LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Kniha Kamarád ze skal o Joskovi Smítkovi znovu vychází
Leonidio, Řecko
Gimme Kraft! AIR: 2. díl populární tréninkové bible pro lezce

Závody
SAMBAR KIDS CUP (21.10)
1. Makak- boulderový kolotoč 2017/2018 (27.10)
Jesenický opičák (28.10)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13831
2.Pail 11600
3.Vopat 11473
Bouldry:
1.Stráník 11400
2.Ondra 11353
3.Stráník 10875
Hory:
1.Zaoral 6496
2.Šuraba 6358
3.Sika 5570

Výsledky
ME mládeže (15.09)
Rockmaster (26.08)
SP Arco (25.08)

Deníčky
4369 lezců
657512 cest
Nové přelezy:
Bačova Skr 9+/10-
Kurze Zeit 9+
Čermiho Ná 7A+/7B
Golden Ei 7B
Umění Prok 8A+
Triton 7c
Meltemi 7b
Bottom Up 8A
Aborigines 8A/8A+
Heureka 7A+

Stěny
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov
V 16 - Plzeň
K2-Poprad - Poprad

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
HUDYsport - Havířov
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nová povolení lezení pro Tiské stěny a Jizerské hory

V minulých dnech nabyla právní moci dvě nová povolení umožňující lezení v Tiských stěnách a v Jizerskohorských bučinách včetně jejich ochranného pásma. Obě povolení byla vydána na základě žádosti ČHS.

Vydání nového povolení pro Přírodní památku Tiské stěny bylo vyvoláno novým vyhlášením tohoto chráněného území, ke kterému došlo v lednu letošního roku. Souhlas s provozováním horolezectví, který Správa CHKO Labské pískovce vydala, platí do konce roku 2017, a jeho podmínky odpovídají těm, které pro lezení v Tiských stěnách dosud platily (lezení jen na suchých skalách, zákaz používání magnézia a jisticích prostředků poškozujících skálu...). Jedinou výzmnou změnou je, že souhlas se nevztahuje na cca 30 cest, které jsou poškozeny erozí do té míry, že ja na ně lezení zakázáno.

Vydání nového souhlasu pro Jizerskohorské bučiny a jejich ochranné pásmo bylo motivováno především snahou rozšířit počet skalních útvarů, na které se smí lézt, a tento záměr se podařilo naplnit. Podmínky pro provozování horolezectví jsou obdobné jako dosud, tj. celoroční lezení, používání pouze fixní a vyjímatelných jisticích prostředků, za vhodných podmínek možnost lezení v ledu v oblasti Štolpichu apod. Nové je povolení lezení pro všechny, i neorganizované horolezce, vyloučení komerčních a hromadných akcí, a výjimečné povolení magnézia na těžkých cestách od VIIIb jizerské stupnice.

V obou lokalitách samozřejmě platí příslušná pravidla lezení a zásady šetrného chování k přírodě (nepoškozování skal a půdního či vegetačního krytu, co nejkratší přístup ke skalám, respektování hnízdišť apod.) - prosíme o jejich respektování.

Odkazy:
Úplná znění obou rozhodnutí jsou k dispozici v článcích na webu ČHS a na webu Skalní oblasti.

Nové povolení lezení pro Jizerské hory
Lezení v Tiských stěnách povoleno
Skalní oblasti ČR


