LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest knihy Drama před objektivem 18.9. v Praze
Nová kniha Drama před objektivem
Nový boulder průvodce po Moravském krasu pokřtěn

Závody
SP Kranj (29.09)
Zlatá lezečka pohár všestranného lezce (05.10)
ČP mládeže obtížnost Choceň (13.10)

Žebříček
Cesty:
33.Pelikán 10181
34.Janovský 10165
35. 10159
Bouldry:
33.Lebeda 9103
34.Šolc 9084
35.Košťál 9000
Hory:
23.Polák 1788
24.Jansa 1616
25.Motl 1588

Výsledky
MS mládeže Moskva (09.08)
SP Briancon (20.07)
SP Villars (06.07)

Deníčky
4552 lezců
713733 cest
Nové přelezy:
Omaha Beac 9+/10-
Ocel A Olo 9-/9
Země Pro S 10-
Hroby Barb Xc
Drobkova K 10-
Sůl Nad Zl 8A/8A+ tr
Mexiko 7C
Zakletá Hr XIb
Světelný R 7C
Mrzák 7C+

Stěny
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň
Provide Wall - není v provozu - Dolní Chřibská
Boulder Cave Bar - Opava

Prodejny
HUDYsport - Olomouc
HUDYsport - Praha 5
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tendon Český pohár mládeže Jičín

výsledky

smallTakže: Závody v Jičíně městě pohádek, pro 21. září 2013 se spíš hodilo v Jičíně městě lezců, lezkyň a mladých lezčat.

Těch se sešlo do 10 h, kdy závod začal, 106, což vzhledem k poprázdninovému termínu, kdy asi moc závodníků na stěně nelezlo, je pěkný počet. Ale co vlastně předcházelo závodnímu dni? Krom kouzelného "zaklínadla" chyty pryč ze stěny a šup pod "vapku" zbývalo najít ty, co slibíli, že postaví cesty pro velké, malé a ty ještě menší. Pár dní hledání to zabralo, ale nakonec všech sedm cest bylo připravených k předlezení. Toho se právě kolem 10 h chopil Vítek Lachman a "Džej-džej" Honza Jeliga. Díky tomu, že Honzik přidal ruku a nohu k dílu, proběhlo všechno bez větších problémů. Pouze dvě cesty daly předlezcům natolik zabrat, že si v nich museli odpočinout, aby mohli cvaknout poslední TOPovou expresku.

Poté už přišli na řadu první závodníci!

Vezmeme to pěkně popořadě! Cesta číslo jedna – stavěl ji Cipísek, vybral si technický koutek se spoustou zapuštěných chytů, ne všchny se mu však hodily, takže dlouho "páskoval křížky". To byla však jediná vada na kráse, na poslední metry si připravil trumf v podobě komínového lezení: děti si tedy mohly vyzkoušet něco z pískařské techniky! Jak jim to šlo? Klukům líp, šest jich mělo čest držet oběma rukama poslední chyt. Holky už se s cestou tak dobře nepopasovaly, pouze Nela Tvrzníková jako jediná dosáhla topu!

Druhou cestu Cipísek maličko přepísknul – to jsem si ale mohl myslet –, když ji oklasifikoval jako šestku od Mocka. Pro tuhle cestu si vybral šedivé hady, stisky, obliny a zatočil ji jako hadici, přidal ještě krátký slezení dolů, takže byla opravdu vypečená! Nejdál z kluků dolezl Marek Jeliga, který by cestu asi i dal, ale špatné nabrání chytu ho stálo pád. Na cestě bylo ale vidět, že v nejmenší kategori máme silnou základnu!! Holky se s cestou praly statečně, ale většinu z nich zastavil poslední krok v traverzu před úkrokem dolů.

Třetí cesta pro druhou nejmladší kategori C – zde spojil síly Cipísek s Mankou: vybrali si modré chyty. Jejich spolupráce přinesla pěknou technickou cestu s odšlapy do stěny, závěrem gradovala vypečeným bouldrem! Cesta se však nikomu vylézt nepodařila, závěrečný úsek shodil všechny, co se k němu dostali. Byly vidět pěkné bojovné výkony, proběhlo taky pár pěkných pádů, takže jistič musel ukázat, jak se jistí na písku! Zde při porovnání holek a kluků jasně vítězí holky!

