LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vystřízlivim a nelezu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání

Závody
zrušeno? SP Chamonix (FRA) (11.07)
SP Briançon (FRA) (21.08)
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 12788
2.Pail 11675
3.Jungling 11606
Bouldry:
1.Ondra 11875
2.Stráník 11678
3.Stráník 11000
Hory:
1.Ondrášek 7797
2.Skopec 7114
3.Nikita 6543

Výsledky
Rock Empire Český pohár v lezení obtížnost dospělých a mládeže (27.06)
Mistrovství Amerik (24.02)
O dřevěného Krakonoše 2020 (25.01)

Deníčky
4951 lezců
834622 cest
Nové přelezy:
Strandcafé 9+
Stalingrad 9+/10-
Kraftfeld 9/9+
Saftfeld 9-
Hitman 9+
Fit For Fu 9
Edi-Route 9/9+
Al & Peg 9/9+
Zakázané O 8A/8A+
Don Corleo 8A+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ČSL představuje podrobně vize osamostatnění sportovního lezení

Z diskusí na Lezci je vidět, jak každý vnímá psaný text jinak a zřejmě až osobní diskuse může vést k oboustrannému porozumění. Byli bychom naivní, kdybychom si mysleli, že tomu bude jinak. A samozřejmě je naprosto normální, že padají různé dotazy.

Bavíme se zde o možném velkém kroku, který by mohl rozpohybovat něco, co se desítky let neděje. Hledáme cestu, jak celou problematiku co nejlépe uchopit tak, aby vše dobře fungovalo a neustrnulo ve vývoji.
V tomto duchu se nesly i všechny naše schůzky s vedením ČHS. Nepřišli jsme a nepřicházíme s direktivním postojem typu „tady je naše představa, respektujte ji, nebo budeme usilovat o odtržení“.

Snažíme se pouze rozpohybovat proces změn a zlepšení, které jsou naprosto nezbytné, a vést s lezeckou komunitou diskuzi, ze které vyplyne, jaká varianta budoucího fungování je skutečně možná a ideální. V následujícím textu předkládáme k diskuzi body vztahující se k možnosti fungování obou směrů v případě jejich osamostatnění a právě až ona následná diskuze s lezci, oddíly, správci oblastí, závodníky, úřady a dalšími subjekty ukáže, zda je tato varianta pro sportovní a skalní lezení tím nejlepším možným řešením.

Možností také je, jak už jsme také zmínili, fungování našeho spolku s vlastní identitou v rámci stávajícího ČHS a pokračování v nastartované (a troufáme si nyní použít i slovo „prestižní“) sérii boulder závodů a dětských závodů. Příští rok už chceme pomoct i s obtížnostní sérií a samozřejmě kontaktovat všechny dosavadní pořadatele jednotlivých závodů a najít cestu možné spolupráce. Snažili bychom se o komunikaci s oddíly a tvorbu oddílů nových, školení trenérů, sdílení poznatků a další činnosti směřující k udržitelnému fungování a rozvoji sportovního lezení. I v případě této varianty by ovšem musela proběhnout diskuze na téma, jak přesně by spolupráce mohla a měla vypadat.

historieNíže tedy představujeme několik základních a důležitých bodů vztahujících se k variantě osamostatnění sportovního lezení. Bodů k diskuzi je samozřejmě více, vše budeme přidávat postupně.

ČHS má cca 15 tisíc členů a jedná se o lezce, kteří lezou na skalách a sem tam na umělé stěně. Anebo dokonce víc na umělé stěně a sem tam na skalách. Co nám dlouhodobě ze strany ČHS chybí, je tlak na hrdost a dobrou pověst horolezeckého svazu. Chybí osvěta, proč je skvělé být členem ČHS a co vše dobré svaz pro skalní lezce dělá.
Řada z nás to ví, ale násobně víc lezců to neví a vznikají tak všelijaké fámy, dezinformace a ve finále velká kritika.
Zkuste se nyní všichni opravdu povznést nad dosavadní praxí a představte si následující:

Vize ryze horolezeckého svazu:


- Svaz, který se stará pouze o horské a skalní lezení.
- Profesionální sekretariát.
- Správcové skal jsou profesionály.
- Svaz financuje jištění.
- Dějou se veškerá potřebná jednání na udělování výjimek.
- Probíhá školení instruktorů.
- Probíhá výchova mládeže ke vztahu k přírodě a horolezeckému umu.
- Každý skalní lezec ví a je informován o tom, že na skalách, kde leze, udělal právě horolezecký svaz velký kus práce.
- Každý lezec si uvědomuje, že je morálně naprosto nevhodné, aby nepodpořil svaz tím, že je jeho členem a zaplatil členské příspěvky.
- Členství ve svazu umožňuje celou řadu výhod v podobě slev na horských chatách, pojištění atd.


Podle nás by tento scénář měl být jasnou prioritou ryze horolezeckého svazu.
Vše je o osvětě, hrdosti a podpoře dobré věci. Kolik leze v ČR lidí na skalách? Opravdu “jen” 15 tisíc?! To nám připadá směšně málo. Můžeme jen odhadovat reálný počet lezoucích lidí na skalách, ale je dost možné, že se celkový počet klidně může pohybovat kolem sto tisíc. Jsme přesvědčeni, že právě dobrá komunikace, práce svazu ve skalách a to, že si lezci uvědomí podstatu svazu, by vedlo k rapidnímu navýšení členů.
A nyní si vezměme výši dosavadních členských příspěvků. 400 Kč za rok. Za rok lezení na skalách, kde vím, že jištění z větší části zajistil svaz, že se svaz nějakým způsobem podílel na rozvoji dané oblasti, že správce oblasti o skály pečuje. V podstatě každý z nás chodí na umělou stěnu. Vždyť ta částka se rovná cca 3 návštěvám umělky za rok…
Zkuste si znovu pročíst vizi sepsanou výše a říct, zda byste opravdu takový svaz jako lezci nepodpořili a zda byste ve finále nebyli schopní zaplatit víc, třeba 600 - 800 Kč za rok. Hodně lidí (i lezců) funguje na principu “a co za to”, ale právě tahle otázka by měla být umlčena tím, že v lezcích by se měla vybudovat hrdost, sounáležitost a pocit, že jsem toho součástí.
A zkuste si ještě na chvíli připustit, že k chodu horolezeckého svazu absolutně nepotřebujete žádné dotace a vše je možné financovat z členských příspěvků. K tomu by bylo možné nastartovat výběr financí z horoškol a všech komerčních aktivit, které se na skalách dějí. Ale ne nějakou direktivou a kdoví jakou kontrolou. Prostě faktem uvědomění si, když skály ke komerční aktivitě využívám, tak je normální odvádět nějakou částku do společné kasy na další rozvoj skalního lezení. Možná to v tuto chvíli zní jako utopie, ale jde o vizi toho, jak by to mohlo v ideálním případě fungovat. Nechme zatím stranou o jakou částku by se mělo jednat, ale zkuste se nad tím pouze zamyslet. Reálné nám to tedy přijde dost a především proto, že by existovala jasná transparentnost, kam dané peníze míří a že jsou použité na správnou věc.

Způsoby financování čistě horolezeckého svazu:

- Členské příspěvky:
Graf by měl jednoznačně ukazovat, že se jedná o většinový podíl. Horolezecký svaz je především naším spolkem a my, členové, jsme jeho hospodáři a mecenáši...

- Dotace:
Svaz by neměl být na dotacích závislý a být v neustálé nejistotě kolik peněz dostane. V otázce dotací navíc nikdo zatím nepotvrdil a ani nevyvrátil, že by ČHS nezískal ani korunu z dotačního programu V. na MŠMT (případně z jiných programů), kdyby byl pod UIAA. V dnešní době velmi skloňovaného nedostatku pohybu ve společnosti je horolezectví skvělým nesoutěžním sportem a dotační podpora tímto směrem míří. A nezapomínejme také, že stále je zde i soutěžní skialp a drytool.

- Partneři:
Na tomto poli se v podstatě nic dlouhodobě neděje. Čistým horolezeckým svazem by vznikla jasná nabídka směrem k partnerům a dalo by se stavět na velké komunitě a horolezeckém cechu. Ucelená skupina, která má společné cíle, se lépe nabízí k partnerství.

- Komerční aktivity:
Příliv těchto peněz v tuto chvíli neexistuje a to, jaké částky by z toho mohly plynout, jsou nyní spekulací. Diskuse na toto téma by ovšem byla vhodná. Je celá řada dalších aktivit, které by se daly rozpracovat.

A právě díky těmto myšlenkám nám přijde naprosto reálné vytvoření samostatného sportovního svazu, který by mohl pomoct “očistit” horolezecký svaz.
Sportovní svaz by díky spolupráci s horolezeckým svazem přiváděl další lezce se zájmem o skalní lezení a vzniklo by kombi členství, které by neslo celou řadu dalších výhod. Není sebemenší důvod se domnívat, že by nastal rapidní odliv stávajících členů ČHS do ČSL. Naopak ČSL by začalo oslovovat velkou masu lidí, které by mohlo do ČHS přivést.

Vize ryze sportovního svazu:


- Svaz, který se skutečně stará o všechny druhy soutěží jednotlivých kategorií. Je jejich organizátorem a hybatelem dění.
- Profesionální sekretariát.
- Zajišťuje školení trenérů.
- Stmeluje oddíly.
- Pořádá pravidelné workshopy.
- Generuje a stará se o reprezentaci.
- Sportovní výchova dětí a mládeže.
- Jednotně komunikuje s hlavními partnery.


Rádi bychom znovu a hlasitě zdůraznili, že my NEJSME v žádném osobním či jakémkoliv sporu s členy vedení ČHS nebo dalšími členy, jmenovitě např. s Tomášem Binterem. Naopak kdykoliv s nimi znovu usedneme k jednacímu stolu bez jakýchkoliv negativních emocí.
Všechny schůzky z naší strany chtěly poukázat na výše zmíněné možnosti a především sdělit, že chceme podniknout kroky směřující k tomu, aby se rozběhla diskuse na tato témata. Vše je samozřejmě směřováno k valné hromadě, která jediná může rozhodnout,  jakým směrem se horolezecký svaz posune v dalších letech. Náš zájem je věnovat se sportovnímu lezení a chceme pomáhat budovat novou identitu sportovního svazu. Cíle jako takové jsme zmínili v předchozím článku, ale budou se samozřejmě ještě dlouze diskutovat. Sami hledáme další lidi, kteří by mohli s celým projektem pomoct. Řada anonymních příspěvků v diskuzích má zajímavé myšlenky a bylo by skvělé o nich diskutovat tváří v tvář s jejich skutečnými pisateli.

Adam Ondra a dětiZpůsoby financování sportovního svazu:

- Členské příspěvky:
V grafu členské příspěvky nebudou hrát dominantní roli.

- Dotace:
Je jasné, že na začátku se to bez dotačních peněz neobejde. Je ovšem dobré budovat takový systém financování, který by se pokoušel o budoucí nezávislost a dotace by se tak staly pouze vítaným bonusem. Snažíme se jednat na všech úrovních (radní, odbory atd.) ve vybraných krajích. Hodláme během krátké doby zmapovat celou republiku.

- Partneři:
Dlouhodobě pracujeme na způsobu oslovování silných partnerů. Je to dlouhý proces, který znamená mít detailně propracované marketingové nástroje. Máme několik let cenných zkušeností a až teprve v letošním roce se vše usazuje a začínáme být zajímavými pro silné partnery.
Dokážeme si představit, že marketingově se dá celé české sportovní lezení udržet v jedné nádobě =  provázanost mládeže, reprezentace, závodů, školních aktivit atd. Další bubliny k tomuto přidané (mimo čisté sportovní lezení) dělají produkt nepřehledným a těžce uchopitelným.

- Komerční aktivity:
Zde je neskutečně velké pole aktivit, které se dají podnikat a skutečně realizovat. Sami tomu jdeme naproti a hodláme v příštích letech postavit několik lezeckých center, které budou finančně pomáhat ČSL.

Pro jistotu ještě rychlá rekapitulace na závěr:
Všichni bychom se měli vzájemně respektovat a spolupracovat. Vzhledem k našim vizím a minulým i současným aktivitám se s námi musí počítat a nelze nás ignorovat. Jak jsme zmínili v úvodu, máme vybudovaný prestižní seriál boulder závodů (velký tým lidí a silné partnery) a hodláme pomoct obtížnostní sérii. Rozjeli jsme dětský seriál a na řadě jsou další soutěže. Rádi budeme spolupracovat s ostatními pořadateli a podporovat fungující projekty. Máme velký školní projekt, který oslovuje a ještě osloví tisíce dětí v celé ČR. Již nyní spolupracujeme s oddíly.

diváciJe naprosto nesmyslné vést válku a nikdo z našich řad ji ani nevede! Nedáváme a nikdy jsme nedali žádná ultimáta. Jde nám o dlouhodobé a udržitelné fungování. S tím souvisí i v diskuzi často zmiňovaná otázka stanov. Jejich změna je důležitým tématem a bude jí předcházet dlouhá diskuze. Jak jsme již dříve zmínili, současné stanovy vznikly za úplně jiným účelem (pořádání závodů). Nechceme žádnou diktaturu a nesesaditelnost. Naopak hledáme nové schopné lidi, kteří mohou pomoct vše rozpohybovat. Jde nám o rozvoj sportovního lezení a o spolupráci. Přicházíme s možnostmi a chceme o nich slušně diskutovat.

