LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vychází nové vydání knihy Julia Kugyho: Ze života horolezce
Nové průvodce světových oblastí
Vychází nová kniha Máry Holečka o Gasherbrumu I.

Závody
Makak boulder kolotoč (18.01)
SP v ledolezení Čína (18.01)
SP v ledolezení Švýcarsko (24.01)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13722
2.Konečný 13075
3.Vopat 11896
Bouldry:
1.Stráník 11600
2.Jungling 11050
3.Stráník 10925
Hory:
1.Skopec 6646
2.Coubal 6161
3.Nikita 6006

Výsledky
EP v ledolezení Slovensko (08.12)
MMČR v boulderingu (07.12)
EP v ledolezení Slovinsko (01.12)

Deníčky
4585 lezců
727786 cest
Nové přelezy:
Cvičky Ve 7C/7C+
Panelstory 7C+
Velmi Vyso 8A
Zkrat 7C+/8A
Vrchcáby 7B+
Velká Post 7C+
Rychle A Z 7C+
Amb Pal No 7b
Chute Emoc 7b+
Návrat Sně 8A+ tr

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder bar Točna - Jihlava
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zpráva ze závodu Tendon ČPM

Pardubice

V sobotu 15. června 2013 se na pardubické stěně ve sportovním areálu H-Centrum Staré Hradiště uskutečnilo třetí kolo Tendon Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost.

V osm hodin začala prezentace závodníků, kterých i přes nádherné počasí dorazilo celkem 117 (64 chlapců a 53 dívek). O půl deváté, po předlezení kvalifikačních cest odstartovaly vlastní závody. V každém okamžiku se na této ne zcela velké stěně lezly současně čtyři kvalifikační cesty, takže to pěkně ubíhalo a chvilku po čtvrt na dvě dolezl poslední junior. Všichni závodníci tak z vydýchané stěny konečně vyběhli na čerství vzduch a na sluníčku si vychutnali připravenou zmrzlinu a ledovou tříšť.
Izolace byla uzavřena ve 14:15 a snažili jsme se, aby v ní závodníci strávili co nejméně času. Také ve finále se lezly současně čtyři cesty, které byly postaveny zřejmě "hodně přísně", protože ani jeden z 69 finalistů nedokázal dolézt až do TOPu. Poslední finalista se dotkl zpět země chvilku po čtvrt na pět a tím ukončil celé závody. Teď už zbylo pouze vytisknout diplomy a připravit vše na závěrečný ceremoniál.
Během vyhlášení vítězů byli odměněni všichni finalisté. První tři cenami od hlavního partnera seriálu Tendon, ostatní pak cenami od místních sponzorů.
Na nejvyšší stupínek vystoupali Nela Tvrzníková, Eliška Adamovská, Veronika Šimková, Veronika Scheuerová, Iva Vejmolová, Lukáš Doleček, Matěj Burian, Vojta Trojan, Martin Jech a Michal Štěpánek. 
O stupínek níže dolezli Eliška Bulenová, Hana Křížová, Kateřina Zachrdlová, Andrea Pokorná, Eva Křížová, Jáchym Cink, Radim Hejdušek, Vojta Vlk, Vojta Sedláček a Jan Novák.
Poslední volné příčky na stupních vítězů obsadili Markéta Janošová, Adéla Moravcová, Lucka Kupčíková, Jana Bogárová, Zuzana Pfeiferová, Jakub Skoupý, Pavel Adam, Jakub Dvouletý, René Daňa a Michal Petřek.
Všem závodníkům gratuluji k výkonům, které předvedli a děkuji, všem kteří dali přednost našim závodům před nádherným dnem někde v přírodě a dorazili do Pardubic.
Pokud se někomu cokoliv na těchto závodech nelíbilo, dejte mi prosím vědět já Vám rád odpovím a pokusím se, pokud to byla naše chyba, aby se v budoucnu neopakovala. Chyby jsme udělali, žádné se nezříkám, jdou za mnou jako hlavním pořadatelem a jsem ochoten o nich diskutovat (ne však s anonymy).
Všem přeji krásné léto a po prázdninách se těším na shledanou 21. září v Jičíně.


