LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
Flash Boulder Cup - Junior (21.09)
3. kolo Slánské pohody (16.10)
Ruzyňskáliga (16.11)

Žebříček
Cesty:
1.Konečný 13050
2.Ondra 11934
3.Vopat 11866
Bouldry:
1.Stráník 11575
2.Jungling 11050
3.Stráník 10925
Hory:
1.Skopec 7269
2.Novák 6885
3.Zaoral 6003

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4695 lezců
762735 cest
Nové přelezy:
Slow Food 8b+
Siamo Fuor 7b+
Il Nano Gh 7c
People Mov 7b
Mama In Th 9-/9
Spitzenspo 9
Casse Toi 7c+
La Sombra 8b+
Orgasmica 7b
El Sici 7b+

Stěny
Stěna Holešov - Holešov
Lezecká stěna Polička - Polička
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
HUDYsport - Praha 5
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Chat s Nelly Kudrovou

Nelly Kudrová letošní sezonu fakt válela! Cesty za 8b se zdají být pro ní už standard a jurské silovky v těch nejvyšších stupních se před ní už začínají třást.

Po vydařené sezoně bylo třeba Nellu trochu vyzpovídat, a tak jsme si daly sraz na skypu a o jejích posledních výstupech "pochatovaly".Nelča a Simča na chatu.

Tak co, jedem, připravená?
Jo, jdem na to.

První otázka, vyloženě lezecká. Tak jaký je stav na burze? Vyplatí se investovat do kurzu norského plynu vůči japonskému jenu?
:D. Na burze je jako vždy veselo. Myšák by ti mohl vyprávět tucty veselých pohádek, a proto všechny peníze z prodeje našeho doupěte určitě vrazíme do burzy, ať jednou máme čím bavit kamarády zpod mostu. Nebála bych se vsadit na prasečí čtvrtky a kukuřici, to je jistota.

Jo kukuřici, tu já ráda. Tak to by šlo. A jak se světová krize odrazila na tvém lezení? Vypadá to, že ses kvůli ní nedostala dál než do Jury? :)
Přesně tak, dál mě to nepustilo. A i ta Jura přišla draho. Letošní sezonu budu po litru splácet tři další roky.

…...a sponzoři s výjezdy do Bavorska nepomáhají?
No, co si budeme povídat. Mohla bych si třeba na „Kroťákách“ otevřít stánek s lezeckým vybavením. Ale to bych pak musela lézt sólo a bosa. Ale pravda, na jeden dva výjezdy by to dalo.

No myslím, že po této sezoně by se o tebe měli začít prát. Vypadá to, že tvůj strach z čísel je už v Pánu?
Anebo bych měla začít za sebe trochu víc kopat. Ono asi nejde čekat s rukama v klíně na zázraky.  No jo, nějak ze mě ten respekt z čísel spadnul.

Tak alespoň už víš, co si přát k Vánocům, nějaký pěkný kožený kopačky budou ideální. Ne vážně. Vím, že to není jednoduchý a pořádnou podporu bych ti přála. Teď máš tedy strach z 8b+ nebo už je to rovnou 8c?
:)

Rozumím, takže z 8c. Sezonu jsi odstartovala docela myslím poctivými 10-. Budu jmenovat Spiderman, Witchraft, Sodom, Casablanca, Nikita. To je hustá sbírka na začátek sezony.

Která se ti zdála ta nejpoctivější?

Počkej, mám zpoždění, jsem pomalá. Ani ti nevím. Nějak se celý můj pohled na věc změnil.  Ráda postupuji krůček po krůčku a určitě se nevrhnu rovnou do osm céčka, aniž bych otestovala 8b+.
Nejpoctivější? Určitě Nikita. Myslím, že jsem docela schopná odhadnout obtížnost už jen podle počtu pokusů, a Nikita určitě odpovídá 10-/10. Spiderman a Sodom klase odpovídá a Witchkraft a Casablanca jsou o něco lehčí.