České sportovní lezení   [úpravy] 16:30 04.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pohled druhu na vymření17:22:09 04.12.2017
U mě, to jako u lezce s morálně nevhodným chováním, jste právě skončili.
Bídaodpovědět 
 Re: Pohled druhu na vymření19:25:19 04.12.2017
Hurá :-) Pokud jedním z výsledků oddělení bude, že u závodníků z diskuzí zmizí individua jako Bída nebo Turek, tak je to další důvod k podpoře.
odpovědět 
  Re: Pohled druhu na vymření21:04:52 04.12.2017
Tak Bídu, už snad nebere vážně nikdo, ne?
odpovědět 
  Re: Pohled druhu na vymření21:14:29 04.12.2017
Správně. Ať tam zůstane jenom ten jeden anonymní šílenec, co stejně už dost dlouhou dobu zvládá odhadem tři čtvrtě diskuse sám. Kdyžtak si bude sám nahrávat jako by tam byl ještě jinej anonym :)
P.odpovědět 
   Re: Pohled druhu na vymření21:47:35 04.12.2017
To je fakt, CSL prece nikdo nepodporuje, jen ten jeden jedinec, ktery je navic uplne chory a jen umele vytvari virtualni podporu pro CSL. Proto ani nema smysl s CSL jakoliv ztracet cas. Palec nahoru pro CHS.
odpovědět 
  Re: Pohled druhu na vymření21:55:21 04.12.2017
Smůla, nemizím. Jen si o tomhle spolku myslím svoje a nejsem sám.
Bídaodpovědět 
   Staci mi precist par radku a vim vse...22:03:02 04.12.2017
Na zaklade ceho mas tak jasny nazor, ktery si pro jistotu radeji nicim neoduvodnil?
odpovědět 
    Re: Staci mi precist par radku a vim vse...22:30:27 04.12.2017
Ten názor generuje tenhle pustej blábol, pod kterým debatujeme. Růžová mlha, a nic z toho, co je záhodno vyjasnit.
Jaký je vztah ČSL a toho zamýšleného sportovního svazu? Je to totéž? Nebo ne?
Jak to je s těma stanovama? Pokud váš spolek má být tím svazem, s těmahle visí ve vzduchu riziko, že to za nějakou dobu skončí hůř než v ČHS, ale zatímco tam je možnost něco s tím na VH udělat, u vás to bude neprůstřelný. Změníte je? Jak? Kdy?
Proč mluvíte pořád o tom, že se nebráníte žádné variantě řešení, ale prezentujete jenom oddělení?
Proč je to podle vás nejlepší varianta?
Atd. atd. V tomhle textu není odpověď na žádný z konkrétních dotazů pod minulým článkem, kterými byste o svých záměrech řekli něco jasněji, je to jenom žvanění. Protože to žvanění od minulého článku ještě graduje, člověk je k tomu názoru tak nějak vedenej. Úplně si to představuju jako slajdy nějaký debilní formální prezentace.
Hele, i já bych fandil nějaký změně sportovního lezení. Jo, určitě bych nejraději, kdyby to bylo v rámci svazu, ale s mnohem větší mírou nezávislosti, do značné míry vlastním řízením a tak. Pochopil bych, že kdyby dobře mířená snaha na VH neprošla a bylo to kvůli stávajícímu vedení neprůstřelné, sportovci by se trhli.
Ale tohle je jiná situace. Tady má někdo už dopředu evidentně jasno, že se chce trhnout. Má evidentně nějaké představy o tom, jak si to pak zařídí, ale moc otevřeně o nich nemluví. ČSL není ochotné postavit se otevřeně k žádnému choulostivějšímu problému. Nenabízí vůbec nic k diskusi, i když o tom mluví.
P.odpovědět 
     Re: Staci mi precist par radku a vim vse...22:39:15 04.12.2017
Je fajn, ze to cele hodnotite podle vynucenych vystupu mimo plan.. Asi dobre si uvedomit, jak tohle cele vzniklo. Predpokladam, ze nicim nevynucene oficialni predstaveni by bylo jine. Je skoda, ze to cele znici tak hnusna vec jako je to Bloudkovo prohlaseni o anonymnich narusitelech, ktere koukam dost lidi poznamenalo a ovlivnilo nahled mnoha lidi.
odpovědět 
      Re: Staci mi precist par radku a vim vse...22:59:27 04.12.2017
Jo a jak hodlali vystoupit? Masivni letakovou kampani? Planovali snad cirkusaky, alegoricke vozy, poulicni divadlo, nebo snad dobrocinne koncerty? Nebo melo dojit i na tricka "CHS, Ne dekuji!"?

Ale jedna A4 se zakladni ideou! To je zasadni problem, kdyz je bloudek zaskocil s jeho pamfletem.
Geoodpovědět 
       Re: Staci mi precist par radku a vim vse...09:55:20 05.12.2017
Nevim. A asi uz to nezjistime vzhledem k tomu jak Bloudkovi zerete jeho predcasne ukazani tridniho nepritele.
odpovědět 
      Re: Staci mi precist par radku a vim vse...23:00:58 04.12.2017
Ale neházej to na Bloudka. ČSL mělo týden na to, aby nějak smysluplně a k věci zareagovalo. Kdyby místo těch obrázků s časovou osou odpovědělo na pár dobře zacílenejch dotazů (např. od Dáji, ale i od dalších), mohlo to být o dost lepší. Třeba. Nebo ne. Ale pro mě by bylo mnohem lepší, i kdybyste otevřeně prezentovali koncept, se kterým nesouhlasím, než mlžit. Oliváč v diskusi pod minulým článkem psal, že ji ČSL sleduje a bude na ni reagovat. To tedy nenastalo.
Z mého pohledu pokud si to nechtějí (nechcete?) úplně podělat, tak byste měli začít být konkrétní. Místo keců, s kým vším si klidně sednete ke stolu, byste měli říct, co přesně vám vadí a jak přesně by se to podle vás mělo dělat jinak. Kde je chyba, kdo za ni může, co přesně by muselo být jinak a proč atd. Takže spíš s kým máte problém, přes co nejede vlak a tak. Proč nemá smysl uvažovat o sportovním lezení v rámci ČHS(třeba při jiném uspořádání)...
Nekriticky s otevřenou náručí přivítat nějaký spolek, který minimálně podle stanov vypadá trochu podezřele, by byla blbost; tady vůbec nejde o text J. Bloudka.
Po pravdě, ještě nepohoršen tímhle článkem, když jsem v diskusi pod tím minulým četl vyjádření jako: "když za tím stojí Adam, tak je to v pořádku", v duchu jsem trpěl. Za Adama i za ty, kteří to psali. Možná že ví Adam Ondra víc, a to mu dává důvěru ve vás, ale my to teda zatím spíš nevíme a čekáme na to, až se to dozvíme. A nepřál bych Adamovi nepříjemnej omyl.
P.odpovědět 
       Re: Staci mi precist par radku a vim vse...23:06:33 04.12.2017
Soucasne stanovy CSL bych jim vubec nevytykal. Vznikly v minulosti, za uplne jinym ucelem. Takze chapu, ze treba nemaji predstavu o tom, jak by meli vypadat stanovy noveho spolku. Tim spis, ze to ani nemelo cenu resit pred tim, nez zacali jednat s CHS o forme (ne)spoluprace.
Geoodpovědět 
        Re: Staci mi precist par radku a vim vse...23:16:21 04.12.2017
Však jo, ale tak by to bylo dobré komentovat. Do diskuse, nebo jinam. Z mého (a nejen mého, podle diskuse) pohledu by je to jistě učinilo o kus důvěryhodnější. Jedno z podezření, který jim určitě trochu škodí, je, že si to chtěj rozjet čistě jako vlastní byznys. To by bylo dobrý vyvrátit.
P.odpovědět 
        Re: Staci mi precist par radku a vim vse...09:57:07 05.12.2017
Ja bych jim vytykal uplne vsechno, uplne! Nejlepe samonosnymi komenty, ktere obsahuji predpoklady, tvrzeni i jasne zavery.
odpovědět 
    Re: Staci mi precist par radku a vim vse...22:48:16 04.12.2017
Až přestane Oliváč kurvit Tisou, až si zaplatí DAV jako borhákovné v Juře, až ukáže účtenky za x tisíc z Hudy za BH v Labáku, tak mu ty kecy budu žrát. Tohle je mlha podnikatelů s lezením a dětmi.
Bídaodpovědět 
     Re: Staci mi precist par radku a vim vse...23:07:16 04.12.2017
Jo, ty "dětský tábory" od dětských kurzů nejen na písku, kde se zhusta a hrubě porušuj pravidla lezení, výchova příkladem, přesně to chceme, takový spolky.
k.odpovědět 
      Re: Staci mi precist par radku a vim vse...23:32:05 04.12.2017
To je ale otázka ČHS ne?
odpovědět 
       Re: Staci mi precist par radku a vim vse...23:53:57 04.12.2017
To je otázka na Oliváče, řekl bych.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Staci mi precist par radku a vim vse...00:28:48 05.12.2017
Ne, na ČHS. Pokud tam někdo porušuje pravidla, jak je možné, že to ČHS toleruje a tento porušovatel pravidlem je dokonce důležitým dodavatelem ČHS? Oliváč se chová čistě pragmaticky. Pokud někde něco porušuje, je to problém a otázka na ČHS, ne na toho, kdo tam akce pořádá. Ten jen dělá, co je mu tolerováno.
odpovědět 
         Re: Staci mi precist par radku a vim vse...03:59:39 05.12.2017
Ví, milé anonymní nic, ono se v lezení nehraje na to, co je výslovně povolené/zakázané, ale dodržuje se to, co se považuje za dobré.
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Staci mi precist par radku a vim vse...09:19:57 05.12.2017
Je mi jedno, co se dodržuje, nebo nedodržuje nebo jaká jsou nepsaná pravidla. Na to ti čůrá pes. Buď se něco smí, a pak je to v pořádku, a nebo nesmí, a pak má přijít postih. Nic mezi tím není. A jestli člen ČHS provádí něco, co je zakázané, a vedení to ví a člen není postihnut, je to chyba a odpovědnost ČHS. Nikdo jiný za španý stav ve skalách nenese. Je to stejné, jako na silnicích. Jsou-li někde masivně porušována pravidla, je to chyba policie že nedovede zjednat nápravu, ne řidičů. Stačí radar a pár pokut a i na čtyřproudovce jezdí všichni 50 :-) Ale dobrovolně ti tam nikdo 50 jezdit nebude, zejména pokud čas znamená peníze. Otázka tedy zní - pokud někdo pořádá tábory tam, kde se nesmí, a masivně porušuje pravidla, jaké kroky ČHS k nápravě podnikl? Bylo porušení zadokumentováno? Bylo s hříšníkem zahájeno řízení a byl podán návrh na vyloučení? Ne? No tak proč by si tam ty tábory on a další vesele nedělali dál?
odpovědět 
           Re: Staci mi precist par radku a vim vse...11:24:38 05.12.2017
Sorry jako. Samozřejmě že měl ČHS činit (to znamená jeho členové), ale vina je vždy na hříšníkovi (a proto otázka směřovala na Oliváče).

Kapišto? Policie taky nemůže za to, že zloděj krade a Babiš pobírá nezákonné dotace.
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Staci mi precist par radku a vim vse...12:44:10 05.12.2017
ono jaksi stačí málo. stačí hříšníka vidět páchat. vyfotit. naprášit. mít na to "koule"

ale to samotné nestačí, je potřeba k tomu mít ve spolku nějaké společné obecně zafixované představy o tom, co se dělá a co se nedělá, a jestli je zlej ten, kdo páchá, nebo ten, kdo na to upozorňuje. tady někde probíhá hranice mezi evropou a asií, a mám takovou neurčitou obavu, že by to dopadlo jako s tou propíranou akcičkou v ádru a teplicích.
Lukas B.odpovědět 
         Re: Staci mi precist par radku a vim vse...08:04:09 05.12.2017
Pokud majitel České lezecké vědomě porušuje lezecká pravidla výměnou za zisk, odhaluje své etické hodnoty a poukazuje na svou kvalifikaci pro vedení konkurenčního svazu.
Nový svaz na mě působí velmi babišovsky, majitel svazu slibuje světlé zítřky.

To, že porušování svých pravidel ČHS neřeší je další problém, který poukazuje na schopnosti (neschopnosti) Bloudka s Kartáčem.
odpovědět 
        Re: Staci mi precist par radku a vim vse...00:26:13 06.12.2017
To bylo spíš obecně na dětské letní lezecké tábory v merku komerčních stěn.
k.odpovědět 

 Aby nás ta informační smršť neomráčila17:29:59 04.12.2017
Dobrá. A proč je vize 2 samostatných svazů lepší než představa jednoho svazu se dvěma poměrně autonomními sekcemi? - Teď se neptám dalších, ať anonymních nebo neanonymních diskutérů. Chtěl bych to slyšet přímo od ČSL.
Zdá se mi, že by diskuse probíhala o dost rychleji a efektivněji, kdybyste rovnou zmiňovali i další alternativy, argumenty pro a proti atd.
Takhle to působí, že sice na začátku říkáte, že všechno je možné a nejste v zásadě proti žádné variantě, nicméně pak prezentujete jen jednu, takže z toho taknějak nepřímo plyne, že právě tuhle byste rádi realizovali.
Proč právě tuhle a ne jiné?
Místo na pohled krásné, ale možná ne až tak zásadní tabulky byste asi měli kousnout i do té kyselejší půlky jablka a konkrétně říkat, co je špatně, co je podle vás problém atd. - takže preferujete právě tuhle variantu z několika možných.
Jestli za další týden dáte ke zvážení další půldeko informace k diskusi, máme do valné hromady co dělat, abychom zvládli úplné základy, nad kterýma by se pak teprve dalo slušně debatovat. Sorry za nadsázku, ale tenhle text mě vůbec neuspokojil. Říká to, co si asi umí představit každej, ale neříká to další důležitý k tomu.
P.odpovědět 
 Re: Aby nás ta informační smršť neomráčila08:08:24 05.12.2017
Dva svazy jsou nutné. Nyní platí členové příspěvky jen do ČHS, stejně tak dotace plynou jen do ČHS.

Dva svazy to řeší. Příspěvky i dotace budou plynout do obou. Jednoznačně problém peněz.

A je otázkou, zda to prospěje závodnímu lezení nebo ne. To bohužel není možné jinak než pokusem zjistit.
odpovědět 
 Re: Aby nás ta informační smršť neomráčila09:59:07 05.12.2017
Protoze jedna sekce nechce ani naznakem pripustit vznik autonomni sekce druhe, treba?
odpovědět 
  Re: Aby nás ta informační smršť neomráčila11:44:12 05.12.2017
Třeba? anebo něco jiného?
Očekával bych od ČSL, že zase jako jednu z prvních věcí vyjasní tohle. Ať se nemusíme dohadovat.
"Jednali jsme s vedením ČHS a nabízeli jim přesně takové a takové varianty, vedení je nebylo ochotné akceptovat/ jednání uvázlo na tom a tom neporůchodném bohu..., proto jako jedinou/nejvíce reálnou možnost vidíme zřízení samostatného svazu..."
Nebo: "Pro nás jako pro závodníky je fungování ve společném ČHS nevýhodné, nemáme o něj zájem. Nevýhodné je to a to a to... Nechceme proto tímhle způsobem dál fungovat a navrhujeme založit nový, samostatný svaz..."
Nebo: "Máme svůj spolek ČSL, který by uměl zajišťovat podporu závodního lezení mnohem lépe než to umí kdokoli jiný... (argumenty). Pro nás jako pro představitele ČSL je ovšem spolupráce s ČHS nevýhodná / problematická (důvody?), a tak navrhujeme zřízení nové organizace..."
Nebo něco jiného.
Všechno je to legitimní, samozřejmě pro každou z variant by se asi našla jiná podpora, ale co já vím. Chci to ale slyšet nějak jasně od nich, a ne spekulovat o tom, proč pořád říkají, že si umí představit všechno možné, ale prezentují jenom jednu variantu.
P.odpovědět 
   Re: Aby nás ta informační smršť neomráčila14:07:18 05.12.2017
Tak je snad jasne z toho co pisou i jak na to Bloudek zareagoval, ne?
odpovědět 
    Re: Aby nás ta informační smršť neomráčila14:28:18 05.12.2017
Není to jasné.
Dá se různě spekulovat. Ale já třeba nevim, co si při jednání s ČHS říkali, na čem to zamrzlo a proč se rozešli, co jsou ochotní dělat a co ne atd. Právě že mi to jasné není.
Pokud jsi tam byl, je ti to třeba jasné.
P.odpovědět 

 Tábory v Tisé17:39:19 04.12.2017
Citace: "Probíhá výchova mládeže ke vztahu k přírodě a horolezeckému umu."

