LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Nový průvodce Jižní Moravy
Nové knihy na Lezci
Kletterführer Elbtal

Závody
3. kolo Slánské pohody (16.10)
Sambar Kids Cup (19.10)
Ruzyňská liga pro děti (16.11)

Žebříček
Cesty:
6.Jungling 11491
7.Jeliga 11481
8.Votoček 11422
Bouldry:
6.Břicháček 10750
7.Skála 10700
8.Pochman 10575
Hory:
16.Nešťák 2929
17.Chomová 2868
18.Klimešová 2857

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4743 lezců
781417 cest
Nové přelezy:
Na Hranici 9
Chilli 9
Drifter 5.13a
Lovci Pokl 7C
Krtkův Dor 8A
Igym 8+/9-
Le Grand S 7c
L´Oubliée 7c
Les Apnées 8a
Iluminati Xa

Stěny
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště
Studénka - Studénka
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
Dap Sport - Hradec Králové
HORALSPORT - KLADNO
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Profesionalismus

Profesionalismus, řád, systém a obdivuhodnou pohodu v nesl do fungování juniorského mančaftu ...
Tak po přečtení těchto slov v poslední Montaně, v článku Tufiho jsem se definitivně rozhodl reagovat. Jen jsem nevěděl zda článkem do Montany, či na lezecké stránky. K rozhodnuti napsat do Lezce mne hlavně vedlo to, že jde o dost rozsáhlou problematiku a v komerčním časopise bych nemusel dostat tolik místa, jako na těchto stránkách. Vždyť i na článek z MR v Novém Boru v lezení na rychlost místo nebylo. Údajně to zajímá jen pár lidí! Ale na článek ze závodů na rychlost v Kladně už místo bylo!Jestli to ono možná nebylo také tím, že Nový Bor jsem organizoval já a s panem RT si nerozumím.

Navíc tyto stránky dovolují těm stranám, které by se mohly cítit dotčené okamžitou reakci na můj článek a také pro případná má vysvětlení či omluvu pokud se mýlím.

Perfektní umístění juniora Tomáše Mrázka a ostatních dorostenců jsou skutečně něco, co zde nebylo, a jen můžu blahopřát a smeknout. Zvláště před výkony Tomáše! Ten, kdo se zajímá o problematiku lezení mládeže, to trošku mohl očekávat, ale u Tomáše to bylo skutečně obdivuhodné! Zvlášť když si vzpomenu jak někteří, kteří mu dnes klepou na ramena z něj měli legraci, když sepřed časem zmínil o svých cílech. A jak někteří a není to tak dlouho psali, že Mrázek na závodech postoupil jen náhodou, že pane RT.

Ale k věci. Situace v mládežnickém lezení a vztahy v něm jsou něco strašného a kdo se pohybuje v tomto prostředí, ví o čem mluvím. Zcela jistě to není RT ani Tufi(Rudo promiň, ale skutečně jsem tě nepotkal ani na jedněch mládežnických závodech)A ani to není Slávek Vomáčko, který se tam také nikdy neobjevil.

Možná by se hlavní problémy mládežnického lezení daly nazvat NOMINACE! Po tom, co Petr Solanský po mě převzal vedení této komise , prosadil, že nominace na EP budou probíhat na závodech ČP dospělých. Možná dobrá myšlenka na začátku, ale vlastní podstata se projevila až později. A to v tom, vyřadit z kola ty, co skutečně nejsou na úplné evropské špičce, aby bylo víc peněz na ty nejlepší. Protože na dospěláckých závodech se rozdíly mezi jednotlivými juniory zvětší!Nakonec proč ne! A dotovaní budou skutečně jen ti nejlepší!

V tento okamžik jsem do věci vstoupil já s tím, že je ale potřeba udělat a napsat pravidla nominací. Na závodech v Lomnici se mi ale vysmáli, že je to jednoduchá věc."Musí být do čtvrtého místa ve své kategorii a může jet! Kyslík ještě podotkl, že teda Hrozovi to napíšeme extra na papír,jestli to nepochopil. Ale Libor to jako můj syn je šestý, tak kam by chtěl jet?Liborovi se ale zadařilo a posunul se na čtvrtou příčku a stejně nejel. Že berou jen první tři. Tedy dobře. A když se Libor posunul na místo třetí, tak Petr Solanský řekl, že pojedou jen první dva, že nejsou peníze. Opět jsem řekl dobrá, my tedy pojedeme za své! A reakce? "Ne! Nedám souhlas, aby tam Libor jel, byť za své peníze, nedovolím, aby tam někdo dělal ostudu posledním místem, jak bych si to zdůvodnil"!Odpověděl Petr Solanský! Nebo spíš byl problém v tom, že se nemáme rádi a on tam Libora prostě nechce!

Takže jsem začal prosazovat vytvoření oficielních pravidel. Protože v jiných kategoriích běžně bral závodníky, kteří končili pravidelně na konci startovního pole. To mu ale nevadilo. A tvrzení, že pravidla nikdo nechce neobstojí, protože jsem měl podpisy většiny zástupců oddílů, kteří se účastní ml. závodů kteří pravidla chtěli!