Tomáš Miřejovský   [úpravy] 11:15 24.06.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Rozhodčí?16:43:42 25.06.2013
Velice mě překvapilo jaká je nejednotnost rozhodčích. Jeden lezce za chybu nekompromisně sundal a druhý lezce nechal klidně pokračovat dál. Neměl by se v tom udělat pořádek? A chyby nedělali žádní nováčci.
B.odpovědět 
 Re: Rozhodčí?19:34:38 25.06.2013
Chybu udělal každý, kdo tam byl. V tom počasí, co bylo, se mohl do tělocvičny zavřít fakt jen fanatik :-)
odpovědět 
  Re: Rozhodčí?09:44:11 26.06.2013
To máš pravdu, za těchto podmínek, které panují ve sportovním lezení se závodů zúčastňuje jenom fanatik.
Tomodpovědět 

 Pár poznámek21:23:21 03.07.2013
Předně reakce na poznámky výše.
Termín závodů určuje Komise soutěžního lezení mládeže (KSLM) po domluvě s pořadatelem. Závodníci ani jejich trenéři případně rodiče na to nemají pražádný vliv. Ti se mnohou maximálně rozhodnout zda na dotyčné závody jsou ochotni jet, když už se jednou ta jejich ratolest rozhodla účastnit poháru tj. SERIÁLU závodů. A to, že KSLM plánuje závody ČP na půli června do tělocvičny, bude dáno spíše termínem, kdy je ochoten provozovatel stěny ji pro závody poskytnout (zajisté nikdo nemohl na začátku roku v době plánování závodů předpokládat, že by v půli června bylo "nečekaných" třicet stupňů ve stínu, že…). V zimě má totiž provozovatel tělocvičnu plnou běžných platících návštěvníků, tak proč by pouštěl kšeft... V zimě – v plné překližkové sezoně – pořádají závody obvykle jen oddílové stěny – ty stěny, nad kterými ne jen šéfová komise ohrnuje nos.
A tak řeči o fanaticích zavírajících se v letním počasí do tělocvičny jsou jen keci v kleci exotů, kterých se závody děcek netýkají…

Mě však v první moment, kdy jsem vstoupil do H-centra, zaujala jiná věc a to parametry stěny. V platných pravidlech pro pořádání závodů se totiž píše:

„Pravidla soutěžního lezení ČHS 2013 bod 4.1.2 Soutěže v lezení na obtížnost se konají na účelově vyrobených umělých stěnách s MINIMÁLNÍ VÝŠKOU 10 metrů(!), které dovolují postavit cesty s minimální délkou 12 metrů a minimální šířkou každé cesty 3 metry. Hlavní rozhodčí může po úvaze povolit šířku menší než 3 metry na omezeném úseku cesty.“

Tato stěna přitom dle vyjádření provozovatele má pouhých 7,5m výšky … a délka soutěžních cest nedosahovala požadovaných dvanácti metrů ani náhodou. Tak nanejvýš 2/3 požadované délky… zcela určitě u všech tří cest kategorie D.

Ne že by u závodů regionálního poháru tomu bývalo jinak, ale pro ně platí citace podmínek pro pořádání závodů na horosvazu: „Pravidla pro OSTATNÍ závody jsou méně striktní než pravidla ČESKÉHO POHÁRU a MČR, pořadatelé je mohou přizpůsobit místním podmínkám a možnostem.“ A pro místní závody tato pravidla nejsou závazná vůbec.

Sám bych si toho asi ani nevšiml, kdyby právě na tomto vedení KSLM, ale i její někteří členové „nerajtovali“ jako na klíčové podmínce pro pořádání závodů, ovšem i u závodů nižší kategorie! Shodou okolností jedním z nejhlasitějších zastánců tohoto postoje vedení KSML je i Tomáš Miřejovský – provozovatel této stěny.

Celkově vzato i s přihlédnutím k ještě dalším "záležitostem" tak na závod místního významu, byl tento závod odpovídající, na regionální pohár se zdviženým obočím, ale Český pohár…???