To jsou ty vaše rybářské tábory v Tisé?

Hlavně že to myslíte upřímně.
odpovědět 

 Oddíly18:40:36 04.12.2017
Používáte termín oddíly. Můžete nějak odlišovat, co za oddíl máte na mysli? Řada lidí směšuje oddíl závodní a oddíl klasický horoodíl a nesedí jim to dohromady :-)
odpovědět 

 Děti a prachy18:58:03 04.12.2017
No, já z toho začínám mít pocit, že jde hlavně o to získat děti, resp. přetáhnout dotace na děti.

Dětských oddílů bylo vždycky celkem málo, neb je to práce náročná a nebezpečná, ovšem záslužná.

Změna nastala s rozvojem umělých stěn, kdy začaly vznikat tzv. dětské kroužky, za které rodiče ochotně platili a platí, nejednalo se o oddíly, ale opravdu o kroužky a někdy měla i stěna oddíl jako vyšší level, ale ten stejně byl převážně sportovně-lezecký a nepřinášel tu komplexnost jako klasické oddíly.
A teď pozor, vemte si takové BB, které typicky do tří čtyř zeje prázdnotou, co se stalo v posledních letech, neustále tam proudí vláčky dětí ze škol a školek v okolí, který Oliváč obšancoval, děti jsou zlatej důl, rodiče platí, děti lezou, učitelky mají na hodinu až dvě klid, to obsluhuje armáda špatně placených instruktorů, zázemí už je.

A teď se to propojí s oficiálním sportem, kdy stěny už mají, děti tam chodí v časy méně vytížené a rodiče sypou a tím, že se z toho udělá oficiální závodně-sportovní činnost, přípravka pro závody, tak na to ještě půjdou dotace z MŠMT, či odkud. Takže moc a peníze se budou koncentrovat u poskytovatelů zázemí, tzn. stěn.
Mně to přijde celkem prosté a efektivní, ať mi to někdo vyvrátí.
Jo a taky nevím, kdo všichni jsou ti propagátoři ČSL.

Mám takový katastrofický fantazie o zástupech překližkářů netknutých úctou ke skalám, kteří budou propagovat tlačit překližkářský přístup ke skalám.
Z důvodu ochrany přírody a udržitelnosti skálolezení bych navrhoval, že vyjímky pro skalní lezení se budou vyjednávat jen pro členy horosvazů, ten kdo bude v ČSL, ať platí i ČHS, protože tím, jak mu sebere závodní činnost, sebere mu dost peněz a kdyby platil jen ČSL, tak slízne smetanu, ČHS pro lezce vyjednává a obhospodařuje skály, co dělá ČSL pro nezávodící lezce? Nic.
k.odpovědět 
 Re: Děti a prachy19:23:52 04.12.2017
K první části příspěvku - jasně, že se jedná především o to. A ono je to něco špatného? Nikdo nechce dělat zadarmo, každá prácě má být ohodnocená. Jediné, co je důležité, je, aby ten finanční základ byl vynaložen co nejefektivněji. Takže ano, pokud vznikne dobré zázemí a závodní lezení se bude rozvíjet, ať jsou klidně milionáři. Pořád je to lepší, než aby ty samé peníze zmizely jinde a závodníci z toho nic neměli. Kluci jsou dostatečněchytří na to, aby věděli, že pokud se chtějí mít dobře, musí mít dobře závodníci. Což o ČHS neplatí.

No a k těm skalám - jedná se o lezení závodní, proč do toho taháš skály? Spoustu překližkářů skály zajímat nebudou. A výjimky si klidně vyjednejte jen pro ČHS. Kdoi chce na skály, měl by být členem ČHS, kdo chce závodit, měl by být členem ČSL. Mě to přijde logické a jednoduché.
odpovědět 
  Dotace a příspěvky19:34:35 04.12.2017
Z téhle koncepce stručně :
ČHS se platí hlavně příspěvky členů.
ČSL se platí hlavně dotacemi.
Tedy polopaticky - sport podporovaný dotacemi bude provozovat ČSL a Vy, ČHS se plaťte sami příspěvky. Názorně - vyzobeme z dortu pralinky.

John, Plzeňodpovědět 
   Re: Dotace a příspěvky20:25:28 04.12.2017
Co to meleš? V článku je jasně napsáno: "Je jasné, že na začátku se to bez dotačních peněz neobejde. Je ovšem dobré budovat takový systém financování, který by se pokoušel o budoucí nezávislost a dotace by se tak staly pouze vítaným bonusem. "
odpovědět 
   Re: Dotace a příspěvky21:50:00 04.12.2017
Z techto jakoby nestrannych interpretaci jde krasne vycist na koho strane komentator je :)
odpovědět 
   Re: Dotace a příspěvky21:53:04 04.12.2017
Bingo.

Tak chlapci jednají slušně, neschovávají se za nikoho, ale za to jednoznačně jdou po státních penězích bez práce pro samotné lezení. Takže můj první dojem byl klamný - o tomhle vyjednávat nemá smysl.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: Dotace a příspěvky21:54:12 04.12.2017
Kvalitni novinarska prace :)
odpovědět 
     Re: Dotace a příspěvky21:58:24 04.12.2017
Jistě jsi všiml, že tady nejsem v roli novináře, ale v roli prostého člena ČHS.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Dotace a příspěvky22:07:54 04.12.2017
Takhlen to funguje +/- ted. Prispevky 4M, metodika+udrzba -2.5M (Ale nezapominejme jeste na administrativu, a dalsi veci). Pak je tam 8.5M z MSMT, ktere tak nejak nalezi pod komisi mladaze a komisi sportovniho lezeni. (Tam je to hodne navazano na beckove neplatici cleny)

Tudiz jestli o neco jde, tak o to tom jak se rozdeli 8.5M z MSMT.

Cekal jsem, ze nam CSL predevsim sdeli, v cem se lisi jeho vize od te soucasne, kterou tlaci vykonnym vyborem jmenovane komise. A proc treba nevidi jinou cestu, nez tyto komise z CHS vytrhnout.
Geoodpovědět 
   Re: Dotace a příspěvky22:34:29 04.12.2017
Otázka, jaký je účel státních příspěvků. Buďto 1.Výchova nadějných sportovců nebo
2. Podpora místních oddílů, ať už lezou, nebo hrajou na kytaru u ohýnku pod skalou.
Podle mě platí 1. i 2. a proto by příspěvky měli v případě schizmatu i ČSL i ČHS.
vašek k.odpovědět 
  Re: Děti a prachy20:25:27 04.12.2017
Pokud ti přijde v pořádku, aby tyto typy dotací: www.horosvaz.cz/chs-informace/ statni-dotace-na-sport-v-roce-2017/ dostávaly primárně komerční spolky, které se uživí sami a dosavadní činnost všech tří členů ČSL byla a je komerční a jejichž přínos a přesah nesáhá dál než do topu a mimo překližkové stěny, pak si asi neporozumíme.

Já chci, aby dotace dostávali spolky které vědou děti k tomu něco naučit a zažít, ne z nich dělali cvičené opičky na překližce. A vůbec vykonávají záslužnou činnost, kterou svaz vykonává. Ať mně, c se tam v poslední době děje, štve sebevíc, pořád je jeho širší společenský přínos aspoň nějaký.

CSL nejde o to pozvednout českou lezeckou komunity a výkonnost, jim jde o to, že se teď rozthrl pytel s komerčními dětskými kroužky, jakmile z toho budou mít ČSL můžou na to čerpat dotace, dokonce můžou čerpat dotace i na údržbu stěny, kterou dávno postavili jako komerční a také jí tak využívají. Kdyby něco chtěli udělat pro sportovní lezení, mohli už dávno.
k.odpovědět 
   Re: Děti a prachy20:36:58 04.12.2017
Ano, ano, ano. Nechci, aby ČSL učilo děti žít nebo je něco učilo. Ať si jdou jinam, pokud je baví lezení a hledají lezecký životní styl, tak do ČHS. Tohle je primárně o výkonnostním lezení, o závodech, o výkonu. ČSL má generovat závodníky, ne kamarády, má zajišťovat závody, zázemí závodníkům, shánět sponzory. Kéž by tu nastaly doby, kdy si budou oddíly platit za lezce nebo kdy se bude oddílům platit za přestup. Problém je, že i když je to něco úplně jiného, pořád do toho taháte filozofii a žebříček skalního lezení. Proto je nutné od ČHS pryč. Ale i když se někomu tato filozofie nebude líbit, je to přeci jedno, ne? Horooddíly nezaniknou, nikdo, koho závody nezajímají, do ČSL nemusí. Ani o něm nemusí vědět, bude to svět sám pro sebe. K čemu je skalkařům informace o překližkářských závodech nebo překližkářských problémech? Si ČSL nevšímejte.
odpovědět 
    Re: Děti a prachy21:09:40 04.12.2017
Tyvole, lezení jako fotbal?
To snad ne...
Padika na kříž? Oni jsou jen nosiči vody, viď?
Volal mi Bloudek, čurák, a co chtěl...
A závody se budou rozkreslovat s magickou tužkou?
Gambrinus liga...

Tohle chcete jo?

Mrzí mně, že musím sdílět svět s gumama, co považují slovo filozofie za sprosté a eště ho používají blbě. Komerci ve sportu považují automaticky za dobrou.
Když jsem s lezením začínal, tak to tam nebylo. Díky takovým tenhle sport ztrácí svoje kouzlo. Tenhle sport totiž nikdy nebyl a nemůže být o soupeření s ostatními, to se objevilo, jako taková libůstka relativně nedávno, ale blbečci se toho chytili a teď propagují jediný správný směr a to porovnávání pinďourů.
Lidi, proberte se, esli chcete závodit, tak se věnujte nějakýmu klasickýmu tupými míčovýmu, halovýmu sportu, nebo atletice, nebo silniční cyklistice, tam je prachů dost.

Nikdo, kdo v lezení něco dokázal, jen nezávodil, resp. závodil taky, i celkem dobře, často nejlíp, ale nikdy to nebylo to hlavní, ty lidi si váží svých výkonů venku. Skoro nikdo neví, kdo kdy vyhrál jakej svěťák, ale ví se, kdo, kam a kdy vylezl a jak a to se v lezení jediný počítá. Nějaký blbý závody nikoho nezajímají. Ani sponzory, viz. propagační videa, ty z překličky se nějak nevyskytujou, čím to asi je? Nikoho, ani lezce, to nezajímá. Stěna je trenažér a kdo tvrdí něco jiného je blb.
Spinning má taky svůj svaz? A chce zrušit závodění na kolech venku?
k.odpovědět 
     Re: Děti a prachy21:21:47 04.12.2017
A o co ti jde? Že jsi kdysi s lezením začínal a nebylo to? Samozřejmě, že ne. A lezení jako fotbal či tenis? A proč ne? Jestli má být lezení vrcholový sport, tak to za 1. jinak nejde a za 2. to nemá s normálním lezením nic společného, má to blíže ke gymnastice. Takže co ti na tom tak vadí? Jestli to chcete na pohodu, zůstaňte si v ČHS. Ok, chápu. Ale nechápu, proč bráníš někomu jinému, když se tě to stejně nebude dotýkat a nebudeš s tím mít nic společného. Klidně si bojuj za to, že tohle v ČHS nechceš. Ale proč se tak stavíš, když si to chtějí udělat mimo ČHS? Snad bys měl být rád, že jdou jinam, nebo ne? Jestli se má někdo věnovat na plný úvazek tréninku a závodům, potřebuje peníze. I když nechce vydělávat, potřebuje alespoň na zaplacení nákladů. A to hodně.
odpovědět 
      Re: Děti a prachy21:57:02 04.12.2017
Hele hrdinný anonyme. Když si někdo takový spolek chce založit, ať ho založí, ale proč do tohoto procesu chce zatáhnout ČHS?
Kuba Turekodpovědět 
       Re: Děti a prachy22:03:26 04.12.2017
To je jednoduché, již to tu bylo zmíněno. Oni si ho mohou založit i bez ČHS. Přečti si post s názvem Velkorysost ČSL a řešení pod článem České sportovní lezení: kdo jsme a o co nám jde.
odpovědět 
       Re: Děti a prachy22:07:36 04.12.2017
Vy si vzdy argumentacni cesticku najdete :). To, co slouzilo drive jako stiraci argument je po uvedeni do praxe nezadouci chovani.

Btw. tim hrdinnym anonymen myslis "k." nebo toho hned nad tebou?
odpovědět 
        Re: Děti a prachy22:27:19 04.12.2017
Vy si vzdy argumentacni cesticku najdete :). To, co slouzilo drive jako stiraci argument je po uvedeni do praxe nezadouci chovani.

* Jaké nežádoucí chování? ČLS tady jasně deklaruje, že je komerční organizací, a tak ať sama sebe založí. Ale proč na tom má jakýmkoliv způsobem pracovat ČHS?

Btw. tim hrdinnym anonymen myslis "k." nebo toho hned nad tebou?

* Anonym je anonym.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Děti a prachy22:41:07 04.12.2017
Ale no tak, proc se do toho asi taha CHS...?

Anonym - tedy k. i ten nad tebou. Ale pouzije se to jen na nevhodneho diskutera.
odpovědět 
          Re: Děti a prachy23:57:37 04.12.2017
Ale no tak, proc se do toho asi taha CHS...?

