LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
2. kolo Slánské pohody (29.05)
Boulder Open Air (08.06)
3. kolo Slánské pohody (16.10)

Žebříček
Cesty:
43.Janovský 10071
44.Jurča 10044
45.Paprsek 10004
Bouldry:
43.Habeš 8906
44.Balabán 8903
45.Zachrdlová 8875
Hory:
9.Šofránko 4419
10.Podškubka 4377
11.Tichý 4048

Výsledky
SP v ledolezení Francie (07.02)
SP v ledolezení Itálie (01.02)
SP v ledolezení Švýcarsko (24.01)

Deníčky
4636 lezců
741375 cest
Nové přelezy:
Out Of Wor 9+/10-
Symbióza L 10-
Kleiner Ro 9+/10-
Der Große 9+/10-
Fränkische 9+/10-
Endspiel 9
Slimline 10-
Sodom 10-
Klid Zacho 7C+
Jurský Pro 7C

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder bar Točna - Jihlava

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

S Alešem Rozsypalem o T1-Full Equip 8c

Aleš Rozsypal ze Zloba teamu (le big zloba mac) kosil v Olianě a pokosil, co bylo k pokosení připraveno - T1-Full Equip 8c. Álu jsme vyzpovídali po skypu.

Sim: ooooooooooooooooooooo, velký Ála je doma. Včera mi psala Daila, že jsi vylezl 8c!

le big zloba mac: Nazdárek, to je ale drbna :D

Sim: Pozor, teď tě zpovídám už na Lezce.

le big zloba mac: Néé, takhle jsme se nedomluvili. Sklep ve francouzském stylu, stůl pro dva, svíčky, úslužný kuchta…. Jinak to neberu:)

Sim: Dnes to bude jen rychlovka:) O velký rozhovor, o který tě uháním už pěkně dlouho, se nenechám připravit.

le big zloba mac: Aspoň to víno - kvalitní ročník 2012.

Sim: To snad seženu. Álo, kápni božskou, jak to šlo, vždyť to je úžasný, jsi můj velký vzor! První 8c.

le big zloba mac: Šlo to tak akorát- se snahou, sebezapřením, únavou, nadějí v dobrý pokus, který nemusel vyjít, ale vyšel.  T 1 není těžký, ani lehký.  Spadneš 4x z jednoho chytu, chybí ti krok k přelezu  a říkáš si, kdy ho  udělám -  příští pokus, za dva dny nebo za rok. Můžeš ho udělat a spadnout o 4 kroky dál. Převážně jsme čekali na stín, který přicházel kolem 4, na slunci kupodivu bylo trochu teplo a lenivo.  Jenže kolem 6. teplota začala rychle klesat, takže druhý pokus mohl končit s krásně modrýma rukama a ksichtem laděným do červena jako z běžek, kapuca nekapuca.  Karel tímto způsobem možná spadnul z osmičkového dolezu Picos pardos, vlastně ani nevěděl proč. Já si myslím, že ho normálně podmet mrazivý vítr. Ve výsledku optimální podmínky na jeden dobrý pokus denně. Bohužel pak dny rychle běží.


Ála v T1-Full Equip, Oliana

foto by Kokeš


Sim: Už jsi to zkoušel?

le big zloba mac: Jo, minulý rok, hnedka po Chině. Přišlo mi to výrazně těžší, nicméně s jedním,dvěma odsedy to šlo. Což ale na 30m lezení není rozhodující. Rozhodující je bouldřík uprostřed a pak vytrvalostní dolez po bočákách a lištách -  ne špatných, ale s bandama bez možnosti lepšího odpočinku. Pro zpestření se mi při pokusu odštípla půlka chytu v padacím místě v půlce cesty. Drobný ztížení, ale nikterak zásadní.

Sim:  Takže důkladný trénink ve sklepě fungoval....

le big zloba mac: Příprava byla jasná - den lezení, pauza, ráno lišty a večer sklep, Chodov, jednou Ruzyň a jednou Smíchov, žádný běžky a další radosti, maximálně fočus, bazén a pára. Lézt dva dny za sebou už nejde. Buď jsem se vždycky důkladně zrychtoval, nebo je limitující staroba na krku.  Na Petráč , Bahratalu a Chironika jsem chtěl víckrát než  jednou, ale nepovedlo se. Neva, skály  neutíkaj.