Vždycky jsem byla z té jurské klasy zmatená, jsou 10-, které odpovídají 8a a 10-, které jsou 8a+. Měli by si v tom udělat pořádek, což?
To jo, v tomhle mají ti precizní Němci trochu bordel  :) Ale  je to asi stejný jako všude jinde. Ne vždycky to sedí.
Pak přišel Odin´s Tafel. První  vytoužená a zasloužená desítka. Slavila jsi?
Jasně, ve stodole u Hollfeldu,  nebo kde to je, bylo milý český „mecheche“ (ježíš, to je hrozný slovo, když to vidím napsaný). Ale žádná hrůza, v neděli se ještě muselo pracovat.
na skalách?
No, já jinde nemakám  :) Myslím, že tehdy jsem začala zkoušet Morlock -Schocker.

02

Nelly Kudrová v cestě Odin´s Tafel, 10

foto by © Vojtěch Vrzba


Na toho jsem se chtěla zrovna zeptat. O měsíc později padl Morlock -Schocker 10. To mi vždycky přišla taková vyloženě chlapská cesta.... nekompromisní tahy v bříškách. Píšeš v deníčku, že ti dala zabrat víc, než jsi čekala?
Hm, už to několikrát vypadalo nadějně, a pak se mi povedlo vypadnout téměř z vylezeného. Ale protože je to fakt úžasná „lajna“, ani mě moc neštvalo do ní nastupovat znovu a znovu. A věř, že pokusů to bylo fakt hodně.

Ale padl, tak to je super. Každý další víkend jsi pak vylezla něco dalšího. Jeden víkend dokonce padly i dvě 10-/10: Nautilus a Master Blaster. Nakrokovala sis cesty vždy víkend před?
V případě těchto dvou jo. Aspoň jsem se měla přes týden na co těšit. Před usnutím jsem si promítala kroky, klasický lezecký zápal. V Nautilovi jsem dala dva pokusy v neděli (zřejmě) před odjezdem a hned v sobotu jsem do něj nalezla. Hned jak bylo odmakáno, jelo se na Mastra. V sobotu nakrokovat, v neděli vylízt...
Nebo v sobotu nakrokovat, v sobotu vylízt? To zní líp :)

O dost líp. Kolik jsi v Juře dala nejvíc pokusů za den?
Mám pocit, že nejvíc to bylo ve zmiňovaným „Šerlokovi“ (Morlock -Schocker 10), tak pět, možná šest. Bylo mi jasný, že ho už nemám šanci vylézt, ale pojala jsem to čistě tréninkově a lezla a lezla. Víc jak čtyři seriózní pokusy v Juře nemá cenu dávat. S pokousanýma bolavýma prstama toho člověk moc nezmůže.

A šlachy drží spolehlivě?
Buch, buch, klep, klep. Zatím díkybohu jo a jsem za to neskonale vděčná.

Tak to je dobře. Mimochodem Nautilus má na Lezci jen jediný a to tvůj zápis a od lidí vím, že jim přijde opravdu krutý. Jak  to je?
Fakt? Nekoukala jsem na to, myslela jsem, že po mým přelezu se pořádaly na Nautila zájezdy a byl shozený na 9+ :) Je to vážně moc hezká cesta, začátek v kolmým, technicko-silový, pak madlíčka v dachu, ňáká ta fintička a výdržovka. Snažím se lovit v paměti, ale dohromady bych to už nedala, jen si pamatuju, že to klíčový místo jsem vylezla relativně v pohodě, zafintit a hned to zlehklo, ale měla jsem problém dál v takový hnusný oblý díře.

Pak přišel Master Blaster, Feise Luise, Plan B a v Arcu Troppo Schwar.  Máš v těch prstech ty roksory, jak říkal Oliváč? Pak by to nebylo fér.
Implantovaný roksory nemám, spíš takový větývky. Takže je to víc než fér.

Jsem si jistá, že to nejsou zdaleka tvé poslední 8b, tak alespoň pro teď zhodnoť, kterou bys označila jako úlovek sezony?
Za úlovek sezony musím jednoznačně označit Feise Luise. Hóóódně krutá desina a dala jsem ji hned na druhý :) To fakt ne. Nejvíc si vážím toho dokola omílaného Morlocka a Troppo Schwara, kterým jsem dokázala, především sama sobě, že dokážu vylézt těžší cestu i jinde než doma v Juře.