Nakonec jsem si řekl, proč se cpát někam, kde nás nechtějí. Bude MS a tam se také závodí na rychlost. Protože vím, že Slávek Hrkal patří k naší špičce v lezení na rychlost a navíc je ještě junior, tak jsem se zeptal Petra Solanského, zda Slávek Hrkal na MS pojede. Odpověď. Ne! Na obtížnost dobrý není a na rychlost ho nemám podle čeho nominovat. Rozhodl jsem se a po domluvě se Slávkem Vomáčkem jsem uspořádal MR na rychlost, aby se mohla nominace na MS v lezení na rychlost podle čeho udělat. Samozřejmě jsem byl Petrem Solanským napadnut, že ty závody budeme mít natrénované, a tak Slávek Vomáčko nominaci rozšířil o závod v Kladně. Hrkal závody nakonec vyhrál a na MS jel. To byl takový můj malý úspěch, Petr totiž Hrkala taky rád nemá. A Libor? Vyhrál oba dva nominační závody. A opět nejel!? A kdo se tedy zúčastnil MS v lezení na rychlost. Někdo kdo byl v nominačních závodech druhý nebo snad až třetí?Chyba lávky. Závodili ti, co se nezúčastnili ani jednoho nominačního závodu na rychlost! A dál jezdili na závody i ti, co se nadále umisťovali na konci závodního pole, ale jsou kamarádi s Petrem Solanským. Ale například Štěpán Stránik jet nemohl, i přesto,že na závodech mládeže dvakrát porazil Zbranka, který se na EP umisťuje. Když jsem volal panu RT řekl mi, že Stránika zná a že ten nemá na to aby jezdil na EP, Nakonec Stráníka však vzali. Stránik z našich na těchto závodech skončil nejlépe! Co ty na to RT? A to ti Rosťo nebylo proti srsti napsat článek do Montany, jak ti naši mladí reprezentanti si musí uvědomit atd. Cituji:"Více než polovina mládeže nemá vůbec vštípeny zásady disciplíny, náročného, systematického přístupu".Trochu to zavánělo takovou tou komunistickou ideologií!Ne každé dítě, a oni to jsou ještě děcka, bude stát v pozoru a dychtivě sledovat tebe, jako trenéra. A ty jen tak ledabyle je dokážeš zhodit. Když se ale někdo z tvých známých neumístí, uděláš z toho přednost. To teď mluvím o umístění Petra Solanského ml..I to mne trochu zarazilo, že Petrovi Solanskému st.nevadilo, že na dospěláckém světáku jeho syn úplně vybouchl a poslal ho na další a přitom některé kvůli takovým umístěním vyřadí z nominace a nedovolí jim startovat ani za své. Petr Solanský ml.se na světáku kupodivu také zúčastnil závodů na rychlost a na bouldr ve kterých propadl také.To se může samozřejmě stát a je to dost smůla,ale mne spíš zajímá, podle čeho byl vybrán, když se nezúčastnil ani jednoho závodu na bouldr ani na rychlost u nás. Slávek Vomáčko mi samozřejmě logicky odpověděl, když už tam byl na obtížnost, tak proč by nestartoval? Vždyť je to za stejné peníze. Souhlasím! Ale,proč Hrkal a Stránik nesměli startovat na MS také na obtížnost, když už tam byli?

Kdo trochu zná problematiku mládežnického lezení ví,že vše stojí a padá s rodiči dětí,kteří na těchto závodech závodí.Postupně ,jak děti přecházejí do kategorie dospělých, odcházejí s nimi i jejich rodiče a místo nich nastupují ale noví kteří přebírají štafetu.Ale teď mám pocit,že Petr Solanský a lide kolem něj si chtějí vzít sebou co nejvíc a těm následujícím mnoho nepředají.To aby dorostenci lezli s dospěláky už propagoval Kocian,a jedním z hlavních odpůrců byl Petr,ale když už to bylo výhodné pro jeho kluky, hned to prosadil!Když se jeho kluci dostali do kategorií EP nebylo mu zatěžko zmenšit dotace na dětské závody a převést je na repre.Když jel jeho Pavel do Ravenny,to našel i nějaké peníze na tuto akci.Když už tam jeho kluk nejel, na Ravennu nebyla ani koruna.Přece mládežnícké lezení není jen pár repre ,ale je to strašně moc dětí.Proto si myslím,že pravidla nominací by měla být, ale ne taková jaká jsou teď.Vytvořená přes sobotu a neděli,aby Hrozovi zavřeli hubu,když už je tolik chce.Ty, co narychlo vytvořili, jsou na hlavu postavená a nemohou fungovat objektivně. A divím se Slávkovi Vomáčkovi,který je absolventem tělovýchovné fakulty, jak mohl s nějakým takovým paskvilem souhlasit.Nakonec proč by nesouhlasil, vždyť i u pravidel nominací dospělých je jen jedno objektivní kritérium a ostatní kritéria jsou subjektivní.Ještě bych je byl ochoten tolerovat u kolektivních sportů! Měli by být více propracovaná a hlavně by měla být schválena výkonným výborem,potažmo valnou hromadou!Ono jde celkem o dost peněz a aby o těchto věcech rozhodoval jednotlivec. mi připadne divné.

Dost se zajímám o práci s mládeží a vím,že se jedná o velice složitou problematiku a zvlášť ve výkonnostním sportu.Je výborné , že právě Tomáš Mrázek je tím, na kterém se dá krásně demonstrovat to,že není potřeba se již v útlém věku specializovat a trenink brát smrtelně vážně.Snad v každé odborné literatuře se s tímto problémem setkáte,ale pak ,když jde o praxi je situace jiná.I z tohoto důvodu UIAA nepodporuje závodění dětí do čtrnácti let.Samozřejmě,že příprava být musí, ale je tu i ten moment kdy už jde o něco jiného,co s normální přípravou nesouvisí.Nejlépe je to snad vidět na gymnastkách které podávají super výkony a do dospělosti si odnášejí tolik zdravotních problémů,že nevědí kudy kam.A právě tento směr byl nastaven Petrem Solanským , který neuznává,že by někdo, kdo je momentálně průměrný mohl být časem na špici.A i představa,že někdo dělá svým umístěním ostudu je zvrácená.Právě proto umožňuje EP mládeže účast tolika dětem , že chce dát příležitost i těm kteří mohou být skvělí později,ale už teď potřebují také seznámení s mezinárodním prostředím.Ale pro prosazení svých cílů je potřeba udělat cokoli, že Petře .Například mi nejde pořád do hlavy ,proč tedy plně obsazuje kategorii děvčat, kde se jedna dívenka úmístňuje téměř pravidelně ke konci závodního pole , když tvrdí,že není moc peněz. A v kategorii svého Petra nevezme nikoho jiného!Například Ondra Beneš šlape Petrovi Solanskému ml.na paty, i se mu ho podařilo v Liberci porazit,a přesto ho Petr Solanský nikam nevzal.Že by taky cesta jak odstranit konkurenci?

Asi jsem tímto článkem píchnul do vosího hnízda,ale skutečně jsem musel a doufám,že to pomůže vyčistit kalnou vodu našeho rybníka.

Libor Hroza   [úpravy] 09:39 07.11.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Sakra co to je za Mafii ?
Teda to je docela hustý. Láska je určitě dobrá vjec, ale přeci sakra nemůžu určovat jestli někdo někam pojede závodit podle toho jak moc ho mám rád. Už jsem někde slyšel že v Montaně je nějakej „Kmotr“ kterýmu prej pár lezců líbá nohy a my je potom vidíme na barevnejch fotkách... Bral jsem to s rezervou, ale těch signálů že česká špička je určována podle pravidel šoubyznysu, je čím dál víc. Je hodně tátů co by chtělo mistra světa ze svý žížalky, to je normální, druhá věc je nezblbnout z toho. A kamarádi, ať se“kamaráděj“ s kým chtěj a kde chtěj, ale na seriozní záležitosti, musí bejt seriozní pravidla! Néé?

