LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Umíš jistit? Jasně, viděl jsem to na YouTube.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání

Závody
Zrušeno - SP Xiamen (CHN) (09.10)
Mistrovství Evropy (20.11)
Ruzyňská liga 2020 - závody pro děti (21.11)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13150
2."Fido" 11700
3.Trojan 11600
Bouldry:
1.Ondra 11828
2.Stráník 11625
3.Stráník 11025
Hory:
1.Novák 7454
2.Ženíšek 6451
3.Mrklovský 6301

Výsledky
Mezinárodní MČR a ČP v boulderingu (18.09)
ČP a MČR U14 (12.09)
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)

Deníčky
5030 lezců
861217 cest
Nové přelezy:
Krkavčí Ma 9+/10-
Retardér 7C/7C+
Nuda V Jab 9+/10-
Po Strništ 7C+
Vychechtan 7C
Mraveneční 7A
Oáza Klidu 9-
Tie One On 5.12d
Pravá Peru 8A
Vimperské 7C

Stěny
gymnázium Orlová - Orlová-Lutyně
Gekon Boulder bar - Pardubice
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová

Prodejny
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Komentář k nepravdivým informacím

publikovaným J. Turkem, P. Janatou a R. Halamou

24. 2. půl hodiny po půlnoci jsme obdrželi níže uvedený text s pokynem, že ho máme uveřejnit v bulletinu pro Valnou hromadu, který jsme rozesílali 24. 2. odpoledne.

Protože pátek 24. 2. byl pro nás spojený s velmi hektickou prací na redakci již doručených materiálů, dokončení a rozeslání bulletinu, nestihli jsme na mail odpovědět a zareagovali až v pondělí.

Jelikož text podepsaný Jakubem Turkem, Petrem Janatou a Robertem Halamou obsahuje velké množství nepřesných, zkreslených a nepravdivých informací, z nichž některé podle našeho názoru naplňují skutkovou podstatu trestného činu pomluvy dle § 184 Trestního zákoníku 40/2009 Sb., přikládáme původní verzi textu s našimi komentáři psanými kurzívou, které uvádějí některé nepravdivé informace na pravou míru.

Autoři zveřejněním nepravdivého textu poškozují ČHS. Tímto je žádáme, aby nepravdivé články stáhli a ve všech médiích, kde nepravdivý text publikovali, zveřejnili písemnou omluvu. Pokud tak neučiní do 8. 3. 2017, zvážíme další právní kroky.

Následuje původní text, doplněný našimi komentáři - kurzivou:

Ahoj horolezci,

pokládáme situaci v Českém horolezeckém svazu za neutěšenou. Nevíme přesně, co se děje ve Výkonném výboru ani v jednotlivých výkonných složkách ČHS. Rádi bychom, aby to byly pouhé obavy z něčeho, o čem nás nikdo neinformoval. Členská základna ovšem nemá možnost zjistit, co se přesně odehrává a kam naše horolezecká organizace směřuje.

Jen namátkou uvádíme pět příkladů, jak to mezi členy vře, a při tom vedení dělá mrtvého brouka: 

1) Oblastní vrcholová komise Západní Čechy doložila sekání chytů na Petrohradské žule a hlavní viník Petr Resch byl za to pouze lehce pokárán.
   
Z rozhodnutí DK-001/2016 vyplývá, že nebylo doloženo sekání chytů a už vůbec ne Petrem Reschem – viz 4. odstavec odůvodnění: http://www.horosvaz.cz/res/archive/133/019337.pdf?seek=1469210875

Petr Resch nebyl lehce pokárán, nic takového disciplinární řád ani neumožňuje, ale dostal disciplinární trest – veřejné napomenutí.

O sekání chytů se nemluvilo ani v zápisu OVK Západní Čechy, který byl součástí podnětu podaného k DK, předmětem podání zde bylo poškozování přírodního povrchu skály. V odůvodnění z disciplinárního řízení se píše, že k němu docházelo drátěným kartáčem.

Jedná se o zkreslování informací autory dokumentu, které nebere v úvahu výsledek disciplinárního řízení a bez faktických důkazů napadá a poškozuje Petra Resche. Vymyšlená a jasnými fakty nepodložená tvrzení o vysekávání nových chytů majzlíkem prezentoval Jakub Turek i ve svých mediálních výstupech v rozhlasovém vysílání jako zástupce zpravodajského webu, čímž se opakovaně dopouštěl pomluvy i vůči ČHS, v rozporu s čl. V. bodem 7a) stanov ČHS.


2) Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost se konalo v nedůstojných prostorách hypermarketu na směšně malé stěnce a ještě k tomu marketingová práva držela zcela neznámá firmička založená těsně před konáním závodů.

Dlouhodobým zájmem ČHS je dostat vrcholné závody do veřejného prostoru, což se ale dosud dařilo pouze u boulderingu, u něhož to přineslo výrazný posun v úrovni veřejné prezentace lezeckého sportu. Důstojnost a nedůstojnost prostorů je jistě věcí osobního názoru a preferencí každého, srovnání důstojnosti prostorů OC Metropole Zličín a některých stěn v tělocvičnách či bez jakéhokoli zázemí pro diváky, na nichž se v minulosti MČR také konalo, vychází z hlediska veřejné prezentace jednoznačně ve prospěch OC Metropole Zličín. Ani z reakcí samotných závodníků nevyplývá, že by místo konání či samotný závod považovali za nedůstojné, naopak většina účastníků závod hodnotila pozitivně. Uvádíme jako příklad komentář Honzy Zímy, který jako jeden z nejstarších účastníků MČR jistě nemá důvod nikomu pochlebovat:

„Závod se podle mě povedl. To, že stěna nebyla parametrově nejlepší vůbec nevadí. Záleží hlavně na stavěčích, kteří opět odvedli dobrou práci. Každá cesta myslím splnila svůj úkol. Při finále pak perfektní atmosféra, kterou jsem na závodech s lanem dlouho nezažil. Organizace taky v pohodě.  Dokonce ani dříve diskutované diplomy pro vítěze nechyběly! Konkurence silná, co víc si přát? Příznivce nákupáku samozřejmě taky nejsem, ale jako první krok určitě dobrý. Vzkaz na závěr: organizátorům palec nahoru; a vy co tady jen anonymě pič..te - shořte!!
Honza Zíma“

Lezecká stěna odpovídala svými rozměry nejen Pravidlům soutěžního lezení ČHS (http://www.horosvaz.cz/res/archive/152/021517.pdf?seek=1483425460), ale i mezinárodním pravidlům IFSC pro rok 2016 (http://www.ifsc-climbing.org/images/World_competitions/
Event_regulations/IFSC-Rules_2016_V2_2.3.pdf
) a její parametry by tak umožňovaly i uspořádání závodu Světového poháru, nelze ji tedy označit za „směšně malou stěnku“.

Držitelem marketingových práv je a zůstává vždy ČHS, který může svolit k využití jejich části pořadateli. Co se týká malé firmičky – ani na veřejnou výzvu se nepřihlásil žádný jiný zájemce: http://www.horosvaz.cz/soutezni-lezeni/vyzva-zajemcum-o-konani-vrcholovych-soutezi-v-obdobi-2017-2020/. Ani v roce 2016 nebyl žádný jiný zájemce o pořádání MČR dospělých v lezení na obtížnost. Jsme rádi, že někdo je vůbec ochotný investovat svůj čas, úsilí i peníze do závodu pořádaného ve veřejném prostoru, což je pro velkou část sportovních svazů obtížně dosažitelné meta. Pořadatel MČR se navíc vzdal práva na poskytnutí dotace, která mu dle tabulky dotací pro pořadatele závodů náležela a ušetřil tak ČHS nemalé finanční prostředky.


3) Již tři roky po sobě se nekonalo Mistrovství České republiky ani Český pohár v drytoolingu, ještě nedávno parádní disciplíně českého závodního lezení.

Letos i vloni se konalo MČR v drytoolingu na rychlost, kde máme i 2 reprezentanty ochotné startovat na mezinárodních závodech. V drytoolingu na obtížnost se na výzvu nikdo do reprezentace nepřihlásil.  Nejde navíc o disciplínu závodního lezení, ale o samostatný sport zastřešovaný odlišnou mezinárodní federací než soutěžní lezení a s nesrovnatelně nižší domácí i mezinárodní konkurencí, než je v soutěžním lezení (kde se např. o reprezentaci bojuje v nominačních závodech), stejně tak malý je zájem veřejnosti - kolik lidí potkáváte na umělých stěnách s cepíny? Budeme velice rádi, když se pomocí nadšení lidí z ledových arén, kteří mj. pořádají výše zmíněné mistrovské soutěže „na rychlost“, opravdu parádní disciplínou stane.

