LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání
Adam Ondra vydává další knihu

Závody
ODLOŽENO SP Mnichov (23.05)
ODLOŽENO SP Salt Lake City USA (12.06)
ODLOŽENO SP Innsbruck (ITA) (23.06)

Žebříček
Cesty:
21.Lachman 10454
22.Mrázek 10444
23.Nosáľ 10384
Bouldry:
21.Chytil 9650
22.Štumpolt 9625
23.Běhounek 9528
Hory:
25.JPPP 2485
26.Malásek 2419
27.Jansa 2401

Výsledky
Kvalifikace na olympiádu (28.11)
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)

Deníčky
4910 lezců
825041 cest
Nové přelezy:
Bušidó 9
Wolkom 7C
Dopamin 7A+
Saxana 9+
Deratizace 9+/10-
Michael Jo 7C+
Kimono 7C+
Zabiják 8A+/8B
Maxitraver 7C tr
Ohnivák 8B

Stěny
LSJ - Javorník
Gejzír - Karlovy Vary
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Liberec
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ČHS hájí jednotu sportovního lezení

Komercionalizace by fatálně poškodila další rozvoj tohoto sportu

Vedení Českého horolezeckého svazu deklaruje jednoznačnou vůli zabránit komercionalizaci soutěžního lezení v České republice, ve formě prospěšné pouze vybrané skupině lidí s ekonomickými aktivitami navázanými na tuto oblast.

Tito lidé již před několika měsíci prezentovali snahu o úplné odtržení sportovního lezení mimo struktury ČHS, nyní se pokoušejí o vznik paralelní suborganizace uvnitř svazu, která by fungovala bez jakékoliv kontroly, využívala značku ČHS, zneužívala ke svým komerčním zájmům jeho infrastrukturu a byla jen předstupněm následného odtržení.

Soutěžní lezení je jedním z odvětví spadajících do aktivit Českého horolezeckého svazu. Ten zajišťuje rozvoj mládeže, školení instruktorů, trenérů a rozhodčích, sportovní reprezentaci, systém závodů mládeže a dospělých, metodiku a vzdělávání, podporu klubům i řadu dalších oblastí. Rozdrobení organizace soutěžního lezení včetně nezávodních aktivit na umělých stěnách do pochybné a netransparentní paralelní struktury považuje ĆHS za špatný a nesystémový krok.

V roce 2020 se má navíc tento sport představit na olympijských hrách v Tokiu. Současná iniciativa může znamenat poškození vynikajících mezinárodních vztahů i pozice českého soutěžního lezení v národních a mezinárodních zastřešujících organizacích a v konečném  důsledku ohrožení účasti České republiky na olympiádě.

Takový krok by měl nemalý dopad na fungování ČHS a všech jeho složek. Sníží se dotace, které ČHS jako jeden silný subjekt v současnosti dokáže získat. Rozpadne se dlouhodobě budovaná struktura trenérů, stavěčů, klubů, rozhodčích, organizátorů a pořadatelů. Dojde ke ztrátě kontinuity a synergie s dalšími lezeckými aktivitami. Nový projekt, s jediným komerčním kritériem úspěchu, nebude mít zájem o nelukrativní činnosti, které jsou ale pro rozvoj sportu nezbytné. Oslabí se pozice lezení směrem k zastřešujícím organizacím.

Vedení ČHS s takovým postupem nemůže souhlasit. Je připraveno hájit vše, co se zde podařilo za poslední léta úspěšně vybudovat. Jsme přesvědčeni, že rozdrobení organizace sportovního lezení jen kvůli jeho komercionalizaci a prospěchu pro vybranou skupinu lidí poškodí dosavadní koncepční práci svazu i pozici horolezectví na veřejnosti, sníží další tvůrčí potenciál ČHS a mezinárodní kredit ČR, zmate veřejnost, partnery i sponzory.

Vedení ČHS nikomu nebrání pořádat vlastní soutěže a projekty, které šíří osvětu lezení a fungují zcela bez účasti svazu. I nadále ale bude jednat v zájmu těch, kterým záleží na úspěšném rozvoji veškerých horolezeckých aktivit v ČR včetně sportovního lezení a systémové podpoře tohoto sportu.

Více informací najdete v listopadovém newsletteru ČHSJan Bloudek   [úpravy] 20:05 27.11.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Logické a jediné řešení.20:32:17 27.11.2017
Rozpad je jediný smysluplný krok. Vše, čím se Bloudek a ČHS chlubí, je přesně naopak. Nic takového, jako nějaká trenérská struktura neexistuje, podpora je nulová, ČHS za posledních 20 let akorát pokazil, co mohl, od dětského lezení, kde došlo ke sloučení bačkůrkářů a prvoligového lezení a závody se pořádají často v nedůstojných podmínkách (pidistěny, špatné cesty...) až pod dospělé, kde zmizel zájem jak o repre, tak i o podniky typu MČR. Jestli má české lezení nějaké úspěchy, není to zásluha ČHS, ale individuálů, ne nadarmo se říká, že ne díky ČHS, ale navzdory ČHS.

Jestli tu někdo na někom parazituje, bude to skalní lezení na závodním. A jak je vidět, ČHS si to uvědomuje, nechce závodní lezení pustit, protože v něm vidí zlaté vejce. Bez komercionalizace se žádný sport neobejde, naopak, vytvoření konkurečního a náročeného prostředí je žádoucí, jedině komerce může dát závodníkům důvod a smysl k tvrdé práci, současná repre za odměnu je cesta do pekla. Vrcholový sport nemá být milý a ohleduplný, ale má podporovat nejlepší. Už sama tato myšlenka je v rozporu se skalním lezením, dvě organizace, skalní lezení a závodní lezení, nemohou úspěšně fungovat pod jednou střechou. Závodní lezení na oddělení nemůže prodělat, už teď jdou kvalitní závody mimo stuktury ČHS a repre si většinu hradí sama. Takže za mě ano. A křik z ČHS? Kdo by neřval, když doufal, že mu bude svaz dávat plat a že budou ždímat díky spřáteleným firmách, se kterými uzavřeli smlouvy, ale teď by se k lizu dostala parta jiná?
odpovědět 
 Re: Logické a jediné řešení.07:34:48 28.11.2017
Podle mě je to jasný dotace dostává převážně sportovnílezení a ne turisti odtržení prospěje sportu ,např.lyžaři a biatlonisti jsou taky rozděleni
Pavelodpovědět 
  Re: Logické a jediné řešení.08:25:06 28.11.2017
Mno tak to bych netvrdil... Na dotace dosahne kde kdo, jde jen o to chtit dasahnou a ta snaha bude u zavodniku asi vetsi nez u hobiku i kdyz to bych si taky netroufal s jistotou tvrdit. Jdete s odtrzenim do zadele, je potreba pojmenovat problemy a pote zkusit navrhnout reseni a donutit VV to uskutecnit a v pripade ze to schopen nebude tak najit nekoho jineho...
odpovědět 
   Re: Logické a jediné řešení.08:32:10 28.11.2017
Tak to bude problém
odpovědět 
    Re: Logické a jediné řešení.11:05:26 28.11.2017
To bude poblém. Hobla od koryta nedostaneš. Ten jede po prachách jak slepice po flusu.
odpovědět 
     Re: Logické a jediné řešení.11:15:42 28.11.2017
Sehnat prachy na činnost je hlavní úkol jakéhokoliv předsedy a to dnešní tým plní. Kritizovat je za to může jen tupoun.
odpovědět 
      Re: Logické a jediné řešení.12:59:28 28.11.2017
Spíš jsem narážel na to, jak je přerozděluje. Narust nakladu na administrativu je ponekud strmější, nez by se v dobre hospodařícím Svazu sluselo. Jinak shanet prachy je potreba, to je jasny.
odpovědět 
       Re: Logické a jediné řešení.20:59:25 28.11.2017
Jedna věc jsou náklady na administrativu, ty by měly být cca 30%, druhá věc pak kšeftíky spojené s organizací aktivit ČHS, které ČHS přepustila komerčním firmám, které se velmi těžko odhadují - to je samozřejmě v souladu se zadáním.
odpovědět 
 Re: Logické a jediné řešení.17:43:53 29.11.2017
...kolik tech individualu zenoucich se za "slavou" v lezeni memi pravidelne kruhy desitky let stare atd? Nebejt CHS tak si o lezeni milankove zlati muzete nechat akorat tak zdat, bo by vam to stat z duvodu ochrany prirody davno zakazal. Takze klidek. Nechapu to pohrdani CHS, ne ze by byl "svatej" to asi ne , ale pro lidi co zijou ve skalach o vikendech myslim nadela vice, nez vsici top lezouni, nebo zavodnici.
hele "ty individuale"odpovědět 
  Re: Logické a jediné řešení.17:53:32 29.11.2017
Vsak o tom to cele je. Jiste vam bude bez tech "individualu" lepe! Budeme mit krasne nove kruhy a tak. Uz jen nechat ty individuali, kteri ani kruh nevymneni, odejit.
odpovědět 
  Re: Logické a jediné řešení.19:22:47 29.11.2017
Ty stále pořád nechápeš stav??? Nabouchej si kruhy, kam chceš. Klidně zakaž venkovní lezení. Naprosté většiny dětí z kroužků a stěnových oddílů se to nedotkne. Ty děti nejezdily, nejezdí a na skály jezdit nebudou. Přes týden chodí do kroužku nebo trénují, o víkendy jezdí na závody. Ale řada odílů už skály ani v nabídce nemá, řada rodičů nejsou lezci a nic o tom nevědí a děti na skály brát nebudou. Závodící překližkáři o skály mít zájem nebudou. A pokud ano, nic by jim nebránilo, aby byly ve svazu závodním i ČHS, ne? Nikdo přeci neříká, že nesmíš být v obou.
odpovědět 
 Re: Logické a jediné řešení.07:54:54 02.12.2017
Neřešitelný problém. Rozpad na dvě organizace je špatným řešením.

Navrhl bych do ČHS hospodářskou kriminálku ať to tam provětrá nebo alespoň audit a do čela někoho s autoritou a morálním kreditem. Jednoznačně zrušit návaznost na různá sro atd. Zavést jasná pravidla závodníkům. Hledattrenéra repre podle výsledků....

Ale volby dopadnou pro Bloudka, předsedům oddílů nasype drobky (pár sedáků na mládež, něaké borháky---) a ty ho za ně budou volit. Protikandidát nemá co slíbit.

