LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Prachovské skály - vyšel nový lezecký průvodce
Sport climbing in Arco - nový průvodce na skalky v Arcu
The Push: příběh Tommyho Caldwella

Závody
LezeTop Boulder Cup (17.03)
Flash Wall Cup 2018 - ČP U14 (17.03)
Zlatá lezečka pohár všestranného lezce (23.03)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13978
2.Konečný 11843
3.Pail 11750
Bouldry:
1.Stráník 11575
2.Ondra 11450
3.Jungling 11025
Hory:
1.Coubal 6441
2.Šuraba 6358
3.Nikita 6157

Výsledky
MČR v ledolezení na rychlost – Vírský cepín 2018 (10.03)
SP a ME ledolezení (02.03)
SP ledolezení Jižní Korea (09.02)

Deníčky
4399 lezců
670138 cest
Nové přelezy:
Camino A L 8a+
Karma 8A+
De Vita Be 8A
Sur-Preise 7C+
Le Prouept 8A
Full Conta 7C+
Vogonská P 7C
Supernani 7c+
Chipotle 7c
Sunburst 7b+

Stěny
Ymca - Krásné Březno
Squash Arena Liberec - Liberec
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Boulder Série 2003

díl druhý

27.9.2003 Letenská pláň
Závody se  odehrály na staré známé věži zpestřené novou strukturou.Novinkou bylo pódium, které vytvářelo mnohem lepší dojem z celých závodů. Velká střecha se zvukovou aparaturou a osvětlením dokreslovala super show, která se ztrhla ve večerních hodinách.


(foto by M.Spilka)


Do závodu se přihlásilo 27 borců a 7 borkyň. Účast relativně malá, ale stále více jak polovina závodníků patří k české lezecké špičce. Nevím, jestli se vytrácí v lezcích závodní duch nebo zda se příliš bojí závodních bouldrů, ale myslím, že jak v Brně tak i teď na Letné byly kvalifikační bouldry spíše lehčí a že si v nich všichni dobře zalezli. Ve startovním poli chyběli kvůli Rock Masteru T. Mrázek,V.Kotasová a R. Souček. Další, kdo svou účastí chyběl byl především K.Černý (Black – vítěz Boulder Contestu 2002), P. Kořán, D. Mazák, Š. Neústupný, R. Štefánek, M. Čermák (na něho jsme se těšili obzvlášť…) a desítka dalších borců. Doufám, že na příští závody najdou více odvahy a že i ostatní lezci zkusí změřit svoje síly.

A jak probíhal závod samotný?

Do finále se probojovalo 12 borců a bylo zapotřebí minimálně tří topů. Niedoba, Macenauer a Pelikán byli bohužel mezi nepostupujícími.

První bouldr vedl koutem přes novou strukturu (rakev) a byl velmi lišácký, protože se dal vylézt dvěma způsoby. Jeden dokonce obsahoval nohand, kterého pár lezců využilo. Bohužel se na tomto bouldru stal první menší úraz Boulder Série, kdy borec přeletěl topový chyt a mastil si to ven z pódia. Naštěstí se mu do cesty hrdinně postavil Lahvoň, který to odnesl rozbitým nosem.Borec vyvázl s naraženou nohou a odřenou rukou. Závod v pohodě dokončil. První bouldr dali finalisti všichni z toho 8 na OS.


Někteří závodníci na to šli skutečně od lesa -  Martin Pelikán v prvním kvalifikačním bouldru (foto by Hop)


Druhý bouldr byl nejtěžším v kvalifikaci a z finalistů ho dalo pouze 6 z toho 3 na OS.

Ve třetím bouldru bylo nejtěžší přehoupnout se ze spoďáčku  na hranu a tou pak dolézt do topu.Pro finalisty opět vcelku snadná záležitost – 11 topů z toho 7 na OS.

Poslední, čtvrtý bouldr byl závěrečnou lahůdkou a každý si v něm dobře zablbnul. Finalisti 12 topů z toho 11 na OS.