Jenže závody místního významu jsou zcela bez podpory ČHS a jejich uspořádání je velká fuška, neb kromě samotného závodu si sami musíte nejprve zajistit sponzory na diplomy, medaile, věcné ceny a teprve až pak přichází na řadu samotný závod se vším, co k tomu patří. A když po závodě skončíte na černé nule a ne v červených číslech, tak po celé té dřině, která kolem toho samozřejmě je, si můžete gratulovat, že jste byli úspěšní.
U závodů regionálního poháru již vše (diplomy a věcné ceny v hodnotě 30tis.!) dodá partner ČHS a k tomu ještě vyplatí 8 tis. což sice není na zbohatnutí, ale v kombinaci s příjmem ze startovného (příkladně u Sobotky nějakých 16,6 tis) je již docela pozitivní bilance, kterou za jeden den provozu lezecké stěny velikosti H-Centra či Sobotky stěží vydělá. Rozhodně ne během klasického červnového dne.
Ovšem u Českého poháru kromě diplomů, medailí a věcných cen dodaných generálním partnerem vyplatí ČHS pořadateli dokonce 22 tis. K tomu je třeba připočíst nějakých 12 tis. ze startovného což v úhrnu dělá nějakých 34 tis za jeden letní den, kdy by na stěně za normálních okolností neměli ani nohu…

No co by jste řekli, že si vybere provozovatel stěny, když je současně členem komise a má tak možnost ovlivnit její rozhodování...
JiBodpovědět 
 Re: Pár poznámek19:49:47 07.07.2013
Pane Babačo, nevím o co Vám jde, ale opatrně na svoje výroky, které nemáte vůbec podložené a ověřené.
Nevím, kde jste zjistil, že já osobně jsem provozovatelem stěny H-Centrum Staré Hradiště.
Výhradním provozovatelem je firma H-Centrum. Tímto jíopět děkuji za to, že tuto stěnu poskytla kuspořádání závodu. Závod uspořádal pardubický horolezecký oddíl,jehož členové, jako kterýkoliv jiný člověk chodí na tuto stěnu lézt a trénovat. Oddíl si tutostěnu pronajal a za její pronájem řádně zaplatil.
Tomáš Miřejovskýodpovědět 
  Re: Pár poznámek20:56:56 09.07.2013
Ještěže Ty, Miřejovský, se stěnou v H-centru nemáš vůbec, ale opravdu vůbec nic společného, a že jsi jen takový obyčejný lezec návštěvník, “jako kterýkoliv jiný člověk, který chodí na tuto stěnu lézt a trénovat…“ Takové pohádky si můžeš vyprávět tak akorát anonymním “idiotům“ níže.

Viz.: http://www.hcentrum.net/cs/sport/climbing/seznam-cest
JiBodpovědět 
   Re: Pár poznámek21:05:42 09.07.2013
Oprava:
Nemělo být ´…anonymním “idiotům“ níže´, ale ´…anonymním “debilům“ níže´. Za nepřesnou citaci vlastního sebehodnocení dotyčného pisatele se tímto omlouvám.
JiBodpovědět 
   Re: Pár poznámek20:06:05 10.07.2013
Tak hele VY BABAČO.
Krásně udělaný schémata cest,že? Povedli se mi a spousta lidí mi je chválí. Ale to je ten propastný rozdíl mezi námi. Za mnou je vidět dost práce (hlavně pro děti) a spousta spokojených a veselých lidí.
Zatímco za vámi, co ještě nic nepředvedl, jen spousta keců a obrovská řada znechucených a naštvaných lidí, kteří by vám nejradši dali pěkně na budku. Jenže jim za to takový hňup nestojí.
Je mi vás dost líto, zkuste nějakého psychiatra,třeba by vám mohl pomoci.
Tomáš Miřejovskýodpovědět 
    Re: Pár poznámek06:52:16 11.07.2013
V argumentační nouzi nejvyšší jsou nadávky a sprostota Miřejovskému nejbližší…

K politováni jsi tady tak nanejvýš Ty MIŘEJOVSKÝ. Kdy místo uznání chyby za zjevné porušení vámi (KSLM) schválených pravidel jen stáčíš debatu k urážkám a pokoušíš se dehoneststovat toho, kdo na chybu – nesplnění závazných podmínek - upozornil. Děláš tady ze sebe dobrodince, ale ve skutečnosti jen hrabeš pod sebe.