* Podle mého odhadu proto, aby odtrhli část členské základny a byli schopni vykázat, že mají hodně členů. A na to se pokusili získat nějaké dotace. ...ale je to jen můj dojem. Ty víš víc?

Anonym - tedy k. i ten nad tebou. Ale pouzije se to jen na nevhodneho diskutera.

* Anonym je anonym. Ne člověk s přezdívkou a historií.
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Děti a prachy09:24:37 05.12.2017
A kolik béčkových členů svaz má? A jak k nim svaz přišel? Jestli má Oliváč v kurzech třeba 400 dětí a nahlásil je na ČHS jako béčkové členy, i když s nimi ČHS nikdy nepřijde do styku a nic s nimi nemá, jsou to prakticky mrtvé duše, jen na ně pobírá dotace a čás jich vyplácí zpět Oliváčovi, tedy vlastně si od Oliváče kupuje členy, tak proč by si ty dotace neměl pobírat rovnou Oliváč? Že ČHS nakupuje děti, to ti nevadí, ale když prodejci dětí usoudí, že by pro ně bylo lepší zinkasovat rovnou, tak to už ti vadí?
odpovědět 
            Re: Děti a prachy11:29:28 05.12.2017
Tak znovu milý anonyme. Neuhýbej prosím. Proč do svého úsilí o založení komerční organizace ČLS tahá Oliváč a spol. spolek ČHS?
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Děti a prachy11:43:15 05.12.2017
IFSC
Mistr domněnekodpovědět 
              Re: Děti a prachy12:30:30 05.12.2017
V IFSC je za české lezení ČHS.
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Děti a prachy10:00:37 05.12.2017
Rika clovek, ktery bezne "nadava" (misto odpovedi) do anonymu lidem s prezdivkou a historii :)
odpovědět 
            Re: Děti a prachy11:26:58 05.12.2017
Pojem "anonym" je dost přesně daný. A není to nadávka.
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Děti a prachy14:09:20 05.12.2017
Tak jako u vseho zalezi na kontextu a celkove te omacce kolem... Naivni destske slovickareni na pramalo zmeni.
odpovědět 
              Re: Děti a prachy15:10:49 05.12.2017
Chápu, že Ti jde o kontext, protože anonym má v diskusi pramalou váhu.
Kuba Turekodpovědět 
               Re: Děti a prachy20:56:34 08.12.2017
No sorry všemznámý Kubo, ale ty když se tam podepíšeš, tak tu váhu máš ještě menší :) v tvém případě by se ta anonymita dost vyplatila :)
Dlouhé Bidloodpovědět 
                Re: Děti a prachy21:01:56 08.12.2017
Stejně by ho každej poznal i bez podpisu :-)
odpovědět 
      Re: Děti a prachy22:23:40 04.12.2017
Tiez nechapem takych ludi.
Umele steny niekedy vobec neexistovali, nasledne ich vymysleli ako treningovu pomocku. Dnes sa z toho vyvija samostatna sportova disciplina.
Dnes uz neplati, ze nikto nevie kto vyhral preteky. Dnes mlady clovek pozna najcastejsie sa vyskytujucich lezcov vo finale SP(na obtiaznost a hlavne bouldering). Cast z nich nieje vobec znama zo skalneho lezenia a dalsia cast je znamejsia vdaka pretekom ako vdaka tomu, co vyliezli na skalach.
Bol som v Berline na umelej stene a dovolim si tvrdit, ze vecsina z ludi, co tam chodia nikdy nebude chodit systematicky liezt na skaly. Slusne velka cast na tie skaly nikdy nepojde. S inym pomerom to bude platit aj pre nasu/vasu krajinu.
Pre takychto ludi je CHS (a u nas James) v dnesnej forme nezaujimavy.
Osobne som toho nazoru, ze tych ludi a celkovo ten sport je potrebne podchytit a je tam slusny potencial na rozvoj.
Chodim pravidelne na bouldrovku trenovat a co tam vidim z pohladu metodiky a pristupu je bieda. Nieje system, niesu ludia, ako-tak zacinaju byt dostupne prostriedky(umele steny a ich vybavenie) - nieje podpora. Sem-tam niekto "vystreli" ale je to skor zhoda okolnosti ako vdaka zazemiu a podpore organizacie zastresujucej tento sport. Podobne je to aj u vas. AK by bol ten sport viacej podchyteny a s lezcami by sa systematickejsie/odbornejsie pracovalo, tak na SP chodi z oboch nasich krajin ovela vecsi pocet lezcov.

Vitam takuto aktivitu a myslim si, ze je potrebna a zavidim vam ju. Ci je spravne nastavena neviem ale chce to s tym zacat.
odpovědět 
      Re: Děti a prachy22:33:18 04.12.2017
Tiez nechapem takych ludi.
Umele steny niekedy vobec neexistovali, nasledne ich vymysleli ako treningovu pomocku. Dnes sa z toho vyvija samostatna sportova disciplina.
Dnes uz neplati, ze nikto nevie kto vyhral preteky. Dnes mlady clovek pozna najcastejsie sa vyskytujucich lezcov vo finale SP(na obtiaznost a hlavne bouldering). Cast z nich nieje vobec znama zo skalneho lezenia a dalsia cast je znamejsia vdaka pretekom ako vdaka tomu, co vyliezli na skalach.
Bol som v Berline na umelej stene a dovolim si tvrdit, ze vecsina z ludi, co tam chodia nikdy nebude chodit systematicky liezt na skaly. Slusne velka cast na tie skaly nikdy nepojde. S inym pomerom to bude platit aj pre nasu/vasu krajinu.
Pre takychto ludi je CHS (a u nas James) v dnesnej forme nezaujimavy.
Osobne som toho nazoru, ze tych ludi a celkovo ten sport je potrebne podchytit a je tam slusny potencial na rozvoj.
Chodim pravidelne na bouldrovku trenovat a co tam vidim z pohladu metodiky a pristupu je bieda. Nieje system, niesu ludia, ako-tak zacinaju byt dostupne prostriedky(umele steny a ich vybavenie) - nieje podpora. Sem-tam niekto "vystreli" ale je to skor zhoda okolnosti ako vdaka zazemiu a podpore organizacie zastresujucej tento sport. Podobne je to aj u vas. AK by bol ten sport viacej podchyteny a s lezcami by sa systematickejsie/odbornejsie pracovalo, tak na SP chodi z oboch nasich krajin ovela vecsi pocet lezcov.

Vitam takuto aktivitu a myslim si, ze je potrebna a zavidim vam ju. Ci je spravne nastavena neviem ale chce to s tym zacat.
odpovědět 

 Kdo je kdo20:07:03 04.12.2017
Tak Oliváč má Bébeso, bouldershop, dětský kurzy etc., známá Pražská postavička...

Zozulák má sro 4move, což je stěna, ale taky má 4move z.s., kde účelem nadace je:
Poskytování služeb v oblasti dotací a grantů.
- Poskytování služeb v oblasti sportu, pořádání sportovních a společenských akcí.
- Poskytování služeb v oblasti osobního a iremního růstu a marketingu.
Oboje jsou rodiné firmyčky

Jiří Žák má lezenidoskol.cz, což je v podstatě mobilní stěna do škol za 20 000kč na 3 týdny, ale snaží se, aby to neplatila škola, ale provozovatel. http://www.lezenidoskol.cz /2012-11-21-14-08-39/info-pro-skoly/jak-to-funguje

No, není to pecka!

Sorry jako, ale tohle nevypadá jako svatá trojice apoštolů, která má pozvednout úroveň českého sportovního lezení.

Já si nemůžu pomoct, ale vypadá to jako střed zájmů!

Pokud chtějí něco udělat pro českou lezeckou komunitu, tak ať kandidují a vykmitnou z ČHS ty neschopné, TBT předně.
k.odpovědět 
 Re: Kdo je kdo20:25:17 04.12.2017
Jasný však ty kluci v tom lezení dělaj, maj stěny atd. kdo jinej by to měl dělat??? Někdo vod fotbalu ty koumáku? Že má Bloudek stěnu v Mšeně jsi někdy řešil? Klasickej Hate
Petrodpovědět 
  Re: Kdo je kdo20:41:45 04.12.2017
Taková stěna ve Mšeně, to musí bejt zlatej důl! Tam je lidu.

Jasně, že ty kluci ty stěny mají, taky mají ty dětský kroužky, právě proto je to střet zájmu.
To je jako, že Babiš má chemičky na hnojiva, pole, výrobce potravin, zemědělská družstva, čerpá dotace, to je ještě jakž takž oukej, ale v okamžiku, kdy se stává ministrem financí a teď má jednobarevnou vládu, takže může ovládat všechno sobě na ruku, to je střet zájmu.

A kluci z ČSL se právě dali na politiku s jasným střetem zájmu, takže ano, vadí mi to, zneklidňuje mně to dokonce mně to i sere. Bloudek, Kartáč a TBT mně serou taky, ale ta organizace nevznikla za účelem malé domů a tihle jsou nahradielní, ČSL spíš připomíná, budeme řídit sportovní svaz jako firmu. To tu ještě nebylo;) Tohle je vyhánění čerta ďáblem.

A tvůj argumentační faul, že je to hejt si strč laskavě do prdele stejně jako svojí hlavu, nesnáším blbečky, kteří neumí argumentovat, jen nadávat.
k.odpovědět 
   Re: Kdo je kdo21:00:33 04.12.2017
Hele, pokud kluci mají stěny, mají dětské kroužky, mají děti, zajišťují a pořádají závody, proč by to vše měli dělat za nějakou almužnu pro ČHS, když by to samé mohli dělat pro sebe? To je jedna věc. A věc druhá - když už to kluci dělají, chtějí vidět nějaký posun a chtějí vidět, že to má význam. A pokud jim to vše ČHS svý přístupem blokuje, je opět jen logické, že se do toho chtějí pustit mimo ČHS. Že je nebaví dělat kašpárky Binterovi? A koho by bavilo?
odpovědět 
   Re: Kdo je kdo21:03:36 04.12.2017
Jasně, to že ty kluci dělaj v lezení je od tebe velkej argument proč by to neměli dělat :) Důležitý je to, že sou schopný a to se o svazu říct nedá. Co se týče hlavy, tak ji ty hlavně z tý prdele vystrč :)
Petrodpovědět 
    Re: Kdo je kdo21:27:26 04.12.2017
Ty to máš hodně těžký, co?
Ne, proto, že jsou v lezení, ale proto, že jediný, co v lezení vždy dělali bylo vydělávání peněz. Nevím, o tom, že by se Oliváč někdy dobrovolně angažoval v nějakým veřejným blahu až dosud, Jiří Žák to samé. Zozulák teda prej jo. TA najednou, po tom, co si rozjednou dětské kurzy a lezení do škol, najednou je osvítí duch svatý a chtějí páchat dobro.
Tomu snad nevěříš?
A co jako umí? V čem jsou schopný? Umějí vydělávat prachy a pořadat komerční akce, nebo akce, které jejich komerci podporují. To beru.
Ale ať z nás nedělají blbce, že budou páchat dobro ve veřejném zájmu.
k.odpovědět 
     Re: Kdo je kdo21:29:37 04.12.2017
Tak znovu - k řízení závodního lezení nepořebuješ altruisty a dobráky, není zájem o dobrovolníky nebo filozofy. Potřebuješ otřelého a vyčůraného manažera, který umí vytřískat peníze a dobré podmínky z čehokoliv.
odpovědět 
      Re: Kdo je kdo10:42:10 05.12.2017
Podnikatelský trio ŽOZ chce uříznout značnou část peněz chytrákům z ČHS,kde se nejspíš loupí přes prostředníky. Jasnej boj o prachy.A má to maskovat blaho konané pro závody a závodníky. Lezení,obvzláště pro děti,je v dnešní době dost populární výdělečná činnost.
odpovědět 
       Re: Kdo je kdo12:17:00 05.12.2017
No, nemám problém s tím, že někdo vydělává nějaké peníze. Pokud by věci dobře fungovaly, byly dobře nastavené nějaké mantinely a bylo by nějakým způsobem zajištěno, že nepůjde jen o prospěch těch vydělávajících...
Takže teď by to chtělo ukázat, jak budou ošetřené ty další věci kolem vydělávání. Aby bylo jasné, že to bude fungovat, že to bude fungovat líp a že to bude fungovat i v případě, že trojice ŽOZ z nějakého důvodu selže. Tzn. že se pak nebude muset zakládat nějakej novej svaz jako to chtějí dělat teď...
P.odpovědět 
        Re: Kdo je kdo14:12:18 05.12.2017
Teď to nefunguje, vlastne jsme na hranici rozpadu na dva svazy. Tak lepe nez toto bude fungovat snad vse. Ostatni by asi jen bylo vesteni budoucnosti. Pro muj udit, tu jsou sami negativni vestci a tem svym vestbam davaji fakt velkou vahu. Druha strana k jejich zaverum ani neni potreba.
odpovědět 
         Re: Kdo je kdo14:31:26 05.12.2017
To není dobrý přístup. Změna bude administrativně, finančně a já nevím jak náročná věc se spoustou důsledků pro fungování ČHS, oddílů... Pokud má proběhnout, musí být dopředu jasné, že nové řešení je solidně připravené a že bude uspokojivě fungovat. Jinak je to nesmyslná střelba naslepo.
P.odpovědět 
          Re: Kdo je kdo14:55:43 05.12.2017
To chces jako sportovce pod CHS drzet nasilim? Hezke, jak nikdo na tu skupinu o kterou se jedna absolutne nebere ohled.
odpovědět 
           Re: Kdo je kdo15:07:00 05.12.2017
Nikdo nikoho, milý anonyme, nedrží násilím. Komerční sdružení už je založeno. Bohužel pro něj, nemá dost členů, aby měl vůbec nějaký význam, byť marginální. Tak zkouší usápnout nějaké členy z ČHS pod rouškou bohulibých lezeckých cílů. Až představí své konkrétní záměry, má smysl o tom racionálně uvažovat.
Kuba Turekodpovědět 
            Re: Kdo je kdo16:05:33 05.12.2017
Neslibuj, co sam neumis ;)
odpovědět 
           Re: Kdo je kdo16:51:06 05.12.2017
Násilím nikoho nikde držet nechci. Vycházím z představy, že ČSL chce nějakou širší podporu. naznačuje to způsob, kterým tu ČSL komunikuje. Způsob, kterým komunikuješ ty, by naznačoval trochu jinou koncepci, ale nějak si pořád nejsem jistý, jestli ty jsi ČSL. Pokud jo, byl by v tvojí a oficiální komunikaci rozpor.
ČSL se jistě může na všechno přesvědčování vykašlat, vyhlásit, že funguje nezávisle na ČHS a že členství obnáší to a to... Ti, kdo budou mít zájem, se stanou členy, ti ostatní ne. Ale ČSL zatím všechno staví (aspoň verbálně) jako návrhy k diskusi o možných podobách uspořádání... Tak se teda diskutuje, ne?
Pokud má ČSL zájem o nějakou širší podporu, asi by se mělo snažit ukázat, že nabízí něco solidnějšího a tak. Předpokládám, že o to ČSL jde. Ale třeba špatně. V návaznosti na to, jak komunikovali v těch 2 textech, nějak pořád sázím na to, že se snažej najít nějakej způsob, kterej by byl akceptovatelnej pro širší skupinu. Jestli o to nejde, byl bych naopak radši, kdyby to zaznělo a já už to dál nebudu řešit.
P.odpovědět 
            Re: Kdo je kdo21:58:28 05.12.2017
No svete div, ti co je nekritizuji nemusi byt jen z jejich rad...
odpovědět 
            Re: Kdo je kdo22:22:17 05.12.2017
Vím, že anonymita působí problémy, ale... Jen mohu podotknout, že tentokrát je to jiný anonym. I když si někteří lidé myslí něco jiného, nepíšu zde jen já sám :-)
odpovědět 
 Re: Kdo je kdo20:40:47 04.12.2017
A kdo jiný by to měl dělat, než lidi, které to živí a kteří mají zkušenosti i motivaci? Právě to vše, co jsi vyjmenoval, je staví na přední místa. Oliváč a děti v BB? Ano, z hlediska návštěvníka BB hnus. Chápu. Ale z hlediska obchodního skvělý záměr, který vynáší. Pokud bych já hledal do firmy schopného obchodníka, byl by někdo jako Oliváč ihned přijat. Na rozdíl od různých jiných, kteří sice skvěle vedou různé oddíly, ale zisky nikde...
odpovědět 
  Re: Kdo je kdo21:20:55 04.12.2017
Ale to si rozumíme, jasně, že je to jasnej chytrej podnikatelskej záměr, jak z toho vytřískat víc.
Vo tom žádná, to mi nevadí, ale karty na stůl.
Primární motivací není udělat české sportovní lezení lepší. Primární motivací je vydělat. To, co mi vadí je, že se tady tvrdí, jak to bude pro všechny lepší a že to s námi myslí dobře. My, skalkaři i závodníci jsou jim u řiti, jde na to vydělat na něčem, co každý rád zaplatí a to děti.
Zozulák leze 10 let, do teď neznámá postavička. Žák je kdo? Nikdy jsem o něm neslyšel, kde se vzal? Zrovna tihle známí neznámí se zjeví jako deux ex machina a pozvednou český lezení? Tomu fakt věříte, jo?
Mimochodem viděl jsi někdy, jak jsou ty děti někdy instruovaný, to není lezecká přípravka, to je jen drahý zajímavý cvičení, dyť je někdy instruujou aj lidi, co sotva lezou, to je podle tebe výchova talentů?
A Boudldrový závody mají za cíl stejně přitáhnout víc lidí na stěnu, že jo. Právě proto, že je to tak jednoduchý a nic moc k tomu nepotřebuješ. Navíc bouldrovky se staví snáž, než stěny na lano.
k.odpovědět 
   Re: Kdo je kdo21:27:28 04.12.2017
No tak jednak to, co jsi popsat, je právě stav pod ČHS. A samoztnému se ti nelíbí. A že je to jen komeční projekt. Ano, je. A produktem, se kterým se bude obchodovat, je kvalitní lezení, které ale vyžaduje kvalitní a spokojené závodníky. Takže ČSL o skalkaře nejde. Ne, a ani nesmí. S lezením jako takovým nemá mít nová organizace nic společného. Jediné, na co se má zaměřit, je závodní lezení, ideálně, pokud chtějí vydělát velké peníze, na prodej reklamy a případě závodníků. Což je super, protože aby mohli prodat třeba uvedenou reklamu, musí o to být zájem, musí tedy nabídnout kvalitní závody, kam jim přejedou závodníci. Třeba na ruchlosti v Letňanech vypsali asi 10.000 Kč prize money plus další hodnotné ceny a bylo to super, přijelo více závodníků, než na MČR od ČHS. Takže ano, takto to má vypadat.
odpovědět 
  Re: Kdo je kdo17:27:24 05.12.2017
Ja bych si Olivku do podniku nevzal , On totiz zarne vzplane , ale dost brzy vyhori ... jako BB ...sorry . Nejak mi to pripada jako prevrat , a u prevratu jde spis nez o blaho o penize .
odpovědět 
 Re: Kdo je kdo21:53:26 04.12.2017
Docela by me zajimalo, zda si drive treba nepouzival argumenty typu "co jste udelali vy, ze kritizujete? Kdyz se vam to nelibi, tak si to udelejte lepe sami."
odpovědět 