Tyto dva budoucí subjekty se nikdy nemůžou dohodnout. Nejsem Bloudkův ani Rešův obdivovatel, ale ČHS je nutné zachovat.
odpovědět 

 Někdo jiný? Jsem pro.20:40:33 27.11.2017
A ještě jedna věc - kdo jiný, než ekonomicky navázaní lidé, by to měl řídit? Z logiky věci vyplývá, že pokud se "neuvedení" lidé budou chtít mít dobře a mít z toho zisky, musí ten sport prosperovat, fungovat, musí mít dobře odměňované spokojené závodníky a návštěvnost...  Ano, to vše závodní lezení potřebuje. Kdežto ČHS žije z dotací, výsledky ho nezajímají, stačí, když ten sport tak nějak přežívá, aby se tím daly odůvodnit další dotace. Ne, za posledních 25 let ČHS ukázal, že závodní lezení nechce, neumí a nic nedělá? Nějaká struktura závodů? Vždyť to většinou dělají jiní lidé, než ČHS, kvalitní závody jsou již jen téměř bez ČHS. Kvalitní školení trenéři? K čemu? jaké mají výsledky? Všude ve výsledkách jsou na prvních místech individuálové bez oficiálních trenérů. Podobných věcí je spousta - závodní lezení pod ČHS nikdy nebude prosperovat, svaz to vede jako zábavu, repre jako odměnu...  Ne, je potřeba jít po výkonech a financích. A pokud to bude umět jiný subjekt, tak super. A pokud ne, nic se nezmění. Jsem pro rozdělení, horší to být nemůže. 
odpovědět 
 Re: Někdo jiný? Jsem pro.21:00:00 27.11.2017
100% souhlas.
odpovědět 
  Re: Někdo jiný? Jsem pro.08:32:57 28.11.2017
Souhlas hlavně nové duše
odpovědět 
 Re: Někdo jiný? Jsem pro.09:07:44 29.11.2017
Bývalý předseda ČHS se jako ekonom živil a vydojil z ČEZu 160 mega za funkci v dozorčí radě. Přitom právě v jeho době začaly jít zisky firmy do háje, právě on schvaloval ztrátové obchody na Balkáně, milionová odstupné atd.

Tak mi neříkej, že ekonom v čele něco vyřeší. A zpátky k článku: nevím jak Bloudek, ale s jistotou Z.Hrubý byl přisátý vedle ČEZu i na hororozpočet.

Jinak osobně si myslím, že logičtější než další a další dělení je jedna organizace lezců, horolezců i turistů jako jsou všechny ty různé alpské horské spolky.
odpovědět 
  Re: Příběh bohatého úřeníka12:19:31 29.11.2017
Ale Hrubý nebyl ekonom. Jen se pohyboval úřednických finančních kruzích. Ekonomické znalosti neměl, vzděláním byl kybernetik (dá-li se tak ten obor z tehdejší doby nazvat). Členství v dozorčí radě dostal za odměnu od tehdejšího ministra financí Sobotky, když odměňoval své úředníky. Hrubý měl štěstí, že se tam dostal v době, kdy rada vymyslela vcelku vtipný plán odměn pro své členy - možnost budoucího nákupu akcií za fixní velmi nízkou cenu. Proto se několik členů rady stalo ze dne na den milionáři. Ráno si půjčili na nákup, za půjčené peníze provedli nákup akcií s mnohonásobně vyšší cenou. Hrubý za půjčených 15 mega koupil 150000 akcií a v ten samý den prodal 40000 akcií za cca 50 mega. Ten zbytek tuším prodal za obrovské peníze až později.

To, že rozhodnutí ČEZ za éry této rady (ale víceméně i všech ostatních rad, kde byl členem), vedli z dlouhodobého hlediska spíše do sraček, to nikoho nevzrušuje.

Takže až příště budou vaše děti spřádat sny na svá budoucí zaměstnání, hovno kosmonaut, inženýr, vědec, lékař, podnikatel, businessman, ale úředník, to je ta dream profese!

Samozřejmě, tento příběh není ojedinělý a myslím, že Hrubý ani nebyl jeho autorem, jen byl na správném místě ve správný čas a výčitky nejspíš překryly ty peníze.

Ani bych proti tomu příběhu nic neměl, kdyby končil dobře pro širší blaho. Asi nemám problém, když by člověk, který tvrdou prací výrazně zvýší dlouhodobou hodnotu "státní" firmy, či který se tvrdou prací zasadí o její perfektní fungování v zájmu státu, a který by nesl osobní zodpovědnost za její špatná rozhodnutí, byl za to odměněn. Ta tvrdá práce s výsledky se ale v případě dozorčích rad bohužel většinou nekoná (ono to asi při dalších několika podobných postech ani nejde) a když koná, tak daný člen je spíše vytlačen než podporován..
odpovědět 
   Re: Příběh bohatého úřeníka18:03:55 29.11.2017
Ani bych proti tomu příběhu nic neměl, kdyby končil dobře pro širší blaho.


..lidu, zapomenls, pro sirsi blaho lidu!
Nojo, levicacky a komousky nesmysly jen tak ze sveta nezmizi:-))

Tak naposled. Cele sektory energetik atd jdou do haje jen a jen diky dotacim dotacim dotacim, tedy prerozdelovanim penez vsech dan.poplatnikum, lidma, kery si ty volici, tedy lide voli. Tolik trh.tecka
odpovědět 
    Re: Příběh bohatého úřeníka18:15:25 29.11.2017
Tak jinak.. Jednim z cilu rady je, aby to polostatni monstrum fungovalo dobre nebo aspon normalne, coz se ani naznakem nedelo.

Ale je zajimave, ze pod sirsim blahem se ti v hlave vyroji neco mimo kontext..
odpovědět 
    Re: Příběh bohatého úřeníka18:23:56 29.11.2017
Ano a v te dane dobe, ti voleni dosazovali do dozorcich rad, sve uredniky. Tecka.
odpovědět 
  Re: Někdo jiný? Jsem pro.17:59:44 29.11.2017
To sem do dneska nevedel, ze bejvalej predseda CHS je tak "vysoka funkce" ze je schopnej vyvolat propady cen na burzach?:-)) Fak to je dobry sportovce a pisateli:-)) Hele je mi zcela fuk kolik na CEZU vydojil, ci nevydojil, ale toci me a to velmi kdyz nekdo kdo nerozumi burze napise ze bejvalej predseda CHS a clen d.rady cez poslal cez a jeho akcie do kopru. Nadavej si Angele a vsem tem koko*um, co vymysleli dotace , ano dotace a jen dotaze tu do fotovoltaiky tu do obnovitelnejch zdroju atd jsou tim co poslalo akcie cez dolu, ...no dobra, nejen to. On se kazdej trh po nejakej dobe prehreje vis, a je zcela fuk, kdo je pak v dozorci rade nebo ne , ale to je detail asi pro tebe co? Ty clovece neprodelal jsi na tom CEZu majlant, ze ti ten Bloudek tak lezi v zaludku?:-) No tak si zase na neco "vsad", trebas vydelas....i kdyz pozor, je to zas hodne horky zas prijde naka korekce, ale nikdo nevi kdyyyyyyyy:-))

A k tomu nize ze ten ci onen nebyl ekonom ale kybernetik...no to je fuk predsedo docela, vis, dvakrat ocenenej nej. ministr financi v eu taky nebyl na ekonomce, ale tusim ze na cvut a chemik:-))Se s tech skatulek nepo*erte...
odpovědět 
   Re: Někdo jiný? Jsem pro.18:22:32 29.11.2017
OK beru. A cim te tedy Hruby presvedcil o svych ekonomickych kvalitach?
Svym prispevkem v ere ministra financi Bohuslava Sobotky nebo tim, jak ten CEZ pod mj. jeho dozorem za Tomana fungoval? Nebo te presvedcil jeho dozor na Ceskymi aeroliniemi v dobe Tvrdika? Nebo Sokolovka uhelna? Nebo neco uplne jineho?
odpovědět 

 Výzva21:11:34 27.11.2017
Prosíme skupinu, která se snaží o komercionalizaci soutěžního lezení v České republice, aby vystoupila ze stínu. Rádi bychom ji podpořili (a je nás víc).
odpovědět 
 Re: Výzva21:17:02 27.11.2017
Sportovní lezci do toho. Komercionalizace sportovního lezení má určitě větší význam pro rozvoj tohoto sportovního odvětví, než profesionalizace Svazu.Vidíte ten rozdíl? Buď peníze bafuňářům (profesionalizace Svazu), nebo peníze sportovcům (komercionalizace sp. lezení)
odpovědět 
 Je to legrační21:22:32 27.11.2017
:-)

Zatím zde "ze stínu", nevystoupil nikdo, včetně tebe.
 ivošodpovědět 
  Re: Je to legrační21:42:48 27.11.2017
Jojo. Bylo by prima třeba už jenom vědět, že všechny zdejší anonymní příspěvky nepřicházejí ze stejné adresy :)
P(iškot).odpovědět 
   Re: Je to legrační22:16:03 27.11.2017
On je průšvih, že sice máme vedení ČHS, jaké jsme si zvolili, ale pořád je to lepší, než anonymní údajné tajné skryté struktury překližkaření.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: Je to legrační22:19:12 27.11.2017
Tak anonymní asi nebudou, když má Bloudek takovou jistotu.. Anonymní strukturu z nich dělá hlavně on takovými prohlášeními.
xodpovědět 
     Re: Je to legrační23:53:00 27.11.2017
Tak do to je, když to není anonymní struktura?
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Je to legrační14:12:26 28.11.2017
Zeptej se Bloudka, ne? Jiste vi, kdo jsou ti tajemni hnusni "anonynomove" o kterych tu tak konkretne pise.

Pokud by to byla anonymni struktura asi by se nemel ceho bat, protoze anonymne asi tezko zridi dalsi spolek a presvedci lezce, aby se k nim pridali...

To, ze je Bloudek nejmenuje neznamena, ze jsou anonymni. Spis mi to prijde jako jeho ucel, aby se pak dalo, v negativnim smyslu, mluvit o "anonymnich strukturach".
odpovědět 
       Re: Je to legrační18:10:06 28.11.2017
Už jsme se zeptal. ...a nic.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Je to legrační21:00:45 28.11.2017
Náhubková směrnice?
odpovědět 
   Re: Je to legrační22:18:09 27.11.2017
Všechny určitě ne, kromě tohoto jsem psal první dva, ale to je snad zřejmé ze začátku druhého. Zbytek se tak nějak připojil, zřejmě nemám ten názor sám. Prostě když čtu, co vše svaz dělá, a porovnám to s realitou, tak se mi vaří krev. To samé když tu čtu o těch profitrenérech a podobně. Samostatnou kapitolou jsou pak jedinci, co se k tomu vyjadřují a podporují Bloudka v tom pdf pamfletu - samí lidé navázaní na ČHS závodní lezení nebo nějak svázaní s ČHS, nikdo objektivní.