Jinak o tom jak říkáš, že je “propastný rozdíl mezi námi dvěma“, tak asi ano. Namátkou zde (;-):

http://www.televize-pribor.cz/soubory/file5855.wmv
JiBodpovědět 
     Re: Pár poznámek19:19:08 11.07.2013
Tak Babača má další zásek na pažbě...
Dichtlová, Binter, Miřejovský.
A kdopak bude další.
To je panečku nenávist Babačo.
Rejpal Ti to níže napsal dobře.
Karlosodpovědět 
      Re: Pár poznámek07:07:47 12.07.2013
Zato z tvých slov, Karlosi, vřelost přímo srší…
JiBodpovědět 
      Re: Pár poznámek16:15:59 12.07.2013
mno řekl bych, že Tomáš Miřejovský se shodil sám. Debatě o platnosti zmiňovaných pravidel se sice vyhnul velkým obloukem, zato však urážkami nešetřil vůbec. Konstruktivního prostě nepředvedl zhola nic.
tondaodpovědět 
       Re: Pár poznámek18:47:12 12.07.2013
Tak nevím co o tom všechno víte tondo? Žádné debaty jsem si tady nevšiml, a tak nebylo k čemu se vyjadřovat. Pokud máte potřebu se na něco zeptat, zeptejte se, já vám odpovím.
Tomáš Miřejovskýodpovědět 
       Re: Pár poznámek19:01:16 12.07.2013
Tak nevím co o tom všechno víte tondo? Žádné debaty jsem si tady nevšiml, a tak nebylo k čemu se vyjadřovat. Pokud máte potřebu se na něco zeptat, zeptejte se, já vám odpovím.
Tomáš Miřejovskýodpovědět 
 Re: Pár poznámek20:37:56 07.07.2013
A to jsem si myslel, že největší debil jsem tady já...
odpovědět 
 Re: Pár poznámek13:02:09 10.07.2013
Poslechni Babačo, uspořádej si závody sám na své stěně, vyděláš balík, postav si cesty tak ať ten tvůj konečně vyhraje, sedni si do nějaký lezecký komise, pošli mladýho do světa, jeď s ním a už se vůbev nevracej, hlavně nic neřeš, po ničem nepátrej a přepni se na jinem web.
Rejpalodpovědět 
 Re: Pár poznámek12:23:37 12.07.2013
Takže pokud to chápu dobře, vám se nelíbí, že se český pohár nebo alespoň nižší regionalní tendon nepořádá u vás v Příboru?? Když zmiňujete nedostatečnou výšku stěny, že? :) tak pokud jde o srovnaní stěny v Pardubicích a v Příboru, tak myslím že srovnáváme jabka a hrušky...stěna v Pardubicích nabízí jak z levé tak z pravé části stěny pěkný převis kde se dá v pohodě postavit cesta hodná českému poháru mládeže! Co se týče cest pro nejmensí děti, tak máte asi pravdu že kvalifikační cesta byla možná kratší ale malým dětěm, bych řekl je jaksi jedno, jak dlouho mají cestu nebo kudy vede...ty děti jediný co vidí jsou chyty a opáskovaný poslední chyt! :) Myslím že finálová cesta pro nejmenší byla moc povedená a splňovala vše co měla splňovat! Co se týče vedení H-Centra a Tomášově funkci v něm, bych spíše koukal na tento odkaz - http://www.hcentrum.net/cs/o-nas/info a tam jaksi Toma nevidím...to že se o stěnu stará je věc a funkce jiná, která nemá s vedením H-Centra nic společného řekl bych...ale to ať posoudí každý sám!! :) vaše propočty co se týče grantů od ČHS a pěnez za startovné jsou moc pěkný...jen nevím kam tím úplně míříte, český pohár v Pardubicích proběhl myslím bez větších problémů a závodníci na něm pěkně porovnali svoje síly, jak má na českých závodech nejvyšší kategorie být! Jinak reportáž ze závodů u vás na stěně z 5.1. 2013 je moc pěkná a je vidět že jste zkušený organizátor menších závodů, tak se toho prosím držte!!! Jezdětě na různé závody po naší malé republice s takovou radostí jako mluvíte do kamery, uvidíte že pak bude všem mnohem líp, jinak totiž opravdu doporučuju nějakou navštěvu ať už kdekoli u kohokoliv, za nervy a problém ostatním co si závody užívají to nestojí!!! :) děkuju moc
Vítekodpovědět 
  Re: Pár poznámek18:42:27 12.07.2013
Vítku děkuju Ti za podporu, ale myslím že je to zbytečné a pan Babača to stejně nepochopí. Jen se dostaneš na jeho seznam lidí, které bude dál prudit a otravovat.
Ten odkaz jsi sem dával taky zbytečně, protože pan Babača už volal do H-centra přímo panu řediteli a ptal se co to jsem vlastně zač. Bohužel se nic nedozvěděl nebo spíš ne to co chtěl slyšet.
Závody v Pardubicích dopadly podle ohlasů hodně dobře a to prostě pár lidí není schopno rozdýchat. Cesty byly postaveny skvěle, stačí se podívat na podrobné výsledky.
Měj se Vítku fajn.
Tomáš Miřejovskýodpovědět 
  Re: Pár poznámek18:12:03 13.07.2013
Vítku, evidentně jsi nepochopil vůbec nic. Přičemž některé Tvé fabulace jsou dokonce až komicky dojemné.

