LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nelez do cesty na kterou nemáš!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Nová kniha Medaile na chvíli o olympijském příběhu Adama Ondry
Nová kniha Lékaři na horách: neviditelní hrdinové
Slovinsko

Závody
SP Hachioji, Japonsko (21.04)
SP Soul, Jižní Korea (28.04)
Melloblocco (04.05)

Žebříček
Cesty:
1.Trojan 12609
2.Votoček 12275
3.Šindel 12197
Bouldry:
1.Stráník 11553
2.Ondra 11484
3.Konečný 11450
Hory:
1. 9321
2.Šebestíková 8595
3.Groš 8308

Výsledky
ČP obtížnost Brno (25.03)
2. ČP v bouldru Praha (11.03)
MČR ve skialpinismu Špindlerův Mlýn (11.03)

Deníčky
5365 lezců
1017836 cest
Nové přelezy:
Stiskej Ja 8A+/8B
Sněžné Jar 8A
Desperado 7c
Flagrand D 7C
Pennsylvan 8A
Patsamama 7b
Moon Reize 7c+
Korunovačn 7B+/7C
Pán Pravéh 8A
Nefixuj, P 7C+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ročenka ČHS 2013

Horolezec V.

smallV únoru začal sekretariát Českého horolezeckého svazu distribuovat oddílům a loňským členům ročenky ČHS za uplynulý rok 2013.

Ročenka "Horolezec" je v českém jazyce, texty jsou doplněné barevnými fotografiemi a má čtercový formát 21x21 cm jako ty minulé, 24 stran + obálku, na titulce je koláž fotek z lezení a hor. Najdete v ní shrnuutí dění v ČHS za uplynulý rok a pomalu z již vydaných ročenek začíná být pěkná sbírka podkladů pro budoucí historiky.


ukázka z rozhovorů

Obsah


Úvodník
Události roku 2013
- Velehory a hory
- Hory a Big Wall
- Skiaplinismus
- Skály
- České pískovce
- Bouldering
- Ledy a drytooling
- Závodní lezení
- Závodní drytooling a skialinismus
Závody mládeže Tendon 2013
Kejda Ski Team - rozhovor s Jiřím Švihálkem
rozhovory s Lucií Hrozovou a Editou Vopatovou
Rozhovor o ochraně přírody s Jiřím Huškem
Jak si letos vedl český horolezecký svaz
Zdeněk Hrubý (1956-2013) - profil
Ocenění Výstupy roku 2013

Odkazy:
článek na stránkách ČHS
ročenka ke stažení


Marťan   [úpravy] 09:57 25.02.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zajímavé?12:27:31 25.02.2014
Podklady pro historiky? Já ročenku přečetl. A bohužel, neuražte se, nenašel jsem tam prakticky nic důležitého, zajímavého nebo unikátního. Nebo mi něco uteklo? Jestli tohle má být roční přehled činnosti svazu a dění českém v lezení, tak je to opravdu smutné. Další svazové drahé nic. Osobně bych preferoval klidně novinový papír, ale vyšší informační hodnotu. Tady ale opět  zvítězila forma nad obsahem :-(
Anoodpovědět 
 Re: Zajímavé?14:15:00 25.02.2014
Asi taky záleží komu je to určené. Jsou horolezci i nehorolezci, které dlouhé elaboráty nezajímají. Jnak svaz vydává ještě čtvrtletní zpravodaj + bulletin k VH:
(...Pokud máte zájem o pravidelné souhrnné informace z oblasti lezení a činnosti ČHS, můžete si objednat elektronický čtvrtletní Zpravodaj ČHS, ve kterém se dočtete o tom nejdůležitějším, co se za předcházející čtvrtletí událo v horách, na skalách, na závodech a v našem „horolezeckém úřadě". ...)
martanodpovědět 
 Re: Zajímavé?20:40:51 25.02.2014
A konstruktivně? Jaký je "Ano" Tvůj návrh na obsah?
 martanodpovědět 
  Re: Zajímavé?23:24:03 25.02.2014
Napsal bych konkrétněji, ale už jsem to vyhodil. Takže jen obecně - co nového jsi se z ročenky dozvěděl? Že si lezci na písku nevedou deníček? A pak tam byl souhrn úspěchů v nejrůznějších disciplínách. Četlo se to hezky, ale často mi to přišlo jako chlubení se cizím peřím. Například jaký podíl má ČHS na úspěších Lucky Hrozové nebo Adama Ondry, že se tím ČHS chlubí ve své ročence? Většina obsahu by byla fajn jako obsah nějakého magazínu typu Montana nebo Lidé a hory. Ale v ročence ČHS jsem čekal něco se zaměřením na svaz, jeho práci a činnost a hlavně na výsledky této práce. Nebo třeba popis co svaz udělal a jak pomohl k dosažení výkonů prezentovaných v ročence.
Anoodpovědět 