4) Již mnoho let zůstávají nejasnosti v organizaci závodů, nominacích a finanční podpoře závodníků na umělých stěnách. Vše je neprůhledné a tím pádem demotivující pro závodníky i realizační týmy.

V málokteré oblasti činnosti ČHS je vše tak pečlivě a jasně definováno jako u závodů na umělých stěnách, stačí si projít informace pro pořadatele, prováděcí předpisy, pravidla závodů, nominační pravidla a pravidla proplácení každoročně zveřejňovaná na webu ČHS v sekci Soutěžní lezení (http://www.horosvaz.cz/soutezni-lezeni/). Organizace závodů je jednoznačně určena pravidly závodů a prováděcími předpisy, s pořadateli závodů jsou vždy uzavírány standardní smlouvy. Veškerá ustanovení, týkající se nominací a proplácení nákladů reprezentantům, jsou zcela transparentní a jednoznačná, vše je striktně dodržováno a dvoustupňově kontrolováno. Nad rámec zveřejněných nominačních pravidel a pravidel proplácení není nikomu ze závodníků poskytována žádná finanční podpora. ČHS neeviduje v posledních letech žádnou stížnost na nejasnost nominačních pravidel či pravidel proplácení nebo jejich nedodržování.

5) Valná hromada zavázala Výkonný výbor, aby nejednal se staviteli ani uživateli ferát v České republice. Přesto se ukázalo, že předseda se účastnil oficiálních jednání, jak ferátisty začlenit do organizační struktury ČHS.
 
Autoři dokumentu si stěžují na nedostatek informací, ale z tohoto komentáře je patrné, že dávají přednost ničím nepodloženým pomluvám před fakty a nejsou schopni elementární práce s veřejně dostupnými informacemi. Autoři si ani neprošli usnesení předchozích Valných hromad, která jsou na webu: http://www.horosvaz.cz/chs-informace/valne-hromady/, aby se přesvědčili, že v žádném z předchozích usnesení není pokyn Valné hromady pro Výkonný výbor, aby nejednal se staviteli nebo uživateli ferrat. Přesto publikují veřejně text, ve kterém se snaží na základě lživého a vymyšleného argumentu poukazovat na to, že předseda neplní řádně svoji funkci a koná v rozporu s usnesením Valné hromady.

Navíc řada informací a údajů, které jsou zveřejněny na webu ČHS (viz odkazy výše), je autory záměrně ignorována, zkreslována nebo lživě interpretována, takže poskytování dalších informací by vedlo pouze k dalším lžím a osobním útokům, což rozhodně není v zájmu členů ČHS.

Žádáme proto naše členy, aby dobře zvážili podporu podobných návrhů, i komu případně svěří na VH zastoupení svého oddílu.

Jan Bloudek, předseda ČHS

Dále následuje původní text, navrhující novou informační směrnici, jejíž dopady do provozu a nákladů ČHS nehodláme v tomto článku jakkoliv komentovat a předpokládáme, že debata o ní proběhne na Valné hromadě 25.3., pro kterou připravíme k předloženému návrhu podrobnější argumentaci.


Oprášili jsme proto návrh, který před 3 lety přednesl na Valné hromadě ČHS Kuba Turek, kde tehdy neprošel při hlasování jen o málo hlasů. Rádi bychom tedy na druhý pokus prosadili tak zvanou Směrnici o poskytování informací členům Českého horolezeckého svazu.

Smysl tohoto závazného dokumentu je jednoduchý: ČHS podle něho bude poskytovat veškeré informace o své činnosti automaticky na webu. Pokud někdo bude potřebovat podrobnější informace, požádá o ně sekretariát ČHS a ten mu je poskytne. Pokud to bude pouze v jeho prospěch, bude poskytování informací placené.

Tady jsou zásadní otázky a odpovědi z obsáhlé debaty před třemi lety:

K čemu to bude dobré? Zvýší se důvěryhodnost všech akcí ČHS, odpadnou spekulace, pomluvy a nepravdivé zprávy. Zlepší se informovanost členů o dění v ČHS. Zároveň se zprůhlední rozhodování o penězích a další formě podpory jednotlivcům i oddílům.

Nezatíží to příliš ČHS? Samozřejmě že ne. Naprostá většina jednání se už dnes zaznamenává na počítači. Stačí tedy dokumenty jednoduše kopírovat na web.

Budou tomu lidé rozumět? To nechme na členech ČHS. Kdo bude potřebovat vysvětlení, tak se zeptá.

