LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Máš-li sílu vola, zkus to vylézt na sokola.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kniha Kamarád ze skal o Joskovi Smítkovi znovu vychází
Leonidio, Řecko
Gimme Kraft! AIR: 2. díl populární tréninkové bible pro lezce

Závody
SAMBAR KIDS CUP (21.10)
1. Makak- boulderový kolotoč 2017/2018 (27.10)
Jesenický opičák (28.10)

Žebříček
Cesty:
20.Brajer 10350
21.Fajkoš 10312
22.Gospoš 10297
Bouldry:
20.Lyčka 9475
21.Handlíř 9300
22.Horáček 9250
Hory:
4.Polák 5118
5.Skopec 4926
6.Štalmach 4054

Výsledky
ME mládeže (15.09)
Rockmaster (26.08)
SP Arco (25.08)

Deníčky
4369 lezců
657489 cest
Nové přelezy:
Kurze Zeit 9+
Čermiho Ná 7A+/7B
Golden Ei 7B
Umění Prok 8A+
Triton 7c
Meltemi 7b
Bottom Up 8A
Aborigines 8A/8A+
Heureka 7A+
Silkroad Xc

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Boulder Série 2003

díl druhý

27.9.2003 Letenská pláň
Závody se  odehrály na staré známé věži zpestřené novou strukturou.Novinkou bylo pódium, které vytvářelo mnohem lepší dojem z celých závodů. Velká střecha se zvukovou aparaturou a osvětlením dokreslovala super show, která se ztrhla ve večerních hodinách.


(foto by M.Spilka)


Do závodu se přihlásilo 27 borců a 7 borkyň. Účast relativně malá, ale stále více jak polovina závodníků patří k české lezecké špičce. Nevím, jestli se vytrácí v lezcích závodní duch nebo zda se příliš bojí závodních bouldrů, ale myslím, že jak v Brně tak i teď na Letné byly kvalifikační bouldry spíše lehčí a že si v nich všichni dobře zalezli. Ve startovním poli chyběli kvůli Rock Masteru T. Mrázek,V.Kotasová a R. Souček. Další, kdo svou účastí chyběl byl především K.Černý (Black – vítěz Boulder Contestu 2002), P. Kořán, D. Mazák, Š. Neústupný, R. Štefánek, M. Čermák (na něho jsme se těšili obzvlášť…) a desítka dalších borců. Doufám, že na příští závody najdou více odvahy a že i ostatní lezci zkusí změřit svoje síly.

A jak probíhal závod samotný?

Do finále se probojovalo 12 borců a bylo zapotřebí minimálně tří topů. Niedoba, Macenauer a Pelikán byli bohužel mezi nepostupujícími.

První bouldr vedl koutem přes novou strukturu (rakev) a byl velmi lišácký, protože se dal vylézt dvěma způsoby. Jeden dokonce obsahoval nohand, kterého pár lezců využilo. Bohužel se na tomto bouldru stal první menší úraz Boulder Série, kdy borec přeletěl topový chyt a mastil si to ven z pódia. Naštěstí se mu do cesty hrdinně postavil Lahvoň, který to odnesl rozbitým nosem.Borec vyvázl s naraženou nohou a odřenou rukou. Závod v pohodě dokončil. První bouldr dali finalisti všichni z toho 8 na OS.


Někteří závodníci na to šli skutečně od lesa -  Martin Pelikán v prvním kvalifikačním bouldru (foto by Hop)


Druhý bouldr byl nejtěžším v kvalifikaci a z finalistů ho dalo pouze 6 z toho 3 na OS.

Ve třetím bouldru bylo nejtěžší přehoupnout se ze spoďáčku  na hranu a tou pak dolézt do topu.Pro finalisty opět vcelku snadná záležitost – 11 topů z toho 7 na OS.

Poslední, čtvrtý bouldr byl závěrečnou lahůdkou a každý si v něm dobře zablbnul. Finalisti 12 topů z toho 11 na OS.


Juraj Repčík ve čtvrtém finálovém bouldru (foto by Hop)


Kvalifikace žen nebyla tolik dramatická, protože do finále postupovaly všechny kromě jedné jediné. Tou nakonec byla odvážná Dana Paulová ze které by si řada lezkyň měla vzít příklad, leze velmi krátce a pod dohledem M. Spilky se neustále zlepšuje (i v lezení).

