LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Scribo ergo sum. Zapisuj si cesty!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání
Adam Ondra vydává další knihu

Závody
Tříscup 2020 (13.03)
Pivní boulderové závody - souboj dvojic (14.03)
ODLOŽENO Mistrovství Evropy (20.03)

Žebříček
Cesty:
36.Zedek 10094
37.Brajer 10087
38.Nyéki 10072
Bouldry:
36.Trojan 8834
37.Štumpolt 8825
38.Chytil 8709
Hory:
17.Bernard 3207
18.Mareček 3182
19.Háček 2942

Výsledky
Kvalifikace na olympiádu (28.11)
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)

Deníčky
4803 lezců
801101 cest
Nové přelezy:
Zakázané U 8A+
The Power 7C
Medděd 8A
Refresh 7C
Krmení 7C+
Dlouhá Výz 10-
Legolas 8A
Přímá Úměr 9-/9
Zaječí Ste 7C
Lost In Ti 7C

Stěny
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
RAJČE - Brno
Provide Wall - není v provozu - Dolní Chřibská

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

České sportovní lezení: kdo jsme a o co nám jde

UPDATE: doplněno vyjádření Adama Ondry Vyjádření spolku České sportovní lezení ke své činnosti a k prohlášení ČHS hájícího jednotu sportovního lezení proti jeho komercionalizaci nejmenovanou skupinou lidí.

K ní se následně tento spolek přihlásil a zde zveřejňuje obsáhlou prezentaci a argumenty.

Část I. Představení ČSL


logo ČSL


Naše uskupení vzniklo spojením pořadatelů boulder závodů zhruba před čtyřmi lety. Každý jsme do té doby pořádal závody na vlastní pěst a každý jsme se snažili o co nejlepší akce. Pochopili jsme, že jako samostatné subjekty nemáme moc šanci na udržitelný chod a pouze spojením můžeme dosáhnout stability a rozvoje. Původní sestava se postupně zúžila na tři lidi, tedy Jiří Žák, Jiří Oliva a Jan Zozulák.
Diskusemi o celkovém dalším posunu jsme na konci roku 2016 dospěli k jednoznačnému názoru, že pouze nová identita může rozpohybovat další aktivity. V tuto chvíli máme několik projektů, které připravujeme na rok 2018.

Lezení do škol


Proč - cesta myšlenek
Pro každého z nás a lidí v našem okolí je lezení náš život. I proto se v něm chceme angažovat a pomáhat jeho rozvoji. Začátkem naší společné cesty jsou boulderzávody. Přejeme si sdružit sportovní lezce, bez ohledu na sympatie nebo antipatie k našim osobám.
Trend rozdělení mezinárodních organizací UIAA a IFSC nutí zamyslet se nad identitou sportovních aktivit, které pojem horolezectví sdružuje. Sportovní lezení prožívá růst a nůžky mezi jednotlivými odvětvími, které nyní patří pod pojem horolezectví, se rozevírají víc a víc.

mockupBoulder dětiVnímáme, že sportovní lezení (indoor nebo chcete-li překližkáři) se už delší čas vyvíjí jiným směrem, než jsou skály a outdoor aktivity. Ano, oba světy jsou částečně propojeny a je dobře, že zde vzniká u řady lidí průnik, ale jsme přesvědčeni, že zde můžou existovat dva vzájemně spolupracující subjekty.

Je těžké navázat na newsletter, který vydalo vedení ČHS. Nerozumíme tomu, proč je v něm tolik nepřesností, a sami si klademe otázku, zda má smysl jednotlivé nepravdy podrobovat rozboru, ale musíme to v zájmu naší obhajoby udělat.

Naším cílem není zdiskreditovat ČHS a ani se za každou cenu rozštěpit. Naší snahou je závodní lezení rozvíjet a připravit udržitelný systém, který bude pevně stát na několika finančních pilířích a nejen na dotacích. Vše samozřejmě bude vyžadovat dlouhodobější práci a nic nebude ze dne na den.
ČHS nesmí přestat fungovat a musí pokračovat podstata jeho vzniku. Dle našeho názoru jsou to především skály a vše s outdoorem spojené. Jsme lezci a moc dobře si uvědomujeme důležitost fungování v oblasti výjimek, jištění a správy skal. Je zde spousta možností, které se dají rozvíjet a dále vylepšovat.


V průběhu posledního půl roku jsme měli celkem tři jednání s vedením ČHS a každé trvalo přes tři hodiny. Naší snahou bylo představit jiný pohled na věc. Prezentovali jsme, že budeme podnikat kroky, které budou vést ke zmapování reálných možností a dosažení našich cílů.

Naše cíle:

- Závody:  Spolupráce s dalšími subjekty a organizování vysoce profesionální a udržitelné série závodů (všech typů a kategorií), kde jednotlivé závody budou sportovně, technicky i propagačně na co nejvyšší možné úrovni. Jedním z kroků je také jednotný postup vůči partnerům.

Teplice


- Vzdělávání: Vytvoření zajímavého, motivujícího, dlouhodobého systému vzdělávání. Všichni tři máme mládežnické oddíly (dohromady přes 900 dětí), máme zaměstnané trenéry, chceme pomáhat se systémem školení, spoluprácí oddílů, pořádání pravidelných workshopů atd.

Workshop


- Oddíly: Aktivně pomáhat stávajícím, ale i nově vznikajícím oddílům. Základním stavebním kamenem sportovního lezení je a bude fungující klub, převážně mládežnický.
Nábor členů a oddílů neleží jen ve stávajících oddílech, ale budou vznikat nové skupiny, oddíly, které nemají žádnou vazbu na ČHS. Počet členů může být ve velice krátkém čase v řádech tisíců a více.

- Výkonostní a profesionální sport: motivující systém práce s talentovanými lezci, uchopení reprezentantů, a to z části i marketingově.

Eliška v ČT


- Spolupráce a sdílení: Budeme hledat a hledáme schopné lidi, kteří chtějí přidat ruku k dílu a pomoct s rozvojem sportovního lezení v ČR. Víme, že je celá řada lidí, kteří by se rádi zapojili, ale v tuto chvíli nevidí otevřené dveře ke spolupráci či vyslyšení jejich názorů. Zároveň hledáme partnery, kteří se chtějí podílet na rozvoji sportovního lezení.

V návaznosti půjdou i další body a další témata, ale vše by mělo jít krok za krokem.

Samozřejmě je nyní potřeba diskuse a detailnější rozbor jednotlivých bodů. Je ovšem otázka, jak takovou diskusi vést, aby měla smysl a člověk se v ní neztratil. Aby byla prostá emocí a bulváru. V následujících týdnech (měsících) se pokusíme tato témata rozpohybovávat. Budeme moc rádi, když se do práce zapojí další lidi. Jsme otevřeni myšlenkám a nápadům. Připravujeme i větší “roadshow”, která by byla na různých místech ČR a kde by se dalo veřejně diskutovat.

V první fázi je důležité definování spolupráce, kde se nabízejí dva možné způsoby:
a) Spolupráce s ČHS formou vzniku nové identity uvnitř ČHS, která se bude podílet na sportovním lezení a jeho rozvoji.
b) Vznik nového svazu, který spolupracuje a finančně pomáhá ČHS

K rozhodnutí, jaký směr je dobré a vhodné zvolit, opět povede diskuse a především znalost. Je potřeba si také uvědomit, že doba se mění a je jiná než před deseti lety. Vznikají neustále nové a nové stěny a lezení se obecně dostává více k veřejnosti.

Slaný


Shrneme-li to stručně, tak:


a) Spolupráce uvnitř ČHS
České sportovní lezení (ČSL) s vlastní identitou by se zapojilo do spolupráce s ČHS.
Díky své další činnosti bude rozšiřovat svou členskou základnu, kterou propojuje s ČHS.
Podílí se na udržitelnosti vysokých závodních standardů a dalších věcí s tím spojených, komunikuje s partnery. 
Rozvíjí spolupráci s oddíly, vzájemné sdílení poznatků a zkvalitňování kurzů, tréninků apod.
Musí ovšem dojít ke změně a zvýšení transparentnosti přerozdělování potřebných financí, které jsou vázány na programy z MŠMT.

b) Vznik samostatného svazu
Fungování svazu je v tuto chvíli podmíněno dotací ze strany MŠMT z programu V., která je vázaná na mezinárodní sportovní lezeckou organizaci IFSC. Naše snaha je zmapovat možnosti vazby ČHS / UIAA a ČSL / IFSC (aby ČSL případně mohlo být samostatným svazem, musí být přijato IFSC, což se neobejde bez dohody s ČHS).

Samozřejmě budeme postupně přidávat a sbírat stanoviska dalších lidí a lezeckých osobností, které k našemu postoji vyjádří svůj názor.
Část II. Reakce ČSL na email a newsletter oddílům ČHSZde je znění mailu, který počátkem týdne rozesílal předseda ČHS:
Vážení přátelé,
může se stát, že Vás v blízké budoucnosti osloví skupina lidí, kteří plánují rozdrobení organizace a fungování českého soutěžního lezení včetně nezávodních aktivit na umělých stěnách v rámci Českého horolezeckého svazu. Tento záměr pochybné a netransparentní paralelní struktury považujeme za špatný a nesystémový, vedený čistě jejich osobními, zejména komerčními zájmy.
Chápu, že řady z Vás se toto odvětví netýká, ale chceme, abyste věděli, co všechno se v „útrobách“ ČHS děje. Iniciátoři totiž již řadu měsíců usilují o totální odtržení sportovního lezení od struktur ČHS. Takový krok by měl nemalý dopad na fungování ČHS a může se dotknout i Vašich aktivit. Tím nejdůležitějším faktorem jsou samozřejmě peníze a získávání dotačních prostředků.
Nyní sice tato skupina změnila rétoriku a pokouší se vytvořit suborganizaci v rámci ČHS, ale z našeho pohledu jde jen o taktický zastírací manévr, který v konečném důsledku povede k tlaku na úplnou samostatnost. Navrhovaná suborganizace by fungovala bez jakékoliv kontroly, parazitovala na značce ČHS a zneužívala ke svým komerčním zájmům naši infrastrukturu.
Vedení ČHS s takovým postupem zásadně nesouhlasí, chceme hájit to, co se zde podařilo za poslední léta úspěšně vybudovat. Rádi bychom, abyste pochopili případné důsledky, které by na horolezecké oddíly a veškerou činnost ČHS případné oddělení mělo.
Jsme přesvědčeni, že rozdrobení organizace sportovního lezení jen kvůli jeho komercionalizaci a prospěchu pro vybranou skupinu lidí v důsledku ovlivní nás všechny a zmate veřejnost i partnery. Poškodí veškerou naši práci, pozici horolezectví na veřejnosti, další tvůrčí potenciál ČHS i mezinárodní kredit ČR. Dojde k soupeření o sponzory. V příloze jsme se proto pokusili shrnout veškeré argumenty, proč je takový krok špatný.
Vedení ČHS i nadále bude jednat v zájmu těch, kterým záleží na úspěšném rozvoji veškerých horolezeckých aktivit v ČR včetně sportovního lezení. Pokud budete mít jakékoliv dotazy či připomínky, neváhejte se na nás obrátit.
Jan Bloudek, předseda Českého horolezeckého svazu
info@horosvaz.cz


Mrzí nás, z čeho má ČHS obavu a že nevnímá podstatu, se kterou přicházíme, a věci, které nabízíme. Nikdy jsme primárně neusilovali o totální odtržení, naopak jsme představovali vize spolupráce.

Slovo komercionalizace zásadně odmítáme. Co vlastně “komercionalizace” znamená? Je přece jasné, že do sportovního lezení je potřeba dodat velké množství financí a každý by měl být za svou práci odměněn.

Hlavní představitelé Českého sportovního lezení jsou naprosto finančně nezávislí na závodním lezení. Seriál boulder závodů není zatím ziskovým projektem a ničemu to nevadí. Veškeré přijaté peníze se snažíme dát do kvality závodů a organizace. Kdo nechce věřit, tak nikdy neuvěří...
Reakce na pdf dokument:  newsletter

NÁSTUP KOMERCE
ČHS: “vytvořit z českých závodů ryze komerční produkt”
ČSL: Organizace seriálu vrcholných závodů nelze dělat na vysoké úrovni bez výrazné finanční podpory. Finance je do seriálu potřeba dostávat z dotačních programů a ze soukromého sektoru. Velkou přidanou hodnotou vrcholných soutěží je prezentace našeho sportu před obecnou veřejností.

ČHS: “rozjet ve velkém komerční školení trenérů, zvyšovat členské příspěvky”
ČSL: Školení ve velkém ano a komerční je zavádějící slovo. Moc nerozumíme tomu, kde a proč se podobné věty rodí. Budujeme souhrn poznatků od jednotlivých trenérů z praxe a snažíme se vytvořit podklady pro další trenéry a oddíly.
Zvyšování členských příspěvků nám přijde jako logický krok.

SNÍŽENÍ DOTACÍ
ČHS: “obě nové organizace by dostaly asi jen polovinu finančních příspěvků než jedna větší”
ČSL: Toto téma je samozřejmě dost zásadní a zatím jsou čisté spekulace o tom, jak by to bylo či mohlo být. My můžeme oponovat tím, že by dotace mohla být na dva subjekty násobně větší. Snažíme se aktivně komunikovat s MŠMT a diskutovat, konzultovat reálné možnosti a dopady. Je to zásadní bod, který musí být zodpovězen v případě naší snahy o osamostatnění.


OTÁZKA LICENCÍ
ČHS: “nynější trenérské licence jsou státem garantované, jsou vázány přímo na příslušný sportovní svaz, konkrétně ČHS. V novém modelu by část z nich takto zajištěna být nemohla.”
ČSL: Uvědomujeme si, že v tomto ohledu ČHS podnikl nemalé kroky a že by byla škoda vše zahodit. Na druhou stranu trénování je neustálý proces a vývoj. Školení se neustále vyvíjí a mělo by být odrazem aktuálních trendů a nových poznatků. V našich řadách jsou trenéři všech dosavadních výkonnostních skupin (A,B a C) a řada dalších trenérů či garantů se zkušenostmi a praxí. V případě, že by skutečně došlo k osamostatnění, byla ČSL také udělena akreditace MŠMT na školení trenérů.


ROZPAD SYSTÉMU
ČHS: “Rozpadne se dlouhodobě budovaná struktura trenérů, stavěčů, klubů, rozhodčích, organizátorů a pořadatelů”
ČSL: Samozřejmě se jedná o zbytečné strašení. Nic z výše vyjmenovaného se nestane.

Trenéři:
Každý oddíl, každé centrum má velký zájem o kvalitní trenéry a instruktory. S řadou oddílů již aktivně spolupracujeme a konzultujeme a budeme vyhledávat další spolupracující subjekty.

Stavěči:
Stavěči cest a boulderů jsou na neustálém vzestupu. Každá dobře fungující stěna si vychovává své kvalitní stavěče. Samozřejmě jsme v úzkém spojení s hlavními stavěči v ČR a vytváříme podmínky pro růst této profese.

Rozhodčí:
Máme připravených přes 20 lidí, kteří jsou ochotni a schopni se proškolit na “profesionální” rozhodčí a celoročně spolupracovat.

Kluby / oddíly:
Víme o desítkách možných oddílů, které v tuto chvíli nejsou pod hlavičkou ČHS. Máme systém, jak vytvářet zcela nové oddíly. Právě díky našemu know how jsme nabídli ČHS možnou spolupráci.

Organizátoři a pořadatelé:
Především právě zde dojde k vzájemné spolupráci a propojení pořadatelů. Vzájemná pomoc povede k rozpohybování a vysoké kvalitě jednotlivých seriálů pro různé kategorie.


ZTRÁTA TRANSPARENTNOSTI
ČHS: “Dojde ke zrušení veškerých mechanismů nezávislé kontroly nad pravidly, prováděcími předpisy a průběhem závodů.”
ČSL: Nedojde. Je přece v našem zájmu, aby vysoká úroveň byla v každé oblasti.


ÚTLUM AKTIVIT
ČHS: “Nový projekt, s jediným komerčním kritériem úspěchu, nebude mít zájem o nelukrativní činnosti, které jsou ale pro rozvoj sportu nezbytné (oddíly, trenéry, repre atd.)”
ČSL: Opět zbytečně zdůrazněná a především nesmyslná věta ohledně komerčního kritéria.
Naše aktivity mají enormní zájem na podpoře a rozvoji oddílů, trenérů atd.

OSLABENÍ POZICE
ČHS: “Není zřejmé, kdo bude partnerem zastřešujících organizací typu IFSC, UIAA, ČUS nebo ČOV.“
ČSL: Tento bod je přímo úměrný bodu ohledně snížení dotací. Samozřejmě prvořadá je znalost, zda MŠMT přijme ČHS pod střechou UIAA. Další otázky s tím spojené jsou druhořadé.
Velký otazník visí nad principem, zda jeden národní svaz má být pouze pod jednou hlavní mezinárodní organizací. V ČR ovšem ČHS zastupuje dvě mezinárodní organizace.

MEZINÁRODNÍ OSTUDA
ČHS: “Ztráta účasti na olympijských hrách v Tokiu 2020 nebo Paříži 2024.”
ČSL: Ztráta účasti na olympijských hrách je zbytečný strašák...Není sebemenší důvod se toto domnívat.

ČHS dále napsalo:
“Iniciátoři změn často obviňují ČHS z nepružnosti či nedostatku kreativity.”
ČSL: S tímto tvrzením opět zásadně nesouhlasíme. Jsme to naopak my, kdo řadu věcí hodnotí kladně. Nic to ovšem nemění na tom, že si myslíme, že by sportovní lezení mělo fungovat jinak, ať už ve variantě a) samostatná struktura uvnitř svazu nebo b) dva spolupracující svazy .

V diskusi pod článkem se objevil komentář ohledně našich stanov. Původní záměr spolku byl pouze pořádání závodů, a proto vznikly stanovy spolku, jaké jsou nyní k dispozici. Další diskusí a zapojením nových lidí jsme pochopili, že smysl budoucí práce a spolupráce má daleko větší přesah. Případná změna stanov je proto tedy reálná.

Závěrem ještě k vyjádření jednotlivých lezeckých osobností, které se v newslettru objevili.
Respektujeme a chápeme důvody, proč a jak jednotlivé texty vznikly. Je ovšem otázka do jaké míry byla znalost jednotlivých lidí ohledně druhé “temné strany”, když vlastně až nyní vydáváme první ucelenější vyjádření :).
Jsme spolek, který chce sportovnímu lezení v ČR pomoct a nadále ho rozvíjet.
Oficiální vyjádření Adama Ondry:


Chtěl bych veřejně vyjádřit podporu Českému sportovnímu lezení. Nedělám to ze zištných důvodů, ale z mého vlastního a upřímného přesvědčení, že ČSL může přinést spoustu dobrého. První výsledky jejich skvělé práce jsou už teď vidět v podobě perfektních závodů v boulderingu. Fandím ČSL i v podpoře trenérů a mládeže. Trenéři jsou u nás nedostatkové zboží i přesto, že se lezení rozvíjí a roste, a bude jich potřeba stále víc. Vznik a činnost ČSL není ničení práce ČHS. Naopak, pokud to bude možné a obě organizace najdou společnou řeč, může to být synergie. Jestli se prokáže, že ČSL je schopnější a ČHS nebude ochotno spolupracovat, dokážu si představit i oddělení. Ale na to je dle mého názoru příliš brzy. Nechme zatím ČSL pracovat a nenechávejme ČHS podkopávat dobré záměry ČSL. - Adam Ondra

Adam Ondra portrét
(Původně vyšlo 30.11.2017)

České sportovní lezení   [úpravy] 12:40 01.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 b) je správně00:45:34 01.12.2017
Tj. vznik samostatného svazu. Držím palce!
Jirkaodpovědět 
 Re: b) je správně08:35:33 02.12.2017
Rozhodně nejsem fanoušek současného vedení a jeho aktivit, ale nenávist by nás neměla zaslepit.

Ono řídit svaz jako firmu nemusí být pro členy nejlepší řešení. Je bezvadné, že nový svaz chtějí založit (založili) lidé, kteří mají zkušenosti a úspechy s pořádáním závodů.

Ale kam to může směřovat, když dostanou členské a státní peníze na pořádání závodů na vlastních stěnách? Určitě si to užijí, pro rozvoj stěny a podnikatelského záměru to bude prospěšné. Budou na tom závodníci - členové profitovat?

Dva z nových aktérů neznám, ale Oliváč se na roli mesiáše horolezeckého svazu zrovna nehodí.
odpovědět 
  Re: b) je správně08:59:44 02.12.2017
Zozulák taky ne, navíc už měl možnost jako člen VV ČHS pro sportovní lezení ukázat co umí.
odpovědět 
  Re: b) je správně11:01:50 02.12.2017
For takoveho svazu je, ze kdyz se lidem nelibi, tak muze zaniknout snadno zaniknout.

Snad poprve v lezeckam funkcionarstvi zafungoval trochu trzni a konkurencni princip, doted to byl spise totalitni spolek.
odpovědět 

 Jediná varianta?01:34:50 01.12.2017
Za současných podmínek vidím jako jedinou alterantivu samostatný svaz. Jakákoliv jiná varianta by byla schůdná pouze s novým vedením. Proč? Pokud píší kluci pravdu, tak dovede si někdo představit, že Bloudek vede několik několikahodiných rozhovorů a pak sepíše to, co sepsal? Podle mne je to svinstvo a jakákoliv spolupráce se současným vedení bude více než problematická, protože tam nevidím nic jiného, než házení klacků pod nohy.

A ČSL fandím. Věřím, že to kluci dotáhnou do konce. A pokud zvládnou k boulderům ještě lano, není nad čím váhat. Zvládnou-li domluvit a spojit to, co ČHS nezvládl, tak myslím, že nějaké problémy s IFSC a dalšími organizacemi moc nebudou, protože ČHS nebude mít sportovce, protože ti nebudou mít kde sportovat a závodit :-)
odpovědět 
 Re: Jediná varianta?07:06:17 01.12.2017
Takový krok by měl nemalý dopad na fungování ČHS a všech jeho složek. Sníží se dotace, které ČHS jako jeden silný subjekt v současnosti dokáže získat. Rozpadne se dlouhodobě budovaná struktura trenérů, stavěčů, klubů, rozhodčích, organizátorů a pořadatelů. Dojde ke ztrátě kontinuity a synergie s dalšími lezeckými aktivitami. Nový projekt, s jediným komerčním kritériem úspěchu, nebude mít zájem o nelukrativní činnosti, které jsou ale pro rozvoj sportu nezbytné. Oslabí se pozice lezení směrem k zastřešujícím organizacím.

Co na tom nechapete? Vzdyt je to pravda. Jedna z casti pridelovani dotaci je velikost clenske zakladny a podpora deti. Pokud se toto roztristi, bude podpora mensi. Proc myslite, ze nejvetsi podporu v CR dostava SDH?