 Bouldering15:11:17 25.02.2014
Docela zajímavý mi přijde, že na úvodní straně jsou hned 2 fotky spojené s boulderingem od kterého se (jak tu v nedávné diskuzi zaznělo) horosvaz distancuje, resp. nevyjednává pro něj vyjímky :).
odpovědět 

 chamomixér20:16:20 25.02.2014
No na horolezeckou rocenku me pobavil preklep Chamomix na str.10 a ponekud zklamala uroven grafiky a u nekterych clanku i vyber fotek. Pusobi to tak, ze tam, kde nebyly k mani kvalitni materialy od ucastniku se placlo co bylo zrovna po ruce. Ale v celkovem kontextu je to fajn...Obsahove mi to prijde prave docela v pohode a spis grafika lehce kulha.
vodpovědět 

 Vysvětlení08:50:27 26.02.2014
Ahoj, díky Marťanovi za popisný článeček i za komentáře. Pokusím se ve zkratce vysvětlit, jak je to s úlohou ročenky a s možností získávat další informace o činnosti ČHS, které, zdá se, někomu v Ročence chybí.

Ročenka by měla plnit funkci:
a) historickou - proto jsou v ní obsaženy zejména informace trvalé historické hodnoty
b) reprezentativní - proto se snažíme o nějakou solidní vizáž (samozřejmě se člověk nikdy nezavděčí vkusu každého, na druhou stranu to vždy bude kompromis náklady X forma) a proto je tam alespoň základní výcuc toho, co se za rok událo v ČHS - tedy jakýsi "úvod" do problematiky pro člověka, který se chce zhruba seznámit s činností ČHS
c) marketingovou - proto reklamy a díky tomu jsou náklady na výrobu a distribuci kryty z prostředků od partnerů

Další informace nalezenete:
1. bulletin - každoroční "zpráva" o činnosti svazu s mj. jednotlivými zprávami z odborných komisí (vychází vždy měsíc před VH)
2. Elektronický zpravodaj - vychází čtvrtletně, k jeho odběru se můžete přihlásit na www.horosvaz.cz
3. web ČHS www.horosvaz.cz

Příspěvek k dosažení úspěchů těch nejlepších:
- závodníci v rámci možností zázemí (členství v mezinárodních organizacích zastřešujících ten který konkrétní sport, hrazení startovného, licencí, dopravy, ubytování, testování u odborníků, pořádání domácích soutěží...)
- nezávodníci - např. ocenění na Výstupech roku (VR = 20.000 Kč, ČÚ = 7.000 Kč pro jednotlivce)