Cesta s číslem čtyři byla čistá práce Manky, ta se svými jemnými a malinkatými prstíky připravila hned "na startu" jemnou výměnu, která překvapivě mnoha závodníkům vystavila stopku!:(Tady se vystřídaly postupně kategorie C, B, A plus J (dívky) a druzí nejmladší kluci C. Právě ty cesta nejvíc potrápila! "Céčkové" holky se s ní popraly statečně, nejstatečněji Eliška Adamovská, která zde přelezla hodně starších závodnic! Úplně nejdelší výkon zde předvedla Iva Vejmolová, která jako jediná dolezla do stropu. Cesta tedy zůstala bez vylezení a ukázala některým závodnicím, kde jsou jejich slabiny! Manka totiž udala klasifikaci 6c+ pod strop, stropem dál k topu dohromady 7a+, specifičnost cesty ale dala zavodnícím zabrat!

Cesta s číslem pět začínala dlouhým traverzovým nástupem, který hodně potrápil závodnice kategorie A a J, ty zde začínaly a ukázalo se, že Manka, která vymyslela první dvě expresky, má o maličko delší rozpětí než dívky. To znamenalo, že se tu taky bojovalo už od prvních metrů! Jeden chyt se poté posunul blíž, ač to stejně nebyl problém cesty, pouze se malinko zlehčil nástup. Cestu taky lezly tři nejstarší kategorie kluků, ti zde ukázali, že cesta se lézt dá! Byly k vidění pěkné výkony a pády ze všech možných pozic! Cesta se dočkala jediného topu od Petra Čermáka, který ji chválil.

Poslední kvalifikační cestu číslo šest po zelených pravým stropem lezli pouze kluci "reprouši", to znamená B, A a Junioři. Klasifikace 7b+ bez výraznějšího bouldru, pouze cesta říkala – nepovoluj nebo spadneš, fixuj to pořádně! Některým se to dařilo, tak se dolézalo daleko. Ale i zde byl k vidění "pouze" jeden top, ten se podařil specialistovi rychlolezci Honzovi Křížovi. Jenom on skočil na hranu, poté šáhnul do cvakacího chytu a se vší parádou si vychutnal jediný Top!

Taková byla kvalifikace, které dle mého soudu nic nechybělo! Skončila někdy po 13 h, jelikož ale byla v plánu schůze trenérů a rodičů, tak se uzavření izolace, která nejprve čekala dvě nejmladší kategorie (D a C), posunulo na 14 h.

Finále se odehráválo na malinko upravených kvalifikačních cestách. Nejmladší lezli zelenou čtyřku, kam jsme jim přidali dva chyty a jeden stup. První na řadu šly holky, bojovaly statečně! Nejstatečněji se cestou probojovala Eliška Bulenová, která o pohyb vyhrála. Kluci však v této kategorii mají navrch, takže cestu dolezli o řádný kus dál! To, co Elišce stačilo v holkách na vítězství, by u kluků stačilo na šesté místo. Kluky je hrozně těžké rozřadit, což se i ve finále potvrdilo, když Lukáš Doleček a Ondra Slezák dolezli ve finále stejně. Naštěstí měli rozdílný výkon v šedivé cestě z kvalifikace, tak se vítězem stal právě Ondřej Slezák!

Kategorie C lezly upravenou cestu pět. Ta, až na jedno místo, jim seděla výborně, v jednom místě byl však chyt moc otočen a špatně se trefoval dynamickým krokem. Vznikly zde shodné výsledky, rozhodovalo tedy umístění z kvalifikace, a to jak u holek, tak u kluků. U kluků nejlépe závod sednul Matějovi Burianovi a holky vyhrála již zmíněná Eliška Adamovská.

Poté se uzavřela izolace pro zbytek závodního pole! Na kluky čekala oranžová cesta, kde do té doby chyběly chyty, na holky zelená šestka! Chyty naskákaly na oranžovou, lano do zelený se taky nacvaklo, mohla tedy začít obhlídka! Kluci se ptali, jak na to, a samozřejmě se nic nedozvěděli...Vymyslet si to musí každý sám! Viděna byla spousta kreací, ale taky zajímavých provedení! Padalo se opět všude, už od třetí až po poslední expresku!