Proc si sportovni lezeni nejede dal po sve ose bez moznosti odtrzeni? At prosazuji sve zajmy, chovaji se suverene, ale at je dal formalne zastresuje CHS. V cem je problem?
odpovědět 
  data...07:28:30 01.12.2017
Tak to jasné, kluci do toho vlítli a ucítili finanční potenciál do budoucna.Tak si to odskoušeli, jak dělat závody, jak na vlastní pěst, tak za pomoci ČHS.A pak si řekli, že do budoucna by to mohlo pěkně vydělávat, ale nechtějí si do toho kecat a tak se rozhodli, že....prostě seberou data lidí co jsou v ČHS a Ty pak osloví (to už tady bylo ne, ale v jiné podobě) a pak si založí svůj projekt.vypadá to pěkně, ale vše má dvě strany...
odpovědět 
   Re: data...07:52:14 01.12.2017
Závody pořádají spoustu let a té nejvyšší úrovni, mají svoje lezecké stěny, oddíly (spolky), spolupracují se stavěči. K čemu potřebují ČHS a o jaké využívání databáze se jedná?
m i l a n . m i s a k @ g m a i l . c o modpovědět 
    Re: data...08:09:13 01.12.2017
Na takovou organizaci potřebují !duše! čím více duší tím více možnost, žádat o dotace.Takže DATA použitá např. z ČHS a pod., jdou jim na ruku...už s tím mají nějací spoustu zkušeností..
odpovědět 
     Re: data...08:17:39 01.12.2017
Věřte, že oddíly (spolky) provozující čistě závodní činnost mají natolik soudné vedení, aby se sami rozhodli s kým bude spolupráce užitečnější.
odpovědět 
      Re: data...08:38:13 01.12.2017
Rád bych tomu věřil, ale vše ukáže čas koho a hlavně jak osloví
odpovědět 
  Důležité body08:57:31 01.12.2017
1. Nejsem si jist, zda jde jen o peníze. Roli v tom asi budou hrát, ale řekl bych, že ne jedinou. Také v tom půjde o to, že chtějí dělat něco, co umí, za nějakých lepších a důstojnějších podmínek. Oni vlastně budou dělat skoro to samé, jako do teď. Kdo myslíš, že oddřel celý ČP a zajišťuje i jiné závody? Akorát že pod ČHS to dělají otrocky se spoustou problémů, sami na sebe to budou mít lepší. A nikde není napsáno, že větší zisky musí shrábnout, také je mohou do lezení vrátit. Nechápu, proč každý mluví jen o penězích a nikdo nebere v úvahu to, že někdo má třeba to, co dělá, rád, a chce to dělat lépe a opravdu mu jde o zlepšení. Vždyť na tom stojí i většina činnosti ČHS na té dobrovolnosti. Třeba sám Binter vždy říká, jak to dělá z lásky k lezení a že z toho nic nemá. To nemohou mít chuť něco dělat a budovat i ostatní?

2. I kdyby chtěli sát peníze a vydělávat těžké balíky a fungovat těžce komerčně, jako první k tomu potřebují ty spokojené sportovce. Takže proč ne? Pokud komerce povede ke zlepšení stavu a podmínek závodního lezení, tak proč ne, ať se kluci mají dobře. Vycházím z toho, že když se budou mít dobře, budu se mít dobře i já. A obráceně - oni vědí, že pokud se budou sportovci a závodníci mít dobře, budou se mít dobře i oni. Což je právě věc, která v ČHS nefungje. Takže i kdyby to kluci vedli extra špatně, pro závodníky se toho moc nezmění. Horší to být již nemůže, takže nový svaz může být jedině plus.

3. Nikdo nepsal, že oddělení je jediná varianta. Psal jsem, že to považuji za jedinou variantu se současným vedením. Pokud by vedení odstoupilo a závidníci měli možnost být samostatní a rozhodovat sami o sobě v rámci ČHS, tak nevidím problém v dalěím fungováním pod ČHS.

4. Jaká data od ČHS a jaké závody s pomocí ČHS? Pokud je mi známo, tak skoro u všech závodů si zajišťují vše organizátoři, ČHS jen dodá logo. Navím o ničem, v čem ČHS pomáhá. A ta data? Pokud se budeme bavit o sportu a závodech, tak naopak ta data dodávají kroužky a pořadatelé. Nedávno se tu probíralo členství. Je to práve ČHS, který si členy kupuje od lidí jako je Oliváč. A závodní oddíly a kroužky? To bude trochu těžké, když si Binter jistí pozici tím, že z vedoucích velkých oddílů a "důležitých" dělá své poradce a asitenty, ale řekl bych, že i těm půjde o kvalitu a dobré podmínky, takže brzy poznají, co je pro ně lepší. Samozřejmě nelze vyloučit, že svaz nyní nezačne nekteré subjekty různě "uplácet", ale z dlouhodobého hlediska to nebude moc udržitelné.
odpovědět 

 stanovy07:30:25 01.12.2017
Ahoj, myslenka dobra, preju hodne sil a at se dari. Doporucuju ale zacit zmenou stanov, spouste lidi tak vezmete moznost, se do vas kvuli stanovam navazet a odvadet od skutecneho problemu. Take vidim rozpor ve vasem tvrzeni ohledne stanov uvedenem na konci clanku, ze "Původní záměr spolku byl pouze pořádání závodů". Spolek CSL byl registrovany v lednu 2017. To uz jste jiste museli vedet o tom, jake budou dalsi aktivity spolku smerem k CHS!?
jakub urbanodpovědět 
 Re: stanovy20:49:07 01.12.2017
Ahoj, nevím jestli jsi to přehlédnul jako ostatní ale kluci tam vysvětlují, že stanovy byly založeny za jiným účelem a že se změnou počítají.
Filipodpovědět 
  Re: stanovy22:05:19 01.12.2017
Neprehlednul. A prave to jejich vysvetleni, ze stanovy byly vytvoreny za jinym ucelem, mi nejak nehraje. Stanovy potazmo spolek byly registrovany az v lednu 2017 a to si myslim, ze uz preci museli vedet, ze chteji "neco" vetsiho nez jen zavody. Mozna se pletu, uvidime, pockame na odpoved a na nove stanovy.
jakubodpovědět 
  Re: stanovy11:01:36 02.12.2017
Je to tak, že kluci deklarují něco, ale činy, tedy nejmarkantnější je ten v podobě stanov říká něco úplně jiného. Upozorňoval jsem na to již v jiné diskusi, že čas do VH byl podle mého spíš ultimátum, protože je pro kvalitní diskusi, pojmenování problémů a navrhnutí vhodných řešení, velice krátký. Tedy na jejich krocích nevidím příliš snahu pro diskusi a případné reformy, ale rovnou utrhnutí části současného svazu. Mohlo by se říct, že je ČHS svým vyjádřením zaskočilo, ale měli čas a taky si ho dali, na adekvátní reakci, tam bych vysvětlení tohoto očekával. Ale reakce je bohužel z pozice jejich současných stanov. Tedy i kdyby byli okolnostmi nuceni je změnit, již mohou těžko očekávat, že je bude brát následující den VV jako někoho jiného. A protože evidentně jejich činy vedou přímo k odtržení pod "soukromý spolek" a o něčem takovém VV nemá určitě ani mandát jednat. Pak se vlastně jedná o pokus o ovládnutí ČHS z venčí, proti kterému se nejen VV, ale vlastně celé ČHS musí bránit. To ve finále vůbec nemůsí být prospěšné, pro toliko potřebnou reformu strukturálních problémů svazu :-( Což, třeba kluky moc netrápí. Mě by to ale štvalo hodně, protože reprezentuji spolek, který na chyby upozorňuje poměrně intenzivně a dlouhodobě i když to nemusí být na první pohled vidět, neb to není skrze bulvár. Čím víc si ta různá vyjádření čtu, tím víc cítím potřebu třetí cesty v podobě vytvoření platformy "aktivních nespokojených" o které jsem se již jinde zmiňoval...
Dájaodpovědět 
   Velkorysost ČSL a řešení13:31:10 02.12.2017
No já jsem vlastně vůbec nepochopil, proč se tu mluví o nějakém odtrhávání a proč se toto vlastně řeší s ČHS. Jediné, co v tom vidím, je dobrá vůle zakladatelů ČSL. Vysvětlím - v současné situaci tahá za lepší konec ČSL. ČHS nic nemá a bez lidí, jako je ČSL, se neobejde. Pokud se v ČR domluví pár lidí, tak ČHS nemá kde pořádat závody. Žák s Oliváčem přestanou ČHS dodávat ČP, pojedou na vlastní triko, svaz to může zabalit, nemá kde závody dělat. Pokud se kluci domluví s několika majiteli stěn, stejná situace bude i s obtížností. Pokdu by se tedy ČSL nikoho neptalo a nikomu spolupráci nenabídlo a rovnou ukončilo dodávky ČSL a vyšlo s vlastním seriálem lana a boulderu, ČHS by neměl žádný způsob, jak to ovlinit a ani žádná způsob, jak to nahradit. Kdo ví, kdo a jak se na třeba ČP boulder podílí, ví, že se tam i účastní česká stavěčská špička. A tito lidé prakticky tvoří kamarádskou partu, kterou podproují jak závodníci, tak i AO. Pokud tedy ČSL vypíše jakýkoliv seriál závodů, bude mít obrovskou účast, kdežto ČHS obrovský propad. A zároveň, když oddíly, které nyní hlásí děti do ČHS, dají děti i k ČSL (proč ne, je jim o jedno, děti mohou být i ve dvou organzacích), ČSL získá hodně velkou základnu. A myslím, že po domluvě jsou schopni s nulovými náklady vybudovat opravdu dobré lezecké zázemí pro děti i mládež. Co tedy nebudou mít? Právo pořádat MČR a repre a přístup k dotacím. MČR je o slovíčkách, to bych neřešil. Dotace - na ty dosáhnou, zejména po krátké době budou i mít dostečnou velikost, že budou partnery pro stát. A repre - IFSC umožňuje více národních členů, ale je otázka, pokud by tu opravdu vyrostla paralelní organizace, zda by k ní ternéři a závodníci automaticky nepřešli, protože budou mít lepší podmínky. A ČHS bude dělat co? Zbytečně platit členství, poplatky a podobně? Co na to stát, když nebude ČHS mít základnu a výsledky? A na to, aby ČHS vybudoval a připravil stejné podmínky, nebude mít dost financí a ani lidí. Takže já to vidím tak, že ČSL dělá ČHS velmi slušnou nabídku a nabízí možnost zachování jednotného svazu i když by vůbec nemuselo.

Toto by si měli všichni uvědomit, nejde tu o přetahování něčeho a někoho, ale o riziko vybudování alterantivního svazu, kam lidi z ČHS přejdou. Dokud je tu ta možnost, za nejlepší řešení bych považoval souhlas s dalším dialogem s ČSL, které by mělo za cíl dohodu, odstoupení současného vedení a nové volby, kde by klidně mohli kandidovat i současní lidé, proč ne, ale kde by byla možnost i jiných kandidátů, a kde by se odsouhlasila nová struktura zajišťující autonomii závodníků v rámci ČHS. Pokud se svaz i nadále bude stavět odmítavě, ČSL stejně bude fungovat, jen ČHS už nedostane šanci mít závodníky pod svojí hlavičkou.
odpovědět 
    Re: Velkorysost ČSL a řešení16:32:27 02.12.2017
Hodně optimistický scénář :-) a to bude i důvod proč se ČSL o diskusi snaží. Už jsem to psal jinde. Funkční oddíl, je financován z vícero zdrojů a je schopen ufinancovat kde co. V našem případě mimo jiné a aby to bylo tematické, tréninkové podmínky dětí, tedy např vstupné na bouldrovku a kroužky pro děti zdarma. Dále přispíváme těm pár dětem co chtějí závodit na cesťáky, startovné. To, že jezdí tech pár dětí z celkového počtu na něčí závod neznamená, že schtějí být členem ČSL i když si tě ČSL aktivně zaregistruje a už vůbec o to nestojí oddíl který ten jedinec reprezentuje. Můžeš mě říct jediný důvodproč, by náš oddíl jako celek lezl pod ČSL když jsme schopni z člensví v ČHS sehnat peníze aniž bychom je dostali z rozpočtu samotného ČHS a to že to jsme schopni udělat ve finále znamená že tím dotujeme výchovu tech nejnadějněších ? Takže mě říkáš peníze si schánějte na základě práce ČHS a nám posílejte to nejlepší co vyprodukujete. My už se toho chopíme a něják si to zpeněžíme... Sorry, ale takhle blbě a jednostranně to snad není nastavený v žádným sportu. Všecko to je hodně nedomyšlený, jako ty stanovy ! Prostě druhej extrém toho co máme !
Dájaodpovědět 
     Re: Velkorysost ČSL a řešení18:27:10 02.12.2017
Jojo není nad to slíznout smetánku.Jsem opravdu zvědavej, jak to budou kluci prezentovat, ale jestli to bude tak jak to dělá Zozulák, tak to bude výhodné hlavně pro něho a po něm jen potopa.
odpovědět 
      Re: Velkorysost ČSL a řešení07:09:24 04.12.2017
Zvlast pokud co jsem slysel, tak clenstvi pro deti ma byt za cca 1000Kc. Oproti 0 jako rodinny v CHS nebo par stovek.
Nas oddil je zapojen do projektu mladeze a penize od CHS dostava. Sice to nejsou statisice:) spis tisice ale dost na to abychom mohli jezdit na skaly, nakupovat a obmenovat vybaveni atd. Takze za nas oddil taky nevidim ten duvod pro samostatne CSL. Zvlast kdyz na velke zavody jich jezi mozna tak 1/10 zakladny a to jeste na "nasi neoficialni ceskou 2. a 3. ligu". Protoze na U14 i CPML zatim nemaji.
odpovědět 
       Re: Velkorysost ČSL a řešení07:49:17 04.12.2017
Nepripada ti zvlastni ze my v takovem projektu nejsme, ani se nas tam nikdo aktivne nepokusil zapojit ? To je prave ta chyba v metrixu, proc se tady vubec resi, to co se resi.
Dájaodpovědět 
        Re: Velkorysost ČSL a řešení08:31:46 04.12.2017
Stejne jako skaly nemame pod CVK, stejne jako nemame instruktora CHS, stejne jako nyni neuvazujeme o vstupu mezi certifikovane horoskoly atd. Nez to delat blbe, radsi si to udelame po svem. Proste komise nepracuji pro potreby aktivnich skupin, ale pro to, aby vykazovaly nejakou cinnost, na to dlouhodobe upozornujeme, nikdy nebyla velka ochota to resit a nyni to vylezlo na povrch. Snad to bude konecne impulz pro razantni systemove zmeny.
Dájaodpovědět 
        Re: Velkorysost ČSL a řešení09:56:29 04.12.2017
"Nepripada ti zvlastni ze my v takovem projektu nejsme, ani se nas tam nikdo aktivne nepokusil zapojit ? To je prave ta chyba v metrixu, proc se tady vubec resi, to co se resi."
Dája

To je přesně ten důvod, proč jsem si dal práci s tím výčtem kde kdo něco skutečně dělá pro budoucnost sportovního lezení mezi dětma (podle výsledků ČP U14) v komentáři jinde. Tyhle lidi by k tomu měli něco říct. To je to co zajímá mně (protože do toho zas tak moc nevidím) a jistě i další lidi.

Přesně toho jsem se obával. Ignorovalo je ČHS, teď se hledá řešení, ale začíná to u toho, že i ČSL tyhle oddíly a individuály, kteří mají nějaký výsledky apriory ignoruje.
Proto já to pozitivně nevidím. Spíš jde o osobní zájmy.
odpovědět 
         Re: Velkorysost ČSL a řešení13:10:39 04.12.2017
No to bych nerekl. Nasim oddilem praveze prosli i deti, ktere byly uspesne v CPML (finalove umisteni a repre) ci na skalach. A to presto ze v tvem seznamu tech aktivnich aktualne chybime:) Proste jen ted mame generacni obmenu a slabsi leta. Tim ze nejsme ani Praha ci Brno, tak holt po stredni nam utikaji na VS do jinych mest. A jako dospeli se nevraceji. Pripadne pokud vidime ze uz jim nemame co dat, tak jim nebranime v rustu a moznosti trenovat nekde jinde.
Spis doufam, ze se nedozijeme doby kdy se bude platit i v lezeni "vychovne", prestupy apod.

Daja: pises ze nanabidli ucast v projektu mladeze? Neni to spis o tom, ze jste nechteli byt v CHS a tim padem se to vylucuje. Co vim, tak byla vyzva na oddily zda se chteji zapojit. Nas se zapojil a chapeme to jako jeden ze zdroju financovani. Plus sdileni informaci s ostatnimi oddily atd. Nas oddil neni vylozene zavodni spis stejne zamereni jako vas. Ty zavody tak jezdil/jezdi vetsinou jen kdo chce a cilene na ne ani netrenujeme.
odpovědět 
          Re: Velkorysost ČSL a řešení13:32:45 04.12.2017
"v tvem seznamu tech aktivnich aktualne chybime:)"
Jasně, za to se omlouvám, ale o to tak nešlo. Chytil jsem se aktuální informace z webu a ČP U14 mi padlo do oka. Tím lépe, že se přihlásí další, kteří jsou jistě také aktivní a mají k tomu co říct.
Chtěl jsem především zjistit, jestli o ty lidi projevila ČSL nějaký zájem. Jestli je zajímají jejich názory apod. Pokud ne a tvrdí, že jim jde o budoucnost sport. lezení víc než o jejich vlastní zájmy, tak je na tom něco hodně podezřelého. Nemyslíte? Nebude to pak jenom z bláta do louže?
odpovědět 
           Vstřícnost lidí z ČSL13:47:36 04.12.2017
O jaké lidi jestli jim jde? A s kým jestli mluvili? Vždyť kluci z ČSL jsou skoro na každých dětských boulder závodech, sami pořádají závody pro destíky dětí... Naopak, Jirku s Oliváčem vidím všude a bavím se s nimi každou chvíli, sami se rodičů ptají na názor, spokojenost a podobně. Kdežto U14 od ČHS? Téěmř nikdy tam nikdo odpovědný není, ještě se mi nestalo, že by se někdo z ČHS na něco zepta či připomínku zapracoval. A dospělí závodníci? Stavěči se prakticky znají se všemi závodníky a pokud i stavěči podporují ČSL, tak nikdo nemá lepší zpětnou vazbu než právě ČHS a to proto, že si ji sami aktivně zajišťují. A dokonce vychází vstříc. Když se tu objevilo, že prestižní celorepublikové závody pro nejlepší by neměly mít v názvu Bambini, že to vypadá divně, pohár pro další rok přejmenovali. To samé ranking. Nikdy ty boulder závody nebyly rankingové. Po několika hovorech s rodiči a trenéry to na další rok jako rankingové již zavedli. Na rozdíl od ČHS, které na základě domluvy s rodiči a trenéry neudělalo nikdy nic.
odpovědět 
            Re: Vstřícnost lidí z ČSL14:00:10 04.12.2017
"Naopak, Jirku s Oliváčem vidím všude a bavím se s nimi každou chvíli, sami se rodičů ptají na názor, spokojenost a podobně."
Mluvíš ale o závodech který organizují oni. Tam už mají svoje komerční zájmy. Ale oni chtějí teď pohltit celý sport. lezení.
odpovědět 
             Re: Vstřícnost lidí z ČSL14:07:41 04.12.2017
No tak to je právě v pořádku, ne? Přesně o to jde a to podporuji.
odpovědět 
              Re: Vstřícnost lidí z ČSL14:44:37 04.12.2017
Vyhýbáš se otázce okolo lidí, kteří v tom s nima ještě nejedou, ale věnují se sport. lezení. Mají zájem o jejich názory?
Buď velmi konkrétní a řekni mi s kým vším a o čem se bavili v tom širším okruhu lidí, kteří se starají na nějaké úrovni o sport. a závod. lezení. A neomezme se účelně na hrstku jejichž svěřenci mají aktuálně nejlepší výsledky, nebo kámoše se kterýma se baví na jejich závodech.

Tahle výtka o nezájmu o názory druhých je totiž jedním z hlavních argumentů proti ČHS. Pokud je to od začátku podobný s ČSL...
odpovědět 
          Re: Velkorysost ČSL a řešení15:20:55 04.12.2017
Aby se v tom neztácelo ;-)

to: Daja: pises ze nanabidli ucast v projektu mladeze?

Světe div se v ČHS jsme, prostě jenom myslíme že komise nefungují jak by měly, nedokázali jsme doposud změny prosadit a proto by se mohlo zdát že komise ignorujeme. Ale není to tak, pozorně sledujeme vše co nabízejí. Problém je, že z našeho pohledu nenabízí, ale nutí něco, co není pro realitu užitečné, dokonce máme mnohdy pocit, že by se rády svezly na úspěších naší činnosti.. V případě, že pro tebe není hlavní hodnotou mrzký peníz, ale očekáváš hodnotu přidanou, tak máš docela smůlu. Víš jak se říká tomu, kdo se nechá za peníze koupit i k tomu co by normálně nedělal, a to my nejsme ;-)
Dájaodpovědět 
       Nesmysly a výmysly09:38:50 04.12.2017
Snažíme se v diskuzích zatím nereagovat. Objevuje se zde řada nepravd a polopravd a dnes vydáme další z řady článků, které mají ukázat náš pohled na věc a rozpohybovat diskusi. Na tvůj příspěvek se ale reagovat musí a zaškrtit nesmysl hned v zárodku. Píšeš:" Zvlast pokud co jsem slysel, tak clenstvi pro deti ma byt za cca 1000Kc". Chápu, že jsi to od "někoho" skutečně slyšel a my tušíme odkud vítr fouká, ale je to naprostý nesmysl. NIKDY jsme nic podobného neřekli. Osoby s kterýma jsme se o výši členství bavili si buď sedí na uších anebo záměrně vytvářejí tyto dezinformace a v podstatě lži. Děti by nebyly samozřejmě v žádným případě zpoplatněny takovouhle brutál částkou, ale standardní a slušnou cenou (tedy cca 100 Kč). O částce AŽ 1000 Kč jsme se bavili jako o MOŽNOSTI kombinovaného členství pro dospělé.
Dnes vydáme další stanovisko a úhle pohledu na věc. Věříme, že kdo je hlava otevřená, tak se nad vším rozumně zamyslí a přispěje k diskusi.
Tímto příspěvkem opět diskusi opuštíme. Budeme ji sledovat, ale nereagovat. Díky za pochopení.
Oliváčodpovědět 
        Re: Nesmysly a výmysly10:03:58 04.12.2017
Oliváči, zamysli se nad tím komentem nahoře. Jak si ČSL chce získat důvěru, když od počátku ignorujete lidi, kteří vytváří svojí prací budoucnost sportovního lezení a mají hmatatelný výsledky?
Není to přesně jeden z hlavním problémů ČHS? V čem jste tedy jiní?
odpovědět 
         Re: Nesmysly a výmysly13:37:01 04.12.2017
Promiň, nejsem Oliváš, ale zajímalo by men, kteří lidé to jsou. Pokud myslíš uživatele Dája, tak ten je trochu rozdvojený a míhá tu několik věcí dohromady. Teď jsem mu to psal níže - jeho požadavky jsou trochu nereálné, protože on chce mít více méně normální horooddíl a se členy si pro zábavu občas vyjet na závody. Potřeby těchto dvou sekcí jsou často protichůdné. Proto to také v ČHS nefunguje, protože se svaz znaží vyhovět oběma stranám. Výsledek je pak kočkopes, kde není spokojen ani jeden. Ostatně on jim tam ani nefunguje ten oddíl. Tedy on nějak funguje, ale díky nevyhraněnosti je to přesně ten kočkopes :-)
odpovědět 
          Re: Nesmysly a výmysly13:46:55 04.12.2017
Moc do toho nevidím, ale ten kočkopes je schopný vychovávat děti, kteří se věnují aktivně (a jak vidno výkonnostně vysoko) sport. lezení. Jestli to právě není ten průšvih, že v celém tom podělaném systému člověk musí vytvořit svůj vlastní kočkopes, aby vůbec něco pro sport. lezení udělal. Takže to bych mu za zlé neměl.
Mně ze všeho nejvíc zajímá, jestli ČSL komunikuje s širokým okruhem lidí, kteří skutečně a prakticky něco dělaj, nebo jen s několika spřátelenými oddíly a kamarády?
Jestli ne, tak to je podle mně negativní indikátor.
odpovědět 
           Re: Nesmysly a výmysly13:57:18 04.12.2017
Právě že výkonnostně vysoko ne. Bohužel, ono to tak vypadá, když je někdo třeba 5. nebo 6.. Chceš-li srovnávat výkonnost, podívej se na rozdíly mezi výsledky na jednotlivých cestách. Odskok špičky je obrovský, ale jedná se vždy jen o 1.-2. místo, max 3.. Pak už je pár míst průměr a pak už jsou bačkůrkáři.
odpovědět 
            Re: Nesmysly a výmysly14:10:24 04.12.2017
Tak 2x druhé místo je docela dobrý ne?
Přece nemůžeš říct, že tě někdo začne zajímat, až když bude 1. Jestliže má někdo z jednoho oddílu třeba 10 dětí, i když jsou třeba na závodech od 10. místa dolů (nemusí být zrovna čp, ale někde kde se leze), tak furt se aktivně věnují sport. lezení. Právě tyhle oddíly a individua bych bral v úvahu. Protože se bavíme o budoucnosti pod ČSL. Ne o tom, že teď někdo dal 1. místo a ten jediný oddíl/trenér k tomu má co říct.
odpovědět 
          Re: Nesmysly a výmysly15:51:16 04.12.2017
V případě, že se bavíme o dětech cca do 14 které budou navštěvovat základku, někde bydlí a max jednou za týden někam vyjedou za podmínkami nadstandardními. Takové dítě prostě základku neošulí i kdyby bylo másterem světového formátu. Takové dítě bude nuceno během týdne trénovat s normálními dětmi a tedy se na jeho výkonnosti promítnou běžné podmínky v místě dostupné. A v případě že o víkendu takové dítě vezmu raději lézt ven na bouldry nebo do jury, místo zabitého dne v "karanténě", kvůli čemuž mnoho dobrých odmítá závodit. Pak ano, mohu některým, zejména finančně profitujícím na závodech připadat rozdvojený a brzda výkonostního lezení a je mi to upřímě úplně jedno. Co se děje s tím jedním nadějným dítětem věkem 14-16 z 200 členů které má náš oddíl dál, je samozřejmě další věc. Ta ale již souvisí pravděpodobně s reprezentací, nikoliv tím co tady děláme lokálně a co potřebujeme pro růst takového člověka! A nezlobte se prosím na mě, rozdvojený asi jsem také proto, že mám pocit, že mě s tím nyní moc nepomáhá ČHS ani něco nového nenabízí ČLS. A než revoluci, jsem nakloněný hluboké reformaci ČHS. Když neklapne ani to, pan nezbude než to zkusit jinak, třetí cestou, kterou stejně již nyní jedeme jako většina opravdu aktivních uskupuní napříč Lezením...
odpovědět 
           Re: Nesmysly a výmysly15:58:01 04.12.2017
Já tě úplně chápu. Jsem rád, žes to takhle řekl.
To se mi právě zdá taky. Prakticky mi nemá co nabídnout ČHS ani ČSL. Toť drsná realita. A v takovém případě se mi taky zdá reforma ČHS rozumnější řešení.
A.
odpovědět 
           Re: Nesmysly a výmysly16:02:42 04.12.2017
Jo psal sem to zas já, na to vždycky zapomenu, snad to je z projevu jasné ;-)
Dájaodpovědět 
           Re: Nesmysly a výmysly21:41:44 04.12.2017
A to je přesně ono. Proč do toho taháš, že pojedete ven na bouldery? Jak zapadají do tréninkového plánu? Buď máte mít trénink a venkovní lezení je nevhodné, k ničemu, nebo máte rest a lézt nemáte. Kdy si konečně uvedomíte, že kombinovat skálu a překližku ve většině případů není možné? Znám už celkem dost dětí, co o skály nestojí, ale závodí velmi úspěšně. Holčina, 12 let, na dotaz na skály se na mne udiveně podívala a že prý to zkoušela, ale nebaví jí to, nic jí to neříká. A pak přede mnou onsightla 7c.