Ach jo... :( Vyjádří se k tomu někdo vod tý Mafie?
Zapsal: kouřa, 10:45:44 07.11.2001
 Ufff
Mám takový dojem, že tohle rozpoutá divoké diskusní fórum, ale docela se na něj těším. Po přečtení tohoto článku se v člověku tak trošku zvedne žluč, že se všem děckám nedávají stejné šance. Takže čekáme na vyjádření .....
Zapsal: jirik, 10:53:44 07.11.2001
 Zdravim
Mozna by stalo za to udelat Cut&Paste do diskuse na server CHS.
Zapsal: Petr Kovar, 11:15:52 07.11.2001
 Montana or RT ?
jako každej rok mám na stole složenku od Montany
ale představa dalšího šklebícího RT ji asi pošle do koše
Zapsal: stach, 11:41:10 07.11.2001
 Trochu ubohy
Zdar Libore,
Jsem rad, ze jsi to sem napsal. Situace ceske zavodni sceny je opravdu obdivuhodna. I pouhy pozorovatel muze nahmatat tyhle bolaky, viz presouvane ci rusene zavody, shazovani vykonu lezcu, neduvera k vykonum nekoho jineho, nez toho kdo je v mem tymu, nominace ....
Lituji , ze doba, kdy na zavody prijeli lide, kteri se tesili na ostatni souperici, jako na setkani s kamarady je asi fuc. Ze tohle je uz i mezi mladezi, je dvakrat tak smutne. Je mi jasne, ze nekdo z toho ma jiste nejaky financni profit, ale ten proboha nemuze byt tak velky, aby stalo za to delat zlou krev a mladez ucit, jak je dulezite mit ostre lokty.
Navic, je to skutecne zabomysi prosazovat nekoho, v uvozovkach talentovaneho, ktery se treba nez se rok z rokem sejde na vsechnu tu slavu a harcovani se po zavodech vyprdne.
Zapsal: JirkaS, 12:18:31 07.11.2001
 ty jo...
Konečně po maglajzování a sekáni se tady rozjede snad už konečně přínosná diskuze...Myslím, že by měl někdo Tomance upozornit, že se tady taková diskuze rozjíždí, aby mohl rychle reagovat.

P.S. Doufám, že se nejedná o parádní Hopův trik jak zvýšit sledovanost Lezce...:)))
Zapsal: Oliváč, 13:08:42 07.11.2001
 To si piš že ne.
To si piš že ne, Oliváči, LEZEC žádný triky striky arabiky totiž nepotřebuje, rozumíš, jako, ne?
Zapsal: Hop, 13:18:08 07.11.2001
 Hm
Jen mě to utvrzuje v přesvědčení, že smysl lezení se rozhodně nemá hledat v závodech.
Zapsal: Kočka, 15:20:11 07.11.2001
 Re:Hm
Ale jojo, zachovej klídek než si přečtem /doufám že jo/ odvetu ;-. Onotonebude tak jednoznačné, jako vždycky.. A to že je v lezení pár divných lidí - no s tim se dalo počítat, ne? Taky znam dost fakt fajn lidí, který zavoděj. Škoda jen že se švindluje už u děcek. Ale i s tim se bohužel musí počítat, protože takovýhle čachry machry jsou ve všech sportech. Tím nechci říct, že je to O.K., ale že uvidíme co nato R.T. & spol.
Zapsal: Ivucha, 16:00:16 07.11.2001
 Pláč na špatném hrobě
Podotýkám, že se v problematice závodního lezení a lezení mládežnického obzvlášt neorientuju. V čem se však orientuju docela obstojně je to jak funguje ČHS. A pokud tomu rozumím, tak všechny zmiňované závody a s tím spojené problémy probíhají v režii příslušných komisí ČHS. A jestli to jsou mafie, jak to tady někdo trefně nazval, tak pouze a jedině NAŠÍ vinou. Tedy vinou členů ČHS. Dám totiž ruku do ohně za to, že ČHS funguje skutečně demokraticky. Každý rok zasedá Valná hromada na kterou jsou zváni zástupci všech oddílů. Tito zástupci mohou předložit jakýkoliv návrh, který je Valnou hromadou odhlasován.
Jaká je realita? Plénum rezignovaně "odmává" to co mu předsednictvo předloží. Aktivních námětů a návrhů z pléna je naprosté minimum. Loňská volební VH neměla ŽÁDNÉ protikandidáty. Nikdo z těch několika tisíc členů jakoby nezná lepšího předsedu té či oné komise. Od oddílů nepřišel jediný návrh na protikandidáta. A teprve na úpěnlivé prosby z předsednictva se během zasedání objevily tři protikandidáti, kteří ovšem neprošli. Bodeď by jo, když neměli žádnou "předvolební kampaň".

A proto se Libore domnívám, že máš-li vážné výhrady k Petrovi Solanskému jako předsedovi komise, nech se svým oddílem delegovat na Valnou hromadu a vznes protinávrh na nového předsedu. A jestli lepšího člověka neznáš a chceš jenom, aby se například sepsala jasná pravidla, tak vznes tento požadavek na VH. Ta nepochybně usnesením zaúkoluje přislušnou komisi aby je sestavila a dodržovala. Takový návrh přece nemůže Valná hromada neschválit! Zejména když máš za zády názor "většiny zástupců oddílů, kteří se účastní ml. závodů" jak píšeš.