1)U nás v oddíle sice organizujeme mládežnické závody již řadu let a to dokonce dvakráte do roka(v zimě obtížnost, v létě venku rychlost), ale jsme natolik soudní a uvědomujeme si limity naší stěny. Proto v tělocvičně organizujeme jen závody místního významu a o žádné vyšší soutěži jakou je regionální pohár nikdo z nás na stěně v tělocvičně ani neuvažuje. Natož aby někdo od nás usiloval o pořádání závodů Českého poháru. Rozdíl mezi námi a Miřejovským spatřuji zejména v tom, že my(náš oddíl) si to na rozdíl od něj velice dobře uvědomujeme a do pořádání vyšší soutěže se necpeme. Třebaže pořádání soutěží vyšší kategorie představuje jen polovinu starostí – řeší se pouze záležitosti spojené s průběhem samotného závodu, kdy ČHS dodá veškeré ceny, diplom, medaile a nad to ještě přidá nějaký ten peníz. Na rozdíl od závodů místního významu. U regionálních pohárů 8tis., u ČP 22 tis. a MČR dokonce 25tis. kdy vlastní sponzoři organizátora a startovné už jen vylepšují výslednou ekonomickou bilanci celé akce (to samozřejmě platí pouze pro obtížnost u rychlosti žádné diplomy, žádné medaile a už vůbec žádné ceny ČHS nezajišťuje, pouze přihodí 8tis. na závod. Kamarádům se to pak kompenzuje spojením mládežnických závodů s dospěláckýma, což znamená, že místo pěti kategorií se vyhlásí šest a místo 8tis. dotace je rázem 20tis. ;-)).

Proto se kategoricky ohrazuji proti Tvému tvrzení, že usiluji o možnost pořádání vyšší soutěže!

(Link na video o našich závodech jsem zde vložil jenom proto, že se mě Miřejovský pokoušel urážet tvrzením, že by za mnou na rozdíl od něj neměla být žádná činnost kolem lezení a podobné jeho nesmysly.)

2)Co se týče stěny tak řeč není o tom, jak byly postaveny cesty, a to i přes to, že jejich hodnocení zrovna od tebe samotného zní krapet eklhatně (o tom, že některé incidenty ve starších kategoriích by bylo možné připsat spíše na vrub staviteli cest, raději nebudu ani polemizovat).

Já jsem totiž psal o parametru zakotveném v pravidlech a tím je výška. Přesně ten parametr, na který se odvolává ne jen Dichtlová, když silou protlačuje změny, které učinila v regionálním poháru. Proto nechápu, jak je možné, že u ČP, kde jsou dokonce tato pravidla závazná a ne jen doporučující najednou neplatí. Vlastně chápu.

Všichni jsme si rovni, jen někteří jsou si rovnější, že … (;-)

Pro členy komise KSLM, kteří pořádají ČP asi zas tak moc neplatí. Zejména pak pro ty nejoddanější. Museli-by se totiž tito jedinci spokojit se závody nižší kategorie s nižší dotací a to si asi, jak říká jedna má kolegyně, “věrní Pátkové“ nezaslouží… (já pro tyto jedince zpravidla používám jadrnější výraz)
Pzn: Pátek – oddaný sluha Robinzona Crusoa

A tak moje klíčová otázka obsažená v mém úvodním příspěvku zní:

Platí ony komisí tak často zmiňované parametry zakotvené v pravidlech pro pořádání závodů ČP pro VŠECHNY pořadatele a nebo jen pro některé?!

