LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Uwaga lina!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovinsko
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád

Závody
Dry Tool Cup 2021 (04.12)
Polabský pavouk 2021 (11.12)
SP Moskva (01.04)

Žebříček
Cesty:
31.Janošová 10220
32.Novák 10197
33.Nosek 10160
Bouldry:
31.Chytil 9384
32.Lebeda 9300
33.Košťál 9275
Hory:
8.Coubal 5800
9.Groš 5092
10.Procházková 5042

Výsledky
EP ledolezení Bern (12.11)
Akademické MČR lezení na obtížnost (11.11)
MMČR v lezení na obtížnost (23.10)

Deníčky
5194 lezců
938689 cest
Nové přelezy:
Turtle 8a
White Tufa 7c+
Dimitra Ex 7b
Aggression 7b+
Rembrandt 8a
The Battle 7c
Veganza De 8a
El Sistema 7c+
Red Zone 8B
Hurikán Jo 7C+

Stěny
Le Blok - Ostrava 1
Nový Jičín - Nový Jičín
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Stanovisko VV k situaci v Komisi soutěžního lezení dospělých

MS 2009 v Číně

Výkonný výbor ČHS se podrobně seznámil se situací v Komisi soutěžního lezení dospělých a na dvou posledních zasedáních řešil stížnosti v souvislosti s nominacemi na MS v Číně.

Na základě předaných informací ohledně nominace Lucie Hrozové na MS se VV postavil za rozhodnutí Komise soutěžního lezení dospělých, která nominovala Lucii Hrozovou na MS bez povinnosti zúčastnit se nominačních závodů vzhledem k dlouhodobým vynikajícím výkonům. Tímto bylo naplněno i rozhodnutí předchozího předsedy komise Jindřicha Pražáka, který přislíbil nominaci Lucii Hrozové, nikoli však proplacení nákladů hrazených s touto akcí (viz vyjádření Jindřicha Pražáka, které je přílohou zápisu z posledního jednání VV).

Dle názoru Výkonného výboru ČHS se nikomu v této záležitosti nestala křivda. Lucie Hrozová je nominována a jasně jsou stanoveny podmínky, za kterých jí budou hrazeny náklady spojené s účastí na MS v Číně. Jedná se o výlohy spojené s cestováním a ubytováním. ČHS hradí každému nominovanému závodníkovi licenci, pojištění, startovné a tyto náklady jsou tedy hrazeny i Lucii Hrozové bez ohledu na dosažené výsledky. Ostatní závodníci, kteří byli na MS v Číně taktéž nominováni a mají předem potvrzené hrazení dalších nákladů (cesta, ubytování) buď potvrdili v letošním roce svou výkonnost na závodech světového poháru, nebo jsou skutečně výjimečnými světovými lezci, od nichž se umístění v čele startovního pole automaticky očekává. Lezcem, jehož cestovní a ubytovací náklady jsou hrazeny na základě letošního umístění v závodech SP je Libor Hroza mladší, který se umístil v závodu SP na rychlost v italském Trentu na šestém místě. Druhou skupinu tvoří dvojnásobný mistr světa, vítěz řady SP, vloni druhý na ME, aktuálně druhý muž světového žebříčku Tomáš Mrázek a Adam Ondra, juniorský mistr světa. Adam Ondra navíc obsadil třetí místo v závodu SP v boulderingu, konaném letos v březnu v rakouském Hall. Ve stejné situaci, jako je Lucie Hrozová, tedy v situaci, kdy je hrazení nákladů na cestovné a ubytování spojeno s výkonem na MS je i řada dalších reprezentantů, m.j. Martin Stráník, vícemistr světa z posledního MS (!), který možnost zúčastnit se MS v Číně nechce využít. Jsme si samozřejmě vědomi, že nastavená kritéria jsou velmi tvrdá, odpovídají však finančním možnostem komise závodního lezení dospělých a jsou pro všechny stejná.

Výkonný výbor plnil v dané záležitosti roli prostředníka, neboť nechce s výjimkou nutných případů zasahovat do kompetencí odborných komisí. Na základě seznámení se se situací na zasedání VV v květnu t.r. zprostředkoval VV svolání schůzky mezi oběma stranami. Schůzky se zúčastnila předsedkyně Komise závodního lezení dospělých Simona Rajfová a člen komise Tomáš Mrázek, zástupce Lucie Hrozové Libor Hroza starší, za VV Jiří Čermák a tajemnice ČHS Božena Valentová. Teprve v důsledku toho, že nebylo na této schůzce dosaženo shody, rozhodl VV tak, jak je uvedeno v zápisu z jednání ve dnech 12.-14.06., tedy tak, jak je uvedeno i výše v tomto stanovisku.

Výkonný výbor zároveň sleduje vyhrocenou diskuzi mezi znesvářenými stranami v médiích v této záležitosti, ale i ve starších kauzách, ve kterých se však necítí býti oprávněn zasahovat. ČHS disponuje disciplinárními orgány, které jediné mohou rozhodnout v případě podezření, že došlo k porušení stanov, směrnic, či jiných pravidel občanského sdružení. 

Pevně věříme, že pokud se dnes někdo cítí poškozen, zváží s klidnou hlavou vzniklou situaci i její řešení. Byli bychom velmi neradi, kdyby ČHS natrvalo ztratil osobnosti, které k němu bezesporu patří. ČHS je organizací, která si váží špičkových výkonů nejlepších lezců a stejně tak lidí, kteří jim na cestě ke špičkovým výkonům napomáhali a napomáhají.

Za VV ČHS Zdeněk Hrubý, předseda

Zdeněk Hrubý   [úpravy] 10:02 22.06.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Vzali jste ji šanci...10:21:50 22.06.2009
Zdenku, jak píšeš že Lucka je ve stejné situaci jako řada ostatních závodníků, tak mateš čtenáře. Ostatní závodníci se mohli stejně jako třeba Libor Hroza mladší nominovat na dvou závodech SP. A tahle možnost Lucce byla upřena.Nejdříve jí Čhs sdělí, že se nemusí zůčastnit žádného nominačního závodu a pak se doví 15.4 že se musí zůčastnit dvou nominačních závodů kdy jeden má uzávěrku přihlášek 11.4 a druhý 15.4 tak je to přinejmenším divné.To je rovnost podmínek?
Libor Hrozaodpovědět 
 Re: Vzali jste ji šanci...10:39:09 22.06.2009
Jak tu tak sleduji ty diskuze, tak musim rict, ze tahleta Vase CHS je pekna saskarna. Jeste ze Vam uz par let zadny penize nedavam.

P.
Pitrsodpovědět 
  Re: Vzali jste ji šanci...10:50:18 22.06.2009
Souhlas. ČHS šaškárna evidentně je. A té hezké babě L.H., které to fakt dobře leze, bych doporučil, ať se vykašle na celé ČHS. Když může startovat Rakušan za Rumunsko (no myslím toho od B ..., co leze drytool) proč by nemohla Češka startovat třeba za Itálii. Vono by to nebylo v historii poprvý co někdo musí k tomu aby se uplatnil ve světě radši opustit zatuchlej českej rybník.
Jelenodpovědět 
   Re: Vzali jste ji šanci...21:25:08 23.06.2009
Lucko H. - Ako budeš teraz potomto všetkom zavodiť
=reprezentovať? Tak sa vykašli na celú ČR a váš horolezecký orgán!!!!!!! Reprezentuj inú krajinu!!! Po tej facke od veľkého reprezentanta si mala zdravotné problémy a teraz máš ako reprezentant ČR problémy s financiami od hor.orgánu. Si šikovná, máš úspechy a navyše si pekná a to sa moja neodpúšťa! V týchto malých krajinách ako je ČR a musím povedať aj SR je to tak. Závisť,závisť a zášť!!!!!!!
P.S.Pre hor.orgán- Pevné pravidlá pre všetkých a nie meniť ich či je tam moje decko alebo kamarátove!
Lucke prajem veľa zdravia a správne rozhodnutie!!!!!!!!
odpovědět 
 Re: Vzali jste ji šanci...10:58:21 22.06.2009
Ak je pravda, ze J.Prazak "přislíbil nominaci Lucii Hrozové, nikoli však proplacení nákladů hrazených s touto akcí", tak potom ak chcela L.Hrozova mat hradene aj naklady mala sa zucastnit dvoch nominacnych zavodov. To mi vychadza ako logicke z uverejneneho stanoviska.
Vladoodpovědět 
  Re: Vzali jste ji šanci...11:09:04 22.06.2009
Jindra Pražák napsal, že je Lucie na MS nominovaná a nemusí se již žádných nominačních závodů zúčastnit.Z toho při troše zdravého rozumu vyplívá, že by to měla i placené.
Libor Hrozaodpovědět 
   Re: Vzali jste ji šanci...11:50:06 22.06.2009
Ano mas pravdu, ze J.Prazak napisal emailom 14. dubna 2009 22:19 a pise ze (priloha zo zapisu VV z 12.6.2009): "Potvrzuji tímto, že v jakožto předseda komise soutěžního lezení
dospělých jsem počítal s nominací L. Hrozové na závod MS v Číně, a to
bez ohledu na její účast
na závodech SP v roce 2009. ..."
Len skoda, ze tam nie je presne povedane co to je nominace. Patria tam naklady za startovne, poistenie, cestovne, ubytovanie atd. alebo nie? Je to jasne definovane v nejakom inom dokumente platnom v tej dobe?
Vladoodpovědět 
    Re: Vzali jste ji šanci...12:26:19 22.06.2009
Nevím co všechno pod slůvkem nominace, mělo či nemělo být zaplaceno. To ani není tak podstatné. Podstatné je to, že Čhs Lucce sdělilo 15.4 že se musí zůčastnit nominačních závodů, které měli uzávěrku 11.4 a 15.4 a konali se 17.4 a 24.4 aby měla Ms zaplacené. Můžeš se přihlásit na závody 15 když uzávěrka přihlášek je 11? A můžeš se připravit na závody o kterých si myslíš že na ně nemusíš a tudíš se na ně dlouhodobě nepřipravuješ, připravit za dva resp na druhé za devět dnů?
Libor Hrozaodpovědět 
     Re: Vzali jste ji šanci...13:00:26 22.06.2009
Predpokladam, ze hlavni spor je v tom, ze nebylo jasne dany, ze pokud se nekdo zucastni SP a dobre se umisti tak ma proplacene naklady na cestu na MS?
R.odpovědět 
     Re: Vzali jste ji šanci...13:33:10 22.06.2009
Tak ted uz tomu nerozumim, stejne jako ten nade mnou. Je cely spor o tom, ze dotycna muze/nemuze na zavody do Ciny? Nebo o tom, ze ji to svaz zaplati/nezaplati? Zatim jsem tomu rozumel tak, ze nikdy nebylo pochyb o tom, ze muze jet, ale ze si to bude muset sama zaplatit.

A jeste mi nedochazi, proc se to resi na Lezci. Vzdyt v takovehle situaci staci deset telefonatu mezi peti zainteresovanymi lidmi a je vyreseno. Tady akorat takhle ze sebe delate kokoty.

A kdyz uz pisu, tak jeste jeden dotaz na pana Hrozu: Chystate se jeste nekdy zkusit zimni prechod Tater?
jx zeroodpovědět 
      Re: Vzali jste ji šanci...13:55:06 22.06.2009
Přejít komplet hřeben Tater je můj veliký sen. Uvidím tuhle zimu.Mám letos natočeno už pět tisíc km na kole, teď jsem dal solo 24hodinovku a chci ještě absolvovat celý seriál těch to závodů. Takže fyzička by snad byla.Teď začnu jezdit do Tater trénovat jednotlivé těžší úseky hřebene.A v zimě uvidím.Koleno mám už čtyřikrát operované tak uvidím jak vydrží.Eiger a hřeben jsou pro mě mé Himaláje. V Eigeru jsem byl už pětkrát, jednou i solo a podařil se mi přelézt Superdiretkou.A jestli se podaří hřeben?
Libor Hroza odpovědět 
       Re: Vzali jste ji šanci...14:00:26 22.06.2009
Libore mohl bys prosiim uvest podrobnosti k te Superdiretce na Eiger? Koluje o tom spousta mytu, tak by me jen zajimalo jaky to doopravdy je, nee ze bych to chtel lizt;-)
Standaodpovědět 
       Re: Vzali jste ji šanci...14:05:45 22.06.2009
Zajímalo by mě, jak se na takový podnik jako kompletní zimní přechod Tater dá natrénovat? Co bych musela všechno umět, abych se do toho mohla pustit? Dík za odpověď Verča
Verča M.odpovědět 
        Re: Vzali jste ji šanci...15:27:06 22.06.2009
To je jednoduché. Koukni na přesné TOPO od Diešky a odhadni, jestli na to máš fyzicky, technicky i morálně. Zatím to dal v zimě sólo jenom jeden člověk. Viz (vymaž mezery): www.hor ydoly. cz/vypsat.php?id=4105
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Vzali jste ji šanci...20:04:46 22.06.2009
To jede ten hřeben na koleee..,
Lolodpovědět 
     Re: Vzali jste ji šanci...16:21:43 22.06.2009
Aha ok, vdaka za vysvetlenie.
Vladoodpovědět 
   Re: Vzali jste ji šanci...14:56:31 22.06.2009
Ahoj Libore,
mam strach, že došlo ke klasickému informačnímu šumu. Ve vyjádření prostě chyběla upřesňující věta a každá strana si to vyložila po svém.
Nevěřím špatnému úmyslu ani jedné strany. Nechť ČHS ukáže, jak si váží dobrých a perspektivních závodníků. A ať Lucka ukáže, jak moc se na závody těší a jak si věří. Osobně jí držim palec.
Osobně se mi přístup ČHS nelíbí. Nominovat na závody ano, ale zaplatit za výsledek? Nedává mi to logiku. Je to sport. I Mráza a Adam můžou uklouznout v prvním kroku a budou muset vracet peníze?
Buď je závodník representant, nebo není. Myslím, že stanovisko: je náš reproš, jen když se umístí, je falešné a nehodné svazu.
Howg
Matyodpovědět 
    Diskriminace 18:53:11 22.06.2009
Možná, že to vypadá, že jde o komunikační šum, ale sportovní komise a VV ví, že to tak není, ale přáli by si aby to tak zkončilo.
Už od první schůzky v jedné hospodě se Z.Hrubým bylo jasné, že jde o to zda Čhs uzná Pražákovu nominaci Lucce či nikoli. Jak už jsem jednou napsal, chystám článek kde chci zveřejnit i dopisy, které jsme si navzájem posílali a myslím si, že účelově nebyly dány jako přílohy k prohlášení Čhs.
Ve skratce. Když S.Rajfová přišla s tím, že se Lucka musí zúčastnit nominačních závodů namítl jsem ,že je už nominovaná J.Pražákem. S. Rajfová nesouhlasila.
Když jsem protestoval, S. Rajfová uznala, že Lucka neměla prostor se připravit na tyto niminační závody. Proto Lucce nabídla, že ji nominuje i přes to, že se těchto nominačních závodů nezúčastnila, ale pro případné proplacení závodu se Lucka musí umístit na MS do 8 místa.
A to je to místo sporu. S. Rajfová neuznala nominaci J.Pražákem. S. Rajfová stanovila Lucce nesplnitelné podmínky nominace.Po té S. Rajfová sdělila Lucce, že ji tedy nominuje, ale náklady bude mít Lucka proplacené jen když bude do 8místa na MS.
A celá věc se dostala do úrovně zda má nový předseda sportovní komise povinnost převzít závazek starého předsedy.
Protože tohle je i soudně vymahatelné , chytrý VV celý problém vyřešil takhle. Uznal závazek starého předsedy, ale i podmínky které si stanovila nová předsedkyně sport. komise S. Rajfová. A vznikl jakýsi prasopes.
VV je jedno, že ublížil svým chytračením mladé holce, hlavně, že VV vyjde bez poskvrny.
Tak se znova ptám VV co měla a jak to měla Lucka udělat, aby podle VV splnila podmínky být nominovaná a mít zaplacené náklady na MS.
Prosím Zdenku Hrubý předsedo Čhs, napiš zde, jak to měla Lucka udělat. Jinak rozhodnutí VV bude Lucka brát jako svou diskriminaci ze strany Čhs.
Libor Hrozaodpovědět 
     Re: Diskriminace 19:18:15 22.06.2009
Libore jsi schopný dokázat že Jidra Pražák slíbyl nominaci i plné proplacení nákladů.Jelikož mě osobně se to nezdá raálné jelikož mně osobně J Pražák tvrdil že je nominovaná ale bude muset prokázat výkonnost jelikož dlouhodoběji neleze kvůli zranění.
Modpovědět 
    Blbost08:47:12 23.06.2009
Zdar Maty, ja by som to videl zas opačne. Je bežná technika motivácie odmeňovať ľudí za výkon. Umiestniš sa, odmeníme ťa. Neumiestniš sa, holt máš smolu. Nie že by som si bol úplne istý, že to závodníkom pridá na štartovnom kľude, ale z menežérskeho hľadiska mi to nepríde až taký nezmysel. Hlavne, ak tie miesta sú čo sa týka počtu závodníkov, ale nie sú čo sa týka peňazí. Prečo by teda potom nemohli ísť za svoje? A spájať reprezentáciu s preplácaním tiež nemusí byť nutné. Rperezentant je predsa niekto, kto ťa reprezentuje. Niekto ťa reprezentuje lepšie a niekto horšie. Je logické, že do toho, čo ťa reprezentuje lepšie investuješ viac. Ostatným preplatíš aspoň licenciu, a čo ja viem čo všetko ešte, v článku sa to spomína presne, čo tiež nie je málo peňazí. Ale uznávam, že by som to asi sralo viac, keby som v tom bol osobne zainteresovaný.
odpovědět 
     Re: Blbost08:52:05 23.06.2009
Problém je jinde. V nastavení určitých podmínek a jejich měnění za pochodu "tzv. podle ksichtu".
milanodpovědět 
  Re: Vzali jste ji šanci...11:14:08 22.06.2009
a kdy asi??? kdyz tohle bylo vyhlaseno po moznosti se prihlasit na zavody??
climberodpovědět 
  Re: Vzali jste ji šanci...11:25:57 22.06.2009
Některé v životě běžné události jako třeba i závody jdou napříč kalendářními, účetními či volebními obdobími, ale mám za to, že dokud nejsou nová pravidla jede se podle starých. Prosím napište sem k tomu tedy někdo jak by tyto nominace i proplácení vypydali loni, díky
nezáležíodpovědět 

 ?10:46:22 22.06.2009
"Ostatní závodníci, kteří byli na MS v Číně taktéž nominováni a mají předem potvrzené hrazení dalších nákladů (cesta, ubytování) buď potvrdili v letošním roce svou výkonnost na závodech světového poháru, nebo jsou skutečně výjimečnými světovými lezci, od nichž se umístění v čele startovního pole automaticky očekává."