O pláči na nevhodném místě jsem už psal několikrát na foru ČHS a jsem skutečně skálopevně přesvědčen, že rozumný návrh podložený správnou argumentací je Valnou hromadou schválen. On je totiž schválen skoro každý návrh - je jich totiž z pléna žalostně málo. Ono je málo i těch účastníků - asi si myslí, že "to stejně nemá cenu". Má to cenu!
Zapsal: melloun, 16:47:56 07.11.2001
 Hustějc!!!
A jedééém. Vytáhnu taky ňákou špínu. Jakošto aktivní závodník jsem například na minulejch závodech v Chocni zaregistroval konflikt mezi rodiči, kteří se vzájemně posílali do prdele. Docela mě to pobavilo a rozesmutnělo zároveň. Už to asi není jako dřív, když jsem jako harant jezdil s mámou po závodech. Ta se tam vždycky těšila jak si zakalí s rodičema ostatních harantů, a já se těšil jak si zakalím s kámošema harantama a byla to fakt pohoda. Například jsem se dobře bavil když se mě jeden nejmenovaný tatík zeptal jestli nemám, nebo nemůžu sehnat na brčko, a mě bylo ňákejch 17 a neměl jsem, jediný co jsem dokázal bylo poblejt večer řiditelku školy v který byla stěna postavena.
No to jsem si jen tak zavspomínal.
Jinak jsem naprosto pro zavedení jasných pravidel. A kdo si závod zaplatí a je místo nechť jede i když leze prd. Pro mladýho závodníka je to velká zkušenost, a zároveň i možná motivace.
Cugo Jirous
Zapsal: Jirous, 17:10:45 07.11.2001
 Názor
Myslím, že vrcholový sport dětí je věc pochybená. Těžko se dá odhadnout, kolik z dnešních dětských reprezentantů se prosadí v kategorii dospělých, ať už proto, že je přestane lezení bavit, budou mít poškozený zdraví nebo prostě jejich výkonnost (dnes obdivuhodná) přestane růst. Určitě se ale časem objeví pár nových 17-ti či starších lidí, kteří se prosadí (koneckonců Mráza ve 12 letech po závodech s rodiči nejezdil, přesto to někam dotáhl a řekl bych, že je to jeho zásluha a ne zásluha něčí cílevědomé péče o mládež). To že vznikají v dětském závodním lezení různé kliky je pouze důsledek toho, že to rodiče (bez urážky) příliš prožívaj, úspěch či neúspěch svého svěřence berou osobně a myslím, že rivalita je u nich, ne u dětí-závodníků. A pokud vím, tak atmosféra v izolacích na našich závodech dospěláků zas tak špatná není.
Zapsal: David, 17:29:48 07.11.2001
 Ryba smrdi od hlavy
... nevim, kdyz jsem zjistila jake pozitky nabizi CHS, prestala jsem platit clenske prispevky. Prave proto, ze jsem mela pocit, ze za me penize jezdi ne ti dobri, ale ti schvaleni, zrovna tak jsou profilovane oddily hodne a nehodne. A tak jsem clenkou alpenvereinu. Stoji to mnohem vic, ale je v tom slusne pojisteni, slevy na chaty atd.
Zapsal: leska, 18:31:57 07.11.2001
 Trefa na střed
Jsem rád že někdo ťal do černého.Ve zmiňované Montaně jsem také narazil na přehled ze závodů a řeknu Vám-nic moc.Teď abych nekřivdil.Situace je podivná,ale nemyslím si že to bude tak zlé.Určitě souhlasím s tím,že spousta „lezců“ by měla raději zůstat doma a více trénovat.Ovšem jak se někdo zmiňoval poslední místo přidá motivaci.No já nezávodím,ale kdybych závodil a byl 4x za sebou poslední,tak by jsem se propad hanbou a šel bych urychleně trénovat.Bohužel realita je jiná.Takový „závodník“ toho po čase nechá,založí si horo školu a bude pro několik lidiček bohem.
Abych neodbočoval.Jsem rozhodně pro pravidla která pomůžou rozčlenit kvalitu lezců.Ovšem Melloun má pravdu.Když budeme všichni při hlasování zvedat ruce jako ovce a křičet okolo – udělejte s tím někdo něco,tak se nic nevyřeší.Je to opravdu na těch kteří o tom rozhodují.Ovšem můj názor je ten že se s tím stejně nepohne.Na závodech uvidíme stejné tváře a málo průbojní lezci bez „tatínků“ a „strýčků“ si stejně neškrtnou.
Jo život je boj.Uvidíme co se s tím udělá.
Kotli zdar.
Zapsal: Himbajz, 22:05:22 07.11.2001
 je to mafie
Nevim jak to presne chodi ve vedeni CHS, ale po zkusenostech jake mam s fungovanim u skautu si to dokazu zive predstavit. Je to proste mafie. A tak jsem rad ze mi nikdo nekeco do myho lezeni. A co se zavodu tyka tak by na velky zavody typu EP meli jezdit snad ti nejlepsi, nebo ne?
Zapsal: badlooker, 22:16:48 07.11.2001
 *skryta reklama*
je docela smutny ze se nam jako cechum vyplati bejt cleny rakouskyho horo.klubu ale to aspon ja dam 1300 ze super pojisteni nez 200 za nic (vlastne mi je ta placka CHS uplne na prd)
Zapsal: Sladic, 22:37:31 07.11.2001
 Uz je to tady - lezeni jak tenis.
Clanek jen potvrdil me zkusenosti, ktere ziskavam pri sledovani "lezeckych" rodin na skalach u nas u v zahranici. Rodice lezouci 5a a rvouci na svou dcerku, ktera odsedla v 7c pres cely Osp ze je KRAAAVA a jestli dalsi cestu neda OS pojede okamzite domu, ... atd. mi pripominaji idioty, ktere jsem znal z tenisu. Bohuzel i v lezeni je tento pristup dnes realitou a zakulisni problemy typu zavody, nominace, ... k tomu budou samozrejme patrit. Prehnane ambice rodicu - to je duvod problemu mladeznickem sportu.
Zapsal: Doktor, 08:59:34 08.11.2001
 Lezení vs. tenis
Doktor zaléčil mé uši. Hundrt procent pravda.
Zapsal: Azbest, 10:23:38 08.11.2001
 Diskuze jak v hospode
Nedalo mi to a precetl jsem clanek a samo pak i komentare... Skoncilo to naprosto stejne, jak to konci v Cechach vsude a vzdycky, honi se huba na nespravnym miste, Melloun to napsal spravne, kdo za nas nahore sedi je NASE a JEN NASE vec, MY jsme si je tam zvolili. Tak co tu placete, vyrazte na pristi valnou hromadu a zmente to..
Ale to je moc tezky co vy sraci, jen ty tak kecat na webu, to je pro nas pohodlnejsi a muzeme tu kazdy s klidem na nekoho nadavat (ja napr na skoro vas vsechny...:-) a urazet.