A tomu, že by někdo chtěl zneužívat jméno ČHS, se lze jen smát. Jaké parazitování? Naopak, pokud by vzniklo něco samostatného, jako první by bylo co největší oddělení od ČHS, aby si nekazili jméno. Pokud by se někde chtěl někdo ohánět ČHS, jen by si dělal ostudu. Vždyť není čím. A nějaká historie? To opět možná platí pro skály. Ale z hlediska IFSC a závodů je to úplně jedno, podíl ČHS na mezinárodních závodních organizací je nulový, reference také, pokud ČHS zmizí a nahradí ho jiný subjekt, nic se nestane, každému je to jedno. Na skalách možná jméno ČHS může pomoci nějakým dohodám, ale v oblasti sportu? Ne ne.

Ale fajn. Pokud skalním lezcům nejde o závodní lezení a myslíte si, že se závodní lezení bude mít bez ČHS hůře, proč nepodpoříte odluku? Myslím to vážně. Závodní lezení a nový svaz zaniknou a sportovci se s prosíkem vrátí pod křídla svazu, mnohem pokornější. A rizika jsou nulová, svaz naopak vydělá, protože ušetří za cirkus okolo repre, a rok dva bez ČHS repre s těmito výsledky, co repre má, nezabije.

Takže - proč závodníky nenechat si v tom vymáchat hubu a do budoucna tak neupevnit pozici ČHS?
odpovědět 
    Re: Je to legrační23:52:13 27.11.2017
Ale vždyť oni si vymáchají pusu, když budou chtít. Akorát pořád nevíme, kdo to je. Už asi tak 10 let slyšíme tyhle nářky, ale žádné jméno ani žádný reálný pokus jsem zatím nezaznamenal.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Je to legrační18:06:28 29.11.2017
Piskote, ip, to byl hodne smesnej prispevek, pac bys mohl uz vedet, jak funguji platici lide tedy klienti a poskytovatele pripojeni, ale to je asi taky "detail", no tak nic no...
odpovědět 
    Re: Je to legrační18:30:02 29.11.2017
No, je to teď trochu turkovský, ale neodpustím si to. Když ti někdo řekne, že snědl celej talíř, tak se mu taky směješ, že přece nejí porcelán? To je taková prča... jeden by se zakuckal...
P(iškot).odpovědět 
     Re: Je to legrační13:12:35 01.12.2017
A jak to souvisí s tím, že IP je dost blbej a závádějící způsob rozlišení? Obzvlášť u nás, kde se vlastní IP bere pořád jako nadstandard.
xodpovědět 
 Re: Výzva21:24:32 27.11.2017
Přidávám se. Přestože jsem skalní, nesportovní lezec. Když se sportovci odtrhnou, bude to jen dobře.
Jinak Bloudkovu výkřiku už chybí jen závěr "Republiku si rozvracet nedáme!" (to je Gottwaldova hláška, teda tak si to pamatuju ze školy).
Tomodpovědět 
  Re: Výzva22:12:31 27.11.2017
Ona to nebyla Gottwaldova hláška. Ono to přišlo až po jeho smrti na syfilis a alkoholovou demenci.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Výzva18:12:36 29.11.2017
Necil se Turku, dneska lide zapominaj na dejiny a chtej budovat lepsi novej svet, vis?:-)
odpovědět 
  Re: Výzva21:03:37 28.11.2017
Mohem modernější je věta: Je to jen mediální štvanice, lžete, naprosto nehorázně lžete. Je to deset let stará kauza a za všechno stejně může Kalousek.
odpovědět 

 CHS by mel zustat jednotny21:22:18 27.11.2017
Podle meho jde hlavne o penize, soutezni lezeni prinasi cca 70% rozpoctu CHS a melo by mit i odpovidajici podil na rizeni svazu. Pak by se nikdo oddelovat nechtel.
Komercionalizace a profesionalizace vedeni je u olympijskeho sportu nevyhnutelna...
odpovědět 

 Kurva že na to má ten Bloudek žaludek21:38:28 27.11.2017
Citát ze zmíněného "newsletteru"
"České sportovní lezení se může za posledních pět let pochlubit řadou domácích i mezinárodních úspěchů. K jejich dosažení vede dlouhodobá a systematická práce Českého horolezeckého svazu, který se snaží vytvářet příznivé podmínky pro rozvoj talentů, mládeže i nadšenců – amatérů."
Poslední a předposlední místa Bintera a dalších, podporovaných ČHS??? Parádní umístění Ondry a Stráníka, kteří se starají sami o sebe?
"Nyní je na tom soutěžní lezení historicky nejlépe po stránce systémové, výsledkové i finanční."
Že mu huba neupadne. A nestydí se před Mrázkem, Hrozou, Hrozovou. K blití.
Z toho všeho kouká tak křečovitá snaha udržet si koryto, moc a peníze, až to bolí.
odpovědět 
 Re: Kurva že na to má ten Bloudek žaludek22:05:16 27.11.2017
Čhs = náhubková směrnice
odpovědět 
 Re: Kurva že na to má ten Bloudek žaludek22:09:45 27.11.2017
Je to už dlouho, ale co si Mrázu pamatuju, tak nemluvil o tom, jak ho ČHS podporuje, spíš o tom, jak ho nepodporuje.

Nechci do toho šťourat, abych nechtěně někoho nepomluvil, protože to nemám ověřený, ale slyšel jsem protekcionalismu ne-li korupci okolo určitých lidí co tahají za provázky co se repre týče, potažmo celého závodního lezení.
Tak doufám , že má ČHS v tomto ohledu čistý svědomí (s nadsázkou řečeno, nejsem naivní). Pokud by to byla pravda, tak nemám motivaci ČHS podpořit.
odpovědět 
  Re: Kurva že na to má ten Bloudek žaludek22:29:42 27.11.2017
To samé Adam Ondra. Myslím, že někde v rozhovoru se ho ptali na ČHS a že odpověděl velmi vyhýbavě, spíše negativně, a omluvil to tím, že na toto téma raději nebude mluvit. Pro mě to vyznělo tak, že nemůže kvůli závazkům z repre smlouvy, kde se zavazuje mluvit o ČHS jen dobře. A další názory? Zkus se zeptat české lezecké špičky. Tím teď nemyslím aktuální repre, ale opravdové dobré lezce. Bohužel, situace je taková, že ti dobří, co mají o závodění zájem, veřejně mluvit nebudou, neb se bojí. Jak si umí ČHS "posvítit" na problémisty je známé, viz Hrozovi nebo třeba Eliška Vlčková. Ostatně články šéftrenéra repre jsou dobře známé a často se tu lidi podivují nad zesměšňováním a urážkami, které v tom padají. A "trenéři" s ČHS licencí? Z pár se udělali poradci Bintera... Takže kdo ze závodníků by proti ČHS otevřeně vystupil s nějakým nesouhlasem nebo kritikou? Závodníci chtějí trénovat a závodit, ne politikařit.
odpovědět 
   Re: Kurva že na to má ten Bloudek žaludek13:07:32 28.11.2017
"To samé Adam Ondra. Myslím, že někde v rozhovoru..."

Třeba ten název cesty Silence má ještě druhý skrytý smysl :-)
odpovědět 
  Re: Kurva že na to má ten Bloudek žaludek18:14:23 29.11.2017
Ale podporoval, bo by inac nebylo kde lest, vite?
odpovědět 

 Tak závodníci asi nebudou přítěž, co?22:17:38 27.11.2017
A já naiva měl z těch diskuzních přestřelek a častých sebevědomých výroků pocit, že závodníci jsou jen velká přítěž a ČHS nic nepřináší a ono je to, soudě dle této zoufalé výzvy, úplně naopak...

Roztrhněte to. Stejně to nefunguje. Netransparentní a pochybná komercializace už se stejně děje pomocí s.r.o. jako je Climb4 apod. Žádná koncepce, která by produkovala nadějné závodníky evidentně nevznikla (jo jasně, Bloudek tvrdí, že tu vybudovali něco super. Ale kde to něco super je a co to přesně je?). Navíc často je slyšet hlasitý řev jak závodníci jsou jenom na obtíž a ČHS je nepotřebuje nebo jak si lidé dovolují kritizovat ČHS aniž by to sami zkusili, tak v čem je teď, když to někdo konečně chce zkusit, vlastně problém? Horší to snad být ani nemůže (myslím obecně horší, ne pro úzkou vybranou skupinku lidí).
odpovědět 
 Re: Tak závodníci asi nebudou přítěž, co?22:19:57 27.11.2017
x
xodpovědět 
  Re: Tak závodníci asi nebudou přítěž, co?23:00:16 27.11.2017
A co jako má fungovat? Jsou dva různé sporty pod jednou střechou. A že závodnici dnes generuji podstatně větší penízky než lezci (a při tom je jich podstatně méně) je úplně jasné a bude "hůř". Odkud si myslíte, že dnes chechtáky tečou? Dnes se rozdávají na děti, mládež a sport a těch mezi těmi tradičními moc není. Rozdělení svazů se osvědčilo jen v Rakousku, ale tam podmínky pro sport jsou úplně jiné než u nás. Jinde to neklaplo. Pokud se to rozdělí u nás, bití budou jen tradiční horolezci. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam. Pokud nechcete jenom něco kritizovat (česká specialita), přiložte ruku k dílu a ne rozesirejte všechno a všude.
odpovědět 
   Re: Tak závodníci asi nebudou přítěž, co?14:16:16 28.11.2017
Odpovidas si vlastne sam. A rekl bych, ze ti, co se chteji trhnout prave tu ruku k dilu prikladaji (jasne, jinak nez bys asi chtel, tak se to nepocita ;)). Ty jeden cesky specialisto..
xodpovědět 

 Kolik vás je?22:53:03 27.11.2017
  Vážení, kolika lidí se týká sportovní a závodní lezení? Víte, co se říká v Ádru o závoďácích? Vůbec nic!!! Je to každému putna.
Petrodpovědět 
 Re: Kolik vás je?23:01:57 27.11.2017
Podle mě tady jeden anonymní týpek trollí celou diskuzi :D
akodpovědět 
  Re: Kolik vás je?23:18:25 27.11.2017
Já napsal zatím jen jeden, ten "Je to už dlouho, ale co si Mrázu pamatuju,..."
Budu se poctivě označovat jako A.
A.
odpovědět 
 Re: Kolik vás je?23:02:49 27.11.2017
Sorry, to nebyla odpověď na příspěvek výš..
akodpovědět 
 Re: Kolik vás je?23:31:47 27.11.2017
To neni úplně směrodatný, to můžu zase říct: Víš co se říká ve světě o lezcích z Ádru? Vůbec nic. Ale víš co se říká o závodnících z ČR? Docela dost, protože každý zná AO, často i Stráníka apod. a mnozí si pamatují Mrázu.
Ale neřeknu, protože taky občas lezu v Ádru a mám k pískařům úctu. Stejně tak mám úctu i k závodníkům. Nehledě na to, že zrovna ty co já znám moc rádi pískaří, takže je těžké to rozdělit.
Že jsou závody součástí širšího pojmu lezení je skutečnost, se kterou ani pískař nic neudělá :-)
Takže se bavme raději k věci...
A.
odpovědět 
  Re: Kolik vás je?17:25:56 28.11.2017
Legendary sandstone climbers from Adršpach :)
odpovědět 

 Bafunari vsech svazu polibte si prdel!00:19:38 28.11.2017
Povidejte mi o milionech, kdyz na udrzbu skal davate poslednich 10 let cca. 1/2 penez vybranych na prispevkach.