Troppo Schwar mi přišel takový podobný styl tomu jurskému. Krátká úderná cesta.....
A chystáš se na i na cesty s omáčkou nebo tě baví víc takové?


Nech mě! Já na ni byla tak pyšná, že je taková vytrvalostní...

Ale to jo každopádně, nic ve zlém, jen mám na mysli ty 30-40 metrový. Někoho právě ty omáčky nebaví lézt a tak se věnuje takovým údernějším, tak se ptám, jak to máš ty?
Každopádně, ale v Juře takový nenarostly. Takže zavolám do nějaký banky, půjčují prý každýmu, a třeba vyrazím do Špáňa nebo do Ospu na dlouhatánský prásky s litry omáčky. Nebo třeba moji sponzoři z Ocúnu a Rock Pillarsu prodají víc sedáků a lezeček (na jejichž testování se podílím, a který jsou fakt skvělý, nemůžu si je vynachválit.) A já budu dostávat diety. To to poleze samo.

S těma několika 1100 body ses dostala v žebříčku na Lezci na 12. místo. Asi jsi tím znervóznila nejednoho deníčkáře. V komentářích se ozývaly hlasy, zda prý jsi žena a rádi by to překontrolovali. Co bys jim vzkázala?
Ambiciózní deníčkáři všech zemí... Však víte co:)

Dobře ty! Ne fakt, tak jak to že ti to letos tak lezlo? Prozraď nějaký nový metody. Vajíčka s těstovinami. Nebo jiný recept na silné paže....?
Krize dopadla na každého, obzvláště na broukly, a tak někdy ani na jídlo nebylo a s tím logicky přišel i lehký úbytek váhy. Ale nejlepší recept na silné paže je psychika.

Pravda. Zabroukat si mantry a zasednout do "lososového" květu před výkonem není nikdy na škodu. Ne, fakt paráda. Přeju ti další a další krásné a krutorské cesty a hlavně ať tě všechna zranění obejdou obloukem. Díky za čas na skype!
O víkendu Disaster ok!

A co ty o tom víš? Díky moc, Simčo. To samý přeju pochopitelně i já tobě.

Více o Nelly, jejích začátcích, tréninku, motivaci atd. jste si mohli přečíst v  ROZHOVORU, který se objevil na Lezci.cz letos na jaře.


Deníček Nelly: Nelly KudrováSimona   [úpravy] 07:10 23.11.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Monografie08:21:35 23.11.2009
Dobrej článek. Ono si tech našich ženskejch špiček dot lidí nevšímá. A na svý roky má docela dobrý výkony. Člověk to tak trochu dokáže posoudit, když vidí, jak ty všechny nadějný mladý holky po 15 roku mizí z lezecké scény. Stačí si prohlédnout výsledky mládežnickejch závodů. Ono by myslím nebylo marné zařídit na lezci kolonku monografie lezců. Třeba by to ty mladé (hlavně holky) povzbudilo.
Honzaodpovědět 
 Re: Monografie08:54:42 23.11.2009
aj ked obidve akterky rozhovoru su zaujimave osobnosti, prakticky nic som sa nedozvedel, na jednej strane takyto styl rozhovoru je super, ale toto bolo trosku nuda. ak si dobre pamatam, tak nieco podobne bolo aj s davidom raskom a to malo fakt stavu...v podstate nic netusim, kde dama robi, ako to ma s casom na lezenie, kolko casu v tyzdni travi lezenim, ako to je u nej s motivaciou, co rodicia, trening alebo len lezenie, kto ju inspiruje v lezeni, plany do buducnosti, co preteky, ake ma pocity po svetaku atd. Davam 3-.
PS. gratulujem simce k peknym vykonom v ospe
lvvodpovědět 
  Re: Podrobnější rozhovor s Nelly 08:59:54 23.11.2009
Ahoj, tento rozhovor byl pouze o posledních Nelči výkonech. Delší rozhovor s Nellou o začátcích, tréninku, motivaci atd. proběhl na Lezci nedávno, myslím v dubnu, viz tento link: http://www.lezec.cz/clanky.php?key=7782 a přidáno i pod text. Takže byl nesmysl se jí ptát na stejné věci znovu.
 simodpovědět 