Takze mate (mame) dve volby:
1) Bud drzet hubu a krok

2) konecne zvednout prdel a neco zmenit.
Zapsal: Viky, 10:33:13 08.11.2001
 Nepodcenuj web
Mas pravdu jen z casti, web vubec neni tak bez zuby, jak si myslis a neni jen platformou pro kecaci. Ma rychlost, razanci a zacina mit i dostupnost vsem, kdo chteji. Po radu lidi, jsou skutecnosti napsane Liborem a radou dalsich prispevatelu novinkou a mozna, ze je primeji neco v tomhle delat. Napsat navrh stanov ci nominacnich pravidel a poslat ho na prislusne misto je naopak pomoci mailu a webu to nejschudnejsi reseni. Da se dokonce o nejakem navruhu udelat mnohem hlubci a dukladnejsi diskuze nez treba na nejake schuzi. Jedine co je z tveho prispevku bez pochyb, ze pak je treba se sebrat a vyrazit na kalnou hromadu.
Zapsal: JirkaS, 11:01:26 08.11.2001
 ČHS má smysl
To bych se nenadál, že za ČHS budu bojovat ne stránkách tak nezávisláckého media, jakým LEZEC je.

K několika názorům které zde zazněly:

Ad badlooker - To je sice hezký říci, že na velký závody by měly jezdit ti nejlepší. Ale kdo je organizuje? Nějaká instituce (neorientuji se v tom), jejímž národním partnerem v ČR je ČHS tak jako v jiném sportu jeho národní svaz. Hotovo. A máme tu jasný důvod pro existenci ČHS. A jestli se ti nelíbí poměry, tak máš jen dvě řešení. Pokusit se vlastní angažovaností a mnou výše uvedeným způsobem ty poměry změnit, nebo založit novou organizaci, která si vybuduje takový kredit, že se stane pro tu nadnárodní instituci důvěryhodnějším partnerem než je ČHS. Všechno ostatní jsou jen plané kecy.

Ad Sladic - Jenom počítat kolik mně to vynese je scestné. A 250,- Kč není za nic. Když nic jiného, tak ČHS musí platit (nemalý) příspěvek mezinárodní federaci, který by musela případně platit jakákoliv jiná instituce, která by třeba ČHS nahradila. Protože bez této národní instituce Tě myslím ani na ty závody nebudou zvát. Vždyť je to tak jednoduché!! A ještě jeden tak často presentovaný důvod:
Řekni mně kdo by s ochranářema vyjednal vyjímky (i pro AV) ze zákona o ochraně přírody? Předpokládejme, že by ČHS náhle zanikl bez náhrady, dvouleté vyjímky by zanikly a hotovo. Všechno bez vyjímky zavřeno a je zákonný důvod sestřelit každého lezce ze skály. Stručně řečeno: Komise ochrany přírody pracuje za peníze členů ČHS pro Tebe a Tobě podobným členům AV.

Ad leska - Tato ryba nesmrdí od hlavy. Ta smrdí "od šupin". Jak jsem už napsal - můžeme si za to my všichni. Když někteří jako Ty přestanou být členy a jiní pasivně přečkávají, necháváte pěkně hlávku smrdět. Zapojte se a vybudujte hlavu novou a čerstvou. Vím jaká byla atmosféra na poslední VH ČHS! Ta chuť ke změně byla veliká. Kdyby se našla parta pracantů, kteří by měli jasnou vizi a opravdu by chtěli tu káru táhnout bystřeji, byli by zvoleni skoro jednomyslně. Ale...
Nejsou lidi na práci. Kecalů bylo v tomhle národě vždycky dost.

A jak s oblibou říkám:
Každý národ (v našem případě lezci) má takovou vládu (v našem případě vedení ČHS) jaké si po právu zaslouží.

Martin Mellan

P.S.: Toto není polemika s Liborovým článkem, ale s několika reakcemi, které tu na něj zazněly.

P.S.S.: A slibuju, že už k tomu nenapíšu ani slovo. Kdo se mnou chce polemizovat tak soukromě mailem, který na rozdíl od mnohých zveřejňuju.
Zapsal: melloun, 11:11:35 08.11.2001
 Tak a je to tady
Jo, když jsem se v útery v noci vratil z Nepálu a ve středu zjistil co se dělo na mladežnickém mistrovsrtvi republiky, tak jsem čekal kde se objevi nějaké zpravičky. To co Libor napsal jsem nedokazal přečist cely. Moje rozhovory s ním jsou a byli vždy dlouhý a nekonstruktivní. Chtěl bych podotknout, za fungovani komise zodpovida vedouci a členové komise. To tak bylo a vysledky jsou perfektní. To, že závody mladeže nejsou závody našeho dorostu, ale v mnohých případech rodičů je bezesporný fakt. Ze sledovaní děje komise mládeže je můj pocit pouze takový - leckteří rodiče se snaži dosáhnout svých tužeb přes své děti a nasazují k tomu všechny možné prostředky. O čem Libor píše jsou pouze neshody několika rodičů a vytahují je na světlo.
- nominace je problem vždy a všude. I ve světových sportech dochází k omylům a nepřesnostem. V letošním roce byla vypsána poprvé nominační kriteria, že možná nejsou nejlepší to je možné. Není žádný problém sestavit na další rok pravidla jiná , možná lepší. Další probém je v počtu obsazovaných disciplín. Jestliže, Libor hovoří o soutěži na rychlost tak musím podotknout úroveň našich nejlepších rychlolezců je tak špatná,že statr pouze na rychlost je při současném finanční situaci svazu velkým přepychem.
- Libor Hroza byl vedoucím komise mládeže. Od té doby co se vzdal funkce tak hledá jenom nějaké problémy a docela kalí vody.
- všichni co pracujeme na zajištění chodu komisí (sportovího lezení) to děláme skoro zadarmo a z lásky ke sportu.
- Vždy bude někdo nespokojen.
Toť vše. Slávek Vomáčko
Zapsal: Slavek Vomačko, 11:53:13 08.11.2001
 Můj názor
Co napsal Slávek je nepochybně pravda, stejně jako to očem psal Libor. Nemam věk na to abych rodičům mladých lezců kecal do toho jak mají vychovávat své ratolesti, ale chyba je určitě na obou stranách. Obě strany, by si měli uvědomit, že z jejich dětí se stanou dobří lezci, jen tehdy, když to ty děti budou chtít a půjdou si za svým cílem se svou pevnou vůlí. Důkladným příkladem je Tomáš Mrázek! Zvažte to sami!