Juraj Repčík ve čtvrtém finálovém bouldru (foto by Hop)


Kvalifikace žen nebyla tolik dramatická, protože do finále postupovaly všechny kromě jedné jediné. Tou nakonec byla odvážná Dana Paulová ze které by si řada lezkyň měla vzít příklad, leze velmi krátce a pod dohledem M. Spilky se neustále zlepšuje (i v lezení).

Jediný co stojí za zmínku z ženské kvalifikace je, že v bouldru číslo tři jsme zapomněli namontovat jeden stup a tak se do zóny a kousek nad ní probojovala pouze Helena Lipenská.
No stane se ... :)


Zuzka Ulrichová ve čtvrtém finálovém bouldru (foto by M.Spilka)


Po skončení kvalifikace se lidé mohli bavit u Nescafé barů nebo na Pilkinově malé stěnce, ale především však při soutěži, do které se mohl (bez startovného) přihlásit každý. Tak jako v Brně se jednalo o soutěž ve skoku z chytu do chytu, kde chyt se neustále posouvá dál a dál až už to dál nejde…Tuto disciplínu vyhrál David Kurc. Druhý byl M. Pelikán a třetí nikdo menší než T.Pilka.

Počet diváků se na Letné pohyboval kolem tisícovky. Na finále se přišlo podívat něco kolem 400 až 500 lidí. Zima je prevít.

Finále odstartovaly bábovky a hudba, která rozdupkávala diváky. První bouldr (Andrej) vedl opět po nové struktuře avšak umístěné v jiném profilu a velmi těžké bylo se probojovat do zóny, která se nacházela za hranou. Velmi dobrý útok na top měla K.Čintálová. Zóny byly 3, Top žádný.

Druhý bouldr (Oliváč) už měl zónu dostupnější a šáhlo si na ní 5 závodnic převážně na první pokus. Top vybojovala pouze H. Lipenská a tím si  i vydobyla  prvenství. Katku od topu opět dělil jen kousínek.


Lenka Trnková ve druhém finálovém bouldru (foto by Hop)


Třetí bouldr (Koutňák,Andrej) byl velmi náročný a do zóny se prokousaly pouze dvě. Katka opět dolezla kousek nad zónu,ale dolez do topu byl už nad její síly.


Katka Čintalová ve třetím finálovém bouldru (foto by Hop)


Ve čtvrtém bouldru (Majkl,Černoch) výborně zalezla opět H.Lipenská a velmi dobře se s ním poprala i Zuzka Ulrichová (Přibilová – toho času pracující v Bouldershopu). Dvě zóny.


Helena Lipenská ve čtvrtém finálovém bouldru (foto by M.Spilka)


Finálové bouldry nebyly nejlehčí a škoda, že Věrka byla na Rock Masteru, protože by určitě ukázala, že topů mohlo být více.

Na mužské finále už byli diváci pěkně nabuzení a celou show rozpoutal J.Zbranek parádním bojem o top na prvním bouldru (Andrej). Jednalo se o traverz přes novou strukturu, velmi těžký přelez přes plastovou strukturu do kouta, technický výlez na strukturu a dlouhý skok do madla. Kuba Hlaváček skok udělal statickým nátahem a M. Spilka bouldr přelezl nejjistěji.Velmi dobře si z bouldrem poradil i Petr Resch.Pět topů  z toho 2 na OS.


Martin Spilka v prvním finálovém bouldru (foto by Hop)


Druhý bouldr (Oliváč) opět tradičně po spoďácích s těžkým přelezem do hrany a ladným skokem do obliny dali pouze Kuba a Peter Doležaj.Velmi blízko topu byl Martin Spilka, ale zaváhal při přechytávání obliny.Dva topy oba na OS.