Nepresny grafik: goo.gl/HxaEhr

Jde o prachy, a navic o prachy mimo tradicni oblasti. A me je fakt jedno, kdo bude za bufaunarsky prachy jezdit chlastat na Erasmus+.

Tak se vyzerte to co jste si sami zpusobili neschopnosti reformovat rozhodavaci procesy v komisi soutezniho lezeni.
Geoodpovědět 
 Re: Bafunari vsech svazu polibte si prdel!08:08:49 28.11.2017
V CHS nejsem, takze jsem pouze kibicujici divak, ale odkaz na google je tady asi informacne nejhodnotnejsi prispevek.

Jinak co se toho rozlozeni penez tyka, tak podle te tabulky (doufam, ze je ok) je pomer prispevky:msmt zhruba umerny pomeru skaly:skaly, akorat ze hrozne moc sezere administrativa. Nemam na to nazor.
jx nullodpovědět 
  Re: Bafunari vsech svazu polibte si prdel!20:11:30 28.11.2017
Chachá. V ČHS jsem, nezávodím a po shlédnutí tabulky jsem pro to, by si závodníci utvořili vlastní organizaci.
petrrodpovědět 

 Ach jo :-(01:09:48 28.11.2017
Rozhodně nejsem štěpící příznivec a ani tudle skupinu co nám tak předsedu vyděsila neznám ! Jakékoliv dělení je kokotina, která jen oslabí samotné lezení! Ale co nám říká současná situace kdy nám předseda píše email na který nemáme odpovídat a vlastně po nás chce aby jsme diskutovali na soukromém www místo oficiálním www čhs nebo jinými kanály? Asi že současné čhs, resp. to co ho reprezentuje, nezvládá spravovat ani vlastní www, nebo si brutálně ulehčuje práci, prostě že s námi neumí komunikovat. Dále vidím mezi řádky, že místo snahy najít řešení je snaha někoho umlčet, znemožnit, odstřihnout. Věřil bych tomu emailu kdyby říkal něco konkrétního a přinášel vize. To tam nenalézám. Věřil bych tomu kdybych nevěděl, že problémy nejsou jen u závodníků, ale i jinde. Nazastávám se tech co se chtějí štěpit, ale ani tech kteří nás chtějí údajně spasit ( jestli tedy vůbec reálně štěpiči existují, vlastně ale věřím že jo, protože podobné myšlenky už mě také napadly a k realizaci nebylo daleko ) Jisté je, že jsou nespokojeni nejen závodníci, ale i např aktivní oddíly, správci skal, ti co by chtěli být instruktory, ale odmítají podstoupit současný chs nesmysl model, atd... Fráze v textu obsažené jak svaz dělá hrozně pro tu nebo onu skupinu bych raději, jako zatím ještě loajální člen nerozebíral! Takže místo podobných politických panfletů by myslím měl VV spíš konečně zkusit naslouchat těm kteří jsou aktivní a lezení v jakékoliv formě věnují ohromné množství energie. Měl by odhodit osobní nevraživosti a opravdu myslet na nás všechny členy ať závodníky, dospěláky, děti, skálolezce, bouldrysty, ale klidně i turisty. Svaz musí být jednotný, silný, fungovat profesionálně a musejí ho řídit profesionálové, tak už sakra vytáhněte hlavy z písku a začněte na tom pracovat, když jsme si vás tam zvolili ! Jako dlouholetý člen čhs a funkcionář lezeckého spolku si nepřeji mít v budoucnu v poště další emaily podobného charakteru. Ani si nepřeji poslouchat jak se někomu nelíbí dohoda ohledně map se seznamem, nebo že do závodníků mluví lidé co tomu nerozumí, ať už to je, nebo není pravda, atd... Takovým věcem musíte umět předcházech a řešit je ku všeobecné spokojenosti. Prostě je potřeba si uvědomit, že už nejsme dávno banda týpků co se všichni znají ze skal, je potřeba řádné a profesionální vedení. Jestli je situace opravdu tak vážná, tak bych za tím nehledal konspirační teorie, ale především manažerské selhání celého VV pod vedením předsedy, kterého jsme si nedávno zvolili. Ach jo :-(((
Dájaodpovědět 
 Re: Ach jo :-(01:38:27 28.11.2017
Když už jsme u toho: Blbé je, že těch, kdo to věděli před volbami, bylo málo. Jestli je jich teď víc, měly by se konat znovu volby na příští Valné hromadě v únoru/březnu, a zatím by měl administrovat 1. místopředseda bez větších změn.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: Ach jo :-(10:20:56 28.11.2017
Dájo, píšeš, že nejs štěpící příznivec. Ok. Každý máme nějaký postoj. Ale mohu se jen zeptat, na základě čeho si myslíš, že skály a překližka jsou stejné záležitosti patřící pod jednu zastřešující organizaci? Ano, základ je stejný, pohyb nahoru, ale to je tak vše. Z historického hlediska tu samozřejmě bylo dříve skalní lezení, závodní lezení je nyní již tak specifické, že se skalním nemá nic společného. Styčný bod je možná v zimě, kdy skalní lezci chodí trénovat na překližku, ale to je asi tak vše. Nároky na sportovce jsou ve všech oblastech shodné s jinými sporty, ono je v zásadě jedno, zda vrcholově lezeš, hraješ fotbal nebo tenis nebo plaveš. Vrcholoví sportovci jedou v nějakém tréninkovém a závodním režimu, přípravky pro děti a mládež také, s outdoorem to nemá nic společného, naopak z hlediska tréninku a přípravy je lezení venku kontraproduktivní. Nejsou stejné ani hodnoty a morálka. Závodníci a sportovci jsou někde jinde. Neříkám, že je to dobře nebo špatně, že jsou lepší nebo horší, jen to konstatuji. Ostatně stačí se podívat na takové základní maličkosti, jako jsou výjezdy. Pro skalkaře je důležitá a kámoši a zábava, pro závodníka peníze a výkon. Zní to divně, ale je to tak. Parta kámošů pojede strávit fajn víkend za pár korun někam do skal, stačí jim dodávka a hezké počasí a pár cest. Závodník pojede na závody, potřebuje řádově několikrát více peněz na přípravu, tým a pobyt, a nejde mu o zábavu a fajn víkend, ale o výkon, nic jiného by ho nemělo zajímat, na závody se jezdí závodit a vyhrávat, ne bavit. Proč si myslíš, že by závodníci na rychlost na překližce měli patřit pod horolezecký svaz? Trochu mi to připomíná jako partu lidí, co rádi turistiku. Někam jdou, pár jich tam chce jít rychleji, nastaví si pravidla a jdou rychle, vznikne z toho rychlochůze, která je již olympijským sportem. Ale opravdu si myslíš, že olympijská rychlochůze má být zastřešena Klubem českých turistů? Napsala jsi celkem inteligentně, doufám, že chápeš, co chceš říci.

Nikde tu ještě nezazněl jediný důvod, proč se neoddělit. ČHS v závodním lezení nic nedělá. Asi se snaží, ale mě to opravdu přijde jen jako údržba kvůli možnosti čerpání dotací, než jako reálné budování základu pro olympijský sport. Začněme od začátku - ČHS nemá žádné tréninkové stěny a zázemí. Horkotěžko se domlouvá s majiteli stěn, kteří často nemohou svazu přijít na jméno. Trenéři - to je kapitola sama pro sebe. Trenérem se nazývá každý, kdo si udělá kurz? Už dříve tu ti lidé byli, jen neměli ČHS papír. Teď ho mají, ale jsou kvůli tomu lepší? Jaký trenér tu je uznávaný a vyhledávaný a má nějaké výsledky? Vždyť trenéry se nestali trenéři, ale jen lidé, co už dříve vedli třeba oddíly a kdoužky, viz třeba Eliška. Trenér jako takový tu není žádný. O dalším zázemí raději nemluvím. Další kapitolou jsou závody. Dětské ČHS závody jsou většinou otřesné a stejně na nich svaz nemá žádný extra podíl, naopak se dnešní moderní době leze po mrňavých oddílových stěnkách v tělocvičnách. Takže máš super závody na BW (stavěči Pařízek a Chejn), super závody na Smíchově (stavěči Zbrane, Šolc, Jech) a pak ČHS závody ČP v Trutnově nebo Jeseníku.
Závody pro dospělé? Na prestižní MČR přijely 4 ženy... Pokud někde někdo ve světě trochu zazáří, je to individuál.

Takže? Co tedy svaz dělá? Jediné, na co je pro závodníky svaz užitečný, je placení příspěvku v IFSC a posílání přihlášek na mezinárodní závody. České závody jsou a budou i bez ČHS, trenéři byli a budou i bez ČH. Závodní zázemí už teď poskytují stěny, ne svaz. A vždy se jde domluvit se stavěči, že ti postaví něco na míru, nikdy jsme to neřešili přes svaz, stěny a stavěči rádi pomohou, když vidí, že to má smysl. Co dál? Shánění sponzorů a peněz? Reklama? Už teď to ČHS nedělá, předal to spřátelené firmě, takže ani není kontrola, nakolik se dá na marketingu vydělat a jaký by to mohlo mít přínos. Takže jediné, co v tomto ČHS udělal, je, že platí náklady, kdežto inkasování peněz předal soukromé firmě kamarádů.