Sim: Kolikrát jsem na vás myslela, jak se vám ve Španělsku daří a ty přivezeš takovou cifru, ne že bych to tak trochu nečekala vzhledem k těm posledním několika 8b+. Jsi fakt dobrej...

le big zloba mac: Pocta samozřejmě lichotí a potěší, samozřejmě :). Jenže co je to „být dobrej“?  Když vlezeš pod skálu, vidíš tam tu partu šílenců (Eva Lopez, Enzo, Nina Caprez - co prej vylezla T1 na druhej, Dailu a Chrise, svalovce - piráta Požára, o Adamovi ani nemluvím) - působí to všelijak, ale rozhodně bych o sobě neřekl, že jsem dobrej. Spíš jsem si něco hodně přál, v rámci mých možností se snažil pro to udělat maximum. Možná jsem měl hodněkrát víc štěstí než rozumu, byl ve správnou dobu na správném místě atd..

Sim: Jenže ty lidi, co jsi jmenoval, jsou na skalách pořád a pořád - myslím tedy ty Španěly. Podle mě je docela stres trénovat, myslet si na cestu a vědět, že jí za dva týdny musím vylézt nebo mě to totálně zdeptá.


Ála v T1-Full Equip, Oliana

foto by Kokeš


le big zloba mac: Teď se nějak snažím odepsat Fidovi, jestli jsem zkoušel Mind control. První délku, to jo, na rozlez, jenže mě se tam líbí asi 5 dalších cest, všechny mají 30-40m, jsou minimálně stejně těžké.  Zkusit a vylézt je tady sakra rozdíl.
Otázka byla - jsem dobrej, nebo ne:) O čase stráveném ve skalách, věku a dalších okolnostech nebyla řeč, samozřejmě to spolu hodně souvisí. Tak samozřejmě, že to snad ani nemá cenu komentovat.(35+)

Sim: Já prostě obdivuju to, že se po těch lezeckých letech stále zlepšuješ a motivace se tě pořád drží. Pamatuju si tě v Arcu, kdy si lezecky nakoplý moc nebyl, ale možná to bylo tím Arcem, co? :D

le big zloba mac: Jasně, že se často trénovat vůbec nechce. Jenže pak si řeknu, když nemusím teď, nemusím nikdy. A na to se pak budu vymlouvat? Mam výhodu, že nic nemusím, nikomu jsem nic neslíbil, nikdo mě za lezení neplatí. Rozlezených a nevylezených cest mám asi ještě delší  seznam než vylezených, o jednu víc nebo míň – to je fuk.  Jsem schopný  vrátit se v případě nulového skóre z výletu bez sebevražedných úmyslů. Jsem vděčný za dny, kdy ležíš pod skalou, pozoruješ mraky a snažící se holky, obří papouchy plachtící nad skalama. Přečteš si, jak je v Čechách a je ti fajn.


Ála v T1-Full Equip, Oliana

foto by Kokeš


le big zloba mac: Nj, to Arko.. pořád dokola, už je to tu zase :D

Sim: Ještě si neviděl ty skvosty.

le big zloba mac: Hodněkrát jsem je tam hledal, asi špatně:)

le big zloba mac: Jasně, nic proti Arku, jenže to bylo před deseti, dvaceti lety. V současnosti je to pro mě spíš ztráta času, tudíž za trest. Zmrzku si můžu dát na Václaváku, zaserfovat na Kanárech. Auto mi můžou vykrást na Žižkově, klouzat se dá na klouzačce za barákem. Kamenolomů je kolem Prahy taky dost. Několikanásobně větší význam než objevení super Arco oblastí pro mě bylo objevení Káti na Ruzyni před dvěma lety. Jí vděčím za podporu při lezení, za precizní naplánování výjezdů, podílení se na všech možných náladách a prekérních situací. Za trpělivost při objevování nových skal. A též samozřejmě kámošům, co se mnou dobrovolně trpěli v zaprášené pazderničce a při nikdy nekončícím nacvičování vynýtovaných nesmyslů.

Sim: Markovi teda vzkážu, že stejně dobrou zmrzlinu mají i na Václaváku, to do Prahy asi zajede :D

Sim: Takže bys řekl, že Špáňo je víc o vytrvalosti?

le big zloba mac: To záleží cesta od cesty, asi každá oblast má svoje. Kroky udělám na dané úrovni všude, problém je kroky spojit od nástupu k topu. V rozdělení maximálka - vytrvalost se trochu plácam.

Sim: tak Jura to není …

le big zloba mac: To ne.. pravda je, že mi příjde ta Jura sice krásná, ale na přelezy zlá a nepřátelská. Těžko se mi tam něco nacvičuje. Můžu někde spadnout 5x a pak 15, 20x a nevidím pokrok. Přelezový pokusy končej nečekaně, můžeš začít zase od začátku. Jinde víc pokusů znamená větší pravděpodobnost přelezu – v cestách zdomácníš, zesílíš. Cesty se dají uchodit, v Juře blbě.  Možná je to tím, že se do Jury můžu kdykoli vrátit a zkusit další sadu alibistických pokusů. A taky je tam cest víc, neumím jezdit na jednu do zblbnutí.