Peter Doležaj ve druhém finálovém bouldru (foto by M.Spilka)


Třetí bouldr (Oliváč) byla tvrdá lištovačka, která nenechala jediný prst neprolomený.Těžký traverz na hranu a tou přes dva vruty do topu. Zde se nejlépe pochlapil Juraj Repčík, který až třetím pokusem topoval. Kuba i Peter byli hodně blízko topu, ale oběma smekla noha ve výlezu.Pouze jeden top.


Petr Resch ve třetím finálovém bouldru (foto by M.Spilka)


Do poslední chvíle stále nebylo jasné, kdo vyhraje. Zda Kuba či Peter. Oba na tom byli téměř stejně, ale přece jen Kuba o počet pokusů na top lépe.

Vše tedy měl rozhodnout čtvrtý boulder (Lahvoň,Oliváč,Andrej),ve kterém se většina finalistů prala se zónou. Nejblíže se topu blížil Martin Spilka a blizoulinko byl i Kuba, který si neporadil s hranou. Jako první uchvátil top Juraj Repčík na třetí pokus a sklidil bouřlivé ovace. Jako poslední lezl Kraken a … a předvedl famózní přelez čtvrtého bouldru, v kterém se doslova prošel a parádně zatopoval. Tak jako na jaře v Brně opět VYHRÁL! Tentokráte už to ale neměl tak jednoduché a pouze tři topy na čtyři pokusy jsou toho důkazem. Závod se vydařil a počasí nám odpustilo, že se závod nekonal o týden dříve.


Kuba Hlaváček ve čtvrtém finálovém bouldru (foto by Hop)


Doufám, že se můžeme těšit na třetí a závěrečný díl Boulder Série 2003, kterou vám bb klan naservíruje 15.11.2003 na brněnském výstavišti.

Poděkování patří především sponzorům Nescafé, Seznam.cz, Alpine Pro, Ocun, Rock Pillars, Excon a samozřejmě Lezec.cz.

Co se organizace týče spešl senks patří Léně, Lahvymu a Čívovi. Nesmím zapomenout i na nezapomenutelný přínos Matyho.

Doufám, že na listopadové závody se připraví více borců a že na Krakena všichni pořádně potrénujete a nenecháte ho ukořistit Hattrick Boulder Série 2003. Více fotek již brzo na www.boulder.cz.


(foto by M.Spilka)


Mějte se krásně a ahoj Oliváč

Oliváč   [úpravy] 09:19 30.09.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Další články09:29:15 30.09.2003
http://www.sport.cz/01/62/55.html a http://www.esportbazar.cz/ReportazN/index.asp?clanek=12&cont=5
Oliváčodpovědět 

 Slusny10:41:32 30.09.2003
Olivaci, pekny popis, ale hlavne se mi libi, foto prurez celym zavodem. Fakt pekny fotky.
JirkaSodpovědět 
 Re: Slusny10:47:10 30.09.2003
Poděkování patří i Hopovi...
Oliváčodpovědět 
 Re: Slusny06:09:00 11.12.2003
my name olivaci rocha de freitas junior my city mossoró brasil
olivaci juniorodpovědět 

 parada10:56:04 30.09.2003
Podarena akce postupne gradujici do strhujiciho finale. Finalove bouldery byla velka podivana... a to nejen ty chlapsky, holky podavaly taky super vykony. Moc dobre jsem se bavil, jen jsem malinko zalitoval jedne veci... ze jsem se neucastnil:).
dik
kubikodpovědět 

 ...12:21:01 30.09.2003
Zuzka leze čtvrtý open boulder a ne finalový-jen tak pro pořadek:) Cus Majkl
Majklodpovědět 