A že tam máte děti, které nebaví sobota v tělocvičně v izolaci? Asi to není ten správný matroš na závody. Zůstaňte v ČHS.
odpovědět 
            Re: Nesmysly a výmysly22:00:44 04.12.2017
Asi se ji jeste nerozvinulo astma nebo alergie z dlouhodobeho pobytu v prasnem prostredi, to v 16 prijde a budes doufam spokojeny.
Dájaodpovědět 
         Re: Nesmysly a výmysly16:13:46 04.12.2017
O kterých lidech konkrétně mluvíš? Tísa za členství pro děti nezafungovala, tak se na to jde z téhle strany? ;)
odpovědět 
          Re: Nesmysly a výmysly21:34:41 04.12.2017
Snaha o zesměšnění, diskreditaci, nebo podsouvání lživých motivů oponenta je vždy indikátor, že se diskutující dostává do úzkých.
Stejně tak je to s odváděním pozornosti od tématu.

Oliváč a spol bude mít možnost se vyjádřit k tomu, kolik oddílů a lidí spojených se sportovním lezením oslovili, projevili zájem o jejich názory a prodiskutovali s nimi své plány.
Ti co osloveni nebyli z toho lehce odvodí, jestli je to pravda. Pokud se ukáže, že to pravda není, tak asi pochopí, že to směřuje k tomu, že nás ignoruje ČHS a štve nás, že si tam někteří lidé jdou jen za svými osobními zájmy, proto změníme spolek, který nás bude pro změnu ignorovat a půjde si za svými osobními zájmy.
Takže není třeba používat argumentační úskoky. Stačí si počkat, co oni na to. Evidentně příspěvky čtou.
odpovědět 
           Re: Nesmysly a výmysly21:42:36 04.12.2017
Myslis od tematu o kterem jen neurcite, ale negativne, mlzis?

Ani ted si na zcela jasnou a konkretni otazku, na ktere si postavil svoji kritiku, neodpovedel... Tak co ty jmena tech lidich o kterych mluvis, ty jeden "neuhybaci" od tematu?
odpovědět 
            Re: Nesmysly a výmysly13:36:50 05.12.2017
No ty jména přece musí znát lidi z ČSL proboha. Ne já, ale oni by s nima měli komunikovat. Jestli jsi jeden z nich a musíš se na to doptávat mně, tak je to úplně mimo. Nejsem to přeci já, kdo chce vzít celé sportovní lezení v čr pod svou organizaci.
Tyhle negramotný obhajoby ČSL jsou celý špatný.

Mimochodem už tu komunikaci a zájem o ostatní po přečtení diskuse zahrnuli do svého nového vyjádření. No to jsem čekal. Jenže na takový taktický manévr už je dost pozdě.
odpovědět 
             Re: Nesmysly a výmysly19:34:54 05.12.2017
Nazývej si to pro mě za mě třeba negramotnými komentáři, když máš pocit, že těm tvým komentářům dodá váhu.

"Jak si ČSL chce získat důvěru, když od počátku ignorujete lidi, kteří vytváří svojí prací budoucnost sportovního lezení a mají hmatatelný výsledky?"

O kterých lidech mluvíš se asi nikdy nedozvíme... Hlavně si z toho máme odnést sdělení, že ČSL od počátku ignoruje lidi, kteří svojí prací vytváří budoucnost, že?
odpovědět 
              Re: Nesmysly a výmysly21:55:45 05.12.2017
Ty mi dej seznam oddílů a individuálů, kteří svojí prací podporují sportovní lezení a které ČSL oslovila, diskutovali s nimi a ČSL projevilo zájem o jejich názory. A to ještě před tím, než nám začali tlačit do hlavy jejich vlastní představy a plány pro budoucnost sport. lezení.

Z tvých předchozích komentů se zdá, že si vystačíte se "špičkou" což je méně než hrstka, která jediná stojí za řeč a ten průměrný a podprůměrný odpad vás nezajímá.
Evidentně názory třeba Dáji jste nebrali v potaz. Protože se vám nehodí do krámu? Zřejmě proto, že děti z jejich oddílu jsou v ČP na druhém místě a nepatří z vašeho pohledu do té špičky, která by stála za řeč :-(
odpovědět 
               Re: Nesmysly a výmysly23:48:03 05.12.2017
Hele nemusis mi vykat/onikat. Ac to jde proti tvemu prani, nemam s CSL nic spolecneho a me prispevky v tomto vlaknu jsou porad na stejnou notu - jaka jsou ta jmena na kterych si kritiku zalozil a ktera se stale tak zdrahas rici.
odpovědět 
                Re: Nesmysly a výmysly00:35:23 06.12.2017
Zjisti si sám kolik lidí oslovili a kolik ignorovali. Udělej přesný a ověřitelný seznam a pak ho sem hoď. Pokud většina oddílů a individuálů potvrdí, že s nima komunikovali a probírali napřed jejich plány a brali v potaz jejich názory ještě před tím, než se rozpoutala tahle debata, tak se rád omluvím a veřejně vyznám, že jsem lhal.
Snažíš se vytvořit dojem, že nemám ničím podložený, že většinu ignorovali. Tak dolož že nemluvím pravdu.
Máš smůlu v tom, že vím, že se na většinu (nikdy jsem neříkal na všechny) vybodli. Argument stavíš jen na tom, že pokud to nedoložím seznamem těch lidí které neoslovili, tak si to vymýšlím. Není potřeba dokládat. Doptej se sám že je to pravda.
Nejsem tvůj informátor ;-)
odpovědět 
                 Re: Nesmysly a výmysly00:50:39 06.12.2017
Ono ostatně bude zjevným důkazem to, jestli lidi ČSL podpoří, nebo ne. Pokud jejich návrh neprojde, tak bude jasný, že většinu ignorovali. Protože kdyby s nima napřed komunikovali a zjistili, že je stejně většina nepodpoří, tak by nebyli tak blbý a neusilovali by o osamostatnění, když by napřed věděli, že nemají dostatečnou podporu.
Takže si na to počkej a pak můžeš nějaký seznam pustit úplně z hlavy ;-)
odpovědět 
                  Re: Nesmysly a výmysly12:00:07 06.12.2017
Jmenuj mi nejaky navrh z lidu, ktery byl proti mysli vedeni CHS a ktery si lidi na VH odhlasovali? Nejsem schopny z hlavy vylovit jediny pripad, kdy by hlasovani dopadlo jinak nez chce samotne vedeni. Polovina lidi na VH ani nevi o cem hlasuji, ta druha polovina zna srhnuti tak do rozsahu jedne vety. Nazor si vytvari az na miste a to casto na velmi komplexni problemy. Ten nazor je pak znacne formovan retorickymi schopnosti recniku a vedenim tomu predchazejici diskuze. Hruby i Bloudek byli/jsou velmi dobrymi recniky.

Tu to zacina mit publicitu velmi dopredu, tak uvidime. Ale cele to hlasovani bude takove o vas bez vas. O sportovcich budou hlasovat lide, kteri s nima nemaji nic spolecneho mimo vyuzivani vyhod v podobe cerpani dotaci a zvyseni prestize svazu. Takze to bude nahravat stavajicimu stavu, ktery privodil tuto krizi.

Trochu mi to nabuzuje situaci, jako by si nejaky stomilionovy stat zabral treba CR a rekl "bylo to na zaklade svobodnych voleb, svobodneho rozhodnuti obcanu. Rozhodli, co je pro ne nejlepsi. Pro hlasovalo sto milionu, proti pouhych deset milionu."
odpovědět 
                 Re: Nesmysly a výmysly11:47:57 06.12.2017
He he, takze si jen kecal. Kazdy vidi jakou vahu maji tva vyjadreni, ktere neumis nicim podlozit.

Tak na to pujdeme stejne:
Jak chce CHS ziskat duveru lidi a vubec nadale fungovat, kdyz naprosto ignoruje osobnosti, ktery tento sport rozviji a ktere tomuto sportu a svazu prevazne generuji obrovsky prijem? Navic tyto osobnosti jen zneuziva, okrada. Okrada i nas cleny.

Toto je pravda. Protoze to vim. Kdo to chce zpochybnit, at udela presny a overitelny seznam, a zjisti si to :D
odpovědět 
                  Re: Nesmysly a výmysly11:17:58 07.12.2017
Pro toho diskutéra, který mi nevěřil ohledně nedostatečné komunikace ČSL a který nahoře napsal "He he, takze si jen kecal."

ČSL napsala: „Celá diskuse o pochopení věcí, na které se ptáme a co skutečně nabízíme, je šitá horkou jehlou. My jsme na schůzkách s vedením ČHS říkali, že budeme s lidmi diskutovat osobně a sbírat názory a stanoviska. Naše chyba, že jsme se nechali dotlačit nejdříve k vyjádřením na internetu, ale v podstatě to ničemu nevadí.“

Stačí ti to jejich vlastními slovy jako důkaz, že jsem nekecal, když jsem napsal, že s většinou ještě čsl nekomunikovalo? Že s tím začínají až teď po kritice, která se na ně obrátila (ze strany ČHS i dalších)?
Pro tebe raději ještě jednou. Všimni si budoucího času: „ ..že budeme s lidmi diskutovat osobně a sbírat názory a stanoviska.“

Už chápeš, proč mi to vadilo? ČHS na mé názory sere. ČSL chce něco začít, ale sere na mně taky. Až teď to zahrnuli do své taktiky a snaží se to zpětně napravit.

Takže pro tebe, jako na dětském pískovišti, abys tomu rozuměl: HE, HE nekecal ;-)
odpovědět 
                Re: Nesmysly a výmysly11:07:14 07.12.2017
Pro toho diskutéra, který mi nevěřil ohledně nedostatečné komunikace ČSL.

ČSL napsala: „Celá diskuse o pochopení věcí, na které se ptáme a co skutečně nabízíme, je šitá horkou jehlou. My jsme na schůzkách s vedením ČHS říkali, že budeme s lidmi diskutovat osobně a sbírat názory a stanoviska. Naše chyba, že jsme se nechali dotlačit nejdříve k vyjádřením na internetu, ale v podstatě to ničemu nevadí.“

Stačí ti to jejich vlastními slovy jako důkaz, že jsem nekecal, když jsem napsal, že s většinou ještě čsl nekomunikovalo? Že s tím začínají až teď po kritice, která se na ně obrátila (ze strany ČHS i dalších)?
Pro tebe raději ještě jednou. Všimni si budoucího času: „ ..že budeme s lidmi diskutovat osobně a sbírat názory a stanoviska.“

Už chápeš, proč mi to vadilo? ČHS na mé názory sere. ČSL chce něco začít, ale sere na mně taky. Až teď to zahrnuli do své taktiky a snaží se to zpětně napravit.
odpovědět 
               Re: Nesmysly a výmysly11:36:03 06.12.2017
Ach jo, prosím, nepočítej U10 do závodníků. Ano, přijeli na závody, mají tam šikovné prcky, ale nijak to nesouvisí se sportem. Na to, aby se dalo říci, že má ten oddíl výsledky v práci s dětmi a že se tam věnují tréninku a sportu, musí jejich svěřenci mít za sebou nějakou systematickou činnost. A systematická činnosti v šesti až sedmi letech je z podstaty nesmysl. Minimální hranice je tak U12. Proto také vidíš, že Dája sice má nadšené prvňáčky a druháčky (nebo do které třídy ty ročníky teď chodí), ale systematickou práci a trénink nezvládají. Jsou nadšený horooddíl, který pro zábavu občas zajede na stěnu a když nemohou na skály, setkávají se na překližce, což je správný a běžný stav, ale nejsou oddíl závodní. Pro Dáju je opravdu lepší ČHS. Mají to jako zábavu a ještě jim to někdo zaplatí, dělat nic moc celkem nemusí. Víš, proč je dost velký odpad i u malých dětí? Ono totiž v U10 to jde samo, stačí si pro zábavu sem tam zalézt. Ale s přibývajcím věkem začíná zábava přecházet v nezáživný trénink, dokonce tam ani stěna nehraje tu nejpodstatnější roli. Věř tomu, že i v U12 může být trénik fyzicky a psychicky tak náročný, že to některé děti prostě nebaví. Takže ČHS pro Dáju a ty, co nemají závodní ambice, ČSL pro ty, kteří mají rádi právě tu náročnost a pocit radosti na bedně jim za tu dřinu stojí. A podle mne mohou tyto dvě skupiny být vedle spolu, naopak stále nechápu, proč se tyto dve skupiny stále setkávají na stejných závodech, kde si jen vzájemně překážejí. A to překážení nemyslím špatně, ale i ty závody by byly příjemnější, kdyby tam byly adekvátně nastavěné cesty a kdyby se účastnila polovina lidí a místo od 9:00 - 19:00 to končilo třeba už ve 14:00.
odpovědět 
                Re: Nesmysly a výmysly12:35:57 06.12.2017
Jé koukám že je řeč o nás :-) dík že nějákej vševěd provádí rozbor něčeho do čeho prd vidí :-) To co je vidět na našem případě je spíš ukázka, že se u nás něco děje a že za těma co tet končí a měli ještě horší podmínky a teť dodělávaj základku, nastupuje nová generace co se tomu věnuje daleko intenzivněji již od 3 let věku a je jich taky větší skupina a vede je víc dospěláků. Nevidím prostor pro diskusi o našich dětech s ČSL, nejsme pro ně totiž dostatečně progresivní a zapálení a vedle v diskusi sme si ujasnili, že je zajímá jen cca 20 lidí napříč republikou. Tak ať si je zkusej zastřešit, když budou tak najivní že jim sednou na lep a neotravujou ulejváky našeho ražení... Sem vcelku rád, že se to vše vyjasnilo ještě v počátku... Osobně zkusím v rámci možností podnikat aktivně všecko možné, aby se svaz nerozpadnu a reformoval ku prospěchu všech, čož jsem si ještě před týdnem ani pořádně nedokázal představit, neb pro nás svaz opravdu skoro nic nedělá. Ale raději to, než abych se stal otrokem několika málo jedinců, které zajímá jen vlastí profit, nikoliv samotné děti, nebo Lezení...
Dájaodpovědět 
                 Re: Nesmysly a výmysly12:40:58 06.12.2017
Neboj, oni se ozvou. Rekl bych, ze presne v tom okamziku, ze ne vsechny penize z MSMT jsou vazany na vykonnostni sport.
Geoodpovědět 
                 Re: Nesmysly a výmysly12:48:07 06.12.2017
Neboj, oni se ozvou. Rekl bych, ze presne v tom okamziku, az zjisti,ze ne vsechny penize z MSMT jsou vazany na vykonnostni sport.
Geoodpovědět 
                 Re: Nesmysly a výmysly12:57:06 06.12.2017
Je sranda, že mne nazýváš vševědem, ale sám dokazuješ, že problematice závodního lezení nerozumíš :-))

No a k tomu zbytku - ono je jedno, co kdo bude podporovat. Líbí se mi, jak se tu hovoří o tom, zda to někdo podporuje, nebo nepodporuje, jak se tu mluví o nějakých volbách, VV a podobně. Jako první si je potřeba uvědomit, že ČSL nic takového, jako schválení nebo podporu ČHS a členů nepotřebuje. K čemu? Jestli vyrazí se sérií závodů a jestli se tomu začnou věnovat, pojede to nezávisle na ČHS a ČHS to jednou prostě vytlačí. Trochu mi to připomíná, jako kdyby tu Hyundai chtělo postavit fabriku a šlo se ptát Škodovky, jestli smí :-) Jestli bude ČHS nevtřícné, doplatí na to jen ČHS. Pro ČSL to bude trochu dražší, ale z dlouhodobého hlediska výhodnější.

odpovědět 
                  Re: Nesmysly a výmysly13:27:53 06.12.2017
Ať si ČSL dělá co chce. Jsem člověk který se ještě před pár dny nedivil, že se něco v tomto stylu děje. Avšak po seznámení se s veřejně dostupnými detaily, např. stanovy, seznámení se s cíli a okusením stylu komunikace na vlastní kůži, můj názor doznal podstatných změn. Myslím, že to není životaschoopný projekt. Pokorně uznávám mohu se plést. Ale dnešním pohledem se dokonce divím, že se s nima ČHS tak pára. Být v jejich pozici, asi bych uvažoval o daleko důraznějších obranných krocích zdruba v následujícím sledu, ukončení veškeré spolupráce, vyloučení, porada s právníky o dalších krocích a nebo právníci hned na začátku. Omlouvám se případným kritikům, ale z podnikatelského prostředí sem prostě na podobné věci asi háklivější než běžný občan.
Dájaodpovědět 
                   Re: Nesmysly a výmysly11:23:55 07.12.2017
Jsi vtipný :-) Ukončení spolupráce? Aha. A kde budeš dělat závody pro děti i dospělé? Už sis někdy uvědomil, že ČHS je v oblasti závodního lezení exsitenčně závislý právě na majitelích a provozovatelích stěn a že veškeré ČHS aktivity záleží jen na jejich dobré vůli? Kluci si bez ČHS závody nebo seriál kvality ČP udělají, ČHS bez nich ne.

A žalovat je? Za co? Že si chtějí udělat závody? Dělá je Sambar, je Překližka cup, bude další seriál, to snad není trestné, ne?

O této situaci jsem psal už hodně dlouho zpět. Že pozice ČHS je v oblasti závodního lezení neudržitelná, a že by se měli domluvit majitelé stěn a udělat vlastní asociaci. Tak tohle je přesně ono. ČHS nemůže podnikat proti ČSL, dokonce ČSL ani nemsuí ČHS zajímat. Pokud přijdou s vlastními závody, a to oni přijdou, svaz zůstane bez kvalitních závodů a všichni bodu závodit na závodech ČSL. Podle mne je to od ČSL pouze vstřícnost, že se matlají s ČHS. Ano, bylo by to lepší, kdyby se ČSL stali závodním pilířem ČHS, ale ono to půjde i bez ČHS.
odpovědět 
              Re: Nesmysly a výmysly11:11:36 07.12.2017
Pro toho diskutéra, který mi nevěřil ohledně nedostatečné komunikace ČSL.

ČSL napsala: „Celá diskuse o pochopení věcí, na které se ptáme a co skutečně nabízíme, je šitá horkou jehlou. My jsme na schůzkách s vedením ČHS říkali, že budeme s lidmi diskutovat osobně a sbírat názory a stanoviska. Naše chyba, že jsme se nechali dotlačit nejdříve k vyjádřením na internetu, ale v podstatě to ničemu nevadí.“

Stačí ti to jejich vlastními slovy jako důkaz, že jsem nekecal, když jsem napsal, že s většinou ještě čsl nekomunikovalo? Že s tím začínají až teď po kritice, která se na ně obrátila (ze strany ČHS i dalších)?
Pro tebe raději ještě jednou. Všimni si budoucího času: „ ..že budeme s lidmi diskutovat osobně a sbírat názory a stanoviska.“

Už chápeš, proč mi to vadilo? ČHS na mé názory sere. ČSL chce něco začít, ale sere na mně taky. Až teď to zahrnuli do své taktiky a snaží se to zpětně napravit.
odpovědět 
               Re: Nesmysly a výmysly11:16:45 07.12.2017
Jen doplním jaké zpětně myslíš? Vždyť to píšou od samotného začátku, že chtějí a budou diskutovat.
?odpovědět 
                Re: Nesmysly a výmysly11:48:44 07.12.2017
Ty naprosto všechno překroutíš. S tebou to chce trpělivost.
Obvinil jsi mně, že lžu, když jsem psal o nedostatečné komunikaci ze strany ČSL. Nikdy jsem netvrdil, že se nikdy s nikým o tom nebavili. Šlo mi o to, že se ještě před tím, než vtrhli do ČHS a na MŠMT apod. měli o tom bavit se spoustou dalších lidí okolo sport. lezení. Což evidentně neudělali a sami to nyní přiznávají. Takže jsem mluvil pravdu.
Omluvíš se mi, že jsi mně označil za lháře?