To snad musi byt vtip, ze se o penezich rozhoduje takovymto zpusobem. At uz ma v tomhle konkretnim sporu pravdu kdokoliv, tak by si z nej CHS podle me melo vzit pouceni a zvolit si nejaky normalni zpusob pridelovani dotaci.
Geoodpovědět 
 Re: ?12:12:29 22.06.2009
Presne tak.....Docela bych se vsadil že kdyby na tom byl Adam Ondra nebo ostatni stejně tak to tu nerozmazávaj asi to ani nemaji zapotřebí!! ČHS má mouchy a tak se to zatim toleruje nez se to vychyta, ale žalovat tady a fňukat tak to ne.
stejně mě smažete jako předtimodpovědět 

 ...12:51:21 22.06.2009
Se nedivte že nejsou na takovyhle celkem dulezity veci penize...odkud asi tak....kdo by chtel takovejhle svaz dotovat, nebo sponzorovat.
Joshkaodpovědět 

 nové vedení na starých kolejích14:13:44 22.06.2009
Jako bývalý člen ČHS sleduji celkem pravidelně dění ve svazu. Po zvolení nového VV jsem s nadějí zaznamenal snahu o jakousi otevřenost. Nebyl by žádný problém přispět pár stovkama na činnost svazu. Ale co je zas toto za trapné divadlo? Škoda, zas tam je banda rozhádaných ubožáků....
milanodpovědět 
 Re: nové vedení na starých kolejích14:42:21 22.06.2009
Přesně tak .ČHS se neumí vypořádat z někým koho níkdo stejně nebere vážně navíc podle výlevů zde na lezci není zcela duševně při smyslech.A chtěly by řešit problémy opravdu složité.
Pepaodpovědět 
 Re: nové vedení na starých kolejích15:01:08 22.06.2009
Ještě k fungování ČHS. Před 2měsíci jsem poslal vyplněné přihlášky za celou rodinu k individuálnímu členství. Do té doby jsem byl v oddíle.
Od odeslání se nestalo nic. Nepřišla složenka ani email, nic. Takže o nás asi nestojí...
Matyodpovědět 
  Re: nové vedení na starých kolejích15:42:48 22.06.2009
Zdravím,
problém s vystavením průkazek mne mrzí, protože tyto "provozní" záležitosti vyřizujeme téměř obratem. Pokud se objeví nějaké prodlevy nebo reklamace, je to proto, že se objednávky nebo již vystavené průkazky ztratily cestou (pošta),nebo např. proto, že dotyční nedoplnili k platbě příšlušné údaje, takže nemůžeme platbu identifikovat. Rozhodně to není tak, že by horosvaz o členy nestál...Takže prosím napište mail na info@horosvaz.cz a určitě se rychle domluvíme.
B. Valentová, ČHSodpovědět 
 Re: nové vedení na starých kolejích08:54:20 23.06.2009
Tak to zmeň a sprav niečo vo vedení ty. :) Frflať viem aj ja.
odpovědět 

 k pláči14:53:49 22.06.2009
Je to trapné, máme pár lezců na světové úrovni, kteří nás  - ČR - reprezentují v zahraničí, bodují v žebříčcích a namísto podpory je jen maloměšťácké handrkování s pocitem vlastní sebedůležitosti, opravdu to je to naše typické češství jak se patří světového formátu.
Petr Novákodpovědět 
 Re: k pláči15:10:32 22.06.2009
Vono to lezení po umatlaný dřevotřísce pro mainstream zase tak sexy není. Proto z toho na řiť nikdo extra nepadá.
Jako dobrý, mistři, ale to je tak vše.
Cinyk :-)odpovědět 
  Re: k pláči15:27:46 22.06.2009
No vono je to taky vo tom,že třeba do nagelovanejch repre fotbalistů se prachy bez řečí nasypou a kdy co jako kloudnýho vyhráli,že jo. a jestli to je tady umaštěná překližka nebo ne,vo to moc nekráčí,tak trochu de o princip,zatim to je jen dobrá fraška o repre naší země.
R.odpovědět 
   Re: k pláči17:31:14 22.06.2009
Lucce bych čínu zaplatil,když už jede reprezentovat.Ono se pak ukáže,jak to tak sleduji,že si p.Hroza najde stejně jiný problém a vše půjde dokola. Jde mu jen o vytváření problémů a ne o jejich řešení.
Honzaodpovědět 
    Re: k pláči17:53:17 22.06.2009
No rozhodne bych nesvaloval vinu na pana Hrozu.Sice ho neznam ale toho co pise tak tam neco pravdy asi bude.Ale CHS bych taky uplne nehazel do pytle. Ono takova spatna komunkace nadela dost zle
R.odpovědět 
    Re: k pláči18:17:38 22.06.2009
Mám dojem, že tento zbytečný problém nevznikl v dílně pana Hrozy. Vůbec si také nemyslím, že předchozí vedoucí komise J.P. kladl nominaci Lucii Hrozové nějaké další podmínky. Z žádného materiálu, ani výpovědi to nevyplývá.

Naopak osobní zájem S. Rajfové z celé kauzy čouhá jako sláma z bot.

To ti chlapi z VV se nechali tak jednoduše oblbnout? Proč?
milanodpovědět 
     Re: k pláči19:35:11 22.06.2009
Milane, za tu dobu co čtu tento web tak dělá problémy jen Hroza.Mam radost, že jsem v ČHS a takový šílenec jako je Hroza tam není.Boží mlýmy melou Hrozovci!!!!
KKKodpovědět 
      Re: k pláči20:19:13 22.06.2009
Proč tak osobně? To si někdo vyřizuje přes dceru účty s Liborem Hrozou? Nezdá se Ti to příliš ubohé?
milanodpovědět 
       Re: k pláči20:48:52 22.06.2009
Hroza mel dostat pres prsty uz drive.Tech roztrzek udelal za celou dobu dost a pravidla by se meli dodrzavot.Z jake pozice diktator Prazak mohl dovolit neco slibit?Komise dospelych ma vice clenu a ti jsou ,kdo.jak oni se postavili k pochybnym slibum Prazaka.Prazak byl proste s Hrozou domluven a jen mu neco nevyslo.Ja si procetl vsechny incidenty co se tady diskutovali.A treba se objevil, ze po icidentu v Parizi resila problem komise v ktere sedel nikdo jiny nez Prazak.Neni ti to divne, ze rozhodnuti te komise dopadlo ve prospech Hrozi?Prazak je proste zkorumpovany zaprodanec.
KKKodpovědět 
        Re: k pláči21:08:38 22.06.2009
KKK=kydám kokotské kraviny. Přečti si zdůvodnění Disciplinární komise a pak něco říkej.
PPPodpovědět 
        Re: k pláči23:14:40 22.06.2009
tak asi za 1. vsechny roztrzky byly kvuli NEDODRZOVANI pravidel a za 2. tech poslednich par vet uz jsem slysel z necich ust ze by S.R. nebo H.L.??:-Dnenapadnost sama:-D
climberodpovědět 
        Re: k pláči16:15:35 23.06.2009
KKK. Nebudu tady řešit onen nominační problém a jen bych rád upřesnil následující:

Pokud se jedná členství Jindry Pražáka a vašeho naznačování, že Jindra ovlivnil rozhodování disciplinární komise ve prospěch L. Hrozy (mladšího). Jakékoli spekulace tohoto druhu rozhodně popírám. Disciplinární komise je naprosto nezávislý tříčlenný orgán. Pokud si dobře přečtete rozhodnutí a hlavně zdůvodnění bude Vám naprosto jasné, že vaše tvrzení je holý nesmysl. Pokud se dobře pamatuji tak komise se na rozhodnutí jednomyslně shodla. Vaše tvrzení, že Prazak je proste zkorumpovaný zaprodanec snad ani komentovat nebudu, je to jen anonymní výkřik a to je hodně nefér, nehledě na to, že máte i vy možnost pro svaz něco udělat ale to chce asi chtít pracovat a ne jen žvanit.
S pozdravem. Roman Wimmer, předseda DK
Roman Wimmerodpovědět 
      Re: k pláči08:14:48 23.06.2009
A co kdyz je to tim, ze nekde neco spatne funguje? To cos napsal je typicka odpoved poslusne ovce ktera jde tam kam se ji nadiktuje a je ji jedno co se ji nadiktovalo...
R.odpovědět 

 Jsem rád!20:19:00 22.06.2009
JsEM rád za to, když to všechno tady čtu, že jsem již mimo tenhle divnej a nesolidní spolek "horolezců" sdružených pod hlavičkou ČHS. Je to odporný čtení.
To je přece jednoodpovědět 
 Re: Jsem rád!20:53:27 22.06.2009
Jestli si neveri, ale chtela by tam jet na vejlet at si to zaplati sama, a jestli na to ma a veri si, pojede na svoje naklady a CHS ji to proplati v pripade ocekavaeho uspechu jak jednoduche...
Muj soukromej typ ale je, ze se nedostane ani do semi, natoz do finale. Holek co lezou 8a+ je na svete jak ......
.odpovědět 
  Re: Jsem rád!21:08:57 22.06.2009
Jak Lucie dopadne, uvidíme. Osobně bych jí dost věřil. Před SP v ledolezení jí leckdo nebral moc vážně - a výsledek pak skoro vyrazil dech. (Celkově čtvrté místo, pokud se pamatuju? Nebo třetí?)
V každém případě, doufám, že má pevné nervy. Obdobné tahanice by asi řadě lidí na klidu a koncentraci nepřidaly.
odpovědět 

 stěží uvěřitelné21:04:23 22.06.2009
1) Nejsem členem ČHS, ale Jamesu.
2) Závodění v lezení na překližce není "můj šálek čaje". Pod pojmem horolezectví si představím něco jiného.
- takže zde probíraný spor se mne osobně zdánlivě vůbec nedotýká.
3) Nicméně si nemůžu odpustit jeden zcela obecný komentář:
Stav, kdy v čele nějakého orgánu (v demokraticky řízené organizaci) je rodinný příslušník osoby které se rozhodnutí orgánu přímo týkají a má z nich škodu či prospěch (ve zdejší podobě - vedoucím komise sportovního lezení je rodič aktivního závodníka) je v civilizovaném prostředí nemožný. To je konflikt zájmů v ukázkové podobě - a pak se obdobným kauzám vůbec nelze divit. Je obecně známo, že v českých zemích je možné leccos, nicméně třeba Zdeněk Hrubý má slušnou manažerskou pověst i v nehorolezeckém prostředí. Jak mohl VV pod jeho vedením něco takového schválit, fakt moc nechápu.
(S ohledem na bod /1/, nevyzývám nikoho k rezignaci. I když je asi jasné, co si myslím :))
Robertodpovědět 
 Re: stěží uvěřitelné21:12:02 22.06.2009
A komise mládeže je to samé.Ondrova versus Adam.Nepochopitelné!Ptejme se komu to vše slouží?
Jen hlupák nevidí.
Aldaodpovědět 
  Re: stěží uvěřitelné21:48:33 22.06.2009
Můžeš to jít dělat sám. Ale proč? Peníze za to nedostaneš, tak je docela logické, že to udělám pro svoje dítě-budu dělat věci, ze kterých můžu mít tak akorát tak dobrý pocit a nebo být pomlouván v komentářích. Myslím, že za to to nikomu kdo nemá dítě s ambicemi závodit na mezinárodních závodech nestojí...
...odpovědět 
   Re: stěží uvěřitelné22:12:33 22.06.2009
Sám to jít dělat nemůžu, když nejsem v ČHS :)
Nicméně jsem se stihl dozvědět zajímavou doplňující informaci - jen ústně, takže nevím, do jaké míry je to pravda: na funkci vedoucího komise sportovního lezení bylo prý výběrové řízení do kterého se přihlásily snad tři nebo čtyři osoby, i bez rodinných vazeb. To by vcelku popíralo to co se píše výše i níže ... (že to nechce nikdo dělat).
(Předpokládám, že fakta o tom jak došlo k ustanovení někoho do funkce by se dala najít na webu ČHS, ale sorry, na to kapacitu nemám. Přímo v info o komisi to není a je-li to někde v zápisech, tak ty se mi procházet nechce. Takovou motivaci nemám :))
Robertodpovědět 
    Re: stěží uvěřitelné09:13:07 23.06.2009
...jo, kromě Rajfovic tam byli i jiní kandidáti. Asi špatně bylo že nebyli z Brna, jediné opravdové líhně velikých borců.
odpovědět 
  Re: stěží uvěřitelné21:52:24 22.06.2009
Ale starýho pikaču. Dělaj to, protože se do toho nikdo jinej nehrne. Nikdo zadara to totiž dělat nebude. Oni to dělaj, protože tam maj svý ratolesti a to je jejich odměna. Nebo mi chceš říct, že kuře hrabe zadara? Kdo z vás dělá něco totálně nezištně? Aha?! :)
:)odpovědět 
   Re: stěží uvěřitelné21:57:17 22.06.2009
:-).Já a moje žena mi občas říká, že nejsem normální:-).
Vlkodpovědět 
    Re: stěží uvěřitelné07:31:28 23.06.2009
Ano, pane Vlku, s vaším názorem a s názorem vaší paní, také souhlasím.:-) Ale můj důvod k tomu bude zřejmě jiný.:-( Nedávno jsem četl váš komentář pod článkem Fuego, a musím říct, že čišela z něj vaše "malost". Je skvělé, že máte přehled o tom, co, kde a kdy lezci přelezli. A je také fajn, když o pěkných výkonech pak informujete. Ale ten způsob, jakým jste to předvedl, mi připomnělo spíše chování malého Jardy ze školních lavic.
Dvořákodpovědět 
     Re: stěží uvěřitelné16:58:15 23.06.2009
Co s tím člověk nadělá, to mé vyjádření by nebylo, kdyby v článku jedna věta byla napsaná poněkud jinak Prostě autor tu větu nějak nedomyslel) a chápu, že ne keždému se můj styl může líbit a ani nikoho nenutím, aby se líbil a nemám s tím problém, na druhou stranu jsem to za pár minut schytal za to, že jsem brzy prozradil to druhé jméno a měl jsem více napínat..., nelze se zavděčit všem:-). PS: Maminka a žena mají vždycky pravdu:-).
Vlkodpovědět 
   Re: stěží uvěřitelné22:20:15 22.06.2009
Nikdo to nedělá zdarma.Společenská prestiž je při vyjednávání se sponzory často více než vyjednávací talent.A ty peníze od sponzorů končí u jejich dětí.To platí i v běžném životě.Říká se tomu střed zájmu.Kdyby to byl politik tak by to neuhádal.Tato společnost je na toto slepá a necitlivá.
Aldaodpovědět 
    Re: stěží uvěřitelné22:22:25 22.06.2009
Aldo, tak mi tedy řekni, co z toho mám:-), moje děti dělají úplně jiné sporty s tím u mě neuspěješ, zkus to jinak.
Vlkodpovědět 
     Re: stěží uvěřitelné22:38:48 22.06.2009
No vidíš jak si tady mastíš ego. Vlku Vlku ty blázínku :) Nikdo ti to tady nebaští...
:)odpovědět 
     Re: stěží uvěřitelné23:05:17 22.06.2009
Žít pro druhé - jen takový život stojí za to.
A. Einsteinodpovědět 
      Re: stěží uvěřitelné11:59:48 23.06.2009
Tak od tebe to fakt sedi einsteine :)
Petrodpovědět 
   Re: stěží uvěřitelné08:43:08 25.06.2009
jak nehrne?
Kandidáti byli, VV je zazdil, má Rajfovic!
Malá Hrozová a malá Rajfová jsou největší konkurentky. Ve vedení komise prostě nemá být z rodiny nikdo, nebo naopak oba.
odpovědět 
  Re: stěží uvěřitelné22:30:21 22.06.2009
Roberte, teoreticky ANO prakticky NE - ať už ve světě tzv. demokratické politiky a businessu ani ve světě ostatního sportu...proč myslíš, že je český hokej a především mládežnický hokej tam, kde je (na dně)?....a jak je možné, že úřednice - švagrová, ségra manželky týpka (tj. jiné příjmení) - zasedá ve schvalovací komisi žádostí o dotaci, které vypracovala poradenská firma toho týpka?...češství? nestydatost? nebo přirozené chování? každopádně realita....budoucnost? viz hokej, viz repre fotbal? viz politicka situace...
Jirkaodpovědět 
 Re: stěží uvěřitelné01:11:30 23.06.2009
Dělat náměstka Sobotkovi, v ČEZu a podobných funkcích mi tedy nepřipadá jako dobrá manažerská pověst. V té době se zvýšil státní dluh.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: stěží uvěřitelné09:04:13 23.06.2009
Vtip je ale v tom, že nikto iný to robiť nebude, prečo by to aj robil. Ono slovo "spolok" je od nejakého spolčovania, teda že sa pár ľudí, ktorí majú nejakí spoločný cieľ dajú dokopy a niečo spravia. Trebárs také pretekárske lezenie. Pár ľudí ma záujem na tom, aby sa pár decák dostalo na výlet do Číny. Kto to asi tak bude?
Mimochodom, iný postreh. Toto nie je prvý problém v nomináciach a podobne. Zloženie komisií sa tiež mení. Všimli ste si, že problémy majú stále tí istí? Jedna možnosť je, že ostatní si to vedia vyriešiť kultivovane, bez toho aby sa snažili verejne očierniť všetkých naokolo. Druhá možnosť je, že problémy tohto druhu nemajú, čo sa mi zdá mierne nepravdepodobné, keďže v komisii je stále niekto iný a predpokladám že z rôznych táborov. Osobne veľmi nepoznám ani jedných ani druhých, ale toto ma tak nejak zaujalo za tých pár rokov čo sa celkom dobre bavím.

Na druhej strane, čím viac klikov, tým viac podpory do českého lezenia, takže nenechajme sa odradiť a horlivo sa bavme ďalej.
odpovědět 
  Re: stěží uvěřitelné09:34:49 23.06.2009
Hm, hm. No bylo by asi zajímavé, když by si někdo dal práci (já to nebudu ;) ) a zveřejnil přehled, jak vypadalo obsazení oné komise v letech minulých. Kdo tam byl a z kterého "tábora". (Nicméně je jasné, že za to současné - nové - vedení ČHS odpovědnost nenese. To je zodpovědné jen za stávající volbu. Mimochodem, ví někdo jak to bylo s tím výběrem, o kterém jsem výše psal?)
Robertodpovědět 
   Re: stěží uvěřitelné15:06:06 23.06.2009
ve výběrovém řízení na předsedu komise byly celkem 4 osoby, dvě z nich bez jakýkoliv rodinných vazeb.
ovšem VV zvolil S. Rajfovou. takže není pravda, že o funkci nebyl zájem. spíš šlo o něco jiného.
odpovědět 

