LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Kniha Kamarád ze skal o Joskovi Smítkovi znovu vychází
Leonidio, Řecko
Gimme Kraft! AIR: 2. díl populární tréninkové bible pro lezce

Závody
SP Edinburgh (23.09)
SP Wujiang (07.10)
SP Xiamen (14.10)

Žebříček
Cesty:
2.Pail 11600
3.Vopat 11473
4."Fido" 11300
Bouldry:
2.Stráník 10875
3.Ondra 10828
4.Jungling 10778
Hory:
30.Týčr 2060
31.Píchal 1916
32.Kolek 1889

Výsledky
Rockmaster (26.08)
ČP Rock Point Boulderzávody 2017 (25.08)
SP Arco (25.08)

Deníčky
4361 lezců
652860 cest
Nové přelezy:
The Dance 9+/10-
Solarium 9-
Elise 9
Oase 9-/9
Antiblocki 9+/10-
Arachnide 7c
El Cadufer 7c
Vize Xb
Nuda V Jab 9
Beta Centa 9+

Stěny
Stěna Holešov - Holešov
Boulder centrum VUT v Brně - Brno
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm

Prodejny
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
HUDYsport - Karlovy Vary
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Valná hromada ČHS - program

28.3.2004

Na nadcházející neděli 28.3. 2004 je svolána Valná hromada Českého horolezeckého svazu. Podívejte se, co všechno bude na programu, jaká je zpráva předsedy, komisí, jaký je rozpočet atd.

Více viz plné znění oficiální informace ČHS pro oddíly a delegáty.