Kategorii B ovládl Vojta Vlk, který dolezl cestu ze všech kluků nejdál: nebýt zazmatkování u třetího chytu od konce, asi by cestu dolezl! Starší kluky o plus vyhrál Martin Jech před Honzou Křížem, v Juniorech si bez větších problémů dolezl pro první místo Petr Čermák, který předvedl po Vojtovi druhý nejlepší výkon!

Holky na zelené finálovce taky předváděly, že lezení jim není cizí! Výkony pěkně gradovaly! Nejprve holky B svedly pěkný boj o příčku nejvyšší, Katka Zachrdlová a Eliška Vlčková, která nakonec o chyt vyhrála! Pak konečně ukázala Jana Vincourková (kategorie A), která se v kvalifikaci hodně trápila, že lézt umí, a přelezla jak mladší holky, tak spoustu kluků! Vrcholem dívčího finále byl výkon Ivy Vejmolové, která ve své kategorii vyhrála o parník a zároveň dolezla ze všech holek nejdál!

To ale ručičky na hodinách ukazovaly skoro půl šesté! Vyhlašení proběhlo bez potíží, takže se po 18 h všichni mohli rozjet do svých domovů!

Mě mrzel težší nástup na zelené cestě, ale jinak jsem byl s průběhěm závodu spokojen, jističi ukázali, že na Prachově se jistit umí, rozhodčí byli bez problému, tudíž nebyly důvody k protestům!

Vyhráli ti nejlepší, jiní viděli, kde jim ujíždí vlak... Děkuju všem, co na závodech přidali ruku k dílu, kamarádům z Lezeckého kroužku Prachov! HoroGuru, Rozhodčím, Lumírovi za výsledky, Marii za komentování a bandě z Řáholce!:) Tendonu za poskytnuté ceny a Českému horolezeckému svazu za finanční podporu! Díky všem!


Za pořadatele

Vítek "Lachtan" Lachman   [úpravy] 14:00 03.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Blbé cesty?16:10:16 03.10.2013
To jsou ty závody, jak vám mnoho lidí nemůže přijít na jméno kvůli blbě postaveným cestám? Nesmyslně těžké cesty, které děti vyřadily hned na začátku a do kterých měly některé i problém nastoupit? Raději to zrušte a podpořte menší závody, na kterých si děti zalezou i užijí.
odpovědět 
 Re: Blbé cesty?20:51:02 03.10.2013
Slušnost je se podepsat K.Návrat
odpovědět 
  Re: Blbé cesty?07:58:54 04.10.2013
U osobních věcí, kde je potřeba identifikovat pisatele, se podepisuji. U obecných, kdy osoba pisatele není pro věc podstatná, je to zbytečné a nic neslušného na tom není. Už dejte s těmito kecy o anonymitě a neslušnosti pokoj. Pokud systém anonymní příspěvky umožňuje a autor článku je povolí, jsou naprosto legitimní a v pořádku. Od toho ty funkce na Lezci snad jsou, ne? Jestli máš pocit, že anonymní příspěvky jsou neslušné, obrať se na adminy a požádej je o úpravu, ať systém nepovolí vložení příspěvku bez jména (nezaměňuj za registrované, jen se udělá pole jméno jako povinné).

Ale když už tu píšeš o neslušnosti, tak víš, co je podle mne neslušnost mnohem větší? Svěřovat stavbu lidem, co tomu nerozumí, a kteří závody na už tak naprosto nevhodné stěně ještě více pokazí. A rádobyvtipná Marie to svým komentování už nezachrání.
odpovědět 
 Re: Blbé cesty?09:00:53 04.10.2013
Byl to ČP tak že to potřebuje určitou úroveň. V porovnání s cizinou je u nás slabá úroveň závodníků. Koukni na výsledky v EP a SP. Pokud chceme vychovat další Adami a Libory ,musíme nasadit nějakou kvalitu už u těch juniorů. Ano dnes většina dětí, kteří byla v Jičíně na ČP nemá co dělat. Je to smutné. Věřím ,že se to časem zlepší.
J.Z.odpovědět 
  Re: Blbé cesty?09:17:57 04.10.2013
No hlavně že ty té úrovně máš na rozdávání.
odpovědět 
  Re: Blbé cesty?09:57:00 04.10.2013
Hovadina na druhou. A kecy a kecy. To jako mnohem lepší lezce dostaneš tak, že jim nastavíš těžké cesty, které je spíše znechutí a odradí?