 Fotky12:22:09 30.09.2003
Olivaci pokud by byl zajem mam nejake fotky...
 Spookodpovědět 
 Re: Fotky13:24:17 30.09.2003
Určitě!
Stav se v bébesu. Díky.
Oliváčodpovědět 
  Kraken14:00:35 30.09.2003
Kraken drvil ve stredu,čtvrtek a pátek desítky v okolí Banské Bystrice,proto ten slabší výkon.Na www.cccbbb.sk je konečne video ze Žiliny,dnes se nám snad podarí natáhnout Prahu.Kdy bude ten rozhovor,co delal Hop?Čau Caballo.PS- poslal sem pozvánku do Popradu.
Caballoodpovědět 
   Re: Kraken14:09:44 30.09.2003
Rozhovor s Petrem Dolezajem bude snad do konce tohoto tydne, mozna behem pristiho. Je to dlouhy jako blazen, takze to musim nejdriv prepsat, ale urcite je na co se tesit.
Hopodpovědět 
   Re: Kraken16:16:16 30.09.2003
Tak to video z Letne uz je na cccbbb.sk
vasekodpovědět 

 kvalitni reportaz14:29:46 30.09.2003
dobra reportaz Olivaci, ty fotky vypadaj vic nez dobre. Docela me mrzi ze jsem nemohl prijit ocumovat, ale styskalo se mi po kostovy... jinak gratuluju zuzce k vybornymu umisteni
Musadoodpovědět 

 Video - Lipenska topuje12:06:42 01.10.2003
Tady se muzete mrknout na video Heleny Lipenske jak topuje druhy finalovy boulder http://www.aret.cz/lezeniatd/lipenska_topuje_b2.wmv
Cus, Malý Peťan
MPodpovědět 

 Můžu hodnotit?14:49:41 01.10.2003
Předně bych rád poděkoval za (jak už jsme si zvykli) výborně šlapající stroj, který zprostředkoval divákům, ale i lezcům vynikající zážitek. Některým dojmům bych se rád věnoval poněkud podrobněji:
1)Cesty: dle mého názoru nejlepší za dobu fungování věže. Ve srovnání s Brnem jsem nabyl dojmu, že čtyři bouldery věži svědčí víc, prostě je víc prostoru pro tvorbu. Stavitelům se podařilo velmi dobře eliminovat výškové dispozice jednotlivých lezců, bouldery nešly až příliš snadno „oblézt“ za hrany, chytově velmi pestrý závod a myslím si, že i obtížnost byla velmi dobře nastavena – tak si uvědomuji, že vlastně hodnotím pouze mužské cesty u žen ta obtížnost přece jenom nebyla úplně stoprocentní.
2)Značení boulderů: škoda, že se pořád tak nějak nedaří zcela zmáknout systém oddělování a značení boulderů. Myslím tím POUŽÍVÁNÍ PÁSEK!!! v takové míře, aby bylo lezci skutečně absolutně jasné, kam může a kam ne. Nehovořím úplně tak za sebe, já už jsem si zvyknul se ptát, ale to asi není to pravé. V systému dnešním – takřka „bezpáskovém“ záleží absolutně na rozhodčím, jak boulder popíše. Ono se totiž dá říct sto různými způsoby, že tam můžeš a tam už ne a to počínaje konstatováním, které si člověk během lezení absolutně neuvědomí až po jasné zdůraznění, takže lezci je na první pohled jasné, že to a to (hákování, opření...) hraje klíčovou roli. Navíc do toho vstupuje psychologické hledisko, které vede rozhodčího k tomu, že vidí-li, že to všichni przní, dá si na popisu víc záležet, aby TO konečně někdo pochopil. Jeden příklad za všechny – první kvalifikace mužů. Musím říct, že dost lezců (k mé ostudě včetně mě) si uvědomilo, že nahoře ta pravá hrana je stále táž, kterou někdo ukazoval dole. Zvyknu-li si na to, že můžu brát všechno, kromě toho, co se na mě šklebí (červenou) páskou, můžu během lezení zachránit i boulder, který jsem si špatně vymyslel. To je totiž ten hlavní rozdíl mezi stavitelem a závodníkem, závodník musí dost věcí vymýšlet až během lezení a tam už je těžké myslet na to, co řekl „ten dole“.
3)Časový program: chápu, že pro někoho je závodní den svátkem a tudíž mu věnuje absolutně všechno. Ne u každého z nás (a teď to píšu tak trochu za sebe) je lezení (a o to více závodní) na prvním místě a nebo dokonce v organizování času stojí relativně nízko. Mrzí mě proto takové ty zbytečné prodlevy, kdy musím na prezentaci být do 10 hodin, ale do jedenácti se nic neděje. Chápu, že je záměrem organizátorů, dokončit prezentaci ještě před započetím semifinále žen (mimochodem proč se tomu říká semifinále, když je to OPEN kolo?) a respektuji to a rád holkám spoluvytvořím atmosféru hodnou takového závodu.  Ale hodinku postávat a čekat než holky začnou je mi líto. Stejně tak se mi jeví být dost dlouhá prodleva mezi prvním kolem a finálem.
Názor je názor, může někoho někam posunout, nasměrovat, rozhodně jsem vás nějak nechtěl popudit a už vůbec v bodě dva kritizovat práci rozhodčích (doufám, že jsem to nenapsal tak blbě, aby to někdo takhle chápal), která je absolutně bez závad, jenom se od nich zbytečně chce něco, co by dělat nemuseli, kdyby...