Není to nezákonné zasahování do soukromí? Směrnice se netýká pracovně-právních vztahů, a tedy podle zákona nemohou být zveřejňovány platy s výjimkou předsedy, Výkonného výboru a významných činovníků. Naopak budou zveřejňovány všechny peníze, které se posílají na základě různých smluv závodníkům, oddílům a jednotlivcům pracujícím pro ČHS.

Není lhůta na informace příliš krátká? Ve Směrnici uvedených 10 dnů slouží k tomu, aby ČHS potvrdil, že informaci poskytne, nebo dá vědět žadateli, kde ji najde (nejspíš na webu). Pokud to bude vyžadovat delší čas, dá o tom žadateli vědět.

Návrh předkládá HO Humanita Praha
Robert Halama - předseda

Návrh podporuje HO TJ Union Plzeň
Petr Janata - předseda

Jan Bloudek   [úpravy] 09:32 02.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Manipulace nebo rovnou lež?11:48:41 02.03.2017
Kuba Turek napsal

3) Již tři roky po sobě se nekonalo Mistrovství České republiky ani Český pohár v drytoolingu, ještě nedávno parádní disciplíně českého závodního lezení.


Honza Bloudek odepsal

Letos i vloni se konalo MČR v drytoolingu na rychlost, kde máme i 2 reprezentanty ochotné startovat na mezinárodních závodech. V drytoolingu na obtížnost se na výzvu nikdo do reprezentace nepřihlásil.  Nejde navíc o disciplínu závodního lezení, ale o samostatný sport zastřešovaný odlišnou mezinárodní federací než soutěžní lezení a s nesrovnatelně nižší domácí i mezinárodní konkurencí, než je v soutěžním lezení (kde se např. o reprezentaci bojuje v nominačních závodech), stejně tak malý je zájem veřejnosti - kolik lidí potkáváte na umělých stěnách s cepíny? Budeme velice rádi, když se pomocí nadšení lidí z ledových arén, kteří mj. pořádají výše zmíněné mistrovské soutěže „na rychlost“, opravdu parádní disciplínou stane.


To, že Honza Bloudek je skvělý manipulátor je jasné. Trochu bych ale poopravil jeho argumenty které tady toužil, tedy alespoň v souvislosti s ledolezením.

1, Letos i v loni se konalo MČR v ledolezení na rychlost. A ne, jak piše Honza  v drytoolingu. A to je rozdíl. A dle mého soudu i manipulace, aby to vypadalo pro zasvěceného jako, že se v drytoolu něco děje.

2, Je pravdou že Čhs již tři roky po sobě neuskutečnilo MČR v ledolezení(drytoolu) na obtížnost.O tom se ale Honza  zapoměl zmínit. Že by opoměl?

3, Také je pravdou, že jsem Čhs tyhle tři roky po sobě nabízel, že MČR v ledolezení(drytoolu) na obtížnost uspořádám, Vždy jsem byl odmítnut. Prý jsem neseriozní, nedůvěryhodný špatně se semnou spolupraccuje  a podobné plky. Takže nakonec to vždy dopadlo tak, že Čhs mne tedy odmítlo, ale samo nic neuspořádalo.

4, VV dokonce na svých reportech z jednání VV jednou napsal, že jsou domluvené závody v drytoolu. Ale opět se nic nekonalo. By mne zajímalo s kým a kde se měly tyto již domluvené závody konat.

5, Co se týká úrovně ledolezení? Tak například na posledním MČR v drytoolu konaném v Brně 2013. Bylo víc účastníků (50) než na MČR v klasické obtížnosti ve Zlíně  (38)

6, Za zcela manipulativní považuji argument kde Honza píše kolik lidí z cepínama potkáváme na umělých stěnách? Stejně tak bych mohl položit otázku, "Kolik lidí s lezečkama potkáváme na ledopádech? Nikoho, z toho by se dalo usoudit, že o lezení s lezečkama není zájem. :-)

7, Že se nikdo nepřihlásil na Sp v Ledolezení na obtížnost? No samozřejmě. Tak špatná podpora případných reprezentantů by odradila od reprezentace i tu hordu " účastníků zájezdů" na SP v klasickém lezení)
Navíc Čhs dalo jasně najevo v případě Lucky Hrozové, že mu je úplně jedno, že závodníkovi zničí závodní karieru, kdykoliv se mu zamane. Tak, kdo by to chtěl riskovat léta tréninku s tím, že Čhs třeba řekne, že ledolezení vůbec nebude podporovat a nebo vystoupí z UIAA, které SP v ledo pořádá. Už to tady jednou bylo.
  Lucce Hrozové Čhs přesto, že vozila medailová umístění neustále snižoval finanční podporu.