Proč by tedy měli závodníci setrvávat pod ČHS? těch pár korun za členství a závodní licence se vždy dá dohromady, na nic jiného není ČHS v závodním lezení potřeba. Nenapadá mne jediná věc, ve které je ČHS nebo někdo ze závodní komise důležitý. Parta pár kamarádů, která by byla schopná komunikace, by to zvládla lépe. To, co se teď děje ze strany ČHS, není žádný boj za zachování kvalit lezení, ale jednoduše boj o moc a peníze, kde svaz ví, že má hodně muziky za málo peněz. Už dvacet let na to lidé ze závodního lezení upozorňují, už dvacet let to vedení ignoruje. Vidíš z toho nějakou jinou cestu, zejména v situaci, kdy je šéf komise dosazován a ne volen, a kdy o závodnících rozhodují skalkaři, které to nezjímá a ani tomu nerozumí?
odpovědět 
  Re: Řadový člen textu rozumí11:24:57 28.11.2017
Děkuji za srozumitelný text kterému jako řadový člen rozumím. O zákulisí závodního lezení se nezajímám, tak neumím posoudit skutečný stav věcí. To čemu nerozumím je, proč si se pod něj nepodepsal(a)?
maca stodpovědět 
  Re: Ach jo :-(11:44:51 28.11.2017
No tak... Šéftrenér není v žádném významnějším sportu volen :-)

A obecně: Rozdíly, které popisuješ, jsou ve většině sportů - např. běžec pro radost x běžec na vrcholové úrovni x běžec na dráze x běžec v terénu x běžec v kombinovaných disciplinách (např. desetiboj, survival, expediční závody, triatlon...)
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Ach jo :-(13:18:23 28.11.2017
Ok, omlouvám se ti za mystifikaci. "Šéftrenér" je zde použito ve formě zastupující celou komisi a ČHS závodní lezení. Myslel jsem, že je to zřejmé, protože pokud bychom se bavili o konkrétní osobě, tak to samozřejmě žádný trenér není, lidi v repre mají vlastní "trenéry" a vlastní tréninky, nevím o tom, že by jim šéftrenér repre něco zajišťoval. Lepší název by tedy byl spíše "Vedení závodního lezení". A tam už jednotlivé sporty volby mají. Pokud bychom lezení připodobnili třeba k tenisu, tak tam Komisi závodního lezení odpovídá Český tenisový svaz. Jenže vedoucí naší komise je dosazen a členy si sám vybírá, v tenise je prezident volen a radu tvoří lidé vyslaní jednotlivými pobočnými spolku dle poměru registrovaných hráčů.

Jinými slovy - hráči v tenise a jednotlivé oddíly a spolky mají možnost se na řízení tenisu podílet, kdežto v lezení, kde rozhoduje většina, kterou závodní lezení nezajímá, mají závodníci smůlu a nemohou nic, jen platit a držet a krok a pusu.

Už to tu zaznělo dříve - pokud bys chtěl srovnat poměry lezení a jiných sportů, měl by ČHS závodníky oddělit alespoň vnitřně a nechat řízení závodní sekce na lidech, kteří se v závodním lezením angažují. Možností je mnoho, třeba již dříve zmíněná trenérská rada a podobně. Zatím jsme ale ve stavu, když už jsme zmínil tenis, jako kdyby klasičtí tenisté spadali pod rekreační softtenis a softtenisté, vyznavači poodové hry s plastovou raketou a molitanovým míčkem, rozhodovali, co a jak normální tenisté mají či nemají dělat.
odpovědět 
    Re: Ach jo :-(13:35:01 28.11.2017
Stále stejná anonymní písnička už nejméně 10 let. Tak proč s tím herdek něco neuděláš. Začni tím, že se představíš. Pokračuj tím, že představíš svoji koncepci. Ukaž personální obsazení. A nech si to odhlasovat na valné hromadě. Jasné jak facka...
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Ach jo :-(14:22:31 28.11.2017
Tak evidentne s tim nekdo neco zacina delat. A vy se z toho muzete posrat jeste driv nez s tim vubec vyleze na svetlo.. Porad tu kdosi rve at lidi teda neco delaji a kdyz se k tomu nekdo konecne zacne rozhoupavat, tak to je najednou spechu, aby se ta jeho snaha zadupala do zeme jeste driv nez se zacne konat...

Nechcete s temi soudy a prohlasenimi pockat az o tom zacne mluvit taky nekdo jiny nez Bloudek a lidi, kterym je to ekl? Treba ti, kteri o odtrzeni premysli.
xodpovědět 
      Re: Ach jo :-(15:24:27 28.11.2017
Nech ho, on Turek moc dobře ví, o co jde, jen se úmyslně nechápavě staví. Vím minimálně o jednom případu, kdy věděl o určitých skutečnostech a znal jména, a přesto v diskuzi stále vykřikoval a dožadoval se jejich napsání a vyzýval k činnosti ačkoliv věděl, že se nějakou dobu už něco děje. Stejný scénář, jako tady. On jen potřebuje pozornost a chce být zajímavý.
odpovědět 
       Re: Ach jo :-(18:12:55 28.11.2017
Už to vím. A napsal jsem v diskusi pod jejich prohlášením, že mi to přijde smysluplné. Tak nemel hlouposti.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Ach jo :-(22:47:33 28.11.2017
To se netýkalo jen tohoto případu, ale celkově tvého přístupu.
odpovědět 
         Re: Ach jo :-(02:29:25 29.11.2017
Takže to byl jen takový blábol, abys mě urazil, že jo? Obviníš mě z konkrétnosti, která se velmi rychle ukáže jako blbost, ale nezaváháš a blekotáš něco o obecném přístupu. Samozřejmě zase bez něčeho konkrétního...
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Ach jo :-(13:07:34 28.11.2017
Nojo no min 2 roky sem se držel abych tady něco podobného neřešil na plnou hubu, opravdu se mě příčí podobné věci promílat v bulváru, ale co nadělám, vyzval mě k tomu sám předseda :-O, třeba to bude konečně silný impulz něco změnit... Plně chápu co mě říkáš i co tě štve, jen si myslím, že se na to díváš příliš jednostranně, úzkým pohledem. Nemysli si, že nespokojení jsou jen závodníci. Plně chápu že závodníkům běží čas, rostou děti, stárnou svalové buňky a prostě nejvíc ze všech členů chtějí prožít svůj aktivní čas v nejlepších možných podmínkách, které by jim podle mě mělo čhs poskytovat na profesionální úrovni a to se neděje. Ale zkus se na to podívat schválně jiným pohledem a myslím že zjistíš, že lezecký hobík jako já, vlastně dennodenně řeší v podstatě stejné problémy jako ty. Jsem funcionářem spolku který má za cíl podporu sportu, kultury blablabla... Dřív by se to nazývalo asi oddíl i když trošku aktivnější. Naší silou a bonusem je právě schopnost absorbovat a následně podporovat kde co, ač by se někomu mohlo zdát, že to s lezením ani nesouvisí. Jen tak pro orientaci, máme docela hmatatelné úspěchy v lezení s dětmi, podařilo se nám nedávno "nadraftovat" velice dobrého bouldristu, podporujeme prvovýstupce na skalách z vlastních prostředků, staráme se a investujeme nemalé prostředky i energii do 3 lezeckých oblastí které nespadají pod CVK, instruktora skalního lezení nemáme od čhs ale přímo MŠMT protože bytostně nesouhlasíme se systémen a nedokázali jsme to změnit, spolupracujeme se složkamy IZS které u nás podotýkám bezplatně trénují, mimo to například tvoříme MTB trail, ale máme např. mistra světa v historickém lyžování, oživujeme zapomenuté kroje atd... Pro náš růst, sílu a úspěchy začínáme být reálnou konkurencí v našem městě pro sporty jako fotbal, hokej, atletika. Veškeré argumenty, které slýchávám proč potřebujeme čhs jsou vesměs blbost. Čhs má být zastřešující organizací, která pomáhá rozvíjet aktivní a zastupovat či přesněji suplovat v případě nouze neaktivní skupiny napříč lezením. Finančně ač jsme aktivní nadmíru tak jsme vzhledem k příspěvkům max na nule, kam jsou další navázané peníze? A ani nám nikdo s ničím příliš nepomáhá i když se o to zákulisně snažím hodně. Když by bylo potřeba asi si vyjednáme i vyjímku na lezení do CHKO v našem okolí. Pak nám tedy ze servisu zbývá už jen nějaké pojištění, které v nejhorším outsourcujeme např. v Rakousku. Takže jedinej trhák čhs je mezinárodní závodní licence pro naše malé závodníky. O tom jsem uvažoval taky a určitě by se dalo je nechat závodit třeba za SanMarino jen tak z protestu. Nikdy jsem se neodhodlal takovouto věc realizovat hlavně proto, že jsem přesvědčený, že snazší cesta nemusí být ve výsledku ta lepší. Ale zpátky ke tvé otázce, co se stane, když se odtrhnou závodáci a případně takoví jako my a každý půjde svojí cestou a začneme si konkurovat všichni navzájem? Podle mě nic pozitivního v rámci čr a už vůbec né směrem do zahraničí, kde je mimochodem podle mě naopak současný VV pozitivně aktivní. Netvrdím tedy, že je špatně úplně všecko! Při psaní tohodle slohu mě napadlo následující. Cítím se být zatím součástí čhs a tedy loajální. Nevím jestli je „vaším“ cílem finanční zisk, nebo rozvoj sportu? V případě druhého navrhuji vytvořit v rámci svazu platformu „Aktivních nespokojených“. Dejme na kupu co nás trápí napříč lezením, poté navrhněme uspokojivá řešení i když je jasné, že to bude hluboká revize systému, toto konfrontujme s reálnými možnostmi a ochotou je implementovat při současném personálním obsazení. V případě neúspěchu se pokusme o personální změnu. V případě že by nepomohlo ani to, pak společně uvažujme o opuštění nereformovatelné lodi a novém začátku. Myslím, že nikoliv v separaci, ale v jednotě, otevřenosti a upřímnosti je síla něco změnit !
Dájaodpovědět 
   Re: Ach jo :-(13:31:00 28.11.2017
Děkuji. A víš, že tebou navrhované řešní tu již bylo? Schůzky, dopisy, otevřené dopisy, schůzky s trenéry a rodiči... Vedení se vždy tvářilo velmi vstřícně, Marie se usmívala, byla vstřícná, vše odsouhlasila. Výsledek? Vždy si to udělali po svém a vše ignorovali. Ostatně to je i jeden z důvodů, proč vznikl Moravský pohár. Jestli chceš více, přečti si vysvětlení o MP na http://www.lezec.cz/clanky.php?key=12451