 Rekapitulace situace06:37:19 23.06.2009
Pane předsedo, pečlivě jsem si přečetl vaše stanovisko a také všechny zápisy uveřejněné na stránkách ČHS, a musím říct, že jsem silně překvapen, že zastáváte názor, že Lucie Hrozová měla stejné podmínky jako ostatní reprezentanti. Byl bych moc rád, kdybyste mě odpověděl na pár otázek.
Kdo podle vás ze současných reprezentantů v disciplínách bouldering, obtížnost, rychlost, závodil v letošním roce 2009 na SP v ledolezení/drytoolingu?
Na startovní listině a ve výsledcích SP v ledolezení/drytoolingu jsem našel pouze jméno Lucie Hrozové. Je asi celkem logické, že v době, kdy soutěžila Lucie v SP v drytoolingu, svůj trénink také orientovala tímto směrem. V letošním SP svými umístěními (3. m., 7.m., 3.m., a celkově 4.m.) dosáhla také nejlepších výsledků v historii čs. (ledolezecké/drytool.) reprezentace.
Je podle vás logické, že po absolvování náročného SP v ledolezení/drytool., závodník – reprezentant zvolí určitou dobu (třeba i delší) na odpočinek, zvláště když má přislíbeno, že nominaci, včetně proplacení nákladů na MS v Číně, má jistou, a to z důvodu obsazení 4. místa na ME 2008 v disciplíně rychlost. Mimochodem, tento výsledek na ME byl druhým nejlepším z české reprezentace, hned za 2. místem T. Mrázka.
Myslíte si, že kdyby dotyčný reprezentant, tedy Lucie Hrozová, věděla dříve, že bude muset splnit podmínky nového předsedy, že by čas, který si určila na regeneraci, nepřizpůsobila novým podmínkám?
Myslíte si, že měla vůbec nějakou šanci se přihlásit na závod v Polsku, který se konal 17.4. (deadline 11. 4.) a sděleno jí to bylo 15. 4. 09? Podle mě na tento závod bylo celkem nemožné se vůbec nahlásit, čímž došlo k jasné diskriminaci závodníka ze strany ČHS!
Myslíte si, že měla šanci jet na druhé závody do Trenta a připravit se na ně, když deadline byl přesně v ten den, kdy se to dozvěděla? Jelikož byl deadline tedy přesně v ten den, kdy se to dozvěděla, nahlásit se na tento závod sice bylo možné, jenže připravit se na něj za pár dní - cca týden, podle mě není vůbec v lidských silách. I tady se celkem určitě jedná o diskriminaci!
Můžete mi říct, kdo jiný ze závodníků měl takovéto podmínky, když tvrdíte, že všichni měli podmínky stejné?
Ve svém článku zmiňujete jméno reprezentanta M. Stráníka, který opravdu byl na 2. místě na MS. Jenže toto MS se konalo v r. 2007!!! V r. 2008 na ME obsadil M. Stráník v boulderingu 23. místo a v obtížnosti 31. místo. Předpokládám, že p. Pražák přihlížel u závodníků k výsledkům z r. 2008 a ne z r. 2007!!! M. Stráník věděl, že se musí připravovat a účastnit se SP! Kromě toho závody SP v boulderingu byly o hodně později než závody na rychlost!
Myslíte si, že je jednodušší umístit se do 8. místa v SP, nebo na MS?
Myslíte si, že stanovená kritéria předsedkyní p. Rajfovou  umístit se na jednom z SP v rychlosti do 8. místa = umístění do 8. místa na MS? Já tedy ne. Zvláště, když pro placené MS v Číně, co se týče boulderingu, stačilo být alespoň na jednom ze dvou závodů SP až do 12. místa!!! Ovšem L. Hrozová pro zaplacení nákladů na MS musí být do 8. místa nejen, co se týče rychlosti, ale také i v boulderingu nebo obtížnosti, což je opravdu směšné. Podle kritérií p. Rajfové se  v disciplíně bouldering 12. místo z SP  =  8. místo na MS!!! Neuvěřitelné! Osobně si myslím, že si p. Rajfová vyřizuje svým postojem buď osobní účty s p. Hrozou, anebo nemůže unést to, že její dcera do Číny na MS nejede, a proto, zřejmě plna zášti, se postavila takhle ostře a nesmyslně proti Lucii Hrozové.
Myslíte si, že je nějaký problém, aby p. Pražák písemně upřesnil, jestli nominací na MS v Číně myslel proplacení také nákladů za letenku, ubytování? Nebo nemáte zájem, aby tu situaci p. Pražák upřesnil?
Má vlastně pravomoc VV v této konkrétní kauze zasahovat, nebo je to věcí spíše disciplinární komise?
Za vaši odpověď předem děkuji.
Dvořákodpovědět 
 Re: Rekapitulace situace07:38:01 23.06.2009
Tak tohle je volební guléš. Výsledky disciplín,roky,všechno dohromady a nejlepší je to srovnání Mrázy s HROZOVOU. Tedy pane Smetana...
hrušky s jabkamaodpovědět 
  Re: Rekapitulace situace08:21:15 23.06.2009
No to srovnani neni meziHrozovou a Mrazkem ale prislo mi ze je to srovnani umisteni.Ale to je asi fuk. Nicmene pokud je pravda to ze pani Rajfova udelala tyto rozhodnuti tak ji davam do stejne roviny jako jistou politicku Katerinu:-) Co se tyce prosazovani svych deti tak je to hnus velebnosti. Ale ono je to stejne ve vsech sportech....
R.odpovědět 
  Re: Rekapitulace situace08:59:11 23.06.2009
Je to pro Vás příliš složité?
milanodpovědět 
 Re: Rekapitulace situace08:17:48 23.06.2009
Pane Dvořáku. Jak se dá ze skrumáže různých nominačních kritérií vyčíst, tak v prvé řadě Lucie NENÍ v reprezentaci na obtížnost a v boulderingu. V obtížnosti tedy ani nemohla být na MS nominována, protože tam byli nominováni pouze závodníci z reprezentace a to bez nominačních závodů, protože závody SP jsou až po MS. V boulderingu se nenominovala, ačkoli mohla (přinejmenším na Vídeň by se stihla alespoň v mezích možností připravit). Tudíž v těchto disciplínách bude startovat na vlastní žádost a to jen proto, že když už tam bude, proč nezkusit i ostatní disciplíny, že? Rozčilovat se, že pro proplacení příspěvků jsou pro ni v těchto disciplínách stanovena nějaká kritéria, když v nich vůbec nebyla nominovaná, jsou mimo mísu. Jak je to v rychlosti, toť otázka. Ale to již rozebrali jiní.
Kočkaodpovědět 
 Re: Rekapitulace situace08:48:31 23.06.2009
Kvuli Hrozovcům stejně nikdo nechce na ty ledy jezdit.Jenom setkat se s Hrozou starším je úděs.A děti brzy budou po něm, děste se toho sportovní závodní lezci.Hrozovci , ale chtějí odejít do ciziny.Že by konečně byl v našem lezení klid?
Slivaodpovědět 
  Re: Rekapitulace situace09:04:19 23.06.2009
No vidíte a je to venku! Osobní antipatie bez věcné argumentace. Další z dlouhé řady ukřivděných? Zkuste obhájit postup a jeho férovost S. Rajfové.
milanodpovědět 
   Re: Rekapitulace situace15:29:26 23.06.2009
To je celkem zřejmé, že jde o osobní antipatii. Stačí vzpomenout, že Silva Rajfová zkoušela závodit v minulém roce i v ledech, ale neměla moc velký úspěch. Na závodě v Saas Fee byla poslední. Navíc jako jediná z reprezentantů se před začátkem SP nezúčastnila nominač.závodu.:-) Letos ledy úplně vzdala. Možná někteří budou nesmyslně tvrdit, že to bylo kvůli Hrozovi, ale já myslím, že spíš kvůli výsledkům.
odpovědět 
  Re: Rekapitulace situace10:18:32 23.06.2009
Čím je setkání s Hrozou tak úděsné? Já sem se s ním setkal jen jednou a přišel mi vcelku normální...
Palečekodpovědět 
   Re: Rekapitulace situace14:00:28 23.06.2009
Oba Hrozy jsem několikrát potkal a do žádného osobního střetu jsme se nedostali, tak jestli nebudeš výjimka. Určitě ale ani jeden z chlapů neschvaluje rozdílné podmínky a na tom nevidím nic špatného. Kdo jiný by to asi měl řešit než oni (tedy především ten starší)? Ty se za ně (3) postavíš?
modpovědět 

 Výmena08:39:48 23.06.2009
No to je super, tak na Slovensku by aj nejaké peniaze boli, ale nikto nechce na závody chodiť. U vás je toľko záujemcov, že sa nezmestia do limitov a začínajú kdeaké tlaky. Čo keby sme to nejak spojili? Trebárs tí, čo sa nezmestia do českých limitov by chodili namiesto slovákov, ktorým sa nechce. Aj slovensko by začalo mať nejaké umiestnenia možno, aj vaši by si zaliezli, ... no ideálny obchod. :D:D
odpovědět 
 Re: Výmena09:14:03 23.06.2009
Geniální nápad! Má to už i precedent, za druhé světové létal superúspěšný a vynikající český stihač Josef František za Poláky. Bylo to řešení situace, kdy onen sihač byl výborný, ale také složitá osobnost, která se s řády a úředními postupy přetěžko snášela. Tak fungoval jako takový volný člen u 313. polské perutě, kde měl průměr víc než jedno sestřelené letadlo za dva dny.
Tak koho berete, bratři Slováci, do repre? :-)
Dagodpovědět 
  Re: Výmena09:38:54 23.06.2009
Ovšem stojí za upřesnění, že při jednom přistání na domovské základně se zabil... prej byl unavenej.
To jen tak na okraj, aby si lidi nemysleli, že být volný letec je nějákej plezír.
TomasKodpovědět 
   Re: Výmena10:11:06 23.06.2009
On ta jeho nehoda vypadá tak, že jel pozdravit letadlem jednu ze svých nesčetných slečen, udělal pěknej manévr nad jejím barákem, ale vzal křídlem o zem. (-:. Smutné. Možná poučné, že trochu té displíny prodlužuje život, kdyby se bez udání důvodu neodpojil ze svazku vracejících se letadel...
Dagodpovědět 
    Re: Výmena11:08:08 23.06.2009
313. peruť byla československá, Josef František létal u 303. perutě.
pbla4024odpovědět 
    kam nemuze cert...12:30:21 23.06.2009
No jo Pepa, kdyz nezabrali messerschmity, poslali sme tam zenskou, jako obvykle to fungovalo.
Starej Stunbanfuhrer of Luftwafeodpovědět 
     Re: kam nemuze cert...14:03:22 23.06.2009
ale určitě by jsme mu jeho životní zážitky mohli závidět, ještě že neumřel čekáním v lazaretu
odpovědět 
 Re: Výmena09:30:18 23.06.2009
u nas ludia nemaju zaujem reprezentovat, lebo nemaju zodpovedajucu vykonnost a uvedomuju si to
lvvodpovědět 
  Re: Výmena09:39:09 23.06.2009
ludkovia, miesto tychto invektiv by nejake info pripadne link na web o nadchadzajucom majstraku v cine neboli?
dik
k veciodpovědět 
   Re: Výmena19:02:56 23.06.2009
nahod si www.ifsc-climbing.org/ ,tam si najed na calendár a budeš mať prehlad a informácie o všetkých doležitých pretekoch vo svete.
Češi majú tak dvoch až troch špičkových pretekárov, potom už s nimi možme hrať vyrovnanú partiu - viz teraz pretek v Ostrave.
Do Číny na MS idú dvaja naši pretekári, pretože je to MS a už z principu sa takého preteku musíme zúčastnit.
Ked niekdo nechce ísť reprezentovať, nie je za tým iba strach zo špatného umiestnenia.
caballoodpovědět 
  Re: Výmena09:53:58 23.06.2009
ludkovia, miesto tychto invektiv by nejake info pripadne link na web o nadchadzajucom majstraku v cine neboli?
dik
k veciodpovědět 

 Reakce VV ČHS10:39:22 23.06.2009
Milí lezci,

Rád bych jménem VV, který zveřejnil výše umístěné stanovisko, reagoval na vaše dotazy a podněty. Zdeněk Hrubý je v tento okamžik na cestě za svým velkým patagonským cílem a omluvte tedy prosím jeho „mlčenlivost“.

Výkonný výbor ČHS je statutárním orgánem ČHS, nikoli jeho složkou rozhodčí. Zároveň se tento VV zavázal před volbou na VH, že bude zastávat maximální autonomii odborných komisí a nepřísluší mu tedy zasahovat zásadně do jejich činnosti. Jednotlivé komise jsou samozřejmě  prostřednictvím svého předsedy odpovědny výkonnému výboru a tuto pravomoc využil VV v případě, kdy byl Liborem Hrozou starším požádán o roli prostředníka v jeho sporu s nově jmenovanou předsedkyní komise závodního lezení dospělých Simonou Rajfovou.

Libor Hroza starší kladl za vinu Simoně Rajfové, že nerespektuje přísliby odstoupivšího předsedy Jindřicha Pražáka. VV vyslechl stanoviska obou stran. Na jedné straně velmi tvrdá kritéria výběru pro účast a hrazení nákladů na MS v Číně, která vzhledem k nelehké finanční situaci a obrovské časové tísni vyhlásila Simona Rajfová okamžitě po svém nástupu do funkce. Rád bych na tomto místě upozornil, že Simona Rajfová se svého úřadu ujala 10.dubna t.r. a již 15.dubna vyhlásila nominační kritéria. Na straně druhé komunikoval VV s Liborem Hrozou starším, který jako první koncem dubna seznámil veškeré zainteresované osoby s příslibem Jindřicha Pražáka, že Lucie Hrozová má jistou účast na MS v Číně. Protože o tomto příslibu neexistoval žádný písemný doklad a Jindřich Pražák během svého dvouměsíčního působení v čele komise nevyhlásil žádná nominační kritéria, vyžádal si VV jasné vyjádření Jindřicha Pražáka o onom příslibu Liborovi Hrozovy staršímu. Na základě tohoto dokumentu (který je přílohou zápisu z posledního VV, viz www.horosvaz.cz) neshledal VV rozpor v podmínkách, které Jindřich Pražák přislíbil Liboru Hrozovy staršímu a mezi rozhodnutím Simony Rajfové, která umožnila Lucii Hrozové účast na MS v Číně (tedy ji nominovala) a navíc přislíbila možnost proplacení nákladů za ubytování a dopravu v případě konkrétních umístění. Podobné podmínky zpětného proplacení nákladů existují či existovaly v řadě závodních komisí ČHS a tato podmínka není tedy ničím překvapivým. Nabídku zpětného uhrazení těchto nákladů Lucie Hrozová odmítla. Zároveň se musíme ohradit proti tvrzení Libora Hrozy staršího, že jeho dcera Lucie žije či žila v nejistotě, zda na MS pojede či nikoli, protože její účast na MS nebyla nikdy zpochybněna a mohla se tedy v klidu připravovat.

Všem diskutujícím děkujeme za příspěvky, neboť upozorňování na chyby je pro nás impuls, který nás posouvá dále zejména v čase, kdy VV pracuje na celkové koncepci ČHS a hledá možnosti navýšení příjmové části rozpočtu. Konkrétně na základě této kauzy VV inicioval doplnění Komise závodního lezení o třetího člena. Ten bude oznámen v nejbližších dnech. V současné době také VV připravuje spolu se sekretariátem nové reprezentační smlouvy s jasněji definovanými pojmy.

Přejeme všem reprezentantům hodně úspěchů na MS v Číně a jim i všem ostatním

Hore Zdar!

Za VV Petr Resch
(další podnětné připomínky můžete zasílat na info@horosvaz.cz nebo samozřejmě reagovat zde na Lezci, ještě jednou díky)
VVodpovědět 
 Re: Reakce VV ČHS11:01:55 23.06.2009
Můžeš mi prosim tě Petře jednoznačně odpovědět na to, jak a co měla Lucka udělat,či splnit,aby na Ms měla stejné podmínky třeba jako její bratr? S. Rajfová ji stanovila nesplnitelné požadavky a pak jí milostivě udělila vyjimku. Úžasné.
Nejdříve ti píchnu kudlu do zad a pak ti poskytnu první pomoc.
Jednoduše zkus napsat jakých závodů a kdy se měla zúčastnit a do kolikátého míst být.
Libor Hrozaodpovědět 
  Re: Reakce VV ČHS11:18:11 23.06.2009
Libore pouze za sebe a pouze jednou, neboť se mi nezdá, že jsme schopni se touto cestou dopracovat k řešení, se kterým bys byl spokojen. Simona vyhlásila úplně normální čistá v ČHS běžná kritéria pro nominaci (do kterých se Lucka vejde) a kritéria pro hrazení nákladů. Osobně si myslím a pevně tomu věřím, že i do nich se Lucka vejde. Vyhlásila je 5 dní poté, co byla ve funkci, aniž by měla potuchu o jakýchkoli příslibech svého předchůdce. Ten měl na vytvoření nominačních pravidel více než 2 měsíce a musel si být vědom, jak vzhledem k blížícímu se MS a okruhům SP celá věc spěchá. Já vůbec nerozumím tvému přesvědčení, že Simona udělala v téhle věci chybu.
Petr Reschodpovědět 
   Re: Reakce VV ČHS11:24:55 23.06.2009
?? Nerozumiem. Ako sa mohla vojsť do kritérií, keď deadline pre prihlásku na prvé závody bola vypršaná štyri dni a pre druhé ten istý deň, pričom druhé závody boli za deväť dní?
odpovědět 
   Re: Reakce VV ČHS11:30:35 23.06.2009
Prosím tě Petře, opět neodpovídáš na můj dotaz, kterých konkrétních závodů se Lucka měla zúčastnit? Nebo máš obavu napsat, že to byly závody, na které se Lucka už přihlásit nemohla? Všichni ostatní závodníci kromě Lucky měli minimálně měsíc času na přípravu do svých nominačních závodů od informace, kterou zveřejnila Simona Rajfová.
Libor Hrozaodpovědět 
    Re: Reakce VV ČHS11:52:52 23.06.2009
No je to silene zamotany ale abych se v tom serialu uplne nestratil potrebuju si to nejak utridit. Takovy shrnuti pred dalsim dilem. Esli to dobre chapu co se tyce oucasti tak slecna dcera mela prislibenu ucast od Jindricha a tak vo jeji ucasti trener tatka vedel a vona se mohla pripravovat ne? A komis to pak potvrdila. Co se tyce penauzi tak zadny slibeny nemela.
Filipoodpovědět 
    Re: Reakce VV ČHS12:09:36 23.06.2009
Rád bych se držel toho, co bylo předmětem sváru a VV vyšel zejména ze zápisu z jednání v Brně. Právě v těchto bodech totiž VV dělal jakéhosi arbitra, ačkoli mu tato role příliš nepřísluší. O tomto jednání se zmiňuje i oficiální stanovisko VV, které tvoří tento článkem. Zde byly sepsány tři body, v nichž nebyla nalezena shoda:
(celý zápis je na www.horosvaz.cz)
1. Otázka dodržení závazků po předchozím předsedovi komise - závazky byly dodrženy
2. Diskriminace závodů na rychlost - VV se ztotožnil s vysvětlením Simony Hrozové (na Svazových stránkách je jako příloha posledního zápisu VV příslušný dokument)
3. Otázka složení komise - VV doporučil doplnit komisi o třetího nezávislého člena, který je již v tento okamžik znám a v nejbližších dnech (možná hodinách) bude zveřejněn na svazových stránkách.
Mrzí mě Libore, že po rozhodnutí hledáš stále nové a nové argumenty, které nebyly posuzovány VV. K nim rozhodně nejsem oprávněn se vyjadřovat.
Petr Reschodpovědět 
     Re: Reakce VV ČHS13:25:33 23.06.2009
Já vím, že to byl překlep, jenom jsem si představil, že by Simona byla Hrozová :- ))) Ale proboha nic ve zlým :-))
odpovědět 
     Re: Reakce VV ČHS13:35:15 23.06.2009
Jak mohly bejt "dodrženy závazky", když S.Rajfová L.Hrozové potvrdila účast, ale bez hrazných nákladů? Nebo jí snad J.Pražák slíbil nominaci, ale bez peněz? (K tomu by se teda J.P. vyjádřit moh, ale přijde mi to jako šaškárna. Nominace jakožto kvalitního závodníka, ovšem bez peněz je trochu protismyslná, že.)
Lucie, vykašli se na ně a jdi startovat za to Slovensko :)
Jelenodpovědět 
      Re: Reakce VV ČHS13:40:31 23.06.2009
Nominace bez hrazení veškerých nákladů je v našem amatérském sportu zcela běžné. Je samozřejmě smutné, že do dopadlo i na tak kvalitní závodnici.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Reakce VV ČHS11:19:01 23.06.2009
Alebo skús prosím napísať, ako to bolo s tým výberom rodiča aktívneho pretekára za vedúceho komisie súťažného lezenia. To JE plne v kompetencii VV a práve ten za to zodpovedá. Či tam ozaj boli konkurenti alebo nie. To sa mi vidí možno ešte vážnejšie, bo to je systémový problém.
Mimochodom, ak je ďalším členom iný pretekár (Tomáš Mrázek, viď web !!), povedal by som, že menovanie tretej osoby to hádam nevyrieši. Alebo chcete menovať Libora Hrozu? (Ml., bo starší už nie je v ČHS.)
odpovědět 
  Re: Reakce VV ČHS11:44:27 23.06.2009
ČHS je dobrovolnou organizací a sehnat kvalitní lidi do vedení komisí je obrovský problém. Simona Rajfová nastupovala do komise s vědomím, že bude kvůli své dceři pod drobnohledem a vlastně si tím na sebe ušila pěkný bič. Stejný bič byl na Liborem Hrozou starším, který vedl komisi lezení v ledu a drytoolu do té doby, než opustil ČHS. Jeho dcera v té době úspěšně reprezentovala ČR v této disciplíně. Tento stav, kdy rodinný příslušník rozhoduje o nominaci jiného rodinného příslušníka není dlouhodobě jistě správný, nicméně dokud se nám nepodaří získat pro tento sport více peněz, neexistuje jiné řešení. Problém se složením komise závodního lezení dospělých se řeší doplněním třetí nezávislé osoby.
Petr Reschodpovědět 
   ČHS bič12:43:50 23.06.2009
Jen jestli se to s tím bičem nemá v tomto případě tak, že z hovna ho neupleteš a když upleteš, tak nezapráskáš... ;)
Tomodpovědět 
   Re: Reakce VV ČHS13:23:24 23.06.2009
Opakujem otázku: "Boli tam konkurenti alebo nie?" Ináč povedané - bolo menovanie Silvie Rajfovej (a takisto Libora Hrozu, ako vidím) jediným východiskom z núdze? Alebo išlo o niečo iné? (Jasneže by sa vynárali aj iné otázky: Čo sú to "kvalitní ľudia do vedení komisií"? Aké minimálné kritériá musí spľňať osoba, ktorá má viesť komisiu? Atď.) No teraz sa mi vidí podstatná tá prvá.
(Poznámka: svoje rozhodnutie z cca predroka nebyť členom ČHS - aj keď bolo celkom náhodné a uvažoval som, že či ho nezmením - vidím teraz ako ozaj správne.)
odpovědět 
   Re: Reakce VV ČHS13:28:18 23.06.2009
Zase trochu nepřesnost ve tvůj prospěch. Já jsem nevedl komisi drytoolingu když lucka reprezentovala.Já jsem neudělal jedinné rozhodnutí během svého působení v této komisi. Já jsem ji převzal až po ukončení letošní závodní sezony, protože to nikdo nechtěl dělat.
U komise sport lezení bylo kandidátů víc a dva byli jistě nestranní. Ale zase jsi mi neodpověděl na dotaz. Současný VV začíná hrát hru jakou hrají politické strany. Zeptáš se na brambory, odpoví ti co jablka.
Nemáš kompetenci k vyjádření se k jinému problému. Odpověz za sebe.Jsi nesvéprávný či co?
Libor Hrozaodpovědět 
    Re: Reakce VV ČHS13:58:02 23.06.2009
Ano necítím se kompetentní k vyjadřování se k nominačním pravidlům. Držím se toho, co jsi požadoval od VV před rozhodnutím. Nové argumenty po rozhodnutí neakceptuji.
Petr Reschodpovědět 
    Re: Reakce VV ČHS14:23:59 23.06.2009
A ještě k té nepřesnosti v "můj prospěch". Já se tu nesnažím hledat prospěch toho či onoho. VV měl nesmírně těžkou roli a to rozhodování rozhodně nebylo o tom někomu a priory uškodit, ačkoli z každého sporu, kdy už byly vyčerpány všechny prostředky na smír, odejde jeden, kdo se cítí být poražený. O vítězi tady samozřejmě vůbec nemůže být řeč. Tak se nemůže cítit absolutně nikdo. A příklad tvého předsedování komisi měl posloužit jako obrazný, nikoli, že to musí být přirozené negativum. Nám jsi ve VV připadal jako nejlepší možný předseda komise a o tvém zvolení prakticky nebyla debata. To o Simoně se vedly mnohem vášnivější diskuze a i proto byla posléze pod mnohem přísnějším drobnohledem. Já pořád Libore věřím, že (jak je napsáno v onom stanovisku) jednou dáš současnému VV za pravdu, že se snaží rozhodovat nepodjatě a nezaujatě.
Petr Reschodpovědět 
     Re: Reakce VV ČHS14:55:10 23.06.2009
VV šlo o to aby neuškodil? Tak u Lucky se vám to povedlo zcela.
Komu by bylo ublíženo v případě, že by VV rozhodl ve prospěch Lucky?
Libor Hrozaodpovědět 
      Re: Reakce VV ČHS15:12:08 23.06.2009
VV rozhodl ve věcné podstatě sporu ve prospěch Lucky, tzn. potvrdil nominaci Jindřichem Pražákem. Jediným bodem, kdy se neshodl s tvou představou ze zápisu ze schůzky v Brně, byly limity umístění pro hrazení všech nákladů. Nesměšuj prosím své pocity s tím, o čem skutečně VV rozhodoval. Právě zde pevně věřím, že jednou zhodnotíš situaci a posoudíš jí poněkud jinak, než dnes. Chceme-li posunout náš sport směrem k větší profesionalitě, myslím si, že bys nám mohl být řadou rad nápomocen.
Petr Reschodpovědět 
     Re: Reakce VV ČHS15:05:05 23.06.2009
Petře Reši lžeš! Nechápu jak můžeš tady psát, že VV mě měl jako nejlepšího kandidáta na předsedu drytoolingu, když já vím přinejmenším o jednom člověku kterému jste tu funkci nabízeli předemnou a ten vám to odmítl. Prostě jsem byl až ten poslední v řadě. Ale to je mi jedno, já to věděl a přesto jsem to vzal. Chtěl jsem, aby komise fungovala. Jen mi vadí, že se zase snažíš manipulovat s čtenáři.Navíc částka 1870 korun co jste mi dali do začátku je pro fungování komise trošku málo.
Libor Hrozaodpovědět 
      Re: Reakce VV ČHS15:17:27 23.06.2009
"Nejlepší možný" neznamená "nejlepší kandidát". To, že jsi sdědil komisi v dezolátním finančním stavu je fakt, který nepopírám. Píši se Resch.
Petr Reschodpovědět 
       Re: Reakce VV ČHS15:34:34 23.06.2009
Petře, na tom dezolátním finančním stavu komise si se podílel i ty jako člen VV, když jste stanovovali rozpočet. A nebo si se o to nezajímal a to je taky špatně.
Libor Hrozaodpovědět 
        Re: Reakce VV ČHS15:55:23 23.06.2009
Tak mám pocit Libore, že jsi na nejlepší cestě otrávit členy stávajícího VV natolik, aby složili svoje funkce ještě dřív, než stačí vůbec něco udělat. Možná by sis měl uvědomit, v jaké situaci se sestavoval rozpočet, tedy v době, kdy nepřišly prachy za předchozí rok, nebylo jasné, jestli přijdou (není asi dodnes), ani, kolik jich bude v tomto roce. Nejsou prachy, nejsou prachy, je krize, rozumíš?! Tys to možná ještě nepocítil (i mnozí další), ale spousta lidí v týhle zemi ano. A k tomu ještě naše slavná Aréna. To zaprvé. A za druhé, je rozdíl mít jako jedna osoba přehled o všem, nebo zaměřit se na jednu věc. A mimochodem, jestli se členové VV budou muset vyčerpávat tím, že si s tebou budou dopisovat na lezci, udělají s prominutím prd, protože na nic jinýho nebudou mít čas.
K.odpovědět 
         Re: Reakce VV ČHS16:14:34 23.06.2009
Je mi líto, že to bereš takhle ,ale žiješ v omylu. Za minulý rok jsem zorganizoval čtyři závody v drytoolingu s dotací Čhs jen pár stovek na závod. Lucce jsem platil závod Sp v drytoolingu odkud dovezla 3. místo a celkově 4. v celém seriálu SP. Na druhou stranu člen současného VV zorganizoval akci do skal v zahraničí, kde účastníci měli vše zaplacené,dopravu, hotel, plnou penzi,dvoum fotografům keří lezce fotili byla účast také zaplacena a představ si, že ještě navíc jedné účastnici, která se téhle akce nemohla zůčastnit byla poukázaná suma v tisících Kč, aby si zajela zatrénovat někam sama, aby jí to nebylo líto.
Jestli mi to nevěříš zeptej se na VV.
Libor Hrozaodpovědět 
          Re: Reakce VV ČHS18:12:53 23.06.2009
Libore jsem nezaujatý, nezmám osobně tebe ani nikoho z čhs, jehož nejsem členem.
Nicméně mám pocit, že sis vyložil po svém slovo nominace, do kterého jsi zahrnul i automatické proplacení nákladů. Vždyť sám v minulém článku přiznáváš: "Jindrou Pražákem mi bylo zděleno, že nominaci na MS v Číně mají jistou Adam Ondra, Tomáš Mrázek a za 4.místo na ME Lucie Hrozová. Bylo mi sděleno že se tihle závodníci nemusí účastnit žádných nominačních závodů" - což je pravda - o nákladech ani zmínka....
....a dále to přiznáváš v jednom z příspěvků, že s trochou zdravého rozumu si pod pojmem nominace každý spojí proplacení nákladů (přesnou citaci jsem teď nehledal)...zde v tomhle článku a diskuzi mi příjde, že si jseš těchto faktů vědom, tak se nově snažíš argumentaci trochu naohýbat a nařknout čhs, že vzal lucce šanci (de facto ANO, de jure NE)...z mého pohledu bych řekl, že vše vzniklo u p. Pražáka, který neupřesnil výklad slovíčka nominace (asi spíše opomenutí než záměr?)...tak to tak ber a šetři energii...