Jediný co stojí za zmínku z ženské kvalifikace je, že v bouldru číslo tři jsme zapomněli namontovat jeden stup a tak se do zóny a kousek nad ní probojovala pouze Helena Lipenská.
No stane se ... :)


Zuzka Ulrichová ve čtvrtém finálovém bouldru (foto by M.Spilka)


Po skončení kvalifikace se lidé mohli bavit u Nescafé barů nebo na Pilkinově malé stěnce, ale především však při soutěži, do které se mohl (bez startovného) přihlásit každý. Tak jako v Brně se jednalo o soutěž ve skoku z chytu do chytu, kde chyt se neustále posouvá dál a dál až už to dál nejde…Tuto disciplínu vyhrál David Kurc. Druhý byl M. Pelikán a třetí nikdo menší než T.Pilka.

Počet diváků se na Letné pohyboval kolem tisícovky. Na finále se přišlo podívat něco kolem 400 až 500 lidí. Zima je prevít.

Finále odstartovaly bábovky a hudba, která rozdupkávala diváky. První bouldr (Andrej) vedl opět po nové struktuře avšak umístěné v jiném profilu a velmi těžké bylo se probojovat do zóny, která se nacházela za hranou. Velmi dobrý útok na top měla K.Čintálová. Zóny byly 3, Top žádný.

Druhý bouldr (Oliváč) už měl zónu dostupnější a šáhlo si na ní 5 závodnic převážně na první pokus. Top vybojovala pouze H. Lipenská a tím si  i vydobyla  prvenství. Katku od topu opět dělil jen kousínek.


Lenka Trnková ve druhém finálovém bouldru (foto by Hop)


Třetí bouldr (Koutňák,Andrej) byl velmi náročný a do zóny se prokousaly pouze dvě. Katka opět dolezla kousek nad zónu,ale dolez do topu byl už nad její síly.


Katka Čintalová ve třetím finálovém bouldru (foto by Hop)


Ve čtvrtém bouldru (Majkl,Černoch) výborně zalezla opět H.Lipenská a velmi dobře se s ním poprala i Zuzka Ulrichová (Přibilová – toho času pracující v Bouldershopu). Dvě zóny.


Helena Lipenská ve čtvrtém finálovém bouldru (foto by M.Spilka)


Finálové bouldry nebyly nejlehčí a škoda, že Věrka byla na Rock Masteru, protože by určitě ukázala, že topů mohlo být více.

Na mužské finále už byli diváci pěkně nabuzení a celou show rozpoutal J.Zbranek parádním bojem o top na prvním bouldru (Andrej). Jednalo se o traverz přes novou strukturu, velmi těžký přelez přes plastovou strukturu do kouta, technický výlez na strukturu a dlouhý skok do madla. Kuba Hlaváček skok udělal statickým nátahem a M. Spilka bouldr přelezl nejjistěji.Velmi dobře si z bouldrem poradil i Petr Resch.Pět topů  z toho 2 na OS.


Martin Spilka v prvním finálovém bouldru (foto by Hop)


Druhý bouldr (Oliváč) opět tradičně po spoďácích s těžkým přelezem do hrany a ladným skokem do obliny dali pouze Kuba a Peter Doležaj.Velmi blízko topu byl Martin Spilka, ale zaváhal při přechytávání obliny.Dva topy oba na OS.


Peter Doležaj ve druhém finálovém bouldru (foto by M.Spilka)


Třetí bouldr (Oliváč) byla tvrdá lištovačka, která nenechala jediný prst neprolomený.Těžký traverz na hranu a tou přes dva vruty do topu. Zde se nejlépe pochlapil Juraj Repčík, který až třetím pokusem topoval. Kuba i Peter byli hodně blízko topu, ale oběma smekla noha ve výlezu.Pouze jeden top.


Petr Resch ve třetím finálovém bouldru (foto by M.Spilka)


Do poslední chvíle stále nebylo jasné, kdo vyhraje. Zda Kuba či Peter. Oba na tom byli téměř stejně, ale přece jen Kuba o počet pokusů na top lépe.