Závěrem bych měl jednu otázečku. Tak trochu se neorientuji v tom boulderovém dění v Česku. Existuje vůbec nějaký Český pohár, eventuálně nějaké předběžné žebříčky? Nebo je bouldersérie myšlena jako nějaký pohár?

S díky
Petr Resch
(No a doufám, že taky někdy vyhraji něco pro sebe, alespoň že Anička vyrostla do konfekční velikosti)
Petr Reschodpovědět 
 Re: Můžu hodnotit?09:32:05 02.10.2003
Petře,
myslím, že svým komentářem nemůžeš nikoho urazit. Je věcný a rozhodně "by se" o něm mělo přemýšlet. Vím, že prodlevy něhoho mohou unavovat, ale stejně ten den jsi už obětoval a pokud se vše urychlí o hoďku, nic to neřeší. Ale problém já vidím jinde.
Ze závodů, kterých jsem se účastnil já, jsem byl zvyklý, že se třeba týden dopředu vědělo, kolik bude závodníků. Na Bouldersérii se to dozvídáme až po uzavření presentace. Kdyby místo 27 chlapů přičlo 60 (jako na Brumlovce), najednou se nám rozlez natáhne o 165 minut (2hodiny 45min!!) a z prostojů není nic! Naopak, byl by problém stihnout vše dle plánu. A když diváci chtějí přijít na finále, musí znát předem začátek...
Tak to jen na obhajobu prostojů, co se týká věže, to snad odpoví Oliváč:-)))
Matyodpovědět 
  Re: Můžu hodnotit?11:57:49 08.10.2003
Dobrá, uchlácholil jsi mě, co se týče času mezi jednotlivými koly, ale začátek. Např. v Brně to bude trošku jiné než v Praze. Tam už hraje roli, jestli vyjedu v šest nebo v sedum. Minulé brno bylo prezentováno, jako že přijet do deseti. Já osobně jsem tam byl pozdě a po mě ještě přicházeli další. Takže v kolik???
Petr Reschodpovědět 
 Re: Můžu hodnotit?10:29:07 02.10.2003
Předem díky za kladné hodnocení :))).
Co se bodů týká... Maty dost jasně vystihl prostoje mezi závody.Přesně! Kdyby přijelo o 30 závodníků víc, tak je to taková hoňka, že prostoj je téměř nulový.Problém vidím v tom, že jsme na Brumlovce (ryze soukromým projektem, který neměl nic společného s Českým Pohárem!) nasadili příliš tvrdé bouldry na kvalifikaci a to spoustu závodníků na naše další závody odradilo. Problém je ale v tom, že vzhledem k časové tísni jsme tenkrát bouldry stavěli den před závody (ale to je v jiném článku).Proto bouldry v Brně byly mnohem lehčí a méně bouldrové. S Letnou už jsme si trošku vyhráli.
S páskama si více vyhrajeme příště (dobrá připomínka).
No a jak je to s tím ČP? O rankingu sám nic nevím, nebo špatně hledám,ale jaksi se o to nikdo nestará. Čí je to chyba?
Letos proběhly tyto závody - Třinec, Šumperk, BS03 Brno, BS03 Letná a vše má vyvrcholit MČR BS03 opět Brno. BS03 je první větší ucelený projekt BB klanu a je zařazený do ČP. Chceme v závodech pokračovat a příští rok v Praze uskutečnit Mezinárodní kolo (a někdy třeba i SP). Vše záleží na síle sponzorů a i na naší vůli,ale především však na závodnících a PROTO pokračování Boulder Serie je jen a jen na Vás...
Oliváčodpovědět 
  Re: Můžu hodnotit?11:16:10 02.10.2003
ČP- běží a které závody do něj paří se dá zjistit na webu ČHS v přehledu závodů, stejně tak na konci průběžnej ranking...kterej tam dám snad dneska.