Lucka má můj obdiv a věřím jejímu lezeckému umu na MS.

Libore, už neprskej, ať negativsmus nepřeneseš na Lucku, a makej - držím palce na přechod.
Jirkaodpovědět 
           Re: Reakce VV ČHS18:29:10 23.06.2009
Teď jsem si přečet reakci "nečlena ČHS" včetně několika reakcí níže...zbývá než souhlasit s tím, že rozhodnutí p. Pražáka budí dojem rozhodnutí alá chytrá horákyně - je ale otázka, kdo to z něj udělal (zda stávající vedení komise příp. čhs nebo on sám v době rozhodování - to se asi nedozvím). Takže se na druhou stranu nelze divit, že se Libor ozval (ale čertit by se stejně už měl přestat).
Jirkaodpovědět 
          Re: Reakce VV ČHS08:33:37 24.06.2009
Tvá argumentace je zavádějící. Lidově řečeno plácáš páté přes deváté. A ještě jinak řečeno směšuješ naprosto nesourodé věci. Loňský rok s letošním, práci ve VV s prací v odborné komisi, atd. V podstatě se v předchozím příspěvku snažíš shodit Petra Resche kvůli tomu, že jako předseda komise sportovního lezení ve skalách použil peníze, které má v rozpočtu (již tom ořezaném, který nepočítá s plným příjmem přislíbeným ze Sazky, a který byl schválen za tvé přítomnosti), na soustředění, které má jako plánovanou akci, kterou i popsal ve svém záměru o fungování komise, když ji začal vést. A co víc, popisuješ to tak, aby to vypadalo jako zvůle člena VV, který něco takového učinil právě z pozice člena VV a bez schválení mrhá prostředky ČHS. Přitom právě z rozpočtu této komise byly v loňském roce přesunuty prostředky na navýšení rozpočtu komise lezení v ledu a drytoolingu. Zvláštní, že? Že byl rozpočet komise ledolezců letos o polovinu nižší než loni, je úsporné opatření, ovšem vzhledem k tomu, že i závodníků bylo o polovinu míň ... Ale je zajímavé, kam až se dokážeš při argumentaci kvůli úplně jinému problému dostat. Nemyslím, že se jedná o účelovou manipulaci. Spíš použiješ cokoli, co tě napadne. Bez rozmyslu.
K.odpovědět 
           Re: Reakce VV ČHS09:16:19 24.06.2009
Schválení rozpočtu neznamená, že to je odsouhlasení mrhání finančními prostředky. Myslíš, že bylo potřeba platit akci dvoum fotografům.Či účastníkům platit plnou penzi v hotelu? To je problém, ne to, že jsem se o tom zmínil.
Libor Hrozaodpovědět 
            Re: Reakce VV ČHS10:26:38 24.06.2009
Problém je spíš to, že ty si vždycky něco najdeš. Ve všem najdeš důvod a argument pro to, abys mrmlal. Dojdou ti argumenty jinde, najdeš si další. V podstatě nemá cenu s tebou diskutovat, protože nelze dojít k nějakému konsenzu. Prostě nedokážeš nějakou věc uzavřít a ostatní řešit odděleně. Pak není divu, když tě ostatní vnímají negativně. Navíc ta impulsivita. Nedokážu se dohodnout (tak, jak si myslím, že bychom se dohodnout měli), tak vystoupím z ČHS. Což je ovšem blbost, pokud hodláš dále ovlivňovat a kritizovat dění v něm. To bys měl jako člen, nikoli jako někdo zvenčí. Navíc, už to tady bylo několikrát naznačeno, zatímco VV se snaží naplňovat svoji vizi decentralizace, aby každý nesl díl své odpovědnosti a řadoví členové nemrmlali, cože to "ti nahoře" zase rozhodli, ty je svým konáním a celou touhle diskusí nutíš přesně k opaku, tedy aby VV rozhodoval o všem. Takhle to vidím. Co se týče tvé kritiky placené účasti fotografů, kolik let se tady vzdychá, že ti nejlepší nemají pořádné fotky? Nemám představu, kolik můžou stát služby profesionálního fotografa, ale předpokládám, že to bude daleko více, než když dvěma lezcům, kteří i dobře fotí, a z nichž jeden je shodou okolností i v širším výběru toho družstva, zaplatíš pobyt na soustředění, kde můžou vyfotit všechny, a výsledky toho focení budeš mít volně k dispozici pro propagaci reprezentace, potažmo ČHS. Co se týče hotelu a plné penze, netuším. Ale svou dceru jsi poslal do Egypta, aby si odpočinula, a není ti to divné. Proč je ti divné, že jednou, nebo dvakrát za rok, dostanou dobří lezci možnost zalézt si ve světové oblasti bez toho, že tam jako jindy budou klepat kosu v autě a vařit si konzervy? Určitě podáš lepší výkon, když se ráno nelámeš ze spacáku a nemusíš se starat o jídlo. Navíc ubytování tak velké skupiny dává možnost jednat o slevách, což jistě využili. Ale to pro tebe stejně nebude argument a budeš dál snášet další a další "protiargumenty". Ale se mnou už nepočítej. Mám jiný argument. Práci. Což je podstatnější, než nějaký s prominutím přiblblý sport, neboť jak jsem psala výše, je krize. To jen Real rozhazuje milióny.
K.odpovědět 
             Re: Reakce VV ČHS17:54:41 24.06.2009
Proč tam meleš něco o Egyptě. Tam poslal svou dceru za své, a ne za peníze ČHS. Srovnávat její pobyt v Egyptě s vejletem placeným ČHS může snad jen trouba.
Aodpovědět 
              Re: Reakce VV ČHS08:01:22 25.06.2009
Možná jsem trouba. Ale záleží na úhlu pohledu toho srovnávání. Neboli, když Hroza nelituje vrazit prachy do regenerace své dcery, vrcholové sportovkyně, aby mohla dosahovat dále dobrých výkonů, proč by mělo ČHS litovat vrazit pár peněz do toho, aby se reproši na soustředění v teple vyspali a najedli a tím pádem mohli něco dobrýho vylézt, tedy podat dobrý výkon? Nejde o to, kdo prostředky vynaložil, ale proč. V tom je to srovnání. A pokud můžeš srovnat s něčím, co jsi udělal sám, tak to snad líp posoudíš, ne? Proto ten příklad Egypt. Nic víc, nic míň.
K.odpovědět 
            Re: Reakce VV ČHS22:56:19 24.06.2009
To má být popis té akce v Alpes Maritimes, kdy bydlela repre v Peillonu?
1) Nebylo to v hotelu
2) Neměli plnou penzi
3) Fotografa jsem tam potkal jednoho
pbla4024odpovědět 
 Re: Reakce VV ČHS11:19:42 23.06.2009
Začínám se v tom trochu ztrácet O))).

Tak nejdřív byla vyhlášená nominace, poté to byl jen příslib bez podmínek...Nakonec se vymění vedení komise, ta stanoví nová, shodou okolností časově nesplnitelná kriteria.

Vážení, to myslíte skutečně vážně?
nečlen ČHSodpovědět 
  Re: Reakce VV ČHS11:47:28 23.06.2009
Bohužel musím zareagovat, že neexistovala žádná ona první nominace, ale právě a pouze onen ústní příslib, o němž se všichni dozvídali až zpětně. Čili nominace Simony Rajfové byla prvním oficiálně vyhlášeným pravidlem.
Petr Reschodpovědět 
   Re: Reakce VV ČHS12:01:07 23.06.2009
Takže nově nastoupivší předseda komise nepřebírá agendu nebo závazky (byť třeba ústní)svého předchůdce? Pan Pražák přece příslib (když ne závazek) nominace potvrdil.
Víte,krásná slova autonomii komisí vyznívá v kontextu jako snaha o vyhnutí odpovědnosti.
nečlen ČHSodpovědět 
    Re: Reakce VV ČHS12:11:44 23.06.2009
Opět se omlouvám, zda jsem to někde neuvedl zcela jasně. VV konstatoval, že nominační pravidla vyhlášená Simonou Rajfovou nejsou v rozporu s příslibem Jindřicha Pražáka, tedy jinými slovy, závazky byly převzaty.
Petr Reschodpovědět 
     Re: Reakce VV ČHS12:22:30 23.06.2009
Vidíte pane Reschi, právě toto prohlášení (alá chytrá horákyně)je tím co připomíná jednání starého VV. Škoda.
nečlen ČHSodpovědět 
      Re: Reakce VV ČHS12:31:41 23.06.2009
Díky za facku. Myslím to vážně.
Petr Reschodpovědět 
       Re: Reakce VV ČHS12:38:56 23.06.2009
Někdy si ji zasloužíš..
odpovědět 
     Re: Reakce VV ČHS13:28:53 23.06.2009
Já se vám divím.Já už bych ty hrozovce nikam nenominoval,protože ten jejich otec mezi ostatní závodníky vnáší takovou atmosferu,že bych s hrozovcema nikam nejel ani vlakem, natož s něma být týden a závodit.Hroza je psychicky nemocný člověk a věřím,že ta nemoc je nepřenosná,protože ty jeho děti pak musí být chodáci.Udělejme na ně sbírku.
Šnekodpovědět 
      pár otázek visících ve vzduchu13:47:25 23.06.2009
to je zajímavý. mi starej Hroza připadá relativně čitelnej a pochopitelnej. teda viděl jsem ho asi jednou nebo dvakrát, řekli jsme si asi dvě věty.

a otázky do pranice, když už se to propírá: kolik stojí letenka tam a zpět pro 1 ks reprezentanta? kolik hotel? na kolik dní jsou závody, jak dlouho tam budou doopravdy? kteří trenéřimaséři jedou? dosávají trenéřimaséři diety? podporují naši milí sponzorovanci rozhodnutí VH? (zní to šroubovaně, žejo, určitě tušíte, kam tím mířím)
Lukas B.odpovědět 
       Re: pár otázek visících ve vzduchu14:27:09 23.06.2009
Zkus svůj dotaz adresovat předsedkyni komise. Kontakt je na stránkách svazu.
Petr Reschodpovědět 
        Re: pár otázek visících ve vzduchu14:39:59 23.06.2009
samozřejmě se můžu jít zeptat třeba do lampárny na Denisovo nádraží. hele, tak jseš nebo nejseš dočasnej mluvka?
mi to přijde jako docela otázka na místě, předpokládám, že takovej vejlet stojí pro osobu tak plusmínus tři průměrné tuzemské čisté platy. pro mě je to dost poněz. předpokládám, že i pro každého z aktérů této kauzy.
Lukas B.odpovědět 
         Re: pár otázek visících ve vzduchu15:03:57 23.06.2009
Nejsem oficiálním tiskovým mluvčím Svazu (tím je dle stanov předseda), mým úkolem je koordinovat mediální prezentaci Svazu.
Nerad bych zveřejňoval něco, o čem nevím zcela přesně. Nicméně budu iniciovat, aby zpráva z MS obsahovala i nákladovou kalkulaci.
Petr Reschodpovědět 
          Re: pár otázek visících ve vzduchu15:23:49 23.06.2009
a když čtu na horosvázu, že TM je vedoucím výpravy, znamená to, že bude u všech závodů osobně přítomen a nevodjede do nějakého místního fontáče? a umí anglicky? (sorry, musel jsem si rejpnout)
Lukas B.odpovědět 
       Re: pár otázek visících ve vzduchu15:16:11 23.06.2009
Kupecke pocty: 15-30 za letenku, 20 za tydenni pobyt? Pocitej 50 tisic a moc se neseknes. Levnejc asi tezko, ponevadz na spickovou sportovni soutez se nemuzes pripravovat, kdyz chrapes pod mostem. Smutny je, ze se nedobereme toho, kdo co komu slibil, zbude leda mirna pachut :-/
Radek J.odpovědět 
        Re: pár otázek visících ve vzduchu15:20:03 23.06.2009
Bylo by rozumné to opravdu zveřejnit (a věřím v to), protože budeš opravdu překvapen.
Petr Reschodpovědět 
         Re: pár otázek visících ve vzduchu15:30:24 23.06.2009
Doufam, ze prijemne.
Radek J.odpovědět 
          Re: pár otázek visících ve vzduchu15:48:43 23.06.2009
asi se s radkem shodneme, že dotyčný obolus bychom radši viděli použitý na materiál na zpevnění nějakýho sešlapanýho nástupu nebo na pivo a guláš na uklízecí brigošce, na nějaký vorezlý voka, na pronájem louky někde u sušek pro parkování či něco softmoversky prospěšného. nešť. leč kontinualita slibů jest záležitostí kruciální. netuším, jak moc hrozovic famílii mamutoviště sype, ale padesát klacků je pro ně sumička nikoli zanedbatelná. takhle mi to v hlavě šrotuje, že si partička těch co spolu mluví mne ruce jak s tím věčným votrapou elegantýrně vyjebali.
Lukas B.odpovědět 
           Re: pár otázek visících ve vzduchu16:03:10 23.06.2009
Ja ti nevim, Lukasi. Mi nepripada, ze by VV+company chteli s nekym vytentononc. Bacha na to, 50 klacku byl muj odhad, Reschik povida, ze prilis pesimisticky, tak se nechme prijemne prekvapit. V zapisu z jednani http://www.horosvaz.cz/ res/data/040/004617.pdf mi prislo, ze nominace Lucky je vyresena k obecne spokojenosti. Ted uz najednou nejde o nominaci, ale o prachy. A o to, co je nominace a co je proplaceni nakladu.