Vše tedy měl rozhodnout čtvrtý boulder (Lahvoň,Oliváč,Andrej),ve kterém se většina finalistů prala se zónou. Nejblíže se topu blížil Martin Spilka a blizoulinko byl i Kuba, který si neporadil s hranou. Jako první uchvátil top Juraj Repčík na třetí pokus a sklidil bouřlivé ovace. Jako poslední lezl Kraken a … a předvedl famózní přelez čtvrtého bouldru, v kterém se doslova prošel a parádně zatopoval. Tak jako na jaře v Brně opět VYHRÁL! Tentokráte už to ale neměl tak jednoduché a pouze tři topy na čtyři pokusy jsou toho důkazem. Závod se vydařil a počasí nám odpustilo, že se závod nekonal o týden dříve.


Kuba Hlaváček ve čtvrtém finálovém bouldru (foto by Hop)


Doufám, že se můžeme těšit na třetí a závěrečný díl Boulder Série 2003, kterou vám bb klan naservíruje 15.11.2003 na brněnském výstavišti.

Poděkování patří především sponzorům Nescafé, Seznam.cz, Alpine Pro, Ocun, Rock Pillars, Excon a samozřejmě Lezec.cz.

Co se organizace týče spešl senks patří Léně, Lahvymu a Čívovi. Nesmím zapomenout i na nezapomenutelný přínos Matyho.

Doufám, že na listopadové závody se připraví více borců a že na Krakena všichni pořádně potrénujete a nenecháte ho ukořistit Hattrick Boulder Série 2003. Více fotek již brzo na www.boulder.cz.


(foto by M.Spilka)


Mějte se krásně a ahoj Oliváč

Oliváč   [úpravy] 09:19 30.09.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Další články09:29:15 30.09.2003
http://www.sport.cz/01/62/55.html a http://www.esportbazar.cz/ReportazN/index.asp?clanek=12&cont=5
Oliváčodpovědět 

 Slusny10:41:32 30.09.2003
Olivaci, pekny popis, ale hlavne se mi libi, foto prurez celym zavodem. Fakt pekny fotky.
JirkaSodpovědět 
 Re: Slusny10:47:10 30.09.2003
Poděkování patří i Hopovi...
Oliváčodpovědět 
 Re: Slusny06:09:00 11.12.2003
my name olivaci rocha de freitas junior my city mossoró brasil
olivaci juniorodpovědět 

 parada10:56:04 30.09.2003
Podarena akce postupne gradujici do strhujiciho finale. Finalove bouldery byla velka podivana... a to nejen ty chlapsky, holky podavaly taky super vykony. Moc dobre jsem se bavil, jen jsem malinko zalitoval jedne veci... ze jsem se neucastnil:).
dik
kubikodpovědět 

 ...12:21:01 30.09.2003
Zuzka leze čtvrtý open boulder a ne finalový-jen tak pro pořadek:) Cus Majkl
Majklodpovědět 

 Fotky12:22:09 30.09.2003
Olivaci pokud by byl zajem mam nejake fotky...
 Spookodpovědět 
 Re: Fotky13:24:17 30.09.2003
Určitě!
Stav se v bébesu. Díky.
Oliváčodpovědět 
  Kraken14:00:35 30.09.2003
Kraken drvil ve stredu,čtvrtek a pátek desítky v okolí Banské Bystrice,proto ten slabší výkon.Na www.cccbbb.sk je konečne video ze Žiliny,dnes se nám snad podarí natáhnout Prahu.Kdy bude ten rozhovor,co delal Hop?Čau Caballo.PS- poslal sem pozvánku do Popradu.
Caballoodpovědět 
   Re: Kraken14:09:44 30.09.2003
Rozhovor s Petrem Dolezajem bude snad do konce tohoto tydne, mozna behem pristiho. Je to dlouhy jako blazen, takze to musim nejdriv prepsat, ale urcite je na co se tesit.
Hopodpovědět 
   Re: Kraken16:16:16 30.09.2003
Tak to video z Letne uz je na cccbbb.sk
vasekodpovědět 

 kvalitni reportaz14:29:46 30.09.2003
dobra reportaz Olivaci, ty fotky vypadaj vic nez dobre. Docela me mrzi ze jsem nemohl prijit ocumovat, ale styskalo se mi po kostovy... jinak gratuluju zuzce k vybornymu umisteni
Musadoodpovědět 