Případné dotazy rád zodpovím na mailu petr.resch@horosvaz.cz, samozřejmě jakákoli dobrovolná pomoc vítána (i rada je pomoc, ale projíždět tam a zpátky komentáře je fakt časově nezvládnutelné). V této souvislosti musím poděkovat autorům fotografií, kteří je do Ročenky dodali zadarmo nebo téměř zadarmo.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Vysvětlení14:44:44 26.02.2014
Ten prispevek pro nejlepsi? Nejsou to jen penize od statu ktere chs prerozdeli?
odpovědět 
  Re: Vysvětlení15:41:02 26.02.2014
A tys myslel, že to jsou Rešíkovy pracně vydělaný love, který utrhnul od huby svým třem hladovým dětem? Teď teda nevim, jestli ti už někdo vysvětlil, že Mikuláš ani Ježíšek neexistuje... Blbý co?
Pepikodpovědět 
   Re: Vysvětlení07:35:49 27.02.2014
No já myslím, že ten anonym má asi zájem dělat toho sponsora sám.
A.K.odpovědět 
    Re: Vysvětlení20:55:41 27.02.2014
Proč netisknete ročenku na normálním papíře, ale na křídovém? Vyšlo by to levněji. Co si vzpomínám, tak první číslo bylo černobílé a bohatě to stačilo
Jirkaodpovědět 
     Re: Vysvětlení11:31:11 28.02.2014
Kvůli partnerům, od kterých jsme získali mnohem víc peněz než stála ročenka a je to jedna z možností, kde jim můžeme nabídnout prezentaci s trochu širším dopadem.
Honza Bloudekodpovědět 
      Papír a prachy12:09:53 28.02.2014
Asi blbej dotaz, ale pokud jste získali více peněz, než jste čekali, tak proč jste to hned utratili právě takto? Kdyby ročenka vyšla na normálním papíře a zbytek jste dali na jiné věci, třeba do rezervy nebo oddílům nebo dojištění nebo podporu závodníkům, měla by ročenka stále stejnou informační hodnotu a jinde by bylo více peněz. Pořád se brečí, že prachy nejsou, a když jsou, tak se vydají za křídový papír. Kde je v tom nějaký smysl? Jedině že by to byl požadavek sponzorů/partnerů, ale pak by to znamenalo, že ročenka je inzertní leták, do kterého jste dali pár informací o lezení :-(
odpovědět 
       Re: Papír a prachy12:19:39 28.02.2014
Ono to tak v podstatě je. Stejně jako noviny, rádia, televize, weby, Lezec.cz...
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Papír a prachy12:37:19 28.02.2014
Jenže to, co jsi vyjmenoval, jsou komerční projekty a jejich cílem a účelem je generování zisku. Ročenka ČHS se prezentuje jako informační zdroj pro členy tohoto spolku. Což je rozdíl.

Chápu situaci, ale nesedí mi v tomto vyjádření Honzy Bloudka. Stále se tu brečí nad penězi a když Honza napíše, že koupil dražší křídový papír protože se povedlo získat více peněz od partnerů, ptám se tedy, zda by se bývalo pro ten rozdíl mezi křídou a normálním papírem nenašlo lepší uplatnění. Pokud by Honza napsal, že se jednalo o požadavek inzerentů, bylo by to v pohodě. Ale tohle mi přijde divné.
odpovědět 
         Re: Papír a prachy13:23:32 28.02.2014
Nepsal jsem, že utrácíme za lepší papír jen proto, že máme víc peněz od partnerů, to je nedorozumění.
Myslel jsem to tak, že: jelikož máme partnery, kterých si vážíme a dostáváme od nich podporu (finanční i nefinanční), musíme je také adekvátním způsobem prezentovat, k čemuž jsme se i smluvně zavázali. S partnery máme celkové smlouvy, neprodáváme jim jednotlivé inzeráty nebo detailní podmínky typu křída/nekřída/gramáž papíru, ale když budou mít dojem, že jejich prezentace není OK, smlouvu neobnoví nebo od ní odstoupí. Pro drtivou většinu větších firem, které se snaží budovat si značku, je černobílá prezentace na obyčejném papíře něco, co by akorát snižovalo vnímání kvality té značky. Takže pro nás je křídový papír v tomto případě nutností.
Kolik peněz jsme od partnerů získali, je uvedeno v podkladech pro VH (zpráva plus vyúčtování), stejně jako náklady marketingové komise, které jsme na to museli vedle spousty práce vynaložit.
Odměnou za tu práci nám je permanentní osočování a podezírání zde v diskusích. Uvítali bychom trochu víc důvěry :-)
HoBlodpovědět 
          Re: Papír a prachy17:01:32 28.02.2014
Díky za vysvětlení, chápu to i bych to podpořil. Škoda, žes to takhle přímo nenapsal rovnou.
odpovědět 
           Re: Papír a prachy08:17:21 01.03.2014
Spíš škoda, že si všechno hned obracíte podle sebe. Schválně si pročti tok těch úvah :(
 martanodpovědět 
     Re: Vysvětlení22:28:00 28.02.2014
Nevím kolik byl náklad, ale změna z křídy na ofsetový papír by ušetřilo tak kolem jedné koruny za jeden výtisk. Pokud si to někdo chce spočítat, www.cenytisku.cz
Petr Jandíkodpovědět 
      Re: Vysvětlení23:04:01 28.02.2014
Tak ono nejde tak o ten papír, jako o to, kolik stála celá výroba ročenky.
D.odpovědět 