B. Valentová, ČHS   [úpravy] 12:07 23.04.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 zakázané cesty Tisá13:07:17 24.04.2013
Ohledně Tiských stěn CHKO v rámci pouhého "přehlášení" PP Tiské stěny loni slibovalo, že lezení nebude vůbec omezováno. A ejhle - najednou je tady 30 zakázaných cest. Kolik jich bude zakázaných příští rok? A kolik od roku 2017, kdy toto povolení vyprší?
Rozhodně bych neřekl, že zrovna na Trůn jsou všechny cesty zničené tak, že tam nejde lézt, lezl jsem tam předloni a bylo to v pohodě. Spíš je to tím, že je to hned u kasy a lezci tam někomu vadili. Prostě jenom pomalé, nenápadné a postupné vytlačování lezení.
No nic, milé ČHS, takovéhle zastupování zájmů horolezců si strčte za klobouk. Všechno hochům z CHKO odkývat umí kdokoliv, na to nepotřebujeme ČHS. Naštěstí nejsem vašim členem.
Letos tam proběhne investice za 4.6 mil. Kč na ochranu skal, takže předpokládám další omezování a zákazy. Jenom si nemyslete, že ty zákazy bude každý automaticky respektovat.
Za daleko větší problém považuju lezení po dešti, to naopak nerespektuje vůbec nikdo, viz. před 14 dny víceboj v Ostrově, kdy celou sobotu pršelo.
Kubaodpovědět 
 Re: zakázané cesty Tisá13:38:25 24.04.2013
Za vse dobre co udelas pro jine, budes po zasluze na Lezci potrestan.... woe, Kubo dej si facku, prober se a pak se vrat a podekuj. Taky to muze byt z duvodu koroze zabradli, plaseni sykorek a vyrusovani pani starostove klidne na rok zavreny.
l.odpovědět 
  Re: zakázané cesty Tisá16:02:10 24.04.2013
Facku si dej ty... Tvůj přístup je stejný, jako když Policajt řekne "mohu vám udělit pokutu AŽ 2500 Kč". Chápeš vo co go????
Tak trochu jinak: nejlepší, jak se bránit kritice je vždy říkat "vybojoval jsme co šlo, protože to mohlo dopadnout ještě hůře).
Také to vnímám jako postupný (zato soustavný) tlak OP na konec lezení. Nebude to hned, mlže to být už v r. 2017. Také s výsledkem ČHS nejsem spokojen a jsem rád, že už nepřispívám, nepřináší m to požadovanou službu. (ps. pro rejpaly: do jištění jsem za 30 lezení investoval ze svého pro dobro všech tolik, že se nestydím využívat jištění čhs)
odpovědět 
   Re: zakázané cesty Tisá08:30:15 25.04.2013
rozumim..."Lepe uz bylo", jdu radej k jinymu stolu, tam hrajou lepsi muziku.
l.odpovědět 
    Re: zakázané cesty Tisá13:56:15 25.04.2013
Kuba by se probrat měl a i jeho zastánci. Pokud bude CHKO chtít, tak lezení v Tisí zakáže ihned a nemusí se nikoho ptát, případně hned po vypršení výjimky. Těhle pár hnusnejch cest byla nějaká daň za to, aby se nazavíraly celé skalní útvary, jednou k tomu v tom centrálním území stejně dojde, ať budeš nebo nebudeš členem ČHS.
Michalodpovědět 
 Re: zakázané cesty Tisá15:25:55 24.04.2013
Trůn je k debatě, jinak dost těch cest v tom seznamu jsou vosolený hnusy, takže asi žádná škoda.
Pani starostová naštěstí už v Tisý nepremává - ta by tam nejradši udělala potajmu se zelenejma národní park
Papoušodpovědět 
 No nic, milé ČHS, takovéhle zastupování zájmů horolezců si strčt12:42:40 25.04.2013
No jestli umím číst a rozumím čtenému, tak v Jizerkách je výsledný stav vyjednaný moc dobře a je to přesně opak toho postupného vytlačování lezců. To se jaksi ale některým do diskuze nehodí, z toho se senzace nevytluče a taky se pak hůře na ochranáře nadává.
mimoňodpovědět 
 Re: zakázané cesty Tisá16:11:21 28.04.2013
Za daleko větší problém považuju lezení po dešti, to naopak nerespektuje vůbec nikdo,..
Pak at nemrmlaj, ze se zakaze neco totalne..
hahaodpovědět 