8, Ledolezení(drytool) samozřejmě provozuje podstatně méně lidí než klasické lezení. A mohu s plnou odpovědností říct, že v tom hraje velikou roli to, že je to zcela jednoznačně nejnáročnější lezecká soutěžní disciplína. Bezkonkurenčně.

9,Další manipulaci či spíše blud vidím v tom jak Honza Bloudek píše:,

"Nejde navíc o disciplínu závodního lezení, ale o samostatný sport zastřešovaný odlišnou mezinárodní federací než soutěžní lezení a s nesrovnatelně nižší domácí i mezinárodní konkurencí, než je v soutěžním lezení (kde se např. o reprezentaci bojuje v nominačních závodech)

Honza Bloudek tímto dokazuje, jak se čtenářem manipuluje a nebo ledolezení (drytoolu)  vůbec nerozumí.

Nevím čemu Honza  říká nižší konkonkurencí? Ale zcela jistě to nemůže být myšlena samotná výkonnost ledolezců o proti klasickým lezcům. A to že je ledolezců méně nemůže přeci znamenat nižší konkurenci.
    Že je Honza Bloudek mimo mísu v ledolezení ve svých manipulacích dokazuje i jeho další argument. A to že se o repre bojuje v nominačních závodech.
    Samozřejmě , že i v Česku se bojovalo o nominace v ledolezení na nominačních závodech. A ten poslední byl na obtížnost v Brně 2013. No a pak už Čhs další závody(obtížnost) nedokázalo či spíše nechtělo uspořádat.


A nakonec.

Honza  touží po tom aby se ledolezení(drytool) stal naší parádní disciplínou.
  Ještě donedávna Ledolezení (drytool) naší parádní disciplínou byl. A Podle mě Honza Bloudek a VV pod jeho vedením ho dostal na lopatky.


liborrebel

 kde je pravda?12:30:35 02.03.2017
Vcelku chápu, že jde v celém sporu jenom o prachy. Škoda je, že takové informace poškozují ČHS jako celek. Z článků nejde poznat, kam až sahá pravda a kde je již zkreslená osobní animozitou. V každém případě ale jako platící(vlastě už dva roky ne :-))člen ČHS stojím za VV. Ano, jsem starej dědek, závody mě tolik netáhnou, na překližku chodím kvůli tréningu a drytool až tak úplně nechápu. Jó Lucka je hvězda o tom žádná. A tak vnímám jako hlavní funkci ČHS zajištění různých vyjímek a povolení a materiálu 
pro členskou základnu, udržbu skal a další věci s tím spojené. Co se týká informovanosti, když si něco chci zjistit, tak si to zjistím a není na to potřeba další vyhláška. Tak bych mohl pokračovat. Neetické sekání chytů? Ono je to tak, vzít majzl a seknout tam chyt nebo stup je jasně prasárna, na druhou stranu, co je čištění chytu železňákem a co už úprava? To jste všichni Mirkové Dušínové? Co si takhle prát špinavé prádlo z očí do očí a né na fóru, které čtou stovky lidí, co neví která bije. 
 lubbez

 Tahání za nos....13:26:18 02.03.2017
Že se děje něco divného v Čhs tuším. A to, že se členové mají dovídat víc info taky podporuji. Důkazem , že je něco v nepořádku mohou být i tyhle informace , které VV napsl ve svých zápisech z jednání VV.

Postupně jsem se mohl v roce 2015 ze zápisů z jednání VV dozvědět následující.

29.8 2015
Drytooling camp

probíhá příprava, jsou dojednány první tři campy
v termínech listopad, prosinec, leden.

13.10 2015
Drytooling camp

probíhá příprava, jsou dojednány první tři campy v
roce 2015 a předjednány akce v roce 2016.


18.11 2015
Drytooling camp
-
VV rozhodl ozrušení projektu Drytooling Camp.


Jak může VV pustit informaci o tom, že jsou dojednány tři drytool campy? A to hned na dvou jednáních VV zasebou a pak na třetím jednání je bez jakéhokoli zdůvodnění zrušit?


A, Buď se stalo něco, co nesmí normální členové vědět

B, Nebo žádná příprava neprobíhala, ale pak VV ve své zprávě uváděl zavádějící údaje. A neměl ani snahu se za ně omluvit.