 clanek o prd a otazky hrozny10:15:01 23.11.2009
a lezec upada a upada
climberodpovědět 
 Re: clanek o prd a otazky hrozny10:43:44 23.11.2009
Hlavně, že se nenechala vtáhnout do rádoby motivačního rozhovoru, kde bereš motivaci, jak trénuješ a další blablabla....
Linderodpovědět 
 Re: clanek o prd a otazky hrozny16:21:56 23.11.2009
Já jsem to teda docela zhtla, je to vtipný babský tlachání :-) Je to jeden z mála článků, který jsem za poslední dobu přečetla. Když tě to neba, tak to přece nemusíš číst. Já taky nečtu články jako je třeba zrovna ten poslední o Grand Teton. Prostě mě to nebere, tak to nečtu, i když je to třeba pěkně napsaný. Díky za každý článek, který někdo na lezce dá. Jiřina
Jiřinaodpovědět 
  Re: clanek o prd a otazky hrozny17:38:55 23.11.2009
neba? neke! uka! :D:D:D
lingvistaodpovědět 
  Re: clanek o prd a otazky hrozny18:18:33 23.11.2009
Ale me zajima clanek o Nelly!jen ty otazky a ten styl je hroznej a divnej, a clanek je soupiska cest nic vic.
climberodpovědět 
   Re: clanek o prd a otazky hrozny18:34:21 23.11.2009
ok, tak to sem jeste jednou prekopiruju, nejde jinak.
Tento rozhovor byl pouze o posledních Nelči výkonech! Delší rozhovor a více SERIOZNI s Nellou o začátcích, tréninku, motivaci atd. proběhl na Lezci nedávno, myslím v dubnu, viz tento link: http://www.lezec.cz/clanky.php?key=7782 a přidáno i pod text. Takže byl nesmysl se jí ptát na stejné věci znovu. A jelikož toho Nelly vylezla za posledni dobu moc a moc, tak clanek pusobi jako soupiska cest, jenom dobře.
simonaodpovědět 
    Re: clanek o prd a otazky hrozny21:16:45 23.11.2009
Simčo, je to hezky napsané čtení. Prostě trochu odlehčenej článek napsaný trochu netradične, ale to je jen a jen dobře. Četlo se to moc hezky a patří Ti velký dík za takovouhle práci. Tobě i Nelly přeju sílu, vytrvalost a pevné zdraví do další sezony.
Kojakodpovědět 
  Re: clanek o prd a otazky hrozny08:39:23 24.11.2009
aspon som sa dnes rano na tvojej reakcii pobavil. mna lezenie tychto dam zaujima, a zistit, aky to je clanok mozem len tak, ze si ho precitam. Jednoducho som si ho teda precital a nezaujal ma, lebo skor ako cisla ma zaujimaju ludia. Ak by som to necital, nemal by som ani paru o tom, ake to bolo. nemozem sa vyjadrovat k niecomu, co ani netusim, ako vyzera. Samozrejme, simca ma pravdu, mozem si to precitat inde, bolo by to opakovanie uz vypovedaného, ale potom to uz bola pre mna nuda. To je vsetko, som rad, ze taketo rozhovory vznikaju, ale svet je farebny a citil som potrebu vyjadrit svoj nazor.
list vo vetre
lvvodpovědět 
   Re: clanek o prd a otazky hrozny09:33:30 24.11.2009
To je jasný, svět je barevný a mužeš se k rozhovoru vyjádřit jak chceš. To je přeci v pohodě. Jen jsem odpověděla na to, co ti v rozhovoru chybělo a to právě najdeš v rozhovoru, který jsem s Nellou dělala v dubnu. Už nevim, jak to jinak vysvětlit. Ptát se Nelly na to samé znovu pro mě nemá smysl a proto i tento rozhovor se odehrává trochu v jiném duchu, než ten předchozí.
simonaodpovědět 
    Re: clanek o prd a otazky hrozny08:23:30 25.11.2009
simčo, nenech se otrávit. děláš to dobře ty.
bidloodpovědět 
    Re: clanek o prd a otazky hrozny09:32:45 25.11.2009
v pohode Simca, ja tomu rozumiem, mozno sa mi to zdalo nie prilis zaujimave, lebo som v jure nebol, ale presne rozumiem, preco si to napisala tak, ako si to napisala, urobila si to podla mna dobre, 99 percentam sa to pacilo a mne nie, nevadi, prezijem to. nevyhovies holt vsetkym, to sa ani neda. kiez by aj u nas na climb.sk niekto mal viac casu na robenie takychto clankov a rozhovorov, to je na tychto serveroch asi najzaujimavejsie.tesim sa nadalsie rozhovory, ktore urobis. inac, ked sme uz pri tom, raz som cital rozhovor bena moona s jerry moffatom a dozvedel som sa veci o obidvoch, to bola fakt pecka. myslim, ze aj o tebe by sme radi poculi viac.
tvoj milovany listik vo vetriku:))
lvvodpovědět 

