj, treba Beastmaster aplikace je pro iphone uplne bezproblemova. Balknu Beastmaster origos nemam, visim jen na nejake jednoduche balkne, k tomu pouzivam jejich aplikaci. Stalo to kolem 4 dolaru.
 ONodpovědět 
   Re: Aplikace na kampus.13:41:22 31.12.2017
uz jsem uplne blbej...ne beastmaster, ale beastmaker...sorry
 ONodpovědět 
   Re: Aplikace na kampus.13:44:18 31.12.2017
uz jsem uplne blbej...ne beastmaster, ale beastmaker...sorry
 ONodpovědět 
 Re: Nevhodnost TRX19:09:37 29.12.2017
pěkný tendenční kecy. kdo má trochu rozumu, vidí co je šrot a co není. a když se někde deformuje karabinka, tak ji vyměním...
odpovědět 
  Re: Nevhodnost TRX21:38:41 29.12.2017
Když se někde deformuje karabina, tak ji vyměníš? Ok, to je fajn. Sice to s sebou nese riziko, že místo deformace karabina nebo spona rovnou prasknou, ale samozřejmě proč ne. Když tě bude bavit v průběhu cvičení to pořád kontrolovat... :-) Že tě budou nové karabiny a spony stát tolik, co levnější dobré TRX, snad ani nepíšu :-)
odpovědět 
   Re: Nevhodnost TRX09:44:46 30.12.2017
Vyhovujici TRX maji v dekatlonu za 450 ( dobry darek pro vsechny- skvela houpacka pro deti ) cviku na youtube halda. Za nasich mladych let jsme nemuseli mit aplikace a genialni mobily na kempus- staci skakat nahoru a dolu s par obmenama. Zeptejte se honzy karese, co se dalo delat pred 25ti lety. Jeste jsem nevidel karabinu nebo popruh co by pri normalnim zatizeni praskly -mozna na klice..
A.odpovědět 
    Re: Nevhodnost TRX10:47:37 30.12.2017
Na tu houpačku pro děti asi vyhovuje, ale jinak ne. Každý závěsný systém má jiný způsob konstrukce a konkrétně Strap Training 100 má problematický způsob ukotvení. Systém, kde je popruh s madly jeden průběžný, je lepší. Lze protáhnout skrz hms a u vyvažovacích cviků jsi nucen zapojit mnohem více svalů pro zpevnění. Ale samozřejmě stačí kus provazu a trubka a máte to samé :-)
odpovědět 
     Re: Nevhodnost TRX18:47:27 30.12.2017
Presne..kdyz budu chtit, tak si to presiju za 15min. Zatim mi to staci, i kdyz delam vsechno blbe. Podpisem pocinaje, pres lehsedy shyby kempus a lezenim konce. Samozrejme by mohlo byt vsechno lepsi, ale projevuju aspon snahu ;) od teorie je tu spousta "kvalifikovanejsich" treneru a rozumbradu :)
Aodpovědět 
      Re: Nevhodnost TRX14:54:12 31.12.2017
Zkus se podívat na nějaké stěně na zahřívací rozcvičku dětského/mládežnického kroužku. A to to teoreticky mají vést proškolení lidé :-(
odpovědět 
 Re: Nevhodnost TRX20:50:37 29.12.2017
Taky vedu ten multitrainer... Mam 97kg a v obchode me tehda varovali pred tou karabli,,,, toz jsem tam dal 2x 2mm snurku aby az to prdne aby to nebyla zem... Toz tyhle vanoce to zase prezilo :)
judovanaodpovědět 
 Re: Nevhodnost TRX10:36:09 30.12.2017
TRX rozhodně lezcům má co říct. V první řadě je to dobrý kompenzační nástroj, ale dá se na něm i posilovat tak, aby to lezec zužitkoval při lezení. Ke správnosti cviků- stačí se domluvit na jednu či dvě návštěvy u fyzioterapeuta a pohybově průměrně inteligentní lezec určitě pochopí, co se po něm na TRX chce.
vašek k.odpovědět 
  Re: Nevhodnost TRX10:53:38 30.12.2017
Tak s tím nesouhlasím. Ok, o té vhodnosti nebo nevhodnosti by se dalo diskutovat, ale o tom správném provedení ne. Normální člověk se neumí správně ani srovnat do kliku nebo shybu, 90 % lidí dělá špatně i obyčejný dřep. A nastavit se sám, abys správně držel linii páteře, chodidla, pánev... abys zapojoval správně břišní svaly, měl správně kolena... to bez pomoci nedáš. A i když ti to někdo vysvětlí, stejně sám bez kontroly někde ujedeš.
odpovědět 
   Re: Nevhodnost TRX11:32:08 30.12.2017
proto se vetisna sportuu dela ve dvou. Aby ten druhej na tebe koukala opravil te. Inac jo, na tom TRX byt spraven je dost tezky :(
judovanaodpovědět 
    Re: Nevhodnost TRX14:11:32 30.12.2017
Ale jo. Jenže pokud jste ti, co se umí v tomto opravit a dělat to správně, zřejmě už nebudete podobné pomůcky potřebovat, protože víte, co a jak. Všechny tyto hračky jsou pro laiky, co si myslí, že jim pomohou :-) Ale jinak samozřejmě je lepší dělat alespoň něco, než nic.