 Video - Lipenska topuje12:06:42 01.10.2003
Tady se muzete mrknout na video Heleny Lipenske jak topuje druhy finalovy boulder http://www.aret.cz/lezeniatd/lipenska_topuje_b2.wmv
Cus, Malý Peťan
MPodpovědět 

 Můžu hodnotit?14:49:41 01.10.2003
Předně bych rád poděkoval za (jak už jsme si zvykli) výborně šlapající stroj, který zprostředkoval divákům, ale i lezcům vynikající zážitek. Některým dojmům bych se rád věnoval poněkud podrobněji:
1)Cesty: dle mého názoru nejlepší za dobu fungování věže. Ve srovnání s Brnem jsem nabyl dojmu, že čtyři bouldery věži svědčí víc, prostě je víc prostoru pro tvorbu. Stavitelům se podařilo velmi dobře eliminovat výškové dispozice jednotlivých lezců, bouldery nešly až příliš snadno „oblézt“ za hrany, chytově velmi pestrý závod a myslím si, že i obtížnost byla velmi dobře nastavena – tak si uvědomuji, že vlastně hodnotím pouze mužské cesty u žen ta obtížnost přece jenom nebyla úplně stoprocentní.
2)Značení boulderů: škoda, že se pořád tak nějak nedaří zcela zmáknout systém oddělování a značení boulderů. Myslím tím POUŽÍVÁNÍ PÁSEK!!! v takové míře, aby bylo lezci skutečně absolutně jasné, kam může a kam ne. Nehovořím úplně tak za sebe, já už jsem si zvyknul se ptát, ale to asi není to pravé. V systému dnešním – takřka „bezpáskovém“ záleží absolutně na rozhodčím, jak boulder popíše. Ono se totiž dá říct sto různými způsoby, že tam můžeš a tam už ne a to počínaje konstatováním, které si člověk během lezení absolutně neuvědomí až po jasné zdůraznění, takže lezci je na první pohled jasné, že to a to (hákování, opření...) hraje klíčovou roli. Navíc do toho vstupuje psychologické hledisko, které vede rozhodčího k tomu, že vidí-li, že to všichni przní, dá si na popisu víc záležet, aby TO konečně někdo pochopil. Jeden příklad za všechny – první kvalifikace mužů. Musím říct, že dost lezců (k mé ostudě včetně mě) si uvědomilo, že nahoře ta pravá hrana je stále táž, kterou někdo ukazoval dole. Zvyknu-li si na to, že můžu brát všechno, kromě toho, co se na mě šklebí (červenou) páskou, můžu během lezení zachránit i boulder, který jsem si špatně vymyslel. To je totiž ten hlavní rozdíl mezi stavitelem a závodníkem, závodník musí dost věcí vymýšlet až během lezení a tam už je těžké myslet na to, co řekl „ten dole“.
3)Časový program: chápu, že pro někoho je závodní den svátkem a tudíž mu věnuje absolutně všechno. Ne u každého z nás (a teď to píšu tak trochu za sebe) je lezení (a o to více závodní) na prvním místě a nebo dokonce v organizování času stojí relativně nízko. Mrzí mě proto takové ty zbytečné prodlevy, kdy musím na prezentaci být do 10 hodin, ale do jedenácti se nic neděje. Chápu, že je záměrem organizátorů, dokončit prezentaci ještě před započetím semifinále žen (mimochodem proč se tomu říká semifinále, když je to OPEN kolo?) a respektuji to a rád holkám spoluvytvořím atmosféru hodnou takového závodu.  Ale hodinku postávat a čekat než holky začnou je mi líto. Stejně tak se mi jeví být dost dlouhá prodleva mezi prvním kolem a finálem.
Názor je názor, může někoho někam posunout, nasměrovat, rozhodně jsem vás nějak nechtěl popudit a už vůbec v bodě dva kritizovat práci rozhodčích (doufám, že jsem to nenapsal tak blbě, aby to někdo takhle chápal), která je absolutně bez závad, jenom se od nich zbytečně chce něco, co by dělat nemuseli, kdyby...