 Peknej holcici pokec :)10:19:35 23.11.2009
Sice sem nektery veci mohl jen odtusit (burza, atd.), ale jinak se me to hezky cetlo.
Ondřejodpovědět 

 Pěkný 16:00:39 23.11.2009
Obě dík, přeju pevné a zdravé prsty.
Steveodpovědět 
 Re: Pěkný 21:58:45 23.11.2009
Líp bych to neřek, prostě "pěkný".. Víc takovejch rozhovorů, mně se líběj..a Nelly držim pěsti..
Z*odpovědět 

 Super10:04:42 24.11.2009
Gratuluju Ti Nelly za letošní skvělou sezonu a přeju aby i ty další byly v tomto vzestupném trendu. Hlavně dávej bacha na prstíky a podzimní extrémy nech do tepla nebo na jaro, prosím:-))
Michalodpovědět 

 Znalý Jury10:32:10 24.11.2009
Fajn počtení, dostal jsem se k tomu se zpožděním, a musím říct, že je to dost motivační, zvlášť když ty jurské kousky člověk trochu zná nebo kolem nich aspoň chodí. Počkat?!  Sakra, nechtěl jsem napsat demotivační?  No, musím si to rozmyslet.
 jirkasodpovědět 

 Ted to vim13:02:36 24.11.2009
Ty vo.e,proc se porad placam na sestkach,jestli jsem to dobre pochopil,tak staci na ta cisla jen myslet a je to.. Jak snadne...
jen kokoodpovědět 
 Re: Ted to vim14:26:31 24.11.2009
Koko, kam ti zmizlo Loko? Dyť víš, jak se to má s tou psychikou. Když stokrát vypaneš v nejtriviálnějším kroku v "Líbe" a vynadáš si minimálně do debilů, prd ti to pomůže a nevylezeš ji nejspíš nikdy. Oproti tomu, když se vychválíš, jakej seš kluk šikovnej a že na to máš, padne třeba už třicátým pokusem. Přece jenom po tý několikaletý sodě ti bude chvilku trvat, než o tom sám sebe přesvědčíš :-).
nellyodpovědět 
  Re: Ted to vim17:54:39 24.11.2009
To jsem rád že v tom krokování předusnutím nejsem sám :-) Dlouho jsem to neměl, ale je to zpátky !!! Ale nikdy to nezkroknu celý, před klíčem jsem tuhej :-) Nelly, parádní prásky, gratuluju. A nezapomeň na písky ..., "pod schodama" pořád visí tvůj plakát z Psího života, ty holko jedna šikovná. Silná a ukrutná. Hezká :-) pa Jehla
Jehlaodpovědět 
   Re: Ted to vim20:29:49 24.11.2009
Jehlo! V tvem veku? No aspon ze usnes pred klicem. Hele memorujete pouze krokosled, nebo vymyslite i nove varianty?:)
...taky sem to mival, ted se mi lebkou pred spanim prohani uz jen prace. V lepsim pripade ve vytistena na stene v hladkem anonymnim previsu. Mirne desivej usinaci screensaver lze nastesti rychle smazat obsahem pivni plehovky.
lacoodpovědět 
    Re: Ted to vim23:16:00 24.11.2009
Jehla to napsal pěkně ale ve špatným pořadí. Pěkná ,šikovná,ukrutně silná :).Ty Jurský věci to je hrůůůza soupiska. Prostě Disaster. A bude hůř :)! Asi už prodám cajk.
Radodpovědět 
    Re: Ted to vim05:57:59 25.11.2009
K novým variantám se nedostanu, usínám ještě v lehkém :-(
Jehlaodpovědět 
  Re: Ted to vim20:55:00 28.11.2009
diky za radu...
P.S. vis o mne prakticky vsechno :-)
kokolokoodpovědět 