 Náklady na ročenku12:46:53 28.02.2014
dá se někde dohledat co ročenka stále? Respektive jednotlivé položky? Tisk, grafika, fotografie, ...
A Kolik svaz dostal od sponzorů za reklamu v ročence?
d.odpovědět 
 Re: Náklady na ročenku17:14:33 28.02.2014
A je možné zveřejnit, na co přesně marketingová komise vynaložila peníze?
J.odpovědět 
  Re: Náklady na ročenku17:41:38 28.02.2014
Určitě ne. Budou to samé osobní údaje a podle zákona číslo rok paragraf nikomu nic neřekneme. Navíc by to bylo dost pracné a vůbec, koho to zajímá. Snad leda tak jednoho rebela Rebela. Víme nejlíp co s vašimi penězi dělat.

- Tisková mluvčí ČHS v zastoupení -
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Náklady na ročenku17:45:01 28.02.2014
A sakra,... to jsem si myslel. Radši si jdu na letošek zaplatit příspěvky, ještě sem to neudělal.
odpovědět 
 Re: Náklady na ročenku17:47:03 28.02.2014
A proto je třeba odejít z ČHS, aby přišla změna (!)
odpovědět 
  Re: Náklady na ročenku18:56:33 28.02.2014
aby přišla změna , musí se vyměnit vedení. A v tom bude trochu problém, když staré vedení tomu šikovně brání.
odpovědět 
   Re: Náklady na ročenku19:32:00 28.02.2014
O jakém novém vedení to mluvíš? Oni se někde schovávají kandidáti na funkce ve VV?
Hroza a kdo dál?
Prudičodpovědět 
    Re: Náklady na ročenku21:17:48 28.02.2014
Po jaké změně toužíte? Po černobílé ročence za pár stovek nebo chcete vědět že ročenka stála přesně 123456 korun abyste se mohli předhánět v komentech kde všude se nechalo ušetřit? Váš přístup povede jen k tomu, že ty staré otrávíte a nové odradíte.
Dodpovědět 
     Re: Náklady na ročenku22:35:26 28.02.2014
Spíš nám jde o hru otevřenými kartami. Abychom trochu bránili těm, kteří hospodaří s našimi penězi, aby si s nimi dělali co chtějí.
U lidí je totiž běžnou vlastností, že když se dostanou ke správě veřejných financí, tak mají tendenci si s těmito penězi vylepšovat svůj životní standard více, než je zdrávo a než se sluší.
Tak nějak si myslí, že když jsou u prsu teď oni, musejí sát co to dá.
No a těm kteří na to přispívají to vadí.
J.odpovědět 
      Re: Náklady na ročenku23:06:49 28.02.2014
Máš teď tu nejlepší příležitost se k tomu prsu přisát sám. Stačí kandidovat a být zvolen. Neváhej.
Petr Jandíkodpovědět 
      Re: Náklady na ročenku23:09:57 28.02.2014
Umíš aspoň trošku počítat? Kdyby jim šlo o vylepšování standardu, tak se práci v ČHS akorát velkým obloukem vyhnou a jdou třeba někam na ministerstvo, kde se rozhoduje o stovkách miliónu a ne o nějaké ušmudlané ročence. Peníze, které odpovídají možnostem rozpočtu ČHS nestačí ani na rozumně zaplacené hodiny práce, natož že by si někdo na ČHS mohl zlepšovat standard. To je úplně paranoidní představa.
G.odpovědět 
       Re: Náklady na ročenku23:36:57 28.02.2014
Tak třeba kolem 150 tisíc získáš za rok ze 7mil rezervy uložené na nějakém lépe úročeném účtu.
Dalších 150 - 200 se dá schovat do nějakých nákladů v rozpočtu. Třeba do výdajů na sekretariát a hned máš 300 - 400 tisíc k dobru. Když to rozdělíš mezi 2-3 lidi, tak to zas tak špatné není.
J.odpovědět 
        Re: Náklady na ročenku08:22:33 01.03.2014
A proto můžeš jít jako člen na valnou hromadu, nebo pověřit svého předsedu oddílu, aby do vedení zvolil toho, komu věří že to nedělá a dělat nebude. Podle komentářů z posledních let to na mne dělá dojem, že si připravuje půdu někdo, kdo se k tomu prsu přisaje pořádně.
 martanodpovědět 
         Re: Náklady na ročenku09:01:19 01.03.2014
V tom by mu mohla zabránit povinnost zveřejňovat detaily účetnictví a uzavřených smluv. Takže, potm by mohl s prsu odsávat jedině legálně, to co by mu odsouhlasila většina.
odpovědět 
          Re: Náklady na ročenku09:09:01 01.03.2014
A touto povinností by se odfiltrovali lidi, kteří chtějí sát zcela nezřízeně. Pak by do vedení snad zasedli ti, kteří by k tomu přistupovali férově.
odpovědět 
           Re: Náklady na ročenku09:52:34 01.03.2014
A proč někdo nemůže dát na VV návrh k hlasování, aby se zrušila náhubková směrnice a přijala se povinnost vše zveřejňovat? Sice svaz určitě bude argumentovat, že nemůže odtajnit vše, že mlčenlivost a utajení je na přání partnerů a sponzorů, ale nedovedu si představit, proč by někdo chtěl tajit, kolik do ČHS třeba jako sponzor dává.