Jasný je, že je potřeba sestavit nová nominační kriteria. A způsob o kterém se výše zmiňuje Melloun, se mi zdá nejpřijatelnější. (Díky Melloune, docela si mi vyjasnil dění na VH ve svazu) Doufám, že tato diskuse napomůže ke změně a hlavně k zlepšení vztahů mezi námi všemi! Do prdele, vždyť jsme lezci a patříme do stejného pytle.
Čauves
Zapsal: Miláňos, 14:48:38 08.11.2001
 Odp. Slávkovi
...že rozhovory se mnou jsou dlouhé a nekonstruktivní je možná způsobeno tím,že,cokoliv jsi mi slíbil(co se lezeckého života a problémů mládežnického lezení týče)jsi nesplnil!Slíbil jsi mi úpravu pravidel,objektivizaci nominací, svou účast na ml.závodech.Navíc si jistě vzpomínáš na Nový Bor:slíbená trička-nic,hlavní rozhodčí-nic,závazky vůči hale-nic, marné čekání představitelů města na tebe-nic!za B,i kdyby šlo jen o jednoho rodiče-jde o systém,mnoho rodičů raději drží hubu.za C,pravidla-až teď poprve přiznáváš jejich nekvalitu!za D,přepychem je to,zakázat někomu jet za své!Nabízel jsem ti,že na MS na rychlost pojedeme za vlastní!A když už tam Solanský Hrkala a Stránika vzal na rychlost,proč jim nedovolil startovat na obtížnos???Cenový rozdíl by byl minimální!za E,funkce vedoucího jsem se vzdal z důvodu svých pracovních problémů.za f,za práci zadarmo patří poděkování ,v tomhle ti plně rozumím.Ale také znám Mňačkovu knihu:"Jak chutná moc" a tou to tady trochu zavání,ale asi ne v tvém případě. Libor
Zapsal: Libor, 17:11:24 08.11.2001
 Konstruktivně!!!!
No během jednoho dne tu máme přes dvacet odkazů.
Našel jsem více/méně jen tři které patří k předhozenému tématu.Na druhou stranu začínají přibývat vulgární příspěvky.Nezapomeňte na slušné vychování.Můžu samozřejmě napsat: (teď promiňte) je to sráč,kretén,hovado… nicméně mě slovo sráč nepřipadá jako věc k tématu-vám jo?Jestli jo,tak jsem to třeba špatně pochopil.
Zapsal: Himbajz, 19:44:51 08.11.2001
 S trochou do mlýna....

Přestože mi Liborův článek připadá trochu jako "nářek zhrzeného ega"nedá mi nezareagovat na něj a přispět tou příslovečnou trochou do mlýna.
Potkal jsem osobně na skalách závodnický potěr s jejich rodiči-manažery a nepříjemně vlezle se mi na mysl vkrádala myšlenka,kterou ze zmíněných dvou skupin baví lezení více!?Připadalo mi,že dotyčné závodící děti lezou jen pro radost svých(výše jmenovaných)rodičů a kdyby ti je na skály(závody)nevozili,snad by se lezení ani nevěnovaly.Doufám,že se mi to opravdu jen zdálo,ale pokud ne,nebyly by tu opravdu lepší?!?
Apropos,ještě jedna nenechavá myšlenka mi nedopřeje klid.Vrátím se k závodu ČP v Liberci,kde opěvovaná "Mašina na lezení" respektive "Mladý pardál" byli zostuzeni Jirkou Lautnerem,o kterém se téměř v každé Montaně rozhodne nepíše.Samozřejmě jsem zapomněl na fakt,že stěna byla téměř kolmá a neadekvatní(jak nás informuje RT) ale nelezli snad všichni na té samé?!Tak trochu mi to připomíná slova Tomáše Mrázka z poslední Montany,že jsou u nás lidé,kteří neznamenají vůbec nic a přitom se snaží dělat,jak jsou dobří.
Zdraví Fido.
Zapsal: Fido, 21:49:42 08.11.2001
 S trochou do mlýna....

Přestože mi Liborův článek připadá trochu jako "nářek zhrzeného ega"nedá mi nezareagovat na něj a přispět tou příslovečnou trochou do mlýna.
Potkal jsem osobně na skalách závodnický potěr s jejich rodiči-manažery a nepříjemně vlezle se mi na mysl vkrádala myšlenka,kterou ze zmíněných dvou skupin baví lezení více!?Připadalo mi,že dotyčné závodící děti lezou jen pro radost svých(výše jmenovaných)rodičů a kdyby ti je na skály(závody)nevozili,snad by se lezení ani nevěnovaly.Doufám,že se mi to opravdu jen zdálo,ale pokud ne,nebyly by tu opravdu lepší?!?
Apropos,ještě jedna nenechavá myšlenka mi nedopřeje klid.Vrátím se k závodu ČP v Liberci,kde opěvovaná "Mašina na lezení" respektive "Mladý pardál" byli zostuzeni Jirkou Lautnerem,o kterém se téměř v každé Montaně rozhodne nepíše.Samozřejmě jsem zapomněl na fakt,že stěna byla téměř kolmá a neadekvatní(jak nás informuje RT) ale nelezli snad všichni na té samé?!Tak trochu mi to připomíná slova Tomáše Mrázka z poslední Montany,že jsou u nás lidé,kteří neznamenají vůbec nic a přitom se snaží dělat,jak jsou dobří.
Zdraví Fido.
Zapsal: Fido, 21:52:56 08.11.2001
 Fakta
Naši rychlolezci jsou na tom asi skutečně "špatně" protože v posledních letech pro Českou republiku vybojovali jen tato umístění:
Rok 96 1. místo MS jun.
Rok 97 2. místo MS jun.
Rok 98 4. místo MS jun.
Rok 99 8. místo SP dosp.
Rok 00 6. místo SP dosp.
6. místo MS jun.
7. místo MS jun.
Rok 01 7. místo MS jun.
Ale jen mne proboha nespojujte s nějakým ohromným fandou rychlolezení.Já to beru tak,že to je jedna z disciplín sportu, který mám rád.Ale nejraději se toulám po vrcholcích hor.
Zapsal: Libor Hroza, 22:34:18 08.11.2001
 KOMISE
No nazdar
Mam osobni zkusenosti s komisema a ruznym vedenim ( jako CHS). Je to porad stejne, zacne to dobre, pro lidi a skonci to bez lidi a proti nim. CHS komise by mnela povinne cist tyto clanky, protoze z montany se je nedozvi a na skalach na to vsicni pecou ( problemy netahej do skal). Komunismus taky zacal pekne, verim ze CHS neni tento problemm ale s odcizenim od zakladny musi pocitat a ne se na ni vymlovat. Zacnete neco delat tak at mate o cem hlasovat.
Petra Solanskeho jsem nekolikrat videl pri treningu a pripadal mi nechutny ke svym detem, ale byly to jeho deti, akorat se divim ze ste ho dali do vedeni. Je moc prehnane ambiciozni a nevidi ze to jsou jeste deti. Pripadaji mi jeho deti jako stroje a jeho plnene sny. Mladsi syn trochu vybocuje a ma taky s tim problemy.
Myslim si detsky sport by mnela byt hlavne hra a dobra zabava . Tot vse . Michal
Zapsal: MAJKL1, 10:32:34 09.11.2001
 