Nyní je totiž zcela zjevné, že sama ČSL potvrdila moje tvrzení když napsali:
„Celá diskuse o pochopení věcí, na které se ptáme a co skutečně nabízíme, je šitá horkou jehlou. My jsme na schůzkách s vedením ČHS říkali, že budeme s lidmi diskutovat osobně a sbírat názory a stanoviska. Naše chyba, že jsme se nechali dotlačit nejdříve k vyjádřením na internetu, ale v podstatě to ničemu nevadí.“

„ ..že BUDEME s lidmi diskutovat osobně a sbírat názory a stanoviska.“
To znamená, že uznali, že je třeba to napravit a ZAČÍT s lidmi diskutovat a sbírat jejich názory a stanoviska.
S jakým úskokem přijdeš teď? :-)

odpovědět 
                 Re: Nesmysly a výmysly12:05:23 07.12.2017
Ty hájíš ČSL až zbytečně zaníceně. Oni sami to uznali a označili to za CHYBU.
V tom jsou lepší něž ty. Než se vykroucet hloupostmi, raději to uznat a dát to do pořádku. Alespoň v tom si ČSL u mně trochu polepšila.
Zkrátka jak vidíš nelhal jsem. Super, že to uznali a chtějí to napravit.
odpovědět 

 Trenér A08:22:05 01.12.2017
Můžete prosím přímo jmenovat, který trenér s licencí A je ve vašich řadách? Díky.
Bídaodpovědět 
 Re: Trenér A09:00:58 01.12.2017
K čemu je dobrý trenér s licencí? Nevím, ale to mi skoro přijde jako přístup ČHS. Nebylo by lepší se ptát na trenéry s výsledky, než s papírem? Až někdy budeš shánět trenéra, doporučuji se neptat na to, jaký má papír, ale na to, jakých úspěchů dosáhli jeho svěřenci. Ostatně jméno A trenéra nenajdeš prakticky u nikoho ze úzké špičky, naopak TBT s A licencí...
odpovědět 
  Re: Trenér A09:23:30 01.12.2017
Za prvé nehážu všechny trenéry s licencí do jednoho pytle. Jsou tam lidé, co něco ví a umí.
Za druhé - to jméno chci vědět, abych si na mohl vytvořit vlastní názor, protože zatím nevím, co si o tom mám myslet.
Bídaodpovědět 
  Re: Trenér A10:38:56 01.12.2017
Třeba byl dotaz právě na místě. V článku se odkazují i na trenéry s licencí A.. Tihle trenéři jsou v ČR 3. Všechna jména jsou známá a je to vcelku podstatné a vypovídající. Například - je li tam Eliška, pak to má potenciál a dávám palec nahoru. Naopak je li tam Tomáš a jeho vzdělávací i trenérský systém (který dokázal potopit celou repre i s ČHS) pak je to celé fraška a chci od toho být na hony vzdálen.

Stejně tak se nabízí dotaz, co na to Libor a v neposlední řadě co Adam..

Jde o to rozklíčovat, zda jde o revoluci která chcípne, protože se komerčáci porvou o kost, nebo se jen spojili(i přes názorové neshody) ti schopní a chtějí táhnout za jeden provaz a mít výsledky.

Svaz je z hlediska sportu death už spoustu let. Otázka zní, zda toto je to řešení, které nás vyvede ze tmy.
BBodpovědět 
   Re: Trenér A10:54:38 01.12.2017
Já nevím, ale proč se bavíme o aktuální době? Věřím, že mezi sebou lidi s A mají, protože loajalita k ČHS je hezká věc, ale každý z držitelů licence ji chce využívat, ne sloužit jako maskot, takže jsem přesvědčen o tom, že každý z držitelů (tedy asi kromě Bintera :-) ) po takové spolupráci, kde se bude moci seberealizovat a licenci využít, hrábne všemi deseti. No a pokud bude ČSL mít oprávnění, udělá si vlastní pravidla a noví zájemci přijdou, když uvidí, že to má smysl. Takže já bych hned teď jména nehrotil. Důležitý je podle mne dlouhodobý systém. Jména jsou o ničem, kdo je tam dnes, nemusí tam být zítra, a obráceně.
odpovědět 
  Re: Trenér A11:33:17 01.12.2017
"K čemu je dobrý trenér s licencí?"

Přesně tak!! Okolo licencí se dělá cavik, protože jsou v tom zase prachy.
Tím neříkám, že může každý blbec trénovat. Nebo že je vzdělávání na prd.
Zkrátka to není automatická záruka výsledků. Musí se dát volnost lidem okolo trénování a hlavně je nešikanovat kvůli tomu, že si neplatí trenéra "od nás".
odpovědět 
 Re: Trenér A10:05:49 01.12.2017
Neboj, trenéra s licencí mají, zkus prohledat databázi a tipnout si kterej by to mohl být :)
F.odpovědět 
 Re: Trenér A10:07:52 01.12.2017
Myslím samozřejmě A-čkovou když ti na tý licenci tak sejde.
F.odpovědět 
  Re: Trenér A10:14:54 01.12.2017
Nemusím se dívat, vím, kdo má áčko. Elišku škrtám, zbývají 3 ;-)
Bídaodpovědět 
   Re: Trenér A12:49:39 01.12.2017
Nejvyšší trenérské vzdělání tř."A" které se v České republice dá získat pouze na trenérské škole při FTVS. V ČHS nemá nikdo. Čhs trenérská licence "A" je vlastně tak trochu habaďura. A svou úrovní nesahá licenci z trenérské školy ani po kotníky.
LRHodpovědět 

 Názor řadového člena08:33:03 01.12.2017
Jako řadový člen platící příspěvky ČHS bych si přál aby vedení ČHS vedlo konstruktivní jednání se zástupci ČSL s cílem dosáhnout shody a zachovat mír mezi lezci,horolezci,skialpinisty a vůbec všemi co se rádi pohybují ve vertikálním světě. Myslím, že když ČHS přenechá starosti se závoděním "závodníkům" z ČSL a bude se věnovat ostatním svazovým činnostem (mimo jiné nezáživné stále narůstající byrokracii, která pro nás není moc vidět, ale bez které oficiálně nemůžeme naše aktivity provozovat). K tomu je samozřejmě nutné se domluvit na kompetencích a financování. Za sebe říkám, že ze svého příspěvku ČHS rád přispěju jak na údržbu skal, tak na výchovu závodníků. Kdo by nám taky za chvíli vyváděl cesty na písku?
maca stodpovědět 
 Re: Názor řadového člena08:53:59 01.12.2017
souhlasím
odpovědět 
 Re: Názor řadového člena09:15:01 01.12.2017
Přesně tak. Pod tohle se také podepisuji.
 Krocanodpovědět 
 Re: Názor řadového člena09:24:07 01.12.2017
Souhlasím
duduodpovědět 
 Re: Názor řadového člena10:01:16 01.12.2017
Je to tak. Ale přesně o tomhle se mluví už desetiletí. A vypadá to, že to konečně někdo ze závodníků vzal do ruky a vystoupil z anonymity. A vypadá to, že Honza Bloudek to nevydýchal.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Názor řadového člena10:08:38 01.12.2017
Tak to je slovo do pranice. Myslíš, že přesně o tomhle jsi nikdy nemluvil. Já výše uvedený příspěvěk chápu tak, že se mají problémy závodníků přenechat závodníkům. Tedy například i problémy personální. A byl jsi to právě ty, kdo proti tomu odjakživa brojí a je proti tomu, aby si závodníci své vedení určovali sami a řídili se samostatně.
odpovědět 
   Re: Názor řadového člena10:47:21 01.12.2017
Anonymové zřejmě mají problém orientovat se v problému. Asi je to způsobeno, že málokterou debatu dovedou do racionálního konce.

Takže vždy jsem tvrdil (v souladu s našimi stanovami a obecnými zákony), že za ČHS je zodpovědný Výkonný výbor a zejména předseda. Že nejvyšším orgánem, který o všem rozhoduje, je Valná hromada. Že nelze mít v rámci ČHS nějakou zcela samostatnou entitu podléhající pouze sobě samé.

To ovšem neznamená, že v rámci ČHS nemůže existovat nějaká sekce, která v rámci nastavených pravidel pracuje samostatně. Ostatně takhle to už drahná léta dělají skialpinisté ke všeobecné spokojenosti.

Mám dojem, že pokud do překližkaření nehodí vidle Valná hromada (například tím, že podpoří současné vedení ČHS), lezecká sekce k tomu má dobře nakročeno.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: Názor řadového člena11:03:09 01.12.2017
Jo, jenže tohle je práve podstata. Moc dobře chápu, co chceš říci a kam tím míříš. Ale podle mne je to nesmysl, který situaci nepomůže. Funkčním základem může být jen to, že sporťáci budou mít své vlastní vedení, které si sami budou moci zvolit nebo odvolat. Ne systém současný, kdy se volí jedno vedení ČHS a to vedení sporťákům dosadí. Tvůj systém rozhodně není autonomie a samostanost, jen pokračování stávajícího, akorát s jiným vedení. A dále není možné, aby o záležitostech sporťáků volili nebo do toho zasahovali skalkaři. Chápeš? samostatnost znamená, že si sporťáci mohou dělat věci podle sebe, ne že se jim do toho bude někdo další montovat a ve volbách bude rozhodovat hlas i nesporťáků.
odpovědět 
     Re: Názor řadového člena11:26:14 01.12.2017
Chápu, co mi říkáš, milý anonyme. Ale asi nechápeš, co říkám už dlouho já (samozřejmě nejen já) a k čemu se tady hlásí Oliváč a spol. - autonomie v rámci ČHS. Zvenku to vypadá, že spor se vede o to, kde hranice autonomie povede.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Názor řadového člena11:32:54 01.12.2017
Ano, vím dobře, o co jde jim i tobě. A promiň, na zbytek nebudu odepisovat, nehodlám plevelit diskuzi další komunikací s tebou i tady. Takže dále jen No comment.
odpovědět 
       Re: Názor řadového člena12:31:40 01.12.2017
Mě o nic v tomhle případě fakt nejde, jak se mi tady snažíš podstrčit. Jenom neustále upozorňuji, že romantické představy o vyžírání výhod a vynechání nevýhod členství v jakémkoliv spolku je nejen hloupé, neetické, ale také nezákonné. Nic víc a nic méně.

A propos: Nepřipadá mi, že k tomu Oliváč a spol. směřuje. Na rozdíl od Tebe.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Názor řadového člena17:29:08 01.12.2017
Už zase píšeš o něčem úplně jiném...
odpovědět 
  Re: Názor řadového člena12:43:49 01.12.2017
Co porad mate s tou anonymitou? To uz je tezka obsese.. Neni nutny vermomoci drzet predchozi linku. Vsichni tri i jejich aktivity i postoje jsou dlouhodobe zname.
odpovědět 

 internetová diskuze?09:20:56 01.12.2017
PROČ SI NESEDNETE NĚKDE V TEPLÝM KANCLU SPOLEČNĚ, NEDÁTE SI KAFÍČKO, NEUDĚLÁTE SI SELFÍČKO A MŮŽETE TO PROBRAT OSOBNĚ MEZI NĚKOLIKA PÁRY OČÍ?
A NÁM TU JEN HODIT PŘÍSPĚVEK JAK VAŠE JEDNÁNÍ DOPADLO?
NE KAŽDÝHO TOHLE TLACHÁNÍ A JEDNOTA NEBO NEJEDNOTA BRATRSKÁ ZAJÍMÁ.
sportu zdar, fotbalu zvláště
honza k.odpovědět 
 Re: internetová diskuze?10:05:00 01.12.2017
Hele, ale přesně tohle oni udělali. Sedli si hezky v teple ke kafíčku. 3 krát, kafíčko pili několik hodin. A výsledek? Vidíš sám. Takže tvůj první návrh byl zrealizován a k ničemu nevedl. Jaký krok bys navrhoval jako druhý?
odpovědět 
  Re: internetová diskuze?12:04:08 01.12.2017
tak když si to neumí ujasnit mezi 4 očima, tak internetový tlachání to určitě nevyjasní. v tom případě si můžou říci pápá
hodpovědět 
   Re: internetová diskuze?12:48:22 01.12.2017
Na to vyjasneni jsou potreba obe strany.. Te druhe nestacilo nekolik setkani (mimochodem, tak si ku.va aspon precti to jejich prohlaseni, nez vybjeles neco jako "proc to neresi mezi ctyrma ocima?"). A ses si jisty, ze ses trefil s tim narkem nad internetovym tlachanim pod spavny clanek? Nechtel jsi to spis napsat pod ten Bloudkuv vytvor, ktery to odstartoval. Cestu internetoveho tlachani si zvolil Bloudek, mezi ctyrma ocima mu te zjevne nevyhovovalo..
odpovědět 
    Re: internetová diskuze?14:48:41 01.12.2017
tvl, mě je jedno, kdo kde kdy a s kým. tohle mají řešit osobně, případně mailama a ne někde po netu. jestli začal bloudek bloudit po netu, tak se na něj čls mají obrátit osobně a řešit to osobně. tenhle způsob komunikace právě povede k tomu, že se všichni rozhádají
odpovědět 
     Re: internetová diskuze?15:12:43 01.12.2017
Vsak se to osobne snazili resit (zaznelo to tu fakt mnohokrat).... Ale opakuji, na to je potreba i ta druha strana. Kdyz pak druha strana misto osobniho reseni zacne trochu podvratacky utocit na internetu asi se nemuzes divit, ze k tomu pak aspon vydaji stanovisko. Ke kteremu byli mimochodem dost tlaceni lezeckou verejnosti. Ale chapu, ze kdyz se do nich chces pustit, neco si vzdy najdes. Nejdriv, ze se nevyjadruji. Pak zase, ze se vyjadruji. ...

Rozhadanost tu je, Bloudkovo reseni odmitanim diskuze a vyjadrovanim se na internetu situaci asi jen vyostri. Ma to co chtel
odpovědět 
      Re: internetová diskuze?17:17:08 01.12.2017
No jestli se snažili jako tady na inetrnetu jejich zastánci v odpovědích... tak to si nemají co vyčítat!
odpovědět 
       Re: internetová diskuze?18:48:01 01.12.2017
?
odpovědět 
  Re: internetová diskuze?12:08:51 01.12.2017
ale myslím že je důležitý, aby se to sportovní lezení víc specializovalo, tzn. svaz by měl chápat, že je tu někdo, kdo chce vážně něco dělat a měl by ho tedy podpořit a zastřešit. a pokud to vedení čhs nechápe, tak proč ho nezkusit odvolat a nedosadit tam jiný lidi, co to podpoří?
nevím jak by dopadlo rozdělení subjektů. svaz by jel svoji písničku dál a sportovní lezení by se muselo trochu otáčet aby se uživilo, ale určitě by to zvládli, pač už to musí mít zkalkulované
hodpovědět 

 Názor od susedov09:25:37 01.12.2017
Podľa príspevkov mám dojem, že je v tom aj osobná nedôvera, takže zástancovia zachovania jednoty by asi mali podporiť personálnu výmenu vo vedení ČHS za niekoho "pod obojí". Alebo meniť stanovy napr. tak, že by vznikol značne autonómny podpredseda volený len aktívnymi šporťákmi, čo je komplikovanejšie.
Trochu tlačí čas, olympiáda sa blíži. U Rakušanov vznikol separé šporťácky zväz ÖWK 2005, medzi rakúske športové zväzy sa dostal 2006, do IFSC 2007 a vtedy bol aj provizórne uznaný medzinárodným olympijským výborom IOC.
Na slovensku sme sa "schizme" vyhli, vidno to aj na repre tímoch. Asi tretina seniorov a väčšina juniorov preteká(la) a rodičia najvýraznejších talentov cítia podporu jamesu v rámci jeho možností.
igi2odpovědět 

 Názor od susedov09:32:02 01.12.2017
Podľa príspevkov mám dojem, že je v tom aj osobná nedôvera, takže zástancovia zachovania jednoty by asi mali podporiť personálnu výmenu vo vedení ČHS za niekoho "pod obojí". Alebo meniť stanovy napr. tak, že by vznikol značne autonómny podpredseda volený len aktívnymi šporťákmi, čo je komplikovanejšie.
Trochu tlačí čas, olympiáda sa blíži. U Rakušanov vznikol separé šporťácky zväz ÖWK 2005, medzi rakúske športové zväzy sa dostal 2006, do IFSC 2007 a vtedy bol aj provizórne uznaný medzinárodným olympijským výborom IOC.
Na slovensku sme sa "schizme" vyhli, vidno to aj na repre tímoch. Asi tretina seniorov a väčšina juniorov preteká(la) a rodičia najvýraznejších talentov cítia podporu jamesu v rámci jeho možností.
igi2odpovědět 

 Matení pojmů09:38:29 01.12.2017
1. Sportovní lezení nerovná se lezení na překližce. Sportovní lezení vzniklo na skalách a subjekt, který se věnuje pouze indoorovému lezení by se měl jmenovat Česke indoorové lezení, když už.

2. Neměří se tu stejným metrem. Pokud by větu "Slovo komercionalizace zásadně odmítáme. Co vlastně “komercionalizace” znamená? Je přece jasné, že do sportovního lezení je potřeba dodat velké množství financí a každý by měl být za svou práci odměněn." napsal někdo z ČHS, okamžitě by sklidil spoustu nevraživých příspěvků o tom, jak si chce nacpat kapsy. Jak ne tahle věta kompatibilní s potřebou zajistit závody pomocí dobrovolníků, bez kterých se neobešli ani ve Slaném a jinde?
odpovědět 
 Re: Matení pojmů10:03:30 01.12.2017
Sport se komercializuje, tak proč kolem toho dělat takové tanečky?
Kuba Turekodpovědět 

 Mohlo to být lepší10:55:08 01.12.2017
Zkusme se na to podívat z odstupu. Bylo to očekávatelné, přirozené, děje se to v lezení napříč republikou a kde se to neděje, tam se o tom sní. Máme tady vlastně „3 aktivní oddíly“, které spolupracují. Co je nové, povýšily svoji spolupráci a zastřešili ji spolkem. Tomuto kroku tleskám. Je to přirozený proces plynoucí ze situace, kdy není aktivním skupinám dostatečně nasloucháno, není reagováno na jejich potřeby, chybí regionální struktura atd. Potud pozitiva. Obrovským negativem je nedůvěryhodnost, či chcete-li oprávněné pochybnosti o nezištnosti tohoto konkrétního kroku. Odpusťte mi pánové, ale stanovy vašeho spolku v této podobě neumožnují vybudování transparentní organizace, která by měla zastupovat něco jiného než striktně omezenou skupinu lidí. Připadá, mě vaše aktivita buď naivní, nekompetentní, snad i drzá. Dokonce si myslím, že vlastně ani VV nemá mandát jednat s vámi, o tom, o čem chcete, za podmínek, které jste pro jednání vytvořili. Odpusťte mi prosím to totální zjednodušení, ale připadá mě: „Že naběhl soukromý subjekt a žádá zapojení do užších struktur svazu. V případě neochoty o tomto jednat vyhrožuje odtržením nejasně definované části členské základny a teprve závěrem pokorně žádá o aktivní pomoc od ČHS v zapojení do mezinárodních struktur“. To snad ani nešlo myslet vážně:-O Je jasné, že za obecně neutěšenou situací nese odpovědnost vedení svazu a mělo by s tím něco začít opravdu dělat. Ovšem to, co aktuálně nabízíte vy jako alternativu, je snad v mých očích ještě větší elitářsky - autoritářské zlo, než proti kterému se vymezujete. Celé to šlo uchopit daleko lépe. Škoda. Snad alespoň váš krok budiž důrazným varováním a indikátorem vážných problémů, které uvnitř CHS bublají pod pokličkou. Doufám, že i tak to celé bude mít ve finále pozitivní přínos pro Lezení v ČR a upřímně vám děkuji za tuto snahu.
Dájaodpovědět 
 Re: Mohlo to být lepší11:07:19 01.12.2017
Přesně tak jak píše Dája.Kluci si tady rozjíždějí svůj soukromý kšeft, aby jim vyhovoval.Aby přetáhli lidi z ČSH a aby za to pobrali peníze.Na tom není nic špatného, ale proč rozložit a vyhrožovat ČHS, jen pro obohacení pár dalších lidí na úkor nás všech co jsme v ČHS.Jestli se mýlím budu rád, ale podobné jednání jsem zažil a to přímo od jednoho "aktéra", tak určitě nevěřím, že jim jde jen o dobro věci.Uvidíme jak se budou dále věci vyvíjet a s čím příjdou dál a koho a jak osloví.
Mártyodpovědět 
 Re: Mohlo to být lepší11:21:22 01.12.2017
Opět to má několik rovin. Vše je nové a myslím, že kvůli formě, tedy články na Lezci, hodně zjednoušené. Zde není prostor pro detaily. Forma komunikace je to špatná, ale začal s ní ČHS, nešlo dělat nic jiného.

Autoritářství - ano. A co bys chtěl? Pořád se utápět v demokratických žabomyších sporech a řešit kraviny? Ne. Vedení nového svazu má mít jasnou vizi, tu představit a jít za ní. Samozřejmě autoritářsky. Dost dobře nejde mít nějaký plán, ale nechat miliony lidí, ať ti do něj remcají.

Účast v mezinárodních strukturách? Tak důležité jen především IFSC? Jistě to mají kluci zjištěné, ale co jsem se o to zajímal, tak mi toto přijde spíše jako vstřícný krok, než žádost o pomoc. Členem IFSC snad může být i více než jen jedna národní organizace, počet startovní míst pro stát ale zůstává, takže se pak počty dělí.