Lezec.cz   [úpravy] 08:24 22.03.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 VH13:43:24 22.03.2004
Už jsem se díval před časem. Vznesl jsem  k nějakým věcem, které mi nejsou jasné dotaz jak písemně tak v diskusi na stránkách ČHS ( http://www.horosvaz.cz/forum/f.phtml?rb=forum ) a to již minulé pondělí. Dosud jsem neobdržel sebemenší reakci či odpověď, tak vyčkávám. Není mi moc jasné jak hlasovat o rozpočtu, ke kterému mám jisté výhrady či ve mne budí nedůvěru stejně jako jisté položky uvnitř. Doporučuju všem, kteří máte před sebou buletin či přístup na NET, aby si porovnali loňský schválený rozpočet a skutečně čerpané finanční prostředky. Asi jsem natvrdlej, ale nebyly mi jasné i některé zprávy komisí....no více v diskusi na ČHS. Na tomto webu, ale i jinde zaznívá velice často hlas, že jste s činností ČHS nespokojeni a neposkytuje Vám to, co by jste si představovali.  Pravda je že bez větší aktivní účasti členské základny a jistého tlaku a aktivního přístupu k věcem lezeckým -veřejným se těžko něco změní. Za týden je vrcholné shromáždění spolku, kterého jsme členy a nikde žádné návrhy na změnu, požadavky, nápady, konstruktivní kritika.....prostě ticho po pěšině jako by se nic nedělo. Těžko potom můžeme naříkat, že něco nefunguje, pokud jasně nespecifukejeme sami, či přes své zástupce, jaké máme představy o ČHS, o jeho fungování, o čerpání rozpočtu, o prioritách atd.. Pokud se nepletu, tak se vstupem do EU, vznikem parků NATURA a sladěním našeho práva na ochranu přírody s Evropským by měl zaniknout onen elitářský klub členů UIAA, kteří jediní mohli lézt v CHKO a NP. Poté by se měla všechna omezení a pravidla vztahovat na všechny občany a nemělo by cokoliv být podmíněno členstvím v nějaké organizaci. Jsem zvědav na reakce těch všech, kteří jsou v ČHS pouze proto, aby si mohli legálně zalézt. Minulý týden mi  jeden kamarád řekl, že mezi těmi 20 lety co lezl 500 cest ročně bez členství v CHS a tím rokem kdy členem je,  nevidí žádný rozdíl ( mimo to, že ho to stálo 300 ). Z mého pohledu je ČHS jistě potřeba.....i když má bohužel do bezchybné, fungující, uživatelsky příjemné, k členské základně vstřícné organizaci opravdu hodně, ale hodně daleko. Cosi se daří, ale řada věcí zase ne....stačí mrknout na web www.horosvaz.cz a příspěvky v komisích atd.....každý si udělá obrázek sám - a to nejen z podoby webu.
Jistě mi MM napíše, ať si uvědomím, že dělá VV práci bezplatně. Jasně dělá, ale nikdo nenutil nikoho do VV kandidovat a z toho, že bylo více kandidátů než židlí je patrné, že je o funkce ve VV zájem. Já jsem taky předsedou HO bezplatně, vyměňujeme desítky kruhů bezplatně, pořádáme závody bezplatně....a nikoho s tím neotravuju, protože je to moje svobodná volba....
Každý si má možnost vybrat zda se mu chce či nechce být dobrovolným aktivistou bezplatně s tím, že časem třeba využije kontakty, vědomosti či mu někdo na VV poklepe na rameno a řekne...Dík děláš to fakt dobře.
Radim Bzuraodpovědět 
 Re: VH16:00:46 23.03.2004
Někdy to vypadá, že málokteré dvě skupiny se tak okázale ignorují, jako ČHS a její členové. Jímá mi pochybnost, má-li ta hromada nějakou cenu. Něc tam plácnout a dát do zápisu?
Honza Pušodpovědět 
  Re: VH20:37:22 23.03.2004
Hmmm....už mě jímá beznaděj.....ověřil jsem dokonce telefonicky zda mail na svaz dorazil - dorazil a byl přeposlán místopředsedovi. Připomenul jsem se i v diskusi ( 3X ) na webu ČHS a stále nic žádná reakce od VV....lépe řečeno povzbuzení ze strany Aleny Č. a několikero mailů typu...´že se na to nevy.....tak nevím zda je to věc náhody či záměr....nechci šířit paniku....ale jakmile se diskutovalo třeba o maglajzu byl tady na lezci i na webu ČHS snad každý činovník ČHS, ale jakmile se jedná o čerpání loňského rozpočtu a vysvětlení položek v rozpočtu letošním pro fundované hlasování je ticjho po pěšině.....( to je samozřejmě spekulace, ale co jiného si může pouhý pěšák v ČHS myslet když je systematicky ignorován )
Radim Bzuraodpovědět 
   Re: VH21:29:51 23.03.2004
Třeba ten maglajz je dobrej, aby pozornost byla odvedena jinam? Vrtěti psem. To byl vtip!!!...Byl? Nicméně takhle, v tomhle stavu, na VH vzneseš dotaz. Ten bude zanesen, a za rok Ti bude odpovězeno. Další rok můžeš žádat upřesnění...
Honza Pušodpovědět 
    Re: VH14:40:29 24.03.2004
Hoši, pláčete dobře ale na špatných prsou. Pokud máte dojem, že by valná hromada měla vypadat jinak,že je něco špatný, nejdřív se podívejte, koho jste na na VH vyslali a jestli tam ob Vás vůbec někdo jede. Především je ale na to pracovat včas, protože se za těch pár hodin už nemůže nic podstatnýho vyřešit, snad jen odhlasovat. Ještě jedno upozornění: Podle kusých informací mají někteří navrhnout, aby na VH jezdili jen zástupci krajských svazů. Osobně to považuju za hodně nebezpečný, za okleštění práv oddílů (klubů) vznést svůj názor.
Ťéšaodpovědět 
     Re: VH15:41:10 24.03.2004
"Především je ale na to pracovat včas, protože se za těch pár hodin už nemůže nic podstatnýho vyřešit, snad jen odhlasovat" Pravíš. "Si, Padre!" Souhlasím já. Mám pocit, že o tohle se právě R.B. snaží, když v předstihu chce něco vysvětlit a obesílá tím Svaz a urguje odpověď. Není první, a není první ani v tom, že mu nikdo neodpoví. Takže nakonec může jenom něco na VH odhlasovat, nebo ne. Právě o tu možnost spolupracovat celoročně se svým vlastním Svazem jde. Ale pracovat s někým, kdo tě ignoruje jde dost blbě. A je to docela specialita. Potřeboval jsem jednou informaci a tak jsem opatrně napsal do DAV. Jen tak to zkusit. Za čtrnáct dní mi přišla odpověď s omluvou, že to tak dlouho trvalo. A to jsem nebyl ani jejich členem.
Zdravím j
Honza Pušodpovědět 
      Re: VH14:09:05 25.03.2004
Děkuji za zastání...tím zástupcem oddílu jsem já...a jak jsi správně Těšovi odpověděl...opravdu jsem se s několika týdenním předstihem domáhal vysvětlení ...viz web ČHS...leč marně
Radim Bzuraodpovědět 