A proč kecy? To za tu cizinu. Koukni třeba na Markétku. Pokud se nepletu, byla druhá v Arcu, vyhrála pohár iRCC. Ve Svitavách byla v ČP na prvním místě. A teď si polož otázku, pročpak neleze v ČP, ale jezdí ven, a když už tu někam jede, proč jezdí regionální Tendon a proč raději jede na závody k Hrozovi do Holešovic, než do Jičína.

Z těch nejmladších bych ještě jmenoval i Andrejku a Báru. A z nejmladších kluků třeba Ondřeje a Jáchyma. Příjmení neuvádím, předpokládám, že ten, koho dětské lezení zajímá, ví, o co jde, a holky i kluky zná. Všechno skvělá děcka, super lezoucí. Pročpak jim jakékoliv Tendon závody nestojí za to, aby na ně závodníci jeli, pokud je nemají za barákem, a přitom jedou mnohem dál nebo do zahraničí na jiné??? Až tohle pochopíš, pak se možná někam posuneme. To, co leze teď v ČP, je až na výjimky spíše taková nouze, a z dlouhodobého hlediska si u většiny myslím, že sice v Česku budou někde vpředu, ale špička z nich nebude. Viz právě výkony Markétky, která je ročník 2004 a v ČP v pohodě poráží holky 2003 i 2002.
odpovědět 
   Re: Blbé cesty?10:39:20 04.10.2013
Marketka nebyla v Jicine, protoze pokud vim tak tyden predtim byla na IRCC a pak zustavali na dovolene, myslim v Arcu.
Lumiodpovědět 
    Re: Blbé cesty?10:53:11 04.10.2013
To není nic proti ničemu. Tady jde o to, že byly upřednostněny akce jiné. Protože mne tato problematika zajímá, ptal jsem se pár lidí, proč nepřijeli do Prahy nebo Pardubic - bylo hezky, nechtělo se jim. Závody pořádané ČHS by měly mít určitou prestiž, závodníci by o ně měli stát, měli by se tím chlubit, měla by na ně jezdit elita. Výsledek vidíme sami.
A protože jsem z řadou lidí mluvil i po Jičíně, tak odpovědi byly i takové, že prostě závody v podobných podmínkách, jako je Jičín, jim za ten čas nestojí. Vždyť už před závody tu někdo psal, že to nebude dobré. Vítek Lachman se v odpovědi dušoval, jaké super cesty tam postaví. Jak to dopadlo je tu napsané.
odpovědět 
   Re: Blbé cesty?12:15:54 04.10.2013
Markétka má ještě mnoho let před sebou. Věřím ,že to zvládne. Jen aby to zvládli ti úžasní rodiče. Na pomoc od ČHS nespoléhejte.
odpovědět 
    Re: Blbé cesty?12:23:28 04.10.2013
Ano, Markétka je výjimečná...nezbývá než držet palce, aby ji to lezlo i dál tak výborně... Myslím, ale že ani v jiných kategoriích nejsou děti, o nichž by se mělo psát "to co leze v ČP" Holky 2002/03 taky nejsou špatné, je to parta, která pokud vím pravidelně jezdí na různé závody u nás i v zahraničí (a jejich výsledky tam nejsou sice tak skvělé, jako u Markéty, ale ani žádný propadák). A kluci 2002/03 - Marin,Lukáš, Ondra...to jsou výborní lezci. O kategorii výš je též pár nadějných...zejména lezkyň (Eliška A.). A velká část z těchto dětí jezdí i na zahraniční závody...ano po vlastní ose (většinou s rodiči), bez nějaké podpory shora...Jsou tam lepší formáty závodů (a samozřejmě i lepší lezci) ale jak už tu bylo psáno,snad se to zlepší i u nás.
odpovědět 
     Re: Blbé cesty?14:33:15 04.10.2013
Podívala jsem se do výsledků pár let zpět a vidím, že naši závodníci byli na těchto závodech v cizině skoro vždy na bedně. Bohužel věkem zmizeli. Hodně za to může ČHS a hlavně vedení komise mládeže. Kde jsou zase jen zasněný rodiče do svých dětí a hlavně žádní zkušení trenéři.
odpovědět 
  Re: Blbé cesty?17:54:31 04.10.2013
Nic proti oběma názorům. Fakt je, že kdo nemá na vrcholový výkon, musí závodit níže. Tak my propagovalli onen system "druhé ligy" lezců (vpodstatě bývalý Lanex s českou a moravskou sekcí) s jasně vymezenými pravidly. Možná svaz nějaké úpravy chystá. Ovšem bylo by třeba to nastavit tak, aby si zalezli všichni od malých po juniory, a aby opravdu nebyly ony závody s 200 účastníky, kdy ti "co na to maj" sjezdili oba závody. Ale naopak těch špicových může být třeba 30, ale závody na úrovni a na super stěnách (SmíchOf, Písek, Zlín a t.p.)
Honza. odpovědět 