Nechce
Zapsal: , 14:35:52 09.11.2001
 A co děti
Nemam moc chuť reagovat na článek Libora (stejné věci se řeší na každých dětských závodech), to očekávám spíš od Rosti a Petra, ale rád bych uklidnil Jirouse a ostatní, že je stále ještě dost rodičů a trenérů (a je jich většina), kteří jezdí na dětský závody popařit a pobejt se spřízněnejma lidmama a nechávají své ratolesti v lidu závodit a řádit se svýma vrstevníkama a kamarádama. Většinu děcek naprosto nezajímají spory jejich ambiciozních rodičů a raději lezou a dosyta si užívají nenapodobitelnou atmosféru dětských závodů. Navzájem si fandí, radí a kecají si do toho (i když si jejich tatínkové zrovna za rohem nadávají do debilů). Alespoň v těch nejmladších kategoriích tomu tak je a záleží hodně i na nás, aby si to děcka přenášela i do vyšších kategorií a posléze i mezi dospěláky. Pomožme jim v tom, nechme je v klídku "skotačit", a vyřešme si na prvních jarních závodech konečně už všechny naše problémy a rádoby problémy - vyplatí se to nám i našim děckám! Stanovme jasná pravidla a víc se jim do toho už nepleťme, vždyť ony mají kolikrát více rozumu, soudnosti a tolerance než my!
P.S. Pro uklidnění Jirouse uvádím malý příklad jaká stále jsou pro většinu děcek a dospělých závody pohoda - při letošní jičínské republice jich u nás na půdě spalo 39 a nevím, že by někdo byl nespokojenej - děcka řádila do rána a dospěláci celý dva dny a až na tu bolavou hlavu byli všichni docela vysmátý!!
P.S.S. No a pro všechny posílám do Lezce malej pokec o posledních dvou letošních dětskejch závodech aby bylo jasno, že dětem jde fakt jen o to lezení a vyřádění se při pohodovejch závodech. Problémy, leckdy naprosto zbytečný a pramenící z našich přehnanejch ambicí či uražený ješitnosti, máme opravdu jen a jen my "rozumní" dospěláci! Nakonec malá výzva - nechte svoje děcka napsat pár řádek o JEJICH závodech a možná se budete docela divit!
Houmles.
Zapsal: Houmles, 22:51:05 09.11.2001
 7KlaQEpdDFD
Ĺ pecie1lne pomf4cky majfa pri vfdchove a vzdele1vaned telesne pousnhittfdch, chorfdch a zdravotne oslabenfdch jedincov nezastupiteÄľne9 miesto. Delia sa na:RehabilitaÄŤne9 pomf4ckyKompenzaÄŤne9 pomf4ckyOrtopedicke9 pomf4ckyĹ pecie1lne pomf4cky slfaĹľia na ne1cvik sebaobsluĹľnfdch ÄŤinnosted dieĹĄaĹĄa (aby sa vedelo najesĹĄ, obliecĹĄ, aby zvle1dlo osobnfa hygienu), na vzdele1vanie (drĹľiaky, pere1, stojany na knihy, špecie1lne upravene9 kle1vesnice poÄŤedtaÄŤa a pod), na zamestnanie (špecie1lne upravene9 ne1radie, špecie1lne drĹľiaky pracovne9ho ne1radia), k spoloÄŤenske9mu zaÄŤleneniu (spoloÄŤenske9 hry).Nesmieme zabudnfaĹĄ ani na diagnostickfa funkciu špecie1lnych pomf4cok, ktore9 ne1m pome1hajfa zisĹĄovaĹĄ faroveĹ? rf4znych vedomosted, zruÄŤnosted a ne1vykov dieĹĄaĹĄa, ako sfa napr. faroveĹ? jemnej a hrubej motoriky, priestorovej oriente1cie a pod.zdroj: Mgr. Zuzana Gecziove1
Zapsal: r3FjdHmHob, 10:39:26 25.11.2013
 zZvOTVtwLQPXcQIva
F39hKB I really enjoy the blog article.Really looking forward to read more. Want more.
Zapsal: CBCXeYICxZO, 05:30:50 20.12.2013
 0CclLI11odH
.... tak, tak, co člověk, to jinfd ne1zor, jine1 představa, jinfd požadavek, a zavděčit se všem prostě nelze.A stanovit přesnou hrinaci co publikovat, a co je už předliš, je asi nemyslitelne9, vždycky se najdou hlasy pro i proti.Nejlepšedm krite9riem je čas a reakce čtene1řů...Je1 všem fotografům i jejich objektům focened blahopřeju, ne1pad se soutěžed se mi ledbed, zase trochu jinak zpestřed tyto bezva stre1nky.T.
Zapsal: lH9mkwXpN, 15:39:18 22.08.2015
 WilliamKn
UCLA Canoe Polo
<!-- 94.74.68.32/ -->
Zapsal: w i l l i a m a v a n g e @ m a i l . r u, 23:59:50 12.02.2017
 WilliamKn
KG Wanderfalke Essen
<!-- 94.74.68.32/ -->
Zapsal: w i l l i a m a v a n g e @ m a i l . r u, 04:24:15 14.02.2017
 GraceGof
Frederiksberg KK
<!-- 93.170.187.48/ -->
Zapsal: g r a c e z i l l a @ m a i l . r u, 02:00:06 05.04.2017
 Ahoj! Chci vás dnes bohatý. Vydělat peníze dnes, když jste se mn
Ahoj! Chci vás dnes bohatý. Vydělat peníze dnes, když jste se mnou (pan Eric Mark) a dalšími příjemci. Mám prázdnou kartu ATM, která je užitečná a otevřená všem na světě. Tato ATM karta je schopná hackovat do libovolného bankomatu kdekoli na světě.
Čím méně peněz, které dostanu za den s touto kartou, je 3 000 dolarů. Každé peníze a peníze pak stále čerpají do mého účtu. Ačkoli je nezákonné, není riziko, že by byl chycen, protože je naprogramován tak, aby nebyl schopen sledovat, ale také má techniku, která znemožňuje detekci CCTV. Pro podrobnější informace o tom, jak se dnes dostat, Email hackerů: ericmarkatm616@gmail.com
<!-- 185.45.13.150/ -->
Zapsal: roland leo, 04:28:00 01.06.2017
 MARIA
Somos hackers, acabamos de tener éxito con una nueva invención. Tenemos tarjetas de cajero automático hackeadas para la venta. Estas tarjetas ATM hackeadas han sido programadas para funcionar en cualquier cajero automático. Las tarjetas se han repasado con $ 1,000,000 Con un retiro diario de $ 20,000 por día (dependiendo de cómo esté programado). Las tarjetas tienen algunas características especiales que incluyen;