 vtip20:07:11 04.12.2017
Zozulák stmeluje oddíly v Pardubicích a okolí, to si děláte prdel?
odpovědět 
 Re: vtip20:27:28 04.12.2017
No nevim jestli stmeluje ale vcelku bych řekl že tady všichni v Pardubicích a okolí (Chrudim) tak nějak vycházíme :)
Rayodpovědět 
  Re: vtip05:23:19 05.12.2017
Ray kdybys znal pozadí komunikace Zozuláka v Pardubicích, tak by ses z toho poblil.
odpovědět 
   Re: vtip10:01:37 05.12.2017
Tyhle tajemny negativni ale zaroven nic nerikajici komenty jsou super... :)
odpovědět 

 Jako Fakt20:20:17 04.12.2017
Jako to fakt někdo čte? Vždyť jsou to nesmysly a bláboli, ať si leze kdo chce kde chce, a kdo chce ať leze na stěně , Lezu celý život a nejsem chs ani v nějakém oddílu nasrat jsem z doby kdy lezení bylo punk a jestli má někdo argumenty že dělaj jištění a tak tak ať si vyserou to smrdí Vlkem , ja chs nepotrebuju
Jako Faktodpovědět 
 Re: Jako Fakt20:26:20 04.12.2017
Hm. Ty jsi fakt drsný...
odpovědět 

 dotace20:30:42 04.12.2017
Hele a já teda budu svazu platit 800kč na rok, protože jste mu vykouřili dotace, platí to i obráceně, že budu platit menší vstupné než dnes na vašich stěnách, protože ty dotace naopak nově dostáváte? A pokud ne, tak bude část stěny dotovaná a část komerční? Nebo jak se to oddělní?
A vy ty dotace potřebujete na co?
k.odpovědět 
 Re: dotace20:42:59 04.12.2017
Oliváč potřebuje nové auto 😅
:Dodpovědět 
 Re: dotace20:42:59 04.12.2017
Oliváč potřebuje nové auto 😅
:Dodpovědět 
 Re: dotace20:44:03 04.12.2017
Oliváč potřebuje nové auto 😅
:Dodpovědět 
 Re: dotace21:04:57 04.12.2017
A proč bys měl platit vyšší příspěvky? A proč by na tom měl ČHS prodělat? ČHS lezecký sport a závody neumí. Tak je nebude dělat. Sice asi přijde o nějaké peníze, které na to bral, ale zase je nebude muset na závody a sport vynakládat, takže nula. A když k tomu připočteš méně práce, takže třeba nebude nutné zamstanávat tak velký sekretatiár a platit mzdy předsedovi, tak na tom ČHS jen vydělá. Pokud se ČHS navrádí ke svým kořenů, to znamená, že se bude věnovat skalám, bude to finančně výhodnější, než když platí sportovce. Děti v hotooddílech zůstanou, ty do ČSL nepůjdou, co by tam dělaly? Takže na část dětí a mládeže budou dotace i nadále. Tak co řešíš?
odpovědět 
  Re: dotace21:34:49 04.12.2017
No to já právě nevím, jak s ty dotace přidělujou a kolik z toho jsou jako závody a výchovu mládeže a jak je to provázaný.

Četl jsi ten článek, tam se jasně říká, že svazu se bude platit víc, neb bude mít míň dotací a dotace bude mít ČSL.
Z toho logicky vyplívá, že pokud příjemce dotací provozuje stěnu a z dotací jí udržuje, pak by měl snížit vstupné členům ČSL, to přece nejde, aby člen spolku na kterého někdo pobírá dotace platil plnou komerční palbu, ne?
To se pak, ale vyplatí možná bejt členem ČSL a mít levnější vstupné, ne? A pak bude v ČSL víc lidí, víc dotací a na ČHS se každej vybodne.
k.odpovědět 
   Re: dotace21:49:08 04.12.2017
Nikdo nebude přeci bránit tomu, aby ČHS i nadále vychoval mládež ve skalách. A pobíral na to dotace. A naopka ušetří za nákaldy na závody či repre. Ale tak, jak to líčíš, to vypadá, jako když se bojíš, že ČHS pobírá peníze na závodící děti a místo do těch dětí tím finansuje skály a že teď o to přijde. Pokud je to tak, tak hurá.
odpovědět 
    Re: dotace23:21:30 04.12.2017
Oni ty děti i závodí i chodí do oddílů a já přesně nevím, jak mšmt rozděluje dotace, resp. kde dělí výchovu mládeže ke sportu obecně a kde jen závodění, abysme totiž s vaničkou nevylili i miminko...
A dovedu si představit, že se z dětských kurzů udělají oddíly na které se budou vybírat dotace nejen na závodění.

http://www.msmt.cz/uploads /Neinvesticni_dotacni_programy.pdf

Ty se v tom vyznáš?
kodpovědět 
     Re: dotace23:40:37 04.12.2017
Dcera chodí do oddílu gymnastiky a na kroužel společenských tanců. Tak tvoje bude chodil do horooddílu a do kroužku závodního lezení. Je v to nějaký problém? V jednom se bude seznamovat s přírodou, skalami, bude vázat uzly, bude tam mít kamarády, budou se jistit a prohlubovat vztahy a v druhém přijde, dá si rozvičku, dá si hoďku klasického tréninku a zase půjde domů. Vidíš v tom nějaký zádrhel?
odpovědět 
  Re: dotace21:36:58 04.12.2017
...že bude mít oliváč nový auto a já ne
K.odpovědět 
 Re: dotace22:00:59 04.12.2017
Vykourili dotace? Hele, ono to nefunguje tak, ze pod sebou budes drzet skupinu lidi, nic moc ji nebudes davat a jen vysavat. Tu skupinku tam nasilim drzet nemuzes a jako dobrovolna motivace to fakt nezafunguje.

Ale libi se mi, jak se durdite, ze nekteri lide se chovaji jinak nez vy chcete a projevuji svobodnou vuli.
odpovědět 

 Po prachách, jak po flusu, nikoli služba členstvu21:31:13 04.12.2017
Tím,že se tady mluví hlavně o financování, ale ne především o tom, co a jak zlepšit v samotné činnosti Svazu vzhledem ke členům, tak je jasné, že navrhovatelům z CSL jde především o prachy.
Tak, jako spoučasnému VV. Takže já v tom vidím jen další hladovce, který by členskou základnu využívali pro zisk, nikoli jako  objekt, kterému je potřeba především sloužit. Lidi, kteří se derou k funkcím a k vlivu na veřejný finance jsou pořád stejný. 
H.odpovědět 
 Re: Po prachách, jak po flusu, nikoli služba členstvu22:14:20 04.12.2017
Prakticky vše v závodním lezení se odvíjí od financí. Nejdříve je potřeba zabezpečit finace a dlouhodobý zdroj, pak se mohou řešit další věci. Ale na prvním místě, od kterého se vše odvíjí, jsou prachy. Můžeš mít a prezentovat sebelepší myšlenky a nápady, ale bez peněz nic stejně neuděláš.
odpovědět 