 Předsedové a zástupci...15:47:49 24.03.2004
...přijeďte všichni dostanete bagetu a knížku.
 jirousodpovědět 
 Zásadní otázky!16:26:16 24.03.2004
1) Šunková, kuřecí, nebo vegetoš? 2) Budou v té knížce obrázky? Nahoře bez? A dole? 3) vodpovítekurvafixužtomuradimovibzurovinebo? ne?
Honza Pušodpovědět 
 Re: Předsedové a zástupci...16:46:56 24.03.2004
Seš jeden z těch, co by měli rychle odpovídat na pokusy o kontakt. Pozdravuj mámu!
Ťéšaodpovědět 
  Re: Předsedové a zástupci...17:18:15 24.03.2004
Popravdě řečeno jsem Radimův příspěvek nečetl a ani nebudu. Pravděpodobně to je stejně směrovaný na VV a já jsem kancelářská krysa co přesto že se bude vedle monitoru stvět na hlavu tak mu nepomůžu protože ručičky v hlasování zvedá někdo jinej. veškerý kontakty na VV jsou na webu horosvazu tak je použijte a piště těm "nahoře", a že neodpovídaj??? a co já s tím???

Jaký budou bagety ještě nevím. Fotek v knize je hafo.

Čugo Jirous
 jirousodpovědět 
   Re: Předsedové a zástupci...17:28:02 24.03.2004
Dotaz přespolního: Kdy se budou rozdávat ty bagety a knihy? Nemohlo by to bejt už na začátku, abychom stihli jestě zajet do IKEY a večer ještě zmákli Prodanku v Národním? Když jezdíme s odborářema pískat na Staromák, tak se to dycky v poho stihne.
Papoušodpovědět 
    Re: Předsedové a zástupci...17:48:49 24.03.2004
V nejhorším to prohodíme! Nejdřív to Národní, pak bageta a Ikea jako šlusakord. Jo! Národní? To je něco novýho na Zličíně? A co že tam prodávaj? Nevěsty? Co ftý prase dneska fšechno ale nemaj!
Honza Pušodpovědět 
   Re: Předsedové a zástupci...07:15:07 25.03.2004
Čugo Jirousi! Je to možná lapálie, ale třeba to o něčem také svědčí. Když jsem letos jel k Vám pro kartičky, nejprve jsem dohadoval termín (emajlem). Bylo to s tebou, to si pamatuji, neboť s osobou stejného jména (ale jiné generace a zálib) jsem se stýkával a tak mi to utkvělo. Tázal jsem se, kdy mám přijet, aby tam někdo byl, neb mám své zkušenosti. Odpověděl jsi mi (emajlem), trochu podrážděně, že máte přeci úřední hodiny a v dobu mnou navrhovanou tam budeš "samozřejmě také". Samozřejmě nebyl a ani to nepřipravil, naštěstí tam byla Aleena a ta to vzhledem k malému počtu a asi vedená mateřským soucitem při pohledu na mé smutné oči udělala. Pro mne jsou to čtyři hodiny, ale někdo může jet zdaleka. Emajl na mne i telefon jsi samozřejmě měl. Je to ptákovina? Na...iritoval jsem Tě teď? je mi fakt líto, ale... když už říkáš, co ty jako ta kancelářská krysa musíš, a co ne.
Honza pušodpovědět 
    Re: Předsedové a zástupci...11:22:47 25.03.2004
: ) pozor jsem vznětlivej... No, asi jsi měl přijet v ty úřední hodiny, i když kdo má peška tak mě tu ani v tyto hodiny nezastihl.( většinou tu ale jsem, nebo někdo jinej) Nebudu se rozspisovat jak to tu letos perobíhalo a že jsem tu byl vlastně sám na 10 000 členů.