Takze z pozice radoveho clena povidam: pokud si tohle nevyresite zavodnici mezi sebou, no problem: no money next year :-/
Radek J.odpovědět 
            Re: pár otázek visících ve vzduchu16:18:33 23.06.2009
Náklady na jednoho závodníka jsou 23 000 kč jestli je to moc nebo málo nechám na vás, ale vím že ,za tyto peníze se dají uspořádat dva České poháry nebo tři závody SP autem pro tři závodníky.
odpovědět 
             Re: pár otázek visících ve vzduchu18:26:40 23.06.2009
To je hodne levny.
Radek J.odpovědět 
              Re: pár otázek visících ve vzduchu21:30:53 23.06.2009
Jenom díky víborné práci Simony Rajfové
odpovědět 
               Re: pár otázek visících ve vzduchu18:04:40 24.06.2009
vÍborné? :))))
odpovědět 
    Re: Reakce VV ČHS15:04:02 23.06.2009
Tak to vypadá,že TY seš ten novej nečlen.
členodpovědět 

 a každej si kopne do ČHS15:28:56 23.06.2009
Dovolim si malé shrnutí toho co jsem se dozvěděl z tohoto a předchozího článku na dané téma:
1. Nominace pro Lucku slíbená J. Pražákem byla dodržena

2. Podmínky financování závodníků byli sice (kvůli jiným - těžko ovlivnitelným a nešťastným okolnostem) zveřejněny pozdě, ale férově a pro všechny stejně.

3. Lucka byla nominována (startovné apod. dostane uhrazeno) a placeni cesty a hotelu zavisí buď na umístění v předchozích závodech SP (realně měla asi jen jednu šanci) nebo na konečném výsledku na MS. To je stejné pro všechny. nebo snad je někdo, kdo se letos neumístil v disciplíně, na kterou je nominován, v rámci kriterií definovaných Silvou a přesto už dopředu ví že dostane náklady kompletně proplaceny. Lucka se letos umístila skvěle v drytoolingu, ale ten zase na MS nejni a automaticky nemusí být v ostatních disciplinach stejně dobrá.


4. Domnívám se, že Libor si pod ústním slibem nominace představoval kompletní financování, což však písemné vyjádření předchozího šéfa komise nepotvrzuje. Stavět tedy financování pouze na ústním slibu, který ještě navíc dotyčný písemně nepotvrdil je slabé.

Chápu, že se Libor zlobí, ale myslím, že za to spíš může informační šum mezi ním a J. Pražákem a ne někdo ze součaného vedení komise či VV. Neočekávám, že by však svou chybu uznal. Hodně mě však překvapujem, že současné vedení srovnáváte s tím minulým. Jasně vysvětlili svůj postoj, podklady k němu a chovají a vyjadřují se transparentně a konzistentně. Nechci vyjmenovávat v čem všem bylo  to minulé vedení horší a změna k lepšímu je už teď hodně patrná. Takže držím palce do budoucna. A všem kteří i přes trám v oku svém řeší třísku v oku bližního bych doporučil začít u sebe. horám zdar
Vitorioodpovědět 
 Re: a každej si kopne do ČHS15:32:32 23.06.2009
Díky a jenom malá poznámka - vedoucí komise závodního lezení se jmenuje Simona, Silva je dcera.
Petr Reschodpovědět 
  Re: a každej si kopne do ČHS15:44:58 23.06.2009
oops, dík za opravu a Sorry za záměnu jména.
Vitorioodpovědět 
   Re: a každej si kopne do ČHS16:05:31 23.06.2009
Je to smutné ale je to tak ,prostě peněz je málo a ČHS si momentálně může dovolit podpořit ty kteří mají svou pozici jasnou nebo se aktuálně nominovali.Dám vedení ČHS dobrou radu aby se nepokoušely prorazit hlavou zeď jelikož pana Hrozu nikdo neumlčí a nepřesvědčí že to myslí opravdu spravedlivě,je prostě psichycky nemocen.
Modpovědět 
 Re: a každej si kopne do ČHS15:59:40 23.06.2009
Dejme tomu že s tebou můžu souhlasit v bodě 1 a 3. Ale v bodě 2 je právě ten zakopanej pes.
Rekapitulace.
Všichni se dozvěděli v jeden den 15.4 podmínky nominace A termíny závodů na kerých si mohli "vybojovat zaplacení letentky". Až do této doby Lucie žila s informací od J. Pražáka že se nebude muset na žádných závodech už účastnit.
Takže 15.4 byla první info co a jak. S. Rajfovou stanovené nominační závody měly termíny uzávěrky 11.4 a druhý závod 15.4 . Všimni si těch termínů!!!
Ostatní závodníci měli termíny svých nominačních závodů v podstatě až za měsíc od zveřejnění nominačních podmínek.
Už je ti zřejmý ten rozdíl. Pokud ne už nevím jak ti to vysvětlit.
Libor Hrozaodpovědět 
  Re: a každej si kopne do ČHS16:32:19 23.06.2009
Pro upřesnění, S. Rajfovou stanovené termíny nominačních závodů pro Lucku byly 11.4 a 15.4. Nahoře mi chybělo ve větě " pro Lucku"
Libor Hrozaodpovědět 
  Re: a každej si kopne do ČHS16:36:21 23.06.2009
Nemáš pravdu - SP v boulderech byl za 14 dní po zveřejnění nom. krit. tedy jenom týden po SP v rychlosti v Trentu. Myslím si, že dosud žádný reprezentant nevynechal SP jedno v jaké disciplíně pokud byl pořádán před MS.To je obvyklý postup... Nechápu proč Lucka ano.
odpovědět 
   Re: a každej si kopne do ČHS17:53:22 23.06.2009
Přesně tak, mělo by to bejt pravidlo, aby každej závodník jel na závody v tom roce, kdy je MS. Kdyby měla lucka dlouhodobý výkony jako mráza proč ne, ale z jednoho závodu vyvozovat jitotu úspěchu další rok?
A taky snad každej závodník by si měl chtít ověřit, zda na to má nebo ne.Já sem si třeba ověřil, že na to nemám.. Chápu že lucka měla zdravotní problémy, ale na druhou stranu, kdy se chce začít připravovat na MS?(když už to pořád zmiňujou..)
Noo nooodpovědět 
   Re: a každej si kopne do ČHS18:07:57 23.06.2009
A ten druhej byl kdy? Tos zapoměl napsat. Lucka na ten první už nemohla. A ten druhej byl za 9 dnů. Vidíš ten rozdíl. Pro Lucku jen jeden závod a to za 9 dnů. A pro vás dva závody, první za 14 dnů a druhý za měsíc. Nepřipadne ti to jako rozdíl.
Libor Hrozaodpovědět 
    Re: a každej si kopne do ČHS22:11:40 23.06.2009
Ale na závody se určitě mohla přihlásit už za J. Pražáka ne? nebo snad ne?? v tom případě se omlouvám..
Noo nooodpovědět 
     Re: a každej si kopne do ČHS23:18:36 23.06.2009
Ale ten jí řekl, že na závody nemusí.Tak odjela do Egypta.Kdyby jí to neřekl normálně by se na ně připravovala a jela by tam.Ale takhle to byl na Lucku podraz. Už tomu rozumíš? V ždyť nejsi žádnej hlupák. Jen se snaží s tebou Martine trochu manipulovat.
Libor Hrozaodpovědět 
      Re: a každej si kopne do ČHS07:35:17 24.06.2009
Hele už se pořád mele ta samá písnička. Já myslím, že to tady všichni pochopili jen ty ne. S Pražákem jste si nerozuměli a je to v podstatě i tvoje chyba. Akorát ji nedokážeš přiznat. Chyby se v životě stávaj a občas bolí. Každej jsme jich určitě nasekali až až. Určitě ale s tebou souhlasím, že vejletík "repre" stál určitě strašný prachy a k čemu to vlastně bylo? A jestli se fakt někomu proplácelo to, že tam nebyl, tak to je úplná pitomost. Totálně zbytečný vyhazování peněz...
sliby chybyodpovědět 
  Re: a každej si kopne do ČHS16:45:45 23.06.2009
Hrozo ses jak natvrdlej, bylo tady jasne psany ze Prazak nepotvrdil to ze by slibil penize, ale pouze nominaci
 LOLodpovědět 
 Re: a každej si kopne do ČHS16:21:53 23.06.2009
Tak tedy s posledním odstavcem Tvého příspěvku bych si dovolil poměrně zásadně nesouhlasit. Stávající vedení ČHS je všechno jiné, jen ne transparentní. Odpovědi na zásadní otázku - z kolika lidí se vybíral vedoucí komise sportovního lezení a podle jakých kritérií - se tu už pár lidí dožadovalo, ovšem tady se řeší, kdo co komu ústně slíbil (což už dneska nikdo nedokáže); přitom jádro problému je v tom, jestli komise fungují jako komise, nebo jako rodinné pašalíky (a je jedno, jestli Rajfovic, nebo Hrozovic). K tomu se tu leccos naznačuje, nicméně VV mlčí nebo mlží ... ostatně nově zvolený šéf mediální komise vlastně není mluvčí, ale jen koordinuje mediální prezentaci (kurva to je newspeak), mluvčím je jen předseda, který je zrovna v Patagónii ... (vyjádří se za měsíc? nebo kdy?) Jak praví klasik: tfuj, velebnosti.
Nicméně, co si členská základna zvolila, to má => je vskutku pět minut po dvanácté opustit její řady ...
P.S. Jinak závodění všeho druhu je mi vcelku lhostejné; klientelismus nikoliv.
Hrochodpovědět 
  Manažerské pochybení16:52:02 23.06.2009
Je jen na škodu, že mnozí řeší danou problematiku bez potřebných znalostí a pod vlivem emocí. Jedinou zásadní věcí, která se stala je manažerské selhání čí pochybení, nazvěte si to jak chcete, manažera Lucky Hrozové, protože když tento něco vyjednával s vedoucím komise, neměl se o takto důležitých věcech bavit jen tak mimochodem a spoléhat se na nějaký ústní příslib, ale měl si zajistit zcela jasnou a nezpochybnitelnou písemnou garanci za jasných podmínek, tímto by předešel jakýmkoliv následným pochybnostem. Vše ostatní je jen cirkus a hra na emoce ( viz. titulky jako Vzali jste jí šanci...) jak zatlačit na některé lidi, aby napravili jeho manažerskou chybu. Protože když jde o peníze, musí být vše řádně a dopředu podloženo zcela nezpochybnitelně. Takže bych doporučil se podívat, kdy J.P. písemně potvrdil, že dal nějaký ústní slib o kterém nikdo kromě něj a L.Hrozy staršího nevěděl a z křišťálové koule nikdo z nás věštit neumí. A jen tak na okraj dodám, že kdybych podobné pochybení udělal já ve své pracovní funkci, tak si druhý den mohu hledat jiné místo a to neodvolatelně.
Vlkodpovědět 
   Re: Manažerské pochybení17:07:42 23.06.2009
Vlku ty jsi zlý člověk, víc ti nemám co říct....
Libor Hrozaodpovědět 
    Re: Manažerské pochybení17:19:30 23.06.2009
Ne Vlk má pouze pravdu.
odpovědět 
    Re: Manažerské pochybení17:27:42 23.06.2009
Libore, možná jsem zlý, ale jen na ty, kdo si to zaslouží, ale každopádně jsem zvyklý se každý den chovat jako dost tvrdý manažer bez čehož bych nemohl dělat to co dělám v práci.
A když si vzpomeneš, tak loni na stránkách HI jsme se dost dohadovali nad nominačními kritérii pro SP v drytoolingu, kdy jsem zpochybňoval návrh mužské části reprezentace a tys to obhajoval, kdyby to bylo jak jsem tehdy psal,tak by pánové nedostali nic (protože pro ně to byl placený výlet bez šance na dobré umístění a nepřesvědčíš mě, že na dřevěné desce 2x1m natrénuješ na SP v případě Kvaka a Šampón na to neměl) a Lucka měla zaplaceno vše a tys nemusel výše psát, žes jí musel závod SP platit. A co se týče komise Drytoolingu tak do svazu nepřináší ani korunu ze Sazky( část příjmů jde za závody) a dostává naopak od svazu peníze na svoji činnost na úkor sportovního lezení...( ty ze Sazky či MŠMT peníze za závody přinášejí) a co se týče stavu účtu komise pro letošek, tak SP je za námi a další bude v roce 2010, tedy s budoucím rozpočtem, a letos proběhnou akorát nějaké závody u nás, na Slovensku, ev. Středoevr.pohár, když se zadaří.
Vlkodpovědět 
     Re: Manažerské pochybení18:03:04 23.06.2009
Vlku ty snad nemáš paměť. Vždyť ty si psal že na to nemá ani Lucka.
Libor Hrozaodpovědět 
      Re: Manažerské pochybení18:21:24 23.06.2009
Právě, že Libore mám, stačí si přečíst celou diskuzi v příslušném článku, která začala někdy v půlce prosince loni a končila v lednu. I tam jsem ti jasně napsal, že hovořím o závodnících chlapech (neboť já rozlišuji mužský a ženský rod a kdybych mluvil o ženách použil bych termín závodnice) a nikoliv o Lucii tak si to pořád nevztahuj a pořádně si přečti co jsem pod tím článkem napsal.
Vlkodpovědět 
     Re: Manažerské pochybení19:26:00 23.06.2009
Vlku, to znamená, že slovo chlapa v ČHS neplatí?
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Manažerské pochybení07:22:26 24.06.2009
Sazka už platí zase jinak? Ten mýtus, že Sazka dává peníze na a podle závodů kdysi padl, poté co jsme se dozvěděli, ža dává na mnoství členů svazu.
Ona to změnila?

BTW. Manažérské pochybení. Ve spolcích jako je ČHS často funguje mnoho věcí na slovní dohodu bez podpisu. Jako "manažér" v něčem obdobném ČHS (co do velikosti, typu... prostě o.s.) si dovedu stěží představit, že si se spolupracovníky vzájemně podepisujeme záruky. Ovšem také si nedovedu představit, že se pak mlátíme po hlavách přes web, pravda.
Z toho co každou chvíli vyleze to jaksi vypadá, že celý poblém je v tom, že se lidé v našem závodním lezením nějak, jaksi nemají v lásce. Najměnte schopného mediátora (to je člověk co se snaží srovnat rozhádaný lidi) místo mediálního mluvky, no...
Dagodpovědět 
      Re: Manažerské pochybení + mediátor vyjde levnějc08:53:51 25.06.2009
A madiátor vyjde levnějc než mediální muvtí ;-)
Ovšem pro obraz svazu navenek by určitě udělal přinejmenším stejně :-)))) Kdyby teda zafungoval a nepralo se kdeco přes web :-)
Anebo třeba zrušit závodní komise...
odpovědět 
    Re: Manažerské pochybení17:34:01 23.06.2009
Nezlob se Libore, ale tentokrát Ti nemohu dát za pravdu. Podle toho všeho, co tady bylo napsáno to na mě jako na nezaujatého pozorovatele opravdu působí tak, že chyba byla víceméně na Tvé straně. Protože dle všech předložených výpovědí skutečně Lucka dostala to, co jí p. Pražák slíbil. Její nominace je pořád jasná. Pokud Ti slíbil nějaké peníze, ještě nikde nebyl vidět žádný důkaz. Kromě toho, že to Ty tvrdíš. Na místě VV a Simony bych asi postupoval naprosto stejně. Jen na vysvětlenou. Nemám nic proti Tobě ani proti Tvé rodině. Naopak Lucce fandím, protože krom toho, že je skvělou závodnicí je také krásnou ženou a rozhodně si zaslouží nejen nominaci, ale také tolik diskutované proplacení nákladů. A ještě jeden poznatek. připadá mi to, že Ty sám jí nevěříš, protože jinak by Ti tolik nevadily ty tvrdé podmínky. Ale protože se ohrazuješ proti tomu, za jakých podmínek jí budou náklady proplaceny, vypadá to, že nevěříš, že má na to v první osmičce skončit. Já si myslím, že i přes to, jak je všestranná má na to mezi prvními skončit a budu jí také držet palce aby se jí to povedlo.
???odpovědět 
    Re: Mana žernapi ču18:09:43 23.06.2009
Pravda, byznys je byznys! Vlk nejzlejší!
vyměnit fotku! ZDE:
http://www.zlobastream.cz/ photo_detail.php?id=416
Chci tam Vlka! Na svetě není místo pro ubrečený neschopný manažery. Hrozo tvá tklivá struna je z hovna upletená, už na ní nebrnkej, smrdí všude okolo.