 Jičín21:08:59 04.10.2013
Za Markétku můžu napsat, že nikdy nebyla v Jičíně a žádné negativní informace nedostala. Cesty od Vítka jí ve Svitavách sedly. Před sezónou se rozhodla, že bude co nejvíce bodovat v Regionálním Tendon Cupu a v IRCC. V Arcu bylo počasí, super lidi a skal je tam také dost.
mjodpovědět 
 Re: Jičín06:46:22 05.10.2013
Se rozhodla, nebo se rodice rozhodli??
martasodpovědět 
  Re: Jičín07:16:55 05.10.2013
Ahoj, Markétka se rozhodla. Klidně se jí zeptej :), ráda ti to vysvětlí.
mjodpovědět 
 Re: Jičín08:58:11 05.10.2013
To je přeci úplná zvrácenost a hloupost. Jestli tomu dobře rozumím, tak jedna z nejlepších mladých lezkyň, která vyhrává ČP i mezinárodní závody, se snaží vyhrát v druholigové soutěži určené pro začínající lezce. Tomu říkám motivace, máte být na co hrdí. Že vám není hanba. Oběma. Jeďte tam třeba předlézat, ale na závodění byste si měli vybrat sobě rovné. Jakpak se Markétka cíťí, když porazí děti v bačkorkách a děti, která si tam vyjedou v rámci horokroužku, kam chodí jednou týdně? Pro děti je to pak demotivující, když nemají nikde šanci. Kdyz se takhle stírá rozdíl mezi oběma závody, jsou opravdu dva Tendony zbytečné.
odpovědět 
  Zvrácený systém09:04:14 05.10.2013
Nejen přístup lezce a rodičů je v tady divný, ale zvrácený je celý systém organizace závodů, který to umožňuje. To nižšího Tendonu by měl být přístup limitován nejen výhrou v ČP.
odpovědět 
   Re: Zvrácený systém19:01:44 05.10.2013
Ale on je limitovaný přístup už teď. Stačí když si pořádně přečteš pravidla regionálního Tendonu ještě před tím než začneš naříkat na webu. :-)
odpovědět 
    Re: Zvrácený systém19:41:31 05.10.2013
Pravidla samozrejmě znám. Špatně jsi četl. A jak sám vidíš, účasti v obou pohárech nebrání ani při vysoké výkonnosti závodníka, stačí si závody dobře rozložit. Regionální Tendon je pak nesmyslně přeplněný a ještě nemají normální děcka, pro které jsou závody určeny, šanci.

odpovědět 
     Re: Zvrácený systém21:19:45 05.10.2013
Jaké je řešení podle tebe? Když znáš pravidla tak víš že příští rok už startovat nemůže. Jak navrhuješ řešit obdobné případy?
odpovědět 
      Re: Zvrácený systém21:42:12 05.10.2013
Tohle samozřejmě nelze vyřešit jednou radou. Špatná je celá koncepce dvou paralelních pohárů. Také jsem psal o systému, ne jednotlivci. Pokuď dítě nebo rodič nemají dostatek sebevědomí a potřebují si ho utvrzovat vítězstvím nad soupeři, o kterých ví, že jsou mnohem slabší, tak s tím asi nejde nic.