 Spatny sen21:33:22 04.12.2017
Tak uz vim proc CHS vydalo ten panflet. Oni vedeli co vydate vy a byla to reakce panfletu na panflet. Panove Vase vyjadreni sem cetl 3x a zustal jsem po jeho precteni totalne opareny. Moje nazory na chs jsem zde osvetlil nekolikrat, jsou zname. Vy ale nediskutujete a odpovedi na konkretni dotazy nedavate. Ostatne chovate se tak, jak to deklarujete ve stanovach. Bojim se ze vase cesta je rychla skluzavka do prusvihu vetsiho nez mame nyni. Solidne promarnena sance. Nevim jestli je cely Vas slavny spolek členem chs, ale ja byt ve vedeni svazu, zamyslim se zda Vas nevyloucit a neukoncit veskere spoluprace. Skoda ze nemaji stanovy chs vice rozvinute casti o hajeni zajmu, dobreho jmena, atd. Opravdu jsem toto necekal a ani nevim jestli jsem smutny, zklamany, nastvany, nebo znechuceny :-(
Dájaodpovědět 
 Re: Spatny sen21:53:52 04.12.2017
A toho se právě všichni, kdo parazitují na závodním lezení, bojí. Peníze ze závodního lezení by se jim líbily, ale je když se tomu závodnímu lezení nemusí věnvat. Chtěli byste se hezky v klídku věnovat tomu, co bývalo hlavní náplní ČHS, a nechat si to platit z peněz na závodící? Očividně Jednou za čas pošlete někoho pro zábavu na ČP a považujete za závodní oddíl? To je dobrá fraška. Přesně tohle dostalo ČHS tam, kde je teď. Původně jsi psal celkem dobře, ale teď mi přijde, jako že jsi jeden z těch dalších, co by od sportovců jen bral, ale ne na další rozvoj sportu a výkonů, ale jen na zábavu.
odpovědět 
  Re: Spatny sen22:09:29 04.12.2017
Jasne sorry ze sem te zklamal, timdle stylem sem zvedavej kdo vam tam bude jezdit...
Dájaodpovědět 
   Re: Spatny sen22:15:54 04.12.2017
Všichni. Jakile vypíšeš kvalitní závody, sjedou se lidi z celé ČR. Normální stěnové závody mívají 100 - 150 dětí.
odpovědět 
    Re: Spatny sen22:28:19 04.12.2017
Jasny chapu budem muset resit jestli to jsou zavody chs nebo csl a podle toho resit jestli prispet na startovne nebo ne, pripadne kolik. To me predtim nenapadlo...
Dájaodpovědět 
     Re: Spatny sen22:47:51 04.12.2017
Kolik zavodu dela CHS?
odpovědět 
      Re: Spatny sen23:02:43 04.12.2017
Nevim, asi na to mel svaz partnery, treba je bude muset zmenit a my na to reagovat, kdyz bude treba poradat zavody vic uskupeni. Jeste dotaz?
Dájaodpovědět 
     Re: Spatny sen22:54:44 04.12.2017
A ty to teď neřeší? A děti? Chceš říci, že když dětem u vás řekneš, že budou závody na Smíchově, že bude stavět Honza Zbranek, že je tam v poledne raut a že se tam dá vyhrát dort, že je odezva stejná, jako když dětem oznámíš, že pojedete na závody do Trutnova? Hele, a podle čeho se připravujete? Chceš snad říci, že jste měli stejnou přípravu na Olomouc, kde stavěla Rajfová, jako třeba na GP Holešovice, kde stavěl Bobr? A co se týká příspěvků, tak nevím, v jaké výši se příspěvek pohybuje, ale pokud vezmu v úvahu náklady na benzín a ubytování a na trénink, tak má ten příspěvěk nějaký význam? Nevím, ale když si vezmu náklady na 3 měsíce přípravy plus náklady na závody... Ale i kdyby, jaký to má smysl? Nezlob se, ale pokud někdo potřebuje v U14 příspěvěk na startovné, z čeho si hradí přípravu? Pokud chceš další příklad, vezmi si třeba trénink na trojboj nebo rychlost. Když budeš chtít jezdit na závody s rychlostí, tak jediná stěna s tréninovkou byla v Brně. A jezdilo se třeba 3x týdně z Prahy do Brna na trénink. A není to pravěk, ale minulé měsíce. Opravdu potřebuješ řešit příspěvky na startovné?
odpovědět 
      Re: Spatny sen23:05:54 04.12.2017
Nemyslim si nic. Jen to cele rozdychavam do igelitoveho sacku, to me uklidnuje...
Dájaodpovědět 
       Re: Spatny sen23:11:06 04.12.2017
Vlastne me jedna pozitivni myslenka napadla, takle pekne jeste nikdo nikdy horolezeckou komunitu nesjednotil.
Dájaodpovědět 
        Re: Spatny sen23:36:13 04.12.2017
Co s tím co dělat horolezecká komunita? Té se to netýká. Toto je otázka lidí, co dělají lezení jako sport, tedy pohybová aktivita soutěžního charakteru. Lidi, co dělají závodně lezení, nemusí horolezectví a klasické lezení vůbec zajímat.
odpovědět 
         Re: Spatny sen23:54:40 04.12.2017
Tak ty to sjednotilo urcite taky :-)))
Dájaodpovědět 
      Re: Spatny sen23:41:46 04.12.2017
Tahle mentalita mně ohromuje. Jakože čím víc se do toho nasere peněz, čím víc je to okázalé, čím víc mně stáhnou z kůže, tím lepší zážitek má dítě z lezení a závodů?
To mi chceš říct, že jako děti sere, že tam nebyl raut a tátu stálo startovný ubohých 100,- což je pod jejich úroveň? Ale až to vezme do rukou ČSL, tak tam raut bude, táta vyplázne XX,-, aby bylo vidět, že to jejich lezení za něco stojí a díky tomu to děti konečně začne bavit a motivovat k tréninku?
Viděl jsi někdy nějaký dítě mezi 7-13 lety zblízka?
Nejsem proti zlepšení, ale ocať pocať. Tohle je druhý extrém.
odpovědět 
       Re: Spatny sen00:03:57 05.12.2017
Říká se tomu úroveň. A rozhoduje celý soubor maličkostí, tedy stavěči, kvalita cest, kvalita a možnosti zázemí... je toho více. Ano, můžeš to pytlíkovat s amatérskými stavěči a můžeš cesty naplácat do plných profilů, ale tato doba amatérismu je snad pryč. Ale slušné zázemí není zadarmo, schopných stavěčů, kteří umí cesty pro děti od 5a do 8a také moc není, shodit celou stěnu a nechat tam jen závodní profily a pak to dostavět také není zadarmo. Takže ano, lze udělat závody za pár korun někde v tělocvičně, ale pokud mají být závody odpovídající době a určitému standardu, jaký je na podobných akcích v zahraničí, tak to nelze pořídit zadarmo. Pokud někdo trvá na startovném řádově v korunách, nesmí se pak divit, že to velké stěny odmítají pořádat. Na druhou sranu tu máš volbu. Jestli řešíš startovné, asi neudeš zrovna elita (pokudu byste měli natrénováno na medaile třeba ČP v U12 nebo U14, výši startovného bys neřešil vzhledem k ostatnímu je to zanedatelné), takže jezdi na závody jako je Sambar, MPM nebo Překližka, ty jsou jiného zaměření a levné budou vždy. A do vyšších a kvalitnějších, ale dražích závodů přijď, až budete mít natrénováno, když se dobře podíváš, většina dětí na pevních místech v ČP má nějakého sponzora.

Mi přijde, že bys chtěl vše zadarmo, proto ti ČHS vyhovuje, ale systém, kdy musíš nejdříve makat a něco dokázat a pak teprve chtít peníze, je ti vzdálen :-(
odpovědět 
        Re: Spatny sen00:07:01 05.12.2017
Jeste o Karkulce prosím!
Dájaodpovědět 
         Re: Spatny sen00:10:08 05.12.2017
Uz totiz nedycham do sacku nastala euforie
Dájaodpovědět 
          Re: Spatny sen00:17:55 05.12.2017
Myslím, že další diskuze asi opravdu nemá cenu. Sice pro děti děláš hodně, je to obdivuhodné (myslím to vážně), ale o závodním lezení nevíte nic, zkušenosti ze světa asi žádné, jak to vypadá na závodech třeba v Rakousku nebo Německu, toho také moc nevíš. Takže v pohodě, užívejte si závody v Trutnově a buďte spokojení. Je to v pořádku. Jen mne trochu štvě, že se tobě podobní lidé vyjadřují o lezení ve formě výkonnostního sportu. Jestli ti mohu poradit, zkuste třeba http://boulderhalle-dresden.de/ , pořádají Sächsischer Jugendcup, pak uvidíš sám, o čem mluvím.
odpovědět 
           Re: Spatny sen00:26:51 05.12.2017
Neviš o tom Nadivo ty nic, v tom je problem. Deti od nas pojedou do ciziny určitě i v 2018, stejne jako medailistka z Arca k nam na hobi zavody na blbejch skalach, ale tebe k tomu nepotrebujem! Tak se postav třeba na hlavu.
Dájaodpovědět 
            Re: Spatny sen00:42:56 05.12.2017
Aha, a mohl bys mi, prosím, vypsat nějaké ty výsledky z toho zhraničí? Rád se ti pak omluvím. Koho tam máte tak schopného (opět, U10 nepočítám), že jezdíte s úspěchem do zahraničí? Pokud znám dobře Vaše děti, nemáte z ČP U12 a U14 za celý rok ani jednu medaili, jedno stříbro jste myslím získali na závodech v Ústí, ale tam nebyl nikdo ze špičky.
odpovědět 
             Re: Spatny sen01:00:32 05.12.2017
Ano vyhral jsi :-) Jen pak nevim co resite. My jsme malo chapu. Vas teda zajimá max 20 lidí v čr, proc s tim lezete mezi lidi. Rada od srdce. Ani nepise na lezce, neni to dostatecne progresivne naladene medium. Mohli by vasi adepti nacichnout lenosti z prirodnich aktivit. Sem rad ze jsou reakce jake jsou hned tak brzo. Opravdu uprimne dik, pomohlo mi to velice se zorientovat.
odpovědět 
              Re: Spatny sen01:18:58 05.12.2017
To sem psal taky ja :-)
Dájaodpovědět 
              Re: Spatny sen09:38:03 05.12.2017
A chápeš, že toto je právě ta celá podstata problému, proč se české lezení nepohnulo celá léta z místa? Přesně tato uvahu, kterou jsi předvedl. Podporuje se široká průměrná základna, ale špička nemá ani podporu, ani zázemí. Pro 20 lidí se přeci nevyplatí něco dělat. Ano, je pravda, že v každé kategorii jsou dobří jen třeba dva. Ale proto se to také nazývá špička. Nahoře vždycky může být jen jeden nebo dva. Dost dobře nemůžeš mít na té nejvyšší úrovni v každé skupině 20 závodníků. Takže jakoukoliv podporu špičce sebereme a dáme ji průměrným, co nikdy na dobré výkony nedosáhnout, ale baví je to, tak jako odměnu jim dáme podporu, vezmeme je do repre... Ale to je právě ta obrovská chyba, protože když už se náhodou ukáže, že mezi těmi průměrnými je někdo nadějný, nemá kam pokračovat, systém ho pohltí. A tak máme místo závodního lezení jen spoustu závodících dětí. Jako první potřebuješ vybudovat systém, který se bude starat právě o talenty a který zajistí potřeby těch, co na to opravdu mají a chtějí něčeho dosáhnout. Právě v tom se liší ČHS a ČSL. A proto je tvůj pohled neslučitelný. Ty chceš jen zadarmo brát a hrát si s dětmi, protože tě to baví, nemáš zájem o závodění ani výkony, neřešíš rozvoj talentů, jen potřebuješ, aby vám někdo zaplatil kroužek. Přesně to, co sráží závodní lezení v ČHS a kvůli čemu je nutná samostatnost.
odpovědět 
               Re: Spatny sen10:03:10 05.12.2017
Bez klasický členský základny v tom tvojem svazu tech 20 kvalitních nikdy neposkládáš a stylem kterým to děláš ji nikdy ani nevytvoříš. Nescháníš členy, ale otroky! Raději prosím tu o Karkulce, to by bylo z tvých úst pro děti i ty dobré přínosnější...
Dájaodpovědět 
                Re: Spatny sen10:16:59 05.12.2017
Ano, souhlasím. Členská základna je potřeba. Tedy je potřeba vyváženě budovat oboje. Jenže pod ČHS je vývoj nulový, nic se neděje, jsme pořád tam, kde jsme byli 20 let zpět.
odpovědět 
                 Re: Spatny sen10:20:26 05.12.2017
Potřeba je pro prachy co sis vysnil, ale jinak o ni nestojíš, sou to totiž v 99% ulejváci našeho kalibru a často daleko horší... Takže si ujasni nejdřív co chceš.
Dájaodpovědět 
                  Re: Spatny sen10:28:40 05.12.2017
Promiň za špatný výpočet, hodil sem si to do logaritmického pravítka a asi by se to dalo spíš formulovat, že tvým viděním světa je ve svazu 100% flákačů, hobíků a ulejvaků. A to čím se ohaníš a jsi ochotný s tím pracovat, je někde na pomezí promile a statistickou chybou. Přeji mnoho úspěchů ve tvoření vašeho svazu.
Dájaodpovědět 
        Re: Spatny sen00:46:14 05.12.2017
"asi neudeš zrovna elita (pokudu byste měli natrénováno na medaile třeba ČP v U12 nebo U14, výši startovného bys neřešil vzhledem k ostatnímu je to zanedatelné)"

To je přesně to, co se nám tu podsouvá. Že je potřeba do výkonnostního lezení nastrkat hromadu peněz, pak teprve budou výsledky.
Tím nám chtěj vymýt mozek ČSL? Aby jim z toho sypalo?

Měl AO trenéra za tisíce měsíčně? Měl ho Mráza? Jak často a kolik platil? Má ho Kuba? Jak často a kolik platí? Jakou porci tréninku dal AO na komerční stěně? Jakou v kotelně? Stálo ho to za stěnu tisíce měsíčně? Stojí stěna tisíce měsíčně Kubu? Stálo to tisíce Mrázu? (možná tak za stavbu své vlastní doma, tu měl slušnou)
odpovědět 
         Re: Spatny sen00:51:31 05.12.2017
Mráza je historie, dnes už by se nechytl. Asi jako kdybys z gymnatsiky pustil vítěznou sestavu Čáslavské a tvrdil, že to na medaili stačí i dnes :-) AO je extrém, nemůžeš stavět koncepci závodního lezení na tom, že se jednou z x let objeví někdo podobný. Co se týká financí, tak ano, naprostou většinu lidí to stojí nemalé peníze a to včetně AO.
odpovědět 
          Re: Spatny sen01:09:02 05.12.2017
Si stavej na cem chces, zkus soucasnym trenerum prebrat tech 20 lidi co te zajima a neplet se do zbytku. A taky neplevel mojeho vlakno, tady zavodeni nikdo nerozumi :-P jdu pod studenou sprchu za to ze sem doufal ze se muze neco zlepsit.... nesnasim studenou sprchu...
Dájaodpovědět 
           Re: Spatny sen09:43:30 05.12.2017
No právě - když tomu tak rozumíš, tak jeslipak sis někdy všiml, že právě tito nejlepší obvykle trenéry nemají? Současný systém nezvládá produkci ani péči, jsou obvykle individuálové. Současné podmínky jsou nastaveny tak, že se podporují průměrní a podprůměrní, ti dobří jsou na obtíž.
odpovědět 
            Re: Spatny sen10:08:03 05.12.2017
Jasně a koho teda trenérem u dětí nazýváte když si je registrujete do své databáze u dětí. Pohádky to by vám šlo !
Dájaodpovědět 
            Re: Spatny sen10:30:10 05.12.2017
"Současné podmínky jsou nastaveny tak, že se podporují průměrní a podprůměrní, ti dobří jsou na obtíž."