pcheodpovědět 
   Re: Manažerské pochybení17:17:20 23.06.2009
Souhlasím s Tebou Vlku v tom, že spoléhání se na ústní příslib lze vykládat jako manažerské pochybení a je to zásadní věc. (Nicméně zároveň rozumím tomu, že jsou lidé, pro které taky existuje něco jako čestné slovo a plnění slibů. A doufal bych, že v lezení jich bude víc než jinde. Ale asi není, jak tak vidím.) V žádném případě ale nemůžu souhlasit s tím, že je to jediná zásadní věc která se stala. Způsob obsazování komisí o kterém píšu výš mi přijde jako mnohem závažnější problém. Plně v režii VV. Bohužel.
Hrochodpovědět 
    Re: Manažerské pochybení22:01:05 23.06.2009
Promiň, že jsem v tomto chaosu zřejmě někde výše opoměl dotaz tohoto typu. Výběry jsou samozřejmě normálně transparentní. Na pozici předsedy komise závodního lezení dospělých se hlásili tři uchazeči:
Jan Zozulák
Bobr
Simona Rajfová
Simona Rajfová jasně zvýtězila se svými zkušenostmi, ačkoli po dlouhé diskuzi mezi členy VV. Otevřeně přiznám, že jsem byl proti právě kvůli příbuzenskému vztahu k reprezentantce, ale dnes mám pocit, že volba byla správná.
Ještě někdo někde píše o mlžení v souvislosti s mými vyjádřeními. Na svůj názor má samozřejmě právo, rád bych ale v té souvislosti uvedl, že se pouze snažím držet tématu neshody, kterou řešil VV. Proto se záměrně nevjadřuji k vlastním nominačním kritériím, neboť ty předmětem sporu nebyly s výjimkou osmého (rychlost) verzus dvanáctého místa (bouldery a obtížnost).
Petr Reschodpovědět 
     Re: Manažerské pochybení23:49:20 23.06.2009
"Simona Rajfová jasně zvýtězila se svými zkušenostmi, ačkoli po dlouhé diskuzi mezi členy VV. ... dnes mám pocit, že volba byla správná."
Komentovat snad vlastně ani netřeba. Ve světle ostatního, co se zde lze dočíst. (Od éry "starého" VV se nezměnilo nic. Respektive pouze osoby, a to ne zcela. Princip "my-hoši-co-spolu-mluvíme" zůstává. Značná dávka diletantismu rovněž.) Budiž. Je pět minut po dvanácté. Bye, bye ČHS.
Hrochodpovědět 
      Re: Manažerské pochybení09:10:53 24.06.2009
V čem vidíš ten diletantismus?
odpovědět 
      Re: Manažerské pochybení09:10:58 24.06.2009
Ahoj Hrochu, asi si nerozumíme, pokusím se to tedy uvést na pravou míru. VV v zásadě (až na jeden bod - viz níže) nerozhodoval o nominačních pravidlech, která stanovila Simona Rajfová. Toto se snaží ex post vložit do našeho rozhodnutí Libor Hroza starší a bohužel se mu to daří. VV rozhodoval o třech věcech, byly předmětem zápisu ze schůzky v Brně a které také stojí výše. Pro úplnnost zopakuji:
1) věc uznání pravidel, která stanovil Jindřich Pražák - Libor Hroza starší (dále LH) požadoval uznání rozhodnutí minulého předsedy - VV požadavek uznal
2) věc hrazení nákladů v případě umístění na MS: v Číně, LH požadoval, aby byly rovné podmínky pro rychlost jako pro bouldering a obtížnost. VV uznal argumenty Simony Rajfové, která předložila podrobné statistiky účasti na těchto závodech (viz příloha zápisu na stránkách Svazu).
3) požadavek LH na doplnění komise o třetího člena - bylo učiněno a komise doplněna zkušeným Pavlem Hessem z Liberce
V podstatě tedy nebylo LH vyhověno pouze v bodě 2) - hrazení nákladů v případě umístění
a) bouldering, obtížnost do 12.místa
b) rychlost do 8.místa
Na základě tohoto rozhodnutí se strhla celá tato kampaň, kde padá řada nových argumentů, které neměl VV v době rozhodování k dispozici.
Simony Rajfová se zatím pere s finanční krizí (nikoli tou obecnou, ale tou svazovou) - viz náklady na jednoho reprezentanta do Číny (viz výše zde v komentářích) a splnila požadavek doplnění člena komise. Z tohoto pohledu nemám jako člen VV problém s ní nadále spolupracovat, neboť respektovala rozhodnutí VV.
Znovu opakuji, s tímto rozhodnutím absolutně nesouvisí nové argumenty, které jsou zde použity.
Petr Reschodpovědět 
       Re: Manažerské pochybení09:25:23 24.06.2009
Petře zase lžeš! Zdenek Hrubý měl všechnu korespondenci kolem tohohle případu. Momentálně ja k nahlědnutí na h o r y d o ly. A každý z ní pochopí že Pražákovou nominací jsem myslel já i S. Rajfová proplacení nákladů na MS. Proto byla S. Rajfová tak proti Pražákově nominaci. A VV, aby zůstal čistý do toho vnesl tohohle prasopsa, tím že uznal Pražákovu nominaci, ale i podmínky S. Rajfové. Holt jste šikovní manažeři.
Libor Hrozaodpovědět 
        Re: Manažerské pochybení10:19:32 24.06.2009
Libore, nyní píši jako jeden ze členů VV, nikoli jako předseda mediální komise.
Ještě jednou jsem zpětně pročítal veškerou korespondenci směrovanou k VV, abych měl čisté svědomí (nepročítal jsem soukromou korespondenci mezi tebou a Simonou), ale o zpochybnění nereálných termínů v nich není ani slovo. Čestně prohlašuji, že jsem se o těchto termínech dozvěděl poprvé z článku "Vlk se nažral...". Jako člen VV jsem tedy rozhodoval na základě dostupných informací, prvotním dokumentem byl pro mě zápis ze schůzky, protože právě ona schůzka a neshoda z ní vyplývající byla podnětem pro to, že se VV vůbec celou kauzou zabýval. Znovu opakuji, že VV není rozhodčím orgánem ČHS a rozhodně nechce takto ani působit. Množství mailů sms a telefonátů, které jsi na jednotlivé členy VV adresova, mohlo být v tomto směru kontraproduktivní. Vymohl jsi si sice to, že VV na sebe roli rozhodčího orgánu vzal, ale zároveň si nedodal jasně srozumitelné požadavky. Za sebe tedy naposledy prohlašuji (a mám čisté svědomí), že kolize termínů závodů mi nebyla známa a při svém rozhodování jsem na ní nepohlížel. Myslím, že i oficiální stanovisko VV k této kauze jasně ukazuje, co bylo skutečným posuzovaným předmětem sporu a v čem VV skutečně rozhodl. O termínech nominačních závodů tam není ani slůvko. Pokud z této možná pro tebe nové informace vyvodíš nějaké závěry, přehodnotíš svůj postup a postoj k ČHS, budu jedině rád.
Jako předseda mediální komise můsím pouze zopakovat, že základním dokumentem pro rozhodování VV byl zápis z jednání v Brně.
Petr Reschodpovědět 
         Re: Manažerské pochybení10:31:08 24.06.2009
Jenom ještě malé doplnění: proto jsou k zápisu k VV přiloženy pouze dokumenty, které byly oněmi oficiálními, jež sloužily jako podklad pro rozhodování. Doufám, že uznáš, že VV nemůže rozhodovat na základě desítek mailů, telefonátů a sms, které jsi za tímto účelem poslal, ale musí se držet něčeho oficiálního. Proto jsme také iniciovaly onu smírčí schůzku v Brně.
Petr Reschodpovědět 
       Re: Manažerské pochybení09:41:01 24.06.2009
Kristovanoho. Řeč je o obecnejch skutečnostech. Nejdřív jmenujete vedoucím komise (při výběru ze tří lidí) matku reprezentantky, navíc obchodního partnera člena VV (závodění nesleduju, ale že Rajče znamená Rajfovi-Čermák vim). Ta po svým jmenování přibere do komise dalšího aktivního reprezentanta, pak vyhlásí jako nominační závody na který končilo přihlašování před čtyřmi dny a na druhý ten samej den. Nicméně volba byla jistě správná, zatleskáme a aby se to jen drobně poopravilo, tak někoho do komise přidáme. (Škoda, že ne Libora Hrozu ml., aby se to vyrovnalo.) Vlk tady deklaruje, jakej je tvrdej manažer, ale tohle kdyby předvedl někde ve firmě, tak ho vylejou i v Čechistánu. Nene. Tomuhle Kocourkovu ať přispívá někdo jinej. Stejně toho nejvíc nalezu ve Frankenjuře, tak jim radši přispěju tam. Mějte se krásně, jdu dělat něco produktivního. Venku prší, lízt se nedá.
Hrochodpovědět 
        Re: Manažerské pochybení10:25:08 24.06.2009
Ještě jednou opakuji: VV nerozhodoval na základě nějakých termínů, ale na základě neshod, které byly uvedeny v zápisu ze smírčí schůzky v Brně. Z něj vyvodil důsledky a případné úkoly pro předsedkyni komise. Ta své úkoly splnila. Fakt, že se tu objevují nějaké termíny, které Libor Hroza zpochybňuje, nebral, alespoň já to tak chápu, v potaz. Libor Hroza z mého pohledu zřejmě neúplně formuloval své požadavky. Viz také odpověď jemu o kousek výše.
Petr Reschodpovědět 
     Re: Manažerské pochybení18:15:33 24.06.2009
tys také zvÝtězil. :)))))
odpovědět 
   Re: Manažerské pochybení17:31:28 23.06.2009
Tak toto je od Vás hodně drsný nebo sprostý? Pan Resch se aspoň snaží mlžit (a nemá z toho evidentně dobrý pocit). Ale aspoň nelže.

Co však předvádíte Vy, to je silná káva. Není žádným problémem udělat v podnikání z partnera úplného pitomce. Zejména když věří, že ústní dohoda platí. Pochopil bych i motivaci, i když to rozhodně není můj šálek kávy. Nemám to zapotřebí.

Ovšem předvádět toto jako člen občanského sdružení a ještě s takovým ironickým gustem, no coment. Vy jste u mě ztratil určitý kredit, který jsem vůči Vám měl. Asi to skutečně máte zapotřebí.
nečlen ČHSodpovědět 
    Re: Manažerské pochybení18:17:52 23.06.2009
Jen by mně zajímalo , proč se Jindra dohodl jen s Luckou .
taky nečlenodpovědět 
    Re: Manažerské pochybení18:50:05 23.06.2009
Pokud vezmu do úvahy probírané kauzy s p.Hrozou zde na Lezci a to nejen tuto poslední,tak nechápu jak může někdo dávat rovnítko mezi čestné slovo a p.Hrozu. Nikdo není dokonalý ani p.Hroza,ale tato vlastnost mu evidentně vadí pouze na ostatních. A že si může za věci tak jak jsou,zejména svým jednáním,je celkem snadné pochopit.Pokud chce dělat někomu manažera-obávám se,že není ten nejpovolanější.Škoda,Lucka by si to jistě zasloužila.
Honzaodpovědět 
    Nominační kritéria19:15:48 23.06.2009
Nelze vyhlásit nominační kritéria na víc než jeden rok.Má to mnoho důvodů.
Mění se počet reprezentantů a jejich MOMENTÁLNÍ výkonost.Mění se počet závodů a lokality v nichž jsou pořádány.Mění se finanční náročnost závodů,bez ohledu na schválený rozpočet.Vyhlášení nominačních kriterií je plně v kompetenci dané komise ,která také nese zodpovědnost.
Našim reprezentantům (předpokládám,že už mají zbaleno)přeji soustředěnost na výkon a aby se nemuseli zabývat ..........to nechte na těch kteří v tom mají celoživotní praxi.
Jura.Čermákodpovědět 
     Re: Nominační kritéria21:48:09 23.06.2009
Určitě Vám do toho nebudu radit. Znám lidi s celoživotní praxí, kteří jsou diletanty ve svých oborech.
Lze vyhlásit nesplnitelná nominační kriteria?
Cituji: "Mění se finanční náročnost závodů,bez ohledu na schválený rozpočet." Tento argument nebyl nikde zmíněn.
Cituji: "Vyhlášení nominačních kriterií je plně v kompetenci dané komise ,která také nese zodpovědnost."
Kdo a za jakých podmínek komise odstoupí?
milanodpovědět 
      Re: Nominační kritéria14:04:11 24.06.2009
Milane -odvolat vedoucího komise může VV a pochopitelně Valná Hromada.Komise se může taky rozpustit sama což se po nápadně podobné masáži povedlo vloni.
Jura Čermákodpovědět 
     Re: Nominační kritéria22:06:06 23.06.2009
A právě tenhle tvůj názor dělá největší zlo v nominacích na závody. Tvá potřeba nominace pořád měnit vyústí ve zmatek. Jsi co se týče právního cítění úplnej diletant a pořád bys chtěl určovat jak to má být. Vždyť si vzpomeň na to jak si během závodu změnil systém odměňování závodníků. A když se ukázalo, že jsi chyboval , napsal jsi že se stala chybka...
Libor Hrozaodpovědět 
      Re: Nominační kritéria12:03:13 24.06.2009
Na tvém místě bych sem tu minulost raději netahal a o právním cítění jsi už přesvědčil mnoho lidí. Já si alespoŇ na právníka nehraju,ono se totiž s lidmi dá i domluvit.
O snížení prizemoney rozhodla komise podle čl.11 prováděcích předpisů a to z důvodu účasti třech závodnic z nichž jedna rychlolezkyně nedolezla ani nahoru.TO,že jsi dosáhl svého byla jen a jen dobrá vůle Tomáše Rakoviče.Ten ti taky vadil právě tak jako Vomáčko,Kyslík,Solanský,Kadlec,Lipenská a Rajfová.
Řešením by byla loď......
Jura Čermákodpovědět 
       Závodnická komise není důvěryhodná dlouhodobě16:21:23 24.06.2009
Jenom pro pořádek: Vomáčko si nechal z repre nějaké peníze na opravu podlahy, Kadlec rozjel lobbying na peníze pro závodníky na úkor členské základny (a když vedl dětskou repre, nechal se nafilmovat na swingersparty), Solanský junior kradl ostatním lezcům, Lipenská je životní družka reprezentanta a Rajfová je matka ambicozní závodnice. Už jen z tohoto povrchního výčtu vyplývá, že důvěryhodnost není silnou stránkou závodnické komise. Není divu, že si jednotlivé skupiny navzájem nevěří a dělají na sebe podrazy.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Závodnická komise není důvěryhodná dlouhodobě16:33:32 24.06.2009
Jojo duveryhodnost je treba budovat porad kdyz jednou nekdo zalze nebo kdyz slouzi spatnejm panum tak uz mu pak obvykle nikdo moc neveri a kdyz na stejny prohresky u nekoho jinyho upozorni tak se lidem vedsinou vnucuje myslenka ze by si dotycny mel predevsim zamect pred vlastnim prahem.
Filipoodpovědět 
        Re: Závodnická komise není důvěryhodná dlouhodobě22:08:05 24.06.2009
To je ale tvůj výčet. Zapoměl si tu uvést svoji minulost u vojenské kontrarozvědky.
STBodpovědět 
         Re: Závodnická komise není důvěryhodná dlouhodobě22:58:13 24.06.2009
Nikdy jsem svoji minulost neskrýval. Co má společného se závodnickou komisí ČHS? (A propos - takové malé anonymní udáníčko bylo vždycky nejlepším prostředkem v totalitních režimech - pamatuji si socialismus, ale moji prarodiče říkali to samé o nacismu.)
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Závodnická komise není důvěryhodná dlouhodobě09:01:42 25.06.2009
Toho Kadlece na grupáči si měl taky na udání, viď?
odpovědět 
           Re: Závodnická komise není důvěryhodná dlouhodobě10:08:46 25.06.2009
A jak myslíš, že jinak novináři pracují? Od někoho se něco dozvědí, a pak teprve zjistí, o co jde, dají to do souvislostí a přežvýkají do stravitelné podoby pro své čtenáře.
Kuba Turekodpovědět 
            STB????!!!!!12:58:38 25.06.2009
pokud byl nekdo u STB tak je to SMEJD, a mel by se vytesnit z techto rad . Novinar parcuje na UDANI ??? Jen ten od STB .
odpovědět 
             Re: STB????!!!!!13:04:21 25.06.2009
Anonymní (Šmejde?). Jak si tedy jinak představuješ, že začíná naprostá většina kauz v médiích všude na světě?
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Závodnická komise není důvěryhodná dlouhodobě23:05:28 24.06.2009
Nepatřím do fanklubu Kuby Turka, ale tenhle výkřik je ubohost. Minulost K.T. nemá s důvěryhodností závodnické komise společného naprosto nic.
Robertodpovědět 
          Re: Závodnická komise není důvěryhodná dlouhodobě09:12:40 25.06.2009
a navíc tady předvedl, že je opravdu dobrej bleskovej novinář. Ten výčet a souvislosti... Kdyby to ještě zhustil do titulku ("Jeden kradl, druhý točí porno"), byl by to fakt špičkový popisek k fotce na titulce.
Profík.
odpovědět 
        Re: Závodnická komise není důvěryhodná dlouhodobě09:02:51 25.06.2009
Kuba má paměť jako slon:

Jenom pro pořádek: Vomáčko si nechal z repre nějaké peníze na opravu podlahy, Kadlec rozjel lobbying na peníze pro závodníky na úkor členské základny (a když vedl dětskou repre, nechal se nafilmovat na swingersparty), Solanský junior kradl ostatním lezcům, Lipenská je životní družka reprezentanta a Rajfová je matka ambicozní závodnice. Už jen z tohoto povrchního výčtu vyplývá, že důvěryhodnost není silnou stránkou závodnické komise. Není divu, že si jednotlivé skupiny navzájem nevěří a dělají na sebe podrazy.

:-))))
odpovědět 
         Re: Závodnická komise není důvěryhodná dlouhodobě10:12:40 25.06.2009
Nemusíš mít moc dobrou paměť, abys věděl, že něco není v pořádku. Stačí zalovit ve vyhledávačích tady na Lezci, případně na HD a Horosvazu.
Kuba Turekodpovědět 
       Re: Nominační kritéria07:20:25 25.06.2009
Juro, ty tady mateš čtenáře.Ty tady lžeš i členům Čhs jako člen VV Čhs. Žádný článek 11 prováděcích předpisů ve kterém by se psalo, že je možné snížit finanční odměmu závodníkům v té době neexistoval.Naopak v prováděcích předpisech se psalo že je povinnost finanční odměmu vyplatit a i přesně v jaké výši.O množství účastníků tam nebyla ani zmínka.Člen VV a takhle lhát.Nebo bys ten článek 11 mohl tady citovat?
Libor Hrozaodpovědět 
     Re: Nominační kritéria13:49:04 24.06.2009
Dokážu pochopit, že nominace nemusí znamenat v důsledku hrzení nákladů na letenku a ubytování pro naše reprezentanty (i když to tak obvykle nebývá). Dokážu pochopit, že si Libor tento pojem vyložil chybně a vzniklo nedorozumění. Co mi teda hlava nebere je to, proč ostatní nemají stejné podmínky jako Lucie? ... Mám na mysli zpětné proplacení nákladů. Svaz by mohl ušetřit ještě více, když je to prioritou a peníze jsou tak velký problém. Proč nejsou podmínky stejné pro všechny?
Může mi na tuhle jednoduchou otázku někdo odpovědět?
Hanušodpovědět 
   Re: Manažerské pochybení18:41:56 23.06.2009
když se odprostím od osobního podtextu Vlkova komentáře, tak s ním musím v jedné věci souhlasit. P. Pražák se měl v obdobně významných případech vyjádřovat konkrétně (konkrétně definovat). V případě, že tak neučinil, tak to po něm měl požadovat Libor (vždyť jde jen o peníze) - tím se dostávám zpět k předchozím komentářům, že vše začalo (nevědomně?) u p. Pražáka a dalo prostor ke špatným interpretacím či k zneužití jeho příslibu nominace...
Jirkaodpovědět 
   Re: Manažerské pochybení10:05:20 24.06.2009
hele, nerozumim tomu a prosím tě, Vlku, abys mi to vysvětlil. jste teda parta ochotníků a nadšenců, kteří něco dělají ve svém volném čase a fungují zde nějaká nepsaná pravidla, třeba že se stojí za svým slovem a za slovem předchůdce ve funkci? anebo jste parta manažerů? oukej, ale potom se sakra nedivte, že na vás budou požadavky jako na manažery.

ostatně, obchodní partneři se dělí na ty, s kterými je nutno dělat zápis a na ty, kde z důvodu minulé a budoucí spolupráce slovo platí.
Lukas B.odpovědět 
    Re: Manažerské pochybení11:29:02 24.06.2009
Možná to bylo přátelské varování??? Že až přijdeš za "kamarády na laně" na čeháes, máš si ssebou vzít právníka a sepsat smlouvu s dodatky, penále za nedodržení smlouvy a tak.
Dagodpovědět 
     Re: Manažerské pochybení14:52:52 24.06.2009
Na čéháes se můžu tak leda vysr... skoro lituju, že jsem tenhle humus pročet.
(Hroza je asi prchlivej cholerik a prudič, ale bude mít hodně pravdy.)
K čertu se všema závodama a jejich ambicema.
odpovědět 
      Re: Manažerské pochybení08:59:10 25.06.2009
"(Hroza je asi prchlivej cholerik a prudič, ale bude mít hodně pravdy.)"
tak nějak to bude
odpovědět 
       Nejlepší menažér09:10:33 25.06.2009
Nejlepší menažér je podle mýho Baloun, ten se dokáže postarat i vo menáž těch druhejch. Obětavej chlapík.

Nějak z toho už vybruslete, aby se Vlk nažral a Hroza zůstala celá...
Papoušodpovědět 

 Shrnutí18:13:02 23.06.2009
No já bych to (nezaujaťě) viděl asi takhle. Pan Hroza si (možná, nebo jeden z nich mlží?) nerozuměli s panem Pražákem ohledně nominace a placení zájezdu. Jeden myslel jen nominaci, druhý už počítal peníze na letenky. Pak do toho přišla paní Rajfová a určila naprosto (jestli je trenérka ať už čehokoliv) nesmyslné podmínky nominace pro slečnu Lucku. Za to by jí měli z té komise vyhodit!(ať padne aspoň jedna hlava) To by mě taky naštvalo. (ale asi už v dubnu, proč až teď?) A teď je z toho zapekitá situace a nikdo neustoupí a svou chybu neuzná...
Jiraodpovědět 
 Ostatní20:10:03 23.06.2009
Mám jeden konkrétní dotaz: Ti ostatní co tam jedou, mají cestovní výdaje placený, nebo mají podobné podmínky ohledně umístění? Díky za odpověď.
D.odpovědět 
  Re: Ostatní21:19:30 23.06.2009
Placene
climberodpovědět 
   Re: Ostatní07:38:18 24.06.2009
Jaký je k tomu důvod ?
odpovědět 
    Re: Ostatní09:12:56 24.06.2009
Důvod je uveden ve stanovisku - Mráza je harzený dlouhodobě díky kontinuální výkonnosti, Adam Ondra a Libor hroza splnili kritéria pro toto hrazení.
Petr eschodpovědět 
     Re: Ostatní12:16:02 24.06.2009
Díky za odpověď, myslím, že tato kauza se netýká jen závodníků, ale každého člena ČHS. Osobně se kloním v názoru a stanovisku VV.
D.odpovědět 
     Re: Ostatní12:23:35 24.06.2009
To se mi zdá správné . Tak v čem je problém ? Proč tolik vášní ?
odpovědět 
 Re: Shrnutí12:28:10 24.06.2009
Nikde jsem žádná pravidla týkající se pouze Lucie Hrozové nečetl . Pokukud jim rozumím , týkají se všech závodníků . V tom se budeš asi mýlit .
odpovědět 

 Spása nebeská20:08:32 23.06.2009
čeká toho, kdož Boha vzývá a k němu po skále kvapí.
Amen
Pletánekodpovědět 
 Re: Spása nebeská22:27:58 23.06.2009
Pravdu díš, můj neobřezaný synu... Pouze po skále v barvě ponožek Svatého Otce vede cesta do nebe k mé i Tvé blízkosti... Nebudou přizvání do království mého ti, kdož zneužívají hmot nepřírodních k potěše své a páchání rozkoší povrchních...
Vytrvej ve své víře a hůl má tě bude i nadále provázet v údolí stínů diskuzí na Lezci, můj Pletánku sladký...
Náhodou na Zemi...odpovědět 
  Re: Spása nebeská01:33:51 24.06.2009
to je dobrýýýý
andílekodpovědět 