Ale prosazovat se to bude špatně. Těžko se hlasuje proti někomu, kdo ti přiděluje dotace. Představ si situaci, kdy ti někdo naznačí, že pokud budeš hlasovat za větší transparentnost, že nedostaneš žádnou podporu, ale když budeš hlasovat proti, tvoje žádost o grant projde. Ty bys hlasoval proti přání vedení, když bys potřeboval prachy pro oddíl?
odpovědět 
            Re: Náklady na ročenku10:02:35 01.03.2014
tak, hlasoval bych pro. jelikož pak by bylo vidět jak peníze jsou rozdělovány. A jejich rozdělovači by si museli obhájit proč tomuhle oddílu peníze daly a tamtomu ne. A to by si neobhájili.
Takže by ke spravedlivějšímu přerozdělení byli donuceni právě průhledností vyučtování.
odpovědět 
             Re: Náklady na ročenku10:36:45 01.03.2014
Jenže bude hlasovat někdo pro, když mu transparentnost může uškodit?
odpovědět 
              Re: Náklady na ročenku10:48:50 01.03.2014
Transparentnost může uškodit jenom těm, kteří netransparentně rozdělují. A malé skupině těch, kteří přijímají na úkor osatních.
Ostatní, kterých je většina (oddíly,...), transparentnost naopak vyžadují a chtějí.
odpovědět 
               Re: Náklady na ročenku12:03:00 01.03.2014
Ostatním, kterejch je většina, je to u prdele, popř. vůbec o žádných problémech nevědí.
honzaodpovědět 
               Kecy o oddílech06:54:52 03.03.2014
To jsou kecy. Pokud by to opravdu chtěli, hlasovali by loni pro Liborův návrh na zrušení. Byl to samostatný bod k hlasování - zrušení náhubkové směrnice (alespoň myslím) . Koukni se na video. Naprostá většina, tedy i zástupci téměř všech oddílů, hlasovali proti zrušení. Takže nemlž.
odpovědět 
                Módní kecy o směrnici08:09:12 03.03.2014
Zase je to o tom on to za mě udělá někdo jinej. Nechali jste to všichni na Liborovi, ten na poslední chvíli a do toho mu onemocněla rodina. Na VH nebyl čas pytlíkovat formulace aby to bylo hlasovatelný. Stávající nemusí být dokonalá ale s lepší nikdo nepřišel.
odpovědět 
                 Re: Módní kecy o směrnici10:32:27 03.03.2014
Tam snad padlo naprosto jasně, že se jedná o zrušení té směrnice. Bylo to zrušit, nebo ne. Co bys na tom chtěl déle formulovat?
odpovědět 
                  Re: Módní kecy o směrnici11:07:20 03.03.2014
Přečetli jste si ji aspoň? Mně osobně na ní vadí akorát v článku II odst. 4 b, který by se měl přeformulovat tak, aby těch omezujících podmínek bylo co nejméně. Pak bych zrušil v článku III odstavce 3 a 5, zbytek směrnice není nic proti ničemu. Osobně si myslím, že by komise svazu měly prezentovat v ucelených částkách na co použily jim svěřené finanční prostředky, ale to bude ještě chvíli trvat, než se to naučí, ta nechuť je dosto zakořeněná z minulých let.
Vlkodpovědět 
                   Re: Módní kecy o směrnici12:51:16 03.03.2014
prezentace v ucelených částkách zakryje faktury, nebo účtenky, které nejsou kryté . Proto je by měli komise zveřejňovat všechny.
odpovědět 
            Re: Náklady na ročenku14:24:24 01.03.2014
Takovej navrh se dat samozrejme muze. Jenze ma to dva hacky.