A drzost, že přišli do ČHS a něco pžadují? Asi by bylo dobré se zamyslet nad tím, jakou roli tito lidé v ČHS zatím hráli. Co vše Oliváč pro ČHS dělá? To samé Jirka Žák. Pokud si vezmeme letošní sportovní a závodní aktivity a aktivity plánované na příští rok, tak si dovolím tvrdit, že kluci jsou důležitější, než ČHS. Oni odvádějí práci a už je nebaví to dělat za almužnu a nechávat slízávat smetanu jiné. Je to pochopitelné. ČP v bouldrech. Dovedeš si představit, co je za tím práce? Co vše bylo potřeba domluvit a zorganizovat, prostory, podium, stavění... A kdo myslíš, že většinu práce odvedl? A pokud jsou normální závody, kdo myslíš, že práci odvádí? A co mládež? Není to tak dlouho, co si museli závod ČP U14 organizačně zajistit, domluvit se se stavěčem, rozhodcovat a vlastně i jistit sami rodiče, protože ČHS opravdu nic nedělá, pouze na to dává nálepku a pak se chlubí cizím peřím. Nemyslím, že by zde šlo o něco nadstandardního, ale ČSL pouze chce takovou roli, která mu právem náleží. A jsou to oni, kdo drží sportovní a závodní lezení nad vodou.
odpovědět 
  Re: Mohlo to být lepší11:26:50 01.12.2017
A poroč nepředstavite jasnou vizi a nekandidujete s ní do VV, když jste ochotni tomu věnovat energii. Autoritářství je o neodvolatelnosti čelních představitelů po vypršení časového mandátu. Chtějí širokou podporu a vyrukují s tímto. Požadujete vystavení doživotního bianko šeku pro mezinárodní zastupování... Z mého pohledu se jedná o špatný vtip...
odpovědět 
   Re: Mohlo to být lepší11:37:42 01.12.2017
Budou kandidovat do VV? Ok. Ale kdo je bude volit? Celá členská základna? To je právě ten nesmysl. Proč by lidi, co se chtějí zabývat sportem a závoděním, měli shánět podporu skalních lezců, které to nezajímá a ani tomu nerozumí? Pojďme zavést způsob, že klidně volby na VH, ale ohledně sportovních a závodních záležitostí budou smět volit pouze lidé, co se v tom angažují, tedy trenéři, závodníci a jejich zástupci. Pak jo, pak s tebou budu souhlasit. Jinak ale ne. Ať mají sporťáci vlastní rozpočet a do komise závodního lezení ať si volí závodníci vedení podle sebe.
odpovědět 
    Re: Mohlo to být lepší11:57:03 01.12.2017
Už sem to naznačoval v jiních diskusích a teť se moje obavy jen potvrdily. V podobě v jaké vystupují dle mého nereprezentují lezce jako jedince, ale ten komerční cirkus okolo, který na nich má vydělávat pod rouškou iluze, že jsou aktivnější amatéři snad dokonce profesionály. A drze očekávají, že by měl takovýto cirkus dostat mandát od členské základny k čemukoliv, natož doživotní... Štve mě že ČHS mnoho činnosti přenechává třetím stranám a neodvažuji se spekulovat, zda to dělá z neschopnosti, nebo zjištnosti. Ale aktivní pomoc s touto aktivitou, by v mých očí byl řádově vyžší level chyb, oproti tem, které ČHS předvádí nyní.
odpovědět 
     Re: Mohlo to být lepší12:04:30 01.12.2017
A ještě dodám, že cíle kdo má koho volit kam v rámci svazu, rozhodně příliš nekorespondují s cíli deklarovanými. tzn uchvácením určité části činnosti spolkem ovládaným 3 lidmi. Tím bohužel veškerou svoji aktivitu zazdili :-(
odpovědět 
     Re: Mohlo to být lepší13:06:23 01.12.2017
V tom případě bys měl souhlasit s jejich odtržením ať pak členský mandát jejich členů a jejich úspěchy či neúspěchy rozhodnou.
odpovědět 
      Re: Mohlo to být lepší13:24:16 01.12.2017
Jako mandát odtržení několika oddílů, kterým dá čhs zadarmo do vínku mezinárodní licenci? A proč zrovna těmto? Odrhnout se může kdo chce a podnikat kroky jaké chce, ale očekávat, že ti v tom bude svaz asistovat a snižovat tím svoji bonitu je hodně najivní.
odpovědět 
       Re: Mohlo to být lepší14:07:16 01.12.2017
Vsak si tu dosavadni linii drzte, kdyz mate pocit, ze to co prinesla je to co chcete :). Jen se pak neposerte z toho, ze se od vas dost dulezita cast odtrhne.
odpovědět 
        Re: Mohlo to být lepší14:15:38 01.12.2017
Kdo je vy? To jsem psal já a nemám pocit že bych se příliš zastával těch proti kterým se tu vymezuje, tedy současné vedení ČHS. Ale představovat si že kterýkoliv nezávislý spolek vleze dobrovolně pod jiný, doživotně řízený několika jedinci je hodně bláhové. Takže za tím vším vidím něco víc, než je zde osvětleno a nevím co to je, nebo se změní stanovy...
Dájaodpovědět 
         Re: Mohlo to být lepší15:16:53 01.12.2017
"Ale představovat si že kterýkoliv nezávislý spolek vleze dobrovolně pod jiný"

He he :). A to se jako posledních x let neděje? Asi si nemůžeš představovat, že sportovci budou dobrovolně pod horolezeckým spolkem, který na ně ani moc nedbá ;)
odpovědět 
          Re: Mohlo to být lepší15:37:57 01.12.2017
Tyto stanovy prinaseji jen povinost platit prispevky a poslouchat... s temito stanovami nemaji sanci se kamkoliv napojit a zapojit... ale nekterym jedincum zbytecne cokoliv vysvetlovat. Nevhodne napsane stanovy te mohou i vyradit z nekterych jednani se "statem " otazka zda jsou nevhodne, nebo tak zamerne napsane.
odpovědět 
    Re: Mohlo to být lepší11:57:44 01.12.2017
Za mě třeba příspěvky na ČHS jako celek 6OO, jen na skály 400, jen na závody taky 400 (příklad). Úplný rozdělení svazu asi blbost, stejně jeko ponechání funkcí těm, kvůli kterým se to nejspíš celý děje.
odpovědět 
 Re: Mohlo to být lepší12:49:53 01.12.2017
Naprosto souhlasím s Dájou a přijde mi naivní návrh ČSL: "a) Spolupráce uvnitř ČHS - České sportovní lezení (ČSL) s vlastní identitou by se zapojilo do spolupráce s ČHS." Jak si "fúzi" představují? Proč by měl ČHS (VV) "tolerovat" spolek tří kamarádů bez řádného hlasovní na VH? Zatím je jasné, že chtějí peníze, autonomii v rozhodování a zároveň být pod ČHS;) Nevěřím, že ČSL je tak naivní, že si myslí, že je to takto vůbec možné. Celou snahu vnímám jen jako budování PR před VH = jsme hodní a snažíme se se všemi domluvit;)
Každopádně držím ČSL palce. Veřejnou diskuzi a konstruktivní kritiku stávajícího stavu považuju za důležitou a přínosnou.
Ještě detail. Neměl by se ČSL dle svých cílů jmenovat spíš České závodní lezení?
relicodpovědět 

 Odpovědi na dotazy11:04:04 01.12.2017
Ahoj, v diskuzích padají dotazy a podněty. Textem, který jsme uvedli, vše teprve začíná. Je spousta věcí, které stojí za zamyšlení a pochopení jiného pohledu na věc. Vše se pokusíme postupně prezentovat a diskutovat. Stávající diskusi na Lezci budeme mapovat a řekněme jednou týdně odpovíme na všechny dotazy najednou. Nelze být stále on-line a reagovat na další a další podněty. Jak už jsme napsali, tak chystáme i "roadshow" a diskusi tváří v tvář. Díky za "diskusní slušnost".
Oliváčodpovědět 

 Budoucnost českého sportovního lezení11:16:16 01.12.2017
Aneb jak si udělat privátní monopol ze závod. lezení, aby nám z toho tekly prachy z dotací, sponzorů, rodičů atd.
Chce stát podporovat olympijský sport? Super, to znamená prachy pro nás.
Chceš aby tvoje děti závodili? Musíš do toho sypat prachy.
Chceš trenérskou licenci? Super, to jsou zase prachy pro nás.
Atd.
Ty nám to nepřeješ? I ty závistivý člověče. Vždyť my to neděláme z lásky k penězům, ale z lásky k lezení.
Aaa, tenhle komentář napsal někdo z ČHS, kdo se bojí o koryto. To je přece jasný.

Kde bereme záruku, že to tak nebude?!

Je to v lidech a je jedno jestli jsou v ČHS, nebo jinde a dělaj to otevřeně.
Podle mně spíš záleží na jednotlivých osobách, jak daleko zajdou. A jestli to udrží ve mezích, kde jsou nakonec všechny zůčastněné strany spokojené. Ať už jde o stát, nebo třeba ty rodiče dětí co závodí. A nebude docházet k šikaně těch, kteří v tom s nimi zcela nejedou (což se obávám právě děje v ČHS).

Chtěl bych vidět do budoucnosti a vidět tam, že to s ČSL bude lepší. Ale to právě nedokážu.

Situace v ČHS mně frustruje. Třeba TBT bych z fleku nekompromisně odříznul od ČHS. Ale stačí to k tomu, abych podpořil ČSL a zanevřel na ČHS?
odpovědět 
 Re: Budoucnost českého sportovního lezení12:20:38 01.12.2017
Jasný že jde o peníze.Akorát tady víš konkrétně kolem koho potečou.
odpovědět 
  Re: Budoucnost českého sportovního lezení12:53:48 01.12.2017
A to mi má jako stačit?!
Jakože kdyby třeba došlo na to, že závodník dostane jen drobky z velký žranice, tak to bude v pohodě, protože vím komu ty drobky odpadly od huby?
Nebo až mi řeknou, že děti se nedostanou do repre, navzdory tomu, že jsou pravidelně v ČP na bedně, protože neprošly rukou určitých profi trenérů "od nás", tak to je v pohodě, protože vím jaká organizace mi to oznámila?
Tak to potom můžu zůstat u ČHS, protože tam to s identifikací taky neni těžký.
odpovědět 
   Re: Budoucnost českého sportovního lezení14:49:15 01.12.2017
Dodatek od A.O. který se tam před chvílí objevil, řádně zmírnil mé obavy vyjádřené v komentářích nahoře "Budoucnost ČSL". Věřím, že to neříká ze zištných důvodů a jistě do toho vidí líp než já. Díky Adame.
odpovědět 
   Re: Budoucnost českého sportovního lezení15:18:00 01.12.2017
Tak zůstaň u ČHS. Nebo tě někdo k něčemu nutí?
odpovědět 
    Re: Budoucnost českého sportovního lezení15:39:44 01.12.2017
Nenadávalo se doteď, že musí být závodník v ČHS, když chce reprezentovat a že ho ČHS k tomu nutí? Kolega jen říká, že to může být třeba jen stejné nebo horší než teď - že závodník z toho bude mít stejně ho... a akrorát někdo bude vydělávat "transparentně"
No hurá..
A jako odpověď "Tak zůstaň v ČHS"? To není moc motivační způsob, jak přesvědčit lidi, že to tihle myslí jen a jen dobře.
odpovědět 
     Re: Budoucnost českého sportovního lezení18:41:02 12.12.2017
Jenom pro informaci
Zezulák je kámoš Blažka Blažek je manager Adama O. a Adam chudák musí hodnotit závody kterých se už dávno neůčastní natož aby je pořádal
odpovědět 
    Re: Budoucnost českého sportovního lezení15:46:04 01.12.2017
Přemýšlíš? Jako že bude mít závodník na výběr zůstat u ČHS a neřešit ČSL, když soutěžní lezení sakum prdum převezme do rukou ČSL? Víš co se tu vůbec řeší?
Nejde o to kde zůstanu já. Jde o diskusi kdo a proč by měl hlavní "moc" nad sportovním (soutěžním) lezením.
Mně pomohlo to, že člověk jako A.O., který do toho vidí víc než já napsal, že podpořit ČSL považuje za dobrou věc a neříká to ze zištných důvodů. To je pro mně významný posun k důvěře v ČSL.
odpovědět 
     Re: Budoucnost českého sportovního lezení16:39:20 01.12.2017
Nepremyslim. Na to tu mame jak vidno tebe :-O
odpovědět 
      Re: Budoucnost českého sportovního lezení17:31:35 01.12.2017
Tak to je dobře, alespoň se někam posunem :-)
odpovědět 
   Re: Budoucnost českého sportovního lezení20:47:27 01.12.2017
Krásně jsi ve stručnosti popsal fungování současnýho svazu a repre :D
Filipodpovědět 
    Re: Budoucnost českého sportovního lezení22:44:09 01.12.2017
Jsem si toho vědom, ale bude to s ČSL jinak?
odpovědět 
     Re: Budoucnost českého sportovního lezení11:05:20 02.12.2017
Dej jim sanci a uvidis. Tohle predjimani dopredu je fakt des.. Nejdriv Bloudek o anonymni zle sile, ktera chysta akci, ted zase vsichni uz maji jasno jak to zbastlej a vykradou. Hodnotte to, co se delo, ne to co se jeste nedelo.
odpovědět 
      Re: Budoucnost českého sportovního lezení12:20:34 05.12.2017
Tohoto příměru používá každý politický demagog. A vidíš - máme ti najednou zlodějského miliardáře, neonacisty a komunisty. Takhle by ČHS dopadnout neměl...
Kuba Turekodpovědět 
       Re: Budoucnost českého sportovního lezení13:28:12 05.12.2017
"Dej jim sanci a uvidis." Přesně, jak psal Kuba, to je debilní argument. Oni musí už napřed něco vykázat, aby byli důvěryhodní. Pokud většinu ignorujou už teď a jdou si jen za vlastním cílem, tak je to indikátor toho, že jim právě šanci dát nemám.
To že teď po přečtení diskuse to takticky zahrnuli do svého nového vyjádření, že jako plánují začít komunikovat, to je jen taktický manévr.

To že pořádají pěkný závody taky není indikátor, to dělá spousta dalších. Oni to dělaj pro prachy. Živí je to, tak aby to nedělali že? Ale z celého sportovní lezení nelze udělat soukromý kšeft.
odpovědět 
        Re: Budoucnost českého sportovního lezení19:20:58 05.12.2017
Debilni hlavne je ta naprosta jistota dopredu jak vse dopadne na zaklade nulovych informaci...
odpovědět 
         Re: Budoucnost českého sportovního lezení19:28:11 05.12.2017
Jsou věci, které se neustále opakují, ale lze se jim vyhnout.
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Budoucnost českého sportovního lezení12:01:44 06.12.2017
Kurna... Naznacujes, ze Nemci vyvolaji treti svetovou?
odpovědět 
        Takhle se to mělo udělat19:22:26 05.12.2017
A proto ČHS na správu závodního lezení najal spřátelenou firmu, které přenechal všechny zisky. Takhle se to má dělat. Sice se na tom bude rýžovat i nadále, ale místo lidí od lezení to bude mít někdo jiný. Takže pro ČHS makat ideálně zadarmo, peníze třeba potom přitečou od kamatádů a nikdo na to neuvidí. Takže Oliváč se Žákem budou i nadále za almužnu dělat pro ČHS, ČHS bude i nadále na nule, jen peníze se vyvádí neznámo kam. Tedy vlastně pokud vím, tak do firmy kamaráda člena VV. A pak že lezci nejsou idioti.
odpovědět 
         Re: Takhle se to mělo udělat19:28:51 05.12.2017
Ano, to je průšvih.
Kuba Turekodpovědět 

 Nějak si potom všem nedovedu představit a) ...13:01:09 01.12.2017
Vzhledem k celému dosavadnímu průběhu si naprosto nedovedu představit fungující variantu a). Přístup a stanovisko ČHS je z proběhlých událostí a jejich prezentace ze strany ČHS jasně vidět. I kdyby bylo a) tak ze strany ČHS s jejich dosavadními a dlouhodobými stanovisky (při stávajícím personálním obsazení) by to logicky byla jen znouzectnost a zoufalá snaha o záchranu. Rozhodně by nešlo o něco, co je v souladu s jejich přesvědčením a politikou. A to asi nemůže efektivně fungovat...

Ale třeba jsem nestranný, protože přístup, kterým se to rozhodl předseda Bloudek řešit se mi silně ekluje. Třeba jde jen o selhání jedince.
xodpovědět 

 40 let vs. 8 let13:11:53 01.12.2017
Je mi 41 let, lezu od 16 let. V CHS jsem byl/nebyl/jsem. V CHS zůstanu, protože chci výjimky a podporuju jištění. Synovi je 8 a dceři 6. Lezou se mnou indoor i outdoor, jsou take členy CHS. Aby se rozvíjeli sportovne-lezecky a bude něco jako CSL, rozhodne je dam tam az přijde čas. To co me, jako rodicovi s vhledem do lezeni v CR chybí, je síť klubu se systematicky budovanym tréninkovým plánem pro výkonnostní sport. Pohybuji se cela ta leta v pražském lezeckem prostředí a na rovinu, v Praze v tuhle chvíli není klub/ místo/skupina/oddíl, kam bych s důvěrou syna ci dceru přivedl a předal k systematickemu vykonnostnimu tréninku. Ano, mnozí se snaží, ale v porovnání s jinými sporty prostě stále chybí ona, tolik důležitá, tradice systému. Pokud se tohle CSL podari od piky vybudovat, mate můj respekt. Ještě mala prakticka poznámka - vykonnostni lezeni není sport pro male deti, naopak, do velmi vysoké výkonnosti se lze dostat i při zahájení v pozdějším věku (14+), mentálně je pak také pravděpodobnější, ze jedinec přijme lezeni jako životní styl což je významný faktor. Já bych radil, sbírat 12-14 lete odpadlé gymnasty/ky, baletky, krasobruslaře/ky, judisty atd. Prostě ty. kterým už někdo zpevnil jadro a už je nebaví dřít v tělocvičně - faktor "svobody" není pro lezeni zanedbatelný.
J. Kladaodpovědět 
 Dotaz pro Oliváče 13:19:35 01.12.2017
Ahoj Oliváči! Jelikož mám pár dotazů na váš spolek ČSL a nechce se mi diskovat na lezci máte nějakou kontaktní mail.adresu abych mohl poslat dotazy ?
Můj mail: jenik.pleticha@email.cz
Jenik Pletichaodpovědět 
 Re: 40 let vs. 8 let14:12:34 01.12.2017
Jen poznamka k poznamce, kazdej sport kde se chces nekam posunout, mit vysledky (v pripade lezeni lezt vyssi obtiznosti), musi v priprave zahrnovat drinu v telocvicne a nejen tam.
odpovědět 
  Re: 40 let vs. 8 let14:51:48 01.12.2017
Poznámka na třetí. Ano drina v telocvicne je jiste součástí. Svobodou je myšleno, ze to vždy ve své casti zůstane sport venku a také, ze komunita bude vzdy , alespoň doufám, i v tech nejvyšších vykonostech volnomyšlenkártejsi. stručně CSL palec nahoru.
J. Kladaodpovědět 
   Re: 40 let vs. 8 let15:23:05 01.12.2017
Jo, chapu. Ty budes jeden z tech, kteri si mysli, ze ten sport, ktery si vybral a provozuje, je lepsi nez ty ostatni sporty. Takvyhle hlasky jsem teda slysel napric mnoha sporty. Je to jak pres kopirak, staci jen zamenit jedno slovo oznacujici ten konkretni sport. I tak bych treba nezamnenoval lennost, lajdactvi s volnomyslenkarstvim.
odpovědět 
    Re: 40 let vs. 8 let23:17:47 01.12.2017
Jako jasny, rozumim, jsem proste chytrej, vtipnej, krásnej a lezu fakt dobre. Co napisu to sedi. Koho by to nezmenecovalo. V pohodě, jsem zvyklej ... Papa ...
J. Kladaodpovědět 
 Re: 40 let vs. 8 let19:17:58 04.12.2017
Otázka je zda chceš mít jen vydřený děti, co dobře lezou čísla na překližce, nebo na sportovkách.
Nebo chceš, aby děti lezli, ale někdo je taky bral ven, dál, na písek, do hor, na ferraty, na tábory etc., aby to nebylo jen tupé trénování v tělocvičně, ale taky něco s přesahem do přírody, tak trochu jako skaut.

Pokud chceš to druhé, tak ti ČSL nepomůže, naopak tím, že odsaje dotace na dětský sport z ČHS, možná sebere finanční prostředky oddílům které mají dětské pododdíly atd.

Překližky a jejich komerční kurzy se uživí sami, ty prachy z dotací nepotřebujou. Lepší když za ty prachy někdo nakoupí erární matroš do skladu, který si dítě může pučit, aby si to vůbec vyzkoušelo, nebo aby si mohlo pučit matroš - třeba mačky, který se nepoužívají každý den. Závodníci by se měli uživit sami a rozhodně ne na úkor zájmovým nevýkonostním kroužkům.

Děti co dřeli ve stěnových oddílech, pořád jezdili na závody v dospělosti moc nelezou, jistě si jich potkával spoustu a ty xichty už nevídáš, ty co jezdili na skály jezdí spíš furt.
Co je společensky přínosnější? Že někoho pár let drtíš k výkonům a jako většina atletů apod. se na to vykašle, protože prostě není dost dobrej a daný sport už pak nedělá vůbec. Nebo někdo, kdo si odnáší zálibu na celej život...
k.odpovědět 
  Re: 40 let vs. 8 let21:45:17 04.12.2017
Ano, konkrétně mě jde o ta čísla na překližce a úspěchy v závodech. A že je velký odpad a zbydou vydřené děti? Asi ano. Podívej se na odbornou literaturu, jaká uvádí čísla pro národní a větovou špičku. Ale stále jsi nevysvětlil, proč to tak řešíš. Nesouhlasíš? Fajn, neúčastni se. Ale proč to chceš zakázat druhým a poučovat je o tom, co mají nebo nemají dělat?
odpovědět 

 Roma locuta, causa finita :)13:19:08 01.12.2017
Tak Adamovo vyjadrenie imho zásadne naklonilo misky váh v prospech ČSL. Citátom v titulku som to asi trochu prehnal, ale bez výmeny vedenia ČHS vám asi ostane už len ten rozchod "od stolu a lože", čiže postup rakúskou cestou.
igi2odpovědět 
 Re: Roma locuta, causa finita :)14:10:19 01.12.2017
Ano, titulek tvýho komentu je asi trochu přeháňka, zvlášť když ho sponzoruje hudy, který má své zájmy v ČSL.
Na druhou stranu mně to trochu uklidnilo. Adam do toho určitě vidí víc než já a snad by to neřekl jen kvůli sponzorům (doufám). Takže moje obavy vyjádřené v komentáři "Budoucnost ČSL Aneb..." se dosti zmírnily.
odpovědět 
  Re: Roma locuta, causa finita :)15:25:21 01.12.2017
Kluci prosím Vás nelžete, nejdříve jste si založili kluby např.Zezulák profituje na svém bratru, který je u sokolů a přes dotace se dostal ke stěně...a teď zase přes práci jiných lidí klubů se snažíte vše rozbít jen ve svůj prospěch a nastolit si svoje podmínky,aby vyhovovali jen Vám a na ostatní serete... toto píšu, že už jsem podobný postup od jednoho Vašeho člena zažil a mám s tím velice špatné zkušenosti a tímto budou např. do budoucna bití spolky, které Vám nepůjdou na ruku.A dalšíma podrazami budete přetahovat členy pod svoje křídla, tak jak to už jeden z Vás dělá.Tak prosím nelžete že Vám jde i dobrou věc jde Vám jen o prachy.
Martyodpovědět 
   Re: Roma locuta, causa finita :)15:59:51 01.12.2017
Tak ty ses nějak rozjel :) že by příkladný svazák? Z tvýho komentu smrdí závist, nic jinýho. Ty kluci na rozdíl od tebe už něco dokázali a díky nim je na tom prozatím bouldering na takový úrovni na jaký je. Zatímco nějakej Marty a jeho názor je každýmu u zadale :D
Petr Fišerodpovědět 
    Re: Roma locuta, causa finita :)16:18:35 01.12.2017
Petr Fišer, Ty máš např. svoji stěnu, svoje kroužky a vše jsi si vybudoval sám a nebo jseš jen člen ?? Já mám s prací jednoho člena "představenstva nového spolku", jiné zkušenosti( a nejen já) a tím pádem vůbec nevěřím, že jim jde o dobro věci, ale jen o osobní zájem (který je postaven i na podrazech vůči druhým jak v minulosti předvedl Z), jak z toho vytěžit něco pro sebe.Toď můj názor a to je vše.Až kluci ukáží svoji vizi, tak já příjdu s příkladem z praxe, jak se převádějí členové jednoho spolku do druhého a o to teď se kluci přesně snaží.Tak se na mě nezlob, že mě to rozčiluje a nemá to dočinění kdo jak dotáhnul kam bouldering.Taky Babiš obhajuje EET a podbný kraviny a hodně lidí nevidí co za tím je i když to vypadá velice pozitivně...toď vše.
Mártyodpovědět 
     Re: Roma locuta, causa finita :)16:25:11 01.12.2017
Máš v tom trochu zmatek, ale klidně Bloudka jmenuj, nemusíš to držet v rovině tajnosti.
odpovědět 
      Re: Roma locuta, causa finita :)16:30:20 01.12.2017
Bloudka volit nechci(toho ani neznám) jen mám výhrady k nějakým členů(ty znám), nově zakládajícího spolku z jejich minulosti, jak oni/on přistupoval ke svému projektu.A teď to zase vypadá obdobně vše rozesrat a jen já...píšu to jak mě to na hubu příjde toď vše.
Mártyodpovědět 
     Re: Roma locuta, causa finita :)16:50:43 01.12.2017
Jasný, takže v tom je něco osobního, potom to chápu. Ale to je věc mezi tebou a dabou osobou. Do toho nikdo než ty a on nevidí, takže asi tak... Mě to osobně nezajímá a takových tu asi bude víc. Já se bavím o něčem co nejspíš podpoří i Adam Ondra. Blažek je docela protřelej člověk, Adam jakbysmet takže nevěřim, že by šli do partnerství s někym komu by nedůvěřovali a byl to podrazák. No a jejich názoru věřim víc než tvému, tak asi tak...
Petr Fišerodpovědět 
      Re: Roma locuta, causa finita :)16:58:17 01.12.2017
Omlouvám se, tento koment patřil Mártymu.
Petr Fišerodpovědět 
    Re: Roma locuta, causa finita :)16:23:54 01.12.2017
Fišere, prosím tě, ty komenty o závisti a typu "cos udělal ty?" si strč někam. I kdyby to byla pravda, tak je to tak omletý, že bych z toho zvracel.
A.
odpovědět 
     Re: Roma locuta, causa finita :)16:34:34 01.12.2017
Hele a co ti na to mam napsat? Dyť to z toho je cejtit na sto honů. Jestli máš problém se Zozulákem, tak je to jenom tvůj problém. Nemyslím si že to někoho zajímá :)
Petr Fišerodpovědět 
      Re: Roma locuta, causa finita :)17:08:29 01.12.2017
Já Zozuláka ani neznám, jsem jiný komentátor A.
Prostě mně lezou na nervy komenty: "závidíš", "co jsi udělal ty?"
Pokud někdo vytáhne něco co se ti nelíbí, zkus to příště vyvrátit konstruktivně a věcně. Mně tyhle dětinský způsoby argumentace "závidíš" prostě ser.. I kdyby byl někdo blb, tak je lepší to raději nekomentovat, než tam flákat podobně blbské "závidíš" " a "co jsi uděla ty?"
A.
odpovědět 
     Re: Roma locuta, causa finita :)16:34:34 01.12.2017
Hele a co ti na to mam napsat? Dyť to z toho je cejtit na sto honů. Jestli máš problém se Zozulákem, tak je to jenom tvůj problém. Nemyslím si že to někoho zajímá :)
Petr Fišerodpovědět 
  Re: Roma locuta, causa finita :)18:01:52 01.12.2017
Tak to by mě sakra zajímalo kde jsi přišel na to, že HUDY má své zájmy v ČSL??? Pokud vím tak kluci ještě nemaj žádný partnery, tak proč šíříš tebou vymšlený LŽI? Jedinej důvod může bejt je, že jsi svazák z Binterovo-Bloudkovo-Hoblova okolí, tím ses sám doznal :)
Kócaodpovědět 
   Re: Roma locuta, causa finita :)18:12:10 01.12.2017
A jak víš, že TB nejde s ČSL?
odpovědět 
    Re: Roma locuta, causa finita :)20:41:30 01.12.2017
Hehe TAK TEĎ JSI MĚ POBAVIL. Ty kluci se s Binterem nemůžou vystát v jedný místnosti (respektive prej on s nima, protože se mu okamžitě udělá rudo před očima a jen funí)
:D
TBodpovědět 
     Re: Roma locuta, causa finita :)22:49:05 01.12.2017
Je v tom guláš, někdo odpovídá a ty si myslíš že je to stejný člověk co předtím komentoval.