A ještě k tomu cvičení ve dvou a lidem, co tomu rozumí - stačí se někdy podívat ve fitku, jak kámoši cvičí a co si při tom říkají. Ostatně není potřeba chodit daleko, i pod stěnami vidíš hodně zajímavostí. Nebo i přímo v tělocvičnách. To, jak i instruktoři a učitelé nechávají dělat děti lehy/sedy nebo dřepy, je na 99 % špatně. A že na stěnách mají skoro všichni špatné držení těla a ohnutá záda, je pravda také. Klasikou bývá, že každý udělá desítky leh/sed nebo shybů, ale když ho srovnáš do správné pozice a zapojíš odpovídající svaly, stěží udělají jeden či dva. Myslím, že třeba Kareš by mohl vyprávět :-)
odpovědět 
   Re: Nevhodnost TRX12:09:17 30.12.2017
Ja bych spis rekl, ze se az moc papouskuje par nazoru, ktere jsou trochu vytrzene z kontextu... Nejake cleneni "spravne / dobre" u cviku, ktere nam jsou svym zpusobem prirozene, neexistuje. Neco jineho je, pokud bychom probirali cviky s extra tezkejma cinkama..
odpovědět 
   Re: Nevhodnost TRX14:14:05 30.12.2017
Pochopit se to dá rychle, to mi nevymluvíš. Lezení je o pohybové inteligenci a proto když člověk slušně leze, tak to rozhodně od odborníka hodně rychle pochopí. Tělo je vybaveno proprioceptory a proto, pokud ho vnímáš, tak víš jak máš například naklopenou pánev, nebo jestli máš lopatky hezky u sebe... Zároveň, pokud víš jak to má být správně, tak není problém se korigovat sám. Druhá věc je, že většina lidí (včetně mě) cvičí na TRX špatně, protože na něm dělají to, na co nemají. To ale není problém toho konceptu, protože ve většině cviků jde regulovat zátěž a u těch u kterých nejde, tak to člověk zase jednoduše pozná, pokud na ně nemá ( ramana u uší, hyperlordózy, hyperkyfóza...) pomocí proprioceptorů a nebo i pomocí zrcadla či foťáku. Howk
vašek k.odpovědět 
    Re: Nevhodnost TRX15:52:21 30.12.2017
Já s tebou naprosto souhlasím, nic proti nemám :-) Jen tam považuji za extra důležité to slovíčko "pokud". Řada lidí ty rozdíly totiž nevnímá. A další věcí je správné výchozí postavení a následně pak jeho udržení při zátěži, zejména pokud je zatížení na max. A opět platí, co jsem uvedl výše - pokud už je někdo tak pokročilý, že podobné věci zvládá, jsou pro něj tyto texty zbytečné. Zkus se na to podívat tak, že podle rad zde nebudou cvičit zkušení sportovci, ale lidi, co si koupili TRX k vánocům, a teď se na něm hodlají v rámci novoročních předsevzetí strhat...
odpovědět 
     Re: Nevhodnost TRX14:18:17 02.01.2018
ano slovíčko pokud, je extra důležité, proto si ho raději zopakujeme, opakute po mě:
pokud pokud pokud pokud pokud pokud pokud pokud
pokud pokud pokud pokud pokud pokud pokud pokud
pokud pokud pokud pokud pokud pokud pokud pokud
pokud pokud pokud pokud pokud pokud pokud pokud
pokud pokud pokud pokud pokud pokud pokud pokud
:))
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Drážďanská Věž
Bič, VIIa
 Databáze cest:
Všechny cesty (145364)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
You Are So Vain 6- Südlicher Frankenjura
Die Ominöse 5- Südlicher Frankenjura
Die Härte 4+ Südlicher Frankenjura
Südwestverschneidung 4+ Südlicher Frankenjura
Oelze-Queitsch-WG 8- Frankenjura
Nově komentované:
Porro D´Aqua 9+ Geyikbayiri
Porro D´Aqua 9+ Geyikbayiri
Mum Isiginda Yemek Sag 8+/9- Geyikbayiri
Ange De L´Oubli 9 Geyikbayiri
Tanz Der Arroganz 9+/10- Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Ideální podminka | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Ideální podminka | Bouldering gymy v Praze | Re: Ideální podminka | Re: Ideální podminka | Re: Ideální podminka |

 Nové komentáře:
Re: Sleduje to někdo? | Mňam | Borci! | Re: Sleduje to někdo? | Re: Sleduje to někdo? | Re: Sleduje to někdo? | Re: prdelka | Re: Sleduje to někdo? | Re: prdelka | no do prdele |

 Kde to vře:
Film o výstupu Kláry Kolouchové na K2 je v kinech (66)
Zlomil se slaňák (60)
Chceš se proletět? Nová Montana má křídla (45)
Adam Ondra #77 (28)
Jana Vincourková zapisuje 2. boulder za 8B (21)
Alex Megos oznámil přelez druhého 9c na světě (18)
Film o prvosjezdu K2 na lyžích z roku 2018 celý ke zhlédnutí (11)
HS: Pád lezkyně ze 4metrového bouldru u Děčínského Sněžníku (11)
Vědci: tekuté mágo s 80 % alkoholu zabíjí koronavirus na chytech (10)
Smrtelný pád polského horolezce z Dubkeho lávky v Tatrách (7)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Pearl QC, velikost 43 (aktuálně 42,5) | Boty La Sportiva Spantik | SCARPA MANTA GTX | Lezecké babí léto na Jižní Moravě | Lezecké babí léto na Jižní Moravě | Prodám zcela nové expediční boty Lowa vel.43 | Spolulezec/Spolulezkyně - Brno | prodám vybavení | prodám vybavení | LA SPORTIVA TX5 LOW GTX |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 3296 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 1380 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 15424 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 2046 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.