1] Nahubkova smernice se sklada z nekolika bodu. Nektere z nich jsou do jiste miry i logicke, napriklad poplatek za zpracovani. Nekteri delegati budou mit tendenci treba casti zachovat. Ve vysledku se z jednoho navrhu stane asi tak deset +/- podobnych. To vzhledem k systemu hlasovani povede akorat na to, ze ani jeden z nich neobdrzi dostatecny pocet hlasu, a nic se nezmeni.

2] Nahubkova smernice je vymysl soucasneho vedeni, a tak nejak vypovida o ceste jak se rozhodlo vest svaz. Je otazkou, zda-li ma vubec smysl jim do toho zasahovat takovouhle cestou. (Coz opet souvisi s bodem 1, protoze jedna z mala realnych moznosti jak smernici zrusit je, ze s takovym navrhem prijde samo vedeni.)
Geoodpovědět 
             Re: Náklady na ročenku07:33:26 03.03.2014
Tak o tom jsem také přemýšlel a pokud bychom si zvolili silného předsedu, který bude mít opravdu důvěru, nevidím žádný důvod, proč nezveřejnit opravdu vše. Některé věci sice mohou být trochu diskutabilní, ale pokud budou logické, neměl by být problém je obhájit, zejména pokud bude rozpočet v pořádku. Myslím si, že by bylo mnohem lepší odpálkovat pár rýpalů slovy, že někdo to udělat musel a dostal po právu takovou a takovou odměnu, než tu čelit obvinění z tunelování svazu. A kromě toho, odměny nemusí být na lidi, ale na funkce a může se to udělat podle tabulek. Pak je většina problémů a nejasností pryč.
odpovědět 
              Re: Náklady na ročenku08:02:45 03.03.2014
Základem těch problémů v Čechách je závist. To se nezmění ani jinou verzí směrnice, natož zrušením.
odpovědět 
               Re: Náklady na ročenku10:38:26 03.03.2014
Proč tu mluvíš o jiné verzi směrnice??? Směrnice má být zrušena, ne nahrazena jinou.