* Desactivar las cámaras CCTV cuando se insertan en el cajero automático,
* Viene con un pin de 4 dígitos al igual que cualquier otra tarjeta de cajero automático,
* Se puede recargar cuando se agote el dinero en él,
* No se puede rastrear ni detectar.

Si necesita obtener las tarjetas, solicite una hoy y será enviada a su ubicación. Contáctenos para obtener uno .. (cliffordhackerspays@gmail.com)
<!-- 197.211.57.125/ -->
Zapsal: c l i f f o r d h a c k e r s p a y s @ g m a i l . c o m, 11:31:32 24.10.2017
 MARIA
Somos hackers, acabamos de tener éxito con una nueva invención. Tenemos tarjetas de cajero automático hackeadas para la venta. Estas tarjetas ATM hackeadas han sido programadas para funcionar en cualquier cajero automático. Las tarjetas se han repasado con $ 1,000,000 Con un retiro diario de $ 20,000 por día (dependiendo de cómo esté programado). Las tarjetas tienen algunas características especiales que incluyen;

* Desactivar las cámaras CCTV cuando se insertan en el cajero automático,
* Viene con un pin de 4 dígitos al igual que cualquier otra tarjeta de cajero automático,
* Se puede recargar cuando se agote el dinero en él,
* No se puede rastrear ni detectar.

Si necesita obtener las tarjetas, solicite una hoy y será enviada a su ubicación. Contáctenos para obtener uno .. (cliffordhackerspays@gmail.com)
<!-- 197.211.57.125/ -->
Zapsal: c l i f f o r d h a c k e r s p a y s @ g m a i l . c o m, 11:31:47 24.10.2017
 james
POTREBUJTE KARTU ATMOVANÉHO ATMU S PIN?
Predávame karty fyzickej záťaže. Je to klonovaná karta, ktorá môže byť použitá na stiahnutie hotovosti v každom bankomate stroji. Tieto karty sú dodávané vo Visa / MasterCard. Preto to funguje na každom počítači ATM, ktoré prijímajú Visa / MasterCard po celom svete.

MÔŽEM TÚTO READY MADE ATM KARTU POUŽÍVAŤ KÚPIŤ V SKLADOCH? ALEBO ONLINE NÁKUP? ZAPLATIŤ DLHY?
Áno, s touto fyzickou kartou ATM, môžete ju použiť na zaplatenie veci v obchodoch prostredníctvom POS. S touto kartou ATM karty, môžete použiť on-line platiť účty alebo online nakupovanie. Keď si objednáte pre túto kartu, budú vám poskytnuté úplné informácie o karte. Tiež Reload Vaša karta, keď finančné prostriedky vyčerpané.

POTREBUJEM SI OBJEDNAŤ NOVÚ KARTU KAŽDÝ ČAS, KTORÝ JE FOND VYPLÝVAJÚ?
Nie, ak ste si už objednali našu kartu, nie je potrebné si udržiavať objednávanie nových kariet, stačí nás kontaktovať pre opätovné načítanie. Ľahko obnovíme kartu ATM už vo vašom vlastníctve

Whatsapp číslo .. + 447520637215
<!-- 129.205.112.209/ -->
Zapsal: woods, 12:36:53 12.07.2019


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:
Galerie Ostrvy
Hanina, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (139013)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rakovina Smrti 7A Žulový Vrch
Vlak Na Potrat 7B+ Žulový Vrch
Freedom Rings 5B Žulový Vrch
Drifter 5.13a Appocalypse Cave
Venga Venga 8 Machnatô
Nově komentované:
Shirský Kůň 6 Lom Kobyla
Chrám Spasitele Ježíše Krista 6C+ Žulový Vrch
Praštěná 5 Chřenovice-Podhradí
Mongol Party 6+ Arnultovická Skalka
Třicítka 6- Arnultovická Skalka

 Nově v diskusi:
Re: Foto dne. | Foto dne. | Re: Mačky pro Scarpa F1 | Re: Mačky pro Scarpa F1 | Mačky pro Scarpa F1 | Re: péřový spacák Zlín | Re: péřový spacák Zlín | Výjazd | Re: Bergell- dotaz na znalce | Re: péřový spacák Zlín |

 Nové komentáře:
Re: super závody | Re: využitelnost | Standard | Re: využitelnost | Re: cíle čsl | Re: Není Hitler jako Hüttler | Re: super závody | Re: Není Hitler jako Hüttler | super závody | Re: super závody |

 Kde to vře:
Vzdělávání (128)
Krátký film: Klasické pískovcové lezení na Oybině (77)
Jan Kareš má další světový rekord ve shybech: 1198/hodinu (24)
V Doksech u Kladna někdo narafičil do chytů skleněné střepy (19)
Manažer Adama Ondry Pavel Blažek kooptován do VV ČHS (16)
Dať do toho všetko (8)
Onsajt (5)
Rock Point ČP a MMČR v boulderingu (4)
Escaper (4)
Mistrovství ČR do 14 let + kategorie B v lezení na obtížnost (3)

 Nově v inzerci:
Nové lano Beal Booster 30 m | Nové lano Beal Booster 60 m Safe control | 2 nové poloviční lana Beal Cobra 60 m | Fjallraven Keb Ecoshell | Skinners a expresky | Dálniční známka Švýcarsko | Treksport Liquid Ice XL | Lezeš aspoň sedmy? | Montane Spine Jacket vel.L | Fisher X-treme |

 Anketa:
Máte enviromentální smutek?
 Nikdy 
 1531 
 Vyjímečně 
 1219 
 Občas 
 1387 
 Často 
 1148 
 Imrvére 
 1156 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.