Jirous
 jirousodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

Fasádní Servis
Fasádní Servis® hledá spolupracovníky do týmu pro Čechy a Moravu.


 Foto dne:

Aiguille du Midi
 Databáze cest:
Všechny cesty (124968)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Diogenis 7c Kakia Thalassa
Istati 7b+ Kakia Thalassa
Koukos 7a+ Kakia Thalassa
Mizerofagia 6b+ Kakia Thalassa
Koukouvagia 6c Kakia Thalassa
Nově komentované:
Soho SD 7B Dobrá Voda
Zapeklitosť 6C Chtelnica
Krieg Direkt 8A Hohnstein
? 6c Leonidio
Ladné Pohyby 7B+ Skály U Kutné Hory A Malešova

 Nově v diskusi:
Re: zmrzlá lana | Re: zmrzlá lana | Re: zmrzlá lana | Boulder Bar nové uspořádání ? | foto dne | zmrzlá lana | Re: Top rope solo | Re: Top rope solo | CT rock n roll | Re: Top rope solo |

 Nové komentáře:
Re: Paka z ČSL? | Re: Paka z ČSL? | Re: Paka z ČSL? | Re: Paka z ČSL? | Re: Zevnitř | Re: Ó bože | Re: závody | Re: závody | Re: Zevnitř | Re: Paka z ČSL? |

 Kde to vře:
Vedení ČHS vyzývá předsedy oddílů: nedávejte plnou moc ČSL (124)
Omezení lezení - Roviště, 17.-18.3. 2018 (92)
Aljaška: zahynuli top lezci Marc-André Leclerc a George Johnson (30)
Reprezentace ČR v boulderingu je kompletní! (12)
2. Freeride Fest bude 23.-25.3.2018 Hochfügenu v Rakousku (11)
Alain Robert vylezl na další mrakodrap, tentokrát v Paříži (8)
Vnitřní motivace a lezení (7)
Video: Hansjörg Auer riskantně slaňuje v Alpách (4)
Nepálský soud zrušil zákaz lezení na Everest postiženým lezcům (3)
Svieže ovocie na horách? Ochutnajte expedičné balíčky LyoFood (1)

 Nově v inzerci:
běžecké boty Inov8 Trailroc 285 vel. UK 8,5, EUR 42,5 | Prodám Expediční výškové boty Asolo Manaslu vel 44,5 | Ledy Javor | Dětské lezečky | Dětské lezečky | Slaňovací brzda | Skialp set Dynafit | Pánské boty Millet Friction (MIG1279) | Velikonoce ve Španělsku | DA Guide nebo Tilak Active, damske L |

 Anketa:
Jak funguje váš HO?
 Pravidelné časté akce 
 2180 
 Akce jednou za měsíc 
 1145 
 Akce párkrát ročně 
 1177 
 Jen výroční schůze 
 1121 
 Co je to HO? 
 1327 

Cestovní pojištění
na lezecké zájezdy:

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.