 dobře ty :)19:29:17 24.11.2009
gratulace k takovým přelezům, jen tak dál a víc těch omáčkovejch cest :) a fuck lidem který píšou nesmysly typu hrozný otázky apod. to nečti ne, ty p...
cblodpovědět 

 Pěkný neformální pokec17:35:37 25.11.2009
Pěkné, pěkné, pěkná, pěkná, leze, leze, ta to vede :) Je to náhodou pěkně vedený rozhovor mezi dvěma bohyněmi. Jak tu někdo psal, že se z toho nic nedozvěděl, tak asi nečetl pozorně? ;-)
Bébulodpovědět 

 Kurzy lezení21:10:58 25.11.2009
!Pozor! Následný text JE reklama.

Kdo s lezením začíná nebo se chce pokusit o zlepšení, tak má možnost absolvovat s Nellou kurz lezení. K dispozici jsou samozřejmě i další instruktoři.
Více info na www.boulder.cz - kurzy lezení. 
Boulder Barodpovědět 

 slusne :)21:38:06 07.12.2009
peknej pohodovej rozhovor a slusny prasky, co dodat ?:)
petrodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Pátek třináctýho, 7-
 Databáze cest:
Všechny cesty (136611)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Siamo Fuori Dal Boulder 7b+ Laste
Il Nano Ghisato 7c Laste
Defi 5+ Peilstein
Flatline 7b+ Campill
Alta Fedeltá 6a+ Campill
Nově komentované:
Motykova Cesta IV Velká Studená Dolina
Lusttrust 7C+ Spřežka
Tuhý Ťuhýk 7A+ Spřežka
Motykova Cesta IV Velká Studená Dolina
Vilémovy Kulatiny 9 Koukolova Hora

 Nově v diskusi:
Re: Šablona (tabulkový layout) | Re: Šablona (tabulkový layout) | V pohode | Re: Šablona (tabulkový layout) | Re: Šablona (tabulkový layout) | Za pivo? | Re: Šablona (tabulkový layout) | Re: Šablona (tabulkový layout) | Šablona (tabulkový layout) | Re: Pískovcová klasa |

 Nové komentáře:
Re: Kuba Konečný | Re: Zranění a výkon | Re: Kuba Konečný | Re: Zranění a výkon | Re: Upřímnou soustrast | kruzajs element! | Upřímnou soustrast | Upřímnou soustrast | Komedie | Re: cestina? nic? |

 Kde to vře:
Pád horolezce v Ostrově (50)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 22 (21)
SP Chamonix: Adam Ondra vyhrál obtížnost, Martin Stráník 6. (18)
Video: Stefano Ghisolfi leze Perfecto Mundo 9b+ (18)
ČHS: Odvolání proti rozhodnutí Disciplinární komise (13)
Když se sen staví skutečností (11)
Video Skalní hrátky s Tomášem Sedláčkem, Johnem Bacharem ... (9)
SP v lezení na obtížnost Briançon (FRA) (8)
Klára Kolouchová: 2. vrcholový pokus na K2 (8)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 23 (5)

 Nově v inzerci:
Použité trekové hole Leki Journey (série 6.5) | Prodám kalhoty | Statická a dynamická lana | Prodám různé druhy karabin | POSTROJ EXOFIT NEX 1113901 | Prodám kotvu a karabinu | Skialp lyžáky Scarpa Maestrale - vel. 41 | holka do přírody i lezení | Prodám nové La sportiva trango Tower GTX vel 43 | Lano 60m Beal 9,8 mm |

 Anketa:
Kdo je zodpovědný za poškozená přístupová lana?
 ten kdo ho instaloval 
 49 
 správce oblasti 
 47 
 obec - město 
 43 
 nikdo - na vlastní nebezpečí 
 102 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.