S tím hudym. Takže ty tvrdíš, že hudy zájmy v ČSL nemá? A odvozuješ to z toho, že ČSL ještě nemaj žádný partnery? :)
A.
odpovědět 
  Re: Roma locuta, causa finita :)14:00:00 05.12.2017
Měním názor, navzdory vyjádření AO dávám od ČSL ruce pryč!
odpovědět 
 Re: Roma locuta, causa finita :)18:27:48 01.12.2017
Anebo: Canes timidi vehementius latrant
odpovědět 
  Re: Roma locuta, causa finita :)22:52:08 01.12.2017
Hudečkovi může být celý závodní lezení v ČR u prdele.Ten už má nejedno Ferrari.A i kdyby šla ta jeho franšíza totálně do prdele,což se nikdy nestane,tak do konce svýho života nemusí jít do háku.Toho bych nechal uplně stranou :D
odpovědět 
   Re: Roma locuta, causa finita :)23:52:57 01.12.2017
To není podstatný s hudym, chytil ses toho zbytečně.
odpovědět 

 Dračí setba15:14:03 01.12.2017
Jan Bloudek sklízí dračí setbu, co sám zasel. A pučisté mají v zádech AO, no to čumím. To mu schválil manažer? Teď ještě ven s tím, jakou roli v tom hraje Tomáš Binter, ať už se můžeme potrhat smíchy úplně.
odpovědět 
 Binter 15:46:01 01.12.2017
To by me taky zajimalo na kterou stranu se Binter st.vyda. Ale ted uz je jasne, ze v Chs pokazil co se dalo.
odpovědět 
  Re: Binter 22:53:44 01.12.2017
Vydá se na cestu kapitána Morgana.
odpovědět 

 Pár konkrétních dotazů15:33:09 01.12.2017
Jsem sváteční závodník a děti ještě svátečnější - jsou ještě malé a to větší dělá hlavně jiný sport, ale na pár závodech jsme byli.

A tak mám pár konkrétních dotazů, když se tady řeší, jak to bude vše super. Tak co nějaké konkrétní odpovědi?

- Členství v organizaci
Když dnes chci jít já nebo děti na závody, nemusíme být v žádném spolku. Zaplatíme jen vyšší starovné a můžeme si to zkusit
- vzhledem k tomu, že ČSL bude potřebovat členskou základnu, jak to plánujete? Bude členství ve spolku povinné pro účast i na dětských závodech? Jaké předpokládáte startovné?

- Členský poplatek - v ČHS 400 pro dospělého, děti zdarma nebo skoro zdarma.
400,- na rok je celkem směšná částka, když ČHS nejen zajišťuje závody (jak píšete vy JEN zastřešuje, i když víme, že to není pravda a že na tom nedělají jen pořadatelé ale i spousta lidí z ČHS), ale i řeší výjimky s ochranáři, má metodickou, lékařskou komisi...
Kolik plánujete na členský příspěvek? Jak to bude s dětmi?

- Jak to bude s lidmi, co závodí, třeba jen na úrovni boje o finále na ČP a lezou i ve skalách - ČHS má třeba kombinované pojištění, slevy na chatách. To budu muset být ve dvou spolcích, protože komericalizace se holt dotkne nejvíc těch řadových členů? Nebo jako dneska se uznává slovákům čleenství v JAMESU nám uznáte členství v čhs? To asi ne, co? :D

- Nominační pravidla pro mládež - můžu přivézt děti - nečleny na nominační závod a když jsou dobré a dostanou se do repre, tak se teprve bude řešit vstup do nějaké organizace, jak je to teď?
I když se na reprezentaci strašně nadává, že nevozí výsledky, pro děti je pocta se do reprezentace dostat a často se i bojí na závody jet. Když to budou chtít na Českém poháru jen zkusit, půjde to?

- Jestli se nepletu, ČHS má teď tréninkové centrum mládeže, které se pracně podařilo vybudovat a sehnat na ně peníze. Budete mít něco podobného? Děti mají nějaké sportovní prohlídky, testy, občas soustředění - a poslední dobou jako motivaci to rodiče ani moc nestojí.

- Sekretariát. Na ten se taky nadává. Ale nějak funguje, ne dokonale, ale vyřizuje průkazky, právě to pojištění a když se někdo dostane to té proklínané reprezentace, tak pak vyřizuje papíry - takže budete mít taky sekretariát?! A to už nebude vadit, že na to jde z rozpočtu taková spousta peněz? A není to opravdu zbytečná dublování? Jen proto, že teď víte líp, jak to dělat, protože pořádáte pár závodů za rok?

Tohle vše byste měli mát nějak rozmyšlené, ne? Tak dík za odpovědi.
svatecni zavodnik, skalni lezecodpovědět 
 Re: Pár konkrétních dotazů15:54:17 01.12.2017
Na to nemají odpovědí, budete muset být ve dvou spolcích.Tady jde jen o prachy a aby jim nebylo vidět do karet.Hájí si jen svoje zájmy .Serou na skály a lidi jedou si jen po svých cílech mám s tím zkušenosti.Takže to dopadne tak pár lidí zjistilo kde se dá dají vidělatž další prachy k tomu co dělají.ALE nechtějí k tomu ČHS a tak se pokusí o puč.ALE jde jen o sportovní lezení, kdo bude dále vyjednávat podmínky do skal, slevy a pod...oni nenechte se vysmát oni ne.Myslíte, že chtějí jít do vedení pod ČHS nechtějí, zase by jim bylo vidět do karet a tak to je..
odpovědět 
  Re: Pár konkrétních dotazů16:04:16 01.12.2017
To je ale snůška blábolů :-)
odpovědět 
 Treninkove centrum mladeze?16:00:37 01.12.2017
Svinarna a podvod! Porostredek pro legalni korupci.S tebou se kamaradime tak te tam vezmem a budes mit kde co zaplacene. A s tim co nekamaradime toho do centra nevememe. At si to plati vsechno sam.
odpovědět 
  Re: Treninkove centrum mladeze?16:23:23 01.12.2017
Máš pravdu, také se současným systémem ČHS nesouhlasím.
odpovědět 
 Re: Pár konkrétních dotazů16:02:02 01.12.2017
Když jsme u těch dotazů. Budete mít teda aspoň nějakou trenérskou radu, o které se furt taky mluví? A bude aspoň ta volená, když už vedení je dané stanovama?
odpovědět 
 Re: Pár konkrétních dotazů16:02:56 01.12.2017
Mám stejný otázky. Kdybys dostal nějak odpovědi, prosím tě buď tak hodný a pošli mi to na email savkj@email.cz Díky moc!

Ještě přidám jednu:
Budou závodníci jakkoli tlačeni do tréninku spojeného s ČSL (včetně případného soustředění repre)? Budou mít plnou svobodu si zajistit trénink individuálně bez jakéhokoli omezení co se závodů (popř. repre) týče?
odpovědět 
 Re: Pár konkrétních dotazů16:22:54 01.12.2017
Koukám, že jsi opravdu jen sváteční závodník, který neví, která bije. Ptáš se na nesmysly, kdybys opravdu lezl (nebo tvoje děti) na úrovni repre, tak by ses na podobné osloviny neptal. Většina toho, co svaz za tak těžké peníze zařídil, je k ničemu, včetně tréninkového centra a testování. Nikomu to ještě nepomohlo. A že je pro děti repre pocta? Takové děti nemají v repre co dělat. Ano, pro děti to v současné době je super pocta, protože za normálních podmínek by je do repre nikdo nevzal.

A ty a skály? Co to sem taháš? Bavíme se o závodním lezení a překližce. Proč by někoho ze svazu překližkářů mělo zajímat tvoje pojištění na skály nebo členství? Proč si členy uznávat? Nechápu. Trochu mi přijde, že jsi nepochopil smysl ČSL - cílem je udělat novou organizaci pro sport, tedy závody a repre, ne udělat novou ČHS.
odpovědět 
  Re: Pár konkrétních dotazů16:30:32 01.12.2017
No a v CHS jsme mohli na zavody, i když jsme nebyli členové ČHS.
Tak mě zajímá, jak to bude - nemusiš odpovídat na všechny otázky, ale aspoň na něco, aniž mě rovnou pošleš do ... skal.

Nemyslím, že ty otázky jsou úplně mimo - chci jezdit do skal a občas na závody, tak mě slušně zajímá, jak to máte-mají v plánu.

Dík za SLUŠNOU odpověď :D
odpovědět 
   Re: Pár konkrétních dotazů16:38:52 01.12.2017
Nemáš pravdu. Na závody ČHS jste museli být členy. Bod 3.1 prováděcích pravidel - Pro všechny závody ČPM a ČP do 14 let platí, že čeští účastníci závodů musí být členy ČHS.
odpovědět 
    Re: Pár konkrétních dotazů17:02:25 01.12.2017
Aaaa budem slovíčkařit :D

...při závodníkově prvním závodě v sezóně mu bude umožněn start i bez členství v ČHS. Závodník obdrží na závodě pokyny, jak postupovat pro získání členství do dalšího závodu.

A jak to teda plánuje ČSL?
Nejde spíš o to?
odpovědět 
     Re: Pár konkrétních dotazů17:12:50 01.12.2017
Nebudu odpovídat, nejsem z ČSL a nebudu jim do toho zasahovat. Ale téměř vše, na co se dotazovalo, je absolutně nekoncepční a odpovídá právě ČHS, ne profi sportovnímu svazu. Proto mne to tak zaujalo - tady se mluví o profisvazu a ty sem přijdeš s požadavky jak z fotbalového plácku doma za barákem :-) Osobně bych si myslel, že podmínky pro závodníky a sportovce musí být mnohem tvrdší a přísnější, ale musí pro ně být mnohem lepší podmínky, než je v ČHS, kde požadavky sice nejsou žádné, ale žádné nejsou ani podmínky. Mít cochcárnu a zároveň dobré podmínky není možné.
odpovědět 
   Re: Pár konkrétních dotazů16:47:10 01.12.2017
Ty otázky podle mně mimo nejsou. Prostě to jsou otázky.
Mně zase zajímá jestli bude možný se s dětma účastnit závodů, bez toho, že by ho vtahovali do svého systému víc než ČHS, nebo z něj tahali prachy navíc. Ono se to někomu může zdát směšný, ale některý rodiče s malým příjmem, zajímá i to startovný. Natož další výdaje. Znám děti, co chodí k nám na stěnu, talent mají, rádi by i závodili, ale rodič má příjem 12 tis. Bez keců! Já je tam sice rád vezmu autem zadara, ale kdyby se to celkově začalo vršit, tak to může být pro někoho omezující.
odpovědět 
    Re: Pár konkrétních dotazů17:05:05 01.12.2017
Chápu. Ale nepřijde ti, že se tu teď řeší věci, které... jak to napsat... Ano, pro některé rodiče může třeba startovné být důležité, nepopírám. Ale opravdu ti přijde vhodné řešit v situaci, kdy se tu bavíme o tak zásadních věcech, jako je odtržení od ČHS, otázky jako je startovné? Vždyť to teď ani nikdo vědět nemůže. A upřímně, dotaz je to opět nesmyslný. Na prvoligových závodech by startovné mělo být okolo 300 - 400 Kč nejméně. A proč že je dotaz nesmyslný? Pokud chceš opravdu závodit a patříš na vrcholné závody, částky v řádu stokorun by pro tebe neměly být zásadní, protože v celkových nákladech budou zanedbatelné - tréninky, vstupné, trenéři, fyzio, strava, ubytování... A dalš věcí je, že těžko se dožadovat špičkových závodů na super stěných, když chcete platit vstupné na úrovni tělocvičnových stěněk. Tím ovšem neříkám, že směr, kterým se tazatel ubíral, je špatný. Není. Ale hodilo by se spíše něco jako zda pro dobře lezoucí děti umisťující se třeba pravidelně na předních místech, budou domluvené spciální podmínky na stěnách, zda třeba nový svaz, když bude více komerčnější, přemýšlí o nových sponzorech pro ty nejaktivnější... Možností je hodně, jsou to dotazy relevantní. Ok. Ale zatím jsme stále u krátkého prohlášení na webu, zatím se nekonala žádná tiskovka, zatím není žádný prvodní manuál, pouze nevhodně urychlená komunikace vynucená ČHS. Takže se na mne nezlob, ale za současné situace považuji dotz na startové za poněkud hloupý a velmi předčasný.
odpovědět 
     Re: Pár konkrétních dotazů17:15:51 01.12.2017
No právě u zásadních rozhodnutí by ses neměl rozhodovat podle obecných principů (řečí), ale podle konkrétních detailů.
Obecně vypadá spousta věcí prima.

Však ten, co se ptal, nepsal, že je chce okamžitě, jen že ho to zajímá, jak to bude.

To mě příjde fér. Jak dotaz, tak to, že ČSL odpoví - třeba zveřejněním konkrétní koncepce. Ne slibama, že by přece určitě šlo zajistit na stěnách slevy. A že dobrý závodník radostně vysolí 400 za startovné.

Když ČHS zdražilo kdysi ještě Tendon, to bylo keců. Tak se nediv, že se lidi ptají.

Buď to bude konstruktivní organizace se vším všudy, tedy i s konstruktivní diskusí.. nebo si holt lezci-závodníci moc vlastně nepomůžou - to je můj názor.
Můžu ho mít?!
odpovědět 
     Re: Pár konkrétních dotazů17:22:58 01.12.2017
Pochop, ale že to jsou právě věci, které lidi u nás zajímá. Jsou tam děti, lezou dobře, já je chci motivovat (včetně rodičů, aby je vodili častěji), že je vezmu na závod. Je s příjmem 12 tis. zajímá, kolik taková akce bude stát. Když jim řeknu "100,-, cestu beru na sebe". Tak řeknou o.k. Když jim řeknu "600,- cestu beru na sebe", tak řeknou "možná někdy jindy". A tam to začíná! To dítě se nedostane ani na první závody. A bez nich se logicky nikdy nedostane ani do špičky. Pro takový lidi jsou relevantní právě ty otázky "jakou podporu dostanou ty nejlepší". Chápeš to?

Takže blbosti se neptám. Ptát se s ohledem na realitu ve který žiju.
odpovědět 
      Re: Pár konkrétních dotazů17:24:44 01.12.2017
Oprava:
Pro takový lidi jsou IRELEVANTNÍ právě ty otázky "jakou podporu dostanou ty nejlepší".
odpovědět 
       Re: Pár konkrétních dotazů17:36:23 01.12.2017
Nevím, jak u vás, ale při cenách přes 5000 za půl roku za dítě v kroužku, by to za 600 za jedny závody pěkně naskákalo na dvojnásobek...
odpovědět 
        Re: Pár konkrétních dotazů17:42:16 01.12.2017
A jaké závody? Kroužkové, místní, krajské, národní... Copak musí být jen jedna úroveň a jedno startovné?
odpovědět 
      Re: Pár konkrétních dotazů17:40:50 01.12.2017
No a to právě mám na mysli. V dobrém systému by tvoje dítě nejezdilo na první závody bůhví kam, ale odbylo by si je někde ve svém blízkém okolí za rozumný peníz (doprava i startovné) a teprve pak by přišly na řadu vetší vdálenější a dražší závody. Klidně podle hierarchie okresní lezecký přebor, Čechy/Morava přebor a národní soutěž. Samozřejmě, že na celonárodních závodech by byly jiné podmínky, ceny, pravidla, než na závodech okresních, kde si dovedu představit, že by ani třeba startovné nebylo určeno a lišilo se kraj od kraje. A co když by se zavedly prize money nebo nejlepší z každé úrovně měl zabezpečen sponzory pokrývající primární náklady na závody? Takže za releventní otázku bych pokládal jako první dotaz na systém závodů, terpve pak na startovné. Ale tady se zatím nic neví a první, co tě zajímá, je výše startovného. Promiň, ale mě to přijde jako provokace, protože v tomto stadiu ani nikdo rozvahu na téma výše startovného nemůže mít, protože mu chybí podklady. Jak tedy chceš reagovat na něco podobného, co je mimo mísu, odpověď je nemožná, a přesto se z toho někdo snaží středobod celého problému udělat. To jako že když bude nízké startovné, tak projekt podpoříte, když ne, tak ne? To je úplně stejné, jako v politice - někdo nabídne kobliju a levnější pivo a lidi ho volí, i když to důležité... Ach jo.
odpovědět 
  Re: Pár konkrétních dotazů16:34:09 01.12.2017
Možná se ptá, aby věděl, k čemu to normálnímu průměrnému lezci a průměrnému závodníkovi bude. Aby věděl, jestli to podporovat, nebo jestli si spíš nepohorší.

A ptal se slušně. Odpovědi zatím nic moc.. na to že to má lidi oslovit.
odpovědět 
   Re: Pár konkrétních dotazů16:41:34 01.12.2017
To asi bude tím, že nejsem od ČSL a přijde mi, že se tu teď vyrojilo několik lidí, kteří cíleně vyhledávají místa, která zatím nemohla být, vzhledem k formě a malému rozsahu, vysvětlena a probrána, a jen je používají jako záminku pro kritiku a shazování celé iniciativy.
odpovědět 
    Re: Pár konkrétních dotazů16:59:08 01.12.2017
Teď mluvíš podobně jako lidi z ČHS :-) Takže stejně jako s ČHS bude každá otázka směrem na ČSL vnímána jako útok na svaz? Hodně rychlej progres k lepšímu :-)
odpovědět 
     Re: Pár konkrétních dotazů17:06:22 01.12.2017
Je otázka a otázka.
odpovědět 
      Re: Pár konkrétních dotazů17:09:43 01.12.2017
Jaké plánujete členské příspěvky je špatná otázka? Není to to, co lidi bude nejvíc zajímat?

A jestli mají jako variantu odtržení, tak to nějak museli propočítávat, ne?
odpovědět 
       Re: Pár konkrétních dotazů17:51:17 01.12.2017
Promiň, asi každý přemýšlíme jinak. Výše příspěvků je to poslední, vo by mělo lidi zajímat. Pokud je to pro někoho na místě úprvním, není ta organizace pro něj. V ČHS se platí 400. To je v současné době jeden trénink na BigWallu. Pokud tam půjdu večer s klukem, zaplatíme každý 165 Kč, tedy 330 Kč. K tomu jednu dvě kofoly a jsem na 400. I s cestou 10 km tam a 10 km zpět autem jsem na 500 Kč. Když přidáš fyzioterapeuta nebo trenéra, zaplatíš dalších 700-800 za schůzku. Vážně si myslíš, že pár stovek hraje nějakou roli, pokud to s lezením myslíte vážně? To fak pro tebe bude důležité, abys ušetřil dvě stovky na ročním příspěvku, ale pak třeba ČP lezl místo na BW nebo OFFu někde v tělocvičně? A co profipodimu na bouldery? Fakt se chceš matlat někde na pidi bouldrovce, když celý letošní ČP byly super podmínky se super stavěči (shodou okolností zajištěno Oliváčem a Žákem)?
odpovědět 
        Re: Pár konkrétních dotazů22:30:18 01.12.2017
Takže ty jsi jako měřítko kolik co může/by mělo stát? Protože ty si můžeš dovolit nechat za jeden večer na stěně víc jak litr? Jsi magor?

Jsem z města, kde je nezaměstnanost, spousta lidí má okolo 12 tis měsíčně. Jejich děti jako budou out, protože nedosahují na tvoje životní standardy?
Mezi nima právě můžou být budoucí AO. Jen jim dát taky šanci! Pokud se ze sport. lezení má stát sport pro ekonomickou elitu, tak je to celý v hajzlu.

Naprostá většina u nás si nemůže dovolit chodit s dětma pravidelně lozit na komerční stěnu. Protože tam nemůžou nechat za večer ani 100,-. A teď si představ, že jim řekneš, že jako minimum musí dítě chodit 5x týdně, platit si trenéra a za každý závody 300,- startovné plus doprava, jinak nemůže se závoděním počítat.
Tak to budeme mít opravdu širokou sportovní základnu! To bude z čeho vybírat!

Tvoje standardy si strč někam. Doufám že nijak nemáš vliv na ČSL! Protože pokud tohle ČSL nepochopí, tak je to v prde..
odpovědět 
         Re: Pár konkrétních dotazů23:50:21 01.12.2017
Kde žiješ? Bavíme se tu o výkonnostním sportu, ne o charitě. Ty chceš závodit, mít výsledky, ale nechce se ti trénovat? Jako myslíš, že když ti dítě poleze 1x týdně v kroužku, že dosáhneš nějakých výsledků? Prober se. Bez peněz se nahoru nikdy nedostaneš. A to, co jsem ti popsal, tu funguje právě teď. Ano, můžeš to dělat jako charitu, ale pak to dopadne přesně tak, jako je to v ČHS. Na prvních místech pár individuálů, kterým to financují rodiče a žije tím celá rodina, a zbytku ujel vlak. Ani teď nemáš žádné zázemí, naopak, funguje to úplně stejně, jako jsem popsal. Ty náklady nejsou vycucané z prstu, chceš-li mít dobré děcko, pohybují se náklady v desítkách tisíc ročně. Plus obrovské množsví času. Ale problém je, že i když se dostaneš na špičku, tak tě čeká repre. A tam už rok stojí stovky tisíc. A z tvé kapsy. Myslíš si, že pár Euro na ubytko a pár korun na dopravu to vytrhne? Ani náhodou. Takže než mne začneš nazývat magorem, zjisti si, jak to chodí nyní pod ČHS. Ale celkově, zkus si zjistit, co tě bud stát dítě na tenise nebo na golfu. Ostatně stačí i blbý fotbal nebo hokej. Prostě jsi-li chudý, máš smolíka. Máš-li talentované dítě, zkus mu najít sponzora. Ale dotovat jen tak tě nikdo nebude. Ano, teď to dělá ČHS, ale také má mizerné výsledky a závodní lezení jde do kopru. Místo dobré podpory špičky je tu široká podpora průměrných. Ano, je to fajn, ale vrcholový sport takto dělat nejde. Ostatně nikdo tě něbude nutit být členem ČSL, se svým přístupem klidně můžeš zůstat v ČHS, závodní lezení stejně jde mimo tebe, očividně tomu nerozumíš ani trochu.