odpovědět 
  Re: Jičín22:54:20 05.10.2013
Asi neznáte základní fakta. Markétka je malá a šikovná lezkyně (125 cm a 9 let). Jednou týdně navštěvuje horokroužek, občas leze dvakrát týdně. Náhodou vyhrála ČPM ve Svitavách v kategorii do 12 let. Tzn. není pravda, že vyhrává ČPM. Je pravda, že vyhrává mezinárodní závody ve své kategorii - do 10 let!!! Byli jste se někdy podívat na Tendon Cupu? Bačkůrky jsem viděl naposledy před 3 lety, a to na Markétce. Jedná se tedy o sportovní lezení dětí a mládeže. Jsou jasně daná pravidla. Soupeřky jsou tam velmi kvalitní a každé vítězství je vydřené a zasloužené. V roce 2012 skončila Markétka na 4. místě. Pro rok 2013 si stanovila jasný cíl – vyhrát RTC. Myslíte si, že po třech letech sbírání zkušeností nemá nárok taky něco vyhrát? To je snad cíl každého závodníka. Teď začínající závodníci mohou vidět, jak se ty těžké cesty dají vylézt. Co by Markétka dala za závod, kde by se potkala třeba s naším nejlepším lezcem? Pokud si někdo myslí, že něco děláme špatně, klidně pište i anonymně. Za podporu svých i cizích dětí se určitě nestydíme a respektujeme i jejich názory.
mjodpovědět 
   Re: Jičín12:50:07 06.10.2013
Podle výsledků byla na dvou ČP a z každého měla medaili. Jednou zlato a jednou bronz. Do regionálního Tendonu výkonnostně nepatří. Pravidla to sice umožňují, ale řekl bych, že je to neetické a nefér. A nejsou to žádná vydřená vítězství, protožek prakticky tam nemá soupeřku. Asi vám účast dělá dobře, ale se závoděním to moc společného nemá.
odpovědět 
    Re: Jičín15:15:07 06.10.2013
Tedy no,fakt jak v tenise ci hokeji. Holka leze a ma talent a fajn rodice a delaji to vsichni dobre, tak co tu breptate? A tem detem je to tak jedno, kdo co kde a v cem, ale dospelakum ne? Vzdyt ty rodice s ni jezdi, misto toho aby sami lezli svoje cesty, jak je to bavi, tak cekaji na zavodech a vetsinu si sami myslim i plati. Podporuji holku v tom co ji bavi na ukor vlastni zabavy, tak je to tak trosku fuk, jake zavody si vyberou, prece lepsi vykon soupere jneho normalniho talenta namotivuje a pokud to vadi nejakemu diteti nebo jeho rodicum, ze je nekdo lepsi, tak asi stejne pred nimi zadna sportovni budoucnost neni....naopak toho horsiho, ktereho to namotivuje k premysleni, proc ona ano a on ne, tak pro toho to prinos bude. Vsichni tu breci, ze tu neni poradna konkurence a ted zase naopak? ha ha ha...
martas.odpovědět 
     Re: Jičín15:39:39 06.10.2013
Normálně by to byla pravda. Ale pak je nutné se zamyslet nad tím, proč tu máme a proč financujeme dva celkem stejné poháry. Nejde o Markétku, jde o systém závodů, Markétka je jen ukázka nevhodnosti aktuálního nastavení.
odpovědět 
      Re: Jičín18:30:48 06.10.2013
Hele, pokud se alespoň trochu vyskytuješ někde kolem lezení a závodění, tak jistě víš že na příští rok se chystají trochu větší změny v systému závodů mládeže. Už v Jičíně se o tom dost podrobně mluvilo. Takže i systém se mění.
odpovědět 