A kde v tom máš závist? Třeba já si myslím, že všichni, kdo pracují pro ČHS, by za to měli mít adekvátní a přiměřenou odměnu. Ale jestli si myslíš, že je závistí, když se mi nelíbí, když má někdo možnost tajně rozhodovat o našich společných penězích pro sebe a své děti bez ohledu na jejich úspěchy nebo neúspěchy, a rozhoduje o nich podle mne nespravedlivě a nakládá s našimi prostředky neefektivně, tak máš zmatek v pojmech.
odpovědět 
            Re: Náklady na ročenku14:33:40 01.03.2014
Pracuju na tom. Konzultuju to s právníkem a účetní.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Náklady na ročenku10:31:56 04.03.2014
Nejsi paranoidní? Proc by pak koncil rozpocet s prebytky? Prece by grazlove tvého formatu - podle te tvoji fantasmagoricke kalkulace - nenechali prs plnej nekomu dalsimu. Dokonce dvakrat plnejsi, nez kdyz k nemu prisli. To me prijde jako uplne debilni konstrukce.
odpovědět 

 ..k té ročence09:21:37 03.03.2014
Pro ty věčné negativní kritiky.Najděte si lepší práci nebo vyměňte manželku nebo sadu friendů a začněte se na svět dívat pozitivně.Tady se odráží jen váš nespokojený život na lidech,kteří chtějí pro vás něco udělat i když to neumí tak dokonale jak vy sami:)A každý má možnost dostat se do vedení svazu a ukázat,co v něm je, tak jako to dělají ti ostatní...Děkuji za ročenku,jelikož ty informace znám předal jsem ji otci,který byl nadšený i když není horolezec.Pokud bych mohl mít konstruktivní připomínku,tak za tu korunu navíc za křídový papír bych ročenku rozšířil o dalších 5 stran a přidal tam více informací z historie a lezeckých oblastí v ČR.Díky
Valachodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Placheckého pilíř
 Databáze cest:
Všechny cesty (164867)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Třicátiny VI Skály V Údolí Roklice
Desperado 7c Leonidio
Cerrado Por Defuncion 6b Jaén
Espolifemo 6a Jaén
Crucifixión L4 6b+ Jaén
Nově komentované:
Patsamama 1.délka 7b Kalymnos
Pro Filipa 6- Srbsko
Crucifixión 6a Jaén
Pro Filipa 6- Srbsko
Pro Filipa 6- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Kartáček do mágo pytliku LS Solution | Re: Kartáček do mágo pytliku LS Solution | Re: Kartáček do mágo pytliku LS Solution | Re: Kartáček do mágo pytliku LS Solution | Re: Kartáček do mágo pytliku LS Solution | Re: Kartáček do mágo pytliku LS Solution | vlastní jištění | Re: ČHS směřuje ke změně identity | Re: ČHS směřuje ke změně identity | Re: ČHS směřuje ke změně identity |

 Nové komentáře:
Re: analýza | Re: analýza | Re: analýza | Re: analýza | Re: analýza | Re: analýza | Re: analýza | Re: analýza | Re: analýza | Re: analýza |

 Kde to vře:
Otevřená reakce na navrhovanou změnu vizuální identity ČHS (107)
Nepál zakazuje sólo trekking v Himalájích (40)
Valná hromada ČHS zamítla záměr změnit identitu svazu (27)
Video: Jana Švecová krokuje boulder Terranova 8C+ od Adama Ondry (15)
Videa z lezeckého tripu Adama Ondry u Sheffieldu: (15)
Adam Ondra se těší do Prahy: (11)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (10)
Český pohár 2023 v ledolezení na obtížnost 1. kolo (8)
Novou bouldrovku otevřela HUDY stěna Ústí nad Labem (8)
Adam Ondra: SP v Praze, příprava na MS v Bernu i Flatanger (8)

 Nově v inzerci:
OHM edelrit | Pyreneje | Skialp boty Scarpa Freedom SL | helma dynafit radical 2.0 | Sorel Carribou ext. - Nepoužité | nové věci na lezení a outdoor | Trekové kalhoty Crivit dámské vel.42 | Trekové kalhoty dámské The North face vel 6 | Trekové hole Sportisimo Makoda | Statická a dynamická lana |


 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.