A proč to píšu - ČHS ukázal, že není schopen to změnit. Naopak, pokud se toho chopí někdo schopný a přivede sponzory, peníze a začne se tomu opravdu věnovat, je tu reálná naděje, že právě bude na podporu i těch nadějných, ale bez zdrojů.
odpovědět 
          Re: Pár konkrétních dotazů00:22:25 02.12.2017
1. Nikde jsem neříkal, že se mi nechce trénovat :-)
2. Nikde jsem neříkal, že dítě co leze 1x týdně dosáhne výsledků, ani jsem si to nemyslel :-)
3. Říkal jsem, že pokud se ze závod. lezení udělá sport pro ekonomickou elitu (podobně jako tenis který jsi zmínil), protože náklady na výchovu dětí-závodníků budou pro naprostou většinu rodin nad jejich možnosti, tak je to už předem v hajzlu.
4. Pokud by ČSL nepočítala do budoucna s nějakou formou podpory talentů ještě před tím, než se dostanou do špičky (jen kvůli tomu, že jsou z ekonomicky slabších rodin), tak nestojí za to s ČSL ani začínat.
5. Si myslím, že zrovna u lezení to jde se vypracovat do špičky i z ekonomicky slabšího pozadí. Je to ale spíš individuální záležitost. Sám podnikám kroky k tomu, aby u toho nezůstalo. Začal jsem pracovat na tom, aby bylo lezení dostupné i těm ze ekonom. slabších vrstev. Ale to je běh na dlouhou trať...
6. Pokud si myslíš, že je naprosto v pořádku a správný, aby se závodní lezení do budoucna omezilo jen na ty rodiny, které jsou ekonomicky daleko nad průměrem, tak jsi magor :-) (doufám, že si to nemyslíš, pak magor nejsi a alespoň v tomhle si rozumíme)
odpovědět 
           Re: Pár konkrétních dotazů08:27:16 02.12.2017
Ok, děkuji, že jsi to takto rozebral. Jen stručně:

1. ok,
2. ok,
3. ano, je to pravda. Ale právě dnes to tak je. Péče o děti je nulová, ČHS závdy spíše podprůměrné, péče o talenty tu neexistuje. Jsi-li dobrý nebo máš-li dobré dítě, nedoplatíš se. A například podle mne právě peníze stojí za obrovským "odpadem" dětí při přechodu z U14/juniorů do dospělých. Ne nějaká puberta nebo jiné zájmy, jak nám tu s oblibou předhazuje ČHS, ale peníze. Řada rodičů nemá na to, aby repre utáhla. Podpora je mizerná, těch pár korun to nezachrání, náklady na celý SP by byly řádově ve stovkách tisíc. Takže ať chceš nebo ne, už dnes je vrcholové lezení jenpro pár finančně zajištěných. A právě to si já osobně slibuji od ČSL - kompletní změnu přístupu a filozofie, kde tu budou existovat vedle sebe malé stěnové závody i veké prestižní akce a koncepce bude taková, že od těch nejmenších to bude lokálně nejlevnjěší, až po úzkou, ale dobrou repre, která bude dobře zaplacené. Apostupem výkonnosti u dětí bude stoupat i podpora. Ty závody tu jsou, peníze na to také, vše je jen otázka jejich rozdělení dohody mezi jednotlivými subjekty. A v tom ČHS zklamal.

4. vyplývá z bodu 3

5. Opět - popsáno v trojce. Děti mají začínat za levno ve svém okolí, tím, jako budou postupovat, sice budu stoupat náklady, ale i možnosti podpory pro dobré. Což by i bylo fér - každému podle jeho vložené námahy a času a výkonu. A snad by zmizel dnešní hendikap, kdy opravdu dobří jezdí přes půl repubiky na trénink rychlosti, protože jinde stěna není, a peníze se vyhazují za repre pro lidi, coi v ní nemají co dělat. Takže lezení bych udělal sportem drahým těm, co se cpou jinam, než výkonnostně patří. Pokud Jsi talent, který zmiňuješ, měl by si tě svaz vážit a pečovat o tebe.

Snad jsem to vysvětlil srozumitelně :-)
odpovědět 
            Re: Pár konkrétních dotazů08:54:17 02.12.2017
Tak to už si začínáme rozumět.
odpovědět 
         Re: Pár konkrétních dotazů11:27:14 02.12.2017
Jak je to jedno ze zakladnich pravidel zivota? Nedelej / nekupuj to na co nemas zdroje?

No kdyz to tak ctu, tak bys mel pohledat k zivotu nejakou ryze socialistickou zemi. Akorat budes mit trochu problem, protoze moc jich uspesne nefunguje.

A nebo musis doufat, ze treba svaz (CHS nebo CSL) bude mit i nejakou formu stipendii a ty se svymi detmi budete splnovat jejich kriteria. Treba ti krivdim, ale spis se mi zda, ze teda nebudete. Spis to vypada, ze chces aby za tebe nekdo jiny pokryval naklady na konicek na ktery sam nemas (kdo by to nechtel, co?) nez ze bys ses snazil o zrod noveho Adama Ondry..
odpovědět 
          Re: Pár konkrétních dotazů12:46:04 02.12.2017
On to myslel dobře, jeho názor nebyl úplně špatný. Jen tu dochází k nepochopení kvůli přílišné stručnosti, vytržení jednotlivých věcí z celkového koceptu a také často v možnosti rozdílného pochopení stejného textu, občas jeden a ten samý text umožňuje dvojí výklad.
odpovědět 
          Re: Pár konkrétních dotazů16:55:09 02.12.2017
"A nebo musis doufat, ze treba svaz (CHS nebo CSL) bude mit i nejakou formu stipendii a ty se svymi detmi budete splnovat jejich kriteria."

Asi reaguješ na můj koment. Já finanční problémy nemám. To jsi vyčet ze svýho zadku. Podsouvání nesmyslů o tom kdo jsem, co si myslím, jak na tom jsem atd. je bohužel častý fenomén.

Tak ještě jednou jinými slovy pro ty, kteří buď neumí číst nebo si to, co čtou, nejsou schopný srovnat v hlavě. Ale především je to pro lidi z ČSL.
Pokud má české sportovní lezení obecně v čr do budoucna rozkvétat nemůže se ČSL se svojí vizí omezit jen na ekonomickou vrstvu rodin s dětma, která je vysoko nad průměrem.
Pokud to tak bude, tak to bude na hov..
Můžu ten názor mít, bez toho, že byste mi něco podsouvali?

Je třeba přemýšlet o tom, jak do budoucnosti otevřít možnosti i dětem, jejichž rodiče si nemůžou dovolit platit 5x týdně komerční stěnu + trenéra + 6x do roka startovné + náklady na cesty + členské v ČSL + další výdaje. Sečteno podtrženo několik desítek tisíc ročně.
Píšu o tom proto, že lidi z ČSL psali, že komentáře čtou a tak je to především k zamyšlení pro ně.

(komentu dole děkuji za zastání)
odpovědět 
           Re: Pár konkrétních dotazů11:17:37 03.12.2017
Teď ještě koukám vedle na diskusi. Někdo tam hodil zajímavý informace.
Takže pro zastánce názoru: "Chceš někam dostat své děti s výkonností? Sypej do toho prachy..." Podívejte se třeba na Nové Město nad Metují. Jejich děti mají super výsledky v ČP U14.
Možná se pletu, klidně mně opravte. Ale nemají tam náhodou vstupné na bouldrovku a kroužky pro děti zdarma? Nepřispívají těm pár dětem co chtějí závodit na cesťáky a startovné?
To je přesně to o čem tu mluvím.
odpovědět 
            Re: Pár konkrétních dotazů14:19:17 03.12.2017
Když už tu je řeč konkrétně o nás, tak bych to raději přiosvětlil. Ano, snažíme se na to dětem přispívat. Zrovna mám na stole sponzorskou smlouvu kde je jasné, že i příští rok budou mít všecky děti v oddíle členské příspěvek a bouldrovku zdarma. Raději podotýkám, že u nás to není placeno od ČHS :-( Ale ten nejpodstatnější balík peněz na naši činnost získáváme "bitkou" o peníze s dalšími sporty, kde není hlavním ukazatelem kolik členů máme, ani jak jsou úspěšní ( resp. to všecko co lezci závodící přivezou a není toho málo, pro nás má podobnou zpeněžovací hodnotu, jako člen, který je mistrem světa v Historickém lyžování, neb kdo má mistra světa v oddíle :-), ale hlavním parametrem pro přerozdělování peněz jsou náklady na údržbu sportoviště. Takže kdyby se nám nepodařilo mít relativně nákladná sportoviště, tak naši závodníci nemají nic, protože hokej, fotbal, atletika, mají náklady obrovské. A ty peníze které získáme k nám jdou ve finále na základě razítka, že spadáme pod ČHS. Což je obrovský paradox o kterém jsem jinde mluvil a vychází mě z toho, že ČHS administrativně pracuje vcelku dobře i když třeba nevědomky, ale strukturálně, tedy že by mělo podporovat podmínky v aktivních skupinách nekomerčních i komerčních, úzce s nimi spolupracovat, případně např. vytvořit krajskou strukturu, která by dál aktivně rozvíjela spolupráci oddílů v rámci regionu napříč všemi oblastmi lezení, to se neděje. V tom je obrovský problém současného ČHS a i na to dlouhodobě upozorňujeme. Problém se týká nejen závodění, ale i skal, metodiky-trénování. To co nabízejí kluci z ČSL v tom bohužel nevidím výhody pro spolky jako jsme my, ani správnou cestu k vyřešení problému, spíše naopak a o jejich stanovách se raději bavit nebudu, k tomu jsem se již vyjádřil... Jak jsem psal několikrát jinde. Doufám, že celá "aféra" nezapadne pod stůl a konečně VV zatlačí na jednotlivé komise, klidně vyhází nekompetentní lidi. Komise pak přestanou lidem nutit jejich nesmysly, začnou pracovat tak, aby to bylo pro členy užitečné a přínosné pro Lezení jako celek.
Dájaodpovědět 
             Re: Pár konkrétních dotazů14:35:56 03.12.2017
Díky za vysvětlení, ten komentář o vás byl můj. Jste pro mně osobně pozitivním příkladem, jak pracovat s mládeží. Jsem rád, že k tomu promluvil někdo, kdo něco pro sport. lezení prakticky dělá a je to vidět i na výsledcích. Pro mně je to hodně užitečný názor.
Myslím, že takových lidí je víc a jsou přehlíženi z té či oné strany.
Ještě jednou díky!
odpovědět 
             Re: Pár konkrétních dotazů17:40:26 03.12.2017
To je vše fajn, ale jen to ukazuje problém, o kterém píši již delší dobu - pro slabé a průměrné je tento systém fajn. Bohužel, pro ty dobré podpora chybí. A i ty jen ilustruješ, proč to v ČHS drží takto dlouho. Neříkám, že ta podpora není dobrá, ale rozdat finance průměrným a podprůměrným, protože je to zábava a jsme kamarádi, a nedat podporu těm, kteří by opravdu chtěli závodit, je systém špatný. Bohužel, většině neschopných vyhovuje :-( A když pak na ČP závodech slyším, že vlastně ani nepřijeli závodit, se jen se podívat... A s tímto přísupem se ty děti prohrabou do repre a hra pokračuje. Smutné. Když už chcete dávat podporu, proč ji nevyplácíte zpětně podle dosažených výsledků?
odpovědět 
              Re: Pár konkrétních dotazů18:21:01 03.12.2017
Já netvrdím, že je systém dobrý, ale tvrdím že když jsi trošku schopný, máš již nyní možnost tu strukturální neschopnost či zabedněnost obejít a sportu který máš rád pomáhat, stejně jako to dělá mnoho oddílů. Jen za to neočekávají mediální slávu a plácání po prsou. O tom že nás to štve a třeba konkrétně já hodně nepříjemně prudím by ti myslím mohli někteří členové VV i předsedové komisí povídat své. Např v létě jsem navrhoval i personální výměny. Do teť jsem byl ticho jen proto, že vidím změny k lepšímu i když dost pomalu :-( Co se týká dětí je podle mě blbost dělat rozdíl mezi dobrým závodníkem a někým kdo vůbec nezávodí. Osobně od září vedu kroužek 20 dětí, který si říká v ránci oddílu Loser team. Jsou to děti od 3 do 7 roků které kdyby si posílal na závody tak ti s lezením za chvíli seknou. Přitom ve 14 klidně polezou líp než kdejaký závodník. Prostě vyhrocená rivalita je u dětí blbost a když nejmenší děti které se nedostanou na bednu např na fesťáku v Teplicích nedostanou ani lízátko a brečí tam a zachranují to lepší kamrádi kteří jim rozdají co dostali na bedně, není to asi taky úplně správný přístup... Co se ale děje dál s těmi dětmi tzn od 14 dál, tam se na tom musí pracovat už opravdu spíš individuálně, nebo alespoň maximálně podporovat co nejlepší podmínky v rámci regionu, atd... ale ten systém musí být propojený né ho trhat a nebo předat soukromému spolku.
odpovědět 
               Re: Pár konkrétních dotazů18:30:18 03.12.2017
To sem psal já aby zase neměl někdo problém
Dájaodpovědět 
               Re: Pár konkrétních dotazů19:13:48 03.12.2017
Samozřejmě kdo se dostane do repre ten by výsledky měl mít jestli se mu má něco platit nad logickej rámec. My zavodniky bez vysledků moc nemáme, spíš právě řešíme obrácenej problém, že dobrý maj ze závodů fobii a kvůli tej rivalitě by se na to radši vykašlali uplnĕ. My nemáme jako cíl produkci závodníků, to by byla v 90% vyhozená energie, my chceme aby deti u lezení vydrželi celej život a formu necháme na nich. Prostě základ maj někteří v pískařskejch rodinách. Úspĕsný závodník je jen bonus. Ale kdybych ti měl odpovědet formálně stroze, tak podporujeme všecky, protože to máme ve stanovách ;-)
odpovědět 
                Re: Pár konkrétních dotazů19:26:05 03.12.2017
Zas ja
Dájaodpovědět 
                 Re: Pár konkrétních dotazů13:30:22 04.12.2017
Chápu, ale vůbec nevím, proč to píšeš v souvislosti s ČSL. To, co popisuješ, patří více méně opravdu pod ČHS. Jestli tam máte děti, u kterých vám jde o lezení jako takové, jezdíte ven, budujete dětech lásku k horám a přírodě a chcete, aby jim lezení zůstalo na celý život, tak o ČSL vůbec nepřemýlej, ČSH je ok.

Jiná situace bude, až budete mít oddíl, kde vám bude 90 procet dětí závodit a budou chtít dosahovat výsledky. Nebo i když budeš jen rodič jednoho jediného dítěte, kterého baví závody. Ne lezení jako takové, ale závodění. To tě nebude zajímat nějaký rozvoj lásky, nebude tě zajímat podpora bouldrovky a podobné "nesmysly", ale začneš se ptát, kde máte trénovat (jen váš boudler nestačí, obecně potřebuješ objíždět více stěn a lézt co nejvíce stavěčů a chytů a nalézt stovky a tisíce metrů), kdo vám poradí s tréninkem, kde jsou jaké kvalitní závody, kdo je stavěl, kde seženete fyzioterapeuta, kolik dostaneš podpory, až pojedeš někam stovky a tisíce km reprezentovat... Teď si stěžuješ, že děcka na boulderových závodech brečí, protože nic nepřelezly a neumístily se. Za pohodový oddíl ok. Ale až tam budeš s opravdovým závodníkem, budou ti brečet ti dobří, protože právě ti, co nic nepřelezou, tam jen překáží a zdržují a tvůj závodník klidně mohl vyhrát, ale už mu nezbyl čas na pokus, protože stál ve frontě bačkůrkářů, kteří neměli stejně šanci, jen zdržovali.

Nejdříve si tedy ujasni, co vlastně chcete. normální oddíl a závodní oddíl mají zcela odlišné potřeby a cíle, dokonce ty potřeby jdou proti sobě.
odpovědět 
                  Re: Pár konkrétních dotazů17:16:47 04.12.2017
Jasno v tom mam a bohuzel, nebo spis nastesti, to neni cernobile jak to prezentujes.
Dájaodpovědět 
                   Re: Pár konkrétních dotazů18:27:33 04.12.2017
Možná z hladiska tvého jako kombinovaého oddílu. Prostě kočkopes. Buď máte lezecký kroužek, a děláte si to pro radost, jste tam kamarádi a hlavní je pro vás dobře strávený čas, nebo jste oddíl závodní a hlavním měřítkem je výkon, kterému je vše podřízené. Nic mezi tím není. Jakákoliv kombinace, kdy jste kamarádský kroužek, který si občas jezdí na závody, nikdy nedosáhne požadované výkonnosti. A nemá smysl ho financovat v rámci závodního lezení. Nevidím v tom smysl. A ani ty děti nemají co dělat na závodech typu ČP. Podpora podobných kočkopsů je plýtvání penězi a dělá to právě ČHS.
odpovědět 
              Re: Pár konkrétních dotazů21:28:51 03.12.2017
A když se ptáš aspoň čti co píšu, velké sporty dostanou státní peníze především na údržbu sportovišť, možná trošku hraje roli počet členů. Kdyby nĕkoho opravdu zajímaly výsledky, už má dávno Sáblíková zlatej ledovej ovál v každým městě. Takže bych nerozvíjel nějakou virtuální realitu, ale zůstal radši v reálném prostředi. To že je nesmysl vyhazovat peníze na někoho kdo nemá v repre co dělat, pak taky nesouvisí s tím, co děláme my na nejnižší úrovni...
Dájaodpovědět 
               Re: Pár konkrétních dotazů14:08:29 04.12.2017
Údržba sportovišť? V lezení bych to viděl jinak. Jako zázemí je potřeba velkých stěn a dobrých stavěčů. Tedy pokud nebudeme uvažovat o tréninku ve formě kroužení na boulderovce, to je druhá extrém. I kdyby váš oddíl dostal na vaši stěnku mega, nijak vás to neposune. Tedy ne vlastní sportoviště, ale domluva s provozovateli velkých komerčních stěnami a dalšími lidmi. Samotné zázemí nestačí.
odpovědět 
                Re: Pár konkrétních dotazů15:10:28 04.12.2017
Čoveče můj táta mě celý život říkal, myslet znamená ho... vědět. Zkus popřemýšlet jak fungují a jsou financovány jiné sporty s hodnotou sportovišť +/- do 15 mega. Jestli jsou výlučně soukromé nebo i ve vlastnictví klubů a mohou prosperovat a na jakou činnost jim nejvíce tečou peníze...
Dájaodpovědět 
                 Re: Pár konkrétních dotazů18:20:22 04.12.2017
Ale to je něco jiného. Třeba gymnastika :-) Nebo tenis. Nebo lehká atletika. Všude tam je jednotné unifikované nářadí. Jestli skáčeš přes koně, je to všude stejné. Jestli šermujete nebo běháte po oválu, je to všude stejné a je úplně jedno, v které tělocvičně skáčeš nebo běháš. Lezení je ale jiné. Pro dobrý trénink potřebuješ maximální variabilitu profilů, stavěčů, chytů... I když má někdo k dispozici zdarma velmi dobré zázemí vlastní, stejně v rámci tréninku objíždí celé široké okolí. Vlastní sportoviště jako hřiště ok, ale pro trénink je to jedno. To už je lepší právě domluva s majiteli komerčních stěn na lepším vstupném. Neznám jediného majitele, který, když vidí dobře lezoucí a makající děti, jim nevyjde vstříc, pokud tam chodí často.
odpovědět 
               Re: Pár konkrétních dotazů16:30:15 04.12.2017
No ale ve sportu, ktery si pouzil jako priklad jsou odmeny za vykony a to ne az tam male, navic kazdy kdo ma vysledky ma pracovni smlouvu (Sablikova je zamestnanec vnitra).
Sablikova podporu ma (a je to tak spravne). Vysse jejich prijmu je s jejimi uspechy znacne provazana - s prvnimi uspechy navysilo vnitro velikost platu. Odmeny za vykony jsou take relativne velke (napr. kdyz zacinala bylo za prvni misto 15000 USD). Navic se i dockala ruznych investici do treninkoveho zazemi.
odpovědět 
           Re: Pár konkrétních dotazů11:18:14 03.12.2017
Tomu komentu kterej si z toho dela totalni prdel? Tak to jo... :)
odpovědět 
  Re: Pár konkrétních dotazů08:11:50 03.12.2017
chci tve jmeno
odpovědět 
   Re: Pár konkrétních dotazů10:33:37 03.12.2017
Co máš na srdci?
odpovědět 
 Re: Pár konkrétních dotazů16:38:07 01.12.2017
Taky obcas zavodim. Na veci se divam objektivne, ale CLS by se nemel schovavat v anonymite a bez vyhejbani zcela konkretne konecne odpovedet na moje otazky na ktere jsem se jeste neptal a ktere zcela objektivne rikaji, ze to jiste bude cele uplne na hovno a budou jen krast, protoze uz i s jejich clenem mam spatnou zkusenost, my vsichni slusni lezci budeme jen biti, lezeni se rozpadne, steny shori, to vsechno takhle dopredu uz objektivne vim a to jsem ani nepockal na predneseni jejich koncepce a jejich vyjadreni, ale fakt nejhorsi je, ze mi teda vubec neodpovedeli konkrentne na moje prave nevyrcene otazky, protoze jim jde jen o prachy, uz sve nadejne deti na zavody pod nimi nikdy nevezmu, nemame zapotrebi prozivat takova prikori a neprijemnosti i kdyz vlastne s tim nemam zadne zkusenosti i moje deti taky ne, ale i tak je to na hovno, a to jeste jako cekaji, ze my budeme mlčet pritom CHS to tu spravujeme velmi uspesne, nikdo nikdy se neozyval, jen tato anonymni skupina, ale jen tady hnusne pres internet a neresi to vubec osobne s vedenim a jeste cekaji, ze nejaka mala skupina pod nima buda dobrovolne a jeste jim generovat penize, to by se v CHS nikdy nedelo, tu je vseobecna spokojenost. Tak asi tak muj nezaujaty a objektivni pohled na vec.
odpovědět 
  Re: Pár konkrétních dotazů17:08:03 01.12.2017
No to me podrž.
Doteď se o tom jen mluvilo, že se něco chystá. Teď se odhalili, tak se lidi ptají.
A kupodivu, když jsou tam i kontroverzní lidi, tak jim všichni rovnou jen netleskají, jak to bude prima, ale mají zájem.
A zas už paranoia, že jim jen všichni ubližujou? Na to jak je Zozulák profláklý, je to ještě slušná diskuse.