3)Co týče Miřejovského a jeho vztahu k H-centru, tak možná termín “provozovatel stěny“ nebyl nejpřesnější, mohl jsem uvézt “spolupracovník provozovatele“ nebo “správce stěny“, to jsem však považoval za zbytečně kostrbaté. Proto jsem použil stručný výraz, který měl vystihnout skutečnost, že Miřejovský je osobně angažován na této stěně. Neuvědomil jsem si však, že tato zkratka bude skvělou příležitostí pro odvádění pozornosti od podstaty. A tím je skutečnost, kdy člen komise, která pravidla stanovuje a na kterých jinak její členové rádi bazírují (zejména v tomto parametru), je sami nesplňují.

4)Tvrdí-li hlavní organizátor sám o svých závodech, že “závody dopadly hodně dobře“ tak mi nezbývá než říct, že to se komentuje samo. Ledažeby to bral podle školního hodnocení, kdy hodnocení “dobře“ znamená za “3“.

5)A teď abych udělal trochu radosti Miřejovskému…
Je myslím naprosto poctivé uvést, že ač se snažíš na venek působit dojmem nestranného glosátora, že ve skutečnosti tomu tak není. Sic nejsi přímo členem KSLM, ale jsi z jejího rozpočtu prostřednictvím organizátorů ČP placen. Ne-že by to bylo na zbohatnutí, ale docela příjemná brigádička to tam, kde jiní makají gratis, bezesporu je. Ty peníze ti nezávidím, ale mám za to, že by to nemělo zapadnout. Považuji za korektní to uvést.

Ono totiž očividně stále platí okřídlené “Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.“

6)Co se týče Tvého doporučení, abych vám více do ničeho “nekafral“, tak k tomu mohu říct jen tolik, že jsem zvyklý omezovat se jen sám sebou a u toho i zůstane.


BTW: Nepřipadají Ti, Vítku, všechny vaše reakce na mou skromnou poznámku v úvodu jako trochu přepjaté? Podle, řekl bych, až hysterických reakcí to vypadá, že jsem buďto ťal přímo “do živého“ a nebo, že tím kdo potřebuje nějakou tu odbornou lékařskou pomoc jste tady ve skutečnosti právě vy – hoši a děvčata z KSLM a jejich oddaní “Pátkové“ … (;-).
JiBodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Schlottersmuhle
 Databáze cest:
Všechny cesty (132249)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Douceur Fétide 7b+ Ceuse
Douceur Candide L2 6c+ Ceuse
Roger Camion Banane 7b+ Ceuse
Le Pilier Duret L2 6c+ Ceuse
Le Pilier Duret L1 6b+ Ceuse
Nově komentované:
Rollito Sharma 8b+ Santa Linya
Rollito Sharma 8b+ Santa Linya
Kůrovec 7C+ Brána
Rollito Sharma 8b+ Santa Linya
Fugarse Al Moro 6c Cogollos

 Nově v diskusi:
Re: Skialp lyže - parafín | Re: Skialp lyže - parafín | Re: Skialp lyže - parafín | La Congenialità - The attitude of Gratitude | La Congenialità - The attitude of Gratitude | Re: BOuldr v Adršpachu | Re: BOuldr v Adršpachu | Re: BOuldr v Adršpachu | Re: Ledy kolm saigurn | Re: Skialp lyže - parafín |

 Nové komentáře:
Re: kdo a klasa? | Re: Zimní čas | Re: :(( | .... | Re: :(( | Re: :(( | Re: :(( | Re: Zimní čas | Re: :(( | Re: letni!!! |

 Kde to vře:
Závody na Hangáru v Brně: vyhráli Adam Ondra a Vanda Michalková (75)
Vydanie lezeckého sprievodcu (42)
Radek Jaroš je na expedici na Aconcaguu v Jižní Americe (39)
Jste pro zachování letního nebo zimního času? (25)
Hangar (20)
Vražda 2 trekařek pod nejvyšší horou Maroka Túbkál (20)
Adam Ondra: Climbing The Americas (Road Trip) #13 (18)
Vojta Trojan vylezl své první 9a (16)
Onsajt s Mrázou (9)
Pod lavinou v Rakousku zemřel český skialpinista (8)

 Nově v inzerci:
kalhoty rozpínací | Beal Joker | MARMOT péřová bunda 900fill | Pruvodce Malta | Antimalarika a repelenty tropyy | Tilak Asgard vel. S | Ledy | spolulezec/lezkyně Praha | Sedák Petzl Calidris | Lezení na Hlubině v Ostravě |

 Anketa:
Který čas byste chtěli zachovat?
 letní čas 
 44 
 zimní čas 
 19 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.