 Stanovisko stanujícího satana pod Satanem07:51:28 24.06.2009
Kůwa, kluci a holky závodnický, nehrabe Vám trochu? Nic ve zlým, ale stařeček, vzpomínající na svůj dávný hrdinský čin, vylezení V+ div né óóóes a podobné, Vám snad ani ten Váš svět nezávidí.
Když se dostanete k sobě, tak se poperete a píšete o tom nééé moc povedené čtyřlístkové pohádky, emotivní články na webu jeden za druhým z druhý strany, nebo kolik je těch stran... Abychom se v tom zvorijentovali, ať nějakej manažééér, ty to uměj, udělá ňákýho pavouka, kdo s kým proti komu, tyhlecty venovo tentononc třeba.
Takhle aby se v tom prase vyznalo. Teda já jsem prase velký, ale stejně se v to nevyznám.
Dagodpovědět 
 Satan si mne ruce13:20:14 24.06.2009
Lucka je vcelku ticha a prijemna slecna, hele Dagu nemuze za to ze je fakt dobra lezkyne:) A ze dostala omylem tecku od Mrazy, je spis usmevny. Zavodnici sou taky jen lidi. Me by treba zajimalo (vazne) co si mysli Lucka sama, jenze to se nejen pro ten lomoz co tu predvadi ambiciozni rodic Libor stejne nedoslechnem, he.
lacoodpovědět 
  Re: Satan si mne ruce16:06:14 24.06.2009
Tak dobře .Bude to jak chcete.
Lucka je krásné,chytrá,úžasná,skromná,má výborného taťku, který všechno ví a všude byl.Je to prostě vzorovka.Jen tak dál.Není to cesta do hrobu.
????odpovědět 
   Re: Satan si mne ruce17:55:00 24.06.2009
teeda, pani votaznikova???? Kde to ma hlavu a patu.
Sem chtelo vedet nazor Lucky... treba do Ciny vubec nechce a radsi by jela do Bibione na plaz.
Tady rict cokoliv je jak rejpnout do vosiho hnizda, ty taky nemyslej a hned utoci. co sem rekl? cekal bych ze mi starej Hroza rekne ze sem zlej (nebo tak neco, asi sem ale malo zlej:(, chci bejt zlej aspon jako Zed nebo aspon Vlk:)) ale ze to veme Mrs* ???? (podle me ses buchta) jako zastani jedny strany proti druhy, to je zajimavy jev. no nic sem radeji nechodit...
lacoodpovědět 

 Komentář co všechno vyřeší15:33:01 24.06.2009
Ahoj, hele, hele, hele, hlavne tedy jednoho hodne diskutujiciho prispevatele, chtel jsem se jako zeptat na jednu zasadni vec, ktera tady tedy jako dost zapadla, a me by jako fakt dost zajimala. O kolika penezich se tady vlastne jako bavime? letenka a trihvezdickovej hotel v Cine to jsou miliony korun? hele pratele, kamaradi, co takhle vyhlasit jako takovou mensi verejnou sbirku. Bude se jmenovat: lezeni za cinskou zdi (jako mysleno ne tou z preklizky). Financni prostredky budou pouzity na nakup zpatecni letenky Praha/Peking a hotelu s polopenzi (mysleno rani snidane). No a ze zbytku, jako bonus bych si dovolil navrhnout, zakoupeni dvou beden, pokud mozno, ucinnych sedativ (leky na uklidneni). Preji vsem zucastnenym silnou karmu (po snidani hlavne), silny nervy, silny prsty, silny rodinny vazby, silny konflikty zajmu 
Jakub Sodpovědět 

 Závěr15:57:13 24.06.2009
Já z toho tedy, když už jsem se tím sajrajtem, pročetl, že jediný závěr je, že si tady pan Hroza snaží mediálním tlakem vynutit něco, co mu "možná kdysi někdo ústně slíbil", a to ještě dle jeho verze případu.

Jinak souhlas s Vlkem (mimořádně), pokud si někdo hraje na "manažera sportovce", měl by to dělat alespoň na úrovni na jaké se to obvykle dělá. A pokud něco nevyjedná, nezajistí nebo na to nemá doklady, prostě to nezvládl a nikomu jinému se za to nadávat nedá. 

Rozhodně by ale bylo špatně, kdyby se to obrátilo proti L. Hrozové, která nepochybně umí.
Juraodpovědět 
 Re: Závěr17:11:38 24.06.2009
Na mne ten sajrajt dělá leda dojem / závěr, že v CHS je neskutečnej bordel. Pro zlepšení obrazu doporučuju se kouknout na hory doly.
To vše je mi nicméně hoodně na háku.
taky neclenodpovědět 
  Re: Závěr19:16:59 24.06.2009
Tos to teda rozsekl . Tam ti na objednávku napíšou cokoliv .
odpovědět 
   Re: Závěr23:01:50 24.06.2009
Tenhle příspěvek je podle mne mimo. Na hory doly jsou k této věci rozhovory - které říkají to co tázaní chtěli říci - a stejnopisy vzájemné korespondence zúčastněných. Autorský podíl serveru/zásah ze strany redakce je evidentně minimální.
Robertodpovědět 
   Re: Závěr00:28:04 25.06.2009
Nikdy jsme nic na objednávku v HD nenapsali. Kdyby tomu tak bylo, mohli jsme ušetřit peníze za mnoho soudů a právnických tahanic. Také jsme mohli vydělat daleko víc peněz na inzerci.
Kuba Turekodpovědět 

 Abych měl jistotu....20:24:25 24.06.2009
Abych měl jistotu, tak se Tě tady Petře Reši ptám? A prosím o odpověď. Shodneme se na tom, že podle Jindry pražáka Lucka byla nominovaná na MS a už se nemusela účastnit jiných nominačních závodů. Z toho vyplívá, že byla v jakém si Pražákově A týmu. A ostatním závodníkům J. Pražák měl teprve sdělit, jak se mohou na MS nominovat? Shodneme se na tomto popisu celé situace ? Nebo máš k tomuto nějaké výhrady?
Libor Hrozaodpovědět 
 Re: Abych měl jistotu....21:06:31 24.06.2009
Libore Hrozo,
vskutku myslíš, že tohleto ptaní se pomocí 120 různých příspěvků poházených po webové stránce je optimální způsob komunikace? Vždyť ani Ty sám ty odpovědi nečteš - jinak bys z jedné z mnoha výše uvedených odpovědí věděl, že zmiňovaný Petr se jmenuje Resch (předpokládám samozřejmě, že toto spíše urážlivé komolení jména neděláš záměrně).
Ondřejodpovědět 
  Re: Abych měl jistotu....21:26:57 24.06.2009
Tak to se moc omlouvám. Doopravdy to není nic osobního. Ještě jednou se omlouvám.
Libor Hrozaodpovědět 
  Re: Abych měl jistotu....22:58:01 24.06.2009
Podle mne Libor ty odpovědi čte. Ovšem má, tak jako bohužel řada jiných pisatelů na téhle stránce, problémy s písmenkama. U koho je to skutečně dysortografie, u koho lajdáckost (kterou řada lidí včetně mne interpretuje jako jistou nezdvořilost) a u koho znalostní nedostatek, to se takhle nedá říct. Sám už se v současné době radši zdržuju soudů v tomhle směru.
Jinak souhlasím s tím, že webová diskuse, zvlášť tohohle typu, není ideální způsob komunikace. V tomhle případě to ale takto, jak se mi zdá, spontánně vykrystalizovalo. Obě strany si předtím dopisovaly (mimochodem docela kultivovaně, viz hory doly), i se (některé) scházely - a nevyřešilo se to.
Robertodpovědět 
  Re: Abych měl jistotu....23:47:36 24.06.2009
Ze začátku této debaty jsem měl upřímnou radost, že se mě to už netýká. Čím déle to tady čtu, tak mám pocit, že bych k tomu měl něco říct.
Nevím sice, proč Ti Jindra slíbil automatickou nominaci Lucky na MS. Docela si dovedu představit, jaký jsi na něj vyvinul nátlak. Možná i proto tady do teď Jindra nevystoupil a nezastal se Tě. To jsou však pouhé spekulace.
Rád bych se tu zastal Simony, kterou napadáš ze zaujatosti. Kdybych totiž zůstal ve funkci předsedy komise já, tak bych Lucce automaticky nominaci také nedal. Pokud má mít někdo nominaci jistou bez kvalifikace, musí podle mého názoru patřit k absolutní světové špičce. Pro letošní rok jako špičku vidím pouze Mrázu . Stavět Lucku na stejnou úroveň s Mrázou je pošetilost. Lucka je sice nadějná, ale ke světové špičce má ještě dost daleko. Ve worldrankingu na rychlost je v současné době na 21 místě se ziskem 23 a ztrátou na první 304 bodů.

4. místo na ME v roce 2008 je sice skvělé, ale je to ojedinělý výsledek. Navíc si vzpomínám na naší schůzku u Tebe na stěně těsně po ME. To jsi měl zcela jiný problém. Tenkrát pro změnu ublížili pořadatelé ME Liborovi, protože podle Tvého názoru postavili jednu cestu standardní (lehčí)a druhou nestandardní(těžší). Tenkrát jsi mi jasně řekl, že by Lucka na 4. místo neměla . Jen měla štěstí, že si vylosovala standardní (lehčí) cestu. Prase aby se v to vyznalo - viď
odpovědět 
   Re: Abych měl jistotu....23:54:01 24.06.2009
Nějak jsem se zapomněl podepsat.
Omlouvám se
Tomáš Rakovičodpovědět 
    Ryba smrdí od hlavy00:41:54 25.06.2009
Celé lezecké závodění je mi osobně šumafuk stejně jako překližkové dovádění, ale když už jsem jednou v tomhle spolku, tak bych chtěl jasná a jednoduchá nominační kritéria, která budou platit nejméně celé tréningové období (asi rok?), ale raději na mnoho let dopředu. Když je to jednou tak a podruhé jinak, jednou se něco zapomene uveřejnit, podruhé se něco změní, potřetí si někdo s někým nerozumí, tak je to hodně nedůvěryhodné. Myslím, že celá debata začala tak někdy před měsícem, kdy se prosáklo, že by mladá Rajfová eventuelně mohla odletět na MS v Číně, což by byl samozřejmě holý nesmysl. Pak se ukázalo, že jsou asi nominovaní tři lidé Mráza-Adam-Lucka. O pár dní později vyšlo najevo, že vlastně ještě Libor junior, ale Lucka asi ne. A pak se někdo někde s někým scházel a dopisoval, aby si to vyjasnili a vylobbovali. To je ale úplně špatně. A můžou za to lidé z vedení komise soutěžního lezení a také jejich nadřízení z Výkonného výboru a hlavně předseda. Ryba prostě smrdí od hlavy.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Ryba smrdí od hlavy07:49:59 25.06.2009
Ty jseš proti té mladé Rajfové nějak zaujatej . Já teda vím , že na MS v Číně nikdy jet nechtěla . Už loni plánovala Ameriku .
Frantaodpovědět 
      Re: Ryba smrdí od hlavy09:29:26 25.06.2009
podle toho, co psal v komentarich pred casem Rajf, tak Silva nemela loni v planu jet ani na MS v Sydney, pry to byl pro ni zavod navic, ale kdyz tedy ta komise mladeze ji uz omylem koupila letenku, tak co se dalo delat jineho, nez tam letet,ze?
odpovědět 
      Re: Ryba smrdí od hlavy10:01:31 25.06.2009
Ale nééé. Závodníky nominuje komise soutěžního lezení a komisi jmenuje Výkonný výbor. Problémy jsou právě v pravidlech a nominacích. Silva, Lucka, Libor junior, Adam a všichno ostatní závodníci jsou v tomhle sporu nevinně a občas si je někdo bere jako rukojmí. V tom je největší průšvih!
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Ryba smrdí od hlavy09:13:11 25.06.2009
Aha takže si Liborovi nelíbilo že by tam mohla jet i Silva...už to chápu..:d
Martinodpovědět 
     Re: Ryba smrdí od hlavy11:06:06 25.06.2009
Myslím, že se nikdo nezříká zodpovědnosti a právě proto se VV těmito spory a dohady zabýval. Jistě ale se mnou budeš souhlasit, když napíši, že pokud se má v nějakém sporu či neshodě rozhodnout, leží na obou stranách nějaké argumenty a pak se přihlíží k oficiálním dokumentům. Pro VV byl základním dokumentem zápis ze smírčího jednání v Brně, kde byly jasně definovány předměty sporu. Na základě dostupných oficiálních dokumentů rozhodl VV tak, jak rozhodl. Jakékoli další argumentace, které byly zveřejněny ex post, fámy, či dohady nemůže přece žádný orgán akceptovat. Argumenty, které výše uvádíš jsou pouze osobní interpretace, které pochází z něčích úst a nejsou podloženy pražádným písemným dokladem. Já jsem již výše několikrát zmínil, že řada skutečností, které se v této dlouhé a únavné debatě dozvídám, je pro mě nových. Doufal jsem, že i pro Libora Hrozu zde bude patrnný určitý úhel pohledu, který se s jeho neslučuje a že se na základě těchto nových skutečností změní i jeho přístup k této věci (k rozhodnutí VV). Namísto toho jsem se dočkal stále též otázky, která byla odpovězena již ve stanovisku. Mrzí mě, že čas, který jsme všichni u této debaty strávili nás neposunul dále.
Petr Reschodpovědět 
      Re: Ryba smrdí od hlavy12:42:10 25.06.2009
Nejsem si jist, jestli v takto vyhrocených debatách je možné přesvědčit protivníka o své pravdě. Každopádně ale může nastat katarze v tom, že napříště budou nominační kritériá jasná dlouho dopředu (jak celkem jednoduše navrhuje Lukáš Bludský), nikdo je nebude měnit a dílčí změny prováděcích předpisů se budou odehrávat transparentně (počet reprezentantů, konkrétní finanční částky, způsob podpory...). Potom i já jakožto obyčejný rekreační horolezec, budu celkem rád, když někdo odněkud přiveze medaili.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Ryba smrdí od hlavy11:53:21 25.06.2009
Myslím, že se nikdo nezříká zodpovědnosti a právě proto se VV těmito spory a dohady zabýval. Jistě ale se mnou budeš souhlasit, když napíši, že pokud se má v nějakém sporu či neshodě rozhodnout, leží na obou stranách nějaké argumenty a pak se přihlíží k oficiálním dokumentům. Pro VV byl základním dokumentem zápis ze smírčího jednání v Brně, kde byly jasně definovány předměty sporu. Na základě dostupných oficiálních dokumentů rozhodl VV tak, jak rozhodl. Jakékoli další argumentace, které byly zveřejněny ex post, fámy, či dohady nemůže přece žádný orgán akceptovat. Argumenty, které výše uvádíš jsou pouze osobní interpretace, které pochází z něčích úst a nejsou podloženy pražádným písemným dokladem. Já jsem již výše několikrát zmínil, že řada skutečností, které se v této dlouhé a únavné debatě dozvídám, je pro mě nových. Doufal jsem, že i pro Libora Hrozu zde bude patrnný určitý úhel pohledu, který se s jeho neslučuje a že se na základě těchto nových skutečností změní i jeho přístup k této věci (k rozhodnutí VV). Namísto toho jsem se dočkal stále též otázky, která byla odpovězena již ve stanovisku. Mrzí mě, že čas, který jsme všichni u této debaty strávili nás neposunul dále.
Petr Reschodpovědět 
      Re: Ryba smrdí od hlavy13:26:50 25.06.2009
Poznámku k tomu, jaké dokumenty byly VV oficiálně dostupné, jsem před chvilkou napsal o něco níže. Není to zcela v souladu s tím, co zde tvrdíš.
Jinak souhlasím s tím, co psal Vlk - přílišná práce s emocemi řešení problému jistě neprospívá (ono úplně bez nich to většině lidí moc nejde, že). Hore zdar.
Robertodpovědět 
    Z mého pohledu01:01:23 25.06.2009
Když se podíváš na výsledky z loňského ME, tak zjistíš, že než si Lucka vydobyla 4. místo, musela se účastnit několika kol. Snad mi nechceš tvrdit, že všechna kola lezla Lucka pořád tu stejnou (standardní?)cestu? Možná tak jednou. Nemohla si přeci určit, že i na ta ostatní kola poleze pořád tu stejnou cestu. Kdyby ale nebyla dobrá, tak by se do finálové osmičky nedostala, natož do čtyřky! Ve finálové osmičce měla dokonce třetí nejlepší čas.
Možná bude taky rozdíl v tom, že Libor, když je o hlavu větší, než Lucka, tak leze ty cesty úplně jiným stylem. Když se dívám někdy na videa z rychlosti, tak ti delší závodnící vynechávají dost chytů. Když se změní tvar nebo velikost chytů, tak pro toho kdo vynechává chyty, je to daleko větší rozdíl, než pro toho, kdo ty chyty vzhledem k menší tělesné výšce, nevynechává.
Michalodpovědět 
     Re: Z mého pohledu01:07:46 25.06.2009
běžte raději lízt ven, starý fotrové a remcálci
komixákodpovědět 
    Re: Abych měl jistotu....06:59:19 25.06.2009
Prosím tě Tomáši, podívej se na stránky IFSC, kde jsou všechny výsledky a časy Lucky na ME. Bude ti pak jasné jak Lucka na ME bojovala.
Libor Hrozaodpovědět 
     Re: Abych měl jistotu....07:53:17 25.06.2009
Souhlasím s Rakovičem . Na placené MS v Číně bez nominace má nárok u nás opravdu jen Mráza .
odpovědět 
      Re: Abych měl jistotu....08:36:40 25.06.2009
to je asi pravda, ale je to úplně jedno. jediným bezsporným řešením do budoucna je písemně vyhlásit dlouhodobá nominační kritéria (zvlášť nominace a zvlášť proplacení startovného a zvlášť proplacení cesty a ubytování), která by platila dejmetomu tři roky dopředu. a pak stanovit jasné termíny na stanovení doplňujících kritérií (z důvodu konkrétní situace, moc či málo peněz v rozpočtu, vyšší nebo nižší počet než se čekalo splňujících dlouhodobá kritéria, nesplnění kritérií špičkovým závodníkem z důvodu léčení zranění a udělení "divoké karty" apod.).

rodinný příslušník závodníka hlavou komise je špatně. ovšem kdo jiný by to dělal, že. osobně považuji ambiciozní rodiče závodníků za více nebo méně úchylné, ať už se jedná o ten či onen rodinný klan. chápu mírné protežování své ratolesti (je-li místo v autě při zájezdu, tak se vejde se zaplacením části nákladů, například), ale nějak mi rozum nebere zaříznutí ratolesti z jiného klanu.
Lukas B.-odpovědět 
       Re: Abych měl jistotu....08:45:56 25.06.2009
Mě to spíš připadá jako rozhodnutí , které napravuje to , aby někdo měl nezasloužené výhody .
odpovědět 
        Re: Abych měl jistotu....09:33:59 25.06.2009
asi souhlasím s tím, že to byla snaha o napravení zmatků. ale z lidského i manažerského hlediska to udělala naprosto špatně. postupovat v této situaci jinak než in dubio pro reo vidím jako contra bonos mores (abych zamachrval, že i prostej zedník si může přečíst Vergilia v originále).