 Pokuty a MG00:49:02 25.04.2013
Pokud to ani překližkářům a ignorantům pravidel nedojde samo od sebe, pevně věřím, že si ochrana přírody ohlídá dodržování zákazu MG při lezbě. Výjimka je jedna věc a dodržování pravidel s ní souvisí. Pokud na to ignoranti budou kálet, tak si nebudeme moci stěžovat, pokud výjimka v budoucnu už nebude.
Díky ČHS za vyjednání. Osobně hlasuji pro mastnou pokutu každému, komu se potí ruce a s MG nejede raději na vápno či žulu tam, kde se MG neřeší. Jednodušeji to snad ani napsat nejde.
Gampodpovědět 
 Re: Pokuty a OMG08:42:58 25.04.2013
budou mily Gampe, jsou to hrozny ignoranti. Mel bys je jit fotit a davat na nastenku cernych ovci. Zaslouzi si to!
Josif Naserutin Kopulodpovědět 
 Re: Pokuty a MG09:23:05 25.04.2013
Co takhle zkusit agresivitu vybít jinde? Trocha sexu, paintball, MMA atd?
esmrtelný blázenodpovědět 
  Re: Pokuty a MG11:23:31 25.04.2013
To není otázka agresivity. Já bych to viděl spíš tak, že Gampovi je jasný, že pokdu jde o vztah lezci versus OP, tak lezci jsou ti, kteří tahají za kratší kus provazu. Což se sice leckomu nemusí líbit, ale to je tak jediný, co s tím lze reálně dělat.
Robertodpovědět 
   Re: Pokuty a MG02:36:16 26.04.2013
Díky. Ukázal se tu v následné diskuzi zajímavý fakt, že porušování pravidel je v pohodě, ale větší strach než z porušování výjimek mají "borci" z případného vyfocení a zveřejnění.
XY vochcává pravidla a byl přistižen... Chachá... Mají problém pravidla nebo ti, kdo je nedodržují?
Řečnická otázka bez agresivity. Sex i fight mám kdykoliv dle potřeby a možná i proto mi nevadí napsat něco na podstatu a nejenom kecy od bezpečí klávesnice bez ohledu na jejich dopad do reálu...
Gampodpovědět 