K tomu mailování si neodpustim to sem nedat s poznámkou že jestli ti tohle příjde podražděný tak nevim nevim co by řekli lidi co jsem jim dal fakt kotel. Stručnej ten mail byl, to uznávám, ale nebyl čas na cukrování po mailu.

Zdar,
tak čti
Úřední hodiny
Pondělí 9 - 12
Úterý 12 - 15.30
Středa *****
Čtvrtek 14 - 17
Pátek 9 - 12

když zavoláš, můžeš po dohodě přijít i jinak.

zdravím Jirous.
----- Original Message -----
From: "Jan Puš"
To: "CHSinf" <info@horosvaz.cz>
Sent: Monday, November 24, 2003 6:51 PM
Subject: Kartičky


Hoj!
Rád bych došel vlastníma nohama k Vám pro kartičky na budoucí rok
(tuším 2004). Posílám seznam a ptám se kdy tam někdo vhodný k tomuhle
úřadování bývá?
Díky! A zdar!

Jan Puš

Jirous

 jirousodpovědět 
     Re: Předsedové a zástupci...11:27:46 25.03.2004
A ještě něco: kartičky vystavuju na místě na počkání protože se tu jede z ručky do ručky prachy za kartičky a pět minut někdy i dýl si na kartičky počkat můžeš.
Nevim jestli se nepleteš tou Alenou? (
 jirousodpovědět 
      Re: Předsedové a zástupci...12:01:39 25.03.2004
Chybí Ti tam jeden následný mejl. Ale já si mejly neschovávám, takže je to na nic. V tom jsem Ti říkal, kdy tam dojedu - V úředních hodinách). Mám silný pocit, že jsi mi na to i odpověděl, ale v tom se mohu mýlit. Byl jsem tam pak 27.11. ve čtvrtek v úředních hodinách. Neb jest třeba být přesný, připouštím že můj emajl nedošel a s tvou odpovědí se mýlím. (?). V tom případě soráč a hanba elektronické poště! Hlavně že to dobře dopadlo! Katičky mi vydávala paní, která tam byla. Obličeje si nepamatuji (události ale velmi dobře), takže to mohl být kdokoliv!
Čus! Popudlivý zůstaň, pokud lezeš krátké silové věci, je takové popuzení dobré! Závodíš-li, můžu vždycky přijít, dáme řeč, a budeš vítěz!!!
Honza Pušodpovědět 
       Re: Předsedové a zástupci...12:23:12 25.03.2004
Jo Jo,tady je ten další mail:

Dík! Nejspíš ve čtvrtek a v nejhorším v pátek tam dorazím!
Pro usnadnění ještě jednou přikládám seznam:

na tento mail jsem neodpovídal...proč taky?

Ta paní byla Jarmila, a když tu nejsem v úředních hodinách já, je tu ona nebo Jindra. prostě tu někdo je. Já tu za tejden končim takže už si pískám, byla to dobrá civilka ale...škoda roku a půl.

Jo jo klidně pokecám, jsem typ co musí mít poslední slovo : )

ještě jeden arogantní mail co jsem tu jménem ČHS splodil:

Sorry
ale myslíš že jsi jedinej kdo chce za oddíl průkazky v lednu???
Je 475 oddílů a 1000 individuálů a kdyby mě měl každej ještě otravovat mailem kde jsou po tejdu jejich průkazky tak se z toho poseru a průkazky budete dostávat po dvou měsících.