Ty snahy, o kterých píšeš, tu byly, ale vždy byly arogantě ignotovány a lidem nezbylo, než sklapnout a lezení buď opustit, nebo se přizpůsobit :-( A když mohl na truc vzniknout úspěšný MPM, proč ne další? Je několik seriálů a závodů pořádaných bez ČHS, pokud by to někdo zaštítil po celé ČR, je tu náhrada za ČHS už nyní. Jediné, co ČHS drží, je monopol na zahraničí závody. Abys mohl startovat za nějakou zemi, musíš mít jejich pas, což není tak jednoduché. Takže ČHS klidně může sedět jak žába na prameni, sledovat, jak okolo vznikají úspěšné závody a jak rostou úspěšní závodníci, protože stejně ti nejlepší musí přijít s prosíkem kvůli repre. Já to považuji za nefér parazitování.
odpovědět 
    Re: Ach jo :-(13:55:50 28.11.2017
Už zbývá jen dodat, že pokud chceš závodit, musíš políbit prsten velkého ptáka.
Pták ohnívákodpovědět 
     Re: Ach jo :-(14:42:22 28.11.2017
Ale prdlajs. Musis polibit ptaka velkeho prstena!
odpovědět 
  Re: Ach jo :-(13:49:28 28.11.2017
naprosty souhlas!!!
odpovědět 

 e?07:32:41 28.11.2017
Chybi mi info, vo koho teda jde? Ale asi je to vážný, když je diskuse otevřená i pro neregistrované ;-)
Papoušodpovědět 
 Re: e?07:41:54 28.11.2017
Musi to bejt nejakej insider/bejvalej insider s organizacnim talentem: Zdenek Strnad? Petr Jandik? Nekdo, kdo umi zorganizovat zavody: Jirka Babaca? Nekdo, kdo ma ultimatni medialni silu v branzi: Kuba Turek? Nekdo, kdo ma nej steny: Risa Litochleb? Tahle synergie by dokazala velky veci! Takze vitr vane z mnoha smeru!
Papoušodpovědět 
  Re: e?08:24:11 28.11.2017
Idealni by bylo tedka presunout celej CHS do ilegality, jak to za valky sikovne udelali komari, a pockat az se to prezene. Zatim by slo poradat zavody v podzemi - treba v Loupeznicky jeskyni v Labaku je jedno VIIb od Nemcu - tam by mohli zavodit backurkari a vopravdovi zavodnici by se presunuli do Arca, kde je Underground. Nejak to vymyslime, co?
Papoušodpovědět 
  Re: e?11:47:38 28.11.2017
Odhaduji, že to bude někdo, kdo má dost peněz a chce je tímto způsobem rozmnožit a nejspíš to ani nebude lezec. Zkusím se zeptat na ČHS. Jdu si tam za chvíli prohlédnou smlouvu se Seznamem.cz :-)
Kuba Turekodpovědět 
   Re: e?11:59:29 28.11.2017
vem tam rovnou i zalohu databaze cest ;-)
Papoušodpovědět 
   Re: e?12:01:54 28.11.2017
vem tam rovnou i zalohu databaze cest ;-)
Papoušodpovědět 
    Re: e?13:02:23 28.11.2017
To spíš radši na Skalních oblastech, ne? Tam to funguje.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: e?14:31:33 28.11.2017
Co to tu meleš za nesmysly? Databáze fungují obě, akorát ČHS eviduje momentálně 83 637 cest, zatímco Skalní oblasti 76 655. Databáze ČHS poskytuje podstatně kvalitnější mapové služby, resp Sklaní oblasti prekticky žádné, pokud pomineme že část dat obsluhuje mobilní aplikace a nakonec databáze ČHS poskytuje ověřené informace o zákazech a povoleních, opět na rozdíl od Skalních oblastí, kde se vyskytují i informace nepravdivě. To se ukázalo při smrtelné nehodě Mirka Dřízy, kdy ho média na základě šptných informací ze Skalních oblastí obvinila, že lezl v zakázané oblasti a pak to Papouš nahonem spravoval když už bylo pozdě.
Petr Jandíkodpovědět 
      Re: e?14:40:44 28.11.2017
To je trochu ohrana pisnicka. Az by clovek mel pocit, jaky ze to je, ta databaze CHS, super produkt. A to zklamani, kdyz to pak clovek otevre a vidi neco, z ceho by byl mozna paf pred deseti lety, ale nic vic.

Kazdopadne se mi libi, jak si jeste pridal argument, takovy dabelsky. Skalni oblasti jsou zlosini nejvetsiho kalibru, narusitele svetoveho miru, importeri mandelinek, jejich prace uz stala lidske zivoty! Ruce pryc od nich! Fuj!
odpovědět 
       Re: e?14:53:34 28.11.2017
Taky mě ta PeeJayova formulace nahoře trochu zmátla, ale interpretace je následující: MD lezl podle médií v zakázané oblasti, což ve skutečnosti nelezl, protože dohoda s OP je, že pravá část stěn je otevřená stále a levá část je omezena na druhou polovinu roku kvůli fóglum. Což MD evidentně věděl, protože lezl se ZH, kterej na jednání s OP byl. Papouš tuto skutečnost patrně opomenul napsat na SO.

Takže info, že SO bere životy je dost velká nadsázka... Vejry jsou prostě trochu nebezpečný v některejch částech a dělat tam cestu vodspoda je celkem vabank.
Papoušodpovědět 

 e?07:32:46 28.11.2017
Chybi mi info, vo koho teda jde? Ale asi je to vážný, když je diskuse otevřená i pro neregistrované ;-)
Papoušodpovědět 
 Re: e?08:22:15 28.11.2017
České sportovní lezení.
odpovědět 
  Re: e?09:59:35 28.11.2017
IČO: 05663148
odpovědět 
   Re: e?10:29:58 28.11.2017
Na základě čeho si myslíš, že se jedná právě tento tým?
odpovědět 
    Re: e?10:57:56 28.11.2017
Dává to smysl. Všichni tam zúčastnění jsou podnikatelé v závodním a indoorovém lezení kromě jednoho, který má cestovku. A organizátoři boulderových závodů.
odpovědět 
  Re: e?13:13:20 28.11.2017
sportovnilezeni.com ?
Geoodpovědět 
   Re: e?13:59:06 28.11.2017
Jo. Tak to by dávalo smysl a bylo by to v pořádku. Ti lidé v oblasti závodů něco dokázali a nejsou to kontroverzní typy jako Babača nebo Hroza (nic proti jmenovaným, ale na vedení spolku se nehodí). Fandím a držím jim palce.
Tomodpovědět 
   Re: e?14:36:25 28.11.2017
Stranky o dost hezci nez ty od climb4 s.r.o., ktere oficialnim strukturam nevadilo ;).

Pokud to jsou oni, fandim jim. Umi to. Oproti climb4 s.r.o. maji k lezeni mnohem vetsi vazby nez jen ty "kamaradske" na hlavni cinovniky svazu. Znalosti taky maji.

Vcelku me bavi, jak se to ted nejen Bloudkovi vraci. To bylo kriku, kdyz nekdo chtel cokoliv vedet climb4 s.r.o. Diky tomu kriku jsou ted hlasky o netransparentni nove organizaci nefunkcni. Coz je asi jedina vec, kterou by melo CHS navrch oproti nove organizaci.

Taky najednou nejak mlci, ci uz nejsou tak hlasiti, ti vyzyvatele k tomu, at se sportovci trhnout. Spis na to ted jinak, treba pres anonymitu, jakozto univerzalni argument..

Kazdopadne jsem rad, ze ruka trhu zacina uradovat i v lezeni. Trocha soupereni bude spis motivujici.
odpovědět 

 Řadový člen nerozumí ?08:24:03 28.11.2017
Vážený ČHS přečetl jsem si článek i listopadový newsletter a nerozumím ,co mi jako řadovému členu chcete sdělit? Mám jít na barikádu bránit proti "Skupině osob"svazovou jednotu? Nezlobte se , ale doposud jsem považoval ČHS za sportovní svaz a ne politickou stranu. Když tedy chcete podporu členské základny, tak mi poskytněte úplné informace KDO a CO konkrétně podniká k odtržení sportovního lezení od ČHS ? Předem děkuji za vysvětlení.     
maca stodpovědět 
 Re: Řadový člen nerozumí ?09:32:13 28.11.2017
Řadový člen je tady od toho, aby platil příspěvky a držel hubu.
Pokud chce nějaké info je za prudiče.
Pokud se na Fb svazu vyjádří kriticky vůči Čhs je mu zakázáno psát komentáře.viz Hroza
Pokud si dokonce dovolí kritizovat některé funcionáře. Odnesou to jeho děti. viz opět Hrozovi
odpovědět 
  Re: Řadový člen nerozumí ?20:55:52 28.11.2017
Takhle to chápu taky. Napsáno naprosto přesně podle kuchařky ČHS.
odpovědět 

 Těžké psycho09:14:45 28.11.2017
Chvalme počiny proti komercionalizaci (pořádání MČR v nákupáku). Važme si plodů soutěžního lezení pod vedením ČHS (halucinační reporty TBT). Braňme bafuňářské letenky do Tokia!
Michal Dodpovědět 

 Druhá strana11:14:52 28.11.2017
Tak hezkej bulletin. Názor Binterovců mě nezajímá, ale ví Mára a spol. kdo je ta druhá skupina a slyšel to i z druhé strany, nebo jen od Bloudka? Všichni víme co jsou ty ve svazu zač od Pana Drbala až k veleúspěšnýmu teoretikovi a trenérovi repre pod ktetym zhasínaj nadějný mládežnický hvězdy. Už se těším až ty zlý vystoupí ze stínu a řeknou nám svůj názor na věc. Za mě jednoznačně oddělit. Chce to novou krev a tu mezi sebe svaz nepustí, tak to holt jinak nepůjde. To co svaz vyplodil je jasná politická hra...
Luboodpovědět 

 Změna je nutná11:15:57 28.11.2017
Otázkou zůstává jaká. Panu předsedovi asi hodně teče do bot, když zvolil tento způsob. Moc se mu to nepovedlo - obhájce masovosti a komercionalizace lezení, co k lezení přistupuje jako k fotbalu, varuje před komercionalizací? Si myslí, že lezci mají IQ průměrných voličů v ČR? Naivní.
Podívejte se, co se děje v lezení nyní. LOH na krku, v obtížnosti startují bouldristé a jsou ve finále a na bedně. Už jen kvalifikovat se na LOH bude obrovský úspěch. Co dělají sousedé v Německu? Bouldrista Jan Hojer též ve finále na obtížnost. Už nyní mají širší olympijský tým, budou mít soustředění, závody, selekci a tipuji je na bednu. Co se děje u nás? My máme Adama, my nemusme dělat nic, budeme se jen tvářit, že něco děláme a budeme o tom plkat. Ale kde je nějaký olympijský tým, plán přípravy, kde je stěna na rychlost? Proč lezci na obtížnost netrénují s bouldristy bouldry a naopak?
LOH mají obrovský komerční potenciál, lezení čekají změny. Jestli budou dobré, nebo špatné, se ještě uvidí. Přijde velký výkonnostní posun. Nyní se zdá, že Asiaté tak trochu unikají zbytku světa, ale to se do LOH může rychle změnit. A hlavně se něco musí změnit u nás.
K.odpovědět 

 nazor11:23:14 28.11.2017
Svaz je za zenitem. Chce to prachy do lezení, nový hay, boulderový arény, mezinárodní semináře a workshopy od světovejch machrů, ne od Bintera. Ten kdo by k tomu měl promluvit je Adam. Snad se vyjádří...
Honza M.odpovědět 
 Re: nazor12:34:13 28.11.2017
Adam se k tomu nevyjádří, nemůže. Pokud chce na závody, má podepsanou repre smlouvu a podle ní se musí zdržet všeho, co není ku prospěchu ČHS. Od závodníků reakci nečekej. Ti v repre nemohou a řada z nich ani nechce, protože za normálních podmínek by se kvůli nízké výkonnosti do repre nedostali. A ti, co v repre ještě nejsou ale mají určitou naději, tedy mládež v U12 a U14, asi sami ještě na vyjádření nemají a rodiče se bojí. Přidělování financí je netransparentní (příspěvky na závodníka jsou jasné, ale kolik peněz navíc třeba dostává doprovod, který mohou tvořit rodiče?), když ti "zapomenou" poslat přihlášku, nic se jim nestane a ty máš zkaženou sezonu (stalo se u Hrozové), v týmu budeš od svazu pod tak velkým tlakem, že to nemusíš ustát (pročpak nechala Eliška lana?)...