Takže ty za podporyhodné považuješ jen 1. místa v U14 (možná U12). To jsou 4 děcka.
Ostatní průměr a podprůměr jsou na obtíž, akorát zdržují na závodech a jejich oddíly ani rodiče nemaj právo do ničeho kecat. Natož čekat podporu v jejich činnosti.
Tak to je dobrá vize pro ČSL, řekni jim, ať to hodí na papír :-)
odpovědět 
           Re: Spatny sen10:05:08 05.12.2017
By me zajimalo, kdo z vas pleveli vic... A kdo je vic agresivni.
odpovědět 
            Re: Spatny sen10:10:26 05.12.2017
Proto si jedu jen své vlákno víš ;-)
Dájaodpovědět 
      Re: Spatny sen23:52:55 04.12.2017
Ok odpovim na ten dementni dotaz jinak. Do Trutnova totiz pojedu rad vzdycky, mame to blizkou a jsou tam lidi co pro detske lezeni opravdu hodne delaji. Dort nebo sladkosti pripravi urcite pro vsecky, aniz by to museli nekomu cpat predem. Naopak neverim tomu ze by dorta mohl jist zavodnik pod vasim vedenim, byl by tlustej a mel by naruseny treninkovy plan... Ok takze Trutnov nechcete, koho dalšího?
Dájaodpovědět 
       Re: Spatny sen00:10:30 05.12.2017
Jasně, už jsi to tu psal. Zábava, klídek, pohoda. Jeďte. Nikomu to neberu. Ale ČP na podobné stěny nepatří. To samé třeba Jeseník. Trochu odlišná situace je v Olomouci, tak je stěna v pohodě, ale zase to nezvládají organizačně. Srovnej se závody na BW, OFFu nebo v Ústí. Případně se závody v Petzenu, Arcu...
odpovědět 
        Re: Spatny sen00:17:38 05.12.2017
Ok rekapitulace CSL nechce: Trutnovaky, Jesenicaky a Olomoucaky tam nikdy zavodnik nebude, chapu. To nemuze byt vsecko, kdo je dalsi?
Dájaodpovědět 
         Re: Spatny sen00:46:43 05.12.2017
Asi jsem se ztratil, nechápu tě. Jednak nejsem z ČSL a jednak jsem nepsal, že tam nemůže být závodník. Pouze jsem psal že výše uvedené závody kvalitou prostředí a zabezpečním neodpovídají standardům moderních závodů. Toť vše.
odpovědět 
          Re: Spatny sen01:13:47 05.12.2017
Mě to nevysvětluj, mě to je úplně fuk ! Musíš do Trutnova, Jeseníku a Olomouce ! :-))) Jj kdo by tady taky blbnul ve vsech vlaknech z ČSL ve ctvrt na dve, to je logicky :-)))
odpovědět 
           Re: Spatny sen01:15:19 05.12.2017
Zapomel sem se podepsat sorry, kdyby nekdo nepochopil
Dájaodpovědět 
 Re: Spatny sen22:11:03 04.12.2017
Ano, je vseobecne znamo, ze kartarka kterou navstevuje Jan Bloudek je fakt velmi dobra. Az tak, ze kolikrat Honza reaguje na neco, co se stane az za nekolik let.

Ale hezka teorie. Od anonymnich struktur az po to "vim presne co reknou".
odpovědět 
  Re: Spatny sen22:15:26 04.12.2017
To byl pokus o vtip... asi se nepovedl... sorry
Dájaodpovědět 
   Re: Spatny sen22:18:35 04.12.2017
Jo, taky me ten tvuj prispevek neprisel moc vtipnej, ale tva sebereflexe je fajn!
odpovědět 
    Re: Spatny sen22:23:48 04.12.2017
Obrovske sorry, to snad pochopis, jsem stale v soku.
Dájaodpovědět 
     Re: Spatny sen22:43:32 04.12.2017
Chapu ;)
odpovědět 

 Spolek sportovnich kokotu21:45:07 04.12.2017
Tak to je fakt komedie. Po tom Bloudkove vyplodu jsem si rikal, ze nemuze prijit nic horsiho. A ono prislo. 1739 slov, ktere nerekly vubec nic.
Geoodpovědět 
 Re: Spolek sportovnich kokotu22:16:13 04.12.2017
Kdyz vidim tu nesnasenlivost, tak fakt nebude jine reseni nez rozdeleni. Strana diskutujici tu moc mirumilovnejsimu reseni naproti nejde..
Cokoliv, co narusi "stavajici poradky" je dosti agresivne odmitano.
odpovědět 
  Re: Spolek sportovnich kokotu22:19:58 04.12.2017
Hele, ja jim fandim, ale cekal jsem, ze jsou treba schopni prezentovat co chteji delat jinak. Zatim jsem se ale nic noveho nedozvedel. To rozdeleni, ktere prezentuji uz v CHS je, tak co si mam z toho clanku odnest?
Geoodpovědět 
  Re: Spolek sportovnich kokotu22:19:58 04.12.2017
Hele, ja jim fandim, ale cekal jsem, ze jsou treba schopni prezentovat co chteji delat jinak. Zatim jsem se ale nic noveho nedozvedel. To rozdeleni, ktere prezentuji uz v CHS je, tak co si mam z toho clanku odnest?
Geoodpovědět 
   Re: Spolek sportovnich kokotu22:26:16 04.12.2017
Nejdriv jsem ten Bloudkuv vyplod povazoval za totalni hnus. Ale jak vidno, funguje je to. Vse se musi znicit uz v zarodku, driv nez se druha strana vubec staci pripravit. A jeste je pekne v te jejich "umele" nepripravenosti vymachat... A lidi to zerou i s navyjakem.
odpovědět 
    Re: Spolek sportovnich kokotu22:35:03 04.12.2017
Hele, pokud nekdo neni schopen vyplodit jasne a srozumitelne cile ani za tejden, tak si v tom vykoupat zaslouzi. A fakt nechapu, ze toho neni schopen kor, kdyz uz je davno musei mit. Minimalne od doby, kdy jednali s CHS. Pokud je nemeli, tak to muselo byt dost zabavne jednani.
Geoodpovědět 
    Re: Spolek sportovnich kokotu22:35:28 04.12.2017
Ale hovno. Ničí to (prozatimní) neschopnost ČSL prezentovat něco jiného než nasládlou růžovou mlhu. Mám to úplně stejně jako Geo. Od počáteční sympatie stoupající rozčarování a podezření, že je to skrytej průšvih.
P.odpovědět 
     Re: Spolek sportovnich kokotu22:46:57 04.12.2017
To je fakt. A byl bych i prisnejsi. Pokud do hodiny nepredstavi alespon 250ti strankovou koncepci, ktera se bude libit uplne vsem, jsou to total luzri, podvodnici a neschopni lide. Vsak na to meli uz mraky casu.
odpovědět 
      Re: Spolek sportovnich kokotu23:02:52 04.12.2017
Nemusí to psát znovu. Já to pochopil. Shrnu ti to:
"Chci prachy! Od všech vás - pro mně - vy slabomyslný kreténi, když teda chcete lézt! A z dotací, a z... a odtamtud taky! Hmm, teda, vlastně, ehm, pro obecné blaho lezecké jsem chtěl říct, to všechno děláme, ehm."
odpovědět 
       Re: Spolek sportovnich kokotu23:06:11 04.12.2017
Jo, a nezapomeňte komentovat, že ze mně mluví jen a pouze závist a zeptat se mně, co jsem udělal pro lezení já. :-)
odpovědět 
      Re: Spolek sportovnich kokotu23:10:28 04.12.2017
Tak třeba se to zlepší. Nemusí to být zas až tak dlouhý, jak píšeš. Rozsah tohohle článku by docela stačil, kdyby se jen nesnažil dělat nějakej jakobydojem, ale něco jasného říkal.
Není třeba odpovědět hned na všechno, ale aspoň něco z těch jasnejch nejasností vyjasnit.
P.odpovědět 
     Re: Spolek sportovnich kokotu23:02:39 04.12.2017
No to je, já si říkal to, co vy, že se trhnou, bude klid a všichni budou spokojený, ovšem tohle mlžen je podezřelé. Kolik dní už nic konkrétního neřekli. Jen mlží a v těch stanovách jsou navždy oni tři svatá trojice a nic je z toho nedostane, to není spolek, to není svaz, to je projekt, možná důl na dotace, třech lidí, bez možností obměny.
k.odpovědět 
      Re: Spolek sportovnich kokotu23:16:35 04.12.2017
Hele jdeš v úterý lézt nebo ne? Nápis.
J.Kladaodpovědět 
       Re: Spolek sportovnich kokotu08:27:42 05.12.2017
Nejdřív mi to ČSL nepřišlo úplně blbý, sem tam to dávalo i smysl, ale když jsem si přečetl ty "sluníčkový sračky" na začátku, tak sorry. Že jde jen a pouze o prachy, přesněji o dotace je jasné, ale nevěřím tomu, že to proběhne v klidu.
Lubošodpovědět 
        Re: Spolek sportovnich kokotu00:45:30 09.12.2017
Tak jasne, ze jde CHS o prachy, o co jineho by jim melo jit?
odpovědět 

 šutrem po palici22:18:48 04.12.2017
Po přečtení toho nahoře, jestli někdy dojde na to, že budu hlásit někoho na závody, nebo budu na skále a zeptá se mně někdo, jestli jsem členem ČSL, protože to je podmínka závodění nebo užívání skal, tak mu hned na místě rozflákám šutrem palici!!
A.
odpovědět 
 Re: šutrem po palici22:28:22 04.12.2017
Ufff. Asi nechci byt ve spolku s lidmi, kteri se chovaji takto...
Jinak to co pises plati uz ted, jen misto CSL je CHS.
odpovědět 
 Re: šutrem po palici22:29:07 04.12.2017
A to jsi vyčetl kde, že je to podmínka? Zpátky do školy ty lajdáku.
?odpovědět 
 Re: šutrem po palici23:34:28 04.12.2017
wauu.ty seš hrdina..)
lolodpovědět 
  Re: šutrem po palici23:55:16 04.12.2017
Nejsem hrdina, spíš by to byl zkrat: ČSL posralo lezení - rudo před očima - šutr - prásk.
Z ČHS má zatím jen tiky. To je ještě dobrý. Jen nenarazit na TBT, to by byl taky zkrat.
odpovědět 
   Re: šutrem po palici06:04:34 05.12.2017
Tyjo já koukám, ČSL posralo lezení :D no já nevim, podle mě toho ještě moc nestihli hlavo, to ses o ten šutr musel praštit :D
Joskaodpovědět 
    Re: šutrem po palici07:21:27 05.12.2017
Ty vole za mlhou a ještě možná dál se skrývá ČSL a pořád mlží a mlží.Z mlhy se najednou úkáže, že to opravdu myslí s náma lezcema, oddílama, spolkama dobře a že vědí jak to udělat nejlíp (to už jsem slyšel od jednoho ze tří aktérů ) a jdou si za svým cílem tak, že chtějí roztrhnou ČHS jen z důvodu svého obohacení a získání licence.
Možná by bylo dobré se podívat do minulosti, jak rozjížděl svoje lezecké podnikání jeden z aktérů a co se okolo toho dělo(i kradlo) a teď se to děje naprosto podobně jen ve větším a je to pořád stejné svinstvo.To znaméná jen my a všichni ostatní jste nám u perdele, mluvím z vlastní zkušenosti.
Mártyodpovědět 
     Re: šutrem po palici09:48:08 05.12.2017
Když ono v dnešní době poctivý podnikatel moc šancí nemá. Jestli chceš být úspěšný, musíš se umět pohybovat na hraně a využívat mezer v zákonech. Já bych do vedení Mirka Dušína nechtěl. Vyhrával jen časopise :-)
odpovědět 
      Re: šutrem po palici09:56:49 05.12.2017
Však on předseda ČHS žádný Mirek Dušín není :-D
odpovědět 
      Re: šutrem po palici10:10:40 05.12.2017
Hezky spoustě lidí amíci se svým "snem" vymyli mozek. "Buď chamtivý, bezohledný, sobecký, úskočný, manipulativní, případně můžeš i krást a podvádět, vždyť tvůj hlavní životní cíl je vydělat co nejvíc peněz a ukázat všem kdo je king. A tomu se musí všechno podřídit!"
No zdá se že lidi z ČSL tuhle životní filozofii vzali za svou.
odpovědět 
     Re: šutrem po palici10:19:06 05.12.2017
Oliváč kradl? Kdy? Kde? Co na to jeho tatínek?
Sem s tím. Buďte konkrétní. Ale takhle dehonestovat jakoby mezi řádky není moc hrdinský.
odpovědět 

 Bloudek na druhou10:07:54 05.12.2017
Kde jsou vlastně neshody? Vždyť ten program odpovídá současnému směřování ČHS, jenom je to znásobené na druhou. Není jádro pudla v tom, že ČSL je hotová upečená věc, akorát je nevzali do IFSC a proto na to jdou přes ČHS? Vlastně jde o ovládnutí členů E, na které se berou dotace od MŠMT. Přesně jak tu někdo psal - Oliváč a podobní vytvoří stovky členů E, na které svaz pobere dotace a pak jde k Oliváčovi jen zlomek jako příspěvek na dítě a závody. A k tomu ty "drobky" od ČUS a magistrátu hl. města Prahy, no nehodili by se taky? Ještě před rokem se zastával Resche, s Bloudkem si zahráli i u něj v BB, TB byl kámoš, nikde žádný problém. Ovšem jen blbec nemění názory a strany, zvlášť když jde o jeho prospěch.
odpovědět 
 Re: Bloudek na druhou10:19:03 05.12.2017
Lezci jsou fakt mistri domnenek na kterych pak stavi jasne a radiklani zavery. Tolik ruznych budoucich scenaru, kolik se objevilo pod vsemi temi clanky, to je na svetovy rekord.

Porad je vsem vsechno nejak moc jasne dopredu. Bouldek mel jasno, ze anonymni zivlove rozvrati svaz zcela konkretnim chovanim. Jsou to anonymove, ale jinak o nic vim uplne vsechno.. Tu uz zase vsichni maji naprosto jasno jake jsou motivace a jak to vsechno dopadne.
odpovědět 
  Re: Bloudek na druhou11:07:09 05.12.2017
A Bloudek věděl, kdo všechno za tím je? Třeba to neví doteď.
odpovědět 
   Re: Bloudek na druhou14:14:03 05.12.2017
To je fakt, treba vubec nevi s kym se nekolikrat sesel a jednal.
odpovědět 
  Re: Bloudek na druhou11:23:43 05.12.2017
A kde byla tahle "svatá" sportovní trojice, když byla na jaře VH?
odpovědět 
   Re: Bloudek na druhou11:32:17 05.12.2017
Nevím letos. Ale před tím byl jeden její člen v nejužším vedení ČHS :-(
Kuba Turekodpovědět 
    Re: Bloudek na druhou12:00:18 05.12.2017
Honzík se v tom pohybovat umí, to je pravda...:-)
odpovědět 
     Re: Bloudek na druhou12:45:17 05.12.2017
Jan Zozulák člen výkonného výboru ČHS 2015 ( to ještě bylo pro něho výhodné).Mezitím 2015 založení soukromého spolku 4move v prostorách sokolu(vše přes dotace).2017 rozchod z ČSH a založení nového spolku ČSL s cílem nabrat co nejvíce lidí z ČHS(nejen) pod svoje křídla a snažit se pobrat co nejvíce dotací, příspěvků zase do soukromého spolku.A to se blíží olympiáda (náhoda).Proč se nepokusit nedosta licenci a zase z toho něco vidělat.Pro koho...hádejte....Jinak nic proti pořádání závodů, ale proč najednou přijít s takovým plánem a pokusit se o rozkol,puč v ČHS ? Na to si odpoví každý sám a kdo zná Zozuláka, tak to nebude je z čiré lásky k lezení, ale...
odpovědět 
      Re: Bloudek na druhou14:23:53 05.12.2017
Rozkol, puc???