čugo trochu podrážděnej Jirous "mier" :)

PS průkazky jsem nesl včera na poštu...možná předvčírem.


 jirousodpovědět 
        Re: Předsedové a zástupci...12:51:50 25.03.2004
Nojo! Na ten mejl věru odpovídat nebylo třeba. Ta paní jenom říkala, že neví, zda ty kartičky stihne, když tam ten Jirous není a nepřipravil to! Tak jsem to v duší své spojoval s Tebou. Věř! Byly to hrozné chvíle čekání, zda-li do Prahy nebudu muset znova!!! Jinak pět minut počkám klidně. I deset! Z toho, co jsi dodal jako dokument své dráždivosti vonkoncom vyvozuji, jak jsem na civilkáře hodnej (kdo mi pochválí, když né já!?). Zajišťuji kartičky v předstihu, v listopadu a ještě se pěkně ohlásím.

Hlavně zdraví, starcům klid a mládí rozhněvanost! Honza.

p.s.Bagetku bych prosil bez masa a majonéza nechť jest čerstvou:)))
Honza Pušodpovědět 

 Ad rozpočet17:45:08 24.03.2004
Co takhle nalejt trochu víc peněz na přejišťování skal? Co třeba zrušit příspěvky na dámskej mejdan, na vejlety repre a podivné dotování dovolených na chatách v Tatrách? 
Papoušodpovědět 
 Re: Ad rozpočet18:02:45 24.03.2004
Na tento prispevek se neda odpovedet jinak, nez ze potom zrusme repre, ale jsem zvedav na co nam pak da sazka vetsinu penez, ktere do svazu plynou. Takze papousi tady neni prilis prostor pro popichovani, ale tyto populisticke vykriky nikam nevedou. radeji si skutecne precti rozpocet a hlavne kryti zdroju u jednotlivych komisi.
Radek
zobanodpovědět 
  Re: Ad rozpočet21:58:45 24.03.2004
Asi jsem zbytečně zvídavý, ale v konečném vyúčtování roku 2003 je položka "převedeno do úspor" cca 940 tis.Kč. Neměla by VH dostat i informaci o výši úspor?
Johnodpovědět 
  Re: Ad rozpočet23:04:40 24.03.2004
No, positivně: Je fajn, že peníze od řadových členů se +- kryjí z investicemi do komisí pracujících pro řadové členy (samozřejmě teď říkám jen svůj názor na financování) a nedotují přímo reprezentanty. Nicméně ty položky moc konkretizované nejsou.
Sazka. Platí za výkony, nebo za velikost organizace, tedy členy? Já to slyšel pokaždé jinak. To tedy není rejpanec, ale dotaz.
Honza Pušodpovědět 
   Re: Ad rozpočet00:28:49 25.03.2004
Na každé Valné hromadě to Honza Bloudek opakuje: část peněz od Sazky jde podle počtu členů a část podle reprezentace. Stát si tak od ČHS vlastně kupuje reklamu.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: Ad rozpočet14:18:30 25.03.2004
ČAO Papouši....peněz na údržbu oblastí je dost...každý rok přebývají. Není lidí, kteří by ale kruhy vyměňovali. Je to práce dobrovolná, bez nároku na honorář...obdržíš matroš a tluč. Že má ČHS placené udržovače skal? Ano má. Že ti není jasné co za celkový plat 550 000 Kč vyměnili? Hmm to mě není jasné také ( viz. mé dotazy na webu ČHS ). Proč nejsou využiti i v jiných lokalitách než v Č. Ráji....? Tak to taky nevim....ptej se stejně jako já VV a doufej že ti bude odpovězeno.
Radim Bzuraodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Foto dne:

Pravice
 Databáze cest:
Všechny cesty (122107)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ya Agori Mu 7a+ Kalymnos
Kacanovský Křík IXa Hrubá Skála
Tannheimer Revival 7- Tannheimer Berge
Schön, Dass Es Dich Gibt 6+ Tannheimer Berge
Lechtal Blick 7- Tannheimer Berge
Nově komentované:
Le Type De La Taverne Ext. 7b Kalymnos
Alterweg VIIa Weissbachtal
Ručníkový Den 9-/9 Srbsko
Alterweg VIIa Weissbachtal
? 7+/8- Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Foto dne | Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a | Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a | 84kg a 8a | Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) | Re: Foto dne |