C, VV si nezkontroloval zda je pravda  co mu tehdejší předseda komise drytoolu nakukal. Ale i to by hovořilo o špatné práci VV. A taky by se za to slušelo omluvit.

D, Jestli se tedy něco připravovalo, měl by mít VV alespoň základní údaje o tom kde se ty drytool campy budou konat, kdo je bude organizovat a  pod.


Za fungování komisí nese alespoň morálně odpovědnost VV. A ten taky do vedení komise dosazuje jeho předsedu.

Tak se ptám, jako odpovědnost přijal VV za to, že tři roky po sobě Čhs neuspořádal MČR v drytoolu? A jakou odpovědnost VV přijal za to, že od 29.8 do 18.11 2015 mylně informoval o tom, že se budou konat drytool campy?

Podle mě VV odpovědnost nepřijal žádnou. On se totiž doposud ani za jednu tuhle věc ani neomluvil.

A po těhle zavádějících informací z jednání VV doopravdy nemám důvod věřit ani ostatním informacím, které nám současný VV předkládá.
  A proto jsem za co největší informovanost a přístup k informacím v Čhs.
 liborrebel

 Vyjádření předsedy OVK ZČ19:51:10 02.03.2017
Jako předseda OVK Západní Čechy bych touto cestou rád sdělil, že si nepřeji být s předložením tohoto návrhu k projednání VH jakkoliv spojován. Není možné s návrhem dále spojovat souhlasný nebo nesouhlasný názor členů OVK Západní Čechy, není to iniciativa OVK ZČ.

Nechci být s tímto návrhem jakkoliv spojován ani jako soukromá osoba a individuální člen ČHS.

Prostřednictvím mých veřejných vyjádření, šlo OVK ZČ vždy jen o dodržování Pravidel lezení na skalách v ČR, disciplinárního řádu a stanov ČHS, tedy vnitřních předpisů ČHS.

Vzhledem k výše uvedenému se nebudu zapojovat do jakýchkoliv diskuzí ohledně Návrhu informační směrnice.

Marek Rottenborn

Předseda OVK Západní Čechy
 Marek Rottenborn

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:

Vrchcáby, 7C
 Databáze cest:
Všechny cesty (147121)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Múr Nárekov 10- Súľov
Poézia 9 Súľov
Pedant 5B Loučovice
Obsedant 5A Loučovice
Diletant 4 Loučovice
Nově komentované:
Runo 7b+ Mišja Peč
Asaltinbankis L1 7b+ Santa Linya
Gato Lerdo 7b+ Siurana
Airline L1 7b+ Santa Linya
Airline L1 7b+ Santa Linya

 Nově v diskusi:
Re: Používání malíčku na lištách | Re: Používání malíčku na lištách | Re: Používání malíčku na lištách | Re: čištění | Re: Používání malíčku na lištách | Re: Používání malíčku na lištách | Re: Používání malíčku na lištách | Používání malíčku na lištách | Re: čištění | Re: čištění |

 Nové komentáře:
Pecka | Pecka | Re: Vyprávění | Re: Antizelení | Re: Antizelení | Vyprávění | Re: Antizelení | Re: PHM | Re: PHM | Re: PHM |

 Kde to vře:
Kolem Skal! - 2. Jizerky s Petrem Prachtelem (55)
Vnitřní lezecké stěny jsou kvůli covidu ode dneška zavřené (36)
Kolem Skal! - 3. Obrvégry s Alenou Čepelkovou (24)
Adam Ondra #87 (23)
Létající zachránce (18)
Odstrašující příklad "čištění" chytů (17)
Petice proti těžbě ropy poblíž Fontainebleau (17)
Vzpomínka na Pima (12)
Venkovní stěna na Gutovce v Praze (11)
Adam Ondra #85 (9)

 Nově v inzerci:
SCARPA TRIOLET GTX vel. 41 1/5 | jehlu v kupce sena | ICEBREAKER spector ss crw glass | La Sportiva Nepal Extreme | Práce na laně | Skialpy Fischer TRANSALP 82 CARBON 19/20 + nové pásy | Holka do skal i do přírody. | Gore Tex bunda North Face modrá | Kalhoty Rock Horn vel. S | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký je váš BMI index?
 <18 
 90 
 18 - 23 
 77 
 23 - 25 
 57 
 25 - 28 
 39 
 > 28 
 56 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.