Akorát odpovědi jsou .. jééé jak z ČHS :D
A to nečekali, že se jich lidi zeptají, jaké si budou vyplácet odměny?
odpovědět 
   Re: Pár konkrétních dotazů18:07:18 01.12.2017
spalte ty svine kapitalisticky,chtej hltat pouze penize
leninodpovědět 
   Re: Pár konkrétních dotazů20:39:23 01.12.2017
Vapadá to že tobě stačí jedna věta aby jsi sám vytvořil celou diskuzi i s odpověďmi druhé strany :D Nevšiml jsem si, že by tady někdo z ČSL plakal nad otázkama v diskuzi. Pokud sem si všim tak do ní nezasahují ty vemeno :)
tady je režisérů :)odpovědět 

 Svou šanci už dostali20:29:37 01.12.2017
Přátelé všichni ruce na srdce. Naši reprezentaci vede pan Binter. Opravdu si myslíte, že tenhle člověk české sportovní lezení a reprezentaci někam posune? Pokud zůstane sportovní lezení svazu, nikdy se toho člověka nezbavíme. Je třeba aby se do toho vložili lidé kteří mají vize. Třeba to těmhle třem nevyjde, ale já jsem připraven je podpořit a dát jim šanci. Ty co tam jsou už svoji šanci dostali a výsledky nejsou. Binter je člověk kterej vyhrožoval i Adamovi, že ho vyloučí z repre. Až tam sahá jeho ego. Ty kluci chtěj hledat a jsou otevřený novým možnostem. Není jiná možnost než předat závodní lezení někomu jinému v rámci svazu, nebo vystoupit IFSC a nechat tam vstoupit Český sportovní lezení. Adam ví, proč ty kluky podporuje. Protože mají vizi... Jak to dopadne se nedozvíme, pokud tomu nedáme šanci...
podporovatel ČSLodpovědět 
 Re: Svou šanci už dostali21:40:14 01.12.2017
Neměl náhodou Zozulák na starosti sportovni lezení kdyz byl ve VV ČHS? Není teda soucasný špatný stav i jeho práce?
odpovědět 
  Re: Svou šanci už dostali22:42:19 01.12.2017
Chtěl reformy a změnu, tak ho vyštípai. To si pamatuju já.
Radekodpovědět 
   Re: Svou šanci už dostali22:55:32 01.12.2017
Jo takže jako volený člen VV nedokázal prosadit změny a tět nám to hodlá ukázat znova, tomu říkám nová krev :-))))
odpovědět 
    Re: Svou šanci už dostali23:32:10 01.12.2017
Jestli je tam partička kamarádů, nemáš jako jednotlivec šanci něco prosadit.
odpovědět 
     Re: Svou šanci už dostali09:07:31 02.12.2017
Byl součástí té partičky která pokud si vzpomínám přinesla novotu v tom že kandidovali jako celek. Aha takže jen vyměnil partičku OK a kdy to plánuje zase příště?
odpovědět 
      Re: Svou šanci už dostali09:28:21 02.12.2017
Hele nechápu koho se na to ptáš, prostě buď ti ten projekt je sympatický a nebo není. Rozhodnutí je na tobě. Psali, že plánujou objíždět města a diskutovat. Na těch přednáškách bude nejspíš i Adam a tam bude prostor pro seriozní diskuzi a ne na otázky bez odpovědí. Takže je brzo se asi rozhodnout. Chcem si to všechno vyslechnout a pak dělat závěry.
Pikiodpovědět 
       Re: Svou šanci už dostali13:28:52 02.12.2017
Tady je ten projekt mnoha lidem nesympaticky drive nez vubec vznikl a mel moznost se jakoliv prezentovat :). Na tuhle notu take hral Bloudkuv newsletter a jeho "varovani".
odpovědět 
       Re: Svou šanci už dostali17:05:20 04.12.2017
možná by bylo dobrý si taky uvědomit na kolika Českých závodech Adam startuje a kolik jich uspořádal. Takže to vidím spíš jako markentink.
odpovědět 
    Re: Svou šanci už dostali11:08:47 02.12.2017
To je zcela prirozeny postup. Jsi v nejakem spolku, chces zmeny, ale proti zbytku nezmuzes nic a tak te ten zbytek zadupe do zeme. Mas dve moznosti - rezignovat na to a nebo zacit budovat od piky novy spolek, kde nebudou ti lide, kteri to zadupali.
odpovědět 
 Re: Svou šanci už dostali13:52:17 04.12.2017
A proto je na místě otázka zde jde TB s ČSL. A zatím vše napovídá tomu že ano.. Pokud se ČSL spojí s TB je to pro mě celé fraška a důvod to nepodpořit. POkud se za TB postaví i AO je to z mého pohledu tragédie..
Nicméně pokud se ČSL distancuje od TB a podobných pak tomu dávám šanci.. To jsou ale dotazy, na které nikdo neodpověděl.. Argumenty že jde o myšlenky a ne o jména ať si každý nechá.. Jde o primárně o vykonavatele těch myšlenek..
BBodpovědět 
  Re: Svou šanci už dostali16:34:21 04.12.2017
"A zatím vše napovídá tomu že ano.."
Toto si z ceho vykoukal? Nenapovida vse zatim tomu, ze ne?
odpovědět 

 opravdu sportovní?20:52:01 01.12.2017
Vůbec nerozumím tomu tvrzení, že se lezení na skalách a na umělých stěnách ubírá jiným směrem.. A proč se svaz, který chce zašťiťovat závody na překližkách nazývá sportovní lezení? Sportovní lezení je snad i když lezu jen na skalkách, nebo ne? Aniž bych znal podrobnosti, čím si ČHS prochází, tak mi přijde, že se tenhle rádoby manažersky moderní projekt  moc nepovedl.. a co teprv ten příšernej orel..
stomilodpovědět 
 Re: opravdu sportovní?20:55:59 01.12.2017
To je lev, poznal to i muj 5-ti letej syn :D Tak nevim, jestli jsi vůbec viděl na ty písmena když jsi to četl :D
Radimodpovědět 
  Re: opravdu sportovní?10:04:19 02.12.2017
Lev? kde sháníte takový matros? taky jej potrebuji :)
odpovědět 
 Re: opravdu sportovní?11:29:27 02.12.2017
To je fakt. Okamzite zrusit kvuli tomu logu!!!!! To prece nejde toto! Vy si fakt vzdy neco najdete, ale uz to zacina vypadat trochu zoufale :)

Btw. co rika tva kristalova koule o budoucich krocich ČHS?
odpovědět 

 opravdu sportovní?20:54:58 01.12.2017
Vůbec nerozumím tomu tvrzení, že se lezení na skalách a na umělých stěnách ubírá jiným směrem.. A proč se svaz, který chce zašťiťovat závody na překližkách nazývá sportovní lezení? Sportovní lezení je snad i když lezu jen na skalkách, nebo ne? Aniž bych znal podrobnosti, čím si ČHS prochází, tak mi přijde, že se tenhle rádoby manažersky moderní projekt  moc nepovedl.. a co teprv ten příšernej orel..
stomilodpovědět 

 stroj času vynalezen21:37:40 01.12.2017
Pod fotku AO je důkaz, že čeští lezci vynalezli stroj času a přišli s článkem z budoucnosti. Zatím jde jen o měsíc dopředu, ale všechno bude...
ČSL fandim.
T.odpovědět 
 Re: stroj času vynalezen23:07:37 01.12.2017
Opraveno, moje chyba. Díky za upozornění.
 Standaodpovědět 

 držím palce21:38:35 01.12.2017
Jediný čeho se bojím je, aby ty tři kluci ustáli tu politiku a špínu která se kolem toho začne kydat a který se nejde adekvátně bránit... Tahle diskuze toho je důkazem. Je mi z toho smutno. Vypadá to, že konečně chce někdo něco změnit a lidi tady píšou nesmysly a je jim jasný že těm klukům jde jen o prachy. No koneckonců, podle sebe, soudím tebe...
Pavelodpovědět 
 Re: držím palce02:51:26 02.12.2017
Znas je osobne? Vis hovno...
odpovědět 
  Re: držím palce08:22:41 02.12.2017
Znám je osobně, takže hovno víš ty, jelito :)
Pavelodpovědět 
  Re: držím palce08:22:42 02.12.2017
Znám je osobně, takže hovno víš ty, jelito :)
Pavelodpovědět 

 věřím nejlepšímu lezci na světě22:43:54 01.12.2017
Já věřím Adamovi. Chtěl jsem ČSL podpořit, ale teď v tom mám já i celý oddíl jasno.
Petrodpovědět 
 Re: věřím nejlepšímu lezci na světě23:34:53 01.12.2017
Máš v tom jasno teď hned ty i celý oddíl? Tak aby to nebylo jako s Horáčkem :-o
odpovědět 
  Re: věřím nejlepšímu lezci na světě00:52:57 02.12.2017
co, s kterým?
podpovědět 

 Tolik emocí11:16:02 02.12.2017
Kdo by čekal, že tolik emocí vyvolá část svazu o které se tu léta prohlašovalo, že je nedůležitá a nikoho nezajímá...

To by mě zajímalo, kolik z těch lidí, co už teď mají jasno jak to ČSL zmrví a budou na tom lezci bití, jsou z oblasti sportovního lezení a kolik z nich jsou jen klasický softmoveři, kterých se sportovní lezení netýká?
odpovědět 
 Re: Tolik emocí12:02:00 02.12.2017
No jsem zvědavej, jak to bude fungovat, to jako si vezmou kluci pod křídla děti z oddílů, kroužků, aby naplnili svoji základnu a dosáhli co největšího počtu dětí pod svoje združení.To se jim předají veškeré údaje a oni s nima budou moc disponovat, tak jak budou chtít ?
odpovědět 
  Re: Tolik emocí12:42:09 02.12.2017
Jak předají? Uvědomuješ si, že to jsou právě tito lidé, co svaz plní? Ta naprostá většina dětí je svazu dodána právě závodními oddíly a kroužky. Sva znebude nic předávat, ta děcka prostě odejdou sama. Myslím, že ČHS žádné kroky podnikat nemusí. Prostě se tu udělá lezecký seriál, jako je Sambar nebo Překližka nabo MP, jen celorepublikový, a dětem se tam nabídne členství i ve sdružení jiném. Setjěn jsou děti v ČHS zadarmo, tak teď budou členy organizací dvou. Já to vidím jednoduše :-)
odpovědět 
  Re: Tolik emocí13:25:21 02.12.2017
Se zeptej kluků jaký mají plány, ne? Nebo počkej na jejich prezentaci, kterou slibují pro nadcházející rok. Vytváření všemožných hypotéz dopředu asi k ničemu nebude.
odpovědět 

 Podpora dětí12:27:00 02.12.2017
1)Podpora dětí ČHS je nulová
2)Podpora dětí ČHL znám pár názorů zakladatelů a po pravdě nepřijde mě podle rozhovoru s nimi že by chtěli děti co závodně lezou podporovat.
Mluvím o dětech do 14 let 
Jodpovědět 
 Re: Podpora dětí12:42:56 02.12.2017
Co znamená "podporovat"?
odpovědět 

 Ouředničení20:14:34 02.12.2017
No - tu se rozebírá, kritizuje, ale třeba onen PŘEKLIŽKA CUP či MPM jede bez závislosti na svazu a klidně bude existovat i bez nějakého zastřešení jiným svazem. Nám obyčejným i dětem je vpodstatě jedno zda ten či onen. A pokud bude pojištění nemusí být žádný. Otázkou jen zůstane lezení na skalách. Všecko je to asi kolotoč kolem možné účasti na olympiádě. Prostě začnou tahanice kdo, proč a zda zadarmo. (Myslím činovníky ne závodníky). A kdyby se tohle vyřešilo i otázkami financí, nebudou problémy.
Honzaodpovědět 
 kšeft na úkor oddílů, spolků19:49:07 03.12.2017
Jak je možné, že soukromý spolek, chce združovat pod svoje křídla další děti např. z oddílů,soukromých spolků a pod. Co z toho budou mít ostatní, jaký prospěch budou mít další organizace, které jim předají data,děti ( o to jde hlavně), Tímto může dojít k likvidace konkurence a obohacení soukromých subjektů je svému prospěchu.O tom jsem zatím nic neslyšel.A je to zaměřené jen na jednu stranu.
odpovědět 
  Re: kšeft na úkor oddílů, spolků20:40:40 03.12.2017
Uvidíme s čím přijdou. Je zbytečné dělat předčasné závěry a hypotézy. Pro koho to nebude zajímávé, tak tam vstupovat nemusí :)
Petrodpovědět 
   Re: kšeft na úkor oddílů, spolků22:09:07 03.12.2017
To by byla pravda, kdyby to byl soukromý spolek v konkurenčním prostředí. Pokud to má být konkurenční, nebo alternativní svaz, který má převzít závodní lezení, je to diametrálně odlišná situace Tam už pak není volba, jestli být tam, nebo jinde, protože národní svaz má monopol. Pak je důležité. jestli to je spolek demokraticklý, kde lze volit vedení ve volbách, nebo ne.
odpovědět 
    Re: kšeft na úkor oddílů, spolků22:41:18 03.12.2017
Přesně tak. Lidi jako Petr tohle pořád nechápou. Stejně tak to platí s ČHS. Když chtěj děti závodit na ČP, tak MUSÍ být členem ČHS. Pokud to převezme ČSL, tak to bude stejný. CHÁPETE TO LIDIČKY NEŠŤASTNÝ?!
odpovědět 
     Re: kšeft na úkor oddílů, spolků07:10:59 04.12.2017
Tak to mají kluci nastavené, kdyby to nebylo výhodné tak určitě si s tím nedají tolik práce.Zajišťují si jako soukromý spolek práci do budoucna na úkor ostatních organizací.
odpovědět 
     Re: kšeft na úkor oddílů, spolků11:43:18 04.12.2017
Samozřejmě, že to chápeme. A je to kšeft? Ano. Jsme si toho vědomi. A také jsme si vědomi toho, že zadarmo to nikdo dělat nebude. Takže ano, ten, kdo to bude mít pod palce, si vydělá. A pokdu to bude v fungovat, je to v pořádku, zadarmo přeci nepracuje nikdo z nás. Problém je ale v tom, že pod ČHS to nefunguje. Takže, jak se říká, je mi jedno, jestli bude bohatnout Petr nebo Pavel, ale je pro mne důležité, co z toho budu mít já, tedy v tomto případě, jak se zlepší podmínky v závodním lezení. A pořád je pro mne lepší těžce komerční firma, než ČHS, protože ČHS jsou výsledky jedno, kdežto komerční firma, aby byla úspěšná, musí mít i dobrý prodikt, tedy bude se o závodní lezení dobře starat. Jinými slovy - budou-li se chtít mít pánové dobře, bude se muset mít dobře celé závodní lezení. A to, bohužel, u ČHS neplatí, ti mají své jisté a snažit se nemusí, což ostatně ani nedělají.
odpovědět 
      Re: kšeft na úkor oddílů, spolků13:09:26 04.12.2017
pořád keců okolo ČHS, zjistěte si koli např. Rech bere peněz a možná se budete divit a pak budete držet hubu....
odpovědět 
       Re: kšeft na úkor oddílů, spolků13:18:38 04.12.2017
Také si myslím, že řeči okolo peněz jsou mimo, že se nejedná o částky, které by za to stály. Jen u lidí v ČHS si myslím, že jim jde o pocit moci a vlastní důležitost, možná je to fakt baví, považuji to za pravděpodobné. Kdežto u nové partičky si tak nějak myslím, že jim jde o lezení jako takové, samozřejmě je to baví, určitě to nebudou dělat zadarmo, ale jako hlavní bych tam viděl frustraci ze stávajícího stavu. A to je to, proč je podporuji. Prost se mi nelíbí současný stav a nevěřím, že stávající komise s tím něco udělá. Jestli ja u kormidla Resch, Bloudek, Oliváč, něbo někdo jiný, je mi úplně jedno. Jde mi o rozoj závodního lezení.
odpovědět 
        Re: kšeft na úkor oddílů, spolků19:26:37 04.12.2017
krásný poéém...lezení jako takové...nene..tady těm jde opravdu o penízky.
odpovědět 
       Re: kšeft na úkor oddílů, spolků16:42:21 04.12.2017
A kde se da zjistit jeho celkova vyse prijmu z cinnosti, ktere jsou jakkoliv provazana s CHS? Jedine, co asi lze vytusit nebo najit je castka ze smlouvy zamestnance pro svaz.
Aby bylo jasno, nerikam, ze bere hodne nebo malo, ale to, ze celkove prijmy, ktere ti pusobeni ve spolku generuje je tezke zjistit. To bys musel videt jeho danove priznani.
odpovědět 

 Dotaz09:32:18 05.12.2017
Ahoj,
musí dát děsnou práci objíždět jednotlivé oddíly a přesvědčovat je o výhodách odtžení ČSL od ČHS, stejně tak ty diskuze, vyjádření apod. Možná se to nakonec klukům i povede a odtrhnou se.
Jen mi vysvětlete jednu věc. Kdyby stejné úsilí vložili do své kandidatury do vedení ČHS tak už dneska ČHS dávno řídí a mohou ji pozměnit k obrazu svému. Zbavit se Bloudka i Reshe, třeba i dosadit jim milého trenéra repre. Proč ale místo kandidatury rovnou zakládají novou organizaci? Vytváří to dojem, že ve skutečnosti jde jen o penízky a ta krásná představa, řídit české sportovní lezení a být přitom neodvolatelný. Protože z vedení ČHS vás můžou členové odvolat...mimochodem valná hromada se blíží, takže je tu možnost věci změnit.
Měřákodpovědět 
 Re: Dotaz10:02:31 05.12.2017
Tak třeba mne zajímá závodní lezení, trénuji, podílím se na organizaci závodů, jezdím s dětmi jako doprovod. Nic jiného z náplně ČHS mne nezajímá. Proč bych měl řešit nějaké skalní lezení a celou agendu ČHS, když mne zajímá jen jedna malá samostatná část? Zbytku nerozumím a ani nechci, chci se věnovat tréninku a závodům. Proto bych měl vést celý ČHS?
odpovědět 
  Re: Dotaz11:52:35 05.12.2017
Tomu rozumím. A nešlo by v rámci ČHS vytvořit zvláštní část Sportovní lezení? Ať se ČHS vnitřně člení, ať jednotlivé části mají určitou míru autonomie. Ale proč to hned totálně dělit?
PS: zkus se podepsat. Je to slušnost. Já to taky dělám.
Měřákodpovědět 
  Re: Dotaz20:22:04 12.12.2017
Nebyl nahodou Zozulka clen VV? Nebyl nahodou gestor soutezniho lezeni? Proc se nepral za soutezni lezce ve VV CHS?
...
odpovědět 
   Re: Dotaz21:22:36 12.12.2017
A jak víš, že se nepral a že jen proti VV nic nezmohl?
odpovědět 
    Re: Dotaz23:44:50 12.12.2017
Sám proti sobě nic nezmohl?
Kuba Turekodpovědět 
 Re: Dotaz16:50:16 05.12.2017
Kdyby byli ve vedení ČHS, tak by to museli dělat skoro zadarmo a všechny dotace by nešli do jejich kapsy.Prostě oni zakládají spolek, kde si budou rozhodovat co a jak sami a nechtějí pak odkrývat karty nikomu jinému.Normální podnikatelský záměr na úkor nas lezců....
odpovědět 
  Re: Dotaz17:03:09 05.12.2017
Přesně tak!
odpovědět 
  Re: Dotaz19:16:39 05.12.2017
Proč na úkor? Proč máš pocit, že pro závodníky to bude nevýhodné? Jedná se tu o sekci závodního lezení. Pokdu máš pocit, že na to doplatí všichni lezci, tak jen potvrzuješ, že skalní lezci na překližkářích jen a pouze parazitují. Pokud by to nebyla pravda, bylo by ti to jedno.
odpovědět 

 Kdo vlastně řve?19:26:46 05.12.2017
Když tak koukám, kdo vlastně řve, tak si říkám, že to ČSL dělá dobře. Řvou akorát přísavky, které se bojí, že jim ČHS přestane vyplácet dotace, nebo že i skalní sekci ubudou peníze od překližkářů. Zatím jsem tu nečetl kritiku ČSL od nikoho, kdo v závodním lezení opravdu něco znamená. Vlastně ano, četl, projekt podpořil Adam Ondra. Ale jak už nám Bloudek vysvětlil, Adam Ondra sice rozumí skalám, ale do ČHS se motat nemá, nechápe to.
odpovědět 
 Re: Kdo vlastně řve?20:00:58 05.12.2017
Je to tak, zatím se k tomu velmi hlasitě vyjadřují jen lidé, kteří do této skupiny nepatří. Takové o vás bez vás..
odpovědět 

 Je potřeba zlepšit komunikaci20:40:49 05.12.2017
vedle:
Jedním z takových bodů je komunikace, kdy ČHS musí o svých záměrech, výsledcích i problémech více mluvit a sdílet je s odbornou i širokou veřejností.

Komentovat mohou jen zaregistrovaní.

Pořád stejná písnička...
Papoušodpovědět 
 Re: Je potřeba zlepšit komunikaci22:27:29 05.12.2017
Ona je ta odborná veřejnost anonymní pane kolego?
Loskutákodpovědět 
  Re: Je potřeba zlepšit komunikaci23:49:59 05.12.2017
Samozrejme, ze ne. Odborna verejnost je ta, jejiz stanoviska jsou naprosto shodna se stanovisky CHS. S takovou verejnosti je vzdy diskuze na vysoke urovni.
odpovědět 
 Re: Je potřeba zlepšit komunikaci23:34:22 05.12.2017
No, fakt je ten, že to omezení diskuze vedle pod stanoviskem ČHS je docela slabota.

A že Bloudek udělal vola i z Adama, a sáhodlouze popisuje, jak jej skoro porodili a vychovali ...

Realita je taková, že kdo měl v posledních letech opravdu TOP výsledky, tak z ČHS rozhodně nějak odvařený nebyl a nikdo z nich svaz nějak nechválí. Spíš to vypadá, že těch pár opravdu vynikajících závodníků to někam dotáhlo spíš svazu navzdory.

MModpovědět 
  Re: Je potřeba zlepšit komunikaci12:48:33 07.12.2017
Kde ale bereš záruku, že to bude jinak s ČSL? Zvlášť když od začátku mluví o komerčních zájmech.
Komerční zájem není ti prodat kvalitní produkt. Cílem komerce je z tebe dostat co nejvíc peněz i za nekvalitní šmejd.
Každý se tváří, jako že to jeho je top kvalita, ale vůbec jim o to nejde. Je to jen marketingový tah. Přece víš jak to chodí, nejsi naivní.

Závodní/sportovní lezení je určitě víc než jen komerční produkt. Pokud to někdo nechápe, tak bude v nějakým ohledu zase problém a dřív nebo později vznikne bariéra pro závodníky a sportovní lezení obecně.
odpovědět 

 atp tour17:11:27 07.12.2017
Chalani nie novy zvaz. To je na nic birokracia a tak. Rozcvicte nezavislu ligu (v tenise ATP Tour) s price money ktore budu pre pretekarov motivacne a dostanete tam kazdeho. Predajte to televizii a zozente na to velkych sponzorov... a nie tutkat sa so zvazom a cakat na drobne od statu....
123aaaodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Fanes-Tomaselli
 Databáze cest:
Všechny cesty (141857)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bramborák 6A Sněžník
Supertravers Soft 7A Holštejn
Medděd 8A Loučovice
Konečná Stanice 5- Skály U Tušimic
Slunce Z Východu 4 Skály U Tušimic
Nově komentované:
Vertikální Pokušení Xb Labák - Levý Břeh
Rest VIIIc Svojkov
Ombre Et Lumière 7c Foron
Ombre Et Lumière 7c Foron
Ombre Et Lumière 7c Foron

 Nově v diskusi:
Pandemie Uber Alles Europa | Všem Vlko Davům Českého národa | Re: Saske Svycarsko | Re: Saske Svycarsko | Re: Kružberk | Saske Svycarsko | Re: Domácí bouldrovka | Re: Tradiční lezení-výbava | Re: Tradiční lezení-výbava | Re: Domácí bouldrovka |

 Nové komentáře:
hrdinove a zlocinci | Re: Už zase ... | Re: My také | Lyzovani s covidem | Re: Never ever | Re: My také | Re: Penize | Re: Trestat | Re: :-( | Re: Trestat |

 Kde to vře:
Postarají se netrpěliví horolezci o rozšíření pandemie COVID-19? (227)
Vrtulník zachraňoval "nelegálního" skialpinistu v Krkonoších (23)
Free on-line „biák“, do vašich domovů… (9)
Chemické malty (8)
Průvodce Hřebeny (7)
Kvůli koronaviru se nesmí ven, výjimkou je ale i pobyt v přírodě (6)
Film: 3 týdny po vlastním v Británii (6)
Fyzioterapeuti lezeckého repre radí, jak trénovat doma na desce (4)
Horolezecký průvodce na skály na Slavíčku (2)
Olympijské hry v Tokiu se odkládají do příštího léta 2021 (2)

 Nově v inzerci:
Hledám spolulezce/spolulezkyni | skialp boty Arcteryx | Koupím dřevěnou posilovací desku | Sport and fun:) | Lana Millet | La Sportiva Katana | Koupim posilovaci desku | Dynafit Broad Peak | 1 600 Kč - OCÚN OZONE PLUS - nové!!! pouze nesedí :( | Friendy Black Diamond X4 |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 809 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 418 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 4458 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 663 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.