sa sebe, člena čhs a softmovera ale vykřikuju. udělejte si vý vaší bémišedorf už krucihimmel ordnung, nebo si fakt jezděte za svoje. nebo se fakt načuříme a týhle bandě diletantů opravdu příště nenasypeme. nám (čhs) se vyplatí sponzorovat reprezentanty, když z toho budeme něco mít - a takhle z toho máme akorát vostudu.
Lukas B.odpovědět 
      Re: Abych měl jistotu....09:17:45 25.06.2009
Přeně tak!
Noo nooodpovědět 
      Re: Abych měl jistotu....09:54:54 25.06.2009
Když se podívám na to v jakém stavu je ČP, myslím, že je jasné kam by měla závodní komise vrhnout finance a úsilí. Reprezentaci bych naopak udělil maximáloní volnost (kterou by například vrcholoví sportovci jiných odvětví docela uvítali, viz. handrkování, o velikosti "soukromých" a svazových reklamních ploch). Znamenalo by to ze svazových peněz zaplatit max. startovné a administrativu ostatní bych ponechal na šikovnosti závodnických manažerů...
Tomodpovědět 
       Re: Abych měl jistotu....10:06:00 25.06.2009
Výše uvedené samozřejě platí za předpokladu, že ČHS bude fungovat tak jak funguje teď. Tzn prakticky veškeré příjmy rozpočtu pochází z členských příspěvků a od Sazky. Rozhodně mám za to, že repre v čele s Mrázou a Adamem má na to, aby do svazu nějakou tu kačku přinesla. Jenže to by na svazu musel být někdo, kdo bude nahánět sponzory. Nebo alespoň sehnat nějakou schopnou PR agenturu...
Tomodpovědět 
     Re: Abych měl jistotu....21:36:44 25.06.2009
Libore, já přece v žádném případě nezpochybňuji Lucky výkon na ME. Napsal jsem že to byl super výkon a za tím si stojím. Jediný, kdo její výkon zpochybnil , jsi byl Ty. Prostě se Ti to tenkrát hodilo jako jeden z argumentů proti Heleně. V mém předchozím příspěvku jsem Tě pouze citoval.
Současně si však stojím za tím, že tento jeden výsledek pro automatickou nominaci včetně proplacení všech nákladů nestačí. Sám víš, jak se může forma závodníka za půl roku změnit.
Lucce i ostatní reprezentantům přeji co nejlepší formu a hodně úspěchů v Číně.
Tomáš Rakovičodpovědět 
 Re: Abych měl jistotu....09:11:24 25.06.2009
Ahoj Libore, velice mě mrzí, že jsi tímto komentářem zhatil veškeré moje naděje (které vznikly na základě tvé včerejší SMS), že se případ někam posune a pokusíš si uvědomit některé nové skutečnosti případu, zejména tedy to, o čem a na základě čeho vlastně VV rozhodoval (protože tady vznikl zásadní rozpor mezi tvou argumentací nejrůznějšími termíny apod. a realitou). Bohužel se tak nestalo a stále se vracíš k tomu samému. Odpovím ti tedy naposledy na tutéž otázku. Nominace nikdy neznamenala automatické hrazení nákladů - tedy zde i moje odpověď, nominaci Jidřicha Pražáka nepovažuji za příslib hrazení nákladů. Jako člověk, který se v závodním kolotoči pohybuje řadu let, je ti tento fakt dobře znám. Považuji za hrubou chybu Jindřicha Pražáka, že nevyhlásil před odchodem ze své funkce jasně definovaná nominační pravidla a pravidla pro proplácení nákladů. Simona Rajfová poté v časové tísni (do které se nedostala vlastní vinou) vyhlásila jasná průhledná pravidla, nekomentuji, zda byla správná, neboť toto není předmětem sporu, který řešil VV (to už jsem ale napsal mockrát výše a omlouvám se, že se opakuji). Nadále pevně věřím, že budeš schopen s odstupem času analyzovat celou věc poněkud více objektivně a vyvodíš z toho důsledky. Jedním z nich by mohl být i tvůj návrat do řad ČHS.
A ještě za sebe poněkud lidsky - to, že mi někdo plete jméno nepovažuji za nějakou tragédii a omluvu samozřejmě přijímám. Myslím však, že svými urážkami (lhář apod.) svým dětem, jejichž výkonnost je chloubou českého lezení, skutečně neprospíváš.
Přeji klidnou mysl.
Petr Reschodpovědět 
  Re: Abych měl jistotu....09:25:10 25.06.2009
Tak ja myslim, ze nadesel cas abyste si kluci rekli: "Co jsme si to jsme si! Zase kamosi, ne?" Dyt nam preci jde o to "nase" cesky lezenicko a hlavne o ty jeho ozdoby. Hele, proste, kopyto-jelito-plati to. Ruku a pro zpecetni pusu na pusu na to! Zase dobry ...?
Mr. Skivoodpovědět 
  Re: Abych měl jistotu....10:21:31 25.06.2009
Když vidím, jak je tahle diskuse rozpálená (a čím dál víc), tak mi to nedalo a prohrabal jsem se stránkami horosvazu (teda nejpřehlednější zrovna nejsou, ale třeba je to jen otázka vkusu).
A našel jsem tam velmi zajímavou věc. Na stránce http://www.horosvaz.cz/ index.php?cmd=page&type=51 &article=966&title=informace -komise-soutezniho- lezeni-dospelych /odstraň mezery/ je "Informace Komise soutěžního lezení dospělých" z 3.4.2009. Tj. z doby působení J.Pražáka. Obsahuje Plán činnosti komise soutěžního lezení dospělých 2009 a Pravidla pro pořadatele závodů.
Tedy za prvé neplatí, že by J.Pražák za dva měsíce nic nevytvořil, jak se tu někde psalo. A především za druhé - když se podívám na onen "Plán činnosti komise soutěžního lezení dospělých 2009" (http://www.horosvaz.cz /res/data/036/ 004171.pdf), zjistím, že se tam fakticky píše o organizování reprezentace - a mimo jiné je tam pasáž "Reprezentace bude jmenována podle nominačních kritérií zveřejněných na stránce „Reprezentace 2009“. Širší reprezentační výběr bude mít možnost účastnit se na vlastní náklady závodů SP a případně MS, Reprezentace „A“ pak bude mít hrazenu účast na MS a na závodech SP jim bude hrazeno pouze startovné. V případ, že by zájem o účast na závodech SP převýšil pravidly stanovenou kvótu pro počet závodníků v jednotlivých disciplínách budou upřednostněni závodníci Reprezentace „A“, následně závodníci s lepším umístěním v průběžném pořadí závodů SP a nakonec závodníci podle úspěšnosti na závodech v ČR."
Takže:
1. Naprosto chápu, proč se Tě Libor Hroza ptá, jestli se "shodnete se na tom, že ... Lucka byla v jakémsi Pražákově A týmu" :))) /Asi už to taky čet ;)/ A na tuhle otázku jsi neodpověděl ...
2. Konstatuju, že tvrdíš-li, že "Nominace nikdy neznamenala automatické hrazení nákladů", tak nemluvíš pravdu (souhlasím, že není na místě prohlásit, že lžeš, sám bych to neřekl).
Robertodpovědět 
   Re: Abych měl jistotu....10:28:23 25.06.2009
1. Jindřich Pražák neustanovil tým A a jasně tedy nezařadil kdo kam patří a v tom já vidím onu hrubou chybu.
2. odkazuji se na praxi z let minulých, o této AKTUÁLNÍ bližší specifikaci jsem nevěděl a omlouvám se
Petr Reschodpovědět 
    Re: Abych měl jistotu....13:04:31 25.06.2009
Nejde sem vložit reakce, nevím proč. Asi už je to moc dlouhý ;) Když už jsem se s tím psal ;)), je to tady:
http:// www.ingenium-vos.cz/ priv/robert/ lezeni/lezec.htm (odstraň mezery).
odpovědět 
     Re: Abych měl jistotu....13:10:19 25.06.2009
Tak teď mi v diskusi poradil Kuba Turek. Schválně, jestli to zabere:
*****
Souhlasím - to že J.Pražák formálně neustanovil tým A (i když z jeho e-mailu který je zveřejněn jako příloha zápisu z posledního VV podle mne vyplývá, koho považuje za členy - Mrázek, Ondra, Hrozová) je hrubá chyba.
Jde jen o to, kdo by za ni měl nést následky.

Jinak můj předchozí příspěvek byl delší, koukám, že server z něj něco usekl. A v následujících minutách dokonce lezec.cz nebral nové příspěvky vůbec, asi se přehřál ;)
Tady je dokončení:
Dále jsem se podíval na zde odkazované hory doly, kde jsou prvotní dokumenty. Tam je mimo jiné stejnopis Liborova "protestu vedení ČHS" (http://www.hory doly.cz /files/mscina4_2009.doc) - zjevně prvního podání v celé věci, z 16.4.2009, adresováno vedení sportovní komise a VV ČHS. V bodě 4. se tam oponují nová pravidla právě ve věci oněch nesplnitelných termínů - "na stanovené akce již proběhli tzv. deadline. Nové kritéria byla sdělena novou komisí 15.4 !!! A to na závody v Polsku a v Itálii. Deadline Polsko 11.4, deadline Itálie 15.4." /pravopisnou chybu ponechávám/.
Takže píšeš-li, že "Ještě jednou jsem zpětně pročítal veškerou korespondenci směrovanou k VV, abych měl čisté svědomí (nepročítal jsem soukromou korespondenci mezi tebou a Simonou), ale o zpochybnění nereálných termínů v nich není ani slovo." - rovněž bohužel neuvádíš pravdu.
Co a jak by se z výše uvedených fakt mělo vyvodit, přenechávám členům ČHS, případně fanouškům závodního lezení :)
Hore zdar, jdu pracovat ...
Robert
*****
Robertodpovědět 
      Re: Abych měl jistotu....08:58:18 26.06.2009
Také už to vzdávám. Zřejmě jsem něco přehlédl, znovu však opakuji, že základním dokumentem pro jednání byl oficiální zápis z jednání v Brně. Kdybys viděl všechny ty smrště sms, telefonátů atd. možná by ses nědivil, že VV, který má práce skutečně dost, inicioval tuto schůzku, kterou bral jako podklad pro jednání. Nevím, v čem je toto řešení neprůhledné, nejasné, mlživé, politické a nevím, jak ještě bylo nazváno. Podle mého čistě osobního názoru měla destruiktivní masáž Libora Hrozy staršího jak VV jako celku, tak jednotlivých jeho členů negativní dopad na rozhodnutí (z jeho pohledu). Myslel jsem, že si tot uvědomí a poučí se z toho. A protože tu někdo volal po nadhledu a troše vtipu, zakončím tuto nesmyslnně dlouhou diskuzi z mé strany příkladem, jakou jsem také dostal sms: "Co bys dělal, kdyby tvým dětem lámali ruce a nohy?" Původně jsem myslel, že mi někdo vyhrožuje, neb jsme neznal autora zprávy, z dalšího textu jsem pochopil, že je to zase jeden z výstřelů Libora Hrozy staršího. Tak to jenom jako omluvu za to, že se v té smršti bylo opravdu těžké vyznat. Naviděnou v lepších časech. VV chce i nadále být rozumným "správcem" ČHS a k tomu, aby mohl pracovat správně potřebuje jasné stanovené požadavky.
Petr Reschodpovědět 
       Re: Abych měl jistotu....23:27:50 26.06.2009
Dobrý, Petře. Ručník házet do ringu snad ani nemusíš, to po Tobě doufám nikdo nechce. Je mi jasný (k řešení konfliktů mám profesionálně dost blízko), že pokud jde o informační tok, příliš mnoho je často na škodu věci stejně jako příliš málo a když by se Libor někdy trochu krotil, bylo by to plus (znám ho, tak si to snad můžu dovolit říct).
Prostě VV při svém jednání s některými informacemi nepracoval (protože je v množství jiných - i obecných, nesouvisejících s tímhle problémem - zkrátka přehlédl) a proto rozhodl, jak rozhodl. Nemyslím, že rozhodl neprůhledně, nejasně, mlživě - rozhodl neadekvátně; ale ne ze zlé vůle.
Podle mne je důležitý, že ses k tomu postavil rovně a neznalost jsi přiznal. Libor Hroza o něco níž se taky netváří, že by vás chtěl všechny postřílet. Takže si myslím, že - tak, jak po tom zde už několik lidí volalo - když se v klidu sejdete, budete se moct bez zásadního problému domluvit.
Osobně si myslím, že jde spíš o princip (ovšem důležitej!!) než o hmotný problém, Luciině umístění věřím.
(A v těch budoucích lepších časech, třeba k tomu, aby se lidi sešli, ani nebudou potřebný mediální přestřelky :))
Robertodpovědět 
        Re: Abych měl jistotu....23:30:15 26.06.2009
Eh, omlouvám se za dvojí vložení. Moje chyba.
Robertodpovědět 
       Re: Abych měl jistotu... - závěr? :)23:28:53 26.06.2009
Dobrý, Petře. Ručník házet do ringu snad ani nemusíš, to po Tobě doufám nikdo nechce. Je mi jasný (k řešení konfliktů mám profesionálně dost blízko), že pokud jde o informační tok, příliš mnoho je často na škodu věci stejně jako příliš málo a když by se Libor někdy trochu krotil, bylo by to plus (znám ho, tak si to snad můžu dovolit říct).
Prostě VV při svém jednání s některými informacemi nepracoval (protože je v množství jiných - i obecných, nesouvisejících s tímhle problémem - zkrátka přehlédl) a proto rozhodl, jak rozhodl. Nemyslím, že rozhodl neprůhledně, nejasně, mlživě - rozhodl neadekvátně; ale ne ze zlé vůle.
Podle mne je důležitý, že ses k tomu postavil rovně a neznalost jsi přiznal. Libor Hroza o něco níž se taky netváří, že by vás chtěl všechny postřílet. Takže si myslím, že - tak, jak po tom zde už několik lidí volalo - když se v klidu sejdete, budete se moct bez zásadního problému domluvit.
Osobně si myslím, že jde spíš o princip (ovšem důležitej!!) než o hmotný problém, Luciině umístění věřím.
(A v těch budoucích lepších časech, třeba k tomu, aby se lidi sešli, ani nebudou potřebný mediální přestřelky :))
Robertodpovědět 
       Re: Abych měl jistotu....11:34:38 28.06.2009
Petře není pravda že VV nedostal jasně stanovené požadavky z mé strany.Jasně stanovený protest z mé strany dostala S. Rajfová i Z. Hrubý 16.4 den po zveřejnění podmínek S. Rajfové. Jsou v něm jasně stanoveny 4 body na které mi VV neodpověděl, dalšími a dalšímí dodatky k problému celou věc VV jen komplikoval a vybral si jen jeden zápis, na který odpověděl, sice poctivě , ale vyhnul se tak šalamoumsky mému prvnímu a základnímu protestu ze 16.4.Holt chytrý kluci. A právě proto jsem vystoupil z Čhs, Nebylo to pro podraz ze strany S. Rajfové, na to jsem si už zvyknul. Ale bylo to z důvodu , že VV vychytračil tento způsob řešení a to je pro mě skutečně nevstřebatelné.
Libor Hrozaodpovědět 
        Re: Abych měl jistotu....09:19:27 29.06.2009
Urcite bych se priklonil k nazoru ktery tu nekde zaznel ze nejdulezitejsi je nastavit co nejtransparentnejsi podminky nominace a ty pak dodrzovat. Uprime receno nejvic nesystemove me z cele kauzy pripada to ze se dohodnula ustne nominace slecny dcery. Jestli jsem se v tom neztratil tak nebyla urcena nominacni kriteria proste to bylo jen o nejakym kleceni na Jindrichovy aby slibil. Predevsim to se me zda vuci ostatnim zavodnikum nespravedlivy.
Filipoodpovědět 

 tolik pismenek a furt nic!!!13:52:17 25.06.2009
..nechcete toho uz nechat?...co kdybyste se domluvili (myslim vsechny primo zucastnene), sedli si nekam do hospody a tam si to konecne vyrikali osobne? myslim, ze spouste lidem, ctouci lezec.cz, uz to leze krkem..pojdme si radeji cist o nejakych expedicich, prvovystupech, casovych rekordech a podobnych vecech, tykajici se ryziho lezeni...reste si tu vasi legislativu osobne a ne skrz net...pls!!!
odpovědět 
 Re: tolik pismenek a furt nic!!!15:06:51 25.06.2009
Zlatý časy, kdy si dali lidi v hospodě do držky a byl klid, co? To byla transparentnost :-) V celém tomto poutavém čtení dávám jedničku Dagovi a Papoušovi (za závan humoru) a Robertovi (za práci, kterou dokázal, že kecy, i když tak krásně politicky říkané, jsou kecy). Humpolácký buldok nemusí bejt nutně padlej na hlavu, tak trošku lajdák nemusí bejt zkorumpovanej, ba ani trenérka krasobruslení nemusí být vedena temnou záští. Práce by se ale měla v solidní organizaci přebírat a tvrdě by se mělo postupovat proti jasnejm faulům a pletichaření (promiň Jeníku!) Pravda a láska přece musí zvítězit nad lží a nenávistí - kdepak jinde než v tom kamarádském spolku na laně? :-)
lynnhillodpovědět 
  Re: tolik pismenek a furt nic!!!15:20:24 25.06.2009
No, na rovinu říkám, žes mne potěšil. Aspoň pro někoho nebylo těch víc jak tři čtvrtě hodiny, které jsem tomu nakonec věnoval (včetně souboje se zarputilým serverem), zbytečnou ztrátou času ;))
Ještě, že leje a musel jsem zrušit lezení. :)
Robertodpovědět 
   Re: tolik pismenek a furt nic!!!23:16:27 25.06.2009
Rádo se stalo. Snad už přestane pršet...Ještě k humorné stránce věci: kromě "Simony Hrozové" mi před chvílí vyloudil úsměv na tváři jiný překlep - na stránkách horosvazu se hovoří o " mediální przentaci ČHS". (Nevím přesně, co to je, ale mám pocit, že to už zde dávno probíhá :-)
lynnhillodpovědět 
 Re: tolik pismenek a furt nic!!!15:39:10 25.06.2009
Už jsem unavenej, ale ještě k tvému námětu. Nejméně dvakrát jsem se nabízel, že přijdu vysvětlit svůj postoj na VV. Ze strany VV nebyl zájem. VV inicioval akorát schůzku v Brně se S. Rajfovou,kde bylo už dopředu jasné, že se nic nevyřeší, ale i tak jsem tam jel. Z mého pohledu VV neustále před tím to problémem strkal hlavu do písku.A říkal, že je vše v kompetenci komise. Jaký by to byl problém kdybych přišel na VV za deset minut bych jim vysvětlil svůj pohled na věc a mohl jim odpovědět na případné otázky.VV prostě o to nestál.Chtěl jsem přijít na VV dokonce jako předseda ledolezecké komise a využít tak svého práva zůčastnit se VV a tam jim říct o tomhle problému. VV jakmile zjistil, že jako přeseda ledolezení mám doopravdy nárok se zůčastnit VV střelhbitě změnil prováděcí předpisy a zrušil možnost předsedům jednotlivých komisí zůčastňovat se VV. Je to v zápisu z VV na horosvazu, pokud by mi někdo nevěřil.Proto jsem nakonec zvolil tuhle cestu přes Lezce.
Libor Hrozaodpovědět 
  Re: tolik pismenek a furt nic!!!17:30:22 25.06.2009
Libore nediv se a odpust každému kdo s tebou nechce mluvit je to jediná šance jak se s tebou nepohádat.
odpovědět 
   Re: tolik pismenek a furt nic!!!18:22:49 25.06.2009
Je zajímavé, že Ti, co se v této diskusi podepsali, uvádějí, že nemají s Liborem Hrozou st. problémy při komunikaci. Přihlouplí anonymové pokřikují přihlouplé bláboly na jeho adresu. Komu tedy lze věřit víc?
Kuba Turekodpovědět 
    Re: tolik pismenek a furt nic!!!19:06:53 25.06.2009
kubo kua...tebe asi taky bavi furt foukat do tohoto ohne, ze??! uz se na to vyserte..
to libor: chapu tve rozhorceni, ale jaks asi uz sam pochopil, tady na lezci to taky nevyresis...


odpovědět 
     Re: tolik pismenek a furt nic!!!21:56:01 25.06.2009
Další anonym. Tak už se na to vys... a mlč, když se bojíš stát za svým názorem.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: tolik pismenek a furt nic!!!23:42:23 28.06.2009
Pravdu tštíš. Bratře.
Pletánekodpovědět 
       Re: tolik pismenek a furt nic!!!12:33:56 02.07.2009
co to znamena "tstis" :-P??
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Salinella Camping
Windstorm, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (154784)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jardův Sen 6A Sněžník
Shybovací Komando 6B Sněžník
Freedom 7a Kyparissi
White Tufa 7c+ Leonidio
Rembrandt 8a Leonidio
Nově komentované:
Mánička 5+ Srbsko
Megalodon Low 8A+/8B Labské Údolí - Pravý Břeh
Megalodon Low 8A+/8B Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: bazos zimni vybaveni | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry |

 Nové komentáře:
Re: Mimo... | Re: PP? | Re: Mimo... | Re: Mimo... | Re: Mimo... | Re: Mimo... | Re: Mimo... | Mimo... | Re: PP? | . |

 Kde to vře:
Noční záchrana dvou polských horolezců v Tatrách (28)
Zdeněk Hák a Jakub Kácha vylezli Z stěnou na Ama Dablam (23)
Zdeněk Hák vyrazil na pokus o výstup Z stěnou Ama Dablam (22)
ČHS rozbíhá v Česku paralezení pro hendikepované sportovce (17)
Video: Alex Megos - 2. přelez nové cesty King Capella 9b+ (15)
Wide Boyz: 750 metrů dlouhá stropová spára na mostě v Británii (15)
Ukrajinci vylezli JV hřebenem na Annapurnu III (14)
JKF Happiness, 350 m (13)
Video: Magnus Midtbø a Adam Ondra lezou v Moravském krasu (12)
Mistrovství ČR v lezení na obtížnost Brno (11)

 Nově v inzerci:
spolulezec - stěna - usti | Trekove boty AKU | sedák | Hanwag alaska GTX | Boty Dynafit | Boty Dynafit | Dámská péřovka CMP, ve. 38 | Kdybych pro tebe měl něco... | Statická a dynamická lana | Bunda SirJoseph 8000 |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 482 
 Jen na písku  
 260 
 Ne 
 630 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.