 Boulder na laně01:36:13 05.10.2013
Trochu po těch závodech v Česku i v cizině jezdím a leccos jsem už viděl. Ale boulder na laně, to jsem ještě nezapsal. A to se stavěči ještě sami pochválili. Kdyby stavěli ke 3. jištění, úplně by to stačilo. Pokud jsou zde komentáře, že většina závodníků tam neměla co dělat, tak ty závody vůbec nedělejme. Pravdou je, že v každé kategorií jsou fakt dobří tak 3 - 4 závodnici, ale jen pro ně to nemá smysl organizovat. Škoda času a peněz. Ale pokud už takové závody organizujeme, tak je normální, že cesty by měli mít nějakou gradaci (nikoli u druhého jištění). Tohle byla parodie závodů - děti si nezalezly a většina z nich byla docela rozladěných. Tímhle způsobem určitě širokou špičku nepostavíme.
A.K.odpovědět 
 Re: Boulder na laně22:20:19 06.10.2013
A to je také očekávané. Pravidla trvale udržitelného rozvoje říkají, že pokud by se masovost nejen horosportu odehrávala jen na překližce, tak by to nevadilo. Ale ve chvíli, kdy se davy nahrnou do několika skalních oblastí v ČR, začíná problém.
Je to znát už na probrušování slaňáků, čištění skal i jistících stanovišť, je to znát i v přístupu k maglajzu a posraném okolí doposud běžně nepřístupných a nenavštěvovaných terénů.
Množí se konflikty mezi volnomyšlenkáři a s volně pobíhající psy i dětmi pod skalami a jinými, co na ně nejsou logicky zvědaví.
Deníčky, medaile, výkon, kšeft, krátkozrakost.
A bude ještě hůř :-)
Nevím, na co se ještě čeká. Další tragedie? Další zákazy? Další bitky mezi modernisty a klasiky?
Myslím, že pár týdnů bez elektřiny by situaci dost vyjasnilo nejen mezi diskutéry na Lezci ;-)
odpovědět 
  Re: Boulder na laně10:42:56 07.10.2013
A o co ti jde konkrétně? Lezení je sport. Pár tvých volnomyšlenkářů tu bylo a je, to je pravda, ale je to spíše přežitek z dob minulých, kdy lezení bylo něčím výjimečným. Nějakou dobu, tedy spíše nějaké oblasti, pro veřejnost budou ještě nedostupné (hodně písku a vysoké hory), ale jinak je to sport jako každý jiný.
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Lucka Hrozová leze na plovoucích krách na Aljašce
Lucka Hrozová, plovoucí kry, Aljaška
 Databáze cest:
Všechny cesty (130217)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cattivik 6a Strabut
Cip 5c Strabut
Ciop 5c Strabut
Paperinic 5c Strabut
Senza Nome 5a Strabut
Nově komentované:
Západní Hrana VIIb Prachov
Čekání Na Siluma 8+ Sloup
Zwiespalt 7+ Frankenjura
Pulp Fiction 7A tr Srbsko
Superplotna 5- Pálava

 Nově v diskusi:
Re: trener praha | Re: trener praha | Re: trener praha | Re: trener praha | Re: vystup po lane | Re: vystup po lane | Re: vystup po lane | Re: trener praha | Re: trener praha | Re: trener praha |

 Nové komentáře:
crazy | Re: Rozpor? | Re: Rozpor? | Super | Dobře | Re: Rozpor? | Re: Jasna nemoc | super | Re: Jasna nemoc | Re: Jasna nemoc |

 Kde to vře:
Adam Ondra: po MS plánuji skály a pokus o OS Salathé na El Capa (90)
MS v lezení v Innsbrucku: (78)
MS v lezení v Innsbrucku: (44)
Krátký film: Fifanův sokolík na Ocún, Hruboskalsko (37)
Finálové kolo Boulderzávody 2018 Slaný (14)
Aneta Loužecká s Luckou Hrozovou na ledech na Aljašce (14)
Mára Holeček převzal Zlatý cepín za výstup na Gasherbum I (7)
Lucka Hrozová z Aljašky: nejšílenější je lézt na plovoucí kry (5)
Obnovený nápis 21. srpen FŮJ na Milencích v Ádru řeší policie (3)
Turbo na Monte Rose (2)

 Nově v inzerci:
Sportovkyně | Dětské lezečky vel.36 | kdo hledá najde | Dámské lezečky Red Chilli Spirit vel 41 | Saltic Avax 42,5 | Black Diamond Half dome, modrofialova | Suunto Ambit3 Peak Sapphire | Dálniční známka Rakousko 10 denní | Lezení Prešov | Dnes na stěnu v Praze? |

 Anketa:
Zajímám se o lezecké závody?
 Ano 
 2918 
 Ne 
 2631 

Cestovní pojištění
na lezecké zájezdy:

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.