Sim: Álo, můžu tedy použít tyto řádky k tvé slávě?

le big zloba mac: Nevím, jestli ke slávě, ale klidně. Bylo mi to jasný, že si nepíšeme jen tak z nudy :)


"Nad Lagunou lásky to všechno začlo - China crises, T1 a focení pojebaného, nechutného  kalendáriku"

foto by archiv Aleš


pozn. mimo jiné, už jste lezkyně viděly zmiňovaný chutný homokalendář 2012?

Sim: :) Díky za rozhovor

Deníček - Rozsypal Aleš (le big zloba mac)

Zdroje:

www.zlobastream.cz

Simona    [úpravy] 11:03 20.02.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 gratulace12:04:14 20.02.2012
musím přehodnotit plány: zestárnout, oženit se a konečně dát něco těžšího
odpovědět 

 grrrr12:19:27 20.02.2012
Velka gratulace Alo....jak to archivni vino :-))
Vladekodpovědět 

 Ala motivátor12:55:29 20.02.2012
Upřímná gratulace!!
Álo, doposud jsi mě svými výkony a přístupem k lezení vůbec, dokázal hodně motivovat.
Bohužel zlepšil ses příliš raketově a jen bůh ví, kde to skončí, proto ti s lítostí musím oznámit, že tvoje foto sundavám z mého campusu a nahradím ho někým méně progresivním. Přestože jsi se takto vymkl z mého motivačního programu, tak se těším na setkání, asi někde v Juře.
 jirkasodpovědět 

 Ála na hrad14:06:24 20.02.2012
Když nemáš sílu, tak co vlastně máš? Bůůů škyt. Chci taky :-D
Slabomír Tučňákodpovědět 

 pekny rozhovor14:06:36 20.02.2012
Prislo mi jako hloupost kdyz Adam tenkrat tvrdil v nejakem rozhovoru ze Ala ma na to vylezt vice nez 10+(nebo rikal dokonce vice nez 10?)  . rikal jswm si:take obcas muze byt  Adam mimo v nazorech na lezeni..a hemele se ..zase se nemylil..musim se adama zeptat zda mam na to dat 9+..abych usetril cas s treninkem :-).
takze gratulace a tesim se na oslavu a ochutnavku toho archivniho vina rocnik 2012..
a co nejaky agresivni komentar od anonyma.. by se nenasel :-)
torousodpovědět 

 Vomrskal!14:50:12 20.02.2012
Hustokrutou silou vládne, zloba nikdy nezeslábne! Gratuluju!
Pólodpovědět 