Je toho hodně, proč se aktivní závodníci raději drží dále a veřejně se nevyjadřují. Ostatně už to párkrát udělali, ale duo Binter/Svobodová je těžce setřelo. I petice rodičů a trenérů byla. Výsledek - ČHS si dělá, co chce.
odpovědět 
  Re: nazor13:13:38 28.11.2017
Tak proto ten název cesty Silence :-)
A.
odpovědět 
  Re: nazor13:16:16 28.11.2017
Tak proto ten název cesty Silence :-)
A.
odpovědět 
 Re: nazor14:27:34 28.11.2017
kolik hal je, prosím tě, potřeba? já jdu na stěnu 3x týdně, ale když nevím, jak trénovat, tak se stejně budu pořád plácat na osmičkách, jako v době, kdy mi trenink mohl být ukradený a jezdil jsem jen ven.
horolezecký svaz jako vlastník umělé stěny neexistuje asi nikde
odpovědět 
  DAV15:01:11 28.11.2017
goo.gl/h9ogMr - nevim, jestli to vlastněj, ale minimálně to nejspíš provozujou. A to neni v Reichu jedinej případ. Takže to asi nějak jde, jak moc je to ideální, to nevim. V tom Berlíně mě to přišlo atmosférou dost upjatý a cesty měli pitomý.
Papoušodpovědět 
  Re: nazor17:46:47 28.11.2017
O tebe nejde, jde o děti, mládež, o zapojení škol a rozvoj lezení na celkové úrovni. S tím mohou přijít noví instruktoři, informovanost a podpora veřejnosti atd.
Honza M.odpovědět 
   Re: nazor11:42:40 06.12.2017
a budou všichni lézt a nikdo nebude umět plavat a nikdo si nezahraje fotbal a nezvládne kotoul ...
odpovědět 

 Pro srovnání.....11:29:33 28.11.2017


SAC – švýcarský alpský klub má něco kolem 150 000 členů a je jedním z největších švýcarských sportovních klubů/spolků.

Jeho aktivity jsou velice rozmanité:
1. udržuje a obhospodařuje 152 horských chat
2. stará se  o vyuku mladých ve všech    směrech horolezení a lezení
3. je členem Swiss Olymic, stará se o vytvoření národního manšaftu pro sportovní lezení a manšaftu závodníků ve Skialpinismu
4. je zakladatelem ARS – Alpine Rettung Schweiz
5. je aktivní při ochraně horské přírody
6. zajišťuje tisk průvodců a členského časopisu Die Alpen
7. vede centrální knihovnu Zentrabibliothek des Schweizer Alpen-Clubs, jedné z největších knihoven na světě týkající se alpinské literatury
8. podporuje bernské muzeum Alpines Museum der Schweiz

Jistě uctyhodné aktivity a když se člověk podívá v kolika sportovních závodech a kláních má SAC prsty nebo je jejich garantem (podívej se na http://www.sac-cas.ch/wettkampfsport.html) tak se mu může z toho zatočit i hlava.

I v tomto „klubu“ existuje jistá závislost na ekonomických zákonech a část aktivit je poznamenána komercí. Bohužel – nebo snad bohudík – se svět změnil a procesy týkající se hor a přírody probíhají trochu odlišně od toho, co se dělo před 100, nebo i dokonce před 50 lety.
Michael Beranekodpovědět 
 Re: Pro srovnání.....12:54:03 28.11.2017
No jo, srovnání je to hezké, výčet aktivit také, ale asi by se hodilo k tomu ještě připsat výchozí pozici. Já bych jejich svaz přirovnal spíše k našemu již zmíněnému Klubu českých turistů. Nemyslím to nijak špatně, je to srovnání ne obsahové, ale rozsahu vyplývajícímu z dostupné činnosti. U nám máme akorát tak Krkonoše a menší hory vhodné maximálně tak ke klasické turistice. K ničemu vysokohorskému, k čemu je potřeba většina aktivit Švýcarů, tu nemáme. Také to sloho "horolezecký" je poněkud zavádějící. Nemáme žádné hory, vše u nás zvládne člen KČT. A KČT se i stará o značení a spoustu dalších věcí, viz kct.cz . Pokud bychom toho horolezce brali jako skálolezce, tak i tak se jedná o aktivitu pro pár jedinců a relativně malinké lokalitě. Mít třeba Juru, tak ok. Ale chtít obrovský svaz na tu trochu písku, co tu máme? Myslím si, že srovnáváš nesrovnatelné. ČHS v Česku, pokud by se netlačil do závodního lezení, by opravdu vystačil s naprostým minimem a dobrovolníky. Vybudovat organizaci jako SAC? Na co? Ve Švýcarsku má opodstatnění, u nás ne.
odpovědět 
  Re: Pro srovnání.....13:51:22 28.11.2017
Teď poněkud blekotáš.
Smysl toho srovnání tkví v tom, že jeden švýcarský svaz zastřešuje nejrůznější aktivity. Od závodních po skoro turistické a jiné.
Že to tam tak funguje. Takže koncept jednoho svazu zastřešujícího víc typů aktivit není nesmyslný.
P.odpovědět 
   Re: Pro srovnání.....14:02:28 28.11.2017
Ne, vím co píšu. SAC může zaštiťovat i závodní lezení, protože vzhledem k možnostem, které SAC umožňují tak široký záběr, bude to závodní lezení vždy tvořit jen menší část. Ale v ČHS? O moc víc aktivit ČHS již zastřešovat nemůže, alespoň ne v takové rozsahu, jako SAC. Vždyť ČHS už řadu těch věcí dělá, akorát že v tak malém, že tam, kde na to potřebují aparát, u nás zaskočí sekretářka. Takže vzhledem k lokálním podmínkám bude závodní lezení (a s tím spojené aktivity) vždy tvořit většinu, která se bude postupně ještě více zvětšovat.
odpovědět 
    Re: Pro srovnání.....14:30:23 28.11.2017
Samozřejmě, to zastřešení předpokládá, že ti, co jsou zastřešovaní, to dělají dobrovolně, anebo nemají jinou možnost. Pokud o to někdo, třeba naši závodníci, zájem nemá, anebo ho přestane mít, tak to může zkusit sám. Ale problém tady podle mě není ve velikosti spolku a v tom, jakou část v jeho rámci kdo reprezentuje, ale spíš v ochotě a schopnosti spolupráce. Což je myslím jiná věc. Pokud si závodníci myslí, že jim bude samotným líp, já osobně bych jim v tom asi bránit nechtěl. Celkem chápu, že si za to svaz může z velké části sám.
P.odpovědět 
    Re: Pro srovnání.....17:51:45 29.11.2017
Závodní lezení bude tvořit většinu? :-))))) Kolik? Cca 200 lidí? Spíš míň?
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Pro srovnání.....17:59:15 29.11.2017
Zalezi na tom v jake metrice to slovo "vetsina" definujes.

Jen to s temi hlaskami o te mensine proti naproste vetsine neprehanejte, aby se neotocilo do smeru, ze ta malinka mensina je naprosto nepodstatna. Coz by zas vedlo k tomu cemu se tu tak vehementne zonglovanim se slovy branite aniz byste si pockali na vyjadreni te "mensiny".
odpovědět 
   Re: Pro srovnání.....14:57:23 28.11.2017
Nesmyslný není, stejně to tak rozhodně ale neznamená, že je to nejlepší cesta pro danou konkrétní situaci.

A to ani nepřihlížíme k tomu, že kolikrát z různých vyjádření a konání všelijakých činovníků a významných lezeckých osobností, by člověk skoro získal dojem, že sportovce mají na háku a nechtěj s nimi moc ztrácet čas a zdroje.

Až do této Bloudkovi poplašné zprávy jsem měl spíše pocit, že toto rozdělení je přesně to, co chtějí všichni ke své vzájemné spokojenosti.. Argument "tak si udělte sami a nekritizujte" zazněl snad tisíckrát, tak se asi nemůžeme divit, že se k tomu někdo konečně rozhoupal.

Jinak mám za to, že pokud by vše úspěšně fungovalo (nejspíš jako u Švýcarů), asi nikdy nevznikne takováto snaha z které bude předseda posraný až za ušima. Ale pozdě bycha honit...
xodpovědět 
 Re: Pro srovnání.....15:16:07 28.11.2017
Zrovna ted na festivalu v Praze rikal treba zase Jakob Schubert ze sportovni lezci se oddelili od AV a bylo to jen a jen dobre...
odpovědět 

 ať se stane, co mà se stát11:45:16 28.11.2017
Komerce do závodního lezení = peníze do závodního lezení. A ty mladý potřebujou. Vono vobjíždět boulderový místa po Evropě něco stojí a svaz nedá ani vohlodanou kost. Chceme lezce typu Adam? Ne každej se narodí do lezecký rodiny. Ti ostatní potřebují podporu. Takovej Stráník když odskočí z práce kosí nejtěžší bouldery na světě...
Mída Čechodpovědět 

 kdo je kdo12:13:41 28.11.2017
Nemůžu s zbavit dojmu, že nám, řadovým členům ČHS bylo něco zatajeno. Je hezký že vyšel článek kde se ČHS chválí za své počiny, ale to je vše. Co je přimělo k tomu napsat tento příspěvek? A proč nevíme s kým jednali? A o čřem? Jak řekl mistr Yoda: Strach je cestou k temné straně...
Ondra B.odpovědět 
 Re: kdo je kdo12:25:15 28.11.2017
Strach k nenávisti vede a nenávist k násilí.
Yodaodpovědět 
  Re: kdo je kdo12:30:06 28.11.2017
Kdo však v sílu věří, přelezu dočká se nakonec.
Boulder Yodaodpovědět 
  Re: kdo je kdo12:50:47 28.11.2017
Záleží jakej strach. Pokud mám "strach" vydat svoje dítě do rukou určitých trenérů a systému okolo závod. lezení, pak je to spíš obranná reakce, která nevede k nenávisti, ale je přiměřená realitě okolo nás.
Stejně tak to může být opačně. ČHS má strach, což je jejich obranná reakce. Teď je otázka, co vlastně brání. Jestli něco dobrého, nebo špatného. Zatím do toho zas tak nevidím, abych to mohl jednoznačně říct. Ale indicie tu jsou (viz komentáře nahoře). Pokud došlo k jakékoli korupci, neochotě naslouchat věcné kritice, šikaně určitých lidí, protekci na úkor druhých apod., tak to buď musí vyčistit (ne jen na oko), nebo to úplně opustit.
A.
odpovědět 
   Re: kdo je kdo13:04:37 28.11.2017
Otázkou je co znamená komercionalizace - aby to nedopadlo jako v hokeji nebo fotbale.
odpovědět 
    Re: kdo je kdo13:23:23 28.11.2017
Tak předseda sám zastává názor, že lezení je sport jako fotbal. A sám má stěnu ve Mšeně. Stadion Sparty to teda úplně není, ale na ČP by mohla stačit, ne? :-D
K.odpovědět 
     Bloudkovo tajemství14:06:25 28.11.2017
Teď jsem napsal Bloudkovi zda by mi mohl prozradit kdo chce soutěžní lezení odtrhnout od Čhs. Protože bych se k nim rád přidal. :-)
LRHodpovědět 
      Re: Bloudkovo tajemství14:09:08 28.11.2017
Od kdy kopeš za ČHS? Možná by sis měl uvědomit, že pokud ty se k něčemu přidáš, bude to pro ten projekt jistá smrt. Chceš, aby to ČHS ustál? Přidej se s projektu. Chceš, aby vznikla nová organizace a závodní lezení se pohnulo? Drž se zpátky, nešťourej do toho a mlč. Alespoň na začátku. Díky moc.
odpovědět 
       Re: Bloudkovo tajemství14:29:17 28.11.2017
:-)))))