 Tisá16:51:27 25.04.2013
Souhlasím tu s komentářem od Mimoně a každý, kdo obě výjimky četl, musí vidět rozdíl ve zpracování a formulaci. K Jizerkám není co dodat, profesně skvěle zvládnuté. Ale Tisá... nemohl by mě někdo vysvětlit, co znamená lezení "na rybu"? Je škoda, že lezecký boom v Tisé už opadl. Prostoru pro nové cesty málo, kdo si tu chtěl něco vylézt, už si to vylezl a přesunul se jinam. Chybějí osobnosti, které by tuto oblast vedly správným směrem. Mágo má v Tisé tradici delší než 20 let. Při jeho rozumnému používání od nějakého čísla by nemělo nikomu vadit. Problém vidím v tom, že jedna skupina lezců využívá OP k prosazení svého názoru na mágo. Další skupina lezců chce jiné lezce fotit a bonzovat. Další kámošům v Hřebenovkám nadává skrze podešťový limit u skály jak troud. Skvělý, jdem sami proti sobě. Přitom právě v Tisé je mnoho jiných problémů, které jakoby lezci nevidí a neřeší, a nejen oni. Poprvé jsem tam byl před 20 lety. Od té doby jsem zde vylezl pár set cest až do Xa, něco s mágem, něco bez. Za tu dobu jsem ohledně mága slyšel 3 poznámky. Jednu u Cesty pro Šugiho, vyřešeno otázkou "prosím?", druhou u Evženovy Ameriky od 100 kg chytré slečny provázející nějaké lidi skalami, přeslechnuto, a třetí u nějakého VIIb v Hřebenovkách, které VIIb jaksi nebylo - "nešlo by to bez toho mága?" - "nešlo". Ochranáře jsem tu nepotkal. Řešíte tu mágo a nevidíte, jak tam, kde byla tráva, je nyní jen písek, o kolik níže jsou nástupy cest, jak z jedné pěšiny jsou 4 nebo opět pruh písku, kolik a kde klasik bez mága hrdina pokácel stromů. Jediné pozitivní je snad nenápadná barva kruhů, ale to se budou přetírat ty staré, nebo se rovnou vymění za nový z peněz ČHS? Ostrov je něco podobného. Přijde mi, že zakomplexovaní lezci, co lezou průměrně, si hledají svůj píseček pro seberealizaci a stávají se neoklasiky a protože jsou si tak "jisti" v kramflecích, je jejich vyjadřování tolik agresivní. Kde je ta skvělá parta, co tu byla před 10-15 lety? Kde je pozitivní atmosféra a pařby? Všechno je pryč. Takže vlastně nemějte strach, že bych v Tisé porušoval nějaká pravidla, dávno se mi tam nelíbí, ale i tak, kdybych se tam zastavil sundat nějaký pytel, tak mě fotit s mágem nemusíte, napište adresu, já vám pošlu fotky sám. Tisé stejně pomůže jediná věc, celé oplotit a na 15 let zavřít, což stejně nepůjde, protože by celá obec krachla. A nejsou opět finance hlavním důvodem všeho? OP zakáže lezení kvůli čemukoli, nebudou sem jezdit lezci a někteří krachnou...
Bídaodpovědět 
 Re: Tisá17:36:29 25.04.2013
jeziskovy brejle, chudaka Naserutina fakt nenapadlo ze to veme nekdo vazne. Kopul je starej ironik a musel to Gampovi napsat, protoze by ho musel jinak spolu s Josifem okopulovat. a hec, ja tam lezu uz 23 rok. S makem taky. a parby uz nejsou co bejvaly, nevadz bychom u nich v nasem veku normalne chcipli. Mir s vami, pisecni bratri a sestry!
Josefina Kajetana Kopulova, rozena Ichtylovaodpovědět 
 Re: Tisá18:41:15 25.04.2013
Jestli ti to bez toho mága nejde, a ještě to dávš okatě najevo, jak o tom píšeš, tak ten lezec co leze průměrně budeš asi ty. Jinde na tomhle serveru se zrovna můžeš dočíst o tom, jak Alex Honnold přijel poprvé v životě do Labáku (potřetí v životě na písek) a bez mága tam lezl desítky.
K tvejm případnejm komplexům a pozitivní atmosféře pařeb se vyjadřovat nebudu, to je jen na tobě.
odpovědět 
  Re: Tisá21:14:48 25.04.2013
Idolu snad dokážem odpustit, že ničil skálu potem.
Bídaodpovědět 
   Re: Tisá07:26:33 26.04.2013
pacient pacientem
odpovědět 
   Re: Tisá07:43:24 26.04.2013
co všechno ještě může idol dělat, aby mu to bylo odpuštěno? Třeba vykrádat batohy pod skalama, znásilnit tvoji manželku někde v křoví pod skalama,případně pak tebe zabít? a z čeho vyplývá ta benevolence - někde ve výjimce je napsáno, že zákaz mágování pro Honolda neplatí?
odpovědět 
    Re: Tisá09:41:53 26.04.2013
Právě, že Honnold (ani Zbranek) NEMÁGOVALI a přelezli to. S čímž se někteří (třeba Bída) nějak nedokážou mentálně srovnat a tudíž vedou špatně srozumitelný řeči.
odpovědět 
     Re: Tisá09:53:38 26.04.2013
Ne psal ze pot kurvi skalu... a kdo ma pak lizt po tech cernejch upatlanejch flecich... :-)
odpovědět 
      Re: Tisá16:19:17 28.04.2013
Tak tam nelez a jdi hrat sachy!:-)
hahaodpovědět 
    Re: Tisá09:46:51 26.04.2013
dle vsech informaci byl alex ve spatne spolecnosti, tak mu nic jinyho nezbyvalo, krome toho ze obcas nepouziva lano je jinak normalni a magnezium obvykle pouziva.
exposing the truthodpovědět 
  Re: Tisá21:57:38 25.04.2013
„Co jsem vám udělal infanti, carriónští bratři?(Infanti jsou zrádní muži a neváhají si přivlastňovat činy jiných mužů, aby získali větší slávu. (Cantar de Mío Cid, 1140))
Elementodpovědět 
   Re: Tisá23:49:36 25.04.2013
Eh? A proč to sem píšeš?
odpovědět 
    Re: Tisá03:59:14 26.04.2013
"neváhají si přivlastňovat činy jiných mužů, aby získali větší slávu"
Proto. Výstižné.
P.odpovědět 
     Re: Tisá09:48:16 26.04.2013
Aha. Ale nevidim, že by tady k něčemu takovýmu docházelo. Honnoldův přelez si nikdo nepřivlastňuje, tím míň, že by s ním chtěl získat slávu. Jen slouží jako příklad toho, že jde lézt i jinak, než někteří tvrdí a klíč k přelezu že je v umu, ne v prášku.
odpovědět 
      Re: Tisá10:21:04 26.04.2013
Element asi naznačuje, že ho využívají ("si přivlastňují") jiní k tomu, aby ještě jiným dokázali, že jde lézt... (atd., jak to píšeš). Nevím, jestli někdo zjišťoval, jestli on sám chce být takto využíván. Každopádně se tak on sám neprezentuje, nebo jsem si ho tu v diskusi aspoň nevšiml. Možná píše anonymně?
Ale už dost. Za mě mír všem, co se rukama držej na skále, ať už je maj bílý, rudý nebo zaprášený :) Dobrou noc, jdu spát.
P.odpovědět 
 Re: Tisá07:40:42 26.04.2013
netvrdím, že termín "na rybu" patří do úředního dokumentu, ale že by lezec nevěděl co to znamená a toužil, aby mu to někdo vysvětlil???
odpovědět 
  Re: Tisá13:55:20 26.04.2013
No, já bych to vysvětlit chtěl. A jestli právě lezení s horním v posledním jištění neničí skálu míň jak dobírání na vrcholu, slanění a stáhnutí lana.
Bídaodpovědět 
 Re: Tisá09:36:20 26.04.2013
bych si nerval žíly ani kvůlivá těm cestičkám. když kouknu na 110 let starou fotku v "letem českým světem" (pohled z vyhlídky na květnovou a jánusovku), tak tam je to vykácený a vydupaný jak někde v savaně při migraci pakoňů hřivnatejch. třista let to byl vobyčejněj hospodářskej les, původní je tam bůhvíjestli kapradí, pak do toho imise a břízy... a teď se z toho můžeme pominout. víc než veškerý maglajzový a vydupávací debaty by tomu prospěl jeden chemickej hajzl vedle pokladny.
Lukas B.odpovědět 
  Re: Tisá14:03:34 26.04.2013
Já jsem se nad tím pokusil zamyslet, byla to teda dřina, a napadlo mě, že zákaz lezení některých cest to soleniště stejně nezachrání a větrná abraze (či jak se to jmenuje) bude spodky masívů a věží erodovat dále. "Překvapivě" je to nejvíce tam, kde jsou největší písečné plochy bez půdy a vegetace a na návětrné straně. A dál raději nic nepíši...
Bídaodpovědět 
   Re: Tisá14:13:49 26.04.2013
nejsme v arizóně, tady bude vítr a vobrušování pískem docela marginální, tady je na forhontě voda a mráz. tam kde je to na větru tam je to naopak docela chráněný (viz tvrdá "krusta" na okrajovkách pod kterou to solí, krusta která rychle vysychá je zdravá a pod tím je to pět deset centimetrů degradované vodou, mrazem a rozmrazováním. bylo by to slovo do pranice, ale erozi skal v tisé by nejlíp zastavilo totální odlesnění a pravidelné roundapování z vrtulníku - což se asi s obecnou lidovou představou o ochraně přírody zas tak úplně neslučuje. ovšem otázka jestli má větší cenu miliony let stará skála nebo (monokulturní) smrk nebo (invazivní) bříza je docela legitimní.
Lukas B.odpovědět 
    Re: Tisá09:25:39 29.04.2013
dobrej postreh, kvalitni krustalizace potrebuje pravidelne vyschnuti, stromy je lepsi drzet dal od skalnich sten jinak nevysychaji ... nicmene odchazej i steny ktery jsou nezastinene, proste to zavisi i na necem jinym, napr, kazda kus sutru je trochu jinej... (viz. treba tusim Tloustik pred kasou)
l.odpovědět 
    Re: Tisá16:56:00 29.04.2013
no já četl něco o tom, že krustu vytvořily imise z hnědouhelných elektráren, žádný roundup.