 Velmi slušně!!!18:15:15 20.02.2012
Super Álo, nikdy jsi mě nemotivoval :) asi se to změnilo...trochu :) Gratulace veliká, jsi hustej.
No a Toroušovi vzkaz: nemel zase poťouchlý blbiny.
 jirousodpovědět 
 Re: Velmi slušně!!!19:26:19 20.02.2012
Super ze Prazaci drzej pospolu,ze pane Smysluplny :-)
torousodpovědět 
  Re: Velmi slušně!!!19:37:02 20.02.2012
Moje nenavist k tvejm komentarum je kristalicka a roste...
 jirousodpovědět 
   Re: Velmi slušně!!!20:46:59 20.02.2012
No. Torouš mi připadá taková vlezdoprdelka.
Fáb.odpovědět 
    Re: Velmi slušně!!!21:09:29 20.02.2012
Nechapu proc mnozi musi otravovat zivot lidem kolem sebe. co jsem udelal spatne? je spatne zafilozofovat si nahlas ze sedm let i pres slusnou davku treninku se nejsem schopny odlepit se od 9 uiaa? je spatne zduraznit ze nikdo 8c necekal jenom Adam ano? komu lezu do pr....?muzes ricu jedine jmeno ty pane Chytry? bratrovi?a ty snad lezes svym rodinnym prislusnikum do pr....? je zadouci aby se drzela sucha linie komentaru ..'gratuluju.tecka'? jedna veta navic musi pohorsit?zvlast Prazaka ktereho vidam casto a ktery musel byt vulgarni i pri me iniciative s Anketou?A ze Adamovi ani nikomu jinemu do pr.... To mohou dosvedcit mnozi... chtel jsem se pri 12h smene u pc odreagovat peknym clankem u Lezce kde mam radost nad vykonem bratra ale bohuzel... povedlo se vam mne otravit naladu..mate z tohi radost?jo?t
torousodpovědět 
     Re: Velmi slušně!!!21:20:49 20.02.2012
Jednou ti chybí agresivní komentář od anonyma a když ti něco napíše neanonym, tak se hned rozčiluješ... Říkáš anketu, jo?;-)
Willhemodpovědět 
     Re: Velmi slušně!!!21:38:31 20.02.2012
Torouši vždyť to byla jen sranda. Nebo ne? Alovi moc gratuluju a přeju mu zdravý prsty a ať se ještě zlepší. Sezóna začíná. Hurá.
Steveodpovědět 
     Re: Velmi slušně!!!22:16:55 20.02.2012
Chapu ze ses jeste neprenesl pres anketu-bylo to dilo, zlobne dilo.
Potouchlyma plkama jsem myslel tu posledni vetu v tvem prvnim komentari "a co nejaky agresivni komentar od anonyma.. by se nenasel :-)" promin nenapadlo me ze by jsi to mohl pochopit tak ze reju do tvoji pochvalne ody s kterou souhlasim a ze bych te tim mohl takto ranit.
 jirousodpovědět 
      Re: Velmi slušně!!!09:08:08 21.02.2012
woe, slzu sem ukap.
l.odpovědět 
     Re: Velmi slušně!!!11:23:22 21.02.2012
klasickej scenar neco vyprovokujes, pak si sypes popel na hlavu a ses jak litostiva zena v prechodu.
A z toho ze to Ada rekl bys taky nemusel delat kovbojku, rozepisujes se nad tim jak kdyby to bylo proroctvi o konci sveta.
Jirka Bradacodpovědět 
      Re: Velmi slušně!!!12:24:53 21.02.2012
Ale pro alu a pro stovky dalsich lidi je 8c vice nez kavbojka. a tobe taky vadi komentare ktere jsou delsi nez kratke?
torousodpovědět 
       Re: Velmi slušně!!!14:28:59 21.02.2012
Mě teda výkon AR. nerozčiluje ani nepohoršuje,naopak mu gratuluju, i předpověď AO. mě nechává vcelku vklidu. U tebe Torouši chápu, že to přožíváš, ale to proč si tě lidi dobíraj a to nejen při téhle aférce, je, že tvůj projev působí dojmem, že jsi minimálně den, přinejmenším nepil ... vodu :). A docela trefně to napsal i Jirka Bradáč. Ovšem já ti chci především poděkovat, že v poměrně lezecky nevlídném únoru dokážeš nás tady na webu pobavit. Ať se ti stále daří.
George-jpodpovědět 
   Re: Velmi slušně!!!21:21:46 20.02.2012
Hodně dobrý. Jseš frajer, jen tak dál
Janaodpovědět 

 a jak dál19:38:12 20.02.2012
díky, z komentářů vyplývá jen jedno: zlepšit, a to  nejlépe všechno..:)
A.odpovědět 
 Kdy se to zastaví?09:10:44 21.02.2012
Nárazem na čtyřicítku? To sotva :)
Thumbs up!!
ivošodpovědět 

 gratulace papousi23:31:36 20.02.2012
Alo, ty papouchu! Posilam pozdrav a obri gratulaci od papousice. Pot a slzy se vyplatily, umastena lista sklizi ovoce! Privez trochu tepla ze Spana, at se na skaly dostanem i my, tvrde pracujici tragedi.
Zuzaodpovědět 
 Re: gratulace papousi09:54:21 21.02.2012
Aha, to asi nejsem já.
Papoušodpovědět 
  Re: gratulace papousi15:37:11 21.02.2012
neni papouch jako papouš :)
..odpovědět 

 Zdá se mně to10:12:07 21.02.2012
nebo se tady mažou nepohodlné komentáře? Cenzore, zřejmě jirkoS, je to nutné? Je potřeba pouze obdivovat ?  Co je tak pohoršujícího na tom, když tady někdo napíše, že mu web Aleše R. nepřijde vtipný??
Tomodpovědět 
 Re: Zdá se mně to10:27:14 21.02.2012
Třeba je to nějakej Zlobavir, kterej smaže vše, co haní zlobu. Ne opravdu, o ničem nevím, nic jsem nemazal, nenapsal jsi to někam jinam?
 jirkasodpovědět 
  Re: Zdá se mně to10:50:47 21.02.2012
já to nepsal pokud si pamatuju byl to nějaký Petr a odpovídal mu Oliváč. To je jedno zapomeň na to.
Tomodpovědět 
 Re: Zdá se mně to10:51:03 21.02.2012
Pleteš si články viz http://www.lezec.cz/ clanek.php?key=10054& nazev=daila_ojeda_-_prvni_8c+&lim =0&==&caut=#koment
Cenzorodpovědět 
  Re: Zdá se mně to10:55:32 21.02.2012
Jo jsem starej kokot, díky.
Tomodpovědět 