Závěrem bych měl jednu otázečku. Tak trochu se neorientuji v tom boulderovém dění v Česku. Existuje vůbec nějaký Český pohár, eventuálně nějaké předběžné žebříčky? Nebo je bouldersérie myšlena jako nějaký pohár?

S díky
Petr Resch
(No a doufám, že taky někdy vyhraji něco pro sebe, alespoň že Anička vyrostla do konfekční velikosti)
Petr Reschodpovědět 
 Re: Můžu hodnotit?09:32:05 02.10.2003
Petře,
myslím, že svým komentářem nemůžeš nikoho urazit. Je věcný a rozhodně "by se" o něm mělo přemýšlet. Vím, že prodlevy něhoho mohou unavovat, ale stejně ten den jsi už obětoval a pokud se vše urychlí o hoďku, nic to neřeší. Ale problém já vidím jinde.
Ze závodů, kterých jsem se účastnil já, jsem byl zvyklý, že se třeba týden dopředu vědělo, kolik bude závodníků. Na Bouldersérii se to dozvídáme až po uzavření presentace. Kdyby místo 27 chlapů přičlo 60 (jako na Brumlovce), najednou se nám rozlez natáhne o 165 minut (2hodiny 45min!!) a z prostojů není nic! Naopak, byl by problém stihnout vše dle plánu. A když diváci chtějí přijít na finále, musí znát předem začátek...
Tak to jen na obhajobu prostojů, co se týká věže, to snad odpoví Oliváč:-)))
Matyodpovědět 
  Re: Můžu hodnotit?11:57:49 08.10.2003
Dobrá, uchlácholil jsi mě, co se týče času mezi jednotlivými koly, ale začátek. Např. v Brně to bude trošku jiné než v Praze. Tam už hraje roli, jestli vyjedu v šest nebo v sedum. Minulé brno bylo prezentováno, jako že přijet do deseti. Já osobně jsem tam byl pozdě a po mě ještě přicházeli další. Takže v kolik???
Petr Reschodpovědět 
 Re: Můžu hodnotit?10:29:07 02.10.2003
Předem díky za kladné hodnocení :))).
Co se bodů týká... Maty dost jasně vystihl prostoje mezi závody.Přesně! Kdyby přijelo o 30 závodníků víc, tak je to taková hoňka, že prostoj je téměř nulový.Problém vidím v tom, že jsme na Brumlovce (ryze soukromým projektem, který neměl nic společného s Českým Pohárem!) nasadili příliš tvrdé bouldry na kvalifikaci a to spoustu závodníků na naše další závody odradilo. Problém je ale v tom, že vzhledem k časové tísni jsme tenkrát bouldry stavěli den před závody (ale to je v jiném článku).Proto bouldry v Brně byly mnohem lehčí a méně bouldrové. S Letnou už jsme si trošku vyhráli.
S páskama si více vyhrajeme příště (dobrá připomínka).
No a jak je to s tím ČP? O rankingu sám nic nevím, nebo špatně hledám,ale jaksi se o to nikdo nestará. Čí je to chyba?
Letos proběhly tyto závody - Třinec, Šumperk, BS03 Brno, BS03 Letná a vše má vyvrcholit MČR BS03 opět Brno. BS03 je první větší ucelený projekt BB klanu a je zařazený do ČP. Chceme v závodech pokračovat a příští rok v Praze uskutečnit Mezinárodní kolo (a někdy třeba i SP). Vše záleží na síle sponzorů a i na naší vůli,ale především však na závodnících a PROTO pokračování Boulder Serie je jen a jen na Vás...
Oliváčodpovědět 
  Re: Můžu hodnotit?11:16:10 02.10.2003
ČP- běží a které závody do něj paří se dá zjistit na webu ČHS v přehledu závodů, stejně tak na konci průběžnej ranking...kterej tam dám snad dneska.