I v Německu někdo psal, že od doby, co se odsiřuje zarůstají skály násobnou rychlostí
odpovědět 
     Re: Tisá12:26:18 30.04.2013
nene, krusta je naprosto přirozená věc. krusta je tam, kde je to vystavené větru a slunci a povrch rychle vysychá, takže mrazem a rozmrazováním vhlkého pískovce to větrá zevnitř.

samozřejmě skladba rostlinstva se odsířením změnila, třeba v severních sudetech za posledních dvacet let prakticky vymizely brusinky.
Lukas B.odpovědět 
 Re: Magnesium a písek14:58:08 30.04.2013
Hele Bído a můžeš nějak vysvětlit, proč je tedy furt MG na písku zakázané?? Když podle tebe ničí skálu méně než pot?? Když jsi to pochopil ty, pochopím to i já a pochopí to i vedoucí ochranář, ne?? Tak vysvětluj!
Soptíkodpovědět 
  Re: Magnesium a písek10:42:35 01.05.2013
Poslal jsem ti to na mail a vrátilo se mi to, tak nevím, jak velký zájem o to vysvětlení máš.
Bídaodpovědět 
   Re: Magnesium a písek17:44:35 01.05.2013
Tipuju si na překlep v adrese. Zkus nahradit čárku tečkou. (Čárka není povolený znak v URL, za normálních okolností.)
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Foto dne:

Miss Lolita, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (122860)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Východní Hřbet 5 Srázy A Poledník
Cowboy 6C+ Magicwood-Averstal
Ade Bus 7A Magicwood-Averstal
Moos Dyno 7A Magicwood-Averstal
Slophie Joe 7A+ Magicwood-Averstal
Nově komentované:
Egypťan 7A Sněžník
Bačova Skratka 9+/10- Jelenec
Normální Cesta 5 Srázy A Poledník
Egypťan 7A Sněžník
Sršeň 6B Holštejn

 Nově v diskusi:
Re: volby 2017 | Re: volby 2017 | Re: volby 2017 | Re: volby 2017 | Re: volby 2017 | Re: volby 2017 | Re: volby 2017 | Re: Ach ta prázdná klišé ... | Re: Blábolení Babiš nerad vidí | Re: volby 2017 |

 Nové komentáře:
Re: Pěkná oblast | Pěkná oblast | Petr v cestě | Re: lezení | Gratuluji! | Re: ?.. | Re: ?.. | Re: ?.. | Re: ach jo | Re: lezení |

 Kde to vře:
Mont Blanc: 2 Češi zahynuli během 24 hodin (47)
Češi uspěli na Mistrovství Slovenské republiky v lezení dětí (36)
Adam Ondra trochu jinak: Češi si svobody a demokracie neváží (28)
Mezinárodní setkání Paklenice (25)
SP v obtížnosti a rychlosti Xiamen, Čína (22)
Prachovské skály jsou opravdu mokré! (19)
Urban Boulder Race 2017 (17)
Adam Ondra z pokusu o 1.výstup v Arcu: Nedali jsme to (17)
US:Vzal si život poté, co přežil lavinu, v níž umřela jeho dívka (13)
Data Trust Mistrovství České Republiky v lezení na obtížnost (12)

 Nově v inzerci:
Koupím pohorky vel. 47 | TRIOP CAPOEIRA ICE | Zima |  ZÁKLADNÍ LEZECKÁ VÝBAVA - POUŽITÁ, ALE V BEZVADNÉM STAVU | POHORKY MEINDL HIMALAYA MFS VELIKOST 44 (9,5) | HRNEC PRIMUS ETA POWER POT 1,2 L | MSR Carbon Reflex 2 | Korno - jistítko | Ocun Oxi Lady | Práce |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2017 je nejlepší?
 4 Wheel Bob USA 
 740 
 Afghánské odmítnutí CZE 
 602 
 Alpine Route SVK 
 584 
 Alpine Wall Tour PLN 
 525 
 Annapurna 3 - Unclimbed AUT/DEU 
 6526 
 Back to heights CZE 
 517 
 Bijící srdce boulderingu CZE 
 623 
 Dhaulagiri, ascenso a la montana blanca ARG 
 588 
 Expedice Gasherbrum CZE 
 552 
 Go Big or Go home! - in search for the perfect wave DEU 
 567 
 Humla ESP 
 566 
 Chasing Niagara USA 
 548 
 Chris Bonington - Life and Climbs ITA 
 516 
 Into Twin Galaxies - A Greenland epic AUT/DEU 
 566 
 Jugando a Escalar ESP 
 549 
 Lezení na písku - sedmdesátá léta CZE 
 810 
 Linka nad Rájem CZE 
 558 
 Malishan - Taiwan Canyoning Expedition DEU 
 538 
 Mar Álvarez. No Logo ESP 
 546 
 Monte Sarmiento - die weiße Diva DEU 
 503 
 Monviso Mon Amour ITA 
 521 
 Mrazivá poezie na jasankách CZE 
 515 
 Norge Lysefjord CZE 
 517 
 Obsesja PLN 
 503 
 Obyčajní chlapci SVK 
 504 
 Prohibido escalar ESP 
 563 
 REEL ROCK 11: Boys In The Bugs USA 
 515 
 REEL ROCK 11: Brette USA 
 498 
 REEL ROCK 11: Dodos Delight USA 
 499 
 REEL ROCK 11: Young Guns USA 
 501 
 Rock Empire 8a: Dvě holky ve velké stěně CZE 
 675 
 Shifting Dreams GBP/FRA 
 499 
 Smím prosit CZE 
 599 
 Spradventure CZE 
 727 
 The Elements CZE 
 527 
 The Eyes of God DEU 
 505 
 The Unknown GBP 
 516 
 Tupendeo - One Mountain, Two Stories CHE 
 520 
 Utečenci do Afriky CZE 
 512 
 W!nteractivity FRA 
 482 


Cestovní pojištění objednejte na Srovnejto.cz.
Mají přímo sekci cestovní pojištění na hory.
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.