 inkarnace cisty zloby15:41:28 21.02.2012
ze zloby vysel, zlobu siri, jezdi peklo a leze kudlu..zloba zlobe! a vsem ostatnim jen sira, plac a vecny skripani zubu..!!
smrtakodpovědět 

 Rockstars17:17:23 21.02.2012
Na Rockstárech http://tinyurl.com/7fjuhjh další zpověď Ály...
Oliváčodpovědět 
 Re: Rockstars00:18:45 22.02.2012
Super rozhovor. Teď kterej z nich je lepší? Jde to vůbec porovnávat a má to vůbec cenu po návratu z party v Lokálu po závodech? A má vůbec cenu o lezení mluvit? Asi jo.
Álo, díky za všechny ty zážitky, srandu a smotaný přelezový cigárka ze skal. Díky za to, žes mě naučil pít červený a že ukazuješ, že hranice jsou jenom v hlavě. Kdo chce 8c lízt, cestu na lištu si vždycky najde.
 pajamrazekodpovědět 

 Parádní výkon 17:27:18 21.02.2012
Gratulace jak svina.
maraodpovědět 

 Zlobidlo jede!18:27:59 22.02.2012
Gratulujem, Gabron. Len tak dalej, mas na viac.
Feroodpovědět 

 Gratulace18:16:53 23.02.2012
Álo, gratuluji!!! Do diskuzí ze zásady nepřispívám (úroveň je obecně příšerná), a tak si všechno povíme až v pizzerce Dalí. Přeju Ti ještě hodně pěkných přelezů!
KarlosTodpovědět 
 Re: Gratulace19:02:29 23.02.2012
díkes, ale spíš než ve skalách se ukáže za chvíli kondice v Krčské nem.
Ale rozhodně je na čase omrknout pár obrázků..:)
A.odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Žihle žula
 Databáze cest:
Všechny cesty (133948)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Psychotvor 9- Babka
Pravý Ajdo 7A Babka
Levý Ajdo 7A Babka
Rychtrmocova Hrana 7B Babka
Frikce 8- Hradiště
Nově komentované:
Vstupenka Do Ráje 7+ Babka
Vstupenka Do Ráje 7+ Babka
Konečník 7 Lomy Nad Velkou
? 9- Višňové
Jindrova 7+ Sloup

 Nově v diskusi:
Nalezeny maglajzak pod Matesovym rysem v Rezi | Nalezeny maglajzak pod Matesovym rysem v Rezi | Re: Schrammtorwachter | Re: Tachov a okoli | Re: Schrammtorwachter | Tachov a okoli | Re: Schrammtorwachter | Re: Schrammtorwachter | Re: lezečky Scrapa Vapor V | Re: Schrammtorwachter |

 Nové komentáře:
Re: skrytá reklama | Mašina | Slaňáky | Re: Punkva - věcná | je to jeste syrove | Re: Punkva - věcná | borkyně | Bába s nůší | Punkva - věcná | Re: obrázek |

 Kde to vře:
Boulder Výstaviště (58)
SP v boulderingu Moskva (RUS) (32)
Boulder Výstaviště (32)
Gabriela Vrablíková si zapisuje 8c+, nejtěžší CZ ženský přelez (29)
Varování (27)
Horolezecký Festival Nadzemí 2019 – Moravský Kras (13)
David Lama a Hansjorg Auer nejspíš strženi lavinou (12)
Hnízdění na Vysočině (12)
SP v boulderingu Meiringen (SUI) (12)
Jak zapisovat bouldery do databáze? (11)

 Nově v inzerci:
Slaňovací brzda KONG (jako současný model Indy Evo) | Slaňovací brzda KONG (jako současný model Indy Evo) | Slaňovací brzda KONG (jako současný model Indy Evo) | Millet Rockway EU 41 1/3 | Millet mikina | Fjällräven mikina | Fjällräven | Cepín a mačky | Kalhoty Aguglia | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Se kterou lezeckou legendou byste nejraději zašli na pivo?
 Alex Honold 
 1100 
 Adam Ondra 
 972 
 Chris Sharma 
 924 
 Lynn Hill 
 1133 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.