Jirous
 jirousodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Foto dne:
Grotta del Areonauta
?
 Databáze cest:
Všechny cesty (122859)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cowboy 6C+ Magicwood-Averstal
Ade Bus 7A Magicwood-Averstal
Moos Dyno 7A Magicwood-Averstal
Slophie Joe 7A+ Magicwood-Averstal
Slab Jack 7A+ Magicwood-Averstal
Nově komentované:
Kontraadmirál 7+ HIS-Nové Město
Silkroad Xc Labák - Levý Břeh
Silkroad Xc Labák - Levý Břeh
Dunivá Kateřina 7+/8- Velká
Bublina 7- Velká

 Nově v diskusi:
Re: volby 2017 | Re: volby 2017 | Re: Ach ta prázdná klišé ... | Re: volby 2017 | Re: volby 2017 | Re: volby 2017 | Re: volby 2017 | Re: Ach ta prázdná klišé ... | Re: volby 2017 | Re: Ach ta prázdná klišé ... |

 Nové komentáře:
Re: ach jo | Re: lezení | ?.. | lezení | Re: Zitra suche? | Re: ach jo | Re: Zitra suche? | Zitra suche? | Re: ach jo | ach jo |

 Kde to vře:
Mont Blanc: 2 Češi zahynuli během 24 hodin (47)
Češi uspěli na Mistrovství Slovenské republiky v lezení dětí (36)
Adam Ondra trochu jinak: Češi si svobody a demokracie neváží (30)
Mezinárodní setkání Paklenice (25)
SP v obtížnosti a rychlosti Xiamen, Čína (22)
Urban Boulder Race 2017 (17)
Adam Ondra z pokusu o 1.výstup v Arcu: Nedali jsme to (17)
Prachovské skály jsou opravdu mokré! (16)
US:Vzal si život poté, co přežil lavinu, v níž umřela jeho dívka (13)
Data Trust Mistrovství České Republiky v lezení na obtížnost (12)

 Nově v inzerci:
Práce | Nepoužitá pánská GTX bunda The North Face - model Shinpuru | merino Icebreaker mens eday ls hz | Dámské lezečky La Sportiva Katana | Poncho | Skialp set Black Diamond 166cm + Diamir Freeride | Dámské lezečky La Sportiva | Boulder BW Praha | Pracovní příležitost | lezečky |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2017 je nejlepší?
 4 Wheel Bob USA 
 735 
 Afghánské odmítnutí CZE 
 595 
 Alpine Route SVK 
 578 
 Alpine Wall Tour PLN 
 517 
 Annapurna 3 - Unclimbed AUT/DEU 
 6426 
 Back to heights CZE 
 508 
 Bijící srdce boulderingu CZE 
 611 
 Dhaulagiri, ascenso a la montana blanca ARG 
 576 
 Expedice Gasherbrum CZE 
 543 
 Go Big or Go home! - in search for the perfect wave DEU 
 559 
 Humla ESP 
 558 
 Chasing Niagara USA 
 542 
 Chris Bonington - Life and Climbs ITA 
 507 
 Into Twin Galaxies - A Greenland epic AUT/DEU 
 556 
 Jugando a Escalar ESP 
 538 
 Lezení na písku - sedmdesátá léta CZE 
 800 
 Linka nad Rájem CZE 
 553 
 Malishan - Taiwan Canyoning Expedition DEU 
 535 
 Mar Álvarez. No Logo ESP 
 538 
 Monte Sarmiento - die weiße Diva DEU 
 497 
 Monviso Mon Amour ITA 
 512 
 Mrazivá poezie na jasankách CZE 
 508 
 Norge Lysefjord CZE 
 511 
 Obsesja PLN 
 498 
 Obyčajní chlapci SVK 
 499 
 Prohibido escalar ESP 
 548 
 REEL ROCK 11: Boys In The Bugs USA 
 503 
 REEL ROCK 11: Brette USA 
 492 
 REEL ROCK 11: Dodos Delight USA 
 490 
 REEL ROCK 11: Young Guns USA 
 493 
 Rock Empire 8a: Dvě holky ve velké stěně CZE 
 662 
 Shifting Dreams GBP/FRA 
 493 
 Smím prosit CZE 
 589 
 Spradventure CZE 
 708 
 The Elements CZE 
 520 
 The Eyes of God DEU 
 498 
 The Unknown GBP 
 508 
 Tupendeo - One Mountain, Two Stories CHE 
 513 
 Utečenci do Afriky CZE 
 504 
 W!nteractivity FRA 
 477 


Cestovní pojištění objednejte na Srovnejto.cz.
Mají přímo sekci cestovní pojištění na hory.
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.