Ok tak já teda Bloudkovi napíšu, že bych mu rád pomohl udržet Čhs v tom stavu jak je. A s pokřikem šeftrenér Binter je nejlepší, jdu stavět barikádu proti rozvracečům. :-)))
LRHodpovědět 
        Reseni existuje.15:17:41 28.11.2017
Dobry den. Za sit obchodu si myslim, ze meritum věci není spatne. Restrukturalizace , ale zaroven racionalizace celého procesu lezeni je často esencialni podstatou vseho deni. Jestlize pojmeme fakt jako nezbytnou realitu, ze mnozi sportovci vcetne prave sportovních lezcu často nelezou az tak uplne vertikalne, mnohdy opomijejice vrchol, tak pripadny rozvrat je smysluplnym pohledem všech funkcionaru, ale na druhé strane ten, kdo toto metodicke inferno hodla dodržovat, vlastne ani jinou moznost nemá. Prerod je v tom, ze urcite dava smysl zachovani jednoty, byt rozdeleni svazu i ostatních podsvazu ev. samotnych svazku je nezbytne. Kolegialne se ptam..kdo z Vas by to neuvital?
Hudeček.odpovědět 
         Re: Reseni existuje.19:49:26 29.11.2017
Podepíš se vlastním jménem blbe a nehraj si na Hudyho
Rodpovědět 
          Re: Reseni existuje.13:09:22 01.12.2017
Moc dobrým příkladem mu se svojí výzvou tedy nejsi. To po něm chceš o dost víc než děláš sám...
xodpovědět 

 České sportovní lezení15:08:18 28.11.2017
Ahoj, bylo jasné, že naše kroky povedou k diskusím a jsme připraveni prezentovat náš pohled na věc a směry, které jsou dle nás reálné. Férově jsme vše dopředu diskutovali s vedením ČHS a chtěli představit nový model, který by měl být funkční na všechny strany. Honza Bloudek napsal stanovisko za výkonný výbor, se kterým se neztotožňujeme a v němž je řada nepřesností. Vše hodláme odprezentovat tento týden a prosíme, vydržte se svými stanovisky a soudy nad celou záležitostí. Tuto chybu  v podstatě udělal minimálně jeden člověk, který se vyjadřuje ve stanovisku ČHS, aniž by znal druhou stranu mince. Kdybychom měli velmi stručně a obecně shrnout, o co nám jde, tak je to především diskuse a hledání možné spolupráce. Nikdo z nás nechce potopit ČHS, nechceme se za každou cenu odtrhnout. Chceme najít nejlepší formu vzájemného fungování a varianta odtržení je jednou z možností. Budeme prezentovat svůj názor na věc a diskutovat ho. Vše by pak mělo vyvrcholit valnou hromadou, která bude v březnu a kde se může rozhodnout či naznačit budoucí směr.  Máme připravených spoustu věcí, které běží a které jsou hmatatelnými a funkčními projekty. Stejně tak za sebou máme další lidi a velké lezce, nejde o názor tří lidí. Jsme a chceme být otevření názorům ostatních a rozvíjet sportovní lezení v ČR.
V tuto chvíli prosíme vyčkejte na ucelenější výstup za České sportovní lezení. Komentáře čteme, ale nebudeme na ně zatím reagovat. Díky za pochopení.
Jiří Žák, Jiří Oliva a Jan Zozulák
České sportovní lezeníodpovědět 
 Re: České sportovní lezení16:28:59 28.11.2017
Držím palce, soudě dle reakcí Bloudka (ten odstrašující článek tu a bulletin aniž by představil to, proti čemu vlastně bojuje) to nebudete mít vůbec lehké...
xodpovědět 
 Re: České sportovní lezení20:17:38 29.11.2017
No když se podívám na jména, které zastupují české sportovní lezení. Tak jedno z nich je na pováženou a určitě to nedělá z čisté lásky k lezení, ale z čisté lásky k penězům a své "vychcanosti", aby mohl dále rozjíždět svoje další podrazi vůči svému okolí...a není to O ani Ž...takže bych v tomto viděl úplně něco jiného než tvrdí a to nejsem zastánce ČHS.
odpovědět 

 vrtěti psem?18:32:54 28.11.2017
Napadají mě nejméně dva důvody, které by dávaly smysl proč takovým způsobem Bloudek vyzývá členskou základnu k "boji" proti nějaké fiktivní anonymní skupině.

Možná mu není příjemná medializace problému okolo přístupu k informacím týkajících se uzavírání smluv ČHS a tak není od věci zájem členů odklonit k nějakému neškodnému, ale o to víc mediálně vděčnému tématu.

Jako druhý důvod mě napadá třeba to, že si chce předseda (který nemá koule nebo jen to není jeho způsob komunikace) dělat soukromý průzkum "lezecké veřejnosti" na problém, který se neustále dokola v posledních létech přetřásá pořád dokola.

Ale třeba jsou sou jen moje fantasmagorie a předseda je boží nezištný člověk, kterému leží na srdci pouze blaho členů spolku. 
Milanodpovědět 

 Bloudek zabloudil09:05:29 29.11.2017
Prijde to jenom mne, nebo si timhle neurcitym vykrikem proti domnelymu nepriteli lidu, Bloudek tak akorat ublizil sam sobe a svazu? :D Prijde mi, ze vetsine lidi se uz jen ten pamflet nelibi a celkem simpatizuji s odtrzenim, nebo aspon nachazi jen malo duvodu pro udrzeni jednoty. Za sebe bez vetsiho vhledu do problemu muzu rict, ze uz jen ta forma
komunikace a vyjadrovani Bloudka v ty deklaraci, ci co to je, a onoho nepritele v tom jednom komentari, je nekde uplne jinde a pro me teda urcite stravitelnejsi v pripade onoho radoby nepritele.
Martinodpovědět 

 Čhs 12:46:40 29.11.2017
Nejsem členem Čhs a nebudu. Platím si alpenverein, občas někde vymenim mailonku, prodřeny slaňák nebo špagát na erarce tak abych se v cestě nebál do toho spadnout. Občas nějakou skalku řádně odmeším nebo vykartáčuju prach. Příjde mi to smysluplnější využití mých peněz než dotování  klouzavé nohy a nepřekonávače stavitelských pastí.

Zajímalo by mě, kterého našeho závodníka vytrenoval trenér Čhs... Tuším, že Mráza, Adam, Kuba, Volf na tomto seznamu zrovna nebudou.
Punkodpovědět 
 Re: Čhs 22:25:29 02.12.2017
ooo pán je znalec
odpovědět 
 Re: Čhs 22:25:36 02.12.2017
ooo pán je znalec
odpovědět 

 Moneytalk07:31:14 02.12.2017
Jde o penize ne ? Nebo se ma lizt na pisku bez MG ?
odpovědět 

 politika/prachy vpřed děti vzad09:14:29 02.12.2017
Už je to celý týden co skončil ČP U14 krásným závodem v Ostravě. O tom a o celkových výsledcích nikde ani ťuk. No hlavně že máte pro ty děti všichni skvělou a neegoistickou vizi do budoucna...
odpovědět 

 ČHS18:48:31 03.12.2017
Nám ty spolky prostě nejdou. A nešly ani dřív,viz doba zlodějů Skandery, Chudožilova a podobných "kouzelníků" ve svazu.
piskořodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Alkazar pravá dolní etáž
Křemílek, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (143409)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sahara 8 Hohe Wand
Massaker 9- Hohe Wand
Hájo Pájo 6A Ostaš
Kryokomora VIIIb Labák - Levý Břeh
Bušidó 9 Srbsko
Nově komentované:
Chatařská Grilovačka 7 Butovské Vyhlídky
Kulhavý 8- Havranka
Michalova 7+/8- Holštejn
Čistá 7- Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: bouldrovka v adršpachu | Re: bouldrovka v adršpachu | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: bouldrovka v adršpachu | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: Prvovýstupcovský nýt | ještě další možnosti | Hoj |

 Nové komentáře:
Re: prosim zmazat | Re: Mně nikdo, | Chtělo by to umýt | Re: prosim zmazat | prosim zmazat | Mně nikdo, | Re: Dokud Žid nepřestane prudit | Ano, antisemitismus | Dokud Žid nepřestane prudit | Re: Jak se vám to líbilo? |

 Kde to vře:
ČHS řeší odpovědnost za škody způsobené stavem lezeckých cest (123)
Martin Krasňanský: Indián 8+ na Kalamárce (SR) free solo (105)
Melissa Le Nevé: 1. ženský přelez Action Directe 9a (18)
Adam Ondra #67 (10)
Adam Ondra o sportovním lezení v Show Jana Krause (10)
Adam Ondra #66 (8)
Adam Ondra: Bohemian Rhapsody 11+ (9a+) na Rovišti (5)
Filmy o klasických výstupech ve Verdonu a v Buoux (4)
Vtrulník zachraňoval lezce na Broumovsku (4)
Lucka Hrozová dává boulder za 8A+ jako 4. Češka (4)

 Nově v inzerci:
Praha umělka neděle večer | Statická a dynamická lana | VHT boty | Lezecky La Sportiva vel.40 | druhý konec lana | spolulezec/kyně okolí hradec králové | 9 out of 10 climbers make the same mistake | Lasportiva HYPER GTX | Volné dny/absence | 2 x Tendon Master 7,8 60 m |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 1921 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 764 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 9778 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 1306 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.