Trhnete se na dva svazy a konecne skonci tyhle idiotsky dezinterpretace.

Fascinuje me, jak je CHS nedemokraticky spolek. Lide, co se snazili jednat jsou oznaceni za pucisty a ohrozeni svazu namisto normalni reakci. Kdepak nebo spis kdypak jsem podobnou retoriku slychal?
odpovědět 
       Re: Bloudek na druhou14:41:56 05.12.2017
Máš v tom trochu zmatek. ČHS je pořád demokratický spolek. Bývá VH, volí se vedení. Nevyhovuje, jsou tu další volby. Nelíbí se ti výsledek? Smůla, většina rozhodla. To je demokracie. Chceš něco dělat? Kandiduj, navrhuj na VH, lobuj.
A jednání? 3x 3 hodiny, ano, byla, ale jak může běžný čtenář lezec.cz vědět jaká? Co Bloudek nepodepíše, popře. Měli udělat zápis a nechat ho to podepsat.
Kde jsou nějaké stanovy, jak demokraticky má fungovat ČSL? VH, volby a 99,9% pro ty 3 aktéry?
odpovědět 
        Re: Bloudek na druhou14:57:12 05.12.2017
Tak jiste, "demokraticke" volby byly i pred 1989.
odpovědět 
         Re: Bloudek na druhou15:14:26 05.12.2017
Volby před rokem 1989 nebyly demokratické. Poslední demokratické volby byly před rokem 1948 - a v nich si naši dědové zvolili rudé hrdlořezy, protože jim slibili zářnou budoucnost a hodně peněz.
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Bloudek na druhou16:06:14 05.12.2017
A "demokraticke"?
odpovědět 
           Re: Bloudek na druhou09:45:37 08.12.2017
ano,v roce 1946, KSC ziskalo 30% hlasu
ale to do teto diskuze nepatri
josefodpovědět 
   Re: Bloudek na druhou14:19:20 05.12.2017
No a roky predtim taky nic. Hruza! Jsou neschopni! Hele, vsechno jednou musi zacit. Vyckej casu. Kazdopadne mnoho odpurcu z diskuze spis ted jede na strunu "proc do toho tahaji CHS"...

Zda se mi, ze strana odpurcu toho je velmi nejednotna a zdruzuje je skoro az nenavist k necemu, co jeste ani neni. To asi z dlouhodobeho hlediska nestaci.

Tyhle diskuze mi pripadaji jak nekonecna smrst velmi ruznorodych argumentu. Generuji se tak dlouho, dokud nejaky na chvili nezabere, kdyz to pak odezni, hleda se dalsi a dalsi, ...
odpovědět 

 exot..11:47:44 05.12.2017
Dája je holčičí jméno?.))
Dájinkaodpovědět 
 Re: exot..15:23:50 05.12.2017
kříženec MiRandy a RanPy
Papoušodpovědět 

 zrušit15:12:38 05.12.2017
Jak to tak čtu, tedy vlastně nečtu - po pár příspěvcích, protože se to nedá... tak já bych to lezení zrušil celý a bude klid :)
PetrModpovědět 
 Re: zrušit21:49:07 05.12.2017
Vyjádření ČHS k danému problému:
odkaz:na stránkách ČHS chs-informace

Velice mě zaujala tato část:
Vše začalo tak, že zástupci ČSL dle vlastních slov ve spolupráci s Pavlem Blažkem, manažerem Adama Ondry, poslali na IFSC dopis s dotazem, zda by ČSL mohlo fungovat v IFSC bez ČHS. A to zcela bez vědomí kohokoli z vedení ČHS. Teprve když se celá věc provalila, přišli za vedením svazu jednat se slovy, že jej nechtějí nijak obcházet. Na reakci zástupců ČHS, že to už zjevně udělali, označili tento dopis za „chybu“.

S tímto přístupem, jednání a podrazem za zády jsem se už osobně setkal a to od Jana Zozuláka, tak ať si říká kdo chce co chce je to svinstvo a podraz a ne první a jak to vypadá ani poslední.
Mártyodpovědět 
  Re: zrušit22:01:17 05.12.2017
Tak samo Marty, hlavne pokud veris jednostrannym interpretacim a ani necekas na odezvu druhe strany. Ono kdyby to cele bylo tak jednoznacne, nebude si to Bloudek potaji tajemne tutlat pod fousy a bude od zacatku jednat otevrene. Pravda, jak to tak byva, bude nekdy mezi.
odpovědět 
   Re: zrušit22:18:31 05.12.2017
Promiň, ale tuhle podobnou situaci jsem v nedávné době zažil na vlastní kůži a je podobná jako vejce ,vejci a to skoro ve všem.
Mártyodpovědět 
   Re: zrušit07:58:50 06.12.2017
Když na tebe nastoupí partička podnikavců zastřešená svatým obrázkem to nebude no stress situace
odpovědět 
  Re: zrušit21:01:53 08.12.2017
Já myslim, že pan Márty má rudo před očima a v podstatě mu nejde o konflikt mezi svazem a ČSL ale o pomstu (možná oprávněnou, kdo ví) vůči zezulakoj. To si kluci vyřešte jinde. Takže palec dolu, jeho názory nejsou bez emocí...
Já si myslim, že jakákoliv změna je dobrá. Svaz už to nedává...
peace
Rosťaodpovědět 
  Re: zrušit21:04:24 08.12.2017
Hele Blažek už tenhle postup rozporoval, že to tak nebylo. A já nikomu ze svazu už nevěřim ani nos mezi vočima...
odpovědět 

 ČSL x ČHS08:20:17 06.12.2017
Závodní lezení pod křídly ČHS je v neutěšeném stavu. Přes veškeré snahy něco zlepšit (např. na poslední VH nepadlo o závodním lezení jediné kritické slovo) se nic neděje! Pokud chtějí závodníci ČHS opustit, nikdo je tam neudrží. Nabídku ČSL by měli dobře zvážit.
Tuto alternativu představují 3! majitelé umělých stěn. Kteří chtějí převzít kontrolu nad závody, výchovou mládeže, reprezentovat Českou republiku v mezinárodních organizacích jako je IFSC nebo Mezinárodní olympijský výbor. V ČHS nelze nic změnit (viz výše),  ačkoli je to spolek s voleným vedením pod veřejnou kontrolou nás lezců. V tomto novém nikým nevoleném spolku se budou prosazovat změny, jiné názory, vlivy jistě snáze. ČHS je neefektivní, ČSL bude jistě efektivnější (zvláště pokud měřítkem efektivity je kolik z toho bude mít 3ka).
Otázkou je proč se ČSL s ČHS vůbec baví? Spolek už mají. Reprezentují drtivou většinu sportovního lezení v Česku. Název „České sportovní lezení“ je plně vystihující. Co tedy chtějí po spolku, který zastupuje 15tis. lezců, když ČSL reprezentuje 100tis. nikde neregistrovaných lezců?
Potřebují, aby se ČHS vzdal vlivu nejen nad závody, ale především nad mládežnickým sportem a dotacemi s ním spojených. To asi ČHS chtít nebude. Zvláště když by tuto aktivitu mělo předat soukromému subjektu, vychovávající děti v magnéziovém oparu umělých stěn, kde skály jsou jen hřištěm pro jejich výkony. Nemá to ani logiku. Většina dětí nezávodí, a pokud ano tak na „bačkůrkářské“ úrovni. Zůstanou-li u lezení i v dospělosti budou spíše rekreanty ze skal než opravdoví závodnici. Ale převálcovat ČHS na poli dotací by pro ČSL přece neměl být problém, jsou profíky, zatím co ČHS neschopní diletanti.
Z posledního vyjádření ČSL je už mnohem jasnější o co jde. Z původně deklarované snahy profesionalizovat závodní lezení se klube snaha privatizovat dotace. To co vydělává a na co jsou dotace, to bude dělat ČSL, zbytek ať si lidé zaplatí. Pokud jste si mysleli, že slovo profík pochází od slova profesionál, tak to se mýlíte. Slovo profík pochází od slova profitovat (z dotací).
Goboodpovědět 
 Re: ČSL x ČHS20:28:14 08.12.2017
Meleš z cesty. Dotace sou prd, jde o to že ty kluci nemaj nevymáchaný huby a jsou schopný sehnat sakra silný sponzory a nasypat do repre pár mičudů. No jestli někomu nevoní, že si za to nechaj zaplatit, tak ať se probere do 21. století :)
palec nahoru pro ČSL
Pitrsodpovědět 
  Re: ČSL x ČHS21:17:26 08.12.2017
Škoda, že ti sakra silní sponzoři nezasponzorovali poplatek za svěťák.
Prudičodpovědět 
   Re: ČSL x ČHS21:56:59 08.12.2017
Hele, tak bude svěťák o rok později, co na tom sejde.
odpovědět 
   Re: ČSL x ČHS22:04:32 08.12.2017
A ty víš, jak to bylo doopravdy? Jak dlouho se akce ČSL připravuje? Kdy probíhala jednání s Bloudkem o ČSL? Kdy padlo rozhodnutí, zda svěťák bude nebo nebude? Zatím máme jen informaci od Bloudka, ale bylo by zajímavé znát časovou posloupnost. A co si pánové řekli? Co když za tím byla politika, ne sponzor? Bloudek říkal, jak super podmínky klukům nabídli. Kdo měl oficiálně SP pořádat? ČHS? Proč tedy ČHS základní věci neřešil sám a nepokračuje v přípravě s jiným dodavatelem? Nebo je to tak, že ČHS opravdu nic neumí a nemá prostředky a je odkázán na ČSL? A třeba další důležitá otázka - proč, když tu Bloudek napsal, že jsou organizátoři z ČSL neschopní a musí tak často zasahovat nebo to převzít lidé z ČHS, jim chtěl svěřit tak důležitou prestižní akci, jako je SP? Proč Bloudek na jedné straně s někým domlouvá SP a na straně druhé shazuje jejich profesionalitu?

A to je jen část otázek, co mne napadá. V každém případě je pozice ČHS celkem jasná a načasování podezřelé.
odpovědět 
    Re: ČSL x ČHS23:31:04 08.12.2017
to už bychom se mohli ptát, co na to Jan Tleskač?

Když je tu výkřik o sakra silných sponzorech, tak je tu i povzdech, že je škoda, že nezasponzorovali svěťák. Co s tím má co do činění, jaká byla posloupnost? Nebo to snad není škoda, že se sponzoři nenašli?
Prudičodpovědět 
     Re: ČSL x ČHS04:27:56 09.12.2017
No právě. Co když sponzoři byli, ale nebyla ochota a vůle k společné spolupráci? Ty si dovedeš představit, jak po tom všem, co Bloudek na adresu ČSL řekl, že ČSL pro ČHS připraví nějakou super akci, kterou se pak bude ČHS moci mnoho a mnoho let chlubit? Je potřeba si uvědomit, že ČHS a ČSL jsou v tuto chvíli spolky konkurenční.
odpovědět 
      Re: ČSL x ČHS09:26:49 09.12.2017
Posloupnost:
Jestli se nepletu, tak o ČSL víme týden. Jestli před tím Honza Bloudek o ČSL něco řekl, tak rozhodně veřejnost o tom nevěděla. Sponzoři nezasponzorovali svěťák kdy?
Prudičodpovědět 
       Re: ČSL x ČHS10:26:37 09.12.2017
Právě. Jak dlouho v zákulisí probíhají náznaky současné situace a co a jak proběhlo mezi ČSL a ČHS dříve? Pohádat se, být poslán do háje a pak slíbit, že pro ně zajistím super akci SP?
odpovědět 
       Re: ČSL x ČHS10:38:41 09.12.2017
Shrnul bych to asi takto: CSL muze za uplne vsechno, co se za posledni roky CHS moc nezdarilo.
odpovědět 
        Re: ČSL x ČHS13:33:46 09.12.2017
A já tě podezíral, že si myslíš, že za všechno může belzebub Bloudek.
Prudičodpovědět 
  Re: ČSL x ČHS07:57:56 10.12.2017
Promluvil zaměsnanec ČSL....tomu se říká střed zájmů :-) a podpora svého zaměsnavatele.
odpovědět 
   Re: ČSL x ČHS14:15:59 10.12.2017
Stred zajmu :))) tys dobry.
:)odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Klinge
Gemeinschaftsweg, 6
 Databáze cest:
Všechny cesty (144418)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Můj První 4 Zvůle
Zakázané Ovoce 8A/8A+ Janovice
Siegen In Vollem Steigen 3 Frankenjura
Siegen In Vollem Steigen 3 Frankenjura
Hitman 9+ Frankenjura
Nově komentované:
Raubritter Eppelein 7 Frankenjura
Brunhilda 9-/9 Súľov
Hrabě Zeppelin VIIIb Labák - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Průvodce Frankenjura | Re: Průvodce Frankenjura | Průvodce Frankenjura | Re: Svatošky - Zámek | Svatošky - Zámek | Re: foto dne | Re: foto dne | Re: foto dne | Re: Hospoda v Jizerkách | Re: Kalamarka, Indian a td :) |

 Nové komentáře:
Cernej h | Cernej h | Re: hatefrst:) | Re: Cajk | Re: Super Ada video | Re: Adame a spol. ... | Adame a spol. ... | Jerab | Re: Rady jsou drahé | Re: hatefrst:) |

 Kde to vře:
Adam Ondra #73 (59)
Lezci v USA mění názvy cest s rasistickými konotacemi (45)
Video: Robyn Erbesfield dává v 56 letech boulder za 8A (40)
KOLEMskal (34)
Pád horolezce v oblasti Rabštejnu v Jeseníkách (24)
Adam Ondra #72 (20)
Valná hromada ČHS 2020 (19)
Horolezecký podcast Jana Čaje Šálka s Pavlem Johny Jonákem atd. (12)
Nejvyšší umělá lezecká stěna na světě vznikla v Kodani (11)
Video: Černá lady 2. díl (8)

 Nově v inzerci:
Lezení dnes Smíchoff/FS | Lezení dnes Smíchoff/FS | Lezení Brno a okolí | karabina | Vychodni Cechy / Orlicke hory | Spacák | LS Otaki (dámské) 37EU, NOVÉ, NIKDY NELEZENÉ! | LS Speedster 43,5EU, super stav. | LS Speedster 43,5EU, spíš k podražení. | LS Futura 42,5EU, super stav. |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 2559 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 1082 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 12926 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 1717 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.