 Nové komentáře:
alpinizmus | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: Pokrok nezastavíš | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Nikdo mě nemá rad, jsem jak osina v pr..... | Re: Zavádějící titulek | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu |

 Kde to vře:
Adam Ondra trochu jinak: Češi si svobody a demokracie neváží (164)
SP v lezení na obtížnost a rychlost Edinburgh, Británie (26)
Mistrovství světa juniorů 2017 (23)
Lezecký outdoorový festival na Rabštejně v Jeseníkách (18)
Koloušci v Alpách (17)
Slováci vylezli novou cestu v Ak-Su za 9+ 900m do výšky 5239m (17)
Adidas Rockstars 2017: mezi elitou světa Martin Stráník 19. (7)
Weisshorn 2017, Ostgrat - varianta, obtížnost AD/UIAA III (7)
Margo Hayes: dává druhé 9a+, cestu Biographie v Céüse, FR (5)
Iva Vejmolová dala své druhé 8c (4)

 Nově v inzerci:
cesta je cíl | Lezečky Ocún Stricke-Crest | Meindl rapide gtx | PETZL | bunda COLUMBIA OutDry Ex Reversible Jacket | recepční | Rejvíz 28.9. - 1.10. | Rejvíz 28.9. - 1.10. | ICEBREAKER Mens Apex LS Half Zip,PC.3199Kč | Švýcarská dálniční známka |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2017 je nejlepší?
 4 Wheel Bob USA 
 459 
 Afghánské odmítnutí CZE 
 346 
 Alpine Route SVK 
 335 
 Alpine Wall Tour PLN 
 307 
 Annapurna 3 - Unclimbed AUT/DEU 
 1327 
 Back to heights CZE 
 290 
 Bijící srdce boulderingu CZE 
 369 
 Dhaulagiri, ascenso a la montana blanca ARG 
 333 
 Expedice Gasherbrum CZE 
 321 
 Go Big or Go home! - in search for the perfect wave DEU 
 334 
 Humla ESP 
 321 
 Chasing Niagara USA 
 314 
 Chris Bonington - Life and Climbs ITA 
 298 
 Into Twin Galaxies - A Greenland epic AUT/DEU 
 310 
 Jugando a Escalar ESP 
 317 
 Lezení na písku - sedmdesátá léta CZE 
 560 
 Linka nad Rájem CZE 
 317 
 Malishan - Taiwan Canyoning Expedition DEU 
 307 
 Mar Álvarez. No Logo ESP 
 307 
 Monte Sarmiento - die weiße Diva DEU 
 290 
 Monviso Mon Amour ITA 
 301 
 Mrazivá poezie na jasankách CZE 
 294 
 Norge Lysefjord CZE 
 296 
 Obsesja PLN 
 288 
 Obyčajní chlapci SVK 
 281 
 Prohibido escalar ESP 
 311 
 REEL ROCK 11: Boys In The Bugs USA 
 283 
 REEL ROCK 11: Brette USA 
 289 
 REEL ROCK 11: Dodos Delight USA 
 293 
 REEL ROCK 11: Young Guns USA 
 280 
 Rock Empire 8a: Dvě holky ve velké stěně CZE 
 367 
 Shifting Dreams GBP/FRA 
 278 
 Smím prosit CZE 
 328 
 Spradventure CZE 
 419 
 The Elements CZE 
 299 
 The Eyes of God DEU 
 291 
 The Unknown GBP 
 289 
 Tupendeo - One Mountain, Two Stories CHE 
 296 
 Utečenci do Afriky CZE 
 303 
 W!nteractivity FRA 
 296 


Cestovní pojištění objednejte na Srovnejto.cz.
Mají přímo sekci